Kangasala-Jukola 2019, Jukolan Viesti

Tilanne viestissä 3. osuus väliaika 9,5 km

1SWEIFK Göteborg (2)3:05:45Johan Högstrand54:32
2SWEStora Tuna OK (8)+2Olle Kalered59:16
3FINHiidenkiertäjät (10)+3Leonid Novikov55:51
4NORIL Tyrving (11)+4Torgeir Nörbech59:21
5NORHalden SK (4)+5Jesse Laukkarinen54:35
6FINIkaalisten Nouseva-Voima (31)+5Eetu Savolainen57:05
7FINKalevan Rasti (6)+6Markus Räsänen57:16
8NORNydalens SK (7)+7Håvard Haga59:13
9FINTurun Metsänkävijät (33)+14Jussi Suna59:16
10FINTampereen Pyrintö (14)+35Elias Kuukka57:41
11SWEOK Kåre (56)+51Isac Von Krusenstierna55:20
12SWETullinge SK (161)+4:29Simon Imark1:00:21
13NORFrol IL (17)+4:30Stian Sundsvik58:38
14SWEOK Linne (13)+4:32Rassmus Andersson59:05
15SWEPan-Kristianstad (43)+4:34Ola Martner1:00:23
16FINPaimion Rasti (3)+4:35Toni Saari1:01:42
17NORFredrikstad SK (15)+4:36Håvard Wedege1:03:58
18FINKoovee (1)+6:10Lauri Sild1:00:24
19SWEÄrla IF (42)+6:13Karl Walheim1:00:02
20SWEIFK Lidingö SOK (19)+10:04Hector Haines1:05:44
21NORBäkkelagets SK (40)+10:39Öystein Kvaal Österbö1:06:33
22SWEIFK Göteborg 2 (44)+10:42Jonas Pilblad1:01:01
23SWEIFK Moras OK (41)+10:43Vojtech Kral59:09
24FINLynx (23)+10:46Antti-Pekka Leskinen1:07:51
25SWEJärla Orientering (32)+10:46Jens Rönnols1:03:10
26FINHelsingin Suunnistajat (18)+10:48Topi Syrjäläinen57:34
27SUIOLV Baselland (28)+10:57Fabian Hertner1:01:10
28SWEIK Hakarpspojkarna (36)+10:59Andreas Jansson1:04:56
29SWESödertälje Nykvarn Orienter (5)+11:02Kent Ohlsson1:02:16
30NORKristiansand OK (57)+11:03Vegard Danielsen1:06:50
31FINKalevan Rasti 2 (84)+11:04Jere Pajunen1:02:22
32SWEOK Tisaren (27)+11:06Oskar Andrén1:05:30
33SWEIK Hakarpspojkarna 2 (97)+11:06Albin Axelsson1:05:37
34FINTurun Metsänkävijät 2 (34)+11:08Esa Huttunen1:01:15
35FINAngelniemen Ankkuri (35)+11:13Maxime Rauturier1:05:52
36RUSKuzmolovo OS (53)+11:16Konstantin Serebrianitskii1:02:22
37SWEIFK Göteborg 3 (133)+11:18Niclas Jonasson59:28
38SWEMalungs OK Skogsmårdarna 2 (136)+11:22Albin Lillieström1:03:26
39SWEKFUM Örebro OK (135)+11:43Melker Forsberg1:05:56
40FINHiidenkiertäjät 2 (54)+11:48Benjamin Tulonen1:00:56
41FINKoovee 2 (98)+11:48Lakanen Jani1:00:58
42FINRajamäen Rykmentti (62)+11:50Philipp Müller1:06:09
43FINMS Parma (22)+11:51Yury Tambasau1:09:27
44FINLahden Suunnistajat -37 (50)+11:53Juha Sorvisto1:04:19
45FINVehkalahden Veikot (26)+14:01Samu Heiska59:43
46SWEHagaby GoIF (30)+14:07Filip Dahlgen1:03:07
47NORNTNUI (12)+14:12Rasmus Rörholt Theisen1:08:00
48NORNTNUI 2 (76)+14:18Sindre Östgulen Deisz1:08:30
49NORNydalens SK 2 (39)+14:44Bojan Blumenstein1:01:08
50NORLillomarka OL (85)+14:49Helmut Gremmel1:02:03
51FINNavi (21)+14:51Janis Tamuzs1:02:50
52NORIL Tyrving 2 (105)+15:12Anders Tiltnes1:02:01
53SWEOK Hällen (71)+15:20Loic Marty1:02:04
54FINTurun Suunnistajat (78)+15:24Touko Seppä1:02:05
55SWENyköpings OK (94)+15:32Carl Carlsson1:09:42
56SWEOK Kolmården (66)+16:25Ville Johansson1:01:51
57SUIOl Norska (52)+16:53Florian Schneider1:03:19
58SWEMalungs OK Skogsmårdarna (9)+16:55Tomas Kubelka1:10:37
59LTUIGTISA (38)+18:59Jonas Vytautas Gvildys1:07:24
60SWEOK Denseln (48)+19:02Algirdas Bartkevicius1:08:05
61SWEVäxjö OK (100)+19:03Gustav Runefors1:02:08
62SWESävedalens AIK (64)+19:05Heino Ollin1:07:26
63NORHalden SK 2 (63)+19:15Fredrik Eliasson1:04:09
64FINMS Parma 2 (90)+19:19Henrik Väisänen1:01:41
65FINTampereen Pyrintö 2 (25)+19:20Anton Kuukka1:01:05
66FINOK Trian (51)+19:21Jörgen Wickholm1:05:46
67SWEMarkbygdens OK (149)+19:23Pontus Karlsson1:05:09
68FINHelsingin Suunnistajat 2 (65)+19:24Matias Salonen1:01:52
69SWEHestra IF (75)+23:41Filip Grahn1:04:04
70SWESödertälje Nykvarn Orienter 2 (58)+23:48Jesper Sjöblom1:12:06
71SWEOK Orion (24)+25:09Anton Johansson58:28
72FINHiisirasti (29)+25:14Johannes Pohjala1:05:32
73NORFreidig SPK (143)+25:15Vegard Kittilsen1:09:43
74SWEStora Tuna OK 2 (55)+25:17Markus Lang1:14:17
75SWEKils OK (141)+25:19Ludvig Eriksson1:19:09
76SWEOK Linne 2 (59)+25:23Jakob Andersson1:07:34
77NORNTNUI 3 (127)+25:25Jonas Madslien Bakken1:09:01
78SWEAttunda OK (95)+25:30Axel Wrådhe1:06:20
79NORAsker SK (547)+25:33Henrik Fredriksen Aas1:00:02
80SWESävedalens AIK 2 (139)+25:34Anton Navichenka1:05:46
81SWEOK Ravinen (16)+25:39Emil Granqvist59:11
82FINPargas IF (335)+25:42Tobias Henriksson1:00:55
83SWEGöteborg Majorna OK (37)+25:45Mikael Eliasson1:00:52
84FINPaimion Rasti 2 (61)+25:54Lari Takanen1:12:17
85SWEÄrla IF 2 (170)+25:57Simon Hedlund1:07:28
86FINValkeakosken Haka (116)+26:20Jouni Heinonen1:09:08
87NORFrol IL 2 (119)+27:23Tobias Alstad1:10:59
88SWERehns BK (69)+30:43Walter Lagerhäll1:23:41
89SWELinköpings OK (79)+30:58Erik Malmberg1:14:06
90FINSuunta-Sepot (176)+31:03Matti Hakala1:12:22
91SWEBergnäsets AIK (131)+31:04Rasmus Wickbom1:17:04
92FINNavi 2 (211)+31:16Jeremias Lipsanen1:14:04
93FINVaajakosken Terä (20)+31:31Teemu Karjalainen1:15:52
94NORVaregg IL (172)+31:56Vyacheslav Mukhidinov1:07:35
95CZETesla Brno CZE (1038)+32:01Petr Horvat1:13:29
96FINEspoon Suunta (45)+32:03Anssi Vesanto1:04:51
97FINTurun Metsänkävijät 3 (137)+32:05Janis Krumins1:05:11
98FINLapuan Virkiä (175)+32:06Juri Kirjanov1:07:05
99RUSNord West (68)+32:16Dmitrii Polyakov1:12:37
100SWESnättringe SK (112)+32:19Simon Hector59:48
101FINKalevan Rasti 3 (199)+32:36Mikko Heinonen1:09:49
102SWEOK Orion 3 (993)+33:01Pontus Petersson1:10:09
103FINOK77 (132)+33:03Antti Järvenpää1:13:32
104SWEIFK Umeå (111)+33:06Martin Hederskog1:05:37
105FINLappeen Riento (72)+33:18Jonne Lakanen1:07:58
106SWEOK Denseln 2 (471)+33:22Stanislav Polyanicza1:06:35
107NOR1664 AKP Jagers (318)+33:23Morten Urdal Bakke1:14:31
108SWEGöteborg Majorna OK 2 (81)+33:27Kevin Ståhl1:14:22
109SWEResultat AB (74)+33:32Anders Hedman1:10:17
110SWEOK Linne 3 (123)+33:32Ken Peeters1:06:10
111SWEOK Ravinen 3 (166)+33:35Nick Barrable1:10:23
112DENOK Pan Århus (67)+33:35Mads Skaug1:22:55
113SWESundbybergs IK (204)+33:37Jonas Carlsson1:19:57
114RUSOrienta Moscow Compass (124)+36:16Alexander Minakov1:07:49
115FINKuopion Suunnistajat (109)+36:43Aapo Aaltio1:08:24
116SWEEksjö SOK (70)+36:47Sebastian Inderst1:09:36
117NORNight Hawk 2 (1179)+36:56Simen Ballangrud1:09:39
118SWEGävle OK (103)+37:21Richard Hejdenberg1:06:17
119FINTampereen Pyrintö 3 (80)+37:54Juho Kinni1:09:39
120FINKouvolan Suunnistajat (87)+38:01Jukka Tani1:10:51
121FINHelsingin Suunnistajat 3 (150)+38:09Atte Ikola1:18:23
122SWESkogslöparna (165)+38:11Stefan Sjölund1:09:53
123SWEIFK Moras OK 2 (83)+38:13Erik Folkesson Blom1:07:06
124FINHämeenlinnan Suunnistajat (73)+39:01Ari Meriläinen1:11:58
125SWEIFK Lidingö SOK 2 (49)+39:05Jan Bendak1:08:00
126FINSK Uusi (144)+39:07Tommi Hakuli1:12:09
127SUIOLV Baselland 2 (96)+39:15Mathias Birrer1:10:52
128FINKoovee 3 (128)+39:21Raul Ferra1:16:31
129FINHiisirasti 2 (157)+39:32Evgeniy Godlevskiy1:08:39
130SWEIF Hagen (362)+39:38Daniel Bogren1:12:01
131SWEIFK Göteborg 4 (371)+39:49Joshua Dudley1:11:13
132FINKokkolan Suunnistajat (126)+39:53Mikko Pajukangas1:12:47
133FINLynx 2 (121)+40:05Rainer Kujala1:16:42
134FINJämsän Retki-Veikot (118)+40:19Jani Sompi1:20:33
135FINRasti-Kurikka (113)+42:46Antti Iivari1:09:43
136CZEOOB Tj Turnov (788)+43:40Martin Lusticky1:10:33
137NOROppsal orientering (120)+43:42Sigve Vågsnes1:08:52
138BLRNemiga-Nord (99)+43:44Diman Krukov-Kryukovkin1:14:39
139LATOK Saldus (160)+43:44Kristaps Jaudzems1:06:06
140NORKonnerud IL (242)+43:46Joar Gjerdahl1:18:30
141FINIF Femman (92)+43:47Christian Kronberg1:09:47
142LATOK Meridians (163)+43:47Ainars Drozds1:10:03
143SWELånghundra IF (107)+43:54Jesper Kullin Alfredsson1:15:31
144NORNydalens SK 4 (1963)+43:54Lars Young Vik1:12:53
145FINHauhon Sisu (223)+43:56Aki Ylitalo1:11:02
146SWEOK Hällen 2 (255)+43:57Johan Hagströmer1:20:37
147SUICA Rosé (682)+43:59David Bürge1:11:13
148IRLDublin Mountain Club (822)+44:13Colm Morenkov1:16:31
149SWEJärfälla OK (227)+44:19Oskar Edvardsson1:10:00
150NORIL Koll (890)+44:34Öystein Pettersen1:11:43
151SWEGotlands OF (192)+45:24Brent Key1:10:32
152FINIF Brahe (194)+45:26Tommy Åbacka1:11:02
153SWETullinge SK 2 (246)+45:28Andreas Hultqvist1:15:32
154FINAnttolan Urheilijat (89)+45:30Kalle Manninen1:18:20
155NORÅs-NMBU Orientering (949)+45:31Linus Olhans1:13:03
156NORPorsgrunn OL (387)+45:32Halvard Kornmo1:10:21
157LATOK Ogre (110)+45:35Raivo Kivlenieks1:09:47
158FINSK Pohjantähti (86)+45:35Iisak Helander1:10:22
159SWEIFK Moras OK 3 (158)+45:36Ola Svahn1:09:42
160LATOK Kapa (148)+45:41Edgars Briconoks1:10:34
161SWEUlricehamns OK (202)+45:44Erik Öhlund1:08:09
162FINEspoon Akilles (140)+45:50Petrus Hanhijärvi1:11:44
163SWELinköpings OK 2 (270)+45:55Maxime Bonneau1:10:59
164FINHiidenkiertäjät 5 (169)+46:05Ville Luoma1:13:25
165FINLukkari-Jukola 10 (1975)+46:17Pekka Lapila1:13:30
166FINEspoon Suunta 2 (122)+46:22Ville Kokkila1:12:51
167FINSotkamon Jymy (114)+46:23Jussi Simula1:12:27
168FINRaja-Karjalan Suunnistajat (234)+46:52Tomi Kapiainen1:19:21
169SWEOK Landehof (236)+47:37Sven Granfors1:13:41
170SWEOK Ravinen 2 (77)+47:45Love Berzell1:11:55
171SWESnättringe SK 2 (439)+48:13Vladislav Devyatov1:14:09
172RUSBlack Sea OK 2 (269)+48:31Igor Linkevich1:13:45
173USAOUSA (421)+48:35Christian Michelsen1:12:52
174FINAngelniemen Ankkuri 3 (244)+48:40Antti Reiman1:10:31
175SWEKamratIdrottsföreningenKIF 2 (266)+48:41Christian Hjalmarsson1:13:40
176NORIL Tyrving 3 (1258)+48:44Gunnar A Fiskum1:17:35
177FINVehkalahden Veikot 2 (102)+48:53Janne Niskanen1:14:53
178LATIK Auseklis (183)+49:21Zigmars Gailis1:15:05
179FINIkaalisten Nouseva-Voima 3 (408)+49:23Hermanni Sankelo1:26:24
180SUIOl Norska 2 (343)+49:24Marc Probst1:16:44
181FINSuunta Jyväskylä (60)+49:28Matti Alonen1:16:44
182SWEKamratIdrottsföreningenKIF (182)+50:25Casper Giding1:07:41
183FINKoovee 4 (206)+50:31Jasper Alajoutsi1:06:04
184FINRasTiimi (220)+51:16Anssi Koirikivi1:18:35
185FINIlmavoimat (205)+51:20Ville Repo1:08:24
186SWEOK Södertörn (106)+51:21Alvis Reinsons1:15:10
187FINRastivarsat (225)+51:29Denis Grishman1:06:20
188LTUMedeina (241)+51:32Marijonas #Marelis-Gipas1:15:27
189FINAngelniemen Ankkuri 2 (115)+52:01Jere Kommio1:09:44
190SWEOK Roxen (941)+52:03Jonas Andersson1:08:05
191FINMS Parma 3 (177)+52:03Jari Sipilä1:19:12
192ITAAgored Bergamo (367)+52:06Marco Seppi1:12:12
193FINPellon Ponsi (104)+52:12Sami-Petteri Juopperi1:24:52
194RUSKuzmolovo OS 2 (173)+52:14Aleksei Zemliakov1:21:23
195LTUAzuolas (146)+52:15Liutauras Bilevicius1:14:10
196FINRastikarhut (312)+52:20Iivari Willman1:26:57
197SWEJärla Orientering 2 (101)+52:30Dan Wester1:18:26
198FINOK Trian 2 (125)+52:45Mikael Salo1:19:46
199SWEEksjö SOK 2 (189)+53:32Viktor Antonsson1:08:40
200FINPaimion Rasti 3 (88)+54:09Kim Fagerudd1:07:03
201FINMS Parma 4 (218)+54:32Olli Suonpää1:21:32
202FINVaajakosken Terä 2 (91)+54:43Pietari Sorri1:21:31
203NORHeming Orientering (187)+55:52Magnus Eide Fredriksen1:10:49
204SWEFinspångs SOK (156)+56:17Ladislav Semrad1:37:03
205SUIVogulisi Team ThunHondrich (1056)+56:29Nicolas Müller1:09:45
206FINOK Raseborg (215)+56:34Roy Wickholm1:23:42
207SWEKöping-Kolsva OK (342)+56:42Jonas Vikström1:15:21
208FINVetelin Urheilijat (306)+56:56Tero Mylymäki1:19:51
209FINSonkajärven Pahka (317)+57:00Roni-Ville Rissanen1:20:48
210NORTrollelg (174)+57:03Ove Baardsgaard1:16:06
211SWEVästerås SOK (506)+57:10Fredrik Hamrefors1:10:52
212FINSK Vuoksi (261)+57:15Lauri Similä1:17:32
213FINJoutsenon Kullervo (186)+57:23Teppo Pellinen1:18:55
214SUIOLC Kapreolo 2 (510)+57:26Lukas Schulthess1:19:26
215SWEFK Göingarna (254)+57:28Hampus Larsson1:19:02
216FINLatujen kasvatit (1797)+57:32Lassi Vuorinen1:22:35
217FINKankaanpään Suunnistajat (259)+57:37Tuomas Mäkinen1:19:23
218SWEBredaryds SOK (1009)+57:42Fredrik Johansson1:17:23
219RUSNord West 2 (129)+57:45Evgenii Paladiev1:07:08
220FINMaken Fitness Center (303)+57:46Teemu Laasanen1:16:19
221FINRasti 88 (226)+57:51Juho Mäki1:28:33
222NORGanddal IL (378)+57:54Clemens Sundby Öxnevad1:12:05
223SWEOK Rodhen (188)+58:08Simon Andersson1:19:51
224ESTOK Vöru (210)+58:33Jyri Joonas1:25:30
225ESTOK Pölva Kobras (209)+58:34Rene Post1:16:08
226FINAsikkalan Raikas (283)+59:20Seppo Järvinen1:14:01
227FINKouvolan Suunnistajat 2 (198)+59:26Ilkka Kohvakka1:24:21
228NORFreidig SPK 2 (795)+59:54Kristian Fredrik Lynum1:20:26
229RUSOrienta SKI-O (180)+1:00:05Andrey Pikinskiy1:15:04
230LATOZONS OK (178)+1:00:07Pauls Platais1:14:37
231SWESödertälje Nykvarn Orienter 3 (190)+1:00:08Mats Hellstadius1:11:36
232FINUlvilan Ura (272)+1:00:09Eero Lehtonen1:13:28
233LATBurkanciems OK (221)+1:00:09Martins Vabulis1:17:09
234FINTuupovaaran Sepot (539)+1:00:12Marko Rautanen1:21:45
235LTUArboro OK (181)+1:00:12Dominykas Dulius1:12:44
236FINSK Pohjantähti 2 (233)+1:00:15Ville Kosola1:16:04
237FINHelsingin Suunnistajat 8 (230)+1:00:16Kari Salo1:08:41
238SWEIF Rigor (381)+1:00:19Jens Arvidsson1:15:17
239NORStavanger Orienteringsklubb (522)+1:00:20Harald Kalager1:15:38
240SWETäby OK (201)+1:00:24Robert Johansson1:20:22
241FINUrheilu Mehiläinen (514)+1:00:26Mikko Hölsö1:06:39
242DENFarum-Tisvilde OK (207)+1:00:32Lasse Fugmann1:14:03
243DENOK Pan Århus 2 (208)+1:00:39Niklas Ingwersen1:18:18
244FINLahden Suunnistajat -37 4 (441)+1:00:41Tomi Silvonen1:12:23
245FINSiilin Rasti (195)+1:00:46Pasi Oravainen1:24:06
246SWEOK Linne 4 (253)+1:00:49Anders Boström1:13:00
247NORLillomarka OL 2 (159)+1:00:54Arild Andresen1:20:39
248FINKuopion Suunnistajat 2 (232)+1:00:56Jukka Auvinen1:24:51
249FINHelsingin Suunnistajat 14 (323)+1:01:01Lassi Aaltonen1:25:29
250RUSDeaf Russia (142)+1:01:02Pavel Novikov1:26:15
251SWETullinge SK 3 (345)+1:02:16Rebecka Heinrup1:23:52
252NORNydalens SK 3 (307)+1:02:56Christian Vogelsang1:13:57
253FINPaimion Rasti 5 (405)+1:02:57Toni Hartvik1:25:53
254NOREnga (264)+1:02:59Kjetil Björlo1:17:31
255RUSMEPhI (276)+1:03:05Philipp Ermachenkov1:13:07
256FINLahden Suunnistajat -37 3 (235)+1:03:05Niko Vaenerberg1:30:09
257SWECentrum OK Stockholm (185)+1:03:08Daniel Lind1:12:59
258FINOulun Tarmo (645)+1:03:13Ilpo Viippola1:28:04
259FINTeam Kuraporras (418)+1:03:15Ilkka Ruotsala1:28:42
260NOREmblem IL (379)+1:03:19Markus Glad1:33:51
261FINTeekkarisuunnistajat (1698)+1:03:21Jere Pantsar1:20:42
262FINSuunta Jyväskylä 2 (200)+1:03:28Teemu Katajisto1:19:21
263FINLappeen Riento 2 (224)+1:03:28Miika Husu1:13:58
264FINRajamäen Rykmentti 2 (117)+1:03:36Matti Liukkonen1:12:43
265ESTUrheilukauppa Duncan.fi (1863)+1:03:54Andres Saetalu1:20:02
266FINAngelniemen Ankkuri 4 (593)+1:04:22Juha-Pekka Andelmaa1:21:25
267SUIBussola OK (154)+1:05:48Ismael Roethlisberger1:09:12
268NORBäkkelagets SK 2 (147)+1:05:49Yves Aschwanden1:09:35
269FINAuringonlaskun Ratsastajat (696)+1:05:53Ari-Pekka Kaivosaari1:11:57
270FINHyvinkään Rasti (284)+1:05:56Severi Orrainen1:20:57
271NORNTNUI 4 (712)+1:05:57Are Wigaard1:21:18
272FINOK Botnia (326)+1:06:00Johan Lövsund1:20:14
273FINKuopion Suunnistajat 3 (580)+1:06:04Jaakko Kokkonen1:19:14
274FINHiidenkiertäjät 3 (130)+1:06:09Petri Harjamäki1:18:53
275FINEspoon Akilles 2 (288)+1:06:11Veli-Pekka Kuutti1:23:47
276FINLynx 3 (238)+1:06:14Oskari Heiskanen1:18:52
277FINPihkaniskat (212)+1:06:14Tomi Mäkelä1:18:43
278FINAnttolan Urheilijat 2 (203)+1:06:18Viljakainen Antton1:27:33
279NORModum OL (237)+1:06:19Morten Taraldsten Brunes1:21:47
280FINKarkki-Rasti (407)+1:06:21Antti Reinikainen1:22:17
281FINKaakon Rasti (515)+1:06:25Petri Kotro1:21:05
282SWEDomnarvets GoIF (1072)+1:06:33Emil Byberg1:18:36
283NOROK Moss (570)+1:06:59Öystein Olsen1:19:35
284FINHiiltomiehet (268)+1:07:00Ilkka Nurminen1:12:55
285FINEspoon Suunta 5 (355)+1:07:08Pekka Larmala1:20:33
286FINYlistaron Kilpa-Veljet (184)+1:07:13Eero Koski1:22:20
287SWEHagaby GoIF 2 (611)+1:07:24Johan Persson1:19:51
288FINOK77 2 (134)+1:07:43Caj Snickars1:22:24
289FINEspoon Suunta 3 (193)+1:07:51Miika Vehmas1:23:37
290SWETumba-Mälarhöjden OK (1068)+1:07:55Alexander Käll1:20:42
291NOREmit (364)+1:07:57Tommy Jauhojärvi1:24:02
292FINRastiseiska (466)+1:07:59Pyry Mustonen1:25:36
293FINPaimion Rasti 4 (352)+1:08:01Jonathan Fröjdö1:10:53
294FINLynx 4 (321)+1:08:13Totte Packalen1:16:08
295FINKalevan Rasti 5 (482)+1:08:15Olivier Coupat1:14:22
296FINKeski-Karjalan Rasti (394)+1:08:41Tommi Hynninen1:24:12
297RUSNord West 3 (632)+1:08:56Pavel Yufanov-Mishin1:18:31
298SWESundsvalls OK (275)+1:09:03Anders Axling1:11:22
299RUSALKO-STOP (217)+1:09:21Aivar Iordan1:14:54
300FINTeam Lactic Acid (420)+1:09:31Rami Oravakangas1:16:19
301FINHämeenlinnan Suunnistajat 3 (279)+1:09:45Mikko Pirilä1:22:49
302SWEHaninge SOK (294)+1:09:47Joakim Skärlén1:24:23
303SWEOK Tisaren 2 (164)+1:10:14Olle Josarp1:08:01
304FINKymin Suunnistajat (171)+1:10:18Antti Väyrynen1:13:13
305FINAnjalan Liitto (214)+1:10:21Antti Häkämies1:13:14
306FINKokkolan Suunnistajat 2 (331)+1:10:36Teppo Isokoski1:28:02
307FINHelppoRasti (413)+1:10:38J-P Loikas1:24:45
308FINTeam Olli Jokinen (571)+1:10:39Janne Taskinen1:26:38
309FIN86. Kadettikurssi (480)+1:11:35Väisänen Paavo1:17:16
310FINSuomusjärven Sisu (350)+1:11:42Mika Kerkola1:23:28
311FINTurun Suunnistajat 3 (672)+1:12:06Otto Itkonen1:25:08
312FINLahden Taimi (289)+1:12:08Sanna Andelin1:29:16
313FINDowntown 65 (396)+1:12:11Kari Hillo1:17:49
314FINLeppävaaran Sisu (956)+1:12:13Markus Kankaanpää1:19:53
315FINEspoon Suunta 4 (262)+1:12:19Niko Larmala1:18:51
316SWELeksands OK (461)+1:12:20Magnus Göras1:25:40
317NORNight Hawk (967)+1:12:22Cornelius Björk1:27:07
318NORByåsen IL (248)+1:12:23Petter Liabakk Eriksen1:10:23
319FINOlavin Rasti (247)+1:12:24Miika Lahtinen1:20:02
320RUSPeterhof (1961)+1:12:25Daniel Sergeev1:14:30
321NORWing OK (486)+1:12:35Lars Hol Moholdt1:08:08
322FINSappion Veikot (643)+1:12:43Paavo Väätäinen1:13:09
323FINTio Rättens Män (419)+1:12:44Jussi Tokola1:12:19
324SWESöders-Tyresö (267)+1:12:47Mattias Hovmöller1:15:41
325FINSK Uusi 2 (414)+1:12:57Olli Malinen1:28:53
326SWEIFK Umeå 2 (228)+1:13:39Staffan Berglund1:29:30
327FINKalajoen Junkkarit (297)+1:13:40Vesa Asikainen1:28:32
328FINLaskuvarjojääkärikilta (406)+1:14:38Kalle Kelkka1:17:41
329FINKouvolan Suunnistajat 4 (249)+1:14:39Jarno Kiintola1:24:11
330FINLappeen Riento 3 (403)+1:14:43Ville Nykänen1:25:28
331FINIF Femman 2 (191)+1:14:48Ove Haldin1:23:58
332FINHelsingin Suunnistajat 7 (219)+1:14:50Mikko Salonen1:21:42
333FINOunasvaaran Hiihtoseura (344)+1:14:54Jussi Rantala1:17:59
334SWETriona (1840)+1:14:59Timo Mouhu1:31:55
335SWEUmeå OK (319)+1:15:01Henrik Persson1:20:35
336SWEJönköpings OK (382)+1:15:03Victor Hansson1:22:19
337FINJalasjärven Jalas (428)+1:15:06Seppo Koskinen1:32:45
338ESTSK100 (273)+1:15:06Tarmak Jaan1:20:26
339FINLynx 5 (468)+1:15:06Joona Ojapalo1:30:13
340FINAlatornion Pirkat (365)+1:15:08Heikki Hihnala1:27:56
341FINJuuan Apteekki (302)+1:15:10Ossi Manner1:44:14
342LTUOK Fortuna (665)+1:15:36Valdas Lelkaitis1:31:39
343FINValkeakosken Haka 2 (454)+1:15:38Joonas Salminen1:22:29
344FINJyväskylän Metsänkävijät (527)+1:15:40Miika Utter1:21:48
345ESTRAE ROK (338)+1:15:44Heiti Hallikma1:25:46
346ESPCatalonia Team (162)+1:16:09Eloi Mart1:19:40
347FINVihtavuoren Pamaus (222)+1:16:13Heikki Kettunen1:16:38
348NORYoung Boys Kongsberg (832)+1:16:17Öyvind Drage1:24:15
349FINKeuruun Kisailijat (153)+1:16:20Mikael Niemelä1:20:26
350SWEOK Södertörn 2 (332)+1:16:20Jesper Lagerberg1:23:24
351FINNavi 3 (724)+1:17:05Herkko Hämäläinen1:24:01
352FINIK Falken (258)+1:17:08Sören Jansson1:21:02
353RUSFryazino (239)+1:17:29Denis Kuprienko1:19:24
354SWEOK Enen (472)+1:17:31Eng Andreas1:24:35
355FINRasti-Jussit (349)+1:17:33Mika Rantala1:20:06
356SWEÄrla IF 3 (587)+1:18:23Susen Lösch1:16:58
357SWENyköpings OK 2 (592)+1:18:29Per Ek1:14:50
358FINTosta Lähtee-Team 2 (656)+1:18:33Tuomas Rajamäki1:27:03
359FINRasti E4 (300)+1:18:49Teemu Rautiainen1:27:24
360FINRastiPiikkiö (322)+1:18:54Jouni Nurminen1:26:18
361RUSLeader PTZ (922)+1:18:59Mikhail Golubev1:28:30
362FINOK Trian 3 (281)+1:19:01Tobias Ekholm1:22:18
363FINRasti-Lukko (108)+1:19:15Janne Ala-Äijälä1:51:21
364SWEKOMPISARNA (310)+1:20:28Ulf Öjebo1:22:09
365FINUroskarhut (1909)+1:20:35Heikki Haapakoski1:23:33
366SWEOK Kolmården 2 (1573)+1:20:39Mikael Westerberg1:23:13
367FINKoovee 5 (291)+1:20:44Justus Laitinen1:20:21
368SWEFinspångs SOK 2 (440)+1:20:45Henrik Göhl1:23:15
369FINSuonenjoen Vasama (508)+1:20:46Janne Paavilainen1:26:19
370ESTVärska OK Peko (265)+1:20:48Ain Fjodorov1:20:18
371FINVauhtiveijarit (316)+1:20:50Juho Tornberg1:14:20
372SUIBussola OK 2 (304)+1:20:52Lukas Frei1:19:08
373NORIF Sturla (550)+1:20:54Johan Kristian Undeland1:19:02
374FINTosta Lähtee-Team (179)+1:20:56Mikko Kuusela1:42:32
375FINJämsän Retki-Veikot 2 (167)+1:20:58Heikki Silvasti1:23:48
376FINRaja-Karjalan Suunnistajat 2 (1259)+1:20:59Grigory Saveliev1:22:36
377SWETacton Systems AB (614)+1:20:59Andreas Edlund1:13:16
378FINReaktor Innovations (530)+1:21:10Joni Freeman1:30:39
379RUSOmega (196)+1:21:31Oleg Kalinin1:28:13
380NOROppsal orientering 2 (340)+1:21:38Håvard Berget1:29:19
381FINLaihian Luja (271)+1:21:41Jarkko Lauronen1:17:08
382RUSVyborg-orientir (450)+1:21:45Alexey Lakhmanov1:13:35
383FINIF Minken (491)+1:21:46Brunell Filip1:07:52
384FINJoutsenon Kullervo 2 (432)+1:21:50Pasi Asikainen1:22:40
385FINRasti-Kurikka 2 (151)+1:21:56Juha Fränti1:20:14
386FINVehkalahden Veikot 3 (277)+1:22:00Ari Heinola1:23:56
387FINKymin Suunnistajat 2 (402)+1:22:07Antti Pasi1:23:23
388FINPitäjänmäen Tarmo (642)+1:22:08Mikko Lassila1:11:58
389NORVerdal OK (356)+1:22:09Per Grande1:46:14
390RUSOrienta SKI-O 3 (1332)+1:22:11Aleksandr Goncharuk1:24:36
391FINRasti-Jyry (483)+1:22:13Tuomas Maisala1:22:37
392FINHollolan Urheilijat -46 (216)+1:22:15Jani Pekurinen1:17:52
393FINSK Kanantaluttajat (646)+1:22:16Konsta Puranen1:15:25
394FINNärpes OK (423)+1:22:17Kenneth Smeds1:24:40
395FINInbetweeners (1783)+1:22:17Jussi Harju1:18:57
396FINLammin Säkiä (311)+1:22:18Mikko Kärkkäinen1:20:38
397FINEx-Legends (229)+1:22:20Simo Juvaste1:23:06
398SWEEksjö SOK 3 (295)+1:22:22Philip Edvardsson1:24:54
399NORIndre Östfold OK (375)+1:22:26Thomas Bedin1:18:17
400ESTJOKA (386)+1:24:22Tiit Tähnas1:21:07
401SWEOK Tisaren 3 (250)+1:24:23Lovisa Persson1:26:16
402FINPälkäneen Luja-Lukko (615)+1:24:31Petri Ketola1:27:08
403SWEOK Rodhen 2 (357)+1:24:32Erik Engsten1:22:22
404FINIntersport (390)+1:24:34Lauri Pyykönen1:20:38
405FINKaustisen Pohjan-Veikot (282)+1:24:35Lasse Paavola1:27:09
406FINOriveden Ponnistus (392)+1:24:42Oula Järvensivu1:14:25
407FINSocca (437)+1:24:46Jussi Jalkanen1:26:10
408SWEOK Klemmingen (1967)+1:24:46Lars Soldagg1:11:35
409FINViitasaaren Suunta (452)+1:24:49Juuso Hämäläinen1:25:13
410FINKuusamon Erä-Veikot (336)+1:24:50Santeri Aikio1:28:23
411POLWKS SLASK (792)+1:25:09Mikolaj Krawczynski1:12:37
412FINBertelin pojat (560)+1:25:12Juho Peltokorpi1:17:07
413FINTurun NMKY (376)+1:25:15Joni Holmroos1:17:04
414FINLounais-Hämeen Rasti (649)+1:25:16Matias Rokka1:24:36
415FINMS Parma 5 (479)+1:25:18Juha Hellsten1:17:51
416FINSappi Kirkniemi (513)+1:25:20Erkki Ahonen1:30:25
417LATZiemelkurzeme OK (280)+1:25:22Andris Mireckis1:21:29
418LTUAzuolas 2 (595)+1:25:22Giedrius Juska1:18:22
419FINSK Mortis (567)+1:25:23Markus Nissi1:22:13
420RUSKuzmolovo 110 (256)+1:25:25Vladimir Baliasnikov1:42:40
421FINTampereen Pyrintö 6 (455)+1:25:26Tuukka Kupiainen1:37:15
422FINKokkolan Suunnistajat 3 (601)+1:25:28Timo Mäkelä1:32:04
423SWENxtgeneration OL (1864)+1:25:37Philip Pålsson1:20:57
424FINEspoon Suunta 12 (1563)+1:25:41Jussi Karelo1:24:08
425FINSuunta 2000 (490)+1:25:44Marko Kantomaa1:21:09
426FINIF Brahe 3 (551)+1:25:45Dan Stenlund1:32:14
427FINSaloisten Reipas (424)+1:25:53Panu Peisa1:34:59
428FINKankaan Häkkiset (1860)+1:26:11Kalle Häkkinen1:24:33
429FINLaitilan Jyske (449)+1:26:12Asmo Vuorenpää1:16:55
430FINHyvinkään Rasti 2 (358)+1:26:14Tomi Korhonen1:31:39
431FINTuusulan Tallaajat (521)+1:26:16Juha Lehtonen1:18:32
432FINRasti-Vihti (383)+1:26:20Mikael Köykkä1:27:19
433FINKorven Honka (327)+1:26:22Kai Korhonen1:29:38
434FINEtulan veljekset (546)+1:26:24Jani Etula1:28:20
435FINHauhon Sisu 2 (706)+1:26:26Timo Suuriniemi1:31:48
436FINHelsingin Suunnistajat 4 (369)+1:26:27Mika Rantala1:17:19
437FINSuunta Jyväskylä 3 (292)+1:26:28Kimmo Kaario1:29:42
438FINTurun Metsänkävijät 6 (426)+1:26:30Max Millner1:25:46
439FINS-Yöosuustoiminta (573)+1:26:31Petri Harsunen1:26:13
440NORTeam Johnny (462)+1:26:33Atle Pedersen1:23:43
441FINSoisalon Saaren Pummiveikot (904)+1:26:39Timo Konttinen1:23:43
442FINKarjaan Ura (481)+1:26:41Elias Lehto1:44:18
443FINJ-Town O Bros (618)+1:26:45Jimi Ansio1:41:21
444FINLahden Suunnistajat -37 8 (1588)+1:26:56Mikko Kotola1:32:35
445FINKuhmon Peurat (476)+1:27:04Jukka-Pekka Juntunen1:31:01
446FINAnnila (1801)+1:27:16Henri Annila1:29:25
447NORStjördals-Blink Orientering (429)+1:27:24Jakob Haugen1:25:16
448NORRaumar Orientering (251)+1:27:31Gaute Fosstveit1:21:46
449NORVang OL (451)+1:27:34Jan Ola Pedersen1:43:14
450SLOMariborski orientacijski kl (360)+1:27:40Ivan Boyadzhiev1:15:52
451FINPussin Kiristäjät (533)+1:27:43Yrjänä Hynninen1:18:38
452SWEOK Älvsjö Örby (1065)+1:27:51Magnus Nordström1:19:37
453SWENynäshamns OK (1034)+1:27:52Lars Hjulström1:24:12
454FINSAL (785)+1:27:59Antti Toppila1:34:46
455FINLapin Veikot (459)+1:28:08Antti Tepsa1:42:58
456FINSavon Suunta (299)+1:28:47Timo Natunen1:27:10
457FINEHS Espoon Hurjimmat Sivako (620)+1:28:48Oskari Yli-Penttilä1:27:11
458FINTampereen Pyrintö 7 (341)+1:28:51Jarno Riikonen1:24:26
459FINViimeiset pirkkalaiset (395)+1:28:54Vesa Hyvärinen2:01:15
460FINOK77 9 (1409)+1:28:58Valter Mårtenson1:25:09
461FINValkeakosken Haka 4 (775)+1:29:12Matti Takala1:26:11
462FINTelemark Team Örn (313)+1:29:23Olli Tala1:26:11
463FINOK Terjärv (298)+1:29:27Tomas Knutar1:38:34
464FINEspoon Suunta 6 (260)+1:29:29Ville Rousu1:17:10
465FINMosapajannevan Karpaasit (1957)+1:29:50Simo Marila1:21:10
466RUSLegenda (231)+1:29:58Stepan Dudkov1:28:19
467GBRSheffield University Orient (296)+1:29:59Joe Thomas1:17:11
468FINTeam Electrofit (1343)+1:30:04Simo-Viljami Ojanen1:29:58
469FINKoovee 6 (497)+1:30:04Hannu Sillanpää1:33:01
470RUSUltra (145)+1:30:06Dag Hryshanov1:17:18
471RUSYaroslavl (286)+1:30:07Sergei Morozov1:22:19
472HUNPannon Supersonics (138)+1:30:14Gyorgy Novai1:25:04
473NORNTNUI 5 (1964)+1:30:20Nina Ashein Birkeland1:28:26
474SWESödertälje Nykvarn Orienter 4 (1450)+1:30:41Sven-Anders Melin1:22:02
475FINTampereen Yritys (1058)+1:30:47Morten Priks1:24:00
476NORTönsberg og omegn OL (505)+1:30:50Jakob Hjelseth1:33:18
477FINSuunta Jurva (583)+1:30:51Niko Latva1:20:57
478FINNivalan Suunnistajat (526)+1:30:53Hannu Tiainen1:32:31
479LUXLuxembourg Orienteering Clu (599)+1:30:53Ondrej Kotecky1:17:32
480FINHerraseura (411)+1:30:56Matti Närhi1:22:01
481FINMetsähallitus (457)+1:31:03Sami Hakala1:26:37
482FINSuomen Suunnistusliitto (1047)+1:31:11Petteri Kähäri1:24:53
483FINSuunta Jyväskylä 5 (354)+1:31:49Mikko Lepo1:27:32
484SWESundbybergs IK 2 (585)+1:32:01Fredrik Johansson1:20:48
485SWEDela 2 (257)+1:32:04Martin Ohlsson1:32:29
486FINLapuan Virkiä 3 (1082)+1:32:08Juha Nivukoski1:27:37
487FINSotkamon Jymy 2 (425)+1:32:09Anssi karjalainen1:27:30
488FINNastolan Terä (436)+1:32:09Joonas Karjalainen1:28:19
489FINYlä-Karjalan Sepot ja Eerot (1865)+1:32:10Ari Niskanen1:27:55
490SWEJärfälla OK 2 (568)+1:32:11Aleksandr Manoilov1:41:27
491FINLinnankiertäjät (764)+1:32:12Mikko Mutka1:23:26
492LAT30draugi.lv (388)+1:32:13Artis Dobulis1:25:48
493SWEAlfta ÖSA OK (287)+1:32:15Andreas Davidsson1:21:38
494SWEKOMPISARNA 2 (1665)+1:32:15Pär Lilja1:24:06
495FINKuusankosken Urheiluseura (552)+1:32:16Tommi Manninen1:26:52
496FINSK Uusi 3 (511)+1:32:44Teemu Lehtoranta1:23:16
497FINRasti Elmo (608)+1:32:48Eero Latva-Rasku1:24:16
498ESTPuujalad (416)+1:32:49Oliver Immato1:22:30
499FINTeam Kymppiremontit (569)+1:32:49Kyösti Peltokangas1:32:37
500FINKuopion Reserviupseerikerho (314)+1:32:52Jari Kaarakainen1:25:27
501FINPeikot Hiihto (685)+1:32:53Olli Hämäläinen1:31:32
502FINSiilin Rasti 2 (361)+1:32:55Aleksi Salo1:31:06
503FINK-SR rajatoimisto (612)+1:32:56Juuso Högblom1:24:04
504FINSaarijärven Pullistus (348)+1:32:57Juho Pirttiniemi1:31:44
505FINPeab (564)+1:32:59Vesa Mäkiranta1:29:03
506FINUtin Jääkärirykmentti (1971)+1:33:02Samu Sievälä1:23:10
507FINRamboll Finland (998)+1:33:18Jani Tuovinen1:24:11
508SWEFalköpings AIK OK (456)+1:33:49Hugo Ström1:08:46
509RUS7RUN Spb (1689)+1:33:54Konstantin Silantiev1:39:26
510FINSuomussalmen Rasti (401)+1:34:00Pekka Kemppainen1:30:05
511FINUV SISSIT (693)+1:34:05Oskari Joukas1:17:44
512LATAluksne (334)+1:34:12Janis Umurs1:49:02
513GBRSouth London Orienteers (520)+1:34:29Steve Clelland1:32:16
514FINEura-Kauttuan Urheilijat (945)+1:34:33Teemu Rostedt1:30:35
515FINLeppäsalmi SK (415)+1:34:41Juhani Leppäsalmi1:31:18
516FINSerkkujen yö (879)+1:35:03Risto Haikonen1:30:44
517FINNostars (337)+1:35:10Mika Valkonen1:30:02
518FINRasti-Lukko 2 (446)+1:35:13Jyri Kyllästinen1:46:13
519FINSK Pohjantähti 3 (519)+1:35:16Mikko Kesälä1:33:42
520FINTeräselementti Skogsmårdarn (263)+1:35:20Juuso Joukas1:32:19
521FINHellanmaan Teräs (500)+1:35:24Kimmo Niska1:23:51
522FINOK Trian 4 (531)+1:35:40Sören Sundblom1:23:34
523FINOK Trian 10 (634)+1:35:44Mikael Sundström1:24:17
524FINKemiön Kiilat (619)+1:36:06Aleksi Toivola1:18:55
525FINKauhajoen Karhu (624)+1:36:10Kalle Laine1:14:58
526FINKeparDI (699)+1:36:15Henri Määttä1:36:01
527FINEpilän Esa (578)+1:36:26Petri Kuusela1:33:40
528FINIF Brahe 2 (368)+1:36:26Patrik Wärnman1:32:28
529SWEKFUM Örebro OK 2 (716)+1:36:31Mats Gustafsson1:32:48
530FINEspoon Suunta 14 (1414)+1:36:37Kalle Kokkila1:27:52
531FINToimen Pojat (559)+1:36:41Vili Huhta-Koivisto1:38:44
532FINVeikkaus (683)+1:36:49Kristian Åbacka1:27:55
533FINAron Haka (602)+1:36:51Eino Kattilakoski1:16:27
534FINPullin serkut (577)+1:36:53Veli-Matti Pulli1:40:08
535FIN7 Oikein (1702)+1:36:56Markus Stolze1:33:39
536SWEMyggans OS (353)+1:36:57Mattias Karlsson1:25:23
537FINIitin Pyrintö (465)+1:37:01Marko Koskelainen1:40:36
538FINBeach Boys (572)+1:37:02Antti Niku1:26:27
539FINSettiäijät (886)+1:37:28Mikko Setälä1:27:02
540FINLammin Säkiä 2 (596)+1:37:31Ville Kivinen1:37:21
541FINPetolintu (496)+1:37:33Sampo Forssen1:30:43
542SWEAttunda OK 2 (536)+1:37:36Fredrik Stenebo1:33:16
543SWEIFK Lidingö SOK 3 (597)+1:37:39Per Damberg1:33:15
544FINVaasan Suunnistajat (504)+1:37:45Atte Koskela1:53:14
545FINPirkkalan Hiihtäjät (671)+1:37:48Levola Jani1:17:37
546FINSuunnaton Into (604)+1:37:48Ari Paganus1:34:06
547FINAivan Sama (518)+1:37:51Tom Asklöf1:17:31
548FINKortesjärven Järvi-Veikot (422)+1:37:55Kari Koivisto1:32:59
549SWEOK Ravinen 4 (328)+1:38:26Joachim Wansölin1:36:23
550SWEWaxholms OK (1073)+1:38:32Krister Gumaelius1:35:16
551FINOK77 3 (469)+1:39:05Amund Beitnes1:22:04
552FINOulunsalon Vasama (1050)+1:39:14Mika Maaninka1:29:46
553SUIOLC Kapreolo (243)+1:39:14Christian Mohn1:18:31
554FINLoimaan Jankko (695)+1:39:17Pasi Hongisto1:13:43
555GEROSC Hamburg (385)+1:39:17Jan Felix Topp1:27:48
556FINLuolamiehet (644)+1:39:18Mika Hiltunen1:16:20
557FINOK Botnia 3 (942)+1:39:20Axel Auren1:34:38
558FINHakuliset (540)+1:39:21Niko Hakulinen1:25:06
559NORÖk-94 (495)+1:39:23Thor Mella1:15:52
560FINAalto A!dventures (737)+1:39:24Henrik Aalto1:26:27
561FINJoensuun SuppaKetut (698)+1:39:29Aki Kosunen1:19:33
562GBRForth Valley Orienteers (903)+1:39:32Roger Goddard1:29:43
563FINRastivarsat 2 (290)+1:39:36Teppo Lainio1:25:40
564FINRastitykki (589)+1:39:42Mika Martikainen1:20:48
565FINGasum (664)+1:39:48Juha Hietaoja1:19:03
566FINOulun Poliisiurheilijat (982)+1:39:48Rolf Helander1:22:32
567FINHönöt SK (900)+1:39:56Antti Mattila1:31:17
568FINHelsingin Suunnistajat 5 (278)+1:40:01Tuukka Jurvakainen1:17:08
569FINA-luokan kiiturit (1784)+1:40:21Tessa Salmia1:33:10
570SWEGävle OK 2 (330)+1:40:21Erik Hansson1:24:09
571FINSiilin Rasti 3 (692)+1:40:24Asko Väänänen1:30:41
572SWEGustavsbergs OK (836)+1:40:27Bellander Martin1:20:05
573FINIlomantsin Urheilijat (315)+1:40:28Kalle Koivusalo1:23:58
574LATOK Kapa 2 (325)+1:40:29Gatis Dzerve1:31:18
575FINTuuripellet (537)+1:40:37Heikki Tukiainen1:29:37
576FINHankasalmen Hanka (534)+1:40:40Matti Hyyryläinen1:19:19
577FINPekan Ponit (639)+1:40:43Henna Skog1:29:10
578FINVaalan Karhu (363)+1:40:47Jouni Koljonen1:31:22
579FINKonserni (749)+1:40:52Mikko Siren1:41:29
580SWEUMA Idrottsförening (470)+1:41:09Mika Numminen1:38:13
581FINKultaiset Karhut (430)+1:41:13Masa Juutilainen1:40:45
582FINKuortaneen Kunto (543)+1:41:13Antti Lassila1:36:13
583FINEssity Finland (1091)+1:41:32Miika Porkka1:44:28
584FINAS Skinnarila (609)+1:41:33Henrik Tarkkio1:31:35
585ESTOK Põrgupõhja (555)+1:41:36Tarmo Lillsoo1:31:13
586FINIkaalisten Nouseva-Voima 5 (771)+1:41:36Simo Köntti1:44:28
587FINMusta Neliö (582)+1:41:39Markku Laimio1:32:16
588FINOlavin Rasti 2 (417)+1:41:42Hannu Kosonen1:50:50
589FINRR Vilttiketju (474)+1:41:52Markus Turunen1:40:46
590FINNärpes OK 2 (910)+1:41:54Mia Smeds1:34:19
591FINPargas IF 2 (750)+1:42:58Conny Arén1:29:24
592LATOK Arona (274)+1:43:08Juris Dzenitis1:19:01
593FINPyhät Miehet (494)+1:43:18Pekka Kiljunen1:19:39
594FINYläneen Kiri (812)+1:43:18Lauri Joukas1:22:53
595FINJämsän Retki-Veikot 3 (359)+1:43:20Kari Mäki1:34:22
596FINKyrös-Rasti (873)+1:43:22Tuomo Tuomisto1:20:55
597FINVarma Peesi (1911)+1:43:24Teemu Huppunen1:33:28
598FINRasti-Nokia 2 (503)+1:43:25Jari Jokela1:20:15
599FINKontaten Maaliin (1875)+1:43:25Eemeli Jämsen1:34:05
600FINPyhäjärven Pohti (1006)+1:43:49Tapani Lintula1:42:34
601FINEspoon Suunta 10 (301)+1:44:01Lauri Heinaro1:18:11
602FINArk United (575)+1:44:04Manu Humppi1:23:27
603SWEOK Kullingshof (663)+1:44:06Johan Ivarsson1:35:13
604SWEForsa OK / Ljusdals OK (1045)+1:44:15Robert Pettersson1:15:37
605FINHämeenlinnan Suunnistajat 2 (152)+1:44:17Joona Leipijärvi1:27:16
606NOROK Sköynar (995)+1:44:20Håvard Veie1:22:23
607FINRasti-Nokia (366)+1:44:23Kai Pasonen1:23:43
608ESTLSF Pronoking Team (502)+1:44:25Martin Kaup1:22:33
609SWERånäs OK (400)+1:44:27Henrik Sundblom1:23:10
610FINItä-Päijänteen Rasti (485)+1:44:29Marko Hartonen1:24:51
611RUSOmega 3 (603)+1:44:35Vladimir Gusiatnikov1:37:56
612FINOC Toffee (473)+1:44:36Samuli Ketola1:40:08
613FINRokkakoski SK (576)+1:44:39Aleksi Mäenpää1:22:47
614GBRBOK-Kaukaa haettu 2 (493)+1:44:48Mark Bown1:20:49
615FINEnonkosken Urheilijat (517)+1:44:50Eetu Liukko1:24:15
616SWEValbo AIF (648)+1:44:54Stefan Strid1:28:16
617LATZiemelkurzeme OK 2 (748)+1:44:56Salvis Dagis1:26:04
618FINLuumäen Rasti (373)+1:45:03Petri Hirvikallio1:38:23
619FINStora Enso Metsä (579)+1:45:03Jyrki Nieminen1:38:35
620SWEOK Orion 2 (1310)+1:45:11Johan Myrén1:22:52
621RUSOmega 2 (285)+1:45:22Nikolay Krylov1:28:16
622FINKalajoen Junkkarit 2 (541)+1:45:25Mauno Juola1:28:12
623FINSuunta-Sepot 2 (684)+1:45:53Roope Kuusisto1:34:34
624FINMaasotakoulu LPR (636)+1:46:05Jonathan Åman1:39:10
625NORVang OL 2 (565)+1:46:14Henrik Bleken Rud1:35:43
626FINPyrinnön tytöt (549)+1:46:18Ida-Maria Otonkorpi1:37:25
627FINPihkatapit Ambiotica (630)+1:46:20Marko Haapakoski1:25:29
628FINIhqumursuhuppelit4never (1734)+1:46:22Taavi Suutari1:21:50
629FINHelsingin Suunnistajat 13 (1364)+1:46:25Juha Järvenpää1:29:01
630FINTeam Happonen (628)+1:46:26Mika Iivanainen1:32:05
631FINTyrwään Woima (545)+1:46:26Olli Metsälä1:34:26
632FINFTA (733)+1:46:27Anniina Jormanainen1:41:25
633FINFirstbeat (1018)+1:46:30Tuomas Romppainen1:33:52
634FINLopen Uupuneet (666)+1:46:31Samu Sillanpää1:42:12
635FINHiidenkiertäjät 6 (623)+1:46:37Juho Walinen1:39:44
636FINKarsu.fi (647)+1:46:58Heikki Siivari1:18:40
637SWECentrum OK Stockholm 2 (863)+1:47:01Anton Udd1:56:09
638FINYlämaan Pyrkijät (463)+1:47:04Mikko Piispanen1:34:26
639SWETibro OK (851)+1:47:09Victor Arvesved1:34:59
640FINSweco (1240)+1:47:11Antti Ryynänen1:30:16
641SWESnättringe SK 3 (1213)+1:47:13Fredrik Eggöy Markhester1:37:43
642FINMäntsälän Urheilijat (339)+1:47:16Arto Uusi-Simola1:46:30
643LATOK Meridians 3 (729)+1:48:09Matiss Platacis1:15:24
644FINIF Åland (655)+1:48:09Matti Janlöv1:12:08
645FINMaarian Mahti (397)+1:48:13Jari Jaakkola1:30:55
646FINMalax IF (902)+1:48:14Mika Pensas1:27:56
647FINSäkkijärven Hyppälän Nuoris (723)+1:48:19Eero Hyppänen1:18:44
648FINWSP (1215)+1:48:20Matias Jurvanen1:42:57
649FINNurmonjoen Tukki (1144)+1:48:23Jaakko Niemelä1:24:53
650FINJVK-Pojat (1806)+1:48:25Eero Haapasalmi1:40:52
651FINLahden Suunnistajat -37 7 (1133)+1:48:29Jarno Matilainen1:37:25
652FINKannuksen Ura (606)+1:48:30Veijo Korpijärvi1:41:33
653FINIivolan Team (1186)+1:48:33Urpo Väänänen1:35:14
654FINRaision UrheiluAutoilijat (994)+1:48:34Esa Rantasalo1:36:52
655FINPihkaniskat 7 (438)+1:48:34Mika Kuokkanen1:32:34
656FINTurun Metsänkävijät 4 (245)+1:48:36Marko Orel1:39:45
657FINNaantalin Seudun UA (1401)+1:48:37Esa Tuokko1:38:37
658FINAngelniemen Ankkuri 5 (1628)+1:48:37Janne Kivelä1:34:50
659FINMalax IF 2 (1141)+1:48:42Stefan Höstman1:23:21
660FINUSTpro Oy (487)+1:48:42Joonas Heinänen1:44:37
661FINOK Trian 5 (498)+1:49:00Joonas Pääkkönen1:43:54
662FINPerttelin Peikot (638)+1:49:07Jari Pajunen1:48:43
663FINOK Pojkarnas Natt (309)+1:49:42Pasi Kiiskinen1:24:26
664FINSuvunSuunta (718)+1:49:54Aki Kankkunen1:38:06
665FINLounais-Hämeen Rasti 2 (1143)+1:50:00Jaakko Heikkinen1:52:54
666FINSuomusjärven Sisu 2 (884)+1:50:04Tuomo Ratia1:45:32
667FINKalvolan Keihäs (435)+1:50:06Janne Waulu1:39:13
668FINNousiaisten Alku (1040)+1:50:16Tuomo Stenberg1:42:11
669FINOriveden Ponnistus 2 (894)+1:50:25Jimi Viita-aho1:27:35
670FINKönnin Kuokkamiehet (983)+1:50:31Juha Kuusisto1:32:50
671FINKerkesix (791)+1:50:33Ilari Vehviläinen1:36:04
672FINIlmatorjunta (837)+1:50:38Jussi Ylimartimo1:43:52
673FINMurut (399)+1:50:38Reetta Peltonen1:31:24
674FINPanssariprikaati (431)+1:50:42Pasi Suvitie1:30:54
675FINSolf IK (633)+1:50:43Fredrik Grannas1:26:49
676FINRastiketut (460)+1:50:44Tomi Savolainen1:27:19
677FINPudasjärven Urheilijat (346)+1:50:45Esa Hietala1:39:04
678FINPuolangan Ryhti (760)+1:50:50Veeti Nissinen1:31:05
679FINTamrock (869)+1:50:56Eero Makkonen1:24:06
680FINHimangan Urheilijat (742)+1:51:01Jarkko Makela1:29:51
681FINTP Industrials (1163)+1:51:17Lasse Härkönen1:25:58
682FINVesaisen Pojat (410)+1:51:17Mika Järvenpää1:43:05
683ESTRakvere OK (674)+1:51:20Martin Murakas1:42:34
684ESTSK Mercury (501)+1:51:50Danilo Piht1:31:45
685FINLahden Suunnistajat -37 9 (1113)+1:52:05Juuso Lehtinen1:43:17
686SWETullinge SK 4 (372)+1:52:34Jörgen Axelsson1:31:41
687FINKela (1871)+1:52:34Ville Viisanen1:41:51
688FINOK Raseborg 2 (308)+1:52:37Jörgen Nyman1:31:48
689FINEHS Espoon Hurjimmat Sivako 2 (1890)+1:52:39Rasmus Tallberg1:51:49
690FINHarhaveikot (1063)+1:52:39Olli Haltia1:44:23
691FINViVi Master (528)+1:52:41Timo Serenius1:23:12
692FINRajamäen Rykmentti 5 (1070)+1:52:43Ismo Minkkinen1:40:51
693FINLaiskanpulskeet Jallit (721)+1:52:45Vilkku Jalli1:47:41
694FINKunto Kaverit (794)+1:52:46Sami Pöllänen1:32:12
695FINKajaanin Suunnistajat (477)+1:52:47Ilkka Kasila1:27:49
696FINYlivieskan Kuula (489)+1:52:48Mikko Koutonen1:40:38
697FINMS Parma 6 (622)+1:52:48Janne Heininen1:29:56
698FINSK Määrämiehet (756)+1:52:50Veli-Matti Hanhela1:24:18
699FINPunkalaitumen Kunto (499)+1:52:53Mika Nurmo1:21:21
700FINVihtavuoren Pamaus 2 (720)+1:52:56Ismo Paukku1:32:01
701FINValkeakosken Haka 6 (1252)+1:52:58Tuomas Engström1:39:09
702FINMaavoimien Esikunta (374)+1:53:00Tuomo Oksanen1:32:31
703SWERånäs OK 2 (793)+1:53:01Rebecca Lindberg1:24:03
704LATSurikati (658)+1:53:01Grivins Peteris1:22:53
705FINNenosen veljekset (668)+1:53:02Esa Nenonen1:27:43
706FINJukola 2003 Sulkava (999)+1:53:04Elias Lyytinen1:28:00
707FINEspoon Akilles Venlat (714)+1:53:05Salla Laitinen1:26:59
708FINSuunta Jyväskylä 6 (1479)+1:53:06Jussi Hietala1:17:17
709FINKanuuna (953)+1:53:06Jani Granqvist1:32:52
710FINYIT Suomi (588)+1:53:09Tero Aaltonen1:37:54
711FINJuuan Jänne (670)+1:53:09Matti Roininen1:27:28
712FINOK77 6 (744)+1:53:11Rasmus Mårtensson1:26:38
713FINLånggubbarnas (1794)+1:53:14Tero Niemi1:43:23
714FINOulun Raksa (830)+1:53:15Jaakko Soivio1:30:17
715FINLänsi-Rajan Rasti (734)+1:53:16Ville Väkeväinen1:43:38
716FINSK Porrassalmi (700)+1:53:16Pekka Seppänen1:37:51
717FINTuomenmarjat (1321)+1:53:18Sami Koljonen1:38:41
718GBRUppsala Postal Service B Sq (1928)+1:53:18Chloe Haines1:22:13
719FINkuraiset mullit (1662)+1:53:20Tommi Paananen1:38:03
720SWEKöping-Kolsva OK 2 (1647)+1:53:23Johan Celander1:38:41
721FINOC Puisto (662)+1:53:23Juha Meronen1:33:18
722FINJahtimiehet (1757)+1:53:25Ville Heikkinen1:29:42
723FINRetkeilymedia Ahola (747)+1:53:27Tapio Jakobsson1:24:27
724FINVähäkyrön Viesti (1295)+1:53:28Juha Härö1:27:24
725FINPorvoon Urheilijat (870)+1:53:29Tuomas Tommola1:34:44
726FINKoskelankylän Riento 2 (888)+1:53:31Markus Ronkainen1:28:09
727FINRasti-Kurikka 3 (447)+1:53:31Juha Uitto1:27:17
728FINTeuvan Rivakka (673)+1:53:34Pasi Nevala1:37:12
729FINOtaKraa (1390)+1:53:37Ilkka Hemminki1:43:54
730FINKangasniemen Kalske (525)+1:53:38Tero Kemppi1:27:43
731FINSuuntavaisto SK (509)+1:53:40Jyrki Kommio1:31:33
732FINRasti-Nokia 3 (1043)+1:53:40Teemu Valkolehto1:44:45
733FINOK Jorren (590)+1:53:52Jon Engström1:33:44
734LATIK Auseklis 5 (377)+1:53:58Ints Ulmanis1:31:07
735FINIisu (637)+1:54:01Esa Mäkelä1:45:25
736FINTurun Suunnistajat 4 (697)+1:54:03Miikka Tarkia1:43:09
737FINAkateemiset luonnon ystävät (1000)+1:54:04Niko Sillanpää1:48:38
738FINTeam Gulo gulo (1155)+1:54:04Harri Heikkinen1:32:27
739FINHelsingin Suunnistajat 16 (523)+1:54:08Timo Tähtinen1:44:09
740FINEvitskog FBK r.f. (805)+1:54:08Mari Lindström1:42:25
741FINKärkölän Kisa-Veikot (1251)+1:54:14Topias Rauhamaa1:31:18
742FINUlvilan Ura 2 (934)+1:54:20Jyrki Haikonen1:29:32
743FINKeravan Urheilijat (553)+1:54:24Pekka Pekkala1:34:08
744ESTOK Pölva Kobras 2 (617)+1:54:24Erko Jakobson1:31:28
745FINKeski-Vantaan Suunnistajat (1278)+1:54:27Stefan Aniszewski1:35:18
746FINPitkäjärven Vaeltajat (524)+1:54:28Ville Vuorenmaa1:29:10
747LATOK Saldus 2 (384)+1:54:28Agris Robs1:19:30
748FINTeam Spiritual Saramäki (600)+1:54:32Markus Saramäki1:25:16
749SWEMarkbygdens OK 2 (535)+1:54:43Mikael Bergstedt1:25:49
750FINPiispan poijjat (927)+1:54:44Timo Tavast1:34:17
751FINEKI (1162)+1:54:48Lauri Korhonen1:31:17
752FINHiukkasen Hukassa (445)+1:54:52Anssi Järvinen1:41:02
753FINOK77 4 (610)+1:54:57Petri Tötterman1:37:36
754RUSOrienta SKI-O 2 (1592)+1:55:06Dmitry Pavlov1:34:49
755FINLahden Suunnistajat -37 6 (1178)+1:55:10Mika Väkeväinen1:31:52
756FINMiehikkälän Vilkas (398)+1:55:15Hannu Lavonen1:50:20
757SWEFredrikas Girls 2 (796)+1:55:16Kristina Tedhamre1:27:50
758FINTampereen Pyrintö 9 (1217)+1:55:17Aaro Koskinen1:31:20
759SWEFredrikas Girls (773)+1:55:18Fredrikas Girls 31:32:27
760FINSeinäjoen Hs biathlon (1919)+1:55:21Pertti Luuri1:37:54
761FINJyväskylän amk (507)+1:55:21Jari Järvinen1:50:12
762FINHauhon Sisu 4 (1315)+1:55:26Jukka-Pekka Rantio1:30:06
763SWETäby OK 2 (443)+1:55:28Mats Ekman1:24:57
764FINKainuun Prikaati (772)+1:55:30Teemu Vatanen1:25:41
765FINSuuntavaisto SK 4 (1490)+1:55:31Miko Lappalainen1:34:37
766FINTarpian Suunta (817)+1:55:33Lasse Turppa1:31:53
767SWESkattkärrs SOK (758)+1:55:34Mats Bergenfur1:32:48
768FINTeam Opintotuki (928)+1:55:37Osku Kiviniemi1:46:09
769FINUrhK II08 (892)+1:55:38Ikonen Aleksi1:32:11
770FINPET orienteering Finland (820)+1:55:39Antti Jokinen1:33:07
771FINHäröt Lampaat (1013)+1:55:40Mikko Helminen1:38:04
772FINSuunta Jyväskylä 4 (434)+1:55:47Matti Hakamäki1:31:45
773FINVanutoppahousut (854)+1:55:49Joonas Ojasalo1:35:22
774SWESkogsluffarnas OK (943)+1:55:53Douglas Lundin1:31:58
775FINMuurlan Vihuri (690)+1:56:01Sami Kinnunen1:45:10
776FINRastipukit (557)+1:56:02Lauri Hämeen-Anttila1:33:10
777FINAuran Vannas (850)+1:56:50Juuso Kattelus1:20:56
778FINSäyneisen Salpa (544)+1:56:52Pyry Kettunen1:18:31
779FINRiihimäen Suunnistajat (816)+1:56:53Jussi Kosenius1:48:55
780FINSuunnaton YliValta (1688)+1:56:58Taneli Valtanen1:41:54
781FINRasti 88 2 (433)+1:57:05Mika Piha1:24:05
782SWESigtuna OK (856)+1:57:11Fredrik Sörqvist1:34:07
783FINNiinisalon varuskunnan urhe 2 (1756)+1:57:14Jani Kauhajärvi1:28:19
784FINTäsmis-Team (896)+1:57:16Joonas Hämäläinen1:32:35
785FINValmet Tampere (981)+1:57:17Tuomas Etula1:37:27
786FINKuusiston Jylhä (538)+1:57:28Petri Vanninen1:34:25
787FINTippausmonsterit (833)+1:57:32Antti-Pekka Valli1:34:31
788FINSaint-Gobain Finland (1760)+1:57:34Reima Nieminen1:37:15
789FINUrheilukoulu III81 (516)+1:57:41Markku Virtanen1:38:22
790FINOC Harharetki (921)+1:57:43Ville Helenius1:37:01
791FINRastivarsat 3 (532)+1:57:48Timo Lohikainen1:41:18
792FINP-K maakuntakomppania (1020)+1:57:49Esa Piitulainen1:40:56
793FINRempsun Metalli (702)+1:57:50Anne Kiijärvi1:36:04
794FINPYVMM (976)+1:57:52Juha Vesala1:36:20
795FINLammin Betoni (1716)+1:57:57Simo Tommola1:37:36
796FINLuonnonvarakeskus (813)+1:58:00Tapani Repo1:40:36
797FINSupan Pohjalla (650)+1:58:10Hannes Pasanen1:31:54
798FINTelemark Team Örn 2 (1368)+1:58:13Antti Rauhala1:27:55
799FINTeam Nässäri (1690)+1:58:15Teittinen Samuli1:37:21
800FINRasti-Jussit 3 (651)+1:58:20Mikael Suvanto1:31:46
801FINSappion Veikot 2 (1501)+1:58:21Markus Kiviluoma1:39:09
802FINNordea Urheilu (1269)+1:58:25Arttu Leppäkoski1:46:59
803FINOunasvaaran Hiihtoseura 3 (899)+1:58:33Veikko Maijala1:46:02
804FINKullaan Kuninkaat (1028)+1:58:42Jonne Mäkinen1:49:58
805FINRauman Työväen Urheilijat (1236)+1:58:44Timo Lehtinen1:38:21
806FINValkealan Kajo (475)+1:58:47Atte Salojärvi1:32:43
807FINOma Säästöpankki (1425)+1:58:47Turtio Tapani1:50:51
808SWEGandvik IK (1084)+1:58:52Magnus Södervall1:30:46
809FINJohn Deere (1274)+1:58:55Sami Vartiainen1:36:39
810FINJääkäriprikaati (484)+1:58:57Jukka Kaikkonen1:33:56
811FINIK Kronan (722)+1:59:10Anton Storvall1:36:22
812FINTeam Uusivirta (1889)+1:59:17Jyrki Uusivirta1:37:05
813FINHonkajoen Seudun Urheilijat (880)+1:59:19Heikki Haunia1:46:28
814FINSomeron Esa (703)+1:59:23Ville Karvonen1:36:05
815FINRasti-Ukko Lauma (1008)+1:59:25Jarmo Launonen1:33:13
816NORIF Sturla 2 (1226)+1:59:35Nils Inge Brurberg1:46:04
817FINPohjankyrön Rasti (380)+1:59:38Janek Jantunen1:24:13
818FINHyvinkään Rasti 4 (1583)+1:59:40Dymytro Terpai1:28:38
819FINIF Femman 3 (478)+1:59:47Pontus Fred1:46:41
820FINRasti-Lukko 3 (980)+1:59:47Mika Pihala1:39:40
821FINRajamäen Rykmentti 3 (448)+2:00:55Lauri Laajaniemi1:22:56
822FINYlistaron Kilpa-Veljet 2 (640)+2:01:05Jussi Ylistaro1:31:52
823FINMAASK RUK Pioneerivoimaa (753)+2:01:28Juho Malinen1:57:21
824FINHTJ Suunnistajat (1664)+2:01:30Vesa Ekokoski1:50:46
825FINLankkuan Kyläjoukkue (654)+2:01:31Mika Sipponen1:45:17
826FINOK Trian 8 (1167)+2:01:51Vesa Isoniemi1:42:10
827FINLynx-Ladyt 6 (1095)+2:01:56Sanni Norrbacka1:41:00
828FINKodisjoen Kaiku (961)+2:01:57Aarne Hakanen1:26:49
829FINSK Uranus (951)+2:02:05Seppo Konttajärvi1:36:54
830FINJussis seven (676)+2:03:31Mika Laitamäki1:20:22
831FINRaisu Lumous (631)+2:03:33Antti Korttinen2:10:39
832FINNykyaikaiset 5-ottelijat (1132)+2:03:35Sami Kämäräinen1:21:33
833FIN007Hyyppä (784)+2:03:37Tuomas Hyyppä1:28:07
834FINTeam Azure (779)+2:03:39Kasper Vainikka1:23:06
835FINKaslink (1131)+2:03:39Teemu Lojamo1:19:36
836FINSievin Sisu (862)+2:03:41Juho Ruuttula1:34:14
837FINJoosehukku (529)+2:03:41Oskari Hellman1:18:48
838FINMetsästäjäliiton Hirviurhei (783)+2:03:44Timo Seppä1:54:17
839FINKarjalan Käki (1196)+2:03:45Aleksi Inkinen1:18:19
840FINRaula Team (1110)+2:03:46Mikko Raula1:26:47
841FINPolyteknikkojen Raittiusseu 3 (1852)+2:03:47Ilari Jokinen1:50:50
842FINKoovee 8 (1212)+2:03:47Jari Kanko1:50:51
843FINRajamäen Rykmentti 4 (669)+2:03:48Antti Liljaniemi1:43:39
844FINJohn Deere 2 (1771)+2:03:48Janne Lintala1:45:12
845FINKuusiston Jylhä 2 (1800)+2:03:50Jukka Toivanen1:22:06
846FINTampereen Kotkat (1683)+2:03:54Honkanen Eetu1:34:00
847FINTrimap (1888)+2:03:57Eero Toivonen1:53:19
848FINJudica (917)+2:03:59Samuli Tiirikainen1:24:48
849FINVihman Veljekset (1442)+2:04:04Jukka Kettunen1:46:54
850FINVehkalahden Veikot 4 (629)+2:04:08Ilkka Koivu1:28:35
851FINLauttakylän Luja (598)+2:04:08Petri Teerikoski1:36:10
852FINKouvolan Suunnistajat 5 (872)+2:04:17Harri Peltola1:38:29
853FINPietarsaaren Hiihtäjät (897)+2:04:18Tommi Isomäki1:37:36
854LATOZONS OK 2 (641)+2:04:35Andis Nelke1:40:45
855FINGrundium (1829)+2:04:43Timo Nissinen1:24:06
856FINAlahärmän Kisa (652)+2:04:52Juha Ylihärsilä1:21:11
857FINPelikassit (556)+2:04:55Aleksi Uosukainen1:29:33
858SWEVästerås SOK 2 (1515)+2:05:00Magnus Öhling1:19:34
859FINUrjalan Urheilijat (944)+2:05:01Juha Syrjälä1:39:10
860FINMhy Pirkanmaa (800)+2:05:02Jukka Pohjonen1:19:26
861FINPönttövuoren Peikot (1030)+2:05:03Pyry Rahkila1:28:53
862FINIkaalisten Nouseva-Voima 4 (1363)+2:05:04Heikki Viljanen1:41:28
863FINGofore (1916)+2:05:06Richard Van Camp1:41:05
864FINTurun Visat (826)+2:05:07Jaakko Lehto1:31:37
865FINKiipeilykerho Vertikaali (1746)+2:05:07Lassi Halinen1:21:28
866FINSahtiserkut (973)+2:05:09Mikko Nieminen1:44:12
867ESTOK West (605)+2:05:10Olavi Loo1:31:09
868FINNavi 6 (687)+2:05:12Niko Ihalainen1:56:02
869FINNokian Torpedo (875)+2:05:12Teemu Rytkönen1:36:00
870FINSK Pohjantähti 6 (1494)+2:05:13Juha Vornanen1:45:01
871FINLets get LOST (877)+2:05:13Andreas Hatakka1:30:34
872BELTrol-Belgium (1081)+2:05:14Wim Vervoort1:29:17
873SUIOLV Hindelbank (694)+2:05:15Ueli Stalder1:28:27
874FINKymin Suunnistajat 4 (858)+2:05:16Mika Nokka1:33:55
875FINKaukaan Lyly (566)+2:05:17Sami Turunen1:21:03
876FINVuorenveikot (938)+2:05:17Paulus Väyrynen1:55:44
877FINPihkaniskat 3 (1147)+2:05:19Tommi Nietosjärvi1:29:51
878FINTeam Kymppiremontit 2 (1945)+2:05:21Jari Peura1:49:19
879FINSupertalentit (691)+2:05:46Eetu Niemeläinen1:41:09
880FINEspoon Suunta 8 (759)+2:05:48Sofia Pellonperä1:34:59
881FINVaasan Suunnistajat 2 (561)+2:05:50Tuomas Lehtineva1:36:28
882FINBebbes Busar (1854)+2:05:54Viktor Bäck1:38:20
883FINUusi Verso (766)+2:05:58Eero Haverinen1:36:45
884FINcloudriven.fi (1769)+2:05:58Matti Pitkänen1:39:51
885FINSaarijärven Pullistus 2 (970)+2:06:01Ari-Matti Niemi1:42:10
886FINTASO (1802)+2:06:03Patrik Vanhanen1:30:36
887FINGeodeesi (761)+2:06:27Luiro Hannes1:20:44
888FINHelsingin Suunnistajat 9 (1124)+2:06:55Oskari Mikkola1:24:38
889FINLauttapartio (1096)+2:06:59Lauri Laatu1:26:55
890POLOK!Sport (558)+2:07:05Krystian Sedlak1:28:53
891FINJuntit OK (728)+2:07:34Timo Vlasov1:54:47
892FINMustalammen Pallo (709)+2:08:02Timo Neuvonen1:45:33
893FINKokemäen Kova-Väki (741)+2:08:12Jaakko Turto1:32:26
894FINMaanmittauslaitos Lappi (835)+2:08:19Markku Höynälä2:04:22
895FINInnOK (786)+2:08:20Antti Tyrväinen1:49:12
896FINTurengin Sarastus (745)+2:08:24Jarkko Ustinov1:32:27
897LATIK Auseklis 3 (731)+2:08:33Raimonds Berzins1:44:38
898SWESkogslöparna 2 (1648)+2:08:35Emanuel Näslund1:33:15
899FINMS Parma 8 (916)+2:08:38Eero-Matti Vainio1:18:53
900FINPositiivinen yllätys (1223)+2:08:39Jussi Uusihonko1:32:51
901FINOunasvaaran Hiihtoseura 2 (594)+2:08:41Seppo Tompuri1:41:25
902FINOlarin Omat Pojat (844)+2:09:12Harri Kailasalo1:39:41
903FINRastikarhut 3 (329)+2:09:22Jani Peltonen1:51:56
904FINTuurihaukat (705)+2:09:41Arttu Heikkilä1:24:40
905FINTeme Ski Team 2 (846)+2:09:42Matias Heinonen1:26:11
906FINSK Vuoksi 2 (542)+2:09:45Arttu Kaakinen1:27:44
907FINTunkiomadot (1012)+2:09:50Lauri Vähämurto1:33:29
908LATOK Meridians 2 (333)+2:09:56Martins Platacis1:35:11
909FINTaxi Team (963)+2:10:00Antti Metsä1:26:26
910FINPerhon Kiri (790)+2:10:01Juho Lakanen1:47:13
911FINTampereen Yritys 2 (1649)+2:10:03Turo Valkama1:44:07
912NORIndre Östfold OK 2 (801)+2:10:16Dag Brenås1:37:00
913FINTukikohdan Suunnistajat (1430)+2:10:31Karri Koistinen1:35:57
914FINHämeenlinnan Tarmo (464)+2:10:37Harri Kuortti1:47:20
915FINRasti-Jussit 2 (404)+2:10:57Heikki Koskela1:27:33
916FINMaasotakoulu LPR 4 (1026)+2:10:59Victor Thomander1:27:46
917FINPäijät-Rasti (751)+2:11:01Sampo Keskinen1:25:32
918FINVerttuun Namika (849)+2:11:02Juha-Pekka Harju1:22:20
919FINRastiketut Team Leinonen (1210)+2:11:04Ilkka Korpi1:31:01
920RUSKuzmolovo OS 3 (1180)+2:11:09Aleksei Goncharov1:47:02
921FINKöntit (1176)+2:11:11Janne Kauhanen1:30:30
922FINFuturice (968)+2:11:11Tuomo Hakaoja1:28:37
923FINMaasillat (1261)+2:11:12Timo Maasilta1:37:14
924FINKeravan Urheilijat 3 (1285)+2:11:13Antti Pylkkänen1:31:28
925FINSelkien Sisu (848)+2:11:14Simo Kiiskinen1:47:07
926FINPälkäneen Luja-Lukko 2 (871)+2:11:16Hannu Kortetjärvi1:34:46
927FINMetsästäjäliiton Hirviurhei 2 (977)+2:11:19Masi Tammela1:30:00
928FINBarkit päällä (979)+2:11:19Toni Parkkinen1:29:58
929FINTT226 (689)+2:11:21Pasi Koskinen1:37:07
930FINSK Samperi (1108)+2:11:23Jarno Karjalainen1:28:53
931FINKärkijoukkue (1872)+2:11:28Markus Kärki1:30:10
932FINMäntsälän Urheilijat 4 (1432)+2:11:30Markku Laine1:36:51
933FINSolita (965)+2:11:32Timo Pitkänen1:36:59
934FINKankaanpään Kalevankiertäjä (1821)+2:11:37Jaakko Husari1:43:33
935FINKaustisen Pohjan-Veikot 2 (803)+2:11:37Tauno Pajukangas1:35:31
936SWESkarpnäcks OL (768)+2:11:40Niclas Behrenfeldt1:20:04
937FINVänkypannu (1151)+2:11:41Tuomas Pesonen1:48:05
938FINEspoon Akilles 4 (955)+2:11:42Olli Pitkänen1:30:16
939FINTietokilta ry (1612)+2:11:43Niklas Valuri1:30:39
940FINOutotec (1119)+2:11:48Kari Elomäki1:58:31
941FINNavi 7 (1059)+2:11:51Kari Kilkki1:33:34
942NORLorry Classic (1809)+2:11:52Hans Petter Eng1:46:23
943FINMuuramen Rasti (957)+2:11:54Petri Juutinen1:26:23
944FINLaskuvarjojääkärikilta 2 (810)+2:11:55Eero Assmuth1:39:06
945FINRC Eemeli (635)+2:11:56Tommi Lahtonen1:45:53
946FINHelminiemen helmet (806)+2:11:58Jarkko Pesonen1:48:29
947FINLuonnontutkijat (840)+2:11:59Jukka Sydänoja1:34:09
948FINRistin Kilta (1203)+2:12:01Jyri Maanpää1:43:07
949FINAjolinja 2 (1758)+2:12:05Tuomo Nieminen1:50:09
950FINRässi-Rasti (770)+2:12:05Jouni Aho1:43:40
951FINTeam Peesi (1051)+2:12:19Aleksi Paavilainen1:40:54
952FINTampereen Pyrintö 11 (1281)+2:12:20Jouko Urvikko1:28:35
953FINAri Pojjaat (776)+2:12:36Henri Eloranta1:35:00
954FINKajaanin Suunnistajat 2 (710)+2:12:37Urpo Heikkinen1:30:53
955FINSaskan Talli (1609)+2:12:40Miika Paavola1:56:54
956FINRastihaukat (653)+2:12:43Teemu Matilainen1:40:07
957SWEGotlands OF 3 (1483)+2:12:46Amadeus Hansson1:28:36
958FINEspoon Suunta 13 (1606)+2:12:46Tiago Figueiredo1:30:22
959FINPulkanrannan Pullistus (808)+2:12:49Sampo Järnefelt1:49:17
960FINSuosmeren Salpa (915)+2:12:52Rasmus Willman1:56:31
961SWEGotlands OF 2 (607)+2:12:53Anders Eklund1:43:28
962FINJärvenpään Palo (659)+2:12:54Oiva Kumpulainen1:34:44
963FINOK Trian 6 (853)+2:12:54Jan Alden1:30:45
964FINKaukametsän paholaiset (1697)+2:12:57Sami Ruotsalainen1:49:18
965FINPaimion Rasti 6 (548)+2:12:59Kari Haanpää1:36:36
966FINPihkaniskat 2 (1079)+2:13:01Janne Siipola1:34:42
967FINOK Computer (1262)+2:13:01Panu Melajärvi1:32:56
968FINKauhavan Wisa (458)+2:13:03Teemu Hautala1:37:56
969FINSukK 83 (757)+2:13:06Verneri Lehtovirta1:24:11
970FINTurun Puristus (1041)+2:13:08Pekka Grönlund1:26:31
971FINHI-TEAM (1191)+2:13:10Aki Hietanen1:28:25
972FINLänsi-Rajan Rasti 2 (1170)+2:13:12Antti Viita1:49:48
973FINTreSeven (1571)+2:13:14Matias Jokinen1:54:34
974FINPolyteknikkojen Raittiusseu (814)+2:13:29Valtteri Ristola1:50:18
975FINFyysikkokilta 2 (1959)+2:13:41Atso Ikäheimo1:52:54
976FINKaaderi Leijonat res (1595)+2:13:44Kari Jylhä1:53:19
977FINOC Toffee 2 (1621)+2:13:53Hannu Hänninen1:31:14
978FINViimeinen Rastiretki (715)+2:13:54Tommi Virtanen1:38:07
979FINDroit (1123)+2:13:56Mikko Paakkolanvaara1:31:54
980FINTelesten Veljekset (1309)+2:13:59Pentti Silta-aho1:54:41
981FINTurun Suunnistajat 5 (958)+2:14:05Kalle Salste1:40:50
982FINPelikassit 2 (1561)+2:14:05Juha Mähönen1:44:28
983FINESE Tiimi (1247)+2:14:09Ilkka Vaarasuo1:38:51
984FINKeuruun Kisailijat 2 (987)+2:14:13Matti Mörsky1:31:46
985FINHernemäen Porina (717)+2:14:20Juho Höysniemi1:45:02
986FINSK Mortis 2 (825)+2:14:21Jussi Mäkelä1:40:28
987FINFunctio Laesa (1452)+2:14:24Heikki Kytö1:48:27
988ESPCD TJALVE (969)+2:14:26Jorge Garcia1:33:34
989FINBertelin pojat 2 (732)+2:14:28Matias Haukkala1:38:44
990FINJämsän Retki-Veikot 6 (1652)+2:14:28Jyri Huhtala1:30:53
991FINTiiäkstemitämävihaan (1857)+2:14:30Jorma Tytykoski1:38:06
992FINMetsä Board Kyro (947)+2:14:33Petri Savisto1:51:10
993FINVictorious Secret (891)+2:14:33Miina Ruokolainen1:34:32
994FINRannikkoprikaati (1695)+2:14:36Ville Tuppura1:31:28
995FINAnnikin Voimailijat (1060)+2:14:37Matias Laine1:30:50
996FINLohimaan Rasti (765)+2:14:39Pertti Lappalainen1:27:55
997FINSatakunnan Lennosto (726)+2:14:40Onni Pykäläinen1:39:30
998FINUFOn Legendat (1362)+2:14:43Jari Heikkinen1:31:05
999FINValmet Technologies 2 (992)+2:14:47Tomi Tissari1:31:11
1000FINPajulahti Olympic Training (1444)+2:14:47Susanna Huttunen1:39:42
1001FINKiinnostus Suunnistajat (688)+2:14:51Lauri Kaijansinkko1:38:20
1002FINTornator (907)+2:14:51Jouko Kytölä1:50:21
1003FINLappeen Riento 4 (581)+2:14:53Lauri Niemi1:50:38
1004FINEDX (1049)+2:14:54Harri Hakaste1:51:29
1005FINLost Bastards (895)+2:14:56Christian Lindgren1:44:12
1006NORÖstmarka OK (960)+2:14:56Jörgensen Audun1:38:27
1007FINSK Herkkutatit (681)+2:14:58Matti Hautero1:33:39
1008FINEräs seura (906)+2:14:59Joni Isorinne1:41:57
1009FINOscar Software (1189)+2:15:02Mika Kiviluoto1:34:28
1010FINKokkolan Suunnistajat 4 (797)+2:15:05Pertti Salo1:55:32
1011FINLynx 7 (1174)+2:15:05Aleksi Mattila1:50:54
1012FINLaihian Luja 3 (802)+2:15:07Juha Laasanen1:32:00
1013FINKoneen Kerho (843)+2:15:08Ville Lipsonen1:36:39
1014LATIK Auseklis 4 (798)+2:15:09Alvis Lepiksons1:39:51
1015FINSuunnaton Into 3 (1334)+2:15:09Kaisu Pajunen1:36:58
1016FINTuusulan Reserviupseerikerh (1675)+2:15:12Isto Hyyryläinen1:35:13
1017FINJoen Suunta (563)+2:15:14Arto Päivinen1:51:46
1018FINIisalmen Visa (1161)+2:15:16Kirsti Laurila1:35:02
1019FINValmet Technologies (839)+2:15:18Juha Järvelä1:35:14
1020FINPäässä Viiraa (1901)+2:15:19Mika Paakkunainen2:06:29
1021FINInkeroisten Terho (305)+2:15:20Artem Timakov1:18:28
1022FINKustavin Ahto (774)+2:15:22Jarkko Rihko1:37:07
1023FINRajaveljet (777)+2:15:24Olli Aatsinki1:35:18
1024FINRasti-Nokia 4 (1395)+2:15:27Juha Tähtinen2:04:06
1025FINSC Väärä Suunta 180 (1067)+2:15:27Janne Bruun1:53:57
1026FINHiisirastiKöLa (861)+2:15:28Jukka Leppimäki2:04:43
1027FINLapuan Virkiä 4 (1361)+2:15:29Harri Saarimaa1:37:10
1028FINPK Racing Team (686)+2:15:31Pasi Heinonen1:34:01
1029FINWonkamiehet (1005)+2:15:31Petri Väliharju1:39:03
1030SWESöders-Tyresö 2 (1120)+2:15:33Pär Svensson1:42:05
1031FINLumme Energia (1469)+2:15:35Tapani Hasanen1:46:39
1032FINAndritz WP (1146)+2:15:38Mikko Nurmi1:41:35
1033FINHollolan Urheilijat -46 2 (444)+2:15:39Lasse Parikka1:52:31
1034ESTOK TON (864)+2:15:42Erko Ounapuu1:38:51
1035FINNavi 9 (1449)+2:15:43Jere Nyström1:41:33
1036FINLiperin Taimi (824)+2:15:45Erno Aalto1:40:45
1037SWEVallentuna /Össeby OL (1033)+2:15:45Svante Jonsell2:17:32
1038FINKaidan Tien Kulkijat (1168)+2:15:48Janne Karhunen1:45:55
1039FINHatarasti (1936)+2:15:49Juuso Aro1:55:25
1040FINSuuntavaisto SK 3 (1306)+2:15:55Jari Aspelund1:35:24
1041FINKesähovin Suunnistajat (1615)+2:16:19Toni Haapala1:38:42
1042FINNivalan Suunnistajat 2 (1431)+2:16:34Ari Manninen1:35:11
1043FINRautalammin Urheilijat (782)+2:16:35Aapo Varis1:33:05
1044FINTurun NMKY 2 (1035)+2:16:40Pekka Viikari1:35:35
1045FINVarnitsa 2 (1294)+2:16:45Mikko Kesonen1:39:51
1046FINSulzer (1042)+2:16:47Sami Krouvi1:30:48
1047FINKops (1292)+2:16:50Jaakko Hirvisaari1:34:08
1048FINSK Pohjantähti 4 (975)+2:17:01Antti Ahokoivu1:36:11
1049FINRaTro (954)+2:17:04Mikko Savolainen2:08:01
1050FINKuoLO (1935)+2:17:04Miiro Angerpuro1:29:03
1051FINNabla (1044)+2:17:15Marko Leppäniemi1:29:55
1052FINMellu ja kääpiöt (1791)+2:17:15Juuso Kaihtela1:37:13
1053FINRasTiimi 2 (613)+2:17:19Tapani Keskitalo1:25:05
1054FINLepatiittos2 (754)+2:17:20Taneli Töyli1:25:02
1055FINTieto 2 (1415)+2:17:28Timo Haikonen1:49:41
1056FINHiidenkiertäjät 4 (1029)+2:17:32Kari Mamia1:42:47
1057FINVR Suunnistajat (1003)+2:17:33Jyrki Tuomi1:38:59
1058FINKone-Yijälä (743)+2:17:39Jani Leppä1:42:33
1059FINHumanitas-seura (1219)+2:17:41Humanitas-seura 31:34:53
1060FINAlatornion Pirkat 2 (827)+2:17:42Janne Kotaniemi1:34:30
1061FINIlomantsin Urheilijat 2 (831)+2:17:43Juho Kareinen1:32:34
1062FINAlahärmän Kisa 2 (990)+2:18:20Ari Ylihärsilä1:31:28
1063FINHaukijahtaajat (736)+2:18:23Aarto Hirvi1:42:09
1064FINPolyteknikkojen Raittiusseu 2 (1895)+2:18:53Joonatan Heinonen1:35:28
1065FINKeravan Urheilijat 2 (562)+2:18:55Marko Pirinen1:47:41
1066FINWestendin Rasti-Bossit (1581)+2:18:57Olli Kinnunen1:27:17
1067FINHiukkasen Hukassa 2 (1354)+2:19:12Mike Koivisto1:37:38
1068FINOP (1214)+2:19:15Jarmo Viitanen1:55:59
1069FINTommin virheet (1722)+2:19:20Eero Turto1:45:04
1070FINLiedon Eränkävijät (1839)+2:19:29Tero Nenonen2:03:59
1071FINRastihapot (1589)+2:19:55Antti Kaasalainen1:34:10
1072FINThe Elvis Challenge 2 (1551)+2:20:02Marko Juslin2:00:13
1073FINRastisudit (1428)+2:20:28Jussi Kivioja1:18:26
1074FINEpilän Esa 2 (1209)+2:20:40Petri Saksala1:35:30
1075FINPellon Ponsi 2 (625)+2:20:52Esa Saarijärvi1:29:51
1076FINFTA 2 (1015)+2:20:56Sakari Mustalahti1:32:33
1077FINKymin Suunnistajat 3 (591)+2:20:58Tomi Valkonen1:39:59
1078FINNorra (1811)+2:21:09Akseli Sannamo1:33:41
1079SWELinköpings OK 3 (351)+2:21:20Pedro Lundquist1:46:23
1080FINRiikku Runners Alavus (1185)+2:22:02Joni Mäkiranta1:47:18
1081FINKankaanpään Suunnistajat 2 (847)+2:22:02Antti Norkio1:48:48
1082FINLahden Suunnistajat -37 5 (1268)+2:22:05Juha Kiljunen1:28:54
1083FINRoosan kuntokoulu (868)+2:22:06Sampo Laine1:39:23
1084FINUltra Sisu (1785)+2:22:06Mira Makkonen1:39:53
1085FINKoovee 7 (972)+2:22:08Tero Taubert1:52:17
1086SWEGanska OK (1001)+2:22:09Ronny Liljenberg1:38:28
1087FINeLadies (755)+2:22:11Sanna Tervakangas1:43:32
1088FINPaVi (852)+2:22:13Antti Santaharju1:39:31
1089FINSisä-Suomen syyttäjänvirast (1897)+2:22:17Esa Luomala1:47:29
1090FINSK Pohjantähti 5 (1235)+2:22:17Tommi Sillanpää1:39:12
1091FINVakka-Rasti 2 (1477)+2:22:18Timo Penttilä1:48:25
1092FINJärvisen Pekat (1731)+2:22:20Ville Sorvisto1:41:25
1093FINAamulehden Lukijat Lasten h (1713)+2:22:21Olli-Pekka Silverhuth1:56:22
1094FINTurengin RC (1017)+2:22:22JANNE NIEMI1:48:12
1095FINHauhon Sisu 3 (878)+2:22:23Jouni Kleemola1:34:08
1096FINEtelä-Karjalan keskussairaa (1694)+2:22:25Kari Manninen1:38:01
1097FINRastihumppa (1947)+2:22:25Joose Toivola1:33:41
1098FINAskolan Urheilijat (881)+2:22:25Niko Lindberg1:39:05
1099FINHelsingin Poliisi-Voimailij (1064)+2:22:27Pauli Torri1:39:11
1100FINPakilan punakynät (1714)+2:22:28Teemu Einola1:44:20
1101FINSkipoli-KJK (1002)+2:22:28Henri Pohjalainen1:40:05
1102FINFennia (1823)+2:22:29Mika Manninen1:33:04
1103FINKohti rastia ja sen ohi (1324)+2:22:31Tiina Kihlström1:52:36
1104FINPernoon Rajamiehet (818)+2:22:34Timo Vanhala1:56:45
1105FINTiedeyhteisö 95-97 (950)+2:22:35Risto Kolstela1:33:37
1106FINStronger Together (1245)+2:22:45Juha Holster1:29:50
1107FINSpektrum (1859)+2:22:48Sebastian Holm2:01:41
1108FINIK Falken 2 (901)+2:22:52Matias Grankull1:19:28
1109ESTRakvere OK 2 (675)+2:22:57Aleksander Pritsik1:47:12
1110FINOK KPO (914)+2:22:57Greta Biskop2:03:26
1111FINMacGregor (828)+2:23:05Timo Trogen1:56:48
1112FINNCS Sport (1287)+2:23:09Jani Pikkarainen1:30:21
1113FINMetos (1055)+2:23:13Jari Väisänen1:47:35
1114FINJämsän Retki-Veikot 5 (1140)+2:23:52Jukka Heinäjärvi2:11:34
1115FINTurun Eränkävijät (1438)+2:23:57Jussi Kiviniemi1:47:15
1116FINFujitsu (807)+2:24:02Pauli Salminen2:10:33
1117FINMellunkylän Kontio (1277)+2:24:02Konsta Kallio1:51:04
1118FINUNO SK (867)+2:24:02Marcus Prest1:39:58
1119FINSallan Karhut (627)+2:24:05Antti Lumijärvi1:53:46
1120FINRasti-Jyry 2 (1297)+2:24:46Janne Rekonen1:59:56
1121FINSaloisten Reipas 2 (1624)+2:24:47Lauri Peltoniemi1:17:27
1122FINEläinlääkärien kuntoseura V (1455)+2:24:50Tuomas Lahtinen1:42:35
1123FINHiiltomiehet 2 (492)+2:24:53Risto Kataja1:57:03
1124FINMAASK RUK Eksymä (1931)+2:25:13Jussi Ollikka1:42:47
1125FINVirtain Urheilijat (1118)+2:25:17Petri Sihvonen1:24:47
1126FINTARAKI (1709)+2:25:20Sauli Heinänen1:40:22
1127FINMC Jymypallo (762)+2:25:25Jaakko Kivelä1:49:56
1128FINArmatuuri (1918)+2:25:28Lassi Onne1:55:59
1129FINPetsamon Aurinko-pilkkijät (1466)+2:25:28Paavo Rasilo1:33:31
1130FINTurun Metsänkävijät 5 (704)+2:25:29Lauri Vainio1:34:03
1131FINLaihian Luja 2 (677)+2:25:31Ville Korpi1:42:40
1132FINVakka-Rasti (924)+2:25:34Pasi Nurmi1:38:28
1133FINKuikan samoilijat (882)+2:25:36Janne Filpus1:44:19
1134FINSK-0K (935)+2:25:39Henrik Lehtonen1:55:16
1135SWEKils OK 2 (1172)+2:25:42Joakim Persson1:22:16
1136FINOK Botnia 2 (769)+2:25:42Daniel Wiik1:32:33
1137FINPudasjärven Urheilijat 2 (1280)+2:25:45Hannu Hiltula1:28:34
1138FINX-suunnistajat (841)+2:25:47Juha Kuuluvainen1:42:29
1139FINCadpool (1204)+2:25:48Juuso Väisänen1:35:09
1140FINJyrkkä Kerake (905)+2:25:50Pekka Rinta-Kokko1:40:30
1141FINRastiPiikkiö 2 (799)+2:25:52Tapani Holmijoki1:56:37
1142SWEKongliga OrienteringsTeknol (701)+2:25:56Karin Hagwall1:42:46
1143FINPuskasilimät OK (1145)+2:25:59Havola Jaakko1:41:32
1144FINRastiketut 2 (1330)+2:26:05Timo Ala-Kanto1:44:44
1145FINNastolan Terä 2 (442)+2:26:05Jarmo Kytö1:45:47
1146FINHyvä yri (1812)+2:26:07Laura Huhtiniemi1:45:19
1147FINDigita (1019)+2:26:10Markus Ala-Hautala1:47:39
1148FINDowntown 65 2 (804)+2:26:10Jarkko Louhi1:46:32
1149FINVarvarin Lepsaus (1850)+2:26:13Tuomo Mertaniemi1:42:39
1150FIN404 Path Not Found (1680)+2:26:16Juha Korpio1:23:54
1151FINKuoLOn Kankeat (1031)+2:26:21Antti Juvonen1:44:07
1152FINHyvinkään Rasti 6 (1616)+2:26:24Waltteri Vinkanharju1:43:07
1153FINNeliveto (1016)+2:26:27Lauri Tuominen1:39:30
1154FINGimmeFive Multisport (1733)+2:26:31Mikko Eronen1:59:01
1155FINLapua-ketjut (1803)+2:26:40Ilkka Mikkola1:29:40
1156FINNavi 5 (1273)+2:26:48Tapani Penttinen1:35:31
1157FINKilon Kipinät (932)+2:26:50Mia Muhonen1:42:16
1158FINElimäen Reserviupseerikerho (845)+2:26:50Tero Lehtinen1:43:39
1159FINNOT-OK PKS SK (1169)+2:26:54Antti Lehtonen2:00:40
1160FINSäkylän varuskunnan urheili (1750)+2:26:56Augusti Kankare1:43:45
1161FINMäntän Seudun Eräpirkat (1195)+2:26:58Kim Kyckling1:41:26
1162FINSamba Trail Running Club (925)+2:26:59Anne-Mari Nurminen2:01:47
1163FINSPYMS (1007)+2:27:00Veeti Miikki1:55:55
1164FINHammassyrjän Happo (1884)+2:27:00Akseli Toikka1:35:38
1165ESTSaaremaa OK (909)+2:27:02Mart Aru1:52:55
1166FINEliaksen Eksyjät (997)+2:27:03Teemu Saarenpää1:34:34
1167FINEränaali (865)+2:27:05Juhani Kirma1:49:10
1168FINMMK OK (1157)+2:27:05Nestori Mäntysaari1:43:50
1169FINPargas IF 3 (1375)+2:27:07Niklas Ekman1:44:11
1170FINTuusulan Voima-Veikot (1111)+2:27:13Kari Laukkarinen1:51:52
1171NORWing OK 2 (857)+2:27:23Agnar Renolen1:36:40
1172FINAS Skinnarila 2 (1339)+2:27:23Antti Aakko1:43:20
1173FINIK Örnen (815)+2:27:32Lauri Lamminpää1:42:13
1174FINSaimaan Sisäilma (1241)+2:27:35Miro Pussinen1:35:23
1175FINPihkaniskat 4 (811)+2:27:35Paavo Ritvanen1:44:09
1176FINJalasjärven Jalas 2 (1440)+2:27:38Martti Kangasniemi1:42:09
1177FINAC Harharetki (948)+2:27:39Olli Apilo1:25:36
1178FINKauhavan Wisa 2 (1434)+2:27:40Vesa Närkki1:42:14
1179FINMhy Keskipohja (1394)+2:27:42Lauri Torppa1:44:30
1180GERTeam Baden-Wuerttemberg (1062)+2:27:43Jakob Schach1:17:33
1181FINKortesjärven Järvi-Veikot 2 (1351)+2:27:44Aki Norrbacka1:35:38
1182FINMaasotakoulu LPR 5 (1658)+2:27:46Juuso Pelttari2:02:47
1183FINLöytänen Rastit (780)+2:27:49Petri Talvitie1:44:28
1184FINPörssi ry (1097)+2:27:51Samuel Latvanen1:47:38
1185FINAnttolan Urheilijat 3 (829)+2:27:54Mikhail Baranov1:41:38
1186FINOhtola SK (1904)+2:27:54Markus Oksanen1:44:12
1187FINLappeen Riento 5 (1289)+2:28:00Matti Lahdenperä1:54:16
1188FINVaralan Urheiluopisto (1740)+2:28:02Marko Haverinen1:46:50
1189FINFc Kuusysi 07-Pojat (1216)+2:28:08Pasi Syrjä2:05:19
1190SWECentrum OK Stockholm 3 (730)+2:28:12Moa Kjellstrand1:15:29
1191FINAjokoirat 2 (1104)+2:28:42Mikko Hietikko1:59:12
1192FINTimo Siikli ja Lemin Punais (1451)+2:28:44Sami Tahvanainen1:48:58
1193FINGamlakarleby IF (988)+2:29:46Sven Eriksson1:32:29
1194FINPirkkalan Hiihtäjät 2 (984)+2:29:49Mäkelä Timo1:41:25
1195FINPeräseinäjoen suunnistuksen (1114)+2:29:54Anssi Sepponen1:45:47
1196FINTurun Partio-Sissit ry (939)+2:30:01Kaarlo Järvi1:37:41
1197FINSotkamon Jymy 4 (1342)+2:30:15Nina Kohonen1:38:26
1198FINFennovoima (1075)+2:30:18Emmi Hanhimäki1:46:44
1199FINMaanmittauslaitos Oulu (1815)+2:30:21Mikko Kallatsa1:48:03
1200FINKarhulan Korvenkävijät (1974)+2:30:31Aaro Kankanen1:41:54
1201FINSemantum (1475)+2:30:42Jani Simomaa1:54:51
1202FINTampereen Pyrintö 8 (746)+2:30:45Jarkko Puranen1:30:24
1203FINRasti-Vihti 2 (940)+2:30:47Mika Salo1:24:09
1204FINVirNuMiToVi (1555)+2:30:48Lauri Sumanen1:31:49
1205FINHalsuan Mäkijussit (1370)+2:30:49Ari Jussinmäki1:32:58
1206FINAjokoirat (763)+2:30:52Juha Haapola1:38:06
1207FINItä-Hämeen Rasti (409)+2:30:57Markku Nikki1:32:00
1208FINSuppaman ja Liekehtivä Rast (1944)+2:31:04Janne Jääskeläinen1:45:48
1209FINKaukaa haettu (985)+2:31:04Juha-Pekka Niinimaa1:49:13
1210FINSuomen International Suunni (1417)+2:31:12Kalle Kuusisto1:31:46
1211FINAS Wassuttajat (1357)+2:31:20Tomi Honkanen1:39:27
1212FINSysmän Papan LastenLapset (1319)+2:31:21Eetu Einonen1:38:37
1213FINW-Klubi (1862)+2:31:25Kim Kavander1:48:24
1214FINPäälliköt (1661)+2:31:30Sameli Niemi1:49:17
1215FINOK EMitVit (1181)+2:31:33Jari Laine1:47:37
1216FINTurun Metsänkävijät 7 (512)+2:31:37Rauli Helkkula1:50:03
1217FINEricsson SK 2 (1476)+2:31:38Asbjörn Grövlen1:39:15
1218FINSelviytyjät (1036)+2:31:39Mikko Ahtinen1:48:40
1219FINTeam Lost (1076)+2:31:41Jan Hopearuoho1:34:59
1220FINMäntsälän Urheilijat 3 (1303)+2:31:41Juha Väisänen1:26:40
1221FINPaikkaan orientoituneet (866)+2:31:49Juha Kauppi1:32:08
1222FINKohta löytyy (1418)+2:31:52Markus Jaatinen1:33:42
1223FINIK Tunnelpojkarna (1584)+2:31:53Topias Siren1:39:34
1224FINKemira Vastus (1011)+2:31:58Antti Kivikangas1:49:06
1225FINSuunnaton Into 2 (1403)+2:32:00Ari Pekka Pasanen1:48:02
1226FINOK Terjärv 2 (1130)+2:32:02Mattias Skog1:33:38
1227RUSIzhora (621)+2:32:09Valerii Deshko1:42:41
1228FINRasti 88 3 (1307)+2:32:25Juha Sinkkonen1:34:32
1229FINSpede Rasti (1467)+2:32:27Janne Haverinen1:32:51
1230FINEspoon Akilles 5 (1184)+2:32:29Jouni Pyykönen1:52:16
1231FINNiinisalon Varuskunnan Urhe (913)+2:32:30Ari Lampinen1:31:00
1232FINLounais-Hämeen Rasti 3 (1233)+2:32:35Tero Julkunen1:45:19
1233FINLaskuvarjojääkärikilta Pirk (1929)+2:32:37Esko Kralik1:52:06
1234FINNavi 4 (912)+2:32:38Jani Myyryläinen1:33:35
1235FINKarvapallo (1308)+2:32:41Markku Iivonen1:50:19
1236FINNastolan Terä 3 (964)+2:32:48Jarmo Mäenpää1:53:55
1237FINNot OK (1700)+2:32:49Niilo Salo1:47:44
1238FINKaaderi-Leijonat (918)+2:33:10Timo Kivinen1:34:01
1239FINPolvisuunta OK (1137)+2:33:15Lauri Heiliö1:40:53
1240FINSiikaisten Sisu (586)+2:33:17Marjaana Salo2:08:23
1241FINVantaan Metsänkävijät 2 (1373)+2:33:19Jaakko Oja1:50:00
1242FINeLadies 2 (1222)+2:33:20Virpi Palmen1:42:34
1243FINRastivarsat 4 (626)+2:33:23Jyrki Tuokko1:53:33
1244SWEHammarby IF OF (789)+2:33:27Tom Svensson1:43:49
1245FINJoutsenon Kullervo 3 (1069)+2:33:30Juha Tiainen1:34:51
1246FINSaviksen Rasti (986)+2:33:33Jussi Tiainen1:53:18
1247FINOK Pikatallustajat (1727)+2:33:36Paulo Toivonen1:59:33
1248FINLandis+Gyr (1372)+2:34:44Ali Korhonen1:34:52
1249FINRasti K18 (1950)+2:34:44Mikko Saarnio1:35:00
1250FINVehkalahden Veikot 5 (1468)+2:35:02Tomi Tilli1:31:43
1251FINHyvinkään Rasti 7 (1053)+2:35:17Roope Korpela1:24:52
1252FINTeam Merikoski (1623)+2:35:29Pekka Mäkelä1:48:40
1253FINTäsmämätäs (1221)+2:35:29Tuomas Naakka1:24:24
1254FINSK K3 (1499)+2:35:33Tero Anttila1:49:35
1255FINTeam Klinga (1774)+2:35:37Saku Klinga1:42:43
1256FINHyvinkään Rasti 3 (661)+2:35:44Antti Korhonen1:45:03
1257FINLappeen Siniset (1093)+2:35:45Teemu Tukiainen1:25:33
1258FINYlivieskan Kuula 2 (1128)+2:35:52Jukka Saari1:43:26
1259FINIlveksen Jussit (1717)+2:35:56Harri Jortikka1:48:26
1260FINKOMMEET Metsään kadonneet (1836)+2:35:59Oskari Hanninen1:33:53
1261FINThinkers (1129)+2:36:04Henkka Tervaniemi1:43:03
1262FINFutisforum2 (1938)+2:36:05Aaro Kuivalainen1:37:36
1263FINVTT (1356)+2:36:05Hermanni Oksanen1:47:44
1264FINSuunta-Sepot 3 (1192)+2:36:07Juha Rantala1:38:03
1265FINIson kirkon liha (1290)+2:36:08Juho Lehtonen1:39:28
1266FINTieto (1218)+2:36:15Kim Vuori1:47:24
1267FINKalevan Rasti 4 (923)+2:36:29Netta Rajamäki1:20:30
1268FINEurajoen Wanhat Weikot (1701)+2:36:32Riku Juhala1:34:11
1269FINNavi 10 (1187)+2:36:33Simeon Platonov1:59:34
1270FINKarkki-Rasti 2 (1377)+2:36:34Kari Lehtonen1:26:28
1271FINKaivannon Erä- ja nuorisose (1877)+2:36:39Jari Virtanen1:53:06
1272FINKuhmon Peurat 2 (1183)+2:36:41Mika Marjeta1:45:52
1273FINKajaanin Suunnistajat 3 (1027)+2:36:43Hannu Mikkonen1:49:21
1274FINSomeron Esa 2 (1173)+2:36:49Asko Virolainen1:54:30
1275FINVähäperän kyntäjät (1448)+2:36:51Tuukka Virrasoja1:53:54
1276FINOK Kristina (1115)+2:36:52Rasmus Lillandt2:02:11
1277FINLohtajan Veikot (1074)+2:36:54Simo Paavola1:43:06
1278FINKarieksen porraus (1817)+2:36:56Sime Mutans1:55:10
1279FINVehkalahden Heikot (1853)+2:36:59Juha Vehkalahti1:51:34
1280FINIisalmen Visa 3 (1328)+2:37:02Tero Venäläinen1:44:21
1281FINKoposen 7 veljestä (1604)+2:37:06Teemu Heinola1:55:57
1282FINSuunta Jurva 2 (1199)+2:37:11Jukka Kinnari1:35:14
1283FINUrsprungsland Biathlon Team (1719)+2:37:12Jussi Heikkilä1:40:14
1284FINLapin Sudet (584)+2:37:12Matti Pekkala1:56:19
1285FINHämeen poliisilaitos (1134)+2:37:16Jussi Marttila1:34:33
1286FINMetsäklusteri (1122)+2:37:20Mauno Karppinen1:48:35
1287FINP-Haagan yhteiskoulu HanDy (1792)+2:37:20Olli Lehtonen1:52:55
1288FINRaKiNa (1435)+2:37:35Sari Lähdeniemi1:52:52
1289FINKeski-Karjalan Rasti 2 (883)+2:37:36Mikko Kaartinen1:38:11
1290FINSalomonin pojat (1125)+2:37:40Vesa Mörsky1:32:39
1291FINPatria Land (1205)+2:37:45Pyry Paloposki1:58:19
1292FINThe Elvis Challenge (920)+2:37:48Antti Kalliomäki1:41:55
1293FINAlanurmon Vire (898)+2:37:49Jussi Alakoskela1:46:30
1294FINKankaanpään Suunnistajat 3 (1482)+2:38:13Jorma Mähönen1:35:48
1295FINVetelin Urheilijat 2 (1387)+2:38:14Tero Rannila1:22:00
1296FINMittatekniikan keskus (1228)+2:38:24Jenni Hirvelä2:06:50
1297ESTJoka naised (1786)+2:38:29Sigrid Ruul1:36:16
1298FINInkeroisten Terho 2 (1293)+2:39:17Esko Kirssi1:53:49
1299FINSalon Vilpas (834)+2:39:21Timo Rantala1:53:49
1300ESTJüriöö Ülestõus (1874)+2:39:25Tarmo Tarlap1:40:19
1301FINKuopion Suunnistajat 4 (885)+2:39:28Ossi Lehtikangas1:43:02
1302FINPälkäneen Luja-Lukko 4 (1318)+2:39:30Jarmo Kallio2:03:47
1303FINKananpojat (1101)+2:39:34Kai Kyckling1:40:50
1304FINOK Trian 9 (1345)+2:39:34Mika Vilen1:36:34
1305FINOK Trian 11 (1237)+2:39:36Teemu Silvennoinen1:33:04
1306FINRasti-Hukat (1296)+2:39:37Kimmo Holappa1:32:38
1307FINAkaan Reserviupseerikerho (1116)+2:39:43Marko Mahkonen1:40:14
1308FINVihtavuoren Pamaus 4 (1439)+2:39:44Esa Manninen1:54:14
1309FINMhy Pirkanmaa 2 (1699)+2:39:48Tatjana Eskolin1:38:39
1310FINIF Femman 4 (919)+2:39:50Fredrik Backman2:00:47
1311FINMesikämmenet 2 (1371)+2:39:51Markku Nieminen1:39:19
1312FINRasti/C (1160)+2:39:53Jani Sillanpää1:51:48
1313FINMenestyspojat (1265)+2:39:54Pyry Vihtilä1:40:47
1314FINPalo-88 (752)+2:39:56Mika Rintala1:39:30
1315FINHal Bro (1080)+2:39:56Tommi Putkuri1:23:20
1316DENPähkinärinteen pallo (1833)+2:39:56Pekka Lampila1:37:53
1317FINHelsingin Palokunnan Urheil (1320)+2:39:58Sami Anttila2:15:36
1318FINOtaKraa 2 (1779)+2:40:04Riikka Joona1:56:33
1319FINLouhelan Woima (1266)+2:40:19Pasi Fränti1:38:15
1320FINKiimingin Urheilijat (427)+2:40:23Jarmo Pääkkönen2:07:18
1321FINVantaan Metsänkävijät (1039)+2:40:25Tuukka Lampinen1:33:23
1322FINHaukiputaan Heitto (1024)+2:40:29Juha Jeskanen1:51:24
1323FINVartiovuoren Pojat (1311)+2:40:30Topias Kähkönen2:01:26
1324FINNilsiän Nujakka (971)+2:40:34Juhani Matilainen1:49:12
1325FINEricsson SK (936)+2:40:43Pauli Mäki-Pollari1:59:45
1326FINKokkolan Suunnistajat 6 (1300)+2:40:52Ruska Saarela1:41:48
1327FINLievestuoreen Kisa (1154)+2:40:53Hilma Heinonen1:58:27
1328FINKuusankosken Urheiluseura 2 (1227)+2:40:55Joni Yrjölä1:55:08
1329FINHeSeKeKo (1232)+2:41:07Samu Salmelin1:58:34
1330FINMattersoft (1230)+2:41:23Mika Varjola1:45:22
1331FINReiskan seiska (1816)+2:41:28Janne Kontola1:57:44
1332FINPihkaniskat 6 (1107)+2:41:29Sami Nurmi1:48:35
1333FINKiilto Oy 2 (1920)+2:41:33Jyrki Tiihonen1:40:55
1334SWEOK Lalle (1913)+2:41:41Johan Balck2:05:57
1335RUSVyborg-orientir 2 (1480)+2:41:58SERGEY KATANTSEV1:49:54
1336FINHerrasmies Suunnistajat (1550)+2:41:59Matti Pärssinen1:30:51
1337FINKymin Suunnistajat 5 (978)+2:42:12Tuomas Tulimaa1:41:01
1338FINÄänekosken Sarjakuvaseura (1165)+2:42:12Petri Hämynen1:44:57
1339FINPaha Rasti (735)+2:42:14Sami Liponkoski1:46:11
1340FINIF Brahe 4 (1229)+2:43:10Eki Lehtimäki1:58:17
1341FINRamboll Finland 2 (1778)+2:43:12Jussi Vartiainen1:51:04
1342FINPelastuslaitos Päijät-Häme (937)+2:43:14Juha-Matti Karvinen2:03:42
1343FINPätilänkylän suunnistajat (933)+2:43:19Simo Värtö1:45:02
1344FINMäntsälän Urheilijat 2 (1046)+2:44:36Teemu Laurila1:40:28
1345FINPussin Kiristäjät 2 (1231)+2:44:37Santeri Salo1:47:24
1346FINKehityssuunta (1808)+2:44:45Tapio Jyväsjärvi1:54:33
1347FINMaarian Mahti 2 (1509)+2:44:51Tanja Etu-Huitti1:40:36
1348FINToramäen Turha Toivo (TTT) (1502)+2:44:56Jari Ruohonen2:03:12
1349FINValkeakosken Haka 3 (1404)+2:44:56Seppo Jokinen1:45:51
1350FINValkealan Kajo 2 (842)+2:44:58Tuomo Torkkeli1:44:10
1351FINTarpian Suunta 2 (1389)+2:44:58Vesa Ijäs1:45:11
1352FINSattajärven hukkautujat (1949)+2:45:00Jarkko Kristo1:55:29
1353FINMPK Häme (1706)+2:45:02Mikko Turunen1:53:34
1354FINOK Raseborg 3 (657)+2:45:02Andre Nylund1:38:00
1355FINMaanmittauslaitos Tre (740)+2:45:08Olli Hämäläinen1:51:44
1356FINMusta Neliö 3 (1498)+2:45:11Tarik Hossain1:42:32
1357FINHaikkiheikit (1326)+2:45:16Matias Pitkänen1:47:32
1358FINSaarijärven Pullistus 3 (874)+2:45:16Seppo Järvinen2:01:10
1359FINDentina (1037)+2:45:21Tuomas Jeskanen1:18:28
1360FINKinttuviisas (1655)+2:45:23Jeremias Penttilä2:20:45
1361FINYksintein (1105)+2:45:29Pirita Salomaa1:55:28
1362FINTeam Tommila (1149)+2:45:49Akseli Tommila2:00:52
1363FINUrpon Rytky (860)+2:45:54Arto Jokela1:38:57
1364FINAkustin perikunta (1121)+2:46:36Juuso Reponen1:28:42
1365FIN2Einsteins 2 (1826)+2:46:43Risto Mourujärvi1:31:32
1366FINKuhmalahden Kisa (1845)+2:46:46Sakari Hinkkala1:50:22
1367FINKolmenkympin ikäkriisi (1781)+2:46:49Joel Heino1:35:43
1368FINTeam Puomitutut (1867)+2:46:54Anssi Klapuri2:01:32
1369FINLahden Kaleva (1305)+2:46:56Teppo Laine2:23:47
1370FINVäli-Mikkolan Voima (787)+2:46:57Tomi Nevalainen1:45:34
1371FINFuturice 2 (1742)+2:47:00Akseli Käppi1:42:35
1372FINTuoreet jalat (1486)+2:47:02Antti Hannuniemi1:47:39
1373FINFreeport Cobalt (727)+2:47:05Jussi Hietala1:28:11
1374FINAseman Konttaajat (1206)+2:47:05Teppo Källi1:40:54
1375FINRasti-UHO 2 (1597)+2:47:11Lauri Scheinin1:56:15
1376FINUPM 1-ERI (1572)+2:47:14Arto Rautapää1:44:26
1377FINKumpulanmäen Sällit (1117)+2:47:18Anton Nolvi1:41:42
1378FINPuijon Pojat (952)+2:47:24Antti Lindgren1:33:41
1379FINOhovaaran sulttaanit (1632)+2:47:31Sami Orpana1:41:09
1380FINAjolinja (996)+2:47:37Pasi Luukko1:47:21
1381FINKunnon Urheilijat 3 (1337)+2:47:41Eero Mäki-Lohiluoma2:07:08
1382FINTampereen Maratonklubi (1691)+2:47:54Rami Huovinen1:38:31
1383FINFC Kiisseli (1743)+2:47:59Mikko Minkkinen1:47:57
1384FINVaisto Solutions (1766)+2:48:00Marko Lyden2:40:09
1385FINJäreä (1545)+2:48:03Antti Kokkola1:46:35
1386FINÅF (1412)+2:48:03Petri Huotari2:02:52
1387FINKehämajavat (1883)+2:48:05Antti Lehtimäki1:43:28
1388FINSaloisten Reipas 4 (1374)+2:48:07Pekka Lampela1:44:50
1389FINMelassikatastrofi (1385)+2:48:08Ville Pekkinen2:16:53
1390NORGanddal IL 2 (1633)+2:48:11Jörgen Breivold1:32:17
1391FINJoen Suunta 2 (1546)+2:48:12Petri Hallikainen1:43:21
1392FINRastin Pojat (1253)+2:48:12Jari Hurme2:09:12
1393FINMaanpuolustuskorkeakoulu (1673)+2:48:14Jussi Pajunen1:54:55
1394FINPedienteering Turku (1420)+2:48:19Olli Turta1:47:56
1395FINOK77 7 (1092)+2:48:34Jari Lindholm1:27:18
1396FINPinkki Dynamo (1587)+2:48:40Mika Pesonen1:56:30
1397FINLauttakylän Luja 2 (1538)+2:48:50Kai Yli-Sipilä1:52:53
1398FINNavi 8 (1078)+2:49:01Santtu Virjula1:29:44
1399FINNälkähaukat (1856)+2:49:51Petri Meurman1:33:09
1400LATSiguldas Takas (347)+2:49:53Jekabs Niklavs Janovs1:20:39
1401FINMTK-Asikkala (1531)+2:50:02Juuso Heikkilä1:39:04
1402FINTamro - Tarmolla ja sydämel (1335)+2:50:03Juho Mustonen1:37:07
1403FINEspoon Suunta 7 (821)+2:50:07Akseli Galkin1:57:44
1404FINSuunta Jurva 3 (1158)+2:50:08Keijo Kiviluoma1:51:16
1405FINRykimäkallion Pojat (1382)+2:50:42Nikke Partio1:42:18
1406FINOK77 5 (1380)+2:50:43Jonas Westerlund1:50:29
1407FINSalon Seudun Kanakoiraharra (1077)+2:50:49Lasse Aalto2:06:26
1408FINPetolintu 2 (1071)+2:50:53Lari Jyrhämä1:52:17
1409FINHelsingin Suunnistajat 15 (738)+2:50:59Antti Saarinen2:04:52
1410FINKaidan Tien Kulkijat B (1759)+2:51:00Tuomas Kiiskinen1:48:33
1411FINHusulan Kunto (1238)+2:51:00Janne Härkönen1:36:40
1412FINKarhunkaatajan kennel (1855)+2:51:01Aleksanteri Järvinen1:47:26
1413FINVihtavuoren Pamaus 3 (1171)+2:51:03Kauko Salonen1:53:57
1414FINLeppälän suuntavaisto (991)+2:51:03Tero Tiitu1:50:01
1415FINRadiosuuntaajat (1112)+2:51:05Jaakko Vaho1:58:14
1416FINHämeenlinnan Tarmo 2 (1127)+2:51:09Matti Gustafsson2:03:52
1417FINKonneveden Urheilijat (809)+2:51:11Ville Varis1:53:04
1418SWERedtzer OK (1668)+2:51:12Lars Gerhardsson Redtzer1:47:47
1419FINPihkaniskat 8 (778)+2:51:23Antti Terävä1:53:18
1420FINRasti-Perniö (781)+2:51:55Ville Eskelinen1:59:23
1421FINPimeduse Ryytel RT (1780)+2:51:56Pekka Kettunen1:42:54
1422FINLauri Rehnin perilliset (1388)+2:51:59Markus Matilainen1:46:54
1423FINSurut (1678)+2:52:00Markku Piittari1:35:37
1424FINFyysikkokilta (1676)+2:52:02Henry Pietilä1:32:08
1425FINkäpylä maanantai (1422)+2:52:06Hulkkonen Ville1:38:22
1426FINLrhto (1851)+2:52:08Huttunen Matti1:27:37
1427FINOK Raseborg 4 (708)+2:52:13Kimmo Mäki1:44:31
1428FINRastiPiikkiö 5 (1522)+2:52:16Marko Hietanen2:03:27
1429FINRasti-Vihti 3 (1399)+2:52:18Tuukka Toivonen1:54:32
1430FINTyhmän rohkeat veljekset (1109)+2:52:25Pekka Pölönen1:55:43
1431FINKirre ja Himmeet Valot (1824)+2:52:25Terjo Kallioniemi1:50:17
1432FINRasti-Hyry (725)+2:52:27Veli-Matti Lähdesmäki1:31:18
1433FINSuunnistajat Sitaateissa (1787)+2:52:28Jalmari Mäkijärvi1:55:53
1434FINME Pummit (1359)+2:52:35Päkkilä Jukka2:03:52
1435FINSitowise (1220)+2:52:50Eero Lehikoinen1:59:39
1436FINTeam Käenpesä (1849)+2:53:08Soile Krzywacki2:01:38
1437FINTeam Keisanen (1304)+2:53:09Olli Keisanen1:49:31
1438FINTuusulan Voima-Veikot 2 (1513)+2:53:37Janne Kiiskinen1:50:52
1439FINSavon Suunta 2 (1264)+2:53:40Pekka Järvenpää1:43:51
1440FINOYS Vapari (1248)+2:57:10Antti Härmä1:43:58
1441FINTAkSiSuYs (1775)+2:57:14Konsta Virtanen1:40:09
1442FINSEW Service (1972)+2:57:17Ville Tuomala1:23:12
1443FINAtria (1052)+2:57:24Aapo Linjala2:05:47
1444FINTeam Maha (1327)+2:57:35Mikko Seppälä1:35:25
1445FINKompassibois (1495)+2:57:45Toni Joutjärvi1:38:13
1446FINKoutsi ja pojat (1910)+2:57:47Sami Ojala1:44:48
1447FINABB SK (1436)+2:57:48Atte Martikainen1:47:50
1448ESTBona Fide (667)+2:57:56Mati Preitof2:13:55
1449FINRealtimers (1693)+2:57:57Joonas Hiltunen2:08:56
1450FINMaasotakoulu LPR 3 (1715)+2:58:13Teemu-Taneli Korpela1:28:39
1451FINFTA 3 (1314)+2:58:16Lassi Jaatinen1:42:05
1452FINPetäjäveden Petäjäiset (1347)+2:58:23Kimmo Pahkala1:47:10
1453FINVeikkaus 2 (1200)+2:59:20Riitta Nissi2:11:40
1454FINNumppi Brothers (1585)+2:59:21Pauli Eskelinen2:06:24
1455FINGastrocnemius Ferreus 2 (1376)+2:59:22Heikki Karjalainen1:39:34
1456FINEtelä-Kymen Suunnistajat (660)+2:59:31Jukka Toivari1:41:36
1457FINEksymä 360 (1535)+2:59:44Olli Raudus2:18:03
1458FINVerttuun Namika 2 (1010)+2:59:44Jarkko Raukola1:58:16
1459FINKunnon Urheilijat (1224)+2:59:47Esko Huhta1:25:34
1460FINHaapaveden Urheilijat (876)+2:59:47Reima Piispanen1:45:16
1461GERKanin tahti (1025)+2:59:49Janne Lumia1:41:46
1462FINRastiPiikkiö 3 (1381)+2:59:53Kari Sillanpää1:32:44
1463LATIK Auseklis 2 (974)+2:59:55Valdis Lepiksons1:54:48
1464FINTeam Laardi (1459)+3:00:02Heini Nikander1:58:00
1465FINRaja-Karjalan Suunnistajat 3 (1255)+3:00:03Jussi Eskelinen1:40:08
1466FINAlijäämähyvitys (1383)+3:00:04Jussi Haara1:40:28
1467FINTeam Koo (1512)+3:00:11Joonas Niinimäki1:43:52
1468FINOulun Reipas (1177)+3:00:12Marko Kela1:45:33
1469FINHonkajoen Seudun Urheilijat 2 (1393)+3:00:16Jukka Koskiniemi1:39:05
1470FINSalokylän Samoajat (1681)+3:00:18Tommi Torni1:49:32
1471FINRantakoiviston lapset (1666)+3:00:19Oula Maijala2:01:37
1472FINRaseborg Lost and Found (1135)+3:00:21Heikki Kiili1:52:18
1473FINItä-Jänkhän Jhullit (1061)+3:00:26Ville Suhonen1:59:02
1474NORStavanger Orienteringsklubb 2 (1540)+3:00:28Jone Säbbö1:39:15
1475FINKorona (1207)+3:00:28Antti Vähätalo1:30:20
1476FINPuutteenperän Konkelot (1819)+3:00:32Timo Hongisto1:50:30
1477FINTeam Proxion (1912)+3:00:43Anssi Krooks2:15:52
1478FINYlistaron Kilpa-Veljet 3 (931)+3:00:45Ilkka Sillanpää1:47:58
1479FINAC Liiga (1419)+3:00:45Marko Sajaniemi1:44:41
1480FINIK Tunnelpojkarna 2 (1923)+3:01:35Matti Lankinen1:45:38
1481FINSyvä Pääty (1674)+3:01:37Olli-Pekka Törmä1:44:10
1482FINLohtajan Veikot 2 (1554)+3:01:49Seppo Jylhä1:34:50
1483FINRistin Miehet (1152)+3:01:54Timo Rötkö2:02:55
1484FINKouvolan Suunnistajat 6 (1346)+3:02:31Jukka Sakki1:33:11
1485FINOllinkulman Jullit (1903)+3:02:32Aura Rapatti2:05:32
1486FINDirty Seven (1284)+3:02:44Jussi Lautala1:44:35
1487FINExme (1732)+3:03:09Matias Korpela2:00:27
1488FINPikku Hukat (1088)+3:03:12Antti Nykänen1:43:59
1489FINItä-Päijänteen Rasti 2 (1021)+3:03:14Atte Olkkonen1:41:01
1490FINEkokumppanit (1671)+3:03:24Mari Tolppa2:12:06
1491FINTampereen Pyrintö 12 (1580)+3:03:25Timo Vesterinen2:11:37
1492FINHollolan Urheilijat -46 3 (1579)+3:03:27Esko Parikka1:46:12
1493FINMusta Neliö 2 (1927)+3:03:29Marko Toivo2:03:54
1494FINHRUP (1014)+3:03:30Riikka Aakula1:54:08
1495FINDowntown 65 4 (1423)+3:03:31Risto Sinkko2:06:03
1496FINSaimaa Trail Runners (1066)+3:03:34Teemu Karhu1:52:35
1497FINRastivarsat 5 (926)+3:03:34Harri Henttonen1:55:39
1498FINMetsäylioppilaat (1094)+3:03:36Elli-Noora Kamppuri1:52:38
1499FIN2Einsteins (911)+3:03:40Mikko Pynnönen1:43:48
1500FINSuunta Hukassa (1861)+3:03:58Markku Nieminen1:47:40
1501FINRajiksen uppopalloilijat (1814)+3:04:01Pyry Lahdenperä2:02:51
1502FINParokyttyräukot (1858)+3:04:03Jesse Honkanen2:05:56
1503FINBoliden ja Vuorimieskilta (1682)+3:04:09Sebastian Nikolov2:02:10
1504FINMetsäpalvelut Hautala (1908)+3:04:10Kaisa Hautala1:52:18
1505LATZiemelkurzeme OK 3 (1611)+3:04:17Janis Engelitis1:42:15
1506FINSaunasaaren Säkä (1761)+3:04:38Eero Syrjä1:48:25
1507FINWIO Team (1541)+3:04:42Pasi Rajala2:20:34
1508FINLammin Säkiä 3 (1234)+3:04:45Aki Kiiliäinen1:44:55
1509FINTeam TheSoma (1878)+3:06:49Hannu Sainio1:59:39
1510FINTampereen Pyrintö 10 (1485)+3:06:57Juha Mustonen1:45:52
1511FINTeam Tiuraniemi (1282)+3:07:01Sanna Hamari2:07:29
1512FINLahti Energia (1396)+3:07:13Asta Grönlund2:13:29
1513FINKuusamon Erä-Veikot 2 (1142)+3:07:19Aino Vuopio1:29:44
1514FINUNO SK 2 (1470)+3:07:21Kari Mahlberg2:24:35
1515FINHiidenkiertäjät 7 (1397)+3:07:23Mikko Iivonen2:04:02
1516FINKeffin suunnistajat (1424)+3:07:30Mikael Laxåback2:19:28
1517FINPunkalaitumen Kunto 2 (1256)+3:07:43Pentti Mykrälaakso1:50:34
1518FINFujitsu 2 (1684)+3:08:06Janne Markkanen2:11:12
1519FINOK Trian 7 (1471)+3:08:36Mikaela Borgman2:26:04
1520FINSuunta-Veikot (1429)+3:08:39Matti Mannonen2:16:26
1521FINEspoon Suunta 9 (989)+3:10:03Seppo Kemikaali Väätäinen2:00:16
1522FINMS Parma 7 (616)+3:10:06Joona Parjanen3:06:00
1523FINTampereen Sähkölaitos (713)+3:10:37Antti Järvinen1:50:28
1524FINESOn seniorit (1405)+3:10:38Sampo Varjonen1:50:10
1525FINMöttösen Juurakko (1807)+3:10:41Arto Kalliokoski1:41:26
1526FINOutotec Lappeenranta (1406)+3:10:46Petri Tarkiainen1:59:34
1527FINOK Kampen (1752)+3:10:51Jussi Heikkinen1:39:25
1528FINSuunta Jyväskylä 7 (1653)+3:11:07Otto Hannunen1:58:18
1529FINTurengin Sarastus 2 (1355)+3:11:30Paavo Arvola1:54:22
1530FINJärjestelmäkeskus JÄRJK (1654)+3:11:31Risto Kuuskeri1:52:17
1531FINAlastaron Reserviläiset (1243)+3:11:38Esko Pirttimäki2:01:21
1532FINOff Course (1344)+3:11:41Aki Rouhiainen2:08:27
1533FINRasti-Pielinen 2 (1369)+3:11:41Mervi Meriläinen1:54:05
1534FINPeikot Hiihto 2 (1822)+3:11:44Jyrki Alanne1:56:11
1535FINLuja DreamTeam 2019 (1767)+3:11:46Ari Alander1:55:13
1536FINReservin lääkintäupseerit (1968)+3:11:47Miika Rantanen1:38:32
1537FINLiperin Lenkki (1083)+3:11:49Teemu Kelavirta1:52:09
1538FINVeljekset Heiskanen (1100)+3:11:51Esa Lehti1:43:38
1539FINRasti-Vihti 5 (1599)+3:12:00Martti Nio2:28:32
1540FINOlvastin Tana (1166)+3:12:17Tero Backman2:32:09
1541FINKIWA Inspecta (1386)+3:12:19Jukka Tonteri1:56:32
1542FINHelsingin Suunnistajat 6 (1331)+3:12:23Tero Immonen1:59:03
1543FINLateksii (1594)+3:12:26Leevi Hovatov1:44:33
1544FIN102. Kadettikurssi (1745)+3:12:29Matias Alatörmänen1:54:09
1545FINRakennus Oy Antti J. Ahola (1048)+3:12:30Tommi Oksa1:40:57
1546FINValiokerho Jyväskylä (1150)+3:12:31Juha Tuikkanen2:08:56
1547FINLostBoys (1286)+3:12:35Timo Talja1:52:18
1548FINNääsCSA (1751)+3:12:38Gerbrand Bijmolt1:54:15
1549FINSuunta 2000 2 (680)+3:12:39Hannu Lamminaho1:41:54
1550FINAtmospiiri (1848)+3:12:41Niklas Mattsson2:01:40
1551FINSatakuntalainen Osakunta (1325)+3:13:03Pia Isolähteenmäki1:52:25
1552FINRejlers (1159)+3:13:18Pekka Martikainen1:51:19
1553FINSuperkompensaatio (1090)+3:13:31Jan Paldan2:14:39
1554FINSuuntavaisto SK 2 (1565)+3:13:32Janne Hämäläinen2:16:15
1555FINTeam SOSE (1298)+3:13:35Tommi Wallenius1:43:50
1556FINDG SataIT (1841)+3:13:42Arttu Koivisto2:15:36
1557FINNotkeat puuhevoset (1004)+3:13:47Antti Honkanen2:14:41
1558FINSata lasissa 2019 (1837)+3:14:01Jussi Pasanen2:39:14
1559FINLoimaan Jankko 2 (1562)+3:14:04Kimmo Aavila1:55:38
1560FINHämeenlinnan Sukeltajat (1905)+3:17:00Janne Pykälistö1:48:42
1561FINPohjaKosketus (1408)+3:17:04Ville Porkka1:47:48
1562SWEVäsby OK (1023)+3:17:05Jonas Öhman1:32:05
1563FINLiperin Taimi 2 (1190)+3:17:10Seppo Laaksamo1:56:52
1564FINKadettikurssi 67 (1844)+3:17:33Kari Maijala1:57:24
1565FINEpäselvä Joukkue (1299)+3:18:30Jussi Hakola2:30:07
1566FINRetkiryhmä 06 (966)+3:18:33Markku Jyrkäs1:49:55
1567FINEspoon Akilles Venlat 2 (1820)+3:18:37Elina Rauhala2:04:09
1568FINVarnitsa (1254)+3:18:42Sami Leppänen1:52:10
1569FINMettähäsä (1907)+3:18:46Tommi Vanhoja1:45:30
1570FINRasti-Kurikka 4 (1257)+3:18:51Martti Alanen2:07:48
1571FINLahden Taimi 2 (929)+3:18:53Ilkka Stranden2:14:12
1572FINIBM Sport club (1338)+3:18:54Jouni Huttunen2:37:29
1573FINTeam Allback (1518)+3:18:59Wille Keltikangas2:16:12
1574FINAthletic Club Hollola Elite (1534)+3:18:59Timo Kytö2:19:34
1575FINNokian Tyres (1893)+3:19:01Rami Helenius2:06:08
1576IRLE-CHIP! (1246)+3:19:10Paul OSullivan-Hourihan3:22:24
1577FINKouvolan Palokunnan Urheili (1126)+3:19:44Antti Salovaara2:08:41
1578FINHyytiälän Huutajat 2 (1586)+3:20:26Harri Paakkulainen2:04:16
1579FINDowntown 65 3 (1360)+3:20:30Jukka Markkanen1:51:08
1580FINMesikämmenet (838)+3:21:33Marko Rintanen1:35:27
1581FINPttk (1336)+3:21:53Abel Ledesma1:49:58
1582FINKeisus Extreme Saunas (1677)+3:22:05Kalle Rantala1:48:01
1583FINSatunnaiskulkijat (1656)+3:22:41Oskari Färdig2:11:52
1584FINHiisirastiKiukU (467)+3:22:43Heikki Mäkipere2:14:37
1585FINHelsingin Suunnistajat 11 (1106)+3:22:50Raino Lampinen2:20:52
1586FINJyväskylän Yliopiston yliop (1441)+3:22:52Topias Peltonen1:34:28
1587FINRastikarhut 2 (1275)+3:23:09Juha Silvanto2:17:13
1588FINTalvisalon Sukuvika (1793)+3:23:12Jaakko Lintunen2:05:51
1589FINPolyteknikkojen Raittiusseu (1272)+3:23:12Jyrki Kuula2:29:32
1590FINHihhulit (1197)+3:23:15Kimmo Kiiski1:54:49
1591FINPaha Rasti 2 (1421)+3:23:18Mika Laiti2:18:08
1592FINRyttylän Visa (1948)+3:23:25Timo Korhonen2:19:18
1593FINKnut Posse (1568)+3:23:32Janne Kirjasniemi2:30:10
1594FINPartiolpk Roineen Tytöt (1725)+3:23:37Anni Ylä-Outinen2:03:30
1595FINV-S maakuntakomppania (1102)+3:23:38Matti Lindgren2:16:08
1596FINCastorIT (1507)+3:23:42Mikko Wähäsilta1:52:54
1597FINHelsingin Metsänkävijät (1340)+3:23:43Pekka Suomalainen2:09:48
1598FINSports by LUT (1445)+3:23:45Lauri Pyy2:16:35
1599FINLandis+Gyr 2 (1956)+3:23:47Lauri Nykänen2:22:32
1600FINEtte Löydä (1530)+3:24:04Marko Huotari1:51:09
1601FINCSC (1519)+3:24:23Joni Virtanen2:08:46
1602FINArsenal Finland (1426)+3:24:32Lassi Larjo2:05:15
1603FINSuunta-Sepot 4 (1556)+3:27:14Harri Mäkelä1:49:30
1604FINJyväskylän Yliopiston yliop 2 (1749)+3:27:16Arttu Karila2:07:35
1605FINItä-Hämeen Rasti 3 (1443)+3:27:21Matti Palvaila2:06:19
1606FINAlajärven Ankkurit 2 (1489)+3:27:31Paavo Sillanpää2:11:07
1607FINSavon Kylähullut (1567)+3:27:35Paavo Toivanen2:18:00
1608FINKouvolan Suunnistajat 3 (1516)+3:27:40Ville Komulainen1:54:31
1609FINNorsU (1885)+3:27:44Samuli Lindvall1:58:47
1610FINHepojoen Pinnistys (1514)+3:27:45Kimi Kilkkilä1:33:34
1611FINRastaalan rasti I (1098)+3:27:50Mikko Kaartinen1:44:10
1612FINKaarinan Ristiritarit (1156)+3:28:20Timo Rehmonen2:19:52
1613FINSotkamon Jymy 3 (893)+3:28:54Janne Heikkinen2:35:58
1614FINMS Parma 9 (1618)+3:29:21Kimmo Valtonen1:35:24
1615FINPiiroiset (1663)+3:29:25Heikki Tegelberg1:43:58
1616FINHelsingin Palokunnan Urheil 2 (1703)+3:29:26Juho Kuntu1:40:56
1617FINSE Enocell (1765)+3:29:28Pekka Ignatius1:54:56
1618FINKluri (1737)+3:29:29Miikka Mörö1:53:02
1619FINLaihian Luja 5 (1558)+3:30:14Arto Tammi1:52:45
1620FINmroom (1333)+3:30:28Rantala Eija2:06:21
1621FINPuijon Pojat 2 (1208)+3:31:44Kimmo Kantonen1:46:35
1622FINMusta Neliö 4 (1886)+3:31:50Timo Manninen1:59:53
1623FINVALOR Partners (1868)+3:32:05Tomi Fyrqvist1:59:02
1624FINSK Vuoksi 3 (889)+3:32:08Viivi Varjus2:00:02
1625FINTSE for the Future (1398)+3:32:08Petri Tapio1:59:10
1626FINRasti-Jussit 5 (1651)+3:32:27Juhani Luhtasaari2:17:18
1627FINKotipojat (1103)+3:32:28Eero Palomäki2:00:25
1628FINJullikat skoogessa (1323)+3:32:30Jaakko Tanhuanpää2:05:17
1629FINOK kunto OK (1608)+3:32:32Hannu Aska1:35:20
1630FINRuokonen OrienteringsKlubb (1870)+3:32:34Ville Ruokonen2:16:47
1631FINOC Utmanare (1054)+3:32:36Antti Pinomaa2:13:41
1632FINHelsingin Suunnistajat 10 (1242)+3:32:41Jussi Pajala2:12:41
1633FINRajamäen Rykmentti 6 (1613)+3:32:41Mikko Väkiparta2:07:45
1634FINFlash in the Night (1932)+3:32:43Pekka Virkkunen2:02:03
1635FINLaihian Lihavat (1578)+3:32:45Timo Nieminen2:27:23
1636FINRantasalmen Urheilijat (1407)+3:32:51Hannu Tiusanen2:03:37
1637FINKiinnostus Suunnistajat 2 (1593)+3:32:52Arto Inkala2:28:51
1638FINLaihian Luja 4 (1537)+3:32:54Petri Koivula1:49:59
1639FINKeravan Urheilijat 4 (1650)+3:32:55Hannu Partio2:17:10
1640FINKarhijärven Suunnistajat (1520)+3:32:58Janne Ranz2:19:52
1641FINKlenkat (1843)+3:33:38Rissanen Jukka2:28:08
1642FINLääkintävarikko (1316)+3:33:42Matti Fält2:30:22
1643FINViertolan saunaporukka (1481)+3:33:44Mikko Mäkitalo2:30:46
1644FINOK77 8 (1472)+3:34:26Jarmo Koskela1:20:33
1645FINRastiaasit (1378)+3:35:58Katariina Komi2:15:48
1646FINPälkäneen Luja-Lukko 3 (1521)+3:36:13Janne Kallio2:08:05
1647FINTeekkarikuoro (1880)+3:36:26Waltteri Wiro1:47:54
1648FINJärvenpään Palo 2 (1510)+3:36:53Markus Kilkki2:06:06
1649FINEspoo Expos (1312)+3:36:54Joonas Varso1:50:11
1650FINKokkolan Suunnistajat 5 (1547)+3:36:55Samu Martinmäki2:28:28
1651FINKuortaneen Kunto 2 (1263)+3:38:56Tuomas Mikkola2:24:26
1652FINLittoisten Partabooat (1433)+3:39:00Eeva Pekanheimo2:23:45
1653FINValio TM (1532)+3:39:05Antti Vauhkonen2:05:31
1654FINRasti E4 2 (554)+3:39:08Timo Minkkinen2:05:40
1655FINKkinimäen Weljekset (1139)+3:39:10Markku Okkonen2:07:30
1656FINSaimaa Trail Runners 2 (1667)+3:39:11Vesa Tiainen2:27:12
1657FINWiipurilainen Osakunta (1492)+3:39:13Samuli Huuhilo1:42:49
1658SWETacton Systems AB 2 (1488)+3:39:14Anders Karlström1:42:46
1659FINVesikämmenet (1271)+3:39:17Petteri Torssonen1:38:14
1660FINDear Family Breitholtz (1896)+3:39:17Jaakko Vesala1:45:17
1661FINSEPI (1726)+3:39:20Matti Isohanni1:48:52
1662FINTuusulan Tallaajat 2 (1605)+3:39:21Kari Hyrkäs2:12:16
1663FINPieni Tauko (1924)+3:39:24Antti Kangas2:09:26
1664FINMETSÄn tähden (1276)+3:40:08Timo Syrjälä1:50:16
1665FINHämeenlinnan Suunnistajat 4 (240)+3:40:16Martti Lehtonen1:49:42
1666FINCH-Polymers (1846)+3:40:45Joel Köykkä2:41:32
1667FINeLadies 3 (1939)+3:41:41Heidi Torp-Donner2:05:17
1668FINItä-Hämeen Rasti 2 (1460)+3:42:17Juha Teirivaara1:56:13
1669FINValio Nestle (1411)+3:42:23Jarkko Lattu2:24:40
1670FINTeam Armas (1391)+3:42:53Otso Tilus2:00:39
1671FINEntisten Nuorten Urheiluseu (1869)+3:42:54Timo Jutila2:14:47
1672FINDoranova Oy (1835)+3:43:29Sakari Uusitalo2:08:42
1673FINTeam Lost 2 (1317)+3:43:41Tomi Liljemark1:53:11
1674FINViitamäen Veto (1566)+3:43:54Simo Viitanen1:49:55
1675LATZiemelkurzeme OK 4 (1138)+3:43:56Alvita Mirecka2:40:27
1676FINSuunnilleenstajat (1748)+3:44:24Tomi Åberg2:15:32
1677FINTelko (1898)+3:44:27Alexandra Ershova3:14:34
1678FINKoskilaakson Ojamiehet (1925)+3:45:48Aada Forsman1:41:38
1679FINSon Huanot (1955)+3:45:55Eero Erkkilä2:00:19
1680FINFTA 4 (1708)+3:46:13Tarmo Kauppi1:44:49
1681FINKuopion Suunnistajat 5 (1951)+3:46:24Arto Vesterbacka1:56:00
1682FINArtjärven Ahjo (1524)+3:46:54Ilkka Halso2:24:39
1683FINSeNaatti (1866)+3:47:18Tuomas Pusa2:00:28
1684FINKanavan Kiertäjät (1838)+3:47:30Ari Tertsunen2:55:27
1685FINPulttiBoys Karjalan Pultti (1549)+3:47:35Mika Väänänen2:06:31
1686FINsalparasti (1057)+3:47:45Tomi Anttila2:21:43
1687FINKoneen Kerho 2 (1352)+3:49:05Juha Tervola2:18:29
1688FINTampereen varuskunta (1553)+3:50:08Pekka Aalto1:46:38
1689FINVarsinaissuomalainen osakun (1548)+3:50:08Frida Brogren1:28:28
1690FINBasware (1630)+3:50:11Timo Anttila1:43:20
1691FINSK Ohijuoksu (1741)+3:50:26Venäläinen Henri2:18:50
1692FINRasti-Vihti 6 (1497)+3:50:30Petri Nyman2:21:21
1693FINStormin Teräs (819)+3:50:33Lauri Jouppi2:33:17
1694FINSalon Viesti (1153)+3:50:33Ari Peltola1:32:02
1695FINKODIKAS TALO (1954)+3:52:08Kristina Välkki2:06:15
1696FINKyröön Kopla (1705)+3:52:12Antti Greggilä1:55:41
1697FINRastihaukat 2 (1267)+3:52:27Kimmo Tikka2:14:55
1698FINLahden Työväen Hiihtäjät (1462)+3:52:29Antti Tapiola2:19:48
1699FINKanKi (1591)+3:52:32Ville Linnola2:33:36
1700FINGeologian tutkimuskeskus (1437)+3:52:38Kaisa Turunen2:36:33
1701FINJouluksi kotiin (1225)+3:54:09Sami Muranen2:33:23
1702FINIisalmen Visa 2 (1639)+3:54:13Pekka Koljonen2:33:24
1703FINTeam Supponen (1528)+3:54:23Sanna Supponen2:07:39
1704FINVuoristoradan Jarrumiehet (1914)+3:56:17Mikko Makkonen1:54:13
1705FINReaktor Innovations 2 (1201)+3:58:52Oskari Pirttikoski2:31:44
1706FINArk United 2 (1182)+3:58:53Janne Tani2:21:30
1707FINKohti ääretöntä (1730)+3:58:59Jonne Rittola2:26:04
1708FINKOP Pankki-Veikot (1457)+3:59:19Paavo Haavisto2:48:00
1709FINRässi-Rasti 2 (1447)+4:01:05Juha Karjalainen2:20:06
1710FINTästä ei keli parane. (1710)+4:01:41Teemu Lampinen2:01:50
1711FINHyytiälän Huutajat (1384)+4:01:53Matti Ojala2:16:50
1712FINTuurihaukat 2 (1879)+4:01:59Pasi Riihimäki1:47:12
1713FINSuomenlahden merivartiostoH (1917)+4:02:04Karri Hietamäki1:48:02
1714FINTeam 7P (1729)+4:02:13Pauli Markkanen2:11:24
1715FINJärvenpään Palo 3 (1511)+4:05:27Jere Kingelin2:46:02
1716FINRastin Kiertäjät (RaKit) (1496)+4:05:35Viljami Tervakoski1:43:57
1717FINKiilto Oy (1768)+4:06:19Juha Vaani1:54:26
1718FINJoensuun SuppaKetut 2 (1626)+4:06:42Ilpo Tuononen2:05:19
1719FINJYY Jopa (1827)+4:06:45Teppo Salminen1:54:33
1720FINValkealan Kajo 3 (1350)+4:06:49Eemeli Lantta2:15:56
1721FINRistiinan Rasti-Reinot (1958)+4:06:55Marko Luntinen2:37:08
1722FINStora Enso Rastiretkiläiset (1198)+4:07:04Juho Kulonen2:20:16
1723FINSuonsalmen Suunta (1500)+4:07:05Veijo Hotokka2:17:01
1724FINHaikkiheikit 2 (1941)+4:07:07Julius Karjalainen2:48:08
1725FINMäntän Seudun Eräpirkat 2 (1645)+4:07:15Janne Virkki1:28:43
1726FINMöbiuksen matka (1525)+4:07:39Olli Koskela2:16:30
1727FINRastikarhut 4 (1569)+4:07:43Timo Virtanen1:57:19
1728FINM68_Maanmittarit (1617)+4:08:37Pekka Vilska2:01:38
1729FINHönöt SK 2 (1491)+4:08:38Juha Sipilä2:19:46
1730FINMoVo (1942)+4:08:41Pekka Jokela2:02:02
1731FINSuppaMurmelit -17 (1685)+4:08:44Risto Pyykkö1:58:22
1732FINRaNcat ladyt (1953)+4:09:19Pinja Toivanen1:46:53
1733FINSepontalon Vonkaus (1603)+4:10:11Peter Granqvist2:36:35
1734FINVRU Hyvinkää (1366)+4:11:06Jukka Rahkonen2:08:00
1735FINTeam Heinonen (1825)+4:11:09Venni Heinonen2:52:27
1736FINReilut Miehet Havumetsien (1614)+4:11:17Antti Korkeakangas1:48:14
1737FINHimla Arkkitehdit (1798)+4:11:37Lassi Tulonen1:55:21
1738FINJidoka (1962)+4:13:19Heikki Väänänen1:44:58
1739FINEläMys (1799)+4:13:21Pasi Hämäläinen1:36:47
1740FINRasti-Sopulit (1747)+4:13:28Lauri Toivio2:03:00
1741FINHyvinkään Rasti 5 (1301)+4:13:28Jyrki Laaksonheimo2:41:42
1742FINSkrinnarit (1349)+4:13:31Timo Rantanen2:41:58
1743FINPihkaniskat 5 (1260)+4:13:47Heli Rasimus2:56:26
1744FINAlajärven Ankkurit 3 (1570)+4:14:29Vesa Luoma2:29:26
1745FINSaloisten Reipas 3 (1341)+4:14:34Niilo Sevon2:13:23
1746FINGardner Denver (1933)+4:14:39Juhis Pietilä2:45:17
1747FINEspoon Akilles 8 (1559)+4:15:44Antti Hanhijärvi2:45:40
1748FINVertex Search Engines (1619)+4:16:02Jari Painokallio2:40:27
1749FINSonnin Suti (1484)+4:16:06Mats Söderlund2:00:16
1750FINRistiin Rastiin (1400)+4:16:20Jyrki Rahkola2:09:30
1751FINSK SK (1622)+4:16:57Kari Salo2:38:04
1752FINKaukametsän kuukkelikokoelm (1543)+4:18:49Essi Kostiainen2:15:32
1753FINRajakylän Kuntogubbet (1596)+4:18:51Arseni Jepifanov1:58:33
1754FINATC EFHK (1505)+4:18:57Teemu Luoto2:04:53
1755FINHamulan Hölökkeejät (1529)+4:20:20Tero Järvinen1:47:36
1756FINTeam Autocenter (1830)+4:23:24Marko Kuusisto1:59:59
1757FINRasti-Jyry 3 (1631)+4:25:44Suvi Tiainen2:12:31
1758FINAamulehden Lukijat Lasten h 3 (1847)+4:25:55Matti Kinnunen1:55:55
1759FINInsinöörit ASK (1625)+4:26:31Heikki Heimonen2:27:38
1760FINKelpo Maisterit (1687)+4:26:40Pertti Sillanpää2:04:15
1761FINGeologian tutkimuskeskus 2 (1463)+4:26:53Suvi Heinonen2:10:28
1762FINVierestäohi (1503)+4:26:54Elisa Haaraniemi2:26:00
1763FINRasti/C 2 (1940)+4:27:23Ville Sällinen2:04:18
1764FININUS (1279)+4:28:21Mihail Kuokkanen2:30:02
1765FINJarnat (1644)+4:28:28Arto Pohjola3:16:06
1766FINNitor (1718)+4:28:31Santtu Vuori1:54:36
1767FINEnoon Eksyneet (1876)+4:28:32Erno Nykänen2:43:45
1768FINMPY (1582)+4:28:34Marjukka Ylitolonen3:18:41
1769FINNoin seitsemän veljestä (1458)+4:28:38Mikko Järvi1:44:58
1770FINGastrocnemius Ferreus (1322)+4:29:50Henriikka Mälkönen2:08:36
1771FINUhkolan Akilles (1410)+4:29:55Joonas Laaksonlaita2:28:30
1772FINReittihukat (1696)+4:29:59Kivistö Samuli2:19:29
1773FINTarpian Suunta 3 (1576)+4:30:01Teuvo Formisto2:08:14
1774FINNe vikatikit A. Kiven (1834)+4:30:05Saku Vaittinen2:09:06
1775FINIK Falken 3 (1250)+4:33:09Kari Lindfors1:46:13
1776FINPohjankyrön Rasti 2 (1193)+4:35:52Pasi Mutikainen2:04:30
1777FINGeops feat. Pummipartio (1249)+4:39:56Minna Selin2:55:33
1778FINEspoon Akilles 6 (1629)+4:39:59Matti Kankaanpää2:45:44
1779FINOtaniemen Jyllääjät 2 (1456)+4:41:32Markku Huotari2:39:48
1780FINVierivät sammalet (1755)+4:43:20Auli Packalen1:39:18
1781FINVertikaalimato (1348)+4:43:23Tanja Ilomäki1:43:08
1782FINFantastic Seven (1943)+4:43:26Jani Haka2:22:40
1783FINRasti-UHO (1367)+4:43:32Miina Orell2:19:27
1784FINEksyneet Lampaat (1892)+4:43:34Esa Kukkamäki2:37:47
1785FINHattikW (1610)+4:43:37Roni Juutinen2:04:07
1786FINOlen tässä (1795)+4:43:38Esko Piirainen1:42:48
1787FINInsta Sports Club (1506)+4:45:05Said Benamar2:15:07
1788FINTieto 3 (1922)+4:45:07Jari Korppas2:16:42
1789FINSallan Karhut 2 (1544)+4:45:11Maija Kaisanlahti2:21:51
1790FINLuxus (1736)+4:45:32Ville Pirhonen2:55:31
1791FINEspoon Tapiot (1270)+4:45:40Juha Silander2:50:48
1792FINPVTUTKL 2 (1704)+4:50:05Mikko Ahola1:44:48
1793FINRasti-Vihti 4 (1493)+4:51:00Niko Oksanen2:53:52
1794FINAamulehden Julkkikset Laste (1881)+4:51:03Tommi Evilä2:49:36
1795FINViitasaaren Suunta 2 (1970)+4:51:04Petri Perälä2:45:10
1796FINÄHPM! - Älä hitossa peesaa (1487)+4:51:07Heli Huhtala2:32:23
1797FINPosarat (1762)+4:51:12Harri Pyykkönen2:56:34
1798FINRiihimäen Suunnistajat 2 (1635)+4:51:32Voitto Manninen2:31:12
1799FINProviisoriverkosto (1527)+4:52:24Johanna Yli-Öyrä2:32:11
1800FINKuhmisten vapaa-ajan asukka (1643)+4:52:34Jouko Kontturi3:03:43
1801FINSyrjäytyneet (1539)+4:52:43Mikko Paukkila1:54:42
1802FINKäyrälammen Puristus (1805)+4:53:01Mikko Inkeröinen2:15:07
1803FINKuopion Suunnistajat 6 (1965)+4:53:06Annika Sopo2:32:07
1804FINTeam Lohkare (1810)+4:57:48Sarianna Liiri2:36:47
1805FINKyssin Kollit (823)+5:04:42Petri Rantala2:28:55
1806FINSK NappaRasti (1590)+5:07:55Ilkka Sallinen2:44:40
1807FINGraniitti Services (1707)+5:07:59Silvonen Ari2:37:36
1808FINGulagin Valo -07 (1915)+5:08:09Luoto Akimatti2:37:15
1809FINKunnon Urheilijat 2 (1517)+5:08:11Juha Anttila2:24:48
1810FINTietokilta ry 2 (1723)+5:08:24Ilmari Tarpila3:09:17
1811FINRastinorsut (1738)+5:09:52Simo Mälkki2:56:19
1812FINSavion VPK (1670)+5:09:54Mika Taavitsainen1:45:34
1813FINMustat Veljet (1607)+5:10:29Olli-Pekka Nyman2:07:48
1814FINGastrocnemius Ferreus 3 (1560)+5:11:13Joonatan Mattila2:13:20
1815FINPVTUTKL (1302)+5:11:16Perttu Silvola2:29:23
1816FINMetsään menee (1641)+5:14:53Timo Hakkarainen2:20:46
1817FINTurun Tiemiehet (1175)+5:14:55Pekka Stenholm1:57:16
1818FINABB Harhaanjuoksijat (1637)+5:16:28Ilkka Tuomola2:12:37
1819FINÅbo Klyx (1828)+5:16:30Miiro Jantunen2:47:24
1820FINHintsusti OK (1887)+5:16:31Tommi Sinivuo2:45:33
1821FINHirviveikot (1659)+5:16:40Mikko Vattulainen2:33:57
1822FINSuunta 2000 3 (1526)+5:18:46Mikko Hyvärinen2:47:32
1823FINCurious Al (1601)+5:19:04Harri Valpola2:24:17
1824FINPuskasilimät OK 2 (1764)+5:21:52Pitkänen Mikko3:36:11
1825FINLUMi (1882)+5:22:53Mikko Jaakola1:43:10
1826FINInkeroisen Pojat (1679)+5:24:24Ilpo Inkeroinen2:38:32
1827FIN7 Sieppoa (1602)+5:41:51Jani-Petri Kulmala2:45:14
1828FIN1-RastiSudet (1640)+5:41:53Jussi Perälä2:37:37
1829FINTampereen Vera Oy (1763)+5:41:57Ville Aalto3:01:30
1830FINJukolan Lyömättömät (1804)+5:43:09Kimmo Kaveri2:37:28
1831FINOK Markku! (1960)+5:43:14Mika Heino2:39:27
1832FINConcrasti (1946)+5:43:19Matti Parikka2:38:54
1833FINAmigos Riihimäki (1789)+5:45:35Mika Salo3:15:41
1834FINKilsan keksijät (1937)+5:48:52Jari Mikkonen2:14:17
1835FINSupan silottajat (1660)+5:53:37Antti-Jussi Lehtinen2:48:06
1836FINErräät Oppaat (1598)+5:53:51Honkanen Harri4:34:02
1837FINRaisu Lumous 2 (1557)+5:53:52Kasperi Launis2:11:36
1838FINAC Liiga 2 (1796)+5:59:19Grigorii Etenko1:20:21
1839FINHermannin kööri (1478)+6:06:53Olli Knuuttila3:01:20
1840FINLauttajärvi Bisons (1620)+6:07:41Jukka Karhunen1:43:25
1841FINTumuhaukat (1657)+6:11:16Janne Hietalahti3:53:58
1842FINKaakon Kovin (1744)+6:11:30Mikko Mankki2:58:04
1843FINKyrö Isokyrö iso (1672)+6:14:44Annemari Matkala4:03:42
1844FINTeMePa (1934)+6:20:49Martti Ikonen3:16:21
1845FINPatria Land 2 (1891)+6:22:25Ville Saksa3:15:32
1846FINBiopsi (1952)+6:24:34Antti Kiviaho2:02:52
1847FINEnkelit ja Demonit (1735)+6:35:18Petja Aaltoluoto2:11:17
1848FINAamulehden Lukijat Lasten h 2 (1906)+6:35:20Kirsi Numminen2:55:42
1849FINRuutanan Rasti (1894)+6:35:24Juho Latvio2:35:22
1850FINHämäläis-Osakunta (1536)+6:36:51Ossi Siipola2:53:16
1851FINSK Kadonneet (1638)+6:37:00Vesa Jäntti2:59:03
1852FINMatrix (1508)+6:37:00Viia Väätäinen3:27:23
1853FINBoliden ja Vuorimieskilta 2 (1873)+6:37:19Elias MRabet2:44:22
1854FINTeam Electrofit 2 (1669)+7:08:02Petri Raveala2:45:28
1855FINInsinööritoimisto Kompassi 2 (1721)+7:08:06Marko Räikkönen3:28:20
1856FINMaaseutunuoret Kaakko (1574)+7:08:12Antti Villikka3:07:56
1857FINHökkäilijät (1634)+7:13:52Jani Taiminen3:16:30
1858FINRasti-Hukat 2 (1813)+7:24:50Lari Lohikoski3:02:14
1859FINSAKEn hivuttajat (1692)+7:26:16Kari Nyyssönen4:12:26
1860FINSK Sekameteli (1790)+7:33:03Kimmo Halme2:38:42
1861FINHC (1642)+7:39:26Teemu Pirskanen3:15:19
1862FINMärempi rasti (1777)+7:55:33Eeva Erkko3:17:00
1863FINOP Tampere Suunnistus (1724)+7:57:08Kari Lepistö3:29:33
1864FINInsinööritoimisto Kompassi (1720)+8:39:34Otto Koskinen5:24:01
1865FINTurun Sinikotkat (1552)+9:10:51Mika Kutila2:21:18