Kangasala-Jukola 2019, Jukolan Viesti

Tilanne viestissä 2. osuus Vaihto 10,4 km

1NORFredrikstad SK (15)2:06:23Hans Petter Mathisen1:00:49
2NORIL Tyrving (11)+4Björn Ekeberg59:26
3SWEStora Tuna OK (8)+7Henrik Johannesson1:01:02
4NORNydalens SK (7)+16Anders Nordberg1:00:58
5FINTurun Metsänkävijät (33)+19Martins Sirmais1:00:55
6FINMS Parma (22)+1:45Arto Talvinen1:02:39
7FINKalevan Rasti (6)+2:12Hannu Airila1:02:19
8FINPaimion Rasti (3)+2:14Vili Niemi1:02:58
9FINTampereen Pyrintö (14)+2:15Severi Kymäläinen1:02:53
10FINLynx (23)+2:16Antti Parjanne1:02:39
11FINIkaalisten Nouseva-Voima (31)+2:22Lauri Oikarinen1:03:09
12NORBäkkelagets SK (40)+3:28Carl Godager Kaas1:04:16
13SWETullinge SK (161)+3:30Tomas Krivda1:03:59
14SWEPan-Kristianstad (43)+3:32Simon Wikström1:03:57
15FINHiidenkiertäjät (10)+3:33Oskari Liukkonen1:03:49
16NORKristiansand OK (57)+3:34Marius Aurebekk1:04:37
17SWEIFK Lidingö SOK (19)+3:41Andreas Hall1:04:22
18FINAngelniemen Ankkuri (35)+4:42Pekka Hyvönen1:04:51
19SWEOK Linne (13)+4:48Jan Troeng1:03:49
20SWEIFK Göteborg (2)+4:49Andreas Sölberg1:05:43
21SWEIK Hakarpspojkarna 2 (97)+4:51Gustaf Sparrevik1:03:59
22NORHalden SK (4)+4:51Emil Wingstedt1:05:14
23SWEOK Kåre (56)+4:52Remo Ruch1:05:32
24SWEOK Tisaren (27)+4:57Daniel Attås1:05:29
25FINRajamäen Rykmentti (62)+5:02Hannu-Pekka Pukema1:05:37
26FINKoovee (1)+5:07Joni Hirvikallio1:05:46
27SWEKFUM Örebro OK (135)+5:08Oskar Arlebo1:05:45
28NORNTNUI 2 (76)+5:10Herman Ryen Martinsen1:05:55
29SWENyköpings OK (94)+5:12Ludvig Ek1:05:48
30NORFrol IL (17)+5:13Isak Bergset1:05:39
31SWEIK Hakarpspojkarna (36)+5:25Markus Hederskog1:05:44
32SWEKils OK (141)+5:31Olof Skoglund1:06:11
33SWEÄrla IF (42)+5:32Viktor Larsson1:04:39
34NORNTNUI (12)+5:33Håkon Raadal Björlo1:05:55
35SWEMalungs OK Skogsmårdarna (9)+5:39Ludvig Åhlund1:06:14
36SWERehns BK (69)+6:23Fredrik Ingelsson1:07:25
37FINLahden Suunnistajat -37 (50)+6:55Petteri Huikko1:07:39
38SWEJärla Orientering (32)+6:57David Bejbom1:07:37
39SWEMalungs OK Skogsmårdarna 2 (136)+7:18Oskar Sandberg1:06:21
40FINKalevan Rasti 2 (84)+8:03Jarkko Huovila1:08:45
41SWESödertälje Nykvarn Orienter (5)+8:08Johan Ek Larsson1:07:30
42RUSKuzmolovo OS (53)+8:16Sergei Gorokhov1:07:20
43SWEIFK Göteborg 2 (44)+9:02Jens Wängdahl1:08:11
44SUIOLV Baselland (28)+9:08Kaspar Hägler1:09:45
45FINTurun Metsänkävijät 2 (34)+9:14Gleb Tikhonov1:08:33
46DENOK Pan Århus (67)+10:02Emil Ahlbeck1:04:37
47FINKoovee 2 (98)+10:12Parkkinen Jarno1:08:17
48FINHiidenkiertäjät 2 (54)+10:13Tomi Närvä1:09:35
49SWEOK Denseln (48)+10:19Erik Ivarsson Sandberg1:06:18
50SWEStora Tuna OK 2 (55)+10:21Anton Forsberg1:08:31
51SWEHagaby GoIF (30)+10:22Love Sintring1:08:31
52SWEIFK Moras OK (41)+10:56Per Harald Havnen Johansen1:08:54
53LTUIGTISA (38)+10:57Vilius Aleliunas1:07:23
54SWESävedalens AIK (64)+11:01Sergey Fedatsenka1:09:03
55SWESödertälje Nykvarn Orienter 2 (58)+11:04Johan Giberg1:06:58
56SWEIFK Göteborg 3 (133)+11:12Fredrik Löwegren1:07:41
57FINNavi (21)+11:22Olli-Markus Taivainen1:05:43
58NORLillomarka OL (85)+12:07Alasdair McLeod1:11:22
59NORIL Tyrving 2 (105)+12:33Ivar Lundanes1:07:01
60FINHelsingin Suunnistajat (18)+12:36Arttu Syrjäläinen1:07:41
61SWEOK Hällen (71)+12:37Peter Öberg1:04:18
62FINTurun Suunnistajat (78)+12:40Mikko Huhtinen1:07:46
63SUIOl Norska (52)+12:56Jonas Geissbühler1:08:22
64FINOK Trian (51)+12:56Topi Penttinen1:04:45
65NORNydalens SK 2 (39)+12:58Anders Vister1:03:07
66FINPaimion Rasti 2 (61)+12:58Ari-Pekka Joensuu1:03:56
67SWESundbybergs IK (204)+13:01Niklas Carlsson1:06:49
68SWEBergnäsets AIK (131)+13:21Joar Svartholm1:08:47
69SWEMarkbygdens OK (149)+13:36Albin Andersson1:11:45
70FINVehkalahden Veikot (26)+13:40Tero Föhr1:06:51
71SWEOK Kolmården (66)+13:55Oskar Leinonen1:07:45
72NORHalden SK 2 (63)+14:28Viktor Wassen1:15:12
73NORFreidig SPK (143)+14:53Oliwer Lundberg1:10:08
74FINVaajakosken Terä (20)+15:00Petri Saari1:10:56
75NORFrol IL 2 (119)+15:45Carl Petter Lyngen1:13:47
76NORNTNUI 3 (127)+15:46Martin Borge Heir1:10:50
77SWELinköpings OK (79)+16:13Erik Martinsson1:07:54
78SWEVäxjö OK (100)+16:16Lukas Lundgren1:16:41
79FINValkeakosken Haka (116)+16:33Timo Saarinen1:17:02
80FINNavi 2 (211)+16:33Marko Manninen1:14:20
81FINHelsingin Suunnistajat 2 (65)+16:53Ville Mannonen1:08:51
82FINMS Parma 2 (90)+16:59Aaro Julkunen1:10:27
83SWEOK Linne 2 (59)+17:11Niklas Aldén1:07:37
84FINTampereen Pyrintö 2 (25)+17:36Aleksi Sorsa1:08:46
85SWEÄrla IF 2 (170)+17:50Viktor Silvemark1:09:00
86CZETesla Brno CZE (1038)+17:54Adam Chromy1:09:30
87FINSuunta-Sepot (176)+18:03Jaakko Mäkelä1:13:36
88NOR1664 AKP Jagers (318)+18:13Emil Jönsson1:14:49
89SWEGöteborg Majorna OK 2 (81)+18:26Anders Hedberg1:13:29
90SWEAttunda OK (95)+18:32Oskar Daniels1:09:40
91SWEFinspångs SOK (156)+18:35Per Lindman1:12:05
92FINOK77 (132)+18:52Eljas Talja1:16:38
93SWEHestra IF (75)+18:58Johan Thörnrot1:09:29
94RUSNord West (68)+19:01Nikita Stepanov1:10:36
95FINHiisirasti (29)+19:03B. Sergei Detkov1:14:59
96FINJämsän Retki-Veikot (118)+19:07Topias Helminen1:16:56
97FINHelsingin Suunnistajat 3 (150)+19:07Miika Tala1:15:42
98NORFredrikstad SK 2 (155)+19:09Sindre Östhagen1:11:10
99SWESävedalens AIK 2 (139)+19:10Evgenij Zhavovskij1:12:43
100FINKalevan Rasti 3 (199)+22:08Oskari Silvennoinen1:13:03
101FINKoovee 3 (128)+22:11Miika Suominen1:13:12
102SWEOK Orion 3 (993)+22:13Nils Hammarby Grip1:20:13
103FINIkaalisten Nouseva-Voima 3 (408)+22:20Ville Parkkinen1:17:24
104SWEOK Ravinen 3 (166)+22:34Hannes Svahn1:18:26
105SWEResultat AB (74)+22:36Isak Bergman1:14:31
106SWEOK Hällen 2 (255)+22:42Hugo Kindborn1:20:49
107FINLynx 2 (121)+22:44Juha-Matti Huhtanen1:16:56
108NORVaregg IL (172)+23:43Kristian Rykkje1:23:56
109FINPargas IF (335)+24:08Erik Haajanen1:19:32
110SWEGöteborg Majorna OK (37)+24:14Måns Östman1:12:03
111FINLapuan Virkiä (175)+24:22Antton Sankelo1:15:50
112NORKonnerud IL (242)+24:37Aslak Heimdal1:22:28
113FINLappeen Riento (72)+24:41Simo Mertanen1:18:09
114FINRastikarhut (312)+24:44Valtteri Lahti1:23:39
115NORAsker SK (547)+24:52Sondre Ytterbö1:20:21
116SWEOK Ravinen (16)+25:49Axel Granqvist1:05:04
117SWEOK Orion (24)+26:03Erik Andersson1:19:34
118SWEOK Denseln 2 (471)+26:09Erik Pettersson1:09:42
119FINTurun Metsänkävijät 3 (137)+26:15Rihards R. Krumins1:15:56
120FINSK Uusi (144)+26:19Markus Airila1:10:51
121FINHämeenlinnan Suunnistajat (73)+26:25Jussi Jalonen1:13:04
122FINKokkolan Suunnistajat (126)+26:27Miikka Ketonen1:17:27
123FINKouvolan Suunnistajat (87)+26:32Arttu Lindqvist1:18:05
124FINAnttolan Urheilijat (89)+26:32Heikki Manninen1:22:04
125SWEEksjö SOK (70)+26:33Lucas Sundblad1:15:17
126FINEspoon Suunta (45)+26:33Rinat Gabitov1:19:53
127NORNight Hawk 2 (1179)+26:38Anders Vestöl1:13:27
128FINPellon Ponsi (104)+26:41Juho-Matti Taivainen1:14:46
129SWEOK Linne 3 (123)+26:44Rasmus Möller Jess1:12:41
130SWEIFK Umeå (111)+26:50Oskar Malmberg1:13:31
131FINRaja-Karjalan Suunnistajat (234)+26:52Jani Kiuru1:24:17
132SWEIF Hagen (362)+26:59Carl Holmberg1:18:26
133FINViimeiset pirkkalaiset (395)+27:00Hannu Saarijärvi1:14:58
134IRLDublin Mountain Club (822)+27:03Conor McGregor1:14:37
135FINRasti-Lukko (108)+27:16Mikael Kauppi1:21:50
136FINTampereen Pyrintö 3 (80)+27:36Henrik Asklöf1:16:22
137SWESkogslöparna (165)+27:39Börje Pauler1:15:22
138FINKuopion Suunnistajat (109)+27:40Juha Vartiainen1:17:50
139SWELånghundra IF (107)+27:44Anton Sundgren1:15:47
140SUIOLV Baselland 2 (96)+27:45Roman Brogli1:21:08
141RUSOrienta Moscow Compass (124)+27:48Boris Zverkov1:23:45
142SWEIFK Göteborg 4 (371)+27:57Andreas Johansson1:19:41
143BLRNemiga-Nord (99)+28:27Andryu Zhuravlev-Zhurochkin1:19:07
144FINRasti 88 (226)+28:39Vesa Nokka1:20:35
145NOREmblem IL (379)+28:50Kjetil Okkenhaug1:12:36
146SWETullinge SK 2 (246)+29:17Jörgen Ohlin1:24:12
147FINLahden Suunnistajat -37 2 (168)+30:07Tatu Leirimaa1:21:47
148RUSKuzmolovo OS 2 (173)+30:13Viacheslav Kotov1:23:58
149FINHiisirasti 2 (157)+30:14Maxim Sychev1:18:23
150FINJuuan Apteekki (302)+30:17Rokas Lipnickas1:18:20
151NORNydalens SK 4 (1963)+30:22Asgeir Mjösund1:18:10
152SWEGävle OK (103)+30:26Erik Sisell1:20:21
153SWEIFK Lidingö SOK 2 (49)+30:26Simon Schuster1:16:12
154SWEIFK Moras OK 2 (83)+30:29Sebastian Baumann1:24:17
155NORIL Tyrving 3 (1258)+30:30Torbjörn Sagberg1:16:10
156NORÅs-NMBU Orientering (949)+31:50Ivar Aukrust Osmoen1:25:34
157SWESnättringe SK (112)+31:52Jesper Lidmar1:20:22
158FINHiidenkiertäjät 5 (169)+32:02Jaakko Laine1:23:34
159SUIOl Norska 2 (343)+32:02Michael Dubach1:20:32
160FINRasTiimi (220)+32:02Matti Keskitalo1:19:55
161FINSuunta Jyväskylä (60)+32:05Lauri Pohjola1:17:44
162FINTampereen Pyrintö 5 (453)+32:06Sami Vähänen1:15:46
163SUICA Rosé (682)+32:07Stéphane Renevey1:19:41
164FINLukkari-Jukola 10 (1975)+32:08Jussi Karttila1:24:49
165NORIL Koll (890)+32:12Trond Kortner1:20:07
166FINMS Parma 3 (177)+32:12Juha Peltola1:10:16
167FINOK Raseborg (215)+32:13Karl Emil Lemström1:24:04
168FINHauhon Sisu (223)+32:16Mikko Lepistö1:22:11
169FINLahden Suunnistajat -37 3 (235)+32:18Jani Hämäläinen1:22:55
170FINOK Trian 2 (125)+32:20Daniel Blomster1:23:26
171FINMS Parma 4 (218)+32:22Rasmus Ekström1:20:25
172ESTOK Vöru (210)+32:24Tanel Papp1:23:28
173FINRasti-Kurikka (113)+32:24Juha-Matti Laakso1:23:23
174CZEOOB Tj Turnov (788)+32:28Petr Fodor1:27:28
175FINVaajakosken Terä 2 (91)+32:33Janne Hartman1:20:35
176FINEspoon Suunta 2 (122)+32:52Antti Sorsa1:26:14
177LATOK Meridians (163)+33:06Andris Cans1:18:05
178SWEOK Landehof (236)+33:17Felix Drejmo1:27:15
179FINSotkamon Jymy (114)+33:18Valtteri Kankainen1:16:14
180FINIF Femman (92)+33:21Anders Bäckström1:26:48
181FINVehkalahden Veikot 2 (102)+33:22Juho Pousi1:27:06
182SWESnättringe SK 2 (439)+33:25Mikael Nilsson1:20:54
183SWEJärla Orientering 2 (101)+33:26Sara Sjökvist1:23:25
184FINEspoon Akilles (140)+33:27Ville Vierimaa1:19:47
185LATIK Auseklis (183)+33:37Edgars Lakis1:23:58
186SWEJärfälla OK (227)+33:40Isak Langerak1:14:49
187FINIF Brahe (194)+33:46Vesa Aaltonen1:21:44
188FINTeam Kuraporras (418)+33:55Teemu Paavola1:25:34
189RUSBlack Sea OK 2 (269)+34:07Mikhail Beliakov1:29:01
190RUSDeaf Russia (142)+34:08Alexander Popov1:34:38
191NOROppsal orientering (120)+34:11Kristoffer Fiane Pedersen1:17:52
192SWEGotlands OF (192)+34:13Duncan Robertson1:18:57
193SWELinköpings OK 2 (270)+34:18Emanuel Herberthson1:19:08
194FINLatujen kasvatit (1797)+34:18Lauri Vuorinen1:25:51
195SWEKamratIdrottsföreningenKIF 2 (266)+34:23Daniel Grahn1:21:07
196FINKouvolan Suunnistajat 2 (198)+34:26Aatu Hirvikallio1:18:00
197LATOK Kapa (148)+34:28Gatis Barons1:20:36
198FINOulun Tarmo (645)+34:30Sami Härkönen1:25:54
199NORPorsgrunn OL (387)+34:33Thore Kornmo1:22:04
200FINSK Pohjantähti (86)+34:35Timo Karppinen1:19:52
201FINHelsingin Suunnistajat 14 (323)+34:53Tapio Haarlaa1:24:40
202USAOUSA (421)+35:05Thomas Laraia1:20:30
203LATOK Ogre (110)+35:09Valters Reneslacis1:25:06
204SWEOK Ravinen 2 (77)+35:11Jacob Lindstam1:20:29
205SWEIFK Moras OK 3 (158)+35:15Daniel Duhlbo1:26:21
206NORVerdal OK (356)+35:17Kurt Ove Melbye1:21:05
207LTUMedeina (241)+35:26Justas Siguc-Misiunas1:18:31
208FINKuopion Suunnistajat 2 (232)+35:27Aleksi Tuovinen1:23:31
209SWEOK Södertörn (106)+35:32Alexander Frolov1:27:11
210FINSonkajärven Pahka (317)+35:33Hannu Heiskanen1:27:01
211FINSiilin Rasti (195)+36:02Antti Rönnemaa1:24:27
212FINPaimion Rasti 5 (405)+36:26Elmeri Juura1:16:27
213FINVetelin Urheilijat (306)+36:27Markus Kainu1:21:02
214SWEUlricehamns OK (202)+36:57Jesper Nilsson1:23:19
215LATOK Saldus (160)+37:00Guntars Mankus1:27:06
216SUIOLC Kapreolo 2 (510)+37:21Patrick Denzler1:22:23
217LTUAzuolas (146)+37:27Gytis Nakvosas1:16:23
218FINAngelniemen Ankkuri 3 (244)+37:30Timo Parttimaa1:24:07
219FINKankaanpään Suunnistajat (259)+37:36Juha Huhtanen1:27:46
220SWEOK Rodhen (188)+37:39Emil Grehn1:32:02
221SWETullinge SK 3 (345)+37:45Johan Kärrström1:25:37
222FINTosta Lähtee-Team (179)+37:46Ville Maunuksela1:22:15
223SWEFK Göingarna (254)+37:47Edvin Selin1:23:35
224FINTuupovaaran Sepot (539)+37:48Sami Haaranen1:29:34
225FINJoutsenon Kullervo (186)+37:49Antti Myllärinen1:21:17
226FINAnttolan Urheilijat 2 (203)+38:06Viljakainen Olli1:23:57
227NORFreidig SPK 2 (795)+38:50Jonas Grönli1:22:22
228FINSK Vuoksi (261)+39:04Heikki Husu1:27:05
229ITAAgored Bergamo (367)+39:15Giacomo Barbone1:30:14
230SWETäby OK (201)+39:23Johan Lindqvist1:30:21
231NORLillomarka OL 2 (159)+39:36Mathias Pedersen Vold1:26:54
232SWEBredaryds SOK (1009)+39:40Anton Gunnarsson1:35:16
233NORTrollelg (174)+40:18Anders Haugskott1:15:11
234SWEKöping-Kolsva OK (342)+40:42Marcus Ek1:26:15
235FINMaken Fitness Center (303)+40:48Timo Gröhn1:28:55
236FINAngelniemen Ankkuri 2 (115)+41:38Heikki Toivio1:14:03
237FINJalasjärven Jalas (428)+41:42Jussi Laurila1:12:38
238DENOK Pan Århus 2 (208)+41:43Jeppe Ruud1:13:33
239FINRastiseiska (466)+41:44Kiri Huhtanen1:27:55
240FINKarjaan Ura (481)+41:45Hampus Lindblom1:29:03
241FINEspoon Akilles 2 (288)+41:46Jani Riissanen1:27:23
242ESTOK Pölva Kobras (209)+41:48Mihkel Järveoja1:27:24
243FINKokkolan Suunnistajat 2 (331)+41:55Esko Ylikangas1:28:23
244FINTeekkarisuunnistajat (1698)+42:00Juha Rauhala1:25:10
245SWEKamratIdrottsföreningenKIF (182)+42:05Mattias Johansson1:25:07
246RUSKuzmolovo 110 (256)+42:07Andrey Barkalov1:31:55
247FINLahden Taimi (289)+42:14Kari Kokkinen1:30:03
248FINIlmavoimat (205)+42:18Kari-Jussi Korhonen1:30:17
249FINAngelniemen Ankkuri 4 (593)+42:18Timo Parttimaa1:25:38
250LATBurkanciems OK (221)+42:22Maris Heinols1:34:13
251SWETriona (1840)+42:26Thomas Höjsgaard1:33:30
252ESTUrheilukauppa Duncan.fi (1863)+43:13Lauri Malsroos1:27:59
253NOREmit (364)+43:17Sami Jauhojärvi1:30:36
254LTUOK Fortuna (665)+43:18Remigijus Masilionis1:29:53
255SWEOK Roxen (941)+43:19Adam Thellsén1:37:05
256FINTeam Olli Jokinen (571)+43:22Ville Maksimainen1:31:07
257FINKarkki-Rasti (407)+43:26Juha Villa1:26:12
258FINSK Uusi 2 (414)+43:26Antton Koivisto1:33:23
259FINSuunta Jyväskylä 2 (200)+43:28Ossi Heikkilä1:18:20
260SWEIFK Umeå 2 (228)+43:30Kristofer Sidenvall1:16:37
261FINSK Pohjantähti 2 (233)+43:32Jouni Mäkäräinen1:23:22
262FINEspoon Suunta 3 (193)+43:35Mikko Määttälä1:31:06
263NORVang OL (451)+43:41Håkon Dåsnes1:29:41
264FINKoovee 4 (206)+43:48Joel Schüle1:26:45
265FINKeski-Karjalan Rasti (394)+43:50Heikki Viinikka1:30:44
266FINVaasan Suunnistajat (504)+43:52Juha Tuomisto1:33:52
267NORModum OL (237)+43:53David Löver1:22:23
268NORNTNUI 4 (712)+44:00Erik Barr Zeilon1:13:09
269NORStavanger Orienteringsklubb (522)+44:03Stein Arne Olsen1:30:12
270SWEEksjö SOK 2 (189)+44:13Oskar Lind1:27:55
271FINYlistaron Kilpa-Veljet (184)+44:14Antti Hautalahti1:32:15
272FINLynx 5 (468)+44:14Juha Miettinen1:23:26
273FINHyvinkään Rasti (284)+44:20Janne Åberg1:27:49
274RUSOrienta SKI-O (180)+44:22Danila Khokhlov1:25:22
275SWEIF Rigor (381)+44:24Martin Boberg1:30:39
276NORHeming Orientering (187)+44:25Björn Anders Flågen1:17:20
277FINKalajoen Junkkarit (297)+44:29Jukka Nissilä1:24:56
278FINRastivarsat (225)+44:30Harri Hytönen1:23:07
279LATAluksne (334)+44:31Guntis Arnicans1:31:06
280FINLapin Veikot (459)+44:32Mikko Tilja1:24:00
281NORNight Hawk (967)+44:37Sigurd Paulsen Vie1:17:28
282FINOK77 2 (134)+44:40Vesa Kankaanpää1:22:37
283FINAsikkalan Raikas (283)+44:41Niko Lehtinen1:25:39
284FINKaakon Rasti (515)+44:41Miika Ruokonen1:27:26
285FINJ-Town O Bros (618)+44:45Marika Hara1:24:56
286SWEHaninge SOK (294)+44:46Jakob Gadefors Nau1:24:17
287NOREnga (264)+44:49John Tore Vik1:31:12
288LATOZONS OK (178)+44:51Janis Skujenieks1:31:27
289FINOK Botnia (326)+45:07Kim Berg1:24:40
290NORGanddal IL (378)+45:10Erik Lima1:31:13
291FINHelppoRasti (413)+45:15Tommi Sjöholm1:28:05
292SWEVästerås SOK (506)+45:39Carl Näslund1:18:00
293DENFarum-Tisvilde OK (207)+45:51Jonas Falck Weber1:33:49
294FINEspoon Suunta 5 (355)+45:56Leo Pyymäki1:26:47
295SWELeksands OK (461)+46:01Jonas Hällsten1:26:38
296FINUlvilan Ura (272)+46:02Kare Kaskinen1:29:32
297SUIVogulisi Team ThunHondrich (1056)+46:06Noel Boos1:31:38
298RUSBlack Sea OK (47)+46:09Anton Lukashevich1:19:39
299FINKuopion Suunnistajat 3 (580)+46:12Raimo Kariniemi1:27:08
300FINHämeenlinnan Suunnistajat 3 (279)+46:17Ville Pietilä1:25:38
301FINTurun Suunnistajat 3 (672)+46:19Onni Sinervä1:32:42
302FINPaimion Rasti 3 (88)+46:28Jukka Oksa1:33:24
303FINAlatornion Pirkat (365)+46:33Tero Taulavuori1:37:07
304SWETumba-Mälarhöjden OK (1068)+46:34Elias Adebrant1:19:44
305FINHiidenkiertäjät 3 (130)+46:37Vesa Lahtinen1:32:35
306FINLynx 3 (238)+46:43Juuso Kujanpää1:24:36
307NOROK Moss (570)+46:46Henning B. Carlsen1:31:36
308LTUArboro OK (181)+46:49Povilas Zaliauskas1:33:29
309FINPihkaniskat (212)+46:52Risto Niinimäki1:37:24
310SWEHagaby GoIF 2 (611)+46:54Johan Eriksson1:21:01
311SWEOK Linne 4 (253)+47:11Emil Boström1:37:09
312SWEDomnarvets GoIF (1072)+47:18Sven Lundbäck1:30:56
313FINTampereen Pyrintö 6 (455)+47:33Juho Nieminen1:34:31
314FINSuomusjärven Sisu (350)+47:35Tero Lehtonen1:34:21
315FINLahden Suunnistajat -37 4 (441)+47:39Kristian Leppänen1:27:26
316SWESödertälje Nykvarn Orienter 3 (190)+47:53Martin Bygdén1:39:22
317NORNydalens SK 3 (307)+48:20Torstein Hole1:33:55
318FINRasti-Lukko 2 (446)+48:21Janne Kallioniemi1:28:37
319FINLappeen Riento 3 (403)+48:37Miko Saarilaakso1:28:21
320FINLappeen Riento 2 (224)+48:52Matti Maajärvi1:31:55
321RUSMEPhI (276)+49:19Viktor Byrkin1:42:52
322ESTRAE ROK (338)+49:19Kaido Nurja1:35:44
323SWECentrum OK Stockholm (185)+49:30Andreas Lundsten1:35:19
324RUSNord West 3 (632)+49:46Roman Kuznetsov1:31:02
325FINKouvolan Suunnistajat 4 (249)+49:49Petteri Rankinen1:21:30
326RUSLeader PTZ (922)+49:51Igor Kirillov1:29:19
327FINReaktor Innovations (530)+49:52Jeppe Koivula1:27:43
328RUSNord West 2 (129)+49:58Mikhail Malyshev1:31:00
329SWEJärfälla OK 2 (568)+50:05Jesper Åkesson1:24:50
330FINIF Femman 2 (191)+50:11Robin Bäckström1:29:38
331SWECentrum OK Stockholm 2 (863)+50:13Jerk Rönnols1:29:49
332FINOlavin Rasti 2 (417)+50:13Adam Vilpponen1:30:33
333FINRajamäen Rykmentti 2 (117)+50:14Samuli Kyyrönen1:25:00
334FINOK Terjärv (298)+50:14Valter Forsen1:30:28
335FINSaloisten Reipas (424)+50:15Samuel Korhonen1:29:54
336FINRasti E4 (300)+50:47Ari Varis1:30:05
337FINTosta Lähtee-Team 2 (656)+50:51Juho Sihvola1:30:14
338FINHelsingin Suunnistajat 8 (230)+50:57Timo Savelainen1:21:44
339NORYoung Boys Kongsberg (832)+51:23Arnt-Idar Jörstad1:38:58
340FINLynx 4 (321)+51:27Ville Sundberg1:35:03
341NOROppsal orientering 2 (340)+51:40Sigurd Rödnes1:31:22
342FINLeppävaaran Sisu (956)+51:42Samuel Suomalainen1:34:43
343FINOlavin Rasti (247)+51:43Eero Turkki1:26:23
344FINRastiPiikkiö (322)+51:58Matti Toivio1:30:56
345SWEJönköpings OK (382)+52:05Filippa Johansson1:35:03
346FINRaisu Lumous (631)+52:15Janne Räty1:24:25
347SWEOK Enen (472)+52:17Steen Fabian1:22:37
348SWEOK Södertörn 2 (332)+52:17Per Backlund1:25:28
349FINNavi 3 (724)+52:25Mika Manninen1:35:20
350FINHelsingin Suunnistajat 7 (219)+52:30Tuomas Tala1:25:25
351FINValkeakosken Haka 2 (454)+52:30Toni Venäläinen1:27:13
352FINTeam Lactic Acid (420)+52:33Nico Nylund1:32:58
353FINSAL (785)+52:34Heikki Puustinen1:35:03
354RUSOmega (196)+52:39Sergey Yashchenko1:40:41
355FINKokkolan Suunnistajat 3 (601)+52:45Markus Hirvinen1:27:34
356FINEspoon Suunta 4 (262)+52:49Joni Kemppi1:27:19
357FINIF Brahe 3 (551)+52:53Tom Stenlund1:33:04
358FINUrheilu Mehiläinen (514)+53:09Mikko Halonen1:38:27
359FINJyväskylän Metsänkävijät (527)+53:13Tomi Löfman1:35:54
360FINKalevan Rasti 5 (482)+53:14Jussi Silvennoinen1:44:15
361FINAuringonlaskun Ratsastajat (696)+53:18Antti Nurmonen1:36:28
362FINHiiltomiehet (268)+53:27Mika Häkkinen1:36:29
363FIN86. Kadettikurssi (480)+53:40Korhonen Hannu1:25:31
364FINLahden Suunnistajat -37 8 (1588)+53:43Vili Väkeväinen1:25:26
365FINDowntown 65 (396)+53:44Lauri Viitanen1:25:08
366SWEUmeå OK (319)+53:47Simon Nilsson1:26:02
367RUSALKO-STOP (217)+53:48Pavel Kyllenen1:26:15
368FINSuonenjoen Vasama (508)+53:48Janne Rossi1:19:38
369RUS7RUN Spb (1689)+53:50Andrey Kuokkanen1:41:36
370FINHyvinkään Rasti 2 (358)+53:56Janne Karri1:28:13
371FINHauhon Sisu 2 (706)+54:00Arttu Koskinen1:28:33
372ESTSK100 (273)+54:01Tammemäe Lauri1:41:37
373FINSappi Kirkniemi (513)+54:16Lauri Beilmann1:33:56
374FINMADROG (488)+54:22Mika Vuorela1:34:48
375FINKeuruun Kisailijat (153)+55:15Jaakko Sorri1:25:25
376FINKuhmon Peurat (476)+55:24Jaakko Juntunen1:40:56
377FINIK Falken (258)+55:27Mathias Henriksson1:40:12
378NORBäkkelagets SK 2 (147)+55:35Olav Ekrheim1:22:12
379FINIitin Pyrintö (465)+55:46Valto Laiho1:34:49
380FINKuusamon Erä-Veikot (336)+55:48Juha Martikainen1:26:53
381ESPCatalonia Team (162)+55:51Quim Vich1:42:19
382SUIBussola OK (154)+55:58Michael Roethlisberger1:30:38
383FINOK Trian 3 (281)+56:04Elis Johansson1:30:29
384FINKorven Honka (327)+56:05Mika Korhonen1:35:37
385FINPullin serkut (577)+56:06Antero Pulli1:28:05
386FINSuunta Jyväskylä 3 (292)+56:07Jani Kurhinen1:28:54
387IRLE-CHIP! (1246)+56:08Josh OSullivan-Hourihan1:24:26
388FINOunasvaaran Hiihtoseura (344)+56:16Matti Keskinarkaus1:24:27
389FINLaskuvarjojääkärikilta (406)+56:18Petri Sonninen1:27:58
390FINUroskarhut (1909)+56:23Pekka Aalto1:30:37
391FINKoovee 6 (497)+56:25Miika Järvinen1:42:02
392FINEssity Finland (1091)+56:26Olli Syrjänen1:35:48
393FINKymin Suunnistajat (171)+56:26Jussi Taussi1:35:16
394SWESöders-Tyresö (267)+56:27Peter Andersson1:34:42
395FINLounais-Hämeen Rasti 2 (1143)+56:27Elmeri Syrjälä1:23:58
396FINAnjalan Liitto (214)+56:28Tommi Lavonen1:35:19
397FINPaimion Rasti 4 (352)+56:29Janne Virtanen1:30:51
398FINIkaalisten Nouseva-Voima 5 (771)+56:30Herkko Jokela1:35:21
399FINJämsän Retki-Veikot 2 (167)+56:31Joonas Nurminen1:26:37
400FINPälkäneen Luja-Lukko (615)+56:44Tatu Piiparinen1:39:11
401SWEOK Kolmården 2 (1573)+56:47Arvid Westerberg1:33:42
402FINKaustisen Pohjan-Veikot (282)+56:48Antti Pesola1:43:24
403FINRasti-Jussit (349)+56:49Jarkko Rajala1:34:34
404SWEEksjö SOK 3 (295)+56:49August Kollberg1:27:36
405SWEFinspångs SOK 2 (440)+56:51Mats Nilsson1:36:17
406NORTönsberg og omegn OL (505)+56:53Trym Island1:28:32
407RUSOrienta SKI-O 3 (1332)+56:57Daniil Kotov1:32:20
408FINNärpes OK (423)+56:58Christoffer Smeds1:28:45
409SWESundsvalls OK (275)+57:02Hannes Lindahl1:29:43
410FINAnnila (1801)+57:13Petri Annila1:25:51
411RUSPeterhof (1961)+57:16Konstantin Alabyev1:38:26
412FINToimen Pojat (559)+57:19Julius Maylett1:24:11
413FINEtulan veljekset (546)+57:25Vesa Etula1:42:04
414FINVehkalahden Veikot 3 (277)+57:25Iiro Jääskeläinen1:29:29
415RUSFryazino (239)+57:27Gleb Gribanov1:31:13
416SWEOK Tisaren 3 (250)+57:29Rebecka Nylin1:43:01
417SWEVallentuna /Össeby OL (1033)+57:34Jonas Giding1:46:18
418SWEKOMPISARNA (310)+57:40Mattias Carlstein1:47:36
419FINKalevan Rasti 6 (1973)+57:42Veijo Heikkinen1:37:38
420FINNivalan Suunnistajat (526)+57:43Vesa Haikara1:43:20
421FINRaja-Karjalan Suunnistajat 2 (1259)+57:44Veera Kiuru1:32:25
422FINSocca (437)+57:57Mikko Haara1:38:06
423FINKymin Suunnistajat 2 (402)+58:05Timo Väyrynen1:40:46
424FINRasti-Vihti (383)+58:23Niko Sorvari1:52:29
425FINJoutsenon Kullervo 2 (432)+58:31Mikko Rautio1:37:49
426FINEx-Legends (229)+58:35Juha Minkkinen1:29:37
427FINKonserni (749)+58:44Olli Hiidensalo1:31:34
428FINSappion Veikot (643)+58:56Niilo Väätäinen1:30:40
429FINVihtavuoren Pamaus (222)+58:57Jari Liuha1:29:31
430SWEDela 2 (257)+58:57Daniel Sjölund1:32:08
431FINViitasaaren Suunta (452)+58:58Jari Holm1:26:44
432FINRasti-Jyry (483)+58:58Juha-Pekka Strömberg1:39:06
433FINTeam Electrofit (1343)+59:27Henri Äijö1:33:27
434FINLammin Säkiä 2 (596)+59:31Jussi Pakari1:28:20
435FINTeam Kymppiremontit (569)+59:34Mikko Ojala1:29:04
436FINKeparDI (699)+59:35Vojta Illner1:30:33
437FINS-Yöosuustoiminta (573)+59:39Mika Lyytikäinen1:30:09
438FINKoovee 5 (291)+59:44Saul Klemola1:47:31
439FINPerttelin Peikot (638)+59:45Aki Yrjä1:37:55
440FINTio Rättens Män (419)+59:47Janne Nurminen1:28:31
441FINKultaiset Karhut (430)+59:49Henri Krats1:37:39
442ESTVärska OK Peko (265)+59:51Randy Korb1:28:13
443FINLounais-Hämeen Rasti (649)+1:00:01Mika Talvisilta1:49:55
444FINTurun Metsänkävijät 6 (426)+1:00:05Sami Kääriäinen1:30:42
445FINMäntsälän Urheilijat (339)+1:00:07Juho Saarinen1:29:06
446FINEHS Espoon Hurjimmat Sivako 2 (1890)+1:00:11Liisa Raasakka1:29:06
447FINRR Vilttiketju (474)+1:00:27Toni Koivisto1:32:27
448FINSaarijärven Pullistus (348)+1:00:34petri Moisio1:33:01
449FINPyhäjärven Pohti (1006)+1:00:36Veli-Erkki Ruotsalainen1:46:11
450FINPeikot Hiihto (685)+1:00:42Simo Tuomala1:31:13
451SWEÄrla IF 3 (587)+1:00:46Julia Davidsson1:29:30
452FINEspoon Suunta 12 (1563)+1:00:54Valtteri Valkonen1:35:09
453FINSK Pohjantähti 3 (519)+1:00:55Keijo Hytönen1:31:47
454FINSavon Suunta (299)+1:00:58Tapio Tikkanen1:31:30
455FINEHS Espoon Hurjimmat Sivako (620)+1:00:59Otto Suhonen1:39:40
456FINKankaan Häkkiset (1860)+1:00:59Aapo Häkkinen1:32:45
457RUSLegenda (231)+1:01:00Alexander Markov1:33:49
458FINLammin Säkiä (311)+1:01:01Jouni Vantaala1:29:57
459FINRasti-Kurikka 2 (151)+1:01:04Matti Vainionpää1:26:25
460SUIBussola OK 2 (304)+1:01:05Tobias Hochstrasser1:35:48
461FINSiilin Rasti 2 (361)+1:01:10Jukka Vuori1:28:08
462NORIF Sturla (550)+1:01:13Egil Frydenlund1:42:31
463NORNTNUI 5 (1964)+1:01:16Elin Granstedt1:30:14
464NORByåsen IL (248)+1:01:21Hans Aleksander Östhagen1:18:50
465SWEOK Ravinen 4 (328)+1:01:25Martin Rinnbäck1:35:31
466NORStjördals-Blink Orientering (429)+1:01:29Asle Skulbörstad1:36:50
467SWEOK Rodhen 2 (357)+1:01:31Erik Månsson1:44:09
468SWEOK Tisaren 2 (164)+1:01:34Erik Lindgren1:49:20
469GBRSouth London Orienteers (520)+1:01:34Ed Catmur1:28:17
470FINEpilän Esa (578)+1:02:07Jussi Houttu1:40:56
471NORTeam Johnny (462)+1:02:12Espen Bergström1:30:40
472SWEUMA Idrottsförening (470)+1:02:17Henrik Boström1:27:35
473FINSoisalon Saaren Pummiveikot (904)+1:02:18Olli Piiparinen1:31:18
474FINTeräselementti Skogsmårdarn (263)+1:02:22Manu Heinämäki1:45:19
475FINValkeakosken Haka 4 (775)+1:02:22Jari Lepo1:33:25
476FINSK Mortis (567)+1:02:31Juha Auvinen1:32:26
477FINTelemark Team Örn (313)+1:02:33Henri Arjanne1:32:45
478ESTJOKA (386)+1:02:36Johannes Ehala1:31:25
479SWEWaxholms OK (1073)+1:02:38Nils Gumaelius1:23:46
480FIN7 Oikein (1702)+1:02:39Eero Kahila1:28:38
481FINInbetweeners (1783)+1:02:41Jussi-Elmeri Halme1:28:13
482FINLeppäsalmi SK (415)+1:02:44Reko Leppäsalmi1:31:24
483SWENyköpings OK 2 (592)+1:03:01Pär Ericsson1:33:03
484SWENynäshamns OK (1034)+1:03:02Mathias Persson1:35:37
485FINSuunnaton Into (604)+1:03:03Johan Bäckman1:14:37
486SWEKFUM Örebro OK 2 (716)+1:03:04Martin Särjbrink1:33:10
487FINOK77 9 (1409)+1:03:10Lukas Kankkunen1:46:42
488FINNastolan Terä (436)+1:03:12Juuso Myllykangas1:35:03
489LATZiemelkurzeme OK (280)+1:03:14Martins Vimba1:31:37
490FINSuomussalmen Rasti (401)+1:03:16Pertti Pasanen1:38:03
491FINIntersport (390)+1:03:17Petri Forsman1:37:27
492FINPeab (564)+1:03:18Erkka Harju-Säntti1:36:16
493FINMaanmittauslaitos Lappi (835)+1:03:18Harri Mäki1:35:27
494FINEura-Kauttuan Urheilijat (945)+1:03:19Jouni Huila1:42:57
495FINIF Brahe 2 (368)+1:03:20Fredrik Hagström1:34:40
496FINUSTpro Oy (487)+1:03:26Ilkka Tonteri1:30:49
497FINMS Parma 7 (616)+1:03:28Mikko Laavainen1:30:10
498FINMAASK RUK Pioneerivoimaa (753)+1:03:28Otso Huttunen1:31:51
499NORIndre Östfold OK (375)+1:03:30Sture Ottesen1:43:53
500FINYlä-Karjalan Sepot ja Eerot (1865)+1:03:37Veli-Pekka Valkonen1:35:10
501FINSuunta Jyväskylä 5 (354)+1:03:38Mika Näpänkangas1:34:17
502FINSerkkujen yö (879)+1:03:40Vili Valjakka1:31:49
503FINLopen Uupuneet (666)+1:03:41Tommi Kenttämies1:34:42
504SWEAttunda OK 2 (536)+1:03:42Johan Persson1:51:38
505FINHollolan Urheilijat -46 (216)+1:03:44Olli-Pekka Peltola1:38:05
506SWEIFK Lidingö SOK 3 (597)+1:03:45Magnus Rajan1:38:06
507FINTampereen Pyrintö 7 (341)+1:03:46Petri Kuusinen1:32:12
508FINMetsähallitus (457)+1:03:47Niklas Björkqvist1:35:34
509FINPirkanmaan mittauspalvelu (574)+1:03:48Simppa Simpauttaja1:36:56
510NORWing OK (486)+1:03:48Svein Erik Bratsberg1:35:07
511FINOC Toffee (473)+1:03:50Jussi Koskinen1:31:03
512FINLapuan Virkiä 3 (1082)+1:03:52Santeri Kössi1:34:26
513FINSuomusjärven Sisu 2 (884)+1:03:53Jaakko Lietzén1:35:20
514FINLaihian Luja (271)+1:03:54Tapio Karppi1:36:27
515FINSuunta 2000 (490)+1:03:56Matti Oikarinen1:35:18
516FINSotkamon Jymy 2 (425)+1:04:00Janne Kankainen1:35:58
517SWENxtgeneration OL (1864)+1:04:01Erik Lenning1:38:58
518FINOK Botnia 3 (942)+1:04:03Linus Hansen1:36:33
519FINMiehikkälän Vilkas (398)+1:04:17Jukka Urpalainen1:39:04
520FINKortesjärven Järvi-Veikot (422)+1:04:18Juhani Koivisto1:45:26
521FINKuortaneen Kunto (543)+1:04:21Asko Sippola1:33:18
522FINFTA (733)+1:04:23Eero Ylipulli1:34:04
523FINLaiskanpulskeet Jallit (721)+1:04:26Heikki Aavajärvi1:32:26
524FINOK Trian 5 (498)+1:04:27Lars-Johan Ahlqvist1:33:27
525FINNostars (337)+1:04:29Jyrki Noponen1:45:03
526FINJyväskylän amk (507)+1:04:31Vesa Hytönen1:39:34
527HUNPannon Supersonics (138)+1:04:32Zoltan Molnar1:35:36
528FINWSP (1215)+1:04:44Jaakko Aho-Mantila1:32:41
529FINKuusankosken Urheiluseura (552)+1:04:45Elina Kilpeläinen1:31:52
530FINAkateemiset luonnon ystävät (1000)+1:04:47Timo Sirola1:34:42
531NORRaumar Orientering (251)+1:05:07Oeystein Rapp1:46:06
532FINSuomen Suunnistusliitto (1047)+1:05:40Katri Lindeqvist1:32:45
533LAT30draugi.lv (388)+1:05:47Martins Godins1:35:57
534FINStora Enso Metsä (579)+1:05:49Jarmo Reiman1:33:55
535FINVauhtiveijarit (316)+1:05:52Oskari Peltokorpi1:39:56
536RUSOmega 3 (603)+1:06:01Sergey Skopinskiy1:33:59
537FINLuumäen Rasti (373)+1:06:01Janne Neuvonen1:35:57
538FINIlmatorjunta (837)+1:06:07Janne Kempas1:25:17
539FINTampereen Yritys (1058)+1:06:08Heikki Leppänen1:37:52
540FINPetolintu (496)+1:06:11Pasi Kärkkäinen-Tunkelo1:36:38
541FINSK Kanantaluttajat (646)+1:06:12Kari Leinonen1:40:31
542FINHiidenkiertäjät 6 (623)+1:06:14Eemeli Toivanen1:37:10
543FINMaasotakoulu LPR (636)+1:06:17Mikko Kostiainen1:49:12
544FINKannuksen Ura (606)+1:06:18Mikko Mäki-Ullakko1:41:12
545LTUAzuolas 2 (595)+1:06:21Ruslanas Pogorelovas1:46:39
546FINA-luokan kiiturit (1784)+1:06:32Hanne Hilo1:33:50
547FINKuopion Reserviupseerikerho (314)+1:06:46Erkki Saarijärvi1:38:06
548FINMS Parma 5 (479)+1:06:49Mikko Määttä1:41:01
549FINJVK-Pojat (1806)+1:06:54Raimo Itkonen1:34:49
550FINNärpes OK 2 (910)+1:06:56Bo-Göran Sund1:49:50
551SWETacton Systems AB (614)+1:07:04André Sahlsten1:35:37
552FINTuusulan Tallaajat (521)+1:07:06Saku Kirves1:38:20
553RUSYaroslavl (286)+1:07:10Aleksandr Solovev1:39:59
554FINVaisto Solutions (1766)+1:07:13Mika Rantanen1:37:26
555FINOma Säästöpankki (1425)+1:07:17Salo Jussi1:32:33
556FINRiihimäen Suunnistajat (816)+1:07:20Joonas Rantala1:20:20
557FINNousiaisten Alku (1040)+1:07:26Reima Rantanen1:38:25
558FINBertelin pojat (560)+1:07:27Riku-Pekka Piippo1:29:35
559SWEKOMPISARNA 2 (1665)+1:07:30Stefan Hellberg1:39:58
560RUSVyborg-orientir (450)+1:07:32Evgeny Ivanenko1:28:13
561FINTurun NMKY (376)+1:07:32Antti Puro1:38:18
562FINKorpisoturit (859)+1:07:33Tomi Suominen1:33:13
563FINVesaisen Pojat (410)+1:07:34Janne Pihlajaniemi1:39:02
564SWEOK Älvsjö Örby (1065)+1:07:35Hjalmar Sandberg1:38:00
565FINHarhaveikot (1063)+1:07:37Kaijus Asteljoki1:36:07
566FINRasti Elmo (608)+1:07:53Matti Turtola1:41:41
567FINIisu (637)+1:07:57Vesa Kemppainen1:36:01
568FINHönöt SK (900)+1:08:00Riku Heikkilä1:36:28
569SWESödertälje Nykvarn Orienter 4 (1450)+1:08:01Joana Wälti1:40:06
570FINMosapajannevan Karpaasit (1957)+1:08:02Juho Marila1:35:24
571FINKullaan Kuninkaat (1028)+1:08:05Jermu Kujanpää1:33:27
572FINEspoon Suunta 14 (1414)+1:08:06Tuomas Teuri1:39:22
573FINLinnankiertäjät (764)+1:08:07Ari Laapas1:29:16
574ESTRakvere OK (674)+1:08:07Jaan-Eerik Priks1:42:28
575FINLahden Suunnistajat -37 9 (1113)+1:08:10Jukka Lehtinen1:36:36
576FINPäässä Viiraa (1901)+1:08:11Henri Pöntinen1:39:27
577FINTurun Metsänkävijät 4 (245)+1:08:12Kari Lehto1:42:54
578FINK-SR rajatoimisto (612)+1:08:14Teemu Korhonen1:34:34
579SWEOK Kullingshof (663)+1:08:14Emil Andersson1:36:37
580FINPyrinnön tytöt (549)+1:08:14Anna-Sofia Marila1:36:38
581FINVeikkaus (683)+1:08:15Markus Heikkilä1:25:59
582FINRasti-Nokia 3 (1043)+1:08:17Samuli Saarinen1:39:24
583FINHerraseura (411)+1:08:17Olli Herranen1:35:34
584FINJämsän Retki-Veikot 3 (359)+1:08:19Hannu Helminen1:34:17
585FINRaTro (954)+1:08:24Maria Itkonen1:36:46
586FINPussin Kiristäjät (533)+1:08:27Aatu Hautala1:37:51
587FINRamboll Finland (998)+1:08:28Anni-Maija Fincke1:25:57
588FINHelsingin Suunnistajat 4 (369)+1:08:29Jyrki Ahvonen1:42:22
589FINNavi 6 (687)+1:08:31Jesse Ihalainen1:34:53
590LATOK Kapa 2 (325)+1:08:32Karlis Vilcins1:36:50
591FINLaitilan Jyske (449)+1:08:38Laura Portin1:33:47
592FINKontaten Maaliin (1875)+1:08:42Kai Vesikallio1:41:22
593FINKemijärven Urheilijat (412)+1:08:43Jari Määttä1:29:48
594FINMusta Neliö (582)+1:08:45Mikko Myöhänen1:40:32
595FINVaalan Karhu (363)+1:08:46Taisto Kemppainen1:38:19
596FINMetsästäjäliiton Hirviurhei (783)+1:08:48Lauri Kojola1:38:16
597FINTeam Opintotuki (928)+1:08:49Niko Blomberg1:42:45
598FINOulunsalon Vasama (1050)+1:08:49Olli Nikkari1:35:52
599FINSK Uusi 3 (511)+1:08:50Antti Lindqvist1:36:33
600SWESnättringe SK 3 (1213)+1:08:51Gustav Hedin1:38:22
601FINVuorenveikot (938)+1:08:55Herman Lange1:35:35
602FINLänsi-Rajan Rasti (734)+1:08:59Petteri Heino1:36:58
603FINSiilin Rasti 3 (692)+1:09:05Antti Saari1:41:37
604FINOtaKraa (1390)+1:09:05Pekka Lammi1:37:21
605GBRForth Valley Orienteers (903)+1:09:10Jon Cross1:42:10
606FINLånggubbarnas (1794)+1:09:13Juhani Törmänen1:55:48
607FINUtin Jääkärirykmentti (1971)+1:09:14Atte Sievälä1:35:13
608FINSuunta Jurva (583)+1:09:15Juhani Ikola1:40:07
609FINVarma Peesi (1911)+1:09:18Pasi Ukkola1:41:13
610FINAS Skinnarila (609)+1:09:19Tuomas Aalto1:39:41
611FINHelsingin Suunnistajat 16 (523)+1:09:20Kimmo Liljeström1:36:55
612FINNaantalin Seudun UA (1401)+1:09:21Aapo Jalonen1:38:16
613FINPitäjänmäen Tarmo (642)+1:09:31Jussi Lassila1:38:30
614FINOriveden Ponnistus (392)+1:09:39Benet Totusaus1:42:48
615ESTPuujalad (416)+1:09:40Mehis Muru1:36:25
616ESTOK Põrgupõhja (555)+1:09:44Veiko Hintsov1:42:09
617FINSettiäijät (886)+1:09:48Kaisa Lylynperä1:43:39
618NORVang OL 2 (565)+1:09:52Anders Skjeset1:40:11
619FINBeach Boys (572)+1:09:56Timo Kokkila1:36:50
620SWEAlfta ÖSA OK (287)+1:09:58Peter Rosen1:40:51
621FINTrimap (1888)+1:09:59Juuso Räsänen1:39:43
622FINIkaalisten Nouseva-Voima 6 (1577)+1:10:02Pasi Pikkarainen1:31:40
623FINKela (1871)+1:10:04Harri Vänttinen1:35:56
624FINHTJ Suunnistajat (1664)+1:10:05Petri Rintala1:23:58
625FINHiisirastiKöLa (861)+1:10:06Jari Granqvist1:50:40
626FINMuurlan Vihuri (690)+1:10:12Joni Juva1:42:09
627FINKalvolan Keihäs (435)+1:10:15Hannu Pietilä1:38:44
628FINTurun Suunnistajat 4 (697)+1:10:15Marko Virta1:35:28
629FINTuuripellet (537)+1:10:22Timo Pohjakallio1:42:53
630FINLahden Suunnistajat -37 7 (1133)+1:10:25Oskari Arvela1:36:58
631SWESundbybergs IK 2 (585)+1:10:34Simon Mellin1:42:24
632FINSuunta-Sepot 2 (684)+1:10:40Tatu Saari1:48:21
633FINRasti-Nokia 4 (1395)+1:10:42Ari Hanttu1:38:46
634FINNordea Urheilu (1269)+1:10:47Juha Kylliäinen1:43:25
635FINOK Trian 10 (634)+1:10:48Mikael Ingman1:37:39
636GEROSC Hamburg (385)+1:10:51Tim Schröder2:01:23
637FINHellanmaan Teräs (500)+1:10:54Pekka Herttua1:40:48
638FINPekan Ponit (639)+1:10:54Natalia Kanko1:41:55
639SWEMyggans OS (353)+1:10:55Mattias Johansson1:43:13
640FINPudasjärven Urheilijat (346)+1:11:02Taneli Härkönen1:41:45
641FINRaision UrheiluAutoilijat (994)+1:11:04Saku Tranberg1:41:08
642FINEvitskog FBK r.f. (805)+1:11:04Thomas Hellström1:41:01
643SLOMariborski orientacijski kl (360)+1:11:09Kostadin I. Novakov1:37:20
644FINSuvunSuunta (718)+1:11:10Anne Hartonen1:39:36
645FINRajamäen Rykmentti 5 (1070)+1:11:13Veijo Salmi1:40:14
646FINTyrwään Woima (545)+1:11:22Risto Metsälä1:37:38
647FINOK Trian 4 (531)+1:11:27Pasi Liitiäinen1:37:22
648FINYlivieskan Kuula (489)+1:11:31Simo Jutila1:43:43
649SWETibro OK (851)+1:11:32Mats Ahnheim1:44:19
650FINJämsän Retki-Veikot 5 (1140)+1:11:40Joonas Pahkala1:52:40
651FINEspoon Suunta 6 (260)+1:11:41Erkka Laininen1:45:51
652FINOunasvaaran Hiihtoseura 3 (899)+1:11:52Jukka Tervaskanto1:44:15
653POLWKS SLASK (792)+1:11:54Kostiantyn Majasow1:46:57
654FINYlämaan Pyrkijät (463)+1:11:59Panu Karhu1:31:52
655FINFirstbeat (1018)+1:12:00Ville Törmälä1:33:12
656FINJuntit OK (728)+1:12:09Lauri Leinonen1:31:12
657RUSUltra (145)+1:12:10Igor Zvontsov1:56:51
658GBRSheffield University Orient (296)+1:12:10Mary Fleming1:47:01
659FINHonkajoen Seudun Urheilijat (880)+1:12:13Hendi Koivisto1:31:09
660FINKoovee 8 (1212)+1:12:17Matti Sillanpää1:28:50
661FINPolyteknikkojen Raittiusseu 3 (1852)+1:12:18Taavi Mustajoki1:28:28
662FINAalto A!dventures (737)+1:12:18Saku Laine1:38:09
663FINIF Femman 3 (478)+1:12:27Christoffer Granholm1:30:29
664SWEOK Klemmingen (1967)+1:12:33Håkan Palm1:41:00
665FINOutotec (1119)+1:12:38Kristian Myllymäki1:39:42
666FINIivolan Team (1186)+1:12:40Jarmo Kolu1:51:37
667LUXLuxembourg Orienteering Clu (599)+1:12:42Jonas Wolff1:38:02
668FINFujitsu (807)+1:12:50Erno Paju1:42:14
669NORIF Sturla 2 (1226)+1:12:52Tibor Vari1:40:30
670FINPargas IF 2 (750)+1:12:55Robert Donner1:44:50
671FINAngelniemen Ankkuri 5 (1628)+1:13:09Arto Ranki1:41:28
672FINValkeakosken Haka 6 (1252)+1:13:11Timo Salonen1:38:20
673FINHiukkasen Hukassa (445)+1:13:12Milla Lohikainen1:30:08
674FINIF Minken (491)+1:13:16Nyholm Markus1:44:44
675FINRastivarsat 2 (290)+1:13:18Geza Molnar1:42:15
676FINHakuliset (540)+1:13:37Teemu Hakulinen1:46:01
677FINTeam Happonen (628)+1:13:42Mikko Happonen1:40:08
678FINKerkesix (791)+1:13:51Jappe Aho1:38:56
679FINTuomenmarjat (1321)+1:13:58Hannes Koljonen1:44:51
680SWEKöping-Kolsva OK 2 (1647)+1:14:03Thomas Ek1:45:36
681FINSuunnaton YliValta (1688)+1:14:25Saku Ylijoki1:36:11
682FINYIT Suomi (588)+1:14:36Sini Pekkala1:41:32
683FINkuraiset mullit (1662)+1:14:39Petri Niemelä1:41:40
684FINSK Porrassalmi (700)+1:14:46Antti Nisonen1:29:06
685FINLiedon Eränkävijät (1839)+1:14:51Antti Nummela1:41:37
686FINSaskan Talli (1609)+1:15:08Teemu Parviainen1:33:28
687FINPihkaniskat 7 (438)+1:15:22Olli Vehmasto1:44:07
688FINTeam Kymppiremontit 2 (1945)+1:15:23Tuomo Kauppinen1:50:15
689SWEGävle OK 2 (330)+1:15:33Anders Enmark1:42:47
690FINLankkuan Kyläjoukkue (654)+1:15:35Reetu Inkilä1:32:06
691FINUV SISSIT (693)+1:15:42Rasmus Niinimäki1:43:46
692FINSuosmeren Salpa (915)+1:15:43Jukka Halme1:47:31
693FINTeuvan Rivakka (673)+1:15:43Pasi Lyyluoma1:46:59
694FINIlomantsin Urheilijat (315)+1:15:51Jani Sirainen1:46:56
695FINRastivarsat 3 (532)+1:15:51Tuukka Tuomala1:47:57
696SWEValbo AIF (648)+1:15:59Mattias Eklund1:45:03
697FINP-K maakuntakomppania (1020)+1:16:14Eemeli Mikkonen1:42:10
698FINSweco (1240)+1:16:16Aleksi Varjo1:46:40
699FINOK77 3 (469)+1:16:22Lidholm Oscar1:50:31
700FINHämeenlinnan Suunnistajat 2 (152)+1:16:23Jenni Kivikko1:41:58
701RUSOmega 2 (285)+1:16:27Sergey Yutkin1:48:10
702FINVihman Veljekset (1442)+1:16:31Simo Hirvonen1:42:03
703FINKemiön Kiilat (619)+1:16:33Jussi Laakkio1:36:26
704FINKalajoen Junkkarit 2 (541)+1:16:34Mikko Alasuvanto1:37:41
705FINOulun Poliisiurheilijat (982)+1:16:38Pertti Sirviö1:47:38
706FINMaarian Mahti (397)+1:16:39Valtteri Mulari1:38:16
707FINOK77 4 (610)+1:16:42Mika Pasonen1:44:16
708FINLuonnonvarakeskus (813)+1:16:45Pasi Poikonen1:44:37
709FINHelsingin Suunnistajat 13 (1364)+1:16:45Ilkka Malmi1:49:14
710FINRastikarhut 3 (329)+1:16:47Tapio Pöysti1:31:40
711FINSeinäjoen Hs biathlon (1919)+1:16:48Mika Rinta-Keturi1:45:47
712FINHäröt Lampaat (1013)+1:16:57Simo Norema1:43:42
713FINKönnin Kuokkamiehet (983)+1:17:02Kari Jakobsson1:45:39
714FINJohn Deere 2 (1771)+1:17:58Janne Märkälä1:23:31
715FINTreSeven (1571)+1:18:01Vili Sipilä1:39:18
716FINPorvoon Urheilijat (870)+1:18:06Ville Saarela1:39:12
717LATZiemelkurzeme OK 2 (748)+1:18:13Janis Brizs1:44:21
718FINRastitykki (589)+1:18:15Mikko Patrakka1:34:37
719FINInnOK (786)+1:18:30Pekka Pajuoja1:44:28
720FINKeski-Vantaan Suunnistajat (1278)+1:18:30Eerik Tölli1:47:32
721FINSappion Veikot 2 (1501)+1:18:34Petri Jykylä1:44:48
722FINMurut (399)+1:18:35Johanna Honkanen1:43:44
723FINTelesten Veljekset (1309)+1:18:39Sami Lahtinen1:46:59
724FINUrheilukoulu III81 (516)+1:18:41Pekka Nikulainen1:44:05
725FINOK KPO (914)+1:18:52Tuomas Hongell1:36:17
726FINKokkolan Suunnistajat 4 (797)+1:18:54Ilkka Tanttinen1:45:58
727FINItä-Päijänteen Rasti (485)+1:19:00Arto Vainiomäki1:36:04
728FINOK Trian 8 (1167)+1:19:02Ove Simosas1:47:50
729FINPuolangan Ryhti (760)+1:19:06Tomi Kanniainen1:34:13
730FINPanssariprikaati (431)+1:19:10Mikko Jurmu1:40:41
731FINThe Elvis Challenge 2 (1551)+1:19:10Nils Näkkäläjärvi1:46:26
732FINValmet Tampere (981)+1:19:11Henri Korkka1:37:37
733FINEspoon Akilles 3 (393)+1:19:14Panu Koskinen1:33:36
734FINJoensuun SuppaKetut (698)+1:19:18Ville Kolmonen1:35:47
735ESTSK Mercury (501)+1:19:26Tarmo Klaar1:46:42
736FINOC Puisto (662)+1:19:27Petri Ketola1:47:12
737FINRasti-Lukko 3 (980)+1:19:29Pekka Tiira1:44:12
738FINOK Jorren (590)+1:19:29Henrik Backman1:40:10
739FINRajamäen Rykmentti 4 (669)+1:19:30Jyri Malmström1:41:02
740FINPirkkalan Hiihtäjät (671)+1:19:32Lindeman Harri1:49:18
741FINSK Pohjantähti 6 (1494)+1:19:33Petteri Annunen1:45:35
742FINKanuuna (953)+1:19:35Jouni Tarkiainen1:44:51
743FINKeravan Urheilijat (553)+1:19:37Pekka Muukkonen1:49:40
744RUSOrienta SKI-O 2 (1592)+1:19:38Alexey Nikolaev1:35:25
745FINMalax IF (902)+1:19:39Jonne Yli-Ikkelä1:48:15
746FINSaint-Gobain Finland (1760)+1:19:41Mikael Nyholm1:27:53
747FINAivan Sama (518)+1:19:41Rauno Ratilainen1:30:54
748FINLammin Betoni (1716)+1:19:42Markus Inkiläinen1:45:02
749SWEGustavsbergs OK (836)+1:19:43Landén Peter1:44:59
750FINRauman Työväen Urheilijat (1236)+1:19:44Jesse Valto1:52:00
751FINHatarasti (1936)+1:19:45Eero Tiuttu1:32:17
752FINAron Haka (602)+1:19:46Jaakko Kattilakoski1:36:44
753FINKaaderi Leijonat res (1595)+1:19:46Jorma Aherto1:45:21
754FINYläneen Kiri (812)+1:19:46Petteri Salminen1:31:44
755FINVanutoppahousut (854)+1:19:48Timo Rauhansalo1:50:25
756FINPiispan poijjat (927)+1:19:48Vesa Koivisto1:49:36
757FINMaavoimien Esikunta (374)+1:19:50Heikki Nousiainen1:40:31
758FINMetsä Forest (962)+1:19:53Juho Laitinen1:47:40
759FINKunto Kaverit (794)+1:19:55Jussi Kokkonen1:48:01
760FINEnonkosken Urheilijat (517)+1:19:56Juhani Heiskanen1:50:32
761FINArk United (575)+1:19:58Pasi Pohjoismäki1:47:29
762FINRasti-Nokia (366)+1:20:01André Bruguiére1:38:59
763FINOC Harharetki (921)+1:20:03Markus Suominen1:47:30
764SUIOLC Kapreolo (243)+1:20:04Pascal Vieser1:40:42
765FINGasum (664)+1:20:07Antti Kouvo1:50:25
766FINFyysikkokilta 2 (1959)+1:20:08Kerttu Aronen1:41:48
767FINOK Raseborg 2 (308)+1:20:11Jouko Nurmiainen2:00:16
768FINPihkatapit Ambiotica (630)+1:20:12Tarmo Ketola1:45:25
769SWETullinge SK 4 (372)+1:20:14Lars Sjöberg1:38:58
770FINSuuntavaisto SK 4 (1490)+1:20:15Janne Pirilä1:49:43
771FINTeam Nässäri (1690)+1:20:16Peltomäki Henri1:47:22
772FINVihtavuoren Pamaus 2 (720)+1:20:16Petri Alvoittu1:45:08
773FINLynx-Ladyt 6 (1095)+1:20:17Karoliina Sundberg1:45:21
774FINSahtiserkut (973)+1:20:19Mika Ahvenainen1:47:47
775FINSpektrum (1859)+1:20:28Oskar Brenner1:34:55
776FINHimangan Urheilijat (742)+1:20:32Kimmo Makela1:42:16
777FINKauhajoen Karhu (624)+1:20:34Antti Jyräkoski1:41:16
778SWERånäs OK (400)+1:20:38Anders Ohlin1:39:02
779FINHankasalmen Hanka (534)+1:20:42Mikko Hyyryläinen1:46:09
780FINSC Väärä Suunta 180 (1067)+1:20:52Petri Kettunen1:38:49
781FINPYVMM (976)+1:20:54Janne Piispanen1:40:00
782FINTeam Gulo gulo (1155)+1:20:58Juha Ruusu1:51:18
783FINRempsun Metalli (702)+1:21:07Päivi Autio1:32:13
784FINRokkakoski SK (576)+1:21:13Matias Mäenpää1:38:22
785ESTLSF Pronoking Team (502)+1:21:13Lauri Olli1:39:54
786FINAjolinja 2 (1758)+1:21:17Antti Rytkönen1:48:56
787NOROK Sköynar (995)+1:21:18Stig Rune Holberg1:43:11
788FINSuuntavaisto SK (509)+1:21:28Ari Heikkilä1:38:59
789FINTeam Uusivirta (1889)+1:21:33Yrjö Uusivirta1:49:40
790FINJohn Deere (1274)+1:21:37Kalle Kettunen1:25:51
791SWEOK Orion 2 (1310)+1:21:40Tommy Svensson1:42:25
792FINKyrös-Rasti (873)+1:21:48Tero Heittola1:36:25
793FINMustalammen Pallo (709)+1:21:50Juho Markku1:39:26
794FINPET orienteering Finland (820)+1:21:53Juha Himanen1:48:09
795SWESkattkärrs SOK (758)+1:22:07Lina Rööhs1:44:18
796FINIK Kronan (722)+1:22:09Stefan Åbacka1:49:21
797FINPerhon Kiri (790)+1:22:10Mikael Ahlsved1:52:49
798FINFc Kuusysi 07-Pojat (1216)+1:22:10Marko Väisänen1:34:25
799FINOriveden Ponnistus 2 (894)+1:22:12Jani Jauhiainen1:51:21
800SWEFredrikas Girls (773)+1:22:12Turbo Tuva1:50:26
801LATIK Auseklis 5 (377)+1:22:12Peteris Drukis1:51:06
802FINRastipukit (557)+1:22:13Esa Jokioinen1:38:49
803FINMS Parma 6 (622)+1:22:13Pekka Jokimies1:41:52
804FINHelsingin Suunnistajat 5 (278)+1:22:14Johannes Louhi1:53:32
805ESTOK Pölva Kobras 2 (617)+1:22:17Oliver Jõgeva1:43:18
806FINKärkölän Kisa-Veikot (1251)+1:22:18Juha-Matti Laiho1:51:03
807FINLuolamiehet (644)+1:22:19Tuomas Pulli1:36:52
808FINOulun Raksa (830)+1:22:20Markus Junes1:37:11
809FINTippausmonsterit (833)+1:22:22Henri Tuomela1:51:28
810FINKuusiston Jylhä (538)+1:22:25Sami Oinonen1:44:09
811SWESigtuna OK (856)+1:22:25Kenneth Hermansson1:48:08
812FINHollolan Urheilijat -46 2 (444)+1:22:29Sami Kauppinen1:51:06
813FINLahden Kaleva (1305)+1:22:31Kimmo Köppä1:49:43
814FINRasti-Nokia 2 (503)+1:22:31Janne Autero1:51:18
815FINPolyteknikkojen Raittiusseu (814)+1:22:32Aaro Hämeri1:41:52
816FINOP (1214)+1:22:38Kalle Laine1:40:42
817FINHämeenlinnan Tarmo (464)+1:22:38Niki Haake1:51:56
818FINLahden Suunnistajat -37 6 (1178)+1:22:39Timo Lehtonen1:43:17
819FINSomeron Esa (703)+1:22:39Sampo Virtanen1:47:56
820FINMetsä Board Kyro (947)+1:22:44Petri Huiko1:41:32
821FINLänsi-Rajan Rasti 2 (1170)+1:22:45Samu Pietiläinen1:47:44
822FINEDX (1049)+1:22:46Hannu Kröger1:53:32
823FINRastiketut (460)+1:22:46Jari Åkerman1:55:08
824FINUrhK II08 (892)+1:22:48Jantunen Panu1:29:18
825FINJoen Suunta (563)+1:22:49Jussi Vauhkonen1:36:57
826FINHelminiemen helmet (806)+1:22:50Jukka Hänninen1:44:57
827FINNurmonjoen Tukki (1144)+1:22:51Tuomo Hippi1:37:43
828FINEKI (1162)+1:22:52Henrik Österberg1:55:09
829NORÖk-94 (495)+1:22:52Börge Pedersen1:49:51
830FINPulkanrannan Pullistus (808)+1:22:53Olli Pöyry1:53:38
831FINIkaalisten Nouseva-Voima 4 (1363)+1:22:57Tapio Hankala1:39:19
832FINVänkypannu (1151)+1:22:58Jussi Aarnio1:50:56
833FINKaukametsän paholaiset (1697)+1:23:00Sampo Markkanen1:49:35
834FINPyhät Miehet (494)+1:23:00Heikki Aarrejoki1:41:37
835FINTarpian Suunta (817)+1:23:02Tommi Haakana1:49:12
836FINJahtimiehet (1757)+1:23:04Johanna Ukkola1:42:34
837LATOZONS OK 2 (641)+1:23:11Martins Lismanis1:39:37
838FINSaarijärven Pullistus 2 (970)+1:23:12Jaakko Kulmala1:50:09
839FINSolf IK (633)+1:23:16Aleksis Hahn1:55:36
840SWESkogsluffarnas OK (943)+1:23:16Hans-Christian Höie1:54:40
841LATIK Auseklis 3 (731)+1:23:17Toms Straume1:49:17
842FINTampereen Pyrintö 9 (1217)+1:23:18Otso Tukiainen1:49:27
843GBRBOK-Kaukaa haettu 2 (493)+1:23:20Ifor Powell1:36:54
844FINGofore (1916)+1:23:22Jani Laine1:28:52
845FINSuunta Jyväskylä 4 (434)+1:23:24Riku Martikainen1:44:12
846LATOK Arona (274)+1:23:28Kristaps Ozolins1:52:21
847FINSelkien Sisu (848)+1:23:29Lauri Kontkanen1:40:00
848RUSKuzmolovo OS 3 (1180)+1:23:29Timofei Kovalev1:44:29
849FINLynx 7 (1174)+1:23:32Sami Isoherranen1:51:54
850FINLappeen Riento 4 (581)+1:23:36Antti Nurmi1:43:29
851FINHaukivuoren Kisailijat (1032)+1:23:39Jari Forss1:54:25
852FINHelsingin Palokunnan Urheil (1320)+1:23:43Niko Olin1:40:45
853FINTornator (907)+1:23:52Tuomo Ikonen1:41:32
854FINIhqumursuhuppelit4never (1734)+1:23:53Tuuli Suutari1:35:13
855FINSupertalentit (691)+1:23:58Joonas Tahvanainen1:41:03
856FINKinttuviisas (1655)+1:23:59Annika Kottonen1:45:32
857FINTäsmis-Team (896)+1:24:02Iiro Immonen1:51:39
858FINUlvilan Ura 2 (934)+1:24:09Juha Joopi1:38:03
859FINRasti-Jyry 2 (1297)+1:24:11Ismo Lampinen1:45:34
860FINSiikaisten Sisu (586)+1:24:15Seppo Vehkala1:49:10
861FINAlajärven Ankkurit (739)+1:24:15Juha Latvala1:40:30
862FINKajaanin Suunnistajat (477)+1:24:19Timo Kokkonen1:57:06
863FINMaasotakoulu LPR 5 (1658)+1:24:20Elmo Eskelinen1:45:03
864FINJääkäriprikaati (484)+1:24:23Juha Rantala1:42:48
865SWEFalköpings AIK OK (456)+1:24:24Bo Hallberg1:41:04
866FINJukola 2003 Sulkava (999)+1:24:26Pekka Lyytinen1:39:50
867FINSK Uranus (951)+1:24:33Panu Hyvönen1:33:58
868FINSamba Trail Running Club (925)+1:24:33Johannes Parkkonen1:55:17
869FINOK Pojkarnas Natt (309)+1:24:38Veli-Matti Lonka1:41:28
870FINPitkäjärven Vaeltajat (524)+1:24:39Pasi Kyheröinen1:49:49
871FINNenosen veljekset (668)+1:24:40Ari Nenonen1:49:41
872FINTP Industrials (1163)+1:24:40Teemu Piesanen1:41:18
873FINHauhon Sisu 4 (1315)+1:24:41Kari-Veli Niemi1:37:05
874FINMalax IF 2 (1141)+1:24:42Johan Holmback1:36:59
875FINKoskelankylän Riento 2 (888)+1:24:43Matti Yliniemi1:39:13
876NORLorry Classic (1809)+1:24:50Jörn Limi1:52:16
877FINLoimaan Jankko (695)+1:24:55Osmo Hongisto1:45:39
878FINLemin Eskot (1188)+1:24:57Sami Kinttu1:40:07
879FINJuuan Jänne (670)+1:25:03Ismo Ryynänen1:43:56
880FINJämsän Retki-Veikot 4 (1464)+1:25:07Juha Vallittu1:53:56
881GBRSheffield University Orient 2 (1600)+1:25:09Dan Weaver1:38:19
882FINKouvolan Suunnistajat 5 (872)+1:25:09Ossi Karvonen1:44:08
883FINPernoon Rajamiehet (818)+1:25:11Panu Eerola1:41:31
884FINEspoon Suunta 10 (301)+1:25:11Kai Hilo1:55:48
885FINUrjalan Urheilijat (944)+1:25:12Markus Toorikka1:45:48
886FINKangasniemen Kalske (525)+1:25:16Markus Sippo1:43:55
887FINTampereen Yritys 2 (1649)+1:25:17Heikki Olkku1:56:43
888FINFunctio Laesa (1452)+1:25:19Helena Matilainen1:58:20
889FINAamulehden Lukijat Lasten h (1713)+1:25:20Ilari Kosonen1:53:34
890FINRC Eemeli (635)+1:25:24Teemu Kalvas1:38:29
891FINVähäkyrön Viesti (1295)+1:25:25Hannu Härö1:43:04
892FINValkealan Kajo (475)+1:25:25Eerik Sihvola1:36:05
893FINEspoon Akilles Venlat (714)+1:25:27Hanna Vuorela1:52:35
894FINcloudriven.fi (1769)+1:25:29Jose Curry1:44:24
895FINRasti-Ukko Lauma (1008)+1:25:33Pekka Rapeli1:52:04
896FINNOT-OK PKS SK (1169)+1:25:35Mikko Reuna1:46:55
897FINRasti-Kurikka 3 (447)+1:25:35Esa Kurki1:43:26
898FINSupan Pohjalla (650)+1:25:37Veli-Matti Aaltonen2:00:08
899FINMacGregor (828)+1:25:38Juhani Ruusuvirta1:47:31
900FINOK77 6 (744)+1:25:55Jori Arrakoski1:37:35
901FINRasti-Jussit 3 (651)+1:25:55Tapio Kujala1:39:38
902FINPietarsaaren Hiihtäjät (897)+1:26:04Pasi Suvanto1:42:24
903FINTamrock (869)+1:26:11Kari Lappalainen1:46:15
904FINOunasvaaran Hiihtoseura 2 (594)+1:26:38Tanu Tompuri1:43:54
905SWEFredrikas Girls 2 (796)+1:26:48Fredrikas Girls 21:47:46
906FINGimmeFive Multisport (1733)+1:26:51Antti Metsola1:47:58
907FINBebbes Busar (1854)+1:26:55Kleo Ketonen1:36:16
908FINTieto 2 (1415)+1:27:09Ulla-Maria Kovalainen1:46:43
909FINHiiltomiehet 2 (492)+1:27:11Katri Niittymäki1:47:24
910FINLauttakylän Luja (598)+1:27:19Juhani Keskitalo1:56:46
911FINKankaanpään Kalevankiertäjä (1821)+1:27:25Ida Kujansuu1:46:12
912SWEGandvik IK (1084)+1:27:27Magnus Sundmark1:48:41
913FINKarsu.fi (647)+1:27:39Simo Rautiainen1:46:10
914FINRässi-Rasti (770)+1:27:47Hannu Savolainen1:40:28
915FINSK Määrämiehet (756)+1:27:53Ilpo Pietiläinen1:53:29
916SWEForsa OK / Ljusdals OK (1045)+1:28:00Johan Nyman2:07:02
917SWEMarkbygdens OK 2 (535)+1:28:16Erik Persson1:38:26
918FINRistin Kilta (1203)+1:28:16Sohvi Mäkilä1:48:48
919FINNiinisalon varuskunnan urhe 2 (1756)+1:28:17Ilari Köykkä1:45:59
920FINLumme Energia (1469)+1:28:18Seppo Rantala1:55:29
921SWERånäs OK 2 (793)+1:28:19Rasmus Rostö2:15:56
922FINRetkeilymedia Ahola (747)+1:28:21Mika Huhtanen1:54:58
923FINNokian Torpedo (875)+1:28:33Vili Vartiala1:45:31
924FINUusi Verso (766)+1:28:34Vuokko Jurvakainen1:49:14
925FINYlistaron Kilpa-Veljet 2 (640)+1:28:34Aki Perämäki1:59:03
926FINRastiPiikkiö 2 (799)+1:28:36Jaakko Päivike1:45:32
927FINTeam Spiritual Saramäki (600)+1:28:38Jukka Saramäki1:45:08
928FINHernemäen Porina (717)+1:28:39Matti Silvennoinen1:57:16
929FINVaasan Suunnistajat 2 (561)+1:28:43Mikko Lehtineva1:48:06
930SWEGotlands OF 2 (607)+1:28:46Albin Rieem-Lindgren1:41:45
931FINSievin Sisu (862)+1:28:48Pasi Virkkala1:49:56
932FINArmatuuri (1918)+1:28:50Topias Suikula1:55:28
933FINViVi Master (528)+1:28:50Tonu Illaru1:45:09
934FINAjokoirat 2 (1104)+1:28:52Henrik Nord1:40:50
935FINOlarin Omat Pojat (844)+1:28:52Joonas Ahola1:39:41
936FINSäkkijärven Hyppälän Nuoris (723)+1:28:57Joonas Korjala1:54:58
937FINPelikassit 2 (1561)+1:28:59Tuure Ekman1:55:05
938FINKainuun Prikaati (772)+1:29:10Tuomas Karjalainen1:46:05
939FINKoovee 7 (972)+1:29:12Jukka Reunamäki1:42:24
940FINTelko (1898)+1:29:14Bo Johansson1:55:11
941FINKaidan Tien Kulkijat (1168)+1:29:14Antti Kirjavainen1:50:13
942FINTampereen Kotkat (1683)+1:29:16Virtanen Juho1:47:52
943FINKohti rastia ja sen ohi (1324)+1:29:16Veli-Matti Oikari1:41:12
944LATSurikati (658)+1:29:29Smits Edijs1:38:04
945FINTelemark Team Örn 2 (1368)+1:29:39Kalle Martikainen1:43:04
946FINSallan Karhut (627)+1:29:40Tommi Pajari1:57:42
947FINSK-0K (935)+1:29:44Jarno Rantala1:51:11
948SWETäby OK 2 (443)+1:29:52Emma Hagrot1:57:25
949FINLost Bastards (895)+1:30:05Kalle Vitikainen1:40:37
950FINEspoon Suunta 8 (759)+1:30:10Sofia Soikkeli1:41:27
951FINHyvinkään Rasti 4 (1583)+1:30:23Juha Ojanen2:03:27
952FINSPYMS (1007)+1:30:26Tuomas Toiviainen1:39:43
953GBRUppsala Postal Service B Sq (1928)+1:30:27Matthew Haynes2:00:57
954FINKeravan Urheilijat 2 (562)+1:30:35Harry Perälä1:55:38
955FINMelassikatastrofi (1385)+1:30:36Irina Pukite1:43:14
956FINKymin Suunnistajat 4 (858)+1:30:42Harry Paavola1:51:39
957FINTeam Peesi (1051)+1:30:46Henri Kajasilta1:44:33
958FINPunkalaitumen Kunto (499)+1:30:54Mikko Yli-Kauppila2:05:31
959FINMittatekniikan keskus (1228)+1:30:55Tapio Lehtonen2:03:06
960FINRastihaukat (653)+1:31:57Tuomas Helin2:03:29
961LATOK Meridians 3 (729)+1:32:06Maris Baltins2:01:33
962FINLaskuvarjojääkärikilta 2 (810)+1:32:10Jaakko Karvonen1:49:45
963FINMellunkylän Kontio (1277)+1:32:20Eero Luurila1:45:42
964FINRasti 88 2 (433)+1:32:21Juha Tetri1:50:55
965FINEräs seura (906)+1:32:23Juho Salminen1:50:00
966FINKiimingin Urheilijat (427)+1:32:27Kai Huuhka1:52:53
967FINKankaanpään Suunnistajat 2 (847)+1:32:36Raimo Hannukainen2:00:43
968FINTurun Suunnistajat 5 (958)+1:32:37Arto Itkonen1:51:19
969NORIndre Östfold OK 2 (801)+1:32:38Björn Axel Gran1:57:32
970SWESöders-Tyresö 2 (1120)+1:32:49Björn Reger1:51:29
971FINTurun Visat (826)+1:32:51Teemu Halttunen1:28:54
972FINLappeen Riento 5 (1289)+1:33:05Mia Saarilaakso1:44:41
973FINSK Mortis 2 (825)+1:33:14Pasi Eskola1:47:20
974FINVakka-Rasti 2 (1477)+1:33:14Enni Jalava1:30:09
975FINMaasillat (1261)+1:33:20Ilari Maasilta1:54:12
976ESTOK West (605)+1:33:22Hendri Parrol2:14:07
977FINAndritz WP (1146)+1:33:24Pasi Lahdenvirta1:51:57
978FINOK Pikatallustajat (1727)+1:33:25Jarkko Kerkola1:35:48
979ESTSaaremaa OK (909)+1:33:29Heljus Saks1:44:46
980FINNavi 9 (1449)+1:33:31Jari Pylvänäinen1:52:17
981FINTurengin RC (1017)+1:33:31EETU MERILÄINEN1:47:30
982FINTT226 (689)+1:33:35Martti Roponen1:46:33
983FINTommin virheet (1722)+1:33:37Julius Hirvonen1:53:25
984FINSolita (965)+1:33:54Teemu Koivisto1:46:52
985FINTukikohdan Suunnistajat (1430)+1:33:56Juha Markkanen1:42:20
986FINLets get LOST (877)+1:34:00Kristian Hatakka1:54:13
987FINMäntsälän Urheilijat 4 (1432)+1:34:01Lauri Laine1:51:46
988FINOK Kristina (1115)+1:34:02Rune Bergström1:50:25
989FINRiikku Runners Alavus (1185)+1:34:05Jorma Mäkiranta1:53:36
990FINHiidenkiertäjät 4 (1029)+1:34:06Lasse Seppälä1:47:58
991LATOK Meridians 2 (333)+1:34:07Dagnis Kanepe1:47:50
992FINSata lasissa 2019 (1837)+1:34:09Aapo Pasanen1:50:32
993FINSisä-Suomen syyttäjänvirast (1897)+1:34:09Joni Köykkä1:50:40
994SWELinköpings OK 3 (351)+1:34:18Per Gustås1:55:28
995LATOK Saldus 2 (384)+1:34:19Agris Sturis1:56:05
996FINLiperin Taimi (824)+1:34:21Mika Nissinen1:54:25
997FINPajulahti Olympic Training (1444)+1:34:26Anna-Lea Rantalainen1:50:36
998FINKone-Yijälä (743)+1:34:28Siiri Yijälä1:55:15
999FINKauhavan Wisa (458)+1:34:28Ari Kiviaho1:55:55
1000FINKodisjoen Kaiku (961)+1:34:29Petri Laitonen1:55:16
1001FINSatakunnan Lennosto (726)+1:34:31Tero Nopanen1:53:21
1002FINESE Tiimi (1247)+1:34:39Jarno Marttinen1:45:59
1003LATIK Auseklis 4 (798)+1:34:39Peteris Hokonens1:44:21
1004SWESkogslöparna 2 (1648)+1:34:41Per-Johan Josefsson1:47:47
1005FINTuusulan Voima-Veikot (1111)+1:34:42Samuli Seppälä1:55:24
1006FINPelikassit (556)+1:34:44Ville Uosukainen1:48:19
1007FINPohjankyrön Rasti (380)+1:34:46Jouni Laakso1:55:22
1008FINTASO (1802)+1:34:48Joonas Järvenpää1:59:57
1009FINPihkaniskat 3 (1147)+1:34:50Juho Kinnunen1:48:47
1010FINMC Jymypallo (762)+1:34:51Kalle Kalapudas2:02:56
1011FIN007Hyyppä (784)+1:34:51Kosti Hyyppä1:50:20
1012FINVehkalahden Veikot 4 (629)+1:34:54Timi Jaarinen1:46:37
1013FINMetos (1055)+1:35:00Mikael Porthin2:03:26
1014FIN70. Kadettikurssi (1773)+1:35:02Ari Taskinen1:45:48
1015FINPälkäneen Luja-Lukko 4 (1318)+1:35:04Pekka Jokinen1:45:32
1016FINBertelin pojat 2 (732)+1:35:05Jonne Jutila1:57:07
1017SWEOK Lalle (1913)+1:35:06Lars Palmqvist1:45:45
1018ESTRakvere OK 2 (675)+1:35:06Kuno Rooba1:45:14
1019FINKokemäen Kova-Väki (741)+1:35:08Eero Turto1:51:34
1020FINViimeinen Rastiretki (715)+1:35:08Mikko Nenonen1:50:30
1021FINPositiivinen yllätys (1223)+1:35:09Juuso Luukkonen1:43:15
1022FINSuunta Jyväskylä 6 (1479)+1:35:10Aku Korhonen1:53:49
1023FINSemantum (1475)+1:35:12Antti Villberg1:52:59
1024FINAuran Vannas (850)+1:35:15Lauri Soini1:48:55
1025FINTurengin Sarastus (745)+1:35:18Markku Kokkonen1:54:28
1026BELTrol-Belgium (1081)+1:35:19Wiet Laenen1:50:44
1027FINIF Åland (655)+1:35:22Niklas Böling1:46:47
1028FINKaustisen Pohjan-Veikot 2 (803)+1:35:28Timo Rantala1:57:09
1029FINPönttövuoren Peikot (1030)+1:35:31Kaapro Häkkinen2:01:39
1030FINHaukijahtaajat (736)+1:35:36Harri Salminen2:00:32
1031FINTunkiomadot (1012)+1:35:42Joonas Aho2:00:56
1032FINPaimion Rasti 6 (548)+1:35:44Tuomo Haapala1:45:02
1033FINTiiäkstemitämävihaan (1857)+1:35:46Henna Röytiö1:56:57
1034FINWonkamiehet (1005)+1:35:49Tommi Koistinen2:02:17
1035NORÖstmarka OK (960)+1:35:50Jörgensen Rein1:44:38
1036FINPälkäneen Luja-Lukko 2 (871)+1:35:51Markku Nieminen1:46:56
1037FINKiinnostus Suunnistajat (688)+1:35:52Jouni Heinänen1:49:58
1038FINTurun Eränkävijät (1438)+1:36:03Vesa Laurila1:50:12
1039SUIOLV Hindelbank (694)+1:36:10Klaus Bütikofer1:59:24
1040ESTOK TON (864)+1:36:13Raul Hindov2:08:32
1041FINVarnitsa 2 (1294)+1:36:15Mari Väisänen2:10:09
1042FINNavi 10 (1187)+1:36:20Hannu Seppänen2:07:50
1043FINRaula Team (1110)+1:36:21Hannele Raula2:02:11
1044FINAri Pojjaat (776)+1:36:57Mikko Heikkilä1:33:55
1045FINKesähovin Suunnistajat (1615)+1:36:59Tommi Haapala1:53:36
1046FINLuonnontutkijat (840)+1:37:11Tuomo Pollari2:03:46
1047FINEränaali (865)+1:37:17Hannu Siivola1:54:58
1048FINRajamäen Rykmentti 3 (448)+1:37:20Pyry Seppälä2:04:15
1049FINPakilan punakynät (1714)+1:37:29Niko Laamanen1:59:14
1050FINJärvenpään Palo (659)+1:37:31Lasse Kervinen1:49:49
1051FINSuunnaton Into 3 (1334)+1:37:32Jani Väistö1:46:28
1052POLOK!Sport (558)+1:37:33Dawid Stefanski1:58:58
1053FINKustavin Ahto (774)+1:37:36Kalle Järvelä2:03:33
1054FINNavi 7 (1059)+1:37:39Jukka Pajunen2:02:57
1055FINPihkaniskat 2 (1079)+1:37:40Tuomo Puustinen2:03:44
1056FINLapuan Virkiä 4 (1361)+1:37:41Matti Kattelus1:52:14
1057FINSäyneisen Salpa (544)+1:37:42Matti Forsberg2:09:19
1058FINKoneen Kerho (843)+1:37:50Pertti Välimaa2:04:18
1059FINDigita (1019)+1:37:52Ossi Ilveskoski1:55:21
1060FINVR Suunnistajat (1003)+1:37:55Jyri L. Erkkilä1:58:49
1061FINeLadies (755)+1:38:01Piritta Wartiainen1:56:56
1062FINNastolan Terä 3 (964)+1:38:14Mikko Ilmonen1:50:43
1063FINRastin Pojat (1253)+1:38:22Vesa Koukkari2:03:41
1064FINIF Femman 4 (919)+1:38:25Mikael Bäck1:42:25
1065FINVartiovuoren Pojat (1311)+1:38:26Lassi Heinilä1:51:02
1066FINJudica (917)+1:38:32Martti Ylinen1:53:38
1067FINPatria Land (1205)+1:38:48Timo Haltia1:53:19
1068FINPelastuslaitos Päijät-Häme (937)+1:38:53Antti Mustonen1:39:05
1069FINDowntown 65 2 (804)+1:39:00Jani Brandt1:51:48
1070FINKeravan Urheilijat 3 (1285)+1:39:06Olli Hirn1:47:09
1071FINTimo Siikli ja Lemin Punais (1451)+1:39:07Riku Suursalmi1:52:14
1072FINRastivarsat 4 (626)+1:39:11Pasi Turunen1:41:08
1073FINTuusulan Reserviupseerikerh (1675)+1:39:20Janne Nieminen1:46:59
1074FINVictorious Secret (891)+1:39:22Janina Donner1:38:31
1075FINMellu ja kääpiöt (1791)+1:39:23Roosa Pelkonen1:39:51
1076FINRastiketut Team Leinonen (1210)+1:39:24Jarno Leinonen1:49:24
1077FINLauttapartio (1096)+1:39:25Walter Pomell1:43:28
1078FINValmet Technologies (839)+1:39:26Antti Leinonen1:58:09
1079FINOK Computer (1262)+1:39:27Rauno Huttunen1:45:32
1080FINRajaveljet (777)+1:39:28Antti Rämö1:54:03
1081FINOlvastin Tana (1166)+1:39:29Iiro Mäkelä1:41:31
1082FINEspoon Akilles 5 (1184)+1:39:34Eero Mänty1:51:56
1083FINPörssi ry (1097)+1:39:35Viivi Varjus1:47:48
1084FINIisalmen Visa (1161)+1:39:35Nina Kärnä1:38:50
1085FINSaviksen Rasti (986)+1:39:36Henri Hujala1:44:16
1086FINNastolan Terä 2 (442)+1:39:40Oskari Myllykangas1:51:18
1087FINSuuntavaisto SK 3 (1306)+1:39:53Matti Tammi1:38:54
1088FINLaskuvarjojääkärikilta Pirk (1929)+1:39:53Jussi Haikka1:58:07
1089FINKunnon Urheilijat 3 (1337)+1:39:54Pyry Sipilä1:53:15
1090FINTeam Azure (779)+1:39:55Matti Antila1:59:24
1091FINOscar Software (1189)+1:39:56Martti Löyttyniemi1:41:54
1092FINGrundium (1829)+1:39:58Matti Pellikka1:43:02
1093FINKöntit (1176)+1:40:02Toni Nevantausta1:43:42
1094FINHyvä yri (1812)+1:40:09Laura Tiits1:43:46
1095FINSK Pohjantähti 4 (975)+1:40:11Vesa Halonen1:46:10
1096ESPCD TJALVE (969)+1:40:13Cesar Torrejon1:42:43
1097FINLapin Sudet (584)+1:40:15Tiia-Maria Rauttola2:10:48
1098FINJärvisen Pekat (1731)+1:40:16Susanna Laakkonen1:54:54
1099FINEricsson SK (936)+1:40:19Ari Jouppila2:09:12
1100FINKymin Suunnistajat 3 (591)+1:40:20Petteri Nikki1:44:47
1101FINTietokilta ry (1612)+1:40:26Tomi Panula2:01:32
1102FINTurun NMKY 2 (1035)+1:40:26Olli Välke1:54:16
1103FINKoposen 7 veljestä (1604)+1:40:30Ville Koponen1:46:51
1104FINVaralan Urheiluopisto (1740)+1:40:33Jari Salmi1:59:11
1105FINKuikan samoilijat (882)+1:40:38Kuikan samoilijat 21:42:07
1106FINKärkijoukkue (1872)+1:40:40Kaarle Lounela1:45:52
1107FINMetsästäjäliiton Hirviurhei 2 (977)+1:40:40Jani Tammela1:53:33
1108FINSK Herkkutatit (681)+1:40:40Iivo Metsä-Eerola1:48:38
1109FINRastiketut 2 (1330)+1:40:42Timo Hoskari2:09:23
1110FINBarkit päällä (979)+1:40:42Marko Peippo1:56:00
1111FINNivalan Suunnistajat 2 (1431)+1:40:44Mauno Taanila1:51:58
1112FINIBM Sport club (1338)+1:40:46Heikki Koskinen1:42:42
1113FINEspoon Akilles 4 (955)+1:40:48Jyrki Nikkinen1:42:56
1114FINPK Racing Team (686)+1:40:51Kimmo Ollikka1:52:22
1115FINHiukkasen Hukassa 2 (1354)+1:40:55Pauli Simonen1:59:44
1116FINTurun Metsänkävijät 7 (512)+1:40:56Harri Poutiainen1:40:50
1117FINEksymä 360 (1535)+1:41:02Touko Silpola1:52:28
1118FINToramäen Turha Toivo (TTT) (1502)+1:41:05Janne Hakanen1:49:07
1119FINKajaanin Suunnistajat 2 (710)+1:41:05Arto Haverinen1:55:45
1120FINKuusiston Jylhä 2 (1800)+1:41:05Lassi Hiltunen1:51:55
1121FINKarieksen porraus (1817)+1:41:07Tarja Tanner2:01:35
1122FINKaukaa haettu (985)+1:41:13Aleksi Kankainen1:49:49
1123FINSK Vuoksi 2 (542)+1:41:22Kari Ojalainen1:52:33
1124FINDroit (1123)+1:41:23Erno Klemetti1:55:00
1125FINNykyaikaiset 5-ottelijat (1132)+1:41:23Karri Virkajärvi1:46:54
1126FINOK Trian 6 (853)+1:41:31Heikki Frilander2:00:08
1127FINPäälliköt (1661)+1:41:34Mikko Ylikopsa1:53:29
1128FINUltra Sisu (1785)+1:41:35Juha Leinonen1:52:39
1129FINKuoLOn Kankeat (1031)+1:41:36Tomi Sarkanen1:50:51
1130FINEläinlääkärien kuntoseura V (1455)+1:41:36Linda Sainio1:46:11
1131FINHelsingin Suunnistajat 9 (1124)+1:41:38Tapio Annala1:52:35
1132FINMaanmittauslaitos Oulu (1815)+1:41:39Perttu Heikkilä1:43:26
1133FINSomeron Esa 2 (1173)+1:41:40Johanna Luhtala1:50:38
1134FINKarvapallo (1308)+1:41:43Eemil Salakari1:54:04
1135FINSkipoli-KJK (1002)+1:41:44Tuomas Kaira1:52:32
1136FINEspoon Suunta 13 (1606)+1:41:46Bruno Nazrio1:53:37
1137FINMAASK RUK Eksymä (1931)+1:41:47Mika Salonen1:53:25
1138FINLievestuoreen Kisa (1154)+1:41:48Juha Parviainen1:54:39
1139FINKeuruun Kisailijat 2 (987)+1:41:49Jari Kauppinen2:11:47
1140FINSK Samperi (1108)+1:41:51Jouni Similä1:51:35
1141FINOK Trian 7 (1471)+1:41:53Anders Ingman1:47:35
1142FINHeSeKeKo (1232)+1:41:54Keijo Kantojärvi1:52:29
1143FINFuturice (968)+1:41:55Riku Valtasola1:54:25
1144FINOC Toffee 2 (1621)+1:42:00Janne Snellman2:01:13
1145FINPaVi (852)+1:42:03Henrik Lindell1:59:36
1146FINKops (1292)+1:42:03Jani Nuutinen2:06:56
1147FINRoosan kuntokoulu (868)+1:42:04Arttu Laine1:53:21
1148FINUNO SK 2 (1470)+1:42:08Janne Ståhlström1:46:12
1149FINHumanitas-seura (1219)+1:42:09Pekka Kerkola1:58:51
1150FINLaihian Luja 2 (677)+1:42:12Pasi Rintala1:51:53
1151FINKemira Vastus (1011)+1:42:13Simo-Pekka Vanninen1:51:28
1152FINPargas IF 3 (1375)+1:42:17Jaakko Järvistö1:54:23
1153FINVähäperän kyntäjät (1448)+1:42:19Teemu Ruuhi1:54:10
1154FINKaveriporukka 2012 (1313)+1:42:20Tero Helenius1:48:26
1155FINSelviytyjät (1036)+1:42:21Juha-Pekka Pienimäki1:56:34
1156FINW-Klubi (1862)+1:42:22Ise Iduozee1:44:58
1157FINSK Pohjantähti 5 (1235)+1:42:27Jere Pernu2:07:43
1158FINLaihian Luja 3 (802)+1:42:29Jukka Nyystilä1:52:27
1159FINRannikkoprikaati (1695)+1:42:29Jean Partanen1:55:05
1160FINJussis seven (676)+1:42:31Outi Haikama1:58:39
1161SWEKongliga OrienteringsTeknol (701)+1:42:32Maria Perverzina1:59:32
1162FINElimäen Reserviupseerikerho (845)+1:42:32Jani Juvankoski1:55:35
1163FINSäkylän varuskunnan urheili (1750)+1:42:32Jussi-Pekka Niemelä1:57:15
1164FINAlatornion Pirkat 2 (827)+1:42:33Raimo Höynälä1:55:27
1165FINMhy Keskipohja (1394)+1:42:33Aleksi Saukko1:51:43
1166FINMaasotakoulu LPR 4 (1026)+1:42:34Ilkka Keskitalo1:59:20
1167FINMMK OK (1157)+1:42:37Elias Laine1:42:19
1168FINHelsingin Poliisi-Voimailij (1064)+1:42:37Kari Saari1:53:42
1169FINEduskunnan Urheilukerho (711)+1:42:38Heikki Autto2:03:29
1170FINHyvinkään Rasti 6 (1616)+1:42:38Esko Kiuru1:55:31
1171FINX-suunnistajat (841)+1:42:39Juhani Ylönen1:52:09
1172FINVantaan Metsänkävijät 2 (1373)+1:42:40Herkko Valkama1:47:33
1173FINAskolan Urheilijat (881)+1:42:42Jarkko Tuomi1:57:26
1174FINLöytänen Rastit (780)+1:42:42Martti Naunin2:07:29
1175FINRasti-Jussit 2 (404)+1:42:45Ari Lemponen1:51:25
1176FINPolyteknikkojen Raittiusseu 2 (1895)+1:42:46Petrus Holm1:55:38
1177FINPihkaniskat 4 (811)+1:42:48Eemeli Saukkonen1:59:17
1178FINRasti-Vihti 5 (1599)+1:42:50Jukka Viskari1:43:09
1179FINRautalammin Urheilijat (782)+1:42:51Markus Oksanen1:45:06
1180FINOtaKraa 2 (1779)+1:42:52Laura Lundell2:01:46
1181FINTeme Ski Team 2 (846)+1:42:52Miika Heikkilä1:52:53
1182FINKaivannon Erä- ja nuorisose (1877)+1:42:54Vesa Virtanen1:55:21
1183FINVarvarin Lepsaus (1850)+1:42:55Juha Tölli1:50:50
1184FINTaxi Team (963)+1:42:55Petteri Surakka1:56:21
1185FINFennovoima (1075)+1:42:55Lauri Rintala1:59:01
1186FINJämsän Retki-Veikot 6 (1652)+1:42:56Panu Kärkkäinen1:49:47
1187FINValmet Technologies 2 (992)+1:42:57Hannu Korhonen1:51:54
1188FINUFOn Legendat (1362)+1:42:59Petri Falck1:57:36
1189FINKiipeilykerho Vertikaali (1746)+1:43:00Turo Valavaara1:57:42
1190SWEGanska OK (1001)+1:43:02Pär Fridsell1:55:13
1191FINAlahärmän Kisa (652)+1:43:02Roope Näsi2:00:06
1192FINOhtola SK (1904)+1:43:04Hannes Oksanen1:56:17
1193FINReiskan seiska (1816)+1:43:05Mikko Kaataja1:48:25
1194FINSports by LUT 2 (1473)+1:43:05Toni Kuparinen1:52:39
1195FINTampereen Pyrintö 11 (1281)+1:43:06Arto Kiiskinen1:41:49
1196FINAnnikin Voimailijat (1060)+1:43:09Juha Toivonen2:08:38
1197FINOK EMitVit (1181)+1:43:17Jani Vuorinen1:55:25
1198FINSuunnaton Into 2 (1403)+1:43:19Esko Välimäki1:43:53
1199ESTBona Fide (667)+1:43:22Vermo Siim1:58:43
1200FINAS Skinnarila 2 (1339)+1:43:24Arto Parkko1:45:43
1201FINKaslink (1131)+1:43:25Harri Vainio1:57:51
1202FINUNO SK (867)+1:43:26Teemu Virtanen1:57:51
1203FINSaarijärven Pullistus 3 (874)+1:43:28Timo Kulmala1:56:51
1204FINPeräseinäjoen suunnistuksen (1114)+1:43:29Toni Mäki-Mantila1:58:12
1205FINWIO Team (1541)+1:43:29Jari Välimaa2:00:34
1206SWEGotlands OF 3 (1483)+1:43:31Erik Nilsson2:09:00
1207FINKaukaan Lyly (566)+1:43:35Timo Löppönen1:55:01
1208FINSalon Seudun Kanakoiraharra (1077)+1:43:44Teemu Toivonen1:51:27
1209FINEtelä-Karjalan keskussairaa (1694)+1:43:45Mikko Aulamo2:11:10
1210FINP-Haagan yhteiskoulu HanDy (1792)+1:43:46Jaakko Lääkkö1:56:31
1211FINPuskasilimät OK (1145)+1:43:48Miettinen Petri1:57:02
1212FINLuumäen Rasti 2 (930)+1:43:54Teemu Hirvikallio1:43:54
1213FINKilon Kipinät (932)+1:43:55Markus Tyrkkö1:57:35
1214FINRaKiNa (1435)+1:44:04Jussi Salonen1:57:10
1215FINHI-TEAM (1191)+1:44:06Tero Koivisto1:48:14
1216FINTeam Proxion (1912)+1:44:12Petri Puikkonen1:57:49
1217FINIF Brahe 4 (1229)+1:44:14Jesper Wikman1:55:55
1218FINJoosehukku (529)+1:44:14Elsi Pöllänen2:03:07
1219FINTeam Tommila (1149)+1:44:19Lasse Tommila2:05:24
1220FINTARAKI (1709)+1:44:19Tuomas Sainio2:14:57
1221FINTuurihaukat (705)+1:44:23Aleksi Heikkilä1:58:51
1222FINNot OK (1700)+1:44:26Esa Pietikäinen1:57:48
1223FINIlomantsin Urheilijat 2 (831)+1:44:30Arto Salminen1:55:54
1224FINEpilän Esa 2 (1209)+1:44:31Veli Syrjälä1:55:59
1225FINÅF (1412)+1:44:33Jouni Salamäki2:02:42
1226FINSuppaman ja Liekehtivä Rast (1944)+1:44:37Anni Simola2:10:01
1227FINIK Örnen (815)+1:44:40Staffan Pettersson2:14:37
1228FINJyrkkä Kerake (905)+1:44:42Harri Leinikka1:54:09
1229FINTeam Puomitutut (1867)+1:44:43Mikko Pekkarinen2:01:16
1230FINVehkalahden Heikot (1853)+1:44:46Anton Vehkalahti1:52:21
1231SWEVästerås SOK 2 (1515)+1:44:47Per Sundström2:04:40
1232FINKarjalan Käki (1196)+1:44:47Asko Inkinen2:12:47
1233FINKauhavan Wisa 2 (1434)+1:44:48Heikki Kuoppala2:11:35
1234FINInkeroisten Terho 2 (1293)+1:44:49Einari Fyhr1:50:51
1235FINPäijät-Rasti (751)+1:44:50Ilpo Märkjärvi2:12:47
1236FINJalasjärven Jalas 2 (1440)+1:44:50Kari Kurikkaoja2:10:45
1237FINVihtavuoren Pamaus 4 (1439)+1:44:52Heikki Kekoni1:55:52
1238FINMuuramen Rasti (957)+1:44:52Esa Honkonen1:55:29
1239FINMäntän Seudun Eräpirkat (1195)+1:44:53Aapo Ala-Sankila2:12:14
1240FINSalon Vilpas (834)+1:44:53Risto Jokiniemi1:57:10
1241FINMhy Pirkanmaa (800)+1:44:57Raimo Kauppila2:06:26
1242FINGeodeesi (761)+1:45:05Suomala Ville1:46:11
1243FINRastihapot (1589)+1:45:06Jyri Kylmälä1:54:13
1244FINKuusankosken Urheiluseura 2 (1227)+1:45:09Matti Rajala2:00:09
1245FINSK K3 (1499)+1:45:19Jouni Vidqvist1:51:52
1246FINSulzer (1042)+1:45:21Tommi Ratia1:46:26
1247FINHelsingin Suunnistajat 15 (738)+1:45:28Jouko Lahtinen2:28:27
1248FINAnttolan Urheilijat 3 (829)+1:45:37Tero Paajanen2:05:55
1249FINTurun Puristus (1041)+1:45:58Juha Uusikartano2:04:45
1250FINLohimaan Rasti (765)+1:46:05Ville Leinonen1:54:59
1251FINTeam Merikoski (1623)+1:46:10Riku Merikoski2:00:23
1252FINAlahärmän Kisa 2 (990)+1:46:13Kalle Ruotsala1:54:29
1253FINNeliveto (1016)+1:46:18Markus Seppänen2:03:48
1254FINVakka-Rasti (924)+1:46:27Timo Helin1:32:47
1255FINLounais-Hämeen Rasti 3 (1233)+1:46:37Jouni Salmela1:46:07
1256FINHämeenlinnan Tarmo 2 (1127)+1:46:38Antti Erämaja2:05:32
1257FINNabla (1044)+1:46:41Markku Rissanen2:07:15
1258FINKajaanin Suunnistajat 3 (1027)+1:46:43Mika Tiihonen1:54:52
1259FINNorra (1811)+1:46:49Jyrki Rantanen1:51:00
1260FINIlveksen Jussit (1717)+1:46:51Simo Tuppurainen1:46:51
1261FINVeikkaus 2 (1200)+1:47:01Marko Virtanen2:00:14
1262FINKuoLO (1935)+1:47:23Otto Jokelainen2:07:03
1263FINKeffin suunnistajat (1424)+1:47:23Olli-Pekka Varis1:52:46
1264FINRasti/C (1160)+1:47:26Juha Toivonen1:57:23
1265FINHauhon Sisu 3 (878)+1:47:37Teemu Saarinen2:14:00
1266FINVTT (1356)+1:47:42Jarmo Kouko2:08:28
1267FINEpäselvä Joukkue (1299)+1:47:44Anssi Hakola2:09:27
1268FINFTA 2 (1015)+1:47:44Samuli Kiskola1:53:37
1269FINPirkkalan Hiihtäjät 2 (984)+1:47:45Ojala Jenny1:43:17
1270FINKarhulan Korvenkävijät (1974)+1:47:58Sami Nyman1:57:48
1271FINVerttuun Namika (849)+1:48:03Timo Hämäläinen1:49:59
1272FINME Pummit (1359)+1:48:04Päkkilä Pertti2:01:32
1273FINRastihumppa (1947)+1:48:05Miikka Hilke1:55:05
1274FINMetsäklusteri (1122)+1:48:06Eetu Einiö1:52:10
1275FINHaagan kuninkaalliset suunn (1085)+1:48:10Timo Kosonen1:56:34
1276FINRastiPiikkiö 5 (1522)+1:48:11Jani Ekqvist1:59:45
1277FINTieto (1218)+1:48:12Jukka Laaksonen1:59:06
1278FINSukK 83 (757)+1:48:17Tatu Partanen1:50:21
1279FINTiedeyhteisö 95-97 (950)+1:48:19Timo Vilkko1:51:39
1280FINRealtimers (1693)+1:48:22Janne Aho1:48:24
1281FINHaukiputaan Heitto (1024)+1:48:26Simo Tammela1:53:03
1282FINFennia (1823)+1:48:46Timo Pietikäinen2:01:16
1283RUSIzhora (621)+1:48:49Konstantin Pigarev2:03:17
1284FINSattajärven hukkautujat (1949)+1:48:52Kari Kristo2:07:28
1285SWEHammarby IF OF (789)+1:48:59Tobias Spång1:58:35
1286FINMS Parma 8 (916)+1:49:06Asko Vainio2:02:28
1287FINYksintein (1105)+1:49:22Riku Salomaa1:57:29
1288FINKehityssuunta (1808)+1:49:34Toni Jyväsjärvi2:01:54
1289FINCadpool (1204)+1:50:00Jussi Jansson2:04:06
1290FINHyvinkään Rasti 3 (661)+1:50:02Arttu Ylönen2:03:01
1291NORWing OK 2 (857)+1:50:04Eivind Lona2:02:21
1292FINeLadies 2 (1222)+1:50:07Eija Rantala2:02:21
1293FINKuhmon Peurat 2 (1183)+1:50:11Leena Heikkinen2:20:19
1294FINRasti-UHO 2 (1597)+1:50:17Jussi Lindström1:56:20
1295FINPellon Ponsi 2 (625)+1:50:23Jani Harju1:58:00
1296FINNavi 5 (1273)+1:50:39Tuomo Männistö1:54:57
1297FINEkokumppanit (1671)+1:50:39Carl Willandt2:04:17
1298FINAlanurmon Vire (898)+1:50:40Vesa Yliselä1:55:29
1299FINNilsiän Nujakka (971)+1:50:43Raimo Ruotsalainen1:51:55
1300FINHammassyrjän Happo (1884)+1:50:43Olli-Pekka Rauhala2:04:12
1301FINTurun Metsänkävijät 5 (704)+1:50:47Valtteri Vainio1:37:55
1302FINMPK Häme (1706)+1:50:49Petteri Mattila2:04:04
1303FINTeam Käenpesä (1849)+1:50:51Jarno Elovaara2:07:11
1304SWESkarpnäcks OL (768)+1:50:58Roland Persson1:51:40
1305FINAtria (1052)+1:50:58Jukka Vainionpää2:04:59
1306FINWestendin Rasti-Bossit (1581)+1:51:01Matias Hynönen2:06:03
1307FINTampereen Pyrintö 12 (1580)+1:51:09Petri Seppälä2:09:51
1308FINSotkamon Jymy 4 (1342)+1:51:10Aino Tolkkinen2:02:44
1309FINAS Wassuttajat (1357)+1:51:14Arto Sopanen1:57:53
1310FINPetsamon Aurinko-pilkkijät (1466)+1:51:18Matti Miinala2:05:19
1311FINKanavan Kiertäjät (1838)+1:51:24Jani Leppäniemi2:07:53
1312RUSVyborg-orientir 2 (1480)+1:51:25JULIA ZABOYKINA1:53:26
1313FINKortesjärven Järvi-Veikot 2 (1351)+1:51:27Tuomas Rantala1:48:48
1314FINRamboll Finland 2 (1778)+1:51:29Matti Sipilä1:31:03
1315FINPinkki Dynamo (1587)+1:51:31Erkki Taanila2:03:43
1316FINSaimaan Sisäilma (1241)+1:51:33Eero Brännare1:57:37
1317FINSuunta-Veikot (1429)+1:51:34Auvo Viita-Aho1:53:43
1318FINRasTiimi 2 (613)+1:51:35Vesa Koirikivi2:02:02
1319FINLepatiittos2 (754)+1:51:39Micke Bondas2:12:14
1320FINIK Tunnelpojkarna (1584)+1:51:40Vesa-Matti Matikainen2:02:49
1321FINTurun Partio-Sissit ry (939)+1:51:41Roni Suoniemi2:02:14
1322FINPolvisuunta OK (1137)+1:51:43Antti Pekkala2:01:35
1323FINEricsson SK 2 (1476)+1:51:44Per-Anders Lindgren2:06:29
1324FINEspoon Suunta 7 (821)+1:51:44Mikko Viinikainen2:01:56
1325FINYlivieskan Kuula 2 (1128)+1:51:47Matti Suvanto1:49:58
1326FINEliaksen Eksyjät (997)+1:51:51Lasse Kataja2:06:14
1327FINRasti-Perniö (781)+1:51:54Jorma Lindeman1:58:46
1328FINIisalmen Visa 3 (1328)+1:52:02Kari Kuokka2:03:09
1329FINSysmän Papan LastenLapset (1319)+1:52:05Arttu Hyyrynen2:20:08
1330FINAjokoirat (763)+1:52:07Max Takala1:58:22
1331FINNCS Sport (1287)+1:52:09Jarmo Hokkanen2:03:16
1332FINRadiosuuntaajat (1112)+1:52:12Valtteri Suorsa2:06:07
1333FINPihkaniskat 6 (1107)+1:52:15Tommi Simell2:03:53
1334FINTeam Klinga (1774)+1:52:16Anssi Klinga2:10:06
1335FINStronger Together (1245)+1:52:16Hannu Hautalahti2:06:55
1336FINSotkamon Jymy 3 (893)+1:52:17Ilkka Härkönen2:19:14
1337FINNumppi Brothers (1585)+1:52:18Anssi Raitanen1:57:36
1338FINThinkers (1129)+1:52:22Mikko Drocan2:01:48
1339FINOK Botnia 2 (769)+1:52:31Kati Nynäs2:05:38
1340FINSitowise (1220)+1:52:32Erkki Tamminen2:11:34
1341FINLahden Suunnistajat -37 5 (1268)+1:52:33Jussi-Pekka Kauppi2:23:42
1342FINRastiprojekti 2018 (1788)+1:52:38Jouko Rautasalo2:06:17
1343FINMaanpuolustuskorkeakoulu (1673)+1:52:40Markus Järvinen2:06:35
1344FINKnut Posse (1568)+1:52:44Juho Kotakallio2:02:02
1345FINMaanmittauslaitos Tre (740)+1:52:45Pauli Savela2:07:26
1346FINPolyteknikkojen Raittiusseu (1272)+1:53:02Malte Arlander2:21:29
1347FINLahti Energia (1396)+1:53:05Arto Nikkanen2:03:20
1348FINLohtajan Veikot (1074)+1:53:09Petri Hietala2:10:07
1349FINTampereen Ammattikorkeakoul (1818)+1:55:03Juhani Pitkänen2:06:57
1350FINThe Elvis Challenge (920)+1:55:14Tuomas Haila2:10:22
1351FINLauttakylän Luja 2 (1538)+1:55:19Timo Mattila2:01:05
1352FINMattersoft (1230)+1:55:23Mika Kulmala2:06:04
1353FINPaha Rasti (735)+1:55:24Kari Puttonen2:13:11
1354FINKuhmalahden Kisa (1845)+1:55:45Marko Leppälä2:17:26
1355FINKuopion Suunnistajat 4 (885)+1:55:47Juuso Lehtivarjo2:03:46
1356FINSuunnistajat Sitaateissa (1787)+1:55:57Sanja Säpyskä1:57:53
1357FINIson kirkon liha (1290)+1:56:02Juha Kortesluoma2:01:29
1358FINTeam Lost (1076)+1:56:03Tommi Hopearuoho2:22:00
1359FINTyhmän rohkeat veljekset (1109)+1:56:03Jani Ruotsalainen1:43:04
1360FINInkeroisten Terho (305)+1:56:13Linas Jasinskas1:42:55
1361FINFujitsu 2 (1684)+1:56:15Hannu Lempinen1:59:43
1362FINUrsprungsland Biathlon Team (1719)+1:56:19Petteri Noponen2:05:33
1363FINLapua-ketjut (1803)+1:56:21Marko Mikkola2:11:31
1364FINOllinkulman Jullit (1903)+1:56:21Mauri Olander2:10:18
1365FINVihtavuoren Pamaus 3 (1171)+1:56:27Matti Virtanen1:58:35
1366FINPudasjärven Urheilijat 2 (1280)+1:56:32Tapani Alahäivälä2:04:53
1367FINPussin Kiristäjät 2 (1231)+1:56:34Tuukka Koistinen2:02:29
1368FINÄänekosken Sarjakuvaseura (1165)+1:56:37Annabella Tolonen1:41:53
1369FINGamlakarleby IF (988)+1:56:38Robert Lillhonga1:52:42
1370FINSuuntavaisto SK 2 (1565)+1:56:38Marko Lassila2:01:57
1371FINDowntown 65 4 (1423)+1:56:50Jussi Heikkilä2:05:15
1372FINHaikkiheikit (1326)+1:57:05Aleksi Yläkangas2:09:21
1373FINRasti-Vihti 3 (1399)+1:57:07Mikko Syrjälahti2:10:54
1374FINHalsuan Mäkijussit (1370)+1:57:12Tero Jussinmäki2:15:23
1375FINRasti 88 3 (1307)+1:57:15Tuula Sinkkonen2:07:24
1376FINSuunta-Sepot 3 (1192)+1:57:25Juha Haapamäki1:59:46
1377FINPihkaniskat 8 (778)+1:57:27Antti Auvinen2:09:09
1378FINDG SataIT (1841)+1:57:28Kalle Metsoja1:57:32
1379FINParokyttyräukot (1858)+1:57:28Jussi Birling1:57:06
1380FINKonneveden Urheilijat (809)+1:57:29Hannu Salonen2:01:28
1381FINKohta löytyy (1418)+1:57:31Risto Lintula2:03:12
1382FINPätilänkylän suunnistajat (933)+1:57:38Teemu Pellinen2:05:08
1383FINOK Terjärv 2 (1130)+1:57:46Jens-Ove Högnabba1:56:25
1384FINFutisforum2 (1938)+1:57:50Teemu Pajula1:58:49
1385FINPetolintu 2 (1071)+1:57:57Pekka Kantola2:00:26
1386FINJoutsenon Kullervo 3 (1069)+1:58:00Timo Pärnänen1:56:30
1387FINRantakoiviston lapset (1666)+1:58:03Antti Uotila1:54:53
1388FINKananpojat (1101)+1:58:05Katja Kyckling1:58:21
1389FINSuunta Jurva 3 (1158)+1:58:13Jaakko Puntila2:07:53
1390FINSuperkompensaatio (1090)+1:58:14Juho-Matti Pimiä2:06:41
1391FINItä-Hämeen Rasti (409)+1:58:18Jari Lahtinen2:09:20
1392FINRistin Miehet (1152)+1:58:20Kimmo Kerkkänen2:02:10
1393FINVirNuMiToVi (1555)+1:58:20Mikko Asikainen2:00:51
1394FINNavi 4 (912)+1:58:25Aarno Tervonen2:00:44
1395FINKokkolan Suunnistajat 6 (1300)+1:58:25Jarmo Kattilakoski1:58:36
1396FINValkeakosken Haka 3 (1404)+1:58:26Heikki Hillo1:57:54
1397FINNotkeat puuhevoset (1004)+1:58:27Lassi Hietala1:56:24
1398ESTJüriöö Ülestõus (1874)+1:58:28Marko Süld2:02:24
1399FINMenestyspojat (1265)+1:58:28Niko Pukkila1:50:21
1400FINKaaderi-Leijonat (918)+1:58:30Jari Kallio2:11:13
1401FINCH-Polymers (1846)+1:58:34Ari Ääri1:39:39
1402FINTuoreet jalat (1486)+1:58:45Tapani Suihkonen2:05:45
1403FINKeski-Karjalan Rasti 2 (883)+1:58:46Ari Hirvonen2:27:37
1404FINAthletic Club Hollola Elite (1534)+1:58:47Heikki Nupponen2:10:09
1405FINSuomen International Suunni (1417)+1:58:48Tiina Haapakoski1:56:38
1406FINAkaan Reserviupseerikerho (1116)+1:58:50Matti Kärenlampi2:17:48
1407FINTeam Tiuraniemi (1282)+1:58:54Juha Tiuraniemi1:56:18
1408FINMusta Neliö 2 (1927)+1:58:56Janne Tamminen1:57:02
1409FINSpede Rasti (1467)+1:58:58Juha Hyvönen2:05:15
1410FINBeach Boys 2 (1086)+1:59:00Aaron Leinonen2:00:36
1411FINPaikkaan orientoituneet (866)+1:59:02Antti Friman2:17:40
1412FINRasti K18 (1950)+1:59:05Jyrki Krzywacki1:50:51
1413FINTarpian Suunta 2 (1389)+1:59:09Teppo Salmia2:03:02
1414FINLandis+Gyr (1372)+1:59:13Sami Kirjanen2:11:41
1415FINFC Kiisseli (1743)+1:59:23Olli Lehtisalo2:16:47
1416FINOK77 5 (1380)+1:59:35Laura Kenttä2:13:16
1417FINAjolinja (996)+1:59:37Lasse Lehtinen2:00:53
1418FINTampereen Pyrintö 8 (746)+1:59:42Jaakko Paasi2:10:31
1419FINPedienteering Turku (1420)+1:59:44Kalle Korhonen2:12:34
1420FINPalo-88 (752)+1:59:47Saku Virtaniemi2:04:29
1421FINVirtain Urheilijat (1118)+1:59:51Matti Pusa1:50:09
1422FINMesikämmenet 2 (1371)+1:59:54Klaus Kuusi2:02:07
1423FINKiilto Oy 2 (1920)+1:59:59Marko Suominen2:10:44
1424FINValkealan Kajo 2 (842)+2:00:09Timo Nurmiranta2:04:06
1425FINLeppälän suuntavaisto (991)+2:00:24Venla Vesikko2:02:08
1426FINMhy Pirkanmaa 2 (1699)+2:00:31Juha Rantoja2:14:27
1427FINRajiksen uppopalloilijat (1814)+2:00:31Markus Mälkki1:48:17
1428FINKymin Suunnistajat 5 (978)+2:00:32Marko Kokko2:00:11
1429FINLandis+Gyr 2 (1956)+2:00:36Tuomo Sihvo2:05:41
1430FINVäli-Mikkolan Voima (787)+2:00:44Vesa Nevalainen2:15:25
1431FINItä-Jänkhän Jhullit (1061)+2:00:46Ville Inkeri1:47:49
1432FINVerttuun Namika 2 (1010)+2:00:49Anna-Kaisa Harju1:52:04
1433FINJäreä (1545)+2:00:49Niklas Holm2:04:46
1434FINNiinisalon Varuskunnan Urhe (913)+2:00:51Tero Mäenpää2:14:38
1435FINSuunta Jurva 2 (1199)+2:01:19Pasi Maunumäki2:09:03
1436FINHelsingin Suunnistajat 11 (1106)+2:01:19Jari Valtonen2:15:30
1437FINBoliden ja Vuorimieskilta (1682)+2:01:20Atte Harrikari2:02:18
1438FINRastisudit (1428)+2:01:23Jussi Santanen2:15:44
1439FINTeam Laardi (1459)+2:01:23Jaana Palo2:08:03
1440FINAC Harharetki (948)+2:01:24Eemeli Kantola2:15:18
1441DENPähkinärinteen pallo (1833)+2:01:25Tuomas Yrttiaho2:07:30
1442FINLouhelan Woima (1266)+2:01:26Mikko Matilainen2:05:59
1443FINKOMMEET Metsään kadonneet (1836)+2:01:27Kimmo Tiitola2:27:08
1444FINKirre ja Himmeet Valot (1824)+2:01:30Hannes Kallioniemi2:12:58
1445ESTJoka naised (1786)+2:01:34Helle Hallik2:01:49
1446FINEurajoen Wanhat Weikot (1701)+2:01:43Olli Kares2:26:55
1447FIN404 Path Not Found (1680)+2:01:44Riikka Ajalin1:43:36
1448FINKankaanpään Suunnistajat 3 (1482)+2:01:46Jaakko Hannukainen2:00:58
1449FINKaidan Tien Kulkijat B (1759)+2:01:48Mikko Kiiskinen2:01:33
1450FINMusta Neliö 3 (1498)+2:02:00Simo Lindberg2:11:26
1451FINExme (1732)+2:02:03Petri Lassheikki2:11:52
1452FINHämeen poliisilaitos (1134)+2:02:04Kirsi Koivuniemi1:49:59
1453FINTuusulan Voima-Veikot 2 (1513)+2:02:06Panu Juva2:12:21
1454FINTeam Allback (1518)+2:02:08Severi Haverila2:23:48
1455FINUPM 1-ERI (1572)+2:02:09Simo Koponen2:15:04
1456FINViertolan saunaporukka (1481)+2:02:20Kaisa Mäkitalo2:06:25
1457FINOK Trian 9 (1345)+2:02:21Anders Lindahl2:10:47
1458FINOff Course (1344)+2:02:35Esa Takkinen2:12:13
1459FINSaloisten Reipas 4 (1374)+2:02:38Joni Väisänen2:13:35
1460FINVehkalahden Veikot 5 (1468)+2:02:40Tuulia Kukkonen2:12:34
1461FINLääkintävarikko (1316)+2:02:41Antti Lepistö2:13:01
1462FINHiidenkiertäjät 7 (1397)+2:02:42Jouni Nurminen1:35:18
1463FINIK Falken 2 (901)+2:02:45Kim Rundell2:03:00
1464SWERedtzer OK (1668)+2:02:46Håkan Redtzer2:04:08
1465SWEKils OK 2 (1172)+2:02:47Ella Nordström1:53:30
1466LATZiemelkurzeme OK 4 (1138)+2:02:50Ilze Lapina2:14:29
1467FINKarhunkaatajan kennel (1855)+2:02:56Jari Keskisaari2:11:56
1468FINValiokerho Jyväskylä (1150)+2:02:57Harri Lepistö2:23:46
1469FINTeam Keisanen (1304)+2:02:59Antti Keisanen2:04:03
1470FINKiinnostus Suunnistajat 2 (1593)+2:03:22Sasu Marila2:13:05
1471FINRyttylän Visa (1948)+2:03:28Janne Nuotio2:04:15
1472FINMäntsälän Urheilijat 2 (1046)+2:03:29Jouko Mäkinen2:00:40
1473FINMaarian Mahti 2 (1509)+2:03:36Ari Naukkarinen2:17:36
1474FINFuturice 2 (1742)+2:03:46Cilla Voit2:03:16
1475FINKehämajavat (1883)+2:03:58Janne Papunen1:55:39
1476FINLahden Taimi 2 (929)+2:04:02Jyrki Karppinen2:09:23
1477FINJoen Suunta 2 (1546)+2:04:12Tero Nykänen2:12:16
1478FINSalomonin pojat (1125)+2:04:22Jyrki Kajavalta2:12:44
1479FINMäntsälän Urheilijat 3 (1303)+2:04:23Jarmo Antikainen2:07:57
1480FINLauri Rehnin perilliset (1388)+2:04:26Pekka Rehn2:36:01
1481LATIK Auseklis 2 (974)+2:04:28Dzintars Lakis2:13:18
1482FINPaha Rasti 2 (1421)+2:04:32Katja Schüle2:06:50
1483FINLaihian Lihavat (1578)+2:04:43Lauri Kangasmaa2:11:47
1484FINKlenkat (1843)+2:04:51Jalonen Mikko2:30:59
1485FINKumpulanmäen Sällit (1117)+2:04:57Anders Wallin2:24:57
1486FINRastikarhut 2 (1275)+2:05:17Juha Juhola2:31:59
1487FINAseman Konttaajat (1206)+2:05:33Jussi Lintunen2:03:26
1488FINOhovaaran sulttaanit (1632)+2:05:44Seppo Honkonen2:03:31
1489FINOK Trian 11 (1237)+2:05:54Svante Nilsson2:11:47
1490FINRasti-Vihti 2 (940)+2:06:00Olli Moisander2:19:55
1491FINUrpon Rytky (860)+2:06:19Juho Vuori2:13:27
1492FINRasti-Hukat (1296)+2:06:20Rego Ostonen2:13:02
1493FINVantaan Metsänkävijät (1039)+2:06:23Sami Mattsson2:13:48
1494FINOK Raseborg 3 (657)+2:06:24Björn-Erik Wickholm2:14:11
1495FINTeam TheSoma (1878)+2:06:31Erkko Ojala2:06:48
1496FINSports by LUT (1445)+2:06:32Ville Rintala1:45:26
1497FINSaloisten Reipas 2 (1624)+2:06:42Jani Räisänen2:10:21
1498FINV-S maakuntakomppania (1102)+2:06:52Eino Kossila2:05:33
1499FINOK Raseborg 4 (708)+2:07:03Andre Lindroos1:52:16
1500FINRastivarsat 5 (926)+2:07:16Tommi Salo2:16:55
1501FINRaseborg Lost and Found (1135)+2:07:25Virve Savoila2:09:36
1502FINHiisirastiKiukU (467)+2:07:28Marko Ilomäki2:08:35
1503FINRykimäkallion Pojat (1382)+2:07:45Aake Partio2:11:57
1504FINKokkolan Suunnistajat 5 (1547)+2:07:48Jari Sjöström2:18:14
1505FINKaarinan Ristiritarit (1156)+2:07:49Kari Ennola2:26:53
1506FINPimeduse Ryytel RT (1780)+2:08:24Petteri Kettunen2:17:56
1507FINHRUP (1014)+2:08:43Petri Savilahti2:12:53
1508FINTampereen Maratonklubi (1691)+2:08:44Juha Jalonen1:51:33
1509FINSavon Kylähullut (1567)+2:08:57Panu Karjalainen2:15:57
1510FINEspoon Suunta 9 (989)+2:09:08Juhani Kanuuna Katko2:24:22
1511FINSavon Suunta 2 (1264)+2:09:10Seppo Tossavainen2:17:18
1512FINMPY (1582)+2:09:14Harri Takala2:18:25
1513FINABB SK (1436)+2:09:19Tapio Rauhala2:19:10
1514FINPuutteenperän Konkelot (1819)+2:09:23Ilkka Elers2:19:01
1515FINKarkki-Rasti 2 (1377)+2:09:27Ville Suntioinen2:07:59
1516GERTeam Baden-Wuerttemberg (1062)+2:09:31Stephan Haenelt2:11:25
1517FINLappeen Siniset (1093)+2:09:33Lauri Ahonen2:10:05
1518FINAlastaron Reserviläiset (1243)+2:09:38Harri Välimäki2:13:46
1519FINHyvinkään Rasti 7 (1053)+2:09:46Jouni Rantanen2:24:56
1520FINSalokylän Samoajat (1681)+2:10:07Moona Havola1:56:54
1521FINSatunnaiskulkijat (1656)+2:10:11Ville-Matias Lammi2:11:07
1522FINMetsäylioppilaat (1094)+2:10:19Risto Kiiskinen2:17:13
1523FINMTK-Asikkala (1531)+2:10:19Olli Suntiola2:16:15
1524FINSaimaa Trail Runners (1066)+2:10:20Jari Räisänen2:25:08
1525FINAtmospiiri (1848)+2:10:22Juha Juujärvi2:14:09
1526FINKouvolan Palokunnan Urheili (1126)+2:10:24Teppo Inkilä2:12:43
1527FINRasti-Kurikka 4 (1257)+2:10:25Erkki Keski-Lusa2:20:44
1528FINTäsmämätäs (1221)+2:10:27Ruurik Holm2:17:29
1529FINKolmenkympin ikäkriisi (1781)+2:10:27Elina Haavikko2:10:34
1530FINHerrasmies Suunnistajat (1550)+2:10:29Sakari Heikkinen2:11:13
1531FINOutotec Lappeenranta (1406)+2:10:33Minna-Riitta Peippo2:21:09
1532FINPetäjäveden Petäjäiset (1347)+2:10:34Eero Manerus2:31:13
1533FINKOP Pankki-Veikot (1457)+2:10:40Ilpo Alanko2:14:48
1534FINMetsäpalvelut Hautala (1908)+2:11:13Tuomas Hautala1:55:43
1535FINSaimaa Trail Runners 2 (1667)+2:11:20Janne Jäkälä2:26:05
1536FINJarnat (1644)+2:11:43Markus Peltola2:19:53
1537SWECentrum OK Stockholm 3 (730)+2:12:04Erika Lindholm1:46:10
1538FINYlistaron Kilpa-Veljet 3 (931)+2:12:08Matti Kangas2:17:56
1539FINSuunta Jyväskylä 7 (1653)+2:12:10Jari Jurvakainen2:17:51
1540FINNokian Tyres (1893)+2:12:14Jouni Pimiä2:10:11
1541FINTamro - Tarmolla ja sydämel (1335)+2:12:18Kari Kyyrönen2:03:01
1542FINKoutsi ja pojat (1910)+2:12:20Jaakko Sairanen1:54:50
1543FINKarhijärven Suunnistajat (1520)+2:12:28Lotta Råberg1:59:06
1544FINOYS Vapari (1248)+2:12:33Pauli Pätsi1:53:53
1545FINHelsingin Suunnistajat 6 (1331)+2:12:41Veikko Tiainen2:26:07
1546FINPuijon Pojat (952)+2:13:05Tapio Kettunen2:17:33
1547FINkäpylä maanantai (1422)+2:13:05Ellilä Simo2:11:57
1548FINHelsingin Metsänkävijät (1340)+2:13:16Jesperi Luoto2:27:00
1549FINHusulan Kunto (1238)+2:13:42Juhana Suurnäkki2:00:53
1550FINEspoon Akilles Venlat 2 (1820)+2:13:49Sanna Carlsson2:17:43
1551FINKuortaneen Kunto 2 (1263)+2:13:51Ari Kolunsarka2:18:01
1552FINHaapaveden Urheilijat (876)+2:13:53Heikki Ravaska1:54:51
1553FINOulun Reipas (1177)+2:14:01Juha Mäntylä2:06:24
1554FINRasti-Jussit 5 (1651)+2:14:30Ilari Hauhia2:06:12
1555FIN2Einsteins 2 (1826)+2:14:32Harri Viljakainen2:01:04
1556FINLittoisten Partabooat (1433)+2:14:36Suvi Tanner2:20:19
1557FINPeikot Hiihto 2 (1822)+2:14:54Janne Tuominen1:59:56
1558FINCSC (1519)+2:14:58Pietari Hyvärinen2:24:18
1559FINKeravan Urheilijat 4 (1650)+2:15:07Jari Timonen1:56:45
1560FINRuokonen OrienteringsKlubb (1870)+2:15:08Kim Ruokonen1:56:10
1561FINKIWA Inspecta (1386)+2:15:09Jouko Pekkarinen2:17:08
1562NORGanddal IL 2 (1633)+2:15:16Andreas Nybak Urdal2:15:48
1563FINIK Tunnelpojkarna 2 (1923)+2:15:18Heikki Saarikivi2:44:17
1564FINKalevan Rasti 4 (923)+2:15:20Jussi Kakkonen2:13:39
1565FINAC Liiga (1419)+2:15:25Juha Poikolainen2:14:45
1566FINGeologian tutkimuskeskus (1437)+2:15:27Teemu Karlsson2:16:46
1567FINHyytiälän Huutajat 2 (1586)+2:15:32Petteri Forssell2:14:45
1568FINFTA 3 (1314)+2:15:32Henna Henttonen2:22:04
1569FINSaunasaaren Säkä (1761)+2:15:34Kimmo Sutinen2:17:36
1570FINVetelin Urheilijat 2 (1387)+2:15:35Jukka Nykänen2:02:21
1571FINSuunta Hukassa (1861)+2:15:39Katja Nisukangas2:15:01
1572FINTeam Koo (1512)+2:15:40Jorma Niinimäki2:19:32
1573FINSurut (1678)+2:15:44Ilkka Saarimaa2:18:25
1574FINAlajärven Ankkurit 2 (1489)+2:15:46Vesa Koivunen2:17:35
1575FINLuja DreamTeam 2019 (1767)+2:15:54Antti Leväniemi2:26:03
1576FINHal Bro (1080)+2:15:57Jaani Nurisalo2:19:44
1577FINNälkähaukat (1856)+2:16:03Jari Moilanen2:16:27
1578FINTAkSiSuYs (1775)+2:16:26Antti Kemppi2:03:52
1579FINTurengin Sarastus 2 (1355)+2:16:29Timo Aalto2:16:09
1580FINPunkalaitumen Kunto 2 (1256)+2:16:30Jukka Keskitalo2:13:52
1581FINHollolan Urheilijat -46 3 (1579)+2:16:36Reijo Pitkänen2:25:29
1582FINStormin Teräs (819)+2:16:38Raimo Liukkonen2:24:35
1583FINTalvisalon Sukuvika (1793)+2:16:42Iiro Saarlo2:24:35
1584FINPihkaniskat 5 (1260)+2:16:42Jukka Kokkoniemi2:18:31
1585FINSyvä Pääty (1674)+2:16:49Niko Laakkonen1:56:48
1586FINRasti-Pielinen 2 (1369)+2:16:57Arto Korhonen2:10:41
1587FINValio Nestle (1411)+2:17:05Lasse Jaakkola2:26:38
1588FINAkustin perikunta (1121)+2:17:15Mikko Kalilainen2:03:31
1589FINEtelä-Kymen Suunnistajat (660)+2:17:16Petri Hirvonen2:29:25
1590GERKanin tahti (1025)+2:17:24Juha Heikkilä2:03:42
1591FINDirty Seven (1284)+2:17:30Ville Hietanen2:43:23
1592FIN102. Kadettikurssi (1745)+2:17:41Niki Hyvärinen2:08:17
1593FINNääsCSA (1751)+2:17:44Tomi Karjalainen2:15:48
1594FINLoimaan Jankko 2 (1562)+2:17:47Matti Ylitalo1:58:07
1595FINTeam Heinonen (1825)+2:18:03Vesa Heinonen2:33:23
1596FINFreeport Cobalt (727)+2:18:15Harri Virkkala2:05:09
1597FINOC Utmanare (1054)+2:18:16Ville Manninen2:00:15
1598FINKanKi (1591)+2:18:17Anu Tahvanainen1:48:40
1599FINHaikkiheikit 2 (1941)+2:18:20Kalle Kalliomäki2:37:21
1600FINPikku Hukat (1088)+2:18:34Topi Rantalainen2:05:00
1601FINJärjestelmäkeskus JÄRJK (1654)+2:18:35Simo Uusikartano1:59:37
1602FINNavi 8 (1078)+2:18:38Pasi Haapiainen2:18:18
1603FINArsenal Finland (1426)+2:18:39Arto Kyyrönen2:37:29
1604FINJärvenpään Palo 3 (1511)+2:18:46Markku Reiman2:43:59
1605FINKompassibois (1495)+2:18:53Juha Kaura2:22:56
1606FINAlijäämähyvitys (1383)+2:18:57Mika Kunnari2:17:59
1607FINLiperin Lenkki (1083)+2:19:01Hannu Kurki2:05:45
1608FINJyväskylän Yliopiston yliop 2 (1749)+2:19:02Timo Nieminen2:01:04
1609FINGastrocnemius Ferreus 2 (1376)+2:19:10Pasi Peura2:29:01
1610FINErräät Oppaat (1598)+2:19:10Räsänen Jarmo2:32:08
1611FINLammin Säkiä 3 (1234)+2:19:11Viljo Heimonen2:29:51
1612FIN2Einsteins (911)+2:19:14Tero Tuppurainen2:26:25
1613FINFyysikkokilta (1676)+2:19:16Jaakko Visti2:21:39
1614FINRaja-Karjalan Suunnistajat 3 (1255)+2:19:17Ville Säde2:06:00
1615FINHelsingin Suunnistajat 10 (1242)+2:19:21Heikki Heinonen2:28:35
1616FINPartiolpk Roineen Tytöt (1725)+2:19:28Minttu Rahkola2:05:54
1617FINTampereen Sähkölaitos (713)+2:19:30Pekka Mantere2:31:26
1618FINKadettikurssi 67 (1844)+2:19:31Markku Laitila2:20:19
1619FINRastiaasit (1378)+2:19:31Antero Komi2:17:15
1620FINLostBoys (1286)+2:19:38Ville Hevonkorpi2:30:38
1621FINLiperin Taimi 2 (1190)+2:19:40Petri Antrela2:19:26
1622FINESOn seniorit (1405)+2:19:50Mika Kuronen2:06:32
1623FINSatakuntalainen Osakunta (1325)+2:19:59Johannes Tiusanen2:37:03
1624FINJouluksi kotiin (1225)+2:20:07Rauno Aavasalo2:29:14
1625FINIisalmen Visa 2 (1639)+2:20:10Paavo Karvonen2:19:27
1626FINItä-Hämeen Rasti 3 (1443)+2:20:24Janne-Pekka Juutilainen2:38:02
1627FINTampereen Pyrintö 10 (1485)+2:20:26Mikko Paunu2:11:04
1628FINRasti-Hyry (725)+2:20:31Heimo Keränen2:24:20
1629FINHonkajoen Seudun Urheilijat 2 (1393)+2:20:33Samuli Hietaoja2:27:30
1630NORStavanger Orienteringsklubb 2 (1540)+2:20:34Espen Karlsen2:34:58
1631FINOK77 7 (1092)+2:20:37Ari Kauhanen2:19:40
1632FINPietinalhon pamaus (1542)+2:21:19Heikki Pietinalho2:50:14
1633FINRejlers (1159)+2:21:20Timo Keskitalo2:08:55
1634LATZiemelkurzeme OK 3 (1611)+2:21:23Aigars Actins1:53:01
1635FINTeam Maha (1327)+2:21:31Sami Vahtera2:36:14
1636FINItä-Päijänteen Rasti 2 (1021)+2:21:35Asko Weijo2:33:55
1637FINArtjärven Ahjo (1524)+2:21:36Juho Rutila2:29:41
1638FINmroom (1333)+2:23:29Rantala Eerika2:06:17
1639FINLrhto (1851)+2:23:53Lukander Harri2:24:29
1640FINRajamäen Rykmentti 6 (1613)+2:24:17Antti Alho2:22:31
1641FINsalparasti (1057)+2:25:24Kari Pulkkinen2:17:08
1642FINVarnitsa (1254)+2:25:54Tuomas Green2:39:53
1643FINDentina (1037)+2:26:14Leevi Ruuttunen2:28:27
1644FINLohtajan Veikot 2 (1554)+2:26:20Tero Jelekäinen2:32:09
1645FINTuusulan Tallaajat 2 (1605)+2:26:26Tate Vanhamäki2:33:24
1646FINReaktor Innovations 2 (1201)+2:26:29Mikko Apo2:37:58
1647FINRastiPiikkiö 3 (1381)+2:26:30Jaakko Käyhkö2:13:19
1648FINJullikat skoogessa (1323)+2:26:35Olli Suonurmi2:07:54
1649FINLateksii (1594)+2:27:14Jarno Mikkola2:09:43
1650FINEntisten Nuorten Urheiluseu (1869)+2:27:29Janne Levävaara2:19:32
1651FINPälkäneen Luja-Lukko 3 (1521)+2:27:29Antero Kortetjärvi2:22:54
1652FINVeljekset Heiskanen (1100)+2:27:34Joonas Heiskanen2:04:20
1653FINHämeenlinnan Sukeltajat (1905)+2:27:40Antti Vaahtera2:33:53
1654FINHihhulit (1197)+2:27:47Hanna Kiiski2:27:11
1655FINRetkiryhmä 06 (966)+2:27:59Mikko Heinikoski2:27:22
1656FINSuunnilleenstajat (1748)+2:28:13Aleksi Mäkinen2:29:54
1657FINNorsU (1885)+2:28:18Risto Oja2:01:39
1658FINRasti-Vihti 6 (1497)+2:28:31Antti-Jussi Röman2:32:44
1659FINRantasalmen Urheilijat (1407)+2:28:35Jari Makkonen2:18:23
1660LATSiguldas Takas (347)+2:28:36Valdis Janovs2:00:33
1661FINMöttösen Juurakko (1807)+2:28:37Minna Hotakainen2:18:51
1662FINPohjaKosketus (1408)+2:28:37Tony Ahlroth2:20:35
1663FINKouvolan Suunnistajat 6 (1346)+2:28:41Hannu Peni2:36:37
1664FINGardner Denver (1933)+2:28:43Jukka Alajoutsi2:08:21
1665FINDowntown 65 3 (1360)+2:28:43Tuomas Pasanen2:01:56
1666FINMaasotakoulu LPR 3 (1715)+2:28:56Antti Pokela2:08:33
1667FINTeam SOSE (1298)+2:29:06Kaisa Haverinen2:20:05
1668FINRistiinan Rasti-Reinot (1958)+2:29:09Mikko Illi2:02:03
1669FINPieni Tauko (1924)+2:29:20Vili Veijalainen2:16:34
1670FINEspoon Akilles 8 (1559)+2:29:25Marko Torpo2:20:01
1671FINKorona (1207)+2:29:29Ville Myllylä2:27:47
1672FINKoneen Kerho 2 (1352)+2:29:57Marko Saarinen2:21:27
1673FINFlash in the Night (1932)+2:30:01Helena Lappala2:41:25
1674FINSuunta 2000 2 (680)+2:30:07Tuomas Pussila2:28:32
1675FINJärvenpään Palo 2 (1510)+2:30:08Pauli Virtanen2:19:53
1676FINCastorIT (1507)+2:30:09Samuli Kaisanlahti2:11:08
1677FINOK Kampen (1752)+2:30:47Olli Heikkinen2:32:54
1678FINSkrinnarit (1349)+2:30:54Reino Kaario2:30:32
1679FINRakennus Oy Antti J. Ahola (1048)+2:30:55Joonas Lindberg2:17:56
1680FINSK Ohijuoksu (1741)+2:30:57Laisi Mikko-Pekka2:34:42
1681FINKkinimäen Weljekset (1139)+2:31:01Ville Nikkanen2:49:35
1682FINHyvinkään Rasti 5 (1301)+2:31:08Heikki Alkila2:21:20
1683FINIK Örnen 2 (1504)+2:31:11Jyrki Örn2:09:58
1684FINPttk (1336)+2:31:16Jani Lemmetyinen2:29:53
1685FINMusta Neliö 4 (1886)+2:31:19Nils Iso-Markku2:12:58
1686FINKotipojat (1103)+2:31:24Antti Toivonen2:13:54
1687FINSK Vuoksi 3 (889)+2:31:28Vilmalotta Silvonen2:31:24
1688FINLahden Työväen Hiihtäjät (1462)+2:32:03Juha Tommola2:43:05
1689FINEtte Löydä (1530)+2:32:16Jarno Raitanen2:29:35
1690FINKohti ääretöntä (1730)+2:32:16Kimmo Paldanius2:11:44
1691FINTSE for the Future (1398)+2:32:20Otto Rosendahl2:43:14
1692FINVALOR Partners (1868)+2:32:24Teemu Sirén2:13:20
1693FINKouvolan Suunnistajat 3 (1516)+2:32:30Matti Heikkilä2:14:24
1694FINReservin lääkintäupseerit (1968)+2:32:36Joni Pajula2:20:26
1695FINMettähäsä (1907)+2:32:37Santeri Ravattinen2:36:25
1696FINRasti E4 2 (554)+2:32:49Raimo Hernesmaa2:40:40
1697FINValio TM (1532)+2:32:55Aaretti Sipilä2:31:18
1698FINSepontalon Vonkaus (1603)+2:32:57Timo Ahonen2:45:20
1699FINKeisus Extreme Saunas (1677)+2:33:25Matti Ylänne2:40:28
1700FINSEW Service (1972)+2:33:26Timo Heikkinen2:34:38
1701FINKunnon Urheilijat (1224)+2:33:34Patrik Pousi2:44:18
1702FINSE Enocell (1765)+2:33:53Petri Ojala2:25:49
1703FINDoranova Oy (1835)+2:34:08Mikko Myllymäki2:40:22
1704FINVertex Search Engines (1619)+2:34:56Jussi Saikkonen2:36:25
1705FINeLadies 3 (1939)+2:35:45Sari Nousiainen2:23:09
1706FINKluri (1737)+2:35:48Petri Heljo2:27:59
1707FINArk United 2 (1182)+2:36:44Mika Nokelainen2:26:33
1708FINLaihian Luja 5 (1558)+2:36:50Tapio Nyysti2:29:02
1709FINRastihaukat 2 (1267)+2:36:54Hannu Kauppinen2:37:47
1710FINKuusamon Erä-Veikot 2 (1142)+2:36:56Jyrki Vendelin2:28:52
1711FINSuunta-Sepot 4 (1556)+2:37:06Pekka Rantala2:49:37
1712FINSK SK (1622)+2:38:14Matti Toikkanen2:39:05
1713FINRässi-Rasti 2 (1447)+2:40:21Jussi Iinatti2:19:52
1714FINPulttiBoys Karjalan Pultti (1549)+2:40:25Jouni Hirvonen2:40:08
1715FINTeam Armas (1391)+2:41:35Aapo Palonen2:41:03
1716FINLaihian Luja 4 (1537)+2:42:16Timo Saari2:23:21
1717FINRastaalan rasti I (1098)+2:43:02Hannu Havanka2:02:29
1718FINGeops feat. Pummipartio (1249)+2:43:44Harri Suominen2:30:11
1719FINPipelife (1728)+2:43:45Janne Koivuniemi2:53:22
1720FINSKK-Dynamo (1564)+2:44:02Markku Riittinen2:41:10
1721FINEnoon Eksyneet (1876)+2:44:09Asta Puumalainen-Nykänen2:47:45
1722SWEVäsby OK (1023)+2:44:21Joakim Olsson2:01:11
1723FINHyytiälän Huutajat (1384)+2:44:24Jukka Pirilä2:07:00
1724FINAlajärven Ankkurit 3 (1570)+2:44:24Juhani Sillanpää2:48:10
1725FINPuijon Pojat 2 (1208)+2:44:30Aku-Matti Kauppinen2:44:50
1726FINPiiroiset (1663)+2:44:49Tommi Piiroinen2:16:50
1727FINSon Huanot (1955)+2:44:57Toni Lustila2:17:03
1728FINPuskasilimät OK 2 (1764)+2:45:02Martikainen Pasi2:26:45
1729FINKODIKAS TALO (1954)+2:45:14Tomi Välkki2:18:26
1730FINItä-Hämeen Rasti 2 (1460)+2:45:25Ilkka Kuuluvainen2:26:41
1731FINMesikämmenet (838)+2:45:27Lauri Soikkeli2:31:49
1732FINEspoo Expos (1312)+2:46:05Toni Himmelroos2:48:36
1733FINTeam Supponen (1528)+2:46:06Eljas Supponen2:38:26
1734FINStora Enso Rastiretkiläiset (1198)+2:46:09Petri Lassila2:27:37
1735FINSeNaatti (1866)+2:46:12Teuvo Palasrinne2:58:33
1736FINJyväskylän Yliopiston yliop (1441)+2:47:45Asta Järvinen2:57:09
1737FINHelsingin Palokunnan Urheil 2 (1703)+2:47:52Mikko Paavola2:55:31
1738FINTeekkarikuoro (1880)+2:47:53Henry Hyppänen2:38:53
1739FINKuhmisten vapaa-ajan asukka (1643)+2:48:12Esa Lehtinen2:55:05
1740FINHönöt SK 2 (1491)+2:48:13Matti Tiainen2:38:32
1741FINHirvensalon Heitto (1446)+2:48:56Jouko Havia2:52:57
1742FINMETSÄn tähden (1276)+2:49:13Harri Simola2:30:27
1743FINLuxus (1736)+2:49:22Antte Vuosku2:47:49
1744FINSuonsalmen Suunta (1500)+2:49:25Unto Tanttu2:34:27
1745FINKuopion Suunnistajat 5 (1951)+2:49:45Reijo Vornanen2:56:43
1746FINSEPI (1726)+2:49:49Ari-Matti Jäntti2:09:14
1747FINTeam Lost 2 (1317)+2:49:51Tanja Nyholm2:26:23
1748FINHämeenlinnan Suunnistajat 4 (240)+2:49:55Markku Keskinen2:36:44
1749FINTeam 7P (1729)+2:50:10Atte Ilonen2:22:29
1750FINValkealan Kajo 3 (1350)+2:50:14Risto Laari2:49:39
1751FINMöbiuksen matka (1525)+2:50:31Markus Hannula2:12:58
1752FINMS Parma 9 (1618)+2:53:19Vesa-Matti Eura2:58:38
1753FINViitamäen Veto (1566)+2:53:20Jyrki Isomäki2:23:31
1754FINDear Family Breitholtz (1896)+2:53:22Turkka Kalliorinne2:33:03
1755FINHepojoen Pinnistys (1514)+2:53:32Niina Reponen2:34:18
1756FINEspoon Akilles 6 (1629)+2:53:36Mirva Paavola2:26:38
1757FINPosarat (1762)+2:54:00Arto Klemetti1:55:37
1758FINEspoon Tapiot (1270)+2:54:13Matti Toppari2:41:00
1759FINWiipurilainen Osakunta (1492)+2:55:45Anssi Vainio2:43:07
1760SWETacton Systems AB 2 (1488)+2:55:50Cristian Franzén2:40:40
1761FINKyröön Kopla (1705)+2:55:52Jarno Lehtonen2:37:11
1762FINRasti-Vihti 4 (1493)+2:56:29Juha Seppälä2:56:00
1763FINOK kunto OK (1608)+2:56:33Olli-Pekka Lukkarinen2:29:05
1764FININUS (1279)+2:57:40Viktor Rylov2:44:52
1765FINInsinöörit ASK (1625)+2:58:14Henna Reponen2:49:17
1766FINTietokilta ry 2 (1723)+2:58:28Anton Pirhonen2:29:00
1767FINTästä ei keli parane. (1710)+2:59:12Maarit Lampinen2:59:57
1768FINVierestäohi (1503)+3:00:15Seppo Vainikainen2:32:24
1769FINVesikämmenet (1271)+3:00:24Sami Lehtoranta2:32:46
1770FINSaloisten Reipas 3 (1341)+3:00:32Janne Aarnio2:27:35
1771FINJoensuun SuppaKetut 2 (1626)+3:00:44Lassi Köppä2:47:53
1772FINFTA 4 (1708)+3:00:46Markus Hautamäki2:47:56
1773FINUhkolan Akilles (1410)+3:00:47Pekka Aaltonen2:42:53
1774FINAamulehden Julkkikset Laste (1881)+3:00:48Raimo Helminen3:06:49
1775FINOtaniemen Jyllääjät 2 (1456)+3:01:05Mikko Hovi3:01:44
1776FINVuoristoradan Jarrumiehet (1914)+3:01:26Tuomas Paunonen2:45:29
1777FINVRU Hyvinkää (1366)+3:02:27Mauri Saarinen2:59:43
1778FINHarpatin Hortoilijat (1523)+3:02:30Pekka Jalonen2:35:13
1779FINKaukametsän kuukkelikokoelm (1543)+3:02:39Kaisa Kurvinen2:33:52
1780FINTampereen varuskunta (1553)+3:02:51Taavi Aalto3:29:53
1781FINKoskilaakson Ojamiehet (1925)+3:03:31Jarmo Laakso3:15:50
1782FINEksyneet Lampaat (1892)+3:05:08Ossi Kukkamäki2:56:29
1783FINViitasaaren Suunta 2 (1970)+3:05:16Kari Kantanen2:36:21
1784FINMoVo (1942)+3:06:00Teemu Kankaanpää2:36:41
1785FINRistiin Rastiin (1400)+3:06:12Jarkko Kaura2:09:25
1786FINBasware (1630)+3:06:13Heikki Hietalahti2:22:32
1787FINM68_Maanmittarit (1617)+3:06:20Reino Ruotsalainen2:16:38
1788FINSuppaMurmelit -17 (1685)+3:09:44Ari Sistonen3:09:20
1789FINRastikarhut 4 (1569)+3:09:46Jukka Oksanen2:00:30
1790FINRasti-Sopulit (1747)+3:09:50Sini Majlander2:48:46
1791FINReittihukat (1696)+3:09:51Lahtinen Kirsi2:51:45
1792FINKyrö Isokyrö iso (1672)+3:10:23Emilia Plukka2:56:27
1793FINKiilto Oy (1768)+3:11:14Arto Raivio2:57:27
1794FINJYY Jopa (1827)+3:11:34Jani Manninen3:07:43
1795FINRasti-Jyry 3 (1631)+3:12:34Reino Korpelainen3:23:12
1796FINRastinorsut (1738)+3:12:55Tarmo Mälkki2:25:38
1797FINOK77 8 (1472)+3:13:15Rolf Sirviö3:03:10
1798FINSuomenlahden merivartiostoH (1917)+3:13:23Tatu Valkonen3:15:06
1799FINATC EFHK (1505)+3:13:26Matti Vanha-aho2:55:15
1800FINTuurihaukat 2 (1879)+3:14:09Miika Riihimäki3:13:21
1801FINLuiskaotsat (1413)+3:15:08Mikko Pelto2:57:19
1802FINSonnin Suti (1484)+3:15:11Erik Holm3:07:13
1803FINHimla Arkkitehdit (1798)+3:15:37Petteri Rintamäki2:53:30
1804FINGeologian tutkimuskeskus 2 (1463)+3:15:47Mikko Kinnunen3:03:04
1805FINTumuhaukat (1657)+3:16:40Antti Rinne3:16:52
1806FINSalon Viesti (1153)+3:17:53Kari Vigelius2:30:16
1807FINÄHPM! - Älä hitossa peesaa (1487)+3:18:05Timo Waltari2:57:53
1808FINProviisoriverkosto (1527)+3:19:34Anssi-Pekka Karttunen2:52:06
1809FINRajakylän Kuntogubbet (1596)+3:19:39Jori Karlsson2:52:54
1810FINRiihimäen Suunnistajat 2 (1635)+3:19:41Esko Reeni2:50:41
1811FINFantastic Seven (1943)+3:20:07Erika Harjumäki3:11:00
1812FINKuopion Suunnistajat 6 (1965)+3:20:20Jari Nieminen3:30:54
1813FINNe vikatikit A. Kiven (1834)+3:20:20Marko Tuominen2:32:11
1814FINTeam Lohkare (1810)+3:20:22Jarno Hakulinen3:07:35
1815FINGastrocnemius Ferreus (1322)+3:20:35Mikko Rinkinen2:49:44
1816FINRastin Kiertäjät (RaKit) (1496)+3:20:59Panu Pesonen3:03:38
1817FINVarsinaissuomalainen osakun (1548)+3:21:02Joona Välilehto2:39:08
1818FINTarpian Suunta 3 (1576)+3:21:08Pekka Manninen2:27:05
1819FINKelpo Maisterit (1687)+3:21:47Keijo Vehmas3:03:27
1820FINRaNcat ladyt (1953)+3:21:47Kiia Isokallio2:13:19
1821FINReilut Miehet Havumetsien (1614)+3:22:24Jari Rajamäki3:39:37
1822FINRasti/C 2 (1940)+3:22:26Pasi Ullven2:34:48
1823FINSK NappaRasti (1590)+3:22:36Pasi Kovanen3:13:16
1824FINSallan Karhut 2 (1544)+3:22:42Paavo Hautajärvi3:19:55
1825FINTeam Autocenter (1830)+3:22:46Marko Lehtonen3:03:55
1826FINRasti-UHO (1367)+3:23:27Matti Lindström2:35:11
1827FINJidoka (1962)+3:27:43Arvi Väänänen2:12:23
1828FINTieto 3 (1922)+3:27:47Reijo Peippo2:50:05
1829FINÅbo Klyx (1828)+3:28:27Eljas Honka-Hallila3:20:32
1830FINAmigos Riihimäki (1789)+3:29:15Anna-Karin Kyrönviita3:31:37
1831FINInsta Sports Club (1506)+3:29:20Valtteri Luoma2:08:48
1832FINAamulehden Lukijat Lasten h 3 (1847)+3:29:21Martti Sahi3:10:23
1833FINGraniitti Services (1707)+3:29:44Silvonen Tuomas3:04:34
1834FINGulagin Valo -07 (1915)+3:30:15Nivala Anssi3:12:41
1835FINHintsusti OK (1887)+3:30:19Osmo Aho3:21:32
1836FINSuunta 2000 3 (1526)+3:30:35Sauli Tuomaala2:44:34
1837FINPohjankyrön Rasti 2 (1193)+3:30:43Jukka Lehtimäki3:02:47
1838FINHamulan Hölökkeejät (1529)+3:32:05Päivi Alitalo3:37:16
1839FINNitor (1718)+3:33:17Max Packalen2:12:16
1840FINKyssin Kollit (823)+3:35:08Jukka Matilainen3:16:56
1841FINMaasotakoulu LPR 2 (1753)+3:35:44Jussi Björkholm3:17:17
1842FINEläMys (1799)+3:35:56Marko Leino2:12:12
1843FINKäyrälammen Puristus (1805)+3:37:16Minna Marttinen2:40:19
1844FINMäntän Seudun Eräpirkat 2 (1645)+3:37:53Martti Mäki2:44:02
1845FINHattikW (1610)+3:38:51Juho Elovaara2:15:52
1846FINTampereen Vera Oy (1763)+3:39:48Jerry Ritamäki2:56:30
1847FINPVTUTKL (1302)+3:41:14Timo Kirvesmäki1:54:43
1848FINHirviveikot (1659)+3:42:04Ilkka Olkkonen2:17:47
1849FINKunnon Urheilijat 2 (1517)+3:42:45Janne Peltokoski2:34:15
1850FINNoin seitsemän veljestä (1458)+3:43:01Reijo Tiainen2:32:37
1851FINKuopankiertäjät (1900)+3:44:13Kalle Kuoppamäki2:56:16
1852FINInkeroisen Pojat (1679)+3:45:13Arto Inkeroinen2:57:24
1853FINIK Falken 3 (1250)+3:46:17Sebastian Källman3:27:18
1854FINMetsään menee (1641)+3:53:28Jouko Pannula2:45:22
1855FINCurious Al (1601)+3:54:08Teemu Tiinanen3:35:17
1856FIN7 Sieppoa (1602)+3:55:59Mikko Lähdekorpi4:01:15
1857FINGastrocnemius Ferreus 3 (1560)+3:57:14Topi Hovinen3:49:06
1858FINSyrjäytyneet (1539)+3:57:22Hanna Laakso3:15:57
1859FINVertikaalimato (1348)+3:59:36Iikka Sainio2:36:43
1860FINOlen tässä (1795)+4:00:11Suvi Ahopelto2:14:01
1861FINMustat Veljet (1607)+4:02:02Veera Nissi3:31:08
1862FINOK Markku! (1960)+4:03:08Markku Järvinen2:44:17
1863FINABB Harhaanjuoksijat (1637)+4:03:13Serge Dvorak3:36:04
1864FINVierivät sammalet (1755)+4:03:23Tom Toivonen2:42:08
1865FIN1-RastiSudet (1640)+4:03:37Jani Väisänen3:36:24
1866FINConcrasti (1946)+4:03:46Eeva Kaataja2:50:56
1867FINTeMePa (1934)+4:03:49Kerttu Hurvi2:54:35
1868FINPVTUTKL 2 (1704)+4:04:39Antti Peltokangas2:18:07
1869FINSupan silottajat (1660)+4:04:52Jukka Airo2:43:18
1870FINHermannin kööri (1478)+4:04:54Matti Tuononen2:43:49
1871FINJukolan Lyömättömät (1804)+4:05:02Petteri Mäkelä3:17:06
1872FINPatria Land 2 (1891)+4:06:15Matias Laakso3:48:23
1873FINMatrix (1508)+4:08:58Tuomo Lempiäinen3:49:55
1874FINKaakon Kovin (1744)+4:12:48Matti Nikunen2:51:55
1875FINSAKEn hivuttajat (1692)+4:13:12Esa Koru4:02:57
1876FINInsinööritoimisto Kompassi (1720)+4:14:55Erno Kiviniemi3:53:41
1877FINTurun Tiemiehet (1175)+4:17:01Tapani Jaakkola2:43:46
1878FINSavion VPK (1670)+4:23:41Anu Kallio3:56:32
1879FINKilsan keksijät (1937)+4:33:56Marjo Lahtimo4:13:41
1880FINSK Kadonneet (1638)+4:37:18Mika Kuoppala2:50:36
1881FINAamulehden Lukijat Lasten h 2 (1906)+4:38:59Päivi Kukkonen3:50:32
1882FINLUMi (1882)+4:39:04Harri Koski3:17:18
1883FINInsinööritoimisto Kompassi 2 (1721)+4:39:07Ossi Ojanen4:11:10
1884FINRaisu Lumous 2 (1557)+4:41:37Kauko Laukkanen3:42:57
1885FINHämäläis-Osakunta (1536)+4:42:56Lauri Suokas3:59:46
1886FINBoliden ja Vuorimieskilta 2 (1873)+4:52:18Jari Holmberg1:53:30
1887FINHökkäilijät (1634)+4:56:43Toni Taiminen3:23:27
1888FINRuutanan Rasti (1894)+4:59:23Reijo Latvio3:03:48
1889FINMaaseutunuoret Kaakko (1574)+4:59:37Merja Rasi5:17:49
1890FINBiopsi (1952)+5:21:04Johannes Kivelä3:34:43
1891FINTeam Electrofit 2 (1669)+5:21:55Maria Walden3:59:55
1892FINRasti-Hukat 2 (1813)+5:21:57Jari Yletyinen4:00:45
1893FINEnkelit ja Demonit (1735)+5:23:22Kirsi Nurmi4:02:01
1894FINHC (1642)+5:23:28Simo Halonen4:26:53
1895FINLauttajärvi Bisons (1620)+5:23:37Jouni Aila3:52:59
1896FINOP Tampere Suunnistus (1724)+5:26:56Kai Kalajainen3:39:46
1897FINMärempi rasti (1777)+5:37:55Ville Holopainen2:39:10
1898FINAC Liiga 2 (1796)+5:38:19Juhani Meklin2:39:00
1899FINSK Sekameteli (1790)+5:53:42Ilkka Kontkanen4:07:22
1900FINSeurakuntaopisto (1832)+7:32:35Eija Lyly6:06:54
1901FINTurun Sinikotkat (1552)+7:48:54Ville Heikkilä4:24:00
1902FINElokuvanohjaajat (1926)+7:49:23Rami Kaitanen4:26:28
FINOutdoor Siskot (1453)keskeyttiAnnika Viinikkala
FINEspoon Akilles 7 (1416)keskeyttiTeemu Leppänen
FINCADS Team (1291)keskeyttiJukka Martama
FINValkeakosken Haka 5 (1211)keskeyttiAku Virjula
FINValtra (1022)keskeyttiJussi Lehtimäki
SWEIFK Lidingö SOK 4 (370)keskeyttiAlice Hugosson
FINRasti-Lukko 4 (1461)hylättyPyry Ruusunen(1:53:08)
FINRiihimäen Suunnistajat 3 (1575)hylättyPasi Ojapalo(2:18:21)
FINStora Enso Metsä 2 (1754)hylättyLauri Peteri(2:06:22)
FINCoreHW (1782)hylättyPetri Korpi(1:51:28)
FINRymättylän soihtu (1831)hylättyMatias Lähteenmäki(2:39:40)
GBRLondon Lords (1454)hylättySteven Bingham(2:07:37)
FINPuppeliskukkulan Pullistus (1358)hylättyPasi Huttunen(3:16:24)
FINTampereen Pyrintö 4 (197)hylättyAkseli Konttila(1:21:03)
FINLapuan Virkiä 2 (293)hylättyVille Sivén(1:19:00)
FINTeme Ski Team (324)hylättySamuli Hurme(1:32:08)
FINKoskelankylän Riento (391)hylättyVille Ruokamo(1:30:12)
FINKarjalan Prikaati (719)hylättyMatti Nupponen(1:43:39)
FIN101. Kadettikurssi (767)hylättyJussi Mouhu(1:48:21)
FINHelsingin Suunnistajat 12 (1089)hylättyOlavi Junttila(2:03:29)
FINKyrös-Rasti 2 (1136)hylättySeppo Suutarla(3:13:31)
FINSeitsemän ja varanumero (1148)hylättyMatti Viitala(1:50:10)
FINAsikkalan Raikas 2 (1194)hylättyJukka Lehtinen(1:55:51)
NORFossum IF (46)hylättyÖyvind Hjermstad(1:14:31)