Kangasala-Jukola 2019, Jukolan Viesti

Tilanne viestissä 3. osuus väliaika 11,6 km

1NORIL Tyrving (11)3:16:53Torgeir Nörbech1:10:25
2SWEIFK Göteborg (2)+1Johan Högstrand1:05:42
3SWEStora Tuna OK (8)+2Olle Kalered1:10:25
4NORNydalens SK (7)+4Håvard Haga1:10:18
5FINIkaalisten Nouseva-Voima (31)+6Eetu Savolainen1:08:14
6FINTurun Metsänkävijät (33)+9Jussi Suna1:10:19
7FINKalevan Rasti (6)+1:08Markus Räsänen1:09:26
8FINHiidenkiertäjät (10)+1:09Leonid Novikov1:08:05
9FINTampereen Pyrintö (14)+1:10Elias Kuukka1:09:25
10SWEOK Kåre (56)+1:12Isac Von Krusenstierna1:06:50
11SWETullinge SK (161)+5:44Simon Imark1:12:44
12NORFrol IL (17)+5:45Stian Sundsvik1:11:02
13SWEOK Linne (13)+6:04Rassmus Andersson1:11:45
14FINPaimion Rasti (3)+6:06Toni Saari1:14:21
15FINKoovee (1)+7:41Lauri Sild1:13:04
16SWEÄrla IF (42)+8:30Karl Walheim1:13:28
17NORFredrikstad SK (15)+8:34Håvard Wedege1:19:04
18SWEPan-Kristianstad (43)+10:21Ola Martner1:17:18
19RUSKuzmolovo OS (53)+12:39Konstantin Serebrianitskii1:14:53
20SUIOLV Baselland (28)+12:39Fabian Hertner1:14:01
21NORKristiansand OK (57)+12:41Vegard Danielsen1:19:37
22SWEIFK Göteborg 3 (133)+12:42Niclas Jonasson1:12:00
23FINKalevan Rasti 2 (84)+12:44Jere Pajunen1:15:10
24FINTurun Metsänkävijät 2 (34)+12:46Esa Huttunen1:14:01
25SWESödertälje Nykvarn Orienter (5)+12:46Kent Ohlsson1:15:08
26FINKoovee 2 (98)+12:49Lakanen Jani1:13:07
27FINHiidenkiertäjät 2 (54)+12:51Benjamin Tulonen1:13:07
28SWEIFK Göteborg 2 (44)+13:01Jonas Pilblad1:14:29
29FINLahden Suunnistajat -37 (50)+13:05Juha Sorvisto1:16:39
30SWEMalungs OK Skogsmårdarna 2 (136)+13:05Albin Lillieström1:16:17
31SWEIFK Moras OK (41)+13:05Vojtech Kral1:12:39
32SWEIK Hakarpspojkarna (36)+13:22Andreas Jansson1:18:27
33NORBäkkelagets SK (40)+13:28Öystein Kvaal Österbö1:20:30
34FINHelsingin Suunnistajat (18)+15:09Topi Syrjäläinen1:13:03
35SWEJärla Orientering (32)+15:24Jens Rönnols1:18:56
36FINLynx (23)+15:26Antti-Pekka Leskinen1:23:39
37NORNTNUI (12)+15:27Rasmus Rörholt Theisen1:20:24
38FINAngelniemen Ankkuri (35)+15:30Maxime Rauturier1:21:18
39SWEOK Tisaren (27)+15:31Oskar Andrén1:21:04
40FINVehkalahden Veikot (26)+15:34Samu Heiska1:12:24
41NORNydalens SK 2 (39)+16:04Bojan Blumenstein1:13:36
42SWEIFK Lidingö SOK (19)+16:07Hector Haines1:22:56
43FINNavi (21)+17:06Janis Tamuzs1:16:13
44SWEHagaby GoIF (30)+17:10Filip Dahlgen1:17:18
45SWEOK Hällen (71)+17:11Loic Marty1:15:03
46SWEKFUM Örebro OK (135)+17:12Melker Forsberg1:22:33
47SWEMalungs OK Skogsmårdarna (9)+17:15Tomas Kubelka1:22:05
48SUIOl Norska (52)+17:15Florian Schneider1:14:49
49FINRajamäen Rykmentti (62)+17:16Philipp Müller1:22:44
50SWEOK Kolmården (66)+17:18Ville Johansson1:13:53
51SWEIK Hakarpspojkarna 2 (97)+17:34Albin Axelsson1:23:13
52SWENyköpings OK (94)+17:37Carl Carlsson1:22:55
53NORNTNUI 2 (76)+17:51Sindre Östgulen Deisz1:23:11
54NORIL Tyrving 2 (105)+18:22Anders Tiltnes1:16:19
55FINTampereen Pyrintö 2 (25)+19:36Anton Kuukka1:12:29
56LTUIGTISA (38)+19:39Jonas Vytautas Gvildys1:19:12
57FINMS Parma (22)+19:44Yury Tambasau1:28:29
58FINTurun Suunnistajat (78)+19:55Touko Seppä1:17:45
59NORLillomarka OL (85)+20:24Helmut Gremmel1:18:46
60SWEOK Denseln (48)+21:59Algirdas Bartkevicius1:22:10
61FINMS Parma 2 (90)+22:01Henrik Väisänen1:15:32
62SWEMarkbygdens OK (149)+22:05Pontus Karlsson1:18:59
63SWESävedalens AIK (64)+22:06Heino Ollin1:21:35
64FINOK Trian (51)+22:33Jörgen Wickholm1:20:07
65FINHelsingin Suunnistajat 2 (65)+22:34Matias Salonen1:16:11
66SWEVäxjö OK (100)+22:37Gustav Runefors1:16:50
67NORHalden SK 2 (63)+24:16Fredrik Eliasson1:20:18
68SWEOK Orion (24)+25:44Anton Johansson1:10:11
69SWESödertälje Nykvarn Orienter 2 (58)+25:45Jesper Sjöblom1:25:11
70SWEHestra IF (75)+25:48Filip Grahn1:17:19
71SWEOK Linne 2 (59)+25:50Jakob Andersson1:19:09
72SWEOK Ravinen (16)+27:12Emil Granqvist1:11:53
73SWEGöteborg Majorna OK (37)+27:18Mikael Eliasson1:13:34
74NORNTNUI 3 (127)+27:36Jonas Madslien Bakken1:22:20
75FINPaimion Rasti 2 (61)+27:44Lari Takanen1:25:15
76FINPargas IF (335)+29:35Tobias Henriksson1:15:56
77NORFrol IL 2 (119)+29:37Tobias Alstad1:24:21
78SWEAttunda OK (95)+29:43Axel Wrådhe1:21:41
79FINHiisirasti (29)+29:44Johannes Pohjala1:21:11
80NORAsker SK (547)+31:19Henrik Fredriksen Aas1:16:56
81SWESävedalens AIK 2 (139)+31:21Anton Navichenka1:22:41
82SWEÄrla IF 2 (170)+31:28Simon Hedlund1:24:07
83SWEKils OK (141)+32:17Ludvig Eriksson1:37:16
84SWELinköpings OK (79)+32:19Erik Malmberg1:26:35
85NORFreidig SPK (143)+32:39Vegard Kittilsen1:28:16
86FINValkeakosken Haka (116)+32:41Jouni Heinonen1:26:38
87SWESnättringe SK (112)+33:15Simon Hector1:11:52
88SWEStora Tuna OK 2 (55)+33:23Markus Lang1:33:32
89SWEIFK Umeå (111)+35:46Martin Hederskog1:19:26
90SWEOK Orion 3 (993)+35:47Pontus Petersson1:24:04
91NORVaregg IL (172)+35:50Vyacheslav Mukhidinov1:22:37
92FINLappeen Riento (72)+35:51Jonne Lakanen1:21:39
93FINTurun Metsänkävijät 3 (137)+35:52Janis Krumins1:20:06
94SWERehns BK (69)+35:59Walter Lagerhäll1:40:05
95FINKalevan Rasti 3 (199)+36:02Mikko Heinonen1:24:24
96NOR1664 AKP Jagers (318)+36:21Morten Urdal Bakke1:28:37
97SWEOK Linne 3 (123)+36:22Ken Peeters1:20:08
98CZETesla Brno CZE (1038)+36:23Petr Horvat1:28:59
99SWEBergnäsets AIK (131)+36:25Rasmus Wickbom1:33:33
100FINLapuan Virkiä (175)+36:26Juri Kirjanov1:22:34
101SWESundbybergs IK (204)+36:28Jonas Carlsson1:33:57
102FINOK77 (132)+36:29Antti Järvenpää1:28:07
103DENOK Pan Århus (67)+36:34Mads Skaug1:37:02
104FINVaajakosken Terä (20)+36:38Teemu Karjalainen1:32:07
105RUSNord West (68)+37:38Dmitrii Polyakov1:29:07
106FINSuunta-Sepot (176)+37:39Matti Hakala1:30:06
107FINEspoon Suunta (45)+38:32Anssi Vesanto1:22:29
108RUSOrienta Moscow Compass (124)+38:34Alexander Minakov1:21:16
109FINNavi 2 (211)+38:43Jeremias Lipsanen1:32:39
110FINKuopion Suunnistajat (109)+40:50Aapo Aaltio1:23:39
111SWEGävle OK (103)+41:04Richard Hejdenberg1:21:08
112SWEEksjö SOK (70)+41:25Sebastian Inderst1:25:22
113NORNight Hawk 2 (1179)+41:28Simen Ballangrud1:25:19
114SWEOK Ravinen 3 (166)+41:36Nick Barrable1:29:32
115SWESkogslöparna (165)+42:01Stefan Sjölund1:24:52
116SWEIFK Moras OK 2 (83)+42:25Erik Folkesson Blom1:22:26
117FINSK Uusi (144)+42:39Tommi Hakuli1:26:49
118FINKoovee 3 (128)+42:41Raul Ferra1:30:59
119SWEIFK Lidingö SOK 2 (49)+42:41Jan Bendak1:22:45
120SWEResultat AB (74)+42:42Anders Hedman1:30:36
121SWEGöteborg Majorna OK 2 (81)+42:44Kevin Ståhl1:34:47
122FINKouvolan Suunnistajat (87)+42:46Jukka Tani1:26:44
123SUIOLV Baselland 2 (96)+43:20Mathias Birrer1:26:05
124FINHiisirasti 2 (157)+43:52Evgeniy Godlevskiy1:24:07
125FINTampereen Pyrintö 3 (80)+43:55Juho Kinni1:26:49
126FINHämeenlinnan Suunnistajat (73)+44:01Ari Meriläinen1:28:06
127FINLynx 2 (121)+44:06Rainer Kujala1:31:51
128FINHelsingin Suunnistajat 3 (150)+44:13Atte Ikola1:35:35
129FINRasti-Kurikka (113)+45:30Antti Iivari1:23:35
130SWEIFK Göteborg 4 (371)+46:07Joshua Dudley1:28:39
131FINKokkolan Suunnistajat (126)+46:08Mikko Pajukangas1:30:11
132FINJämsän Retki-Veikot (118)+46:28Jani Sompi1:37:51
133NORIL Koll (890)+46:38Öystein Pettersen1:24:56
134NOROppsal orientering (120)+47:03Sigve Vågsnes1:23:22
135SWELånghundra IF (107)+47:12Jesper Kullin Alfredsson1:29:58
136SWEOK Denseln 2 (471)+47:31Stanislav Polyanicza1:31:52
137LATOK Saldus (160)+47:36Kristaps Jaudzems1:21:06
138SWEUlricehamns OK (202)+47:43Erik Öhlund1:21:16
139NORÅs-NMBU Orientering (949)+47:50Linus Olhans1:26:30
140LATOK Ogre (110)+47:53Raivo Kivlenieks1:23:14
141IRLDublin Mountain Club (822)+47:59Colm Morenkov1:31:26
142FINHauhon Sisu (223)+48:07Aki Ylitalo1:26:21
143SWEOK Hällen 2 (255)+48:12Johan Hagströmer1:36:00
144FINIF Femman (92)+48:14Christian Kronberg1:25:22
145FINIF Brahe (194)+48:17Tommy Åbacka1:25:01
146NORPorsgrunn OL (387)+48:17Halvard Kornmo1:24:14
147SWELinköpings OK 2 (270)+48:25Maxime Bonneau1:24:37
148LATOK Kapa (148)+48:29Edgars Briconoks1:24:30
149SWEIFK Moras OK 3 (158)+48:30Ola Svahn1:23:44
150FINSK Pohjantähti (86)+48:33Iisak Helander1:24:28
151SWETullinge SK 2 (246)+48:55Andreas Hultqvist1:30:08
152SWEOK Ravinen 2 (77)+49:14Love Berzell1:24:33
153SWEGotlands OF (192)+50:20Brent Key1:26:37
154FINAnttolan Urheilijat (89)+50:32Kalle Manninen1:34:30
155FINHiidenkiertäjät 5 (169)+51:14Ville Luoma1:29:42
156SWEOK Landehof (236)+51:56Sven Granfors1:29:09
157FINRaja-Karjalan Suunnistajat (234)+51:57Tomi Kapiainen1:35:35
158FINLukkari-Jukola 10 (1975)+52:00Pekka Lapila1:30:21
159NORKonnerud IL (242)+52:56Joar Gjerdahl1:38:48
160NORIL Tyrving 3 (1258)+53:19Gunnar A Fiskum1:33:18
161SWEKamratIdrottsföreningenKIF 2 (266)+53:22Christian Hjalmarsson1:29:29
162FINEspoon Suunta 2 (122)+53:23Ville Kokkila1:31:01
163SWEKamratIdrottsföreningenKIF (182)+53:24Casper Giding1:21:49
164FINAngelniemen Ankkuri 2 (115)+53:46Jere Kommio1:22:38
165FINEspoon Akilles (140)+53:51Petrus Hanhijärvi1:30:54
166FINIlmavoimat (205)+53:54Ville Repo1:22:06
167FINKoovee 4 (206)+54:00Jasper Alajoutsi1:20:42
168FINRastivarsat (225)+54:31Denis Grishman1:20:31
169FINSotkamon Jymy (114)+54:47Jussi Simula1:31:59
170SWEOK Södertörn (106)+54:50Alvis Reinsons1:29:48
171SUICA Rosé (682)+54:57David Bürge1:33:20
172SWEJärfälla OK (227)+55:02Oskar Edvardsson1:31:52
173SWEIF Hagen (362)+55:03Daniel Bogren1:38:34
174NORNydalens SK 4 (1963)+55:04Lars Young Vik1:35:12
175LTUMedeina (241)+55:28Marijonas #Marelis-Gipas1:30:32
176FINOK Trian 2 (125)+55:40Mikael Salo1:33:49
177USAOUSA (421)+55:56Christian Michelsen1:31:21
178FINAngelniemen Ankkuri 3 (244)+55:56Antti Reiman1:28:56
179SWEOK Roxen (941)+55:59Jonas Andersson1:23:10
180LATIK Auseklis (183)+56:03Zigmars Gailis1:32:55
181ITAAgored Bergamo (367)+56:06Marco Seppi1:27:20
182SUIOl Norska 2 (343)+56:27Marc Probst1:34:55
183FINIkaalisten Nouseva-Voima 3 (408)+56:39Hermanni Sankelo1:44:49
184SWESnättringe SK 2 (439)+56:57Vladislav Devyatov1:34:02
185BLRNemiga-Nord (99)+57:00Diman Krukov-Kryukovkin1:39:03
186FINMS Parma 4 (218)+57:01Olli Suonpää1:35:09
187FINPaimion Rasti 3 (88)+57:01Kim Fagerudd1:21:03
188FINPellon Ponsi (104)+57:07Sami-Petteri Juopperi1:40:56
189FINSuunta Jyväskylä (60)+57:09Matti Alonen1:35:34
190LTUAzuolas (146)+57:13Liutauras Bilevicius1:30:16
191RUSKuzmolovo OS 2 (173)+58:14Aleksei Zemliakov1:38:31
192FINRastikarhut (312)+58:27Iivari Willman1:44:13
193SWEJärla Orientering 2 (101)+59:32Dan Wester1:36:36
194NORHeming Orientering (187)+59:55Magnus Eide Fredriksen1:26:00
195SWEEksjö SOK 2 (189)+59:58Viktor Antonsson1:26:15
196FINRasTiimi (220)+59:59Anssi Koirikivi1:38:26
197FINMS Parma 3 (177)+1:00:28Jari Sipilä1:38:45
198FINVaajakosken Terä 2 (91)+1:01:01Pietari Sorri1:38:58
199LATOK Meridians (163)+1:02:09Ainars Drozds1:39:33
200NORTrollelg (174)+1:02:10Ove Baardsgaard1:32:21
201RUSBlack Sea OK 2 (269)+1:02:17Igor Linkevich1:38:40
202CZEOOB Tj Turnov (788)+1:02:28Martin Lusticky1:40:30
203FINSK Vuoksi (261)+1:03:06Lauri Similä1:34:31
204FINAsikkalan Raikas (283)+1:03:07Seppo Järvinen1:28:56
205FINJoutsenon Kullervo (186)+1:03:10Teppo Pellinen1:35:50
206FINVetelin Urheilijat (306)+1:03:12Tero Mylymäki1:37:15
207FINOK Raseborg (215)+1:03:14Roy Wickholm1:41:30
208SWEOK Linne 4 (253)+1:03:14Anders Boström1:26:33
209ESTOK Pölva Kobras (209)+1:03:15Rene Post1:31:57
210ESTOK Vöru (210)+1:03:16Jyri Joonas1:41:21
211FINUrheilu Mehiläinen (514)+1:03:21Mikko Hölsö1:20:42
212SUIOLC Kapreolo 2 (510)+1:03:34Lukas Schulthess1:36:42
213FINSonkajärven Pahka (317)+1:03:39Roni-Ville Rissanen1:38:35
214FINHelsingin Suunnistajat 8 (230)+1:03:42Kari Salo1:23:15
215NORGanddal IL (378)+1:03:44Clemens Sundby Öxnevad1:29:03
216FINVehkalahden Veikot 2 (102)+1:03:50Janne Niskanen1:40:58
217SWEVästerås SOK (506)+1:03:59Fredrik Hamrefors1:28:50
218LTUArboro OK (181)+1:04:30Dominykas Dulius1:28:10
219RUSDeaf Russia (142)+1:04:39Pavel Novikov1:41:00
220SWEOK Rodhen (188)+1:04:42Simon Andersson1:37:33
221NORFreidig SPK 2 (795)+1:04:46Kristian Fredrik Lynum1:36:26
222RUSNord West 2 (129)+1:05:15Evgenii Paladiev1:25:47
223SWEFK Göingarna (254)+1:05:29Hampus Larsson1:38:11
224LATOZONS OK (178)+1:05:35Pauls Platais1:31:14
225NORNydalens SK 3 (307)+1:05:43Christian Vogelsang1:27:52
226NOREnga (264)+1:05:58Kjetil Björlo1:31:39
227FINKankaanpään Suunnistajat (259)+1:06:04Tuomas Mäkinen1:38:58
228FINTuupovaaran Sepot (539)+1:06:11Marko Rautanen1:38:53
229FINUlvilan Ura (272)+1:06:12Eero Lehtonen1:30:40
230FINSK Pohjantähti 2 (233)+1:06:33Ville Kosola1:33:30
231FINSiilin Rasti (195)+1:06:37Pasi Oravainen1:41:05
232DENOK Pan Århus 2 (208)+1:06:42Niklas Ingwersen1:35:29
233FINLahden Suunnistajat -37 4 (441)+1:06:43Tomi Silvonen1:29:34
234FINMaken Fitness Center (303)+1:06:45Teemu Laasanen1:36:27
235SWEBredaryds SOK (1009)+1:06:49Fredrik Johansson1:37:38
236FINKouvolan Suunnistajat 2 (198)+1:06:49Ilkka Kohvakka1:42:53
237FINKuopion Suunnistajat 2 (232)+1:06:55Jukka Auvinen1:41:58
238SWETullinge SK 3 (345)+1:07:12Rebecka Heinrup1:39:56
239NORLillomarka OL 2 (159)+1:07:16Arild Andresen1:38:10
240FINRasti 88 (226)+1:07:29Juho Mäki1:49:19
241SWECentrum OK Stockholm (185)+1:07:47Daniel Lind1:28:46
242FINRajamäen Rykmentti 2 (117)+1:07:52Matti Liukkonen1:28:08
243FINHelsingin Suunnistajat 14 (323)+1:08:01Lassi Aaltonen1:43:37
244SWEKöping-Kolsva OK (342)+1:08:09Jonas Vikström1:37:57
245SUIBussola OK (154)+1:08:57Ismael Roethlisberger1:23:29
246RUSMEPhI (276)+1:09:30Philipp Ermachenkov1:30:41
247SWEFinspångs SOK (156)+1:09:33Ladislav Semrad2:01:27
248NORBäkkelagets SK 2 (147)+1:09:35Yves Aschwanden1:24:30
249NORStavanger Orienteringsklubb (522)+1:09:42Harald Kalager1:36:09
250FINKarkki-Rasti (407)+1:09:51Antti Reinikainen1:36:55
251LATBurkanciems OK (221)+1:10:03Martins Vabulis1:38:11
252SWETäby OK (201)+1:10:06Robert Johansson1:41:13
253FINAngelniemen Ankkuri 4 (593)+1:10:08Juha-Pekka Andelmaa1:38:19
254FINLatujen kasvatit (1797)+1:10:09Lassi Vuorinen1:46:21
255FINLynx 3 (238)+1:10:11Oskari Heiskanen1:33:58
256FINPihkaniskat (212)+1:10:15Tomi Mäkelä1:33:53
257FINEspoon Akilles 2 (288)+1:10:16Veli-Pekka Kuutti1:39:00
258RUSOrienta SKI-O (180)+1:10:18Andrey Pikinskiy1:36:25
259SWESödertälje Nykvarn Orienter 3 (190)+1:10:18Mats Hellstadius1:32:55
260FINKuopion Suunnistajat 3 (580)+1:10:25Jaakko Kokkonen1:34:43
261FINLappeen Riento 2 (224)+1:10:26Miika Husu1:32:04
262FINHiiltomiehet (268)+1:10:30Ilkka Nurminen1:27:33
263FINTeekkarisuunnistajat (1698)+1:10:32Jere Pantsar1:39:01
264FINKaakon Rasti (515)+1:10:36Petri Kotro1:36:25
265NOREmblem IL (379)+1:10:53Markus Glad1:52:33
266ESTUrheilukauppa Duncan.fi (1863)+1:10:56Andres Saetalu1:38:12
267SUIVogulisi Team ThunHondrich (1056)+1:11:03Nicolas Müller1:35:27
268FINOulun Tarmo (645)+1:11:15Ilpo Viippola1:47:14
269FINKalevan Rasti 5 (482)+1:11:55Olivier Coupat1:29:10
270RUSNord West 3 (632)+1:11:56Pavel Yufanov-Mishin1:32:40
271SWESundsvalls OK (275)+1:12:37Anders Axling1:26:05
272FINEspoon Suunta 3 (193)+1:12:47Miika Vehmas1:39:42
273NORNTNUI 4 (712)+1:12:52Are Wigaard1:39:22
274NOREmit (364)+1:12:56Tommy Jauhojärvi1:40:09
275FINPaimion Rasti 4 (352)+1:13:06Jonathan Fröjdö1:27:06
276FINPaimion Rasti 5 (405)+1:13:24Toni Hartvik1:47:28
277FINLahden Suunnistajat -37 3 (235)+1:13:29Niko Vaenerberg1:51:41
278DENFarum-Tisvilde OK (207)+1:13:38Lasse Fugmann1:38:17
279RUSALKO-STOP (217)+1:13:41Aivar Iordan1:30:23
280FINOK Botnia (326)+1:13:49Johan Lövsund1:39:11
281FINYlistaron Kilpa-Veljet (184)+1:13:54Eero Koski1:40:10
282FINAuringonlaskun Ratsastajat (696)+1:13:57Ari-Pekka Kaivosaari1:31:09
283FINEspoon Suunta 5 (355)+1:14:02Pekka Larmala1:38:35
284FINHiidenkiertäjät 3 (130)+1:14:05Petri Harjamäki1:37:57
285FINLynx 4 (321)+1:14:06Totte Packalen1:33:09
286FINAnttolan Urheilijat 2 (203)+1:14:49Viljakainen Antton1:47:13
287SWETumba-Mälarhöjden OK (1068)+1:14:50Alexander Käll1:38:46
288SWEHagaby GoIF 2 (611)+1:14:54Johan Persson1:38:29
289NORModum OL (237)+1:15:33Morten Taraldsten Brunes1:42:10
290FINSappion Veikot (643)+1:15:53Paavo Väätäinen1:27:27
291FINTio Rättens Män (419)+1:15:54Jussi Tokola1:26:37
292SWESöders-Tyresö (267)+1:16:09Mattias Hovmöller1:30:12
293NORByåsen IL (248)+1:16:12Petter Liabakk Eriksen1:25:20
294FINTeam Lactic Acid (420)+1:16:12Rami Oravakangas1:34:08
295RUSPeterhof (1961)+1:16:12Daniel Sergeev1:29:26
296FINTeam Kuraporras (418)+1:16:15Ilkka Ruotsala1:52:50
297FINEspoon Suunta 4 (262)+1:16:15Niko Larmala1:33:56
298FINSuunta Jyväskylä 2 (200)+1:16:18Teemu Katajisto1:43:20
299FINKymin Suunnistajat (171)+1:16:19Antti Väyrynen1:30:22
300FINDowntown 65 (396)+1:16:22Kari Hillo1:33:08
301FINLeppävaaran Sisu (956)+1:16:25Markus Kankaanpää1:35:13
302FIN86. Kadettikurssi (480)+1:16:27Väisänen Paavo1:33:16
303FINRastiseiska (466)+1:16:39Pyry Mustonen1:45:25
304FINKokkolan Suunnistajat 2 (331)+1:16:48Teppo Isokoski1:45:23
305FINKeski-Karjalan Rasti (394)+1:16:49Tommi Hynninen1:43:29
306FINSuomusjärven Sisu (350)+1:16:52Mika Kerkola1:39:46
307FINTurun Suunnistajat 3 (672)+1:17:36Otto Itkonen1:41:47
308SWEIF Rigor (381)+1:17:41Jens Arvidsson1:43:47
309SWEDomnarvets GoIF (1072)+1:17:43Emil Byberg1:40:54
310FINOlavin Rasti (247)+1:17:52Miika Lahtinen1:36:38
311NORWing OK (486)+1:17:54Lars Hol Moholdt1:24:36
312SWEOK Tisaren 2 (164)+1:17:56Olle Josarp1:26:52
313FINAnjalan Liitto (214)+1:18:05Antti Häkämies1:32:07
314FINHelppoRasti (413)+1:18:08J-P Loikas1:43:23
315ESPCatalonia Team (162)+1:18:25Eloi Mart1:33:04
316SWEJönköpings OK (382)+1:18:29Victor Hansson1:36:54
317FINHämeenlinnan Suunnistajat 3 (279)+1:18:47Mikko Pirilä1:43:00
318NOROK Moss (570)+1:18:50Öystein Olsen1:42:34
319SWEIFK Umeå 2 (228)+1:19:26Staffan Berglund1:46:26
320SWELeksands OK (461)+1:19:41Magnus Göras1:44:09
321RUSFryazino (239)+1:20:06Denis Kuprienko1:33:09
322FINIF Femman 2 (191)+1:20:19Ove Haldin1:40:38
323FINLahden Taimi (289)+1:20:34Sanna Andelin1:48:50
324FINHelsingin Suunnistajat 7 (219)+1:20:38Mikko Salonen1:38:38
325FINIK Falken (258)+1:20:42Sören Jansson1:35:44
326FINJyväskylän Metsänkävijät (527)+1:20:44Miika Utter1:38:01
327FINOK77 2 (134)+1:20:51Caj Snickars1:46:41
328FINHyvinkään Rasti (284)+1:20:53Severi Orrainen1:47:03
329FINNavi 3 (724)+1:20:56Herkko Hämäläinen1:39:01
330FINKalajoen Junkkarit (297)+1:21:05Vesa Asikainen1:47:05
331FINTeam Olli Jokinen (571)+1:21:10Janne Taskinen1:48:18
332NORNight Hawk (967)+1:21:21Cornelius Björk1:47:14
333FINLynx 5 (468)+1:21:30Joona Ojapalo1:47:45
334FINKeuruun Kisailijat (153)+1:21:41Mikael Niemelä1:36:56
335SWEÄrla IF 3 (587)+1:21:49Susen Lösch1:31:33
336SWEUmeå OK (319)+1:22:03Henrik Persson1:38:46
337SWENyköpings OK 2 (592)+1:23:27Per Ek1:30:56
338SWEOK Södertörn 2 (332)+1:23:28Jesper Lagerberg1:41:41
339FINSK Uusi 2 (414)+1:23:38Olli Malinen1:50:42
340SWETacton Systems AB (614)+1:23:58Andreas Edlund1:27:24
341FINVihtavuoren Pamaus (222)+1:24:02Heikki Kettunen1:35:35
342FINVauhtiveijarit (316)+1:24:29Juho Tornberg1:29:07
343ESTVärska OK Peko (265)+1:24:30Ain Fjodorov1:35:09
344FINRaja-Karjalan Suunnistajat 2 (1259)+1:24:32Grigory Saveliev1:37:18
345NORYoung Boys Kongsberg (832)+1:24:40Öyvind Drage1:43:46
346FINJalasjärven Jalas (428)+1:24:44Seppo Koskinen1:53:32
347FINTosta Lähtee-Team 2 (656)+1:24:44Tuomas Rajamäki1:44:23
348SUIBussola OK 2 (304)+1:24:46Lukas Frei1:34:10
349FINOunasvaaran Hiihtoseura (344)+1:24:48Jussi Rantala1:39:01
350ESTSK100 (273)+1:24:50Tarmak Jaan1:41:18
351FINLappeen Riento 3 (403)+1:24:50Ville Nykänen1:46:43
352FINAlatornion Pirkat (365)+1:24:51Heikki Hihnala1:48:47
353FINJuuan Apteekki (302)+1:24:55Ossi Manner2:05:07
354SWEHaninge SOK (294)+1:24:55Joakim Skärlén1:50:39
355FINSuonenjoen Vasama (508)+1:25:12Janne Paavilainen1:41:53
356RUSVyborg-orientir (450)+1:25:14Alexey Lakhmanov1:28:12
357FINKouvolan Suunnistajat 4 (249)+1:25:15Jarno Kiintola1:45:56
358SWEOK Enen (472)+1:25:17Eng Andreas1:43:30
359FINKoovee 5 (291)+1:25:19Justus Laitinen1:36:04
360FINTosta Lähtee-Team (179)+1:25:21Mikko Kuusela1:58:05
361SWEKOMPISARNA (310)+1:25:23Ulf Öjebo1:38:13
362RUSLeader PTZ (922)+1:25:25Mikhail Golubev1:46:04
363SWEOK Kolmården 2 (1573)+1:25:27Mikael Westerberg1:39:10
364FINRasti E4 (300)+1:25:53Teemu Rautiainen1:45:36
365FINUroskarhut (1909)+1:25:54Heikki Haapakoski1:40:01
366FINReaktor Innovations (530)+1:25:58Joni Freeman1:46:35
367FINLaihian Luja (271)+1:25:59Jarkko Lauronen1:32:35
368FINJoutsenon Kullervo 2 (432)+1:26:02Pasi Asikainen1:38:00
369LTUOK Fortuna (665)+1:26:12Valdas Lelkaitis1:53:23
370RUSOmega (196)+1:26:13Oleg Kalinin1:44:04
371FINVehkalahden Veikot 3 (277)+1:26:17Ari Heinola1:39:21
372FINPitäjänmäen Tarmo (642)+1:26:25Mikko Lassila1:27:23
373FINIF Minken (491)+1:26:48Brunell Filip1:24:02
374NORIF Sturla (550)+1:26:49Johan Kristian Undeland1:36:06
375FINSK Kanantaluttajat (646)+1:27:03Konsta Puranen1:31:20
376ESTJOKA (386)+1:27:06Tiit Tähnas1:34:59
377FINInbetweeners (1783)+1:27:08Jussi Harju1:34:56
378FINEx-Legends (229)+1:27:15Simo Juvaste1:39:10
379FINLammin Säkiä (311)+1:27:29Mikko Kärkkäinen1:36:58
380SWEFinspångs SOK 2 (440)+1:27:41Henrik Göhl1:41:19
381RUSOrienta SKI-O 3 (1332)+1:27:42Aleksandr Goncharuk1:41:15
382NOROppsal orientering 2 (340)+1:27:46Håvard Berget1:46:36
383NORIndre Östfold OK (375)+1:27:54Thomas Bedin1:34:53
384FINValkeakosken Haka 2 (454)+1:28:06Joonas Salminen1:46:06
385SWEOK Klemmingen (1967)+1:28:20Lars Soldagg1:26:17
386FINOriveden Ponnistus (392)+1:28:25Oula Järvensivu1:29:16
387FINNärpes OK (423)+1:28:26Kenneth Smeds1:41:58
388FINViitasaaren Suunta (452)+1:28:29Juuso Hämäläinen1:40:01
389FINKuusamon Erä-Veikot (336)+1:28:31Santeri Aikio1:43:12
390FINPälkäneen Luja-Lukko (615)+1:28:47Petri Ketola1:42:33
391FINKaustisen Pohjan-Veikot (282)+1:28:49Lasse Paavola1:42:31
392FINKymin Suunnistajat 2 (402)+1:29:07Antti Pasi1:41:32
393SWEOK Tisaren 3 (250)+1:29:10Lovisa Persson1:42:11
394FINRasti-Kurikka 2 (151)+1:29:31Juha Fränti1:38:57
395FINSocca (437)+1:29:34Jussi Jalkanen1:42:06
396FINRastiPiikkiö (322)+1:29:39Jouni Nurminen1:48:11
397FINLaskuvarjojääkärikilta (406)+1:29:42Kalle Kelkka1:43:54
398FINOK Trian 3 (281)+1:29:44Tobias Ekholm1:44:09
399NORVerdal OK (356)+1:29:54Per Grande2:05:07
400RUSKuzmolovo 110 (256)+1:29:59Vladimir Baliasnikov1:58:22
401ESTRAE ROK (338)+1:29:59Heiti Hallikma1:51:10
402LATZiemelkurzeme OK (280)+1:30:27Andris Mireckis1:37:42
403FINTuusulan Tallaajat (521)+1:30:32Juha Lehtonen1:33:56
404FINEspoon Suunta 12 (1563)+1:30:38Jussi Karelo1:40:14
405FINTurun NMKY (376)+1:30:40Joni Holmroos1:33:38
406FINRasti-Jussit (349)+1:30:41Mika Rantala1:44:22
407SWEOK Rodhen 2 (357)+1:30:41Erik Engsten1:39:40
408FINIntersport (390)+1:30:43Lauri Pyykönen1:37:55
409LTUAzuolas 2 (595)+1:30:44Giedrius Juska1:34:52
410FINSappi Kirkniemi (513)+1:30:46Erkki Ahonen1:47:00
411SWEEksjö SOK 3 (295)+1:30:47Philip Edvardsson1:44:28
412FINLounais-Hämeen Rasti (649)+1:30:48Matias Rokka1:41:16
413FINBertelin pojat (560)+1:30:48Juho Peltokorpi1:33:51
414FINJämsän Retki-Veikot 2 (167)+1:31:22Heikki Silvasti1:45:21
415FINHelsingin Suunnistajat 4 (369)+1:31:34Mika Rantala1:33:35
416SWENxtgeneration OL (1864)+1:31:47Philip Pålsson1:38:15
417NORTeam Johnny (462)+1:31:48Atle Pedersen1:40:06
418FINKankaan Häkkiset (1860)+1:31:48Kalle Häkkinen1:41:19
419FINRasti-Lukko (108)+1:31:53Janne Ala-Äijälä2:15:07
420FINSK Mortis (567)+1:31:56Markus Nissi1:39:54
421FINSuunta 2000 (490)+1:31:58Marko Kantomaa1:38:31
422FINLaitilan Jyske (449)+1:31:59Asmo Vuorenpää1:33:50
423FINKokkolan Suunnistajat 3 (601)+1:32:00Timo Mäkelä1:49:44
424FINRasti-Jyry (483)+1:32:02Tuomas Maisala1:43:34
425FINMS Parma 5 (479)+1:32:15Juha Hellsten1:35:56
426SWEOK Älvsjö Örby (1065)+1:32:26Magnus Nordström1:35:20
427FINSuunta Jyväskylä 3 (292)+1:32:42Kimmo Kaario1:47:04
428FINKarjaan Ura (481)+1:32:51Elias Lehto2:01:36
429FINS-Yöosuustoiminta (573)+1:32:53Petri Harsunen1:43:44
430FINTampereen Pyrintö 6 (455)+1:32:54Tuukka Kupiainen1:55:51
431FINHauhon Sisu 2 (706)+1:32:56Timo Suuriniemi1:49:26
432FINHollolan Urheilijat -46 (216)+1:32:57Jani Pekurinen1:39:42
433FINPussin Kiristäjät (533)+1:32:57Yrjänä Hynninen1:35:00
434SLOMariborski orientacijski kl (360)+1:32:57Ivan Boyadzhiev1:32:18
435POLWKS SLASK (792)+1:33:29Mikolaj Krawczynski1:32:05
436FINEtulan veljekset (546)+1:33:41Jani Etula1:46:46
437FINKorven Honka (327)+1:33:44Kai Korhonen1:48:09
438FINIF Brahe 3 (551)+1:33:53Dan Stenlund1:51:30
439NORVang OL (451)+1:33:56Jan Ola Pedersen2:00:44
440FINValkeakosken Haka 4 (775)+1:33:56Matti Takala1:42:03
441RUSUltra (145)+1:34:10Dag Hryshanov1:32:30
442FINSaloisten Reipas (424)+1:34:18Panu Peisa1:54:33
443FINLahden Suunnistajat -37 8 (1588)+1:34:28Mikko Kotola1:51:15
444NORStjördals-Blink Orientering (429)+1:34:31Jakob Haugen1:43:31
445FINSavon Suunta (299)+1:34:39Timo Natunen1:44:11
446FINEHS Espoon Hurjimmat Sivako (620)+1:34:41Oskari Yli-Penttilä1:44:12
447FINTampereen Pyrintö 7 (341)+1:34:43Jarno Riikonen1:41:26
448FINAnnila (1801)+1:34:47Henri Annila1:48:04
449FINMosapajannevan Karpaasit (1957)+1:35:13Simo Marila1:37:41
450FINHyvinkään Rasti 2 (358)+1:35:21Tomi Korhonen1:51:54
451FINEspoon Suunta 6 (260)+1:35:29Ville Rousu1:34:18
452SWETriona (1840)+1:35:33Timo Mouhu2:03:37
453GBRSheffield University Orient (296)+1:35:35Joe Thomas1:33:55
454HUNPannon Supersonics (138)+1:35:50Gyorgy Novai1:41:48
455SWESödertälje Nykvarn Orienter 4 (1450)+1:35:58Sven-Anders Melin1:38:27
456FINHerraseura (411)+1:36:05Matti Närhi1:38:18
457FINRasti-Vihti (383)+1:36:13Mikael Köykkä1:48:20
458NORTönsberg og omegn OL (505)+1:36:42Jakob Hjelseth1:50:19
459ESTPuujalad (416)+1:36:45Oliver Immato1:37:34
460FINNivalan Suunnistajat (526)+1:36:52Hannu Tiainen1:49:39
461FINKoovee 6 (497)+1:36:57Hannu Sillanpää1:51:02
462SWENynäshamns OK (1034)+1:36:59Lars Hjulström1:44:27
463FINSuunta Jyväskylä 5 (354)+1:37:03Mikko Lepo1:43:54
464FINTelemark Team Örn (313)+1:37:03Olli Tala1:45:00
465FINSuunta Jurva (583)+1:37:06Niko Latva1:38:20
466FINRasti Elmo (608)+1:37:08Eero Latva-Rasku1:39:44
467SWESundbybergs IK 2 (585)+1:37:18Fredrik Johansson1:37:13
468FINMetsähallitus (457)+1:37:24Sami Hakala1:44:07
469SWEAlfta ÖSA OK (287)+1:37:25Andreas Davidsson1:37:57
470FINNastolan Terä (436)+1:37:30Joonas Karjalainen1:44:48
471SWEDela 2 (257)+1:37:41Martin Ohlsson1:49:14
472LAT30draugi.lv (388)+1:37:44Artis Dobulis1:42:27
473FINLinnankiertäjät (764)+1:37:44Mikko Mutka1:40:07
474FINK-SR rajatoimisto (612)+1:37:47Juuso Högblom1:40:03
475LUXLuxembourg Orienteering Clu (599)+1:37:52Ondrej Kotecky1:35:40
476SWEKOMPISARNA 2 (1665)+1:37:57Pär Lilja1:40:56
477FINViimeiset pirkkalaiset (395)+1:37:58Vesa Hyvärinen2:21:27
478NORRaumar Orientering (251)+1:37:59Gaute Fosstveit1:43:22
479FINKuhmon Peurat (476)+1:38:08Jukka-Pekka Juntunen1:53:14
480SWEFalköpings AIK OK (456)+1:39:54Hugo Ström1:26:00
481FINOK77 9 (1409)+1:39:59Valter Mårtenson1:47:18
482RUSYaroslavl (286)+1:40:00Sergei Morozov1:43:20
483FINUtin Jääkärirykmentti (1971)+1:40:06Samu Sievälä1:41:22
484FINTeam Kymppiremontit (569)+1:40:07Kyösti Peltokangas1:51:03
485FINPeab (564)+1:40:10Vesa Mäkiranta1:47:22
486FINLeppäsalmi SK (415)+1:40:20Juhani Leppäsalmi1:48:05
487FINOK Trian 4 (531)+1:40:24Sören Sundblom1:39:26
488GBRSouth London Orienteers (520)+1:40:28Steve Clelland1:49:23
489FINKauhajoen Karhu (624)+1:40:39Kalle Laine1:30:35
490FINTeam Electrofit (1343)+1:40:40Simo-Viljami Ojanen1:51:43
491FINAron Haka (602)+1:40:42Eino Kattilakoski1:31:26
492NORNTNUI 5 (1964)+1:40:44Nina Ashein Birkeland1:49:58
493FINSotkamon Jymy 2 (425)+1:40:54Anssi karjalainen1:47:23
494FINYlä-Karjalan Sepot ja Eerot (1865)+1:40:56Ari Niskanen1:47:49
495FINTeräselementti Skogsmårdarn (263)+1:41:05Juuso Joukas1:49:13
496FINNostars (337)+1:41:07Mika Valkonen1:47:08
497FINPirkkalan Hiihtäjät (671)+1:41:08Levola Jani1:32:06
498FINHellanmaan Teräs (500)+1:41:10Kimmo Niska1:40:46
499FINKeparDI (699)+1:41:11Henri Määttä1:52:05
500FINKuopion Reserviupseerikerho (314)+1:41:13Jari Kaarakainen1:44:56
501FINTampereen Yritys (1058)+1:41:17Morten Priks1:45:39
502FINSuomen Suunnistusliitto (1047)+1:41:24Petteri Kähäri1:46:14
503FINOK Terjärv (298)+1:41:25Tomas Knutar2:01:40
504FINSuomussalmen Rasti (401)+1:41:27Pekka Kemppainen1:48:40
505FINSK Uusi 3 (511)+1:41:31Teemu Lehtoranta1:43:11
506LATAluksne (334)+1:41:38Janis Umurs2:07:37
507FINSK Pohjantähti 3 (519)+1:41:53Mikko Kesälä1:51:27
508FINSaarijärven Pullistus (348)+1:41:53Juho Pirttiniemi1:51:49
509FINPetolintu (496)+1:41:55Sampo Forssen1:46:14
510FINAivan Sama (518)+1:42:02Tom Asklöf1:32:51
511FINVeikkaus (683)+1:42:22Kristian Åbacka1:44:36
512FINSoisalon Saaren Pummiveikot (904)+1:42:26Timo Konttinen1:50:38
513FINOK Trian 10 (634)+1:42:27Mikael Sundström1:42:08
514FINTurun Metsänkävijät 6 (426)+1:42:32Max Millner1:52:56
515SWEJärfälla OK 2 (568)+1:42:34Aleksandr Manoilov2:02:58
516FINEspoon Suunta 14 (1414)+1:42:38Kalle Kokkila1:45:02
517FINPeikot Hiihto (685)+1:42:39Olli Hämäläinen1:52:27
518RUSLegenda (231)+1:42:47Stepan Dudkov1:52:16
519FINEura-Kauttuan Urheilijat (945)+1:42:52Teemu Rostedt1:50:02
520FINSerkkujen yö (879)+1:43:00Risto Haikonen1:49:50
521FINLapuan Virkiä 3 (1082)+1:43:13Juha Nivukoski1:49:51
522FINIlomantsin Urheilijat (315)+1:43:15Kalle Koivusalo1:37:54
523FINRamboll Finland (998)+1:43:20Jani Tuovinen1:45:22
524FINSiilin Rasti 2 (361)+1:43:23Aleksi Salo1:52:43
525FINJoensuun SuppaKetut (698)+1:43:27Aki Kosunen1:34:39
526FINUV SISSIT (693)+1:43:29Oskari Joukas1:38:17
527NORÖk-94 (495)+1:43:32Thor Mella1:31:09
528FINSettiäijät (886)+1:43:36Mikko Setälä1:44:18
529FINOK77 3 (469)+1:43:36Amund Beitnes1:37:44
530SUIOLC Kapreolo (243)+1:43:40Christian Mohn1:34:05
531FINJ-Town O Bros (618)+1:43:43Jimi Ansio2:09:28
532FINRastivarsat 2 (290)+1:43:44Teppo Lainio1:40:56
533SWEMyggans OS (353)+1:43:49Mattias Karlsson1:43:24
534FINKemiön Kiilat (619)+1:43:52Aleksi Toivola1:37:49
535FINLoimaan Jankko (695)+1:43:55Pasi Hongisto1:29:30
536FINGasum (664)+1:43:56Juha Hietaoja1:34:19
537FINLuolamiehet (644)+1:44:05Mika Hiltunen1:32:15
538SWEGustavsbergs OK (836)+1:44:06Bellander Martin1:34:53
539GBRForth Valley Orienteers (903)+1:44:09Roger Goddard1:45:29
540FINRasti-Lukko 2 (446)+1:44:22Jyri Kyllästinen2:06:31
541FINEpilän Esa (578)+1:44:25Petri Kuusela1:52:47
542FINSuunnaton Into (604)+1:44:25Ari Paganus1:51:52
543FINToimen Pojat (559)+1:44:30Vili Huhta-Koivisto1:57:41
544SWEKFUM Örebro OK 2 (716)+1:44:45Mats Gustafsson1:52:10
545RUS7RUN Spb (1689)+1:45:00Konstantin Silantiev2:01:40
546SWEGävle OK 2 (330)+1:45:02Erik Hansson1:39:58
547FINA-luokan kiiturit (1784)+1:45:03Tessa Salmia1:49:01
548FINRastitykki (589)+1:45:05Mika Martikainen1:37:20
549SWEAttunda OK 2 (536)+1:45:15Fredrik Stenebo1:52:03
550GEROSC Hamburg (385)+1:45:29Jan Felix Topp1:45:08
551SWEIFK Lidingö SOK 3 (597)+1:45:43Per Damberg1:52:28
552FINSiilin Rasti 3 (692)+1:46:00Asko Väänänen1:47:25
553SWEOK Ravinen 4 (328)+1:46:03Joachim Wansölin1:55:08
554FINKortesjärven Järvi-Veikot (422)+1:46:05Kari Koivisto1:52:17
555FINAalto A!dventures (737)+1:46:05Henrik Aalto1:44:17
556FINPekan Ponit (639)+1:46:39Henna Skog1:46:14
557FINOK Botnia 3 (942)+1:46:48Axel Auren1:53:14
558FINOulun Poliisiurheilijat (982)+1:46:51Rolf Helander1:40:43
559FINMusta Neliö (582)+1:46:56Markku Laimio1:48:41
560FINHakuliset (540)+1:47:08Niko Hakulinen1:44:01
561FINPullin serkut (577)+1:47:25Veli-Matti Pulli2:01:49
562FINHelsingin Suunnistajat 5 (278)+1:47:28Tuukka Jurvakainen1:35:43
563FINTuuripellet (537)+1:47:30Heikki Tukiainen1:47:38
564FINVaalan Karhu (363)+1:47:31Jouni Koljonen1:49:14
565FINKuortaneen Kunto (543)+1:47:32Antti Lassila1:53:40
566FINKuusankosken Urheiluseura (552)+1:47:37Tommi Manninen1:53:22
567FINBeach Boys (572)+1:47:42Antti Niku1:48:16
568FINPyhät Miehet (494)+1:47:50Pekka Kiljunen1:35:20
569SWEForsa OK / Ljusdals OK (1045)+1:47:54Robert Pettersson1:30:24
570FINSAL (785)+1:47:59Antti Toppila2:05:54
571LATOK Kapa 2 (325)+1:48:01Gatis Dzerve1:49:59
572FINLammin Säkiä 2 (596)+1:48:04Ville Kivinen1:59:03
573SWEOK Kullingshof (663)+1:48:09Johan Ivarsson1:50:25
574FINOulunsalon Vasama (1050)+1:48:59Mika Maaninka1:50:40
575FINRasti-Nokia (366)+1:49:01Kai Pasonen1:39:30
576NOROK Sköynar (995)+1:49:03Håvard Veie1:38:14
577FINHankasalmen Hanka (534)+1:49:03Matti Hyyryläinen1:38:50
578FINKyrös-Rasti (873)+1:49:04Tuomo Tuomisto1:37:46
579FINArk United (575)+1:49:10Manu Humppi1:39:41
580SWEWaxholms OK (1073)+1:49:12Krister Gumaelius1:57:04
581FINRasti-Nokia 2 (503)+1:49:14Jari Jokela1:37:12
582FINIF Brahe 2 (368)+1:49:14Patrik Wärnman1:56:24
583SWERånäs OK (400)+1:49:16Henrik Sundblom1:39:07
584FIN7 Oikein (1702)+1:49:16Markus Stolze1:57:07
585FINKontaten Maaliin (1875)+1:49:17Eemeli Jämsen1:51:05
586FINItä-Päijänteen Rasti (485)+1:49:18Marko Hartonen1:40:48
587FINLapin Veikot (459)+1:49:21Antti Tepsa2:15:19
588FINEnonkosken Urheilijat (517)+1:49:35Eetu Liukko1:40:08
589ESTOK Põrgupõhja (555)+1:49:40Tarmo Lillsoo1:50:26
590FINJämsän Retki-Veikot 3 (359)+1:49:46Kari Mäki1:51:57
591FINVarma Peesi (1911)+1:49:48Teemu Huppunen1:51:00
592FINRokkakoski SK (576)+1:49:51Aleksi Mäenpää1:39:07
593FINAS Skinnarila (609)+1:49:58Henrik Tarkkio1:51:08
594FINHämeenlinnan Suunnistajat 2 (152)+1:50:00Joona Leipijärvi1:44:07
595ESTLSF Pronoking Team (502)+1:50:04Martin Kaup1:39:20
596GBRBOK-Kaukaa haettu 2 (493)+1:50:11Mark Bown1:37:20
597FINNärpes OK 2 (910)+1:50:14Mia Smeds1:53:48
598FINYläneen Kiri (812)+1:50:43Lauri Joukas1:41:26
599FINIitin Pyrintö (465)+1:50:46Marko Koskelainen2:05:29
600FINIkaalisten Nouseva-Voima 5 (771)+1:50:48Simo Köntti2:04:48
601FINHönöt SK (900)+1:51:16Antti Mattila1:53:46
602FINPargas IF 2 (750)+1:51:48Conny Arén1:49:22
603LATOK Arona (274)+1:51:51Juris Dzenitis1:38:52
604FINVaasan Suunnistajat (504)+1:52:02Atte Koskela2:18:39
605FINEspoon Suunta 10 (301)+1:52:21Lauri Heinaro1:37:40
606FINIF Åland (655)+1:52:23Matti Janlöv1:27:31
607FINLuumäen Rasti (373)+1:52:26Petri Hirvikallio1:56:55
608SWEUMA Idrottsförening (470)+1:52:31Mika Numminen2:00:44
609SWEValbo AIF (648)+1:52:55Stefan Strid1:47:26
610FINKultaiset Karhut (430)+1:52:56Masa Juutilainen2:03:37
611FINStora Enso Metsä (579)+1:53:08Jyrki Nieminen1:57:48
612FINMaarian Mahti (397)+1:53:14Jari Jaakkola1:47:04
613FINSweco (1240)+1:53:14Antti Ryynänen1:47:27
614LATOK Meridians 3 (729)+1:53:15Matiss Platacis1:31:39
615FINKarsu.fi (647)+1:53:17Heikki Siivari1:36:08
616FINPihkatapit Ambiotica (630)+1:53:22Marko Haapakoski1:43:39
617FINYlämaan Pyrkijät (463)+1:53:23Mikko Piispanen1:51:54
618LATZiemelkurzeme OK 2 (748)+1:53:37Salvis Dagis1:45:53
619NORVang OL 2 (565)+1:53:38Henrik Bleken Rud1:54:15
620FINOC Toffee (473)+1:53:46Samuli Ketola2:00:26
621FINPyhäjärven Pohti (1006)+1:53:52Tapani Lintula2:03:45
622FINOlavin Rasti 2 (417)+1:53:59Hannu Kosonen2:14:15
623FINLopen Uupuneet (666)+1:54:23Samu Sillanpää2:01:12
624RUSOmega 2 (285)+1:54:30Nikolay Krylov1:48:32
625RUSOmega 3 (603)+1:54:34Vladimir Gusiatnikov1:59:03
626FINTamrock (869)+1:54:34Eero Makkonen1:38:53
627FINMaasotakoulu LPR (636)+1:54:39Jonathan Åman1:58:52
628FINPuolangan Ryhti (760)+1:55:11Veeti Nissinen1:46:35
629FINIivolan Team (1186)+1:55:16Urpo Väänänen1:53:05
630FINHelsingin Suunnistajat 13 (1364)+1:55:16Juha Järvenpää1:49:01
631FINPihkaniskat 7 (438)+1:55:18Mika Kuokkanen1:50:26
632FINTurun Metsänkävijät 4 (245)+1:55:19Marko Orel1:57:36
633FINRaision UrheiluAutoilijat (994)+1:55:20Esa Rantasalo1:54:46
634FINSäkkijärven Hyppälän Nuoris (723)+1:55:21Eero Hyppänen1:36:54
635FINOK Pojkarnas Natt (309)+1:55:44Pasi Kiiskinen1:41:36
636FINPudasjärven Urheilijat (346)+1:56:03Esa Hietala1:55:31
637FINEssity Finland (1091)+1:56:07Miika Porkka2:10:11
638FINKonserni (749)+1:56:19Mikko Siren2:08:05
639FINRR Vilttiketju (474)+1:56:26Markus Turunen2:06:28
640FINMalax IF (902)+1:56:30Mika Pensas1:47:20
641FINHiidenkiertäjät 6 (623)+1:56:32Juho Walinen2:00:47
642FINAngelniemen Ankkuri 5 (1628)+1:56:33Janne Kivelä1:53:54
643SWEOK Orion 2 (1310)+1:56:35Johan Myrén1:45:24
644FINTyrwään Woima (545)+1:56:35Olli Metsälä1:55:43
645FINIhqumursuhuppelit4never (1734)+1:56:37Taavi Suutari1:43:13
646FINTeam Happonen (628)+1:56:38Mika Iivanainen1:53:26
647FINLahden Suunnistajat -37 7 (1133)+1:56:46Jarno Matilainen1:56:50
648FINMäntsälän Urheilijat (339)+1:57:31Arto Uusi-Simola2:07:53
649FINJVK-Pojat (1806)+1:57:33Eero Haapasalmi2:01:09
650LATSurikati (658)+1:57:39Grivins Peteris1:38:39
651FINSK Määrämiehet (756)+1:58:06Veli-Matti Hanhela1:40:43
652FINMS Parma 6 (622)+1:58:08Janne Heininen1:46:24
653SWECentrum OK Stockholm 2 (863)+1:58:10Anton Udd2:18:27
654FINJukola 2003 Sulkava (999)+1:58:12Elias Lyytinen1:44:16
655FINJahtimiehet (1757)+1:58:17Ville Heikkinen1:45:43
656FINMaavoimien Esikunta (374)+1:58:24Tuomo Oksanen1:49:04
657FINNurmonjoen Tukki (1144)+1:58:26Jaakko Niemelä1:46:05
658FINPyrinnön tytöt (549)+1:58:29Ida-Maria Otonkorpi2:00:45
659FINKönnin Kuokkamiehet (983)+1:58:31Juha Kuusisto1:51:58
660FINKela (1871)+1:58:33Ville Viisanen1:58:58
661FINVihtavuoren Pamaus 2 (720)+1:58:34Ismo Paukku1:48:47
662FINLaiskanpulskeet Jallit (721)+1:58:35Vilkku Jalli2:04:39
663FINIlmatorjunta (837)+1:58:36Jussi Ylimartimo2:02:59
664SWETullinge SK 4 (372)+1:58:38Jörgen Axelsson1:48:53
665FINOK Raseborg 2 (308)+1:58:38Jörgen Nyman1:48:57
666FINRastiketut (460)+1:58:39Tomi Savolainen1:46:23
667FINValkeakosken Haka 6 (1252)+1:58:41Tuomas Engström1:56:00
668FINOulun Raksa (830)+1:58:42Jaakko Soivio1:46:52
669FINKannuksen Ura (606)+1:58:42Veijo Korpijärvi2:02:54
670FINVähäkyrön Viesti (1295)+1:58:43Juha Härö1:43:48
671FINTP Industrials (1163)+1:58:44Lasse Härkönen1:44:33
672FINMurut (399)+1:58:44Reetta Peltonen1:50:39
673FINJuuan Jänne (670)+1:58:46Matti Roininen1:44:13
674FINHimangan Urheilijat (742)+1:58:47Jarkko Makela1:48:45
675FINSolf IK (633)+1:58:50Fredrik Grannas1:46:04
676FINNaantalin Seudun UA (1401)+1:58:52Esa Tuokko2:00:01
677FINSuunta Jyväskylä 6 (1479)+1:58:53Jussi Hietala1:34:13
678FINLänsi-Rajan Rasti (734)+1:58:55Ville Väkeväinen2:00:26
679FINUSTpro Oy (487)+1:59:02Joonas Heinänen2:06:06
680FINPanssariprikaati (431)+1:59:03Pasi Suvitie1:50:23
681ESTSK Mercury (501)+1:59:05Danilo Piht1:50:09
682FINEHS Espoon Hurjimmat Sivako 2 (1890)+1:59:10Rasmus Tallberg2:09:29
683ESTRakvere OK (674)+1:59:15Martin Murakas2:01:37
684FINYlivieskan Kuula (489)+1:59:17Mikko Koutonen1:58:16
685FINKerkesix (791)+1:59:19Ilari Vehviläinen1:55:58
686FINKanuuna (953)+1:59:22Jani Granqvist1:50:16
687FINFirstbeat (1018)+1:59:43Tuomas Romppainen1:58:13
688FINKalvolan Keihäs (435)+1:59:46Janne Waulu2:00:01
689FINPerttelin Peikot (638)+1:59:54Jari Pajunen2:10:38
690FINKangasniemen Kalske (525)+2:00:00Tero Kemppi1:45:13
691FINMalax IF 2 (1141)+2:00:00Stefan Höstman1:45:48
692RUSOrienta SKI-O 2 (1592)+2:00:01Dmitry Pavlov1:50:53
693FINSuunta-Sepot 2 (684)+2:00:06Roope Kuusisto1:59:56
694FINTeam Spiritual Saramäki (600)+2:00:11Markus Saramäki1:42:03
695FINOK Trian 5 (498)+2:00:13Joonas Pääkkönen2:06:16
696FINVesaisen Pojat (410)+2:00:21Mika Järvenpää2:03:17
697SWETibro OK (851)+2:00:36Victor Arvesved1:59:34
698SWESnättringe SK 3 (1213)+2:00:37Fredrik Eggöy Markhester2:02:16
699FINSäyneisen Salpa (544)+2:00:50Pyry Kettunen1:33:38
700FINUlvilan Ura 2 (934)+2:00:50Jyrki Haikonen1:47:11
701FINRetkeilymedia Ahola (747)+2:01:04Tapio Jakobsson1:43:13
702FINKärkölän Kisa-Veikot (1251)+2:01:15Topias Rauhamaa1:49:27
703FINLounais-Hämeen Rasti 2 (1143)+2:01:15Jaakko Heikkinen2:15:18
704SWEMarkbygdens OK 2 (535)+2:01:20Mikael Bergstedt1:43:34
705FINOK77 4 (610)+2:01:20Petri Tötterman1:55:08
706FINRasti-Kurikka 3 (447)+2:01:24Juha Uitto1:46:18
707FINUrhK II08 (892)+2:01:25Ikonen Aleksi1:49:07
708FINKunto Kaverit (794)+2:01:26Sami Pöllänen1:52:01
709FINKoskelankylän Riento 2 (888)+2:01:28Markus Ronkainen1:47:15
710FINOK Jorren (590)+2:01:30Jon Engström1:52:31
711FINHiukkasen Hukassa (445)+2:01:31Anssi Järvinen1:58:49
712FINSK Porrassalmi (700)+2:01:33Pekka Seppänen1:57:16
713FINRasti-Nokia 3 (1043)+2:01:33Teemu Valkolehto2:03:46
714FINSuuntavaisto SK 4 (1490)+2:01:33Miko Lappalainen1:51:48
715LATIK Auseklis 5 (377)+2:01:36Ints Ulmanis1:49:54
716FINHelsingin Suunnistajat 16 (523)+2:01:42Timo Tähtinen2:02:51
717FINPiispan poijjat (927)+2:01:47Timo Tavast1:52:28
718FINHauhon Sisu 4 (1315)+2:01:47Jukka-Pekka Rantio1:47:36
719SWESkattkärrs SOK (758)+2:01:49Mats Bergenfur1:50:11
720FINKeravan Urheilijat (553)+2:01:50Pekka Pekkala1:52:43
721FINKeski-Vantaan Suunnistajat (1278)+2:01:53Stefan Aniszewski1:53:53
722FINkuraiset mullit (1662)+2:01:55Tommi Paananen1:57:46
723FINOC Puisto (662)+2:02:01Juha Meronen1:53:04
724LATOK Saldus 2 (384)+2:02:20Agris Robs1:38:30
725SWETäby OK 2 (443)+2:02:24Mats Ekman1:43:02
726FINTeam Gulo gulo (1155)+2:02:26Harri Heikkinen1:51:57
727FINRajamäen Rykmentti 5 (1070)+2:02:33Ismo Minkkinen2:01:50
728FINKalajoen Junkkarit 2 (541)+2:02:41Mauno Juola1:56:36
729SWEFredrikas Girls 2 (796)+2:02:41Kristina Tedhamre1:46:23
730FINLahden Suunnistajat -37 6 (1178)+2:02:42Mika Väkeväinen1:50:33
731FINTuomenmarjat (1321)+2:02:43Sami Koljonen1:59:15
732SWEFredrikas Girls (773)+2:02:44Fredrikas Girls 31:51:02
733FINViVi Master (528)+2:02:46Timo Serenius1:44:26
734SWEKöping-Kolsva OK 2 (1647)+2:02:46Johan Celander1:59:13
735FINKajaanin Suunnistajat (477)+2:02:49Ilkka Kasila1:48:59
736FINAuran Vannas (850)+2:02:49Juuso Kattelus1:38:04
737SWESkogsluffarnas OK (943)+2:02:51Douglas Lundin1:50:04
738FINEvitskog FBK r.f. (805)+2:02:53Mari Lindström2:02:18
739FINYIT Suomi (588)+2:03:05Tero Aaltonen1:58:58
740FINLahden Suunnistajat -37 9 (1113)+2:03:13Juuso Lehtinen2:05:33
741FINNenosen veljekset (668)+2:03:21Esa Nenonen1:49:11
742FINVanutoppahousut (854)+2:03:22Joonas Ojasalo1:54:04
743FINPorvoon Urheilijat (870)+2:03:25Tuomas Tommola1:55:48
744FINLånggubbarnas (1794)+2:03:34Tero Niemi2:04:51
745FINJyväskylän amk (507)+2:03:35Jari Järvinen2:09:34
746FINPET orienteering Finland (820)+2:03:58Antti Jokinen1:52:35
747FINRastipukit (557)+2:04:01Lauri Hämeen-Anttila1:52:18
748FINSuuntavaisto SK (509)+2:04:03Jyrki Kommio1:53:05
749FINMiehikkälän Vilkas (398)+2:04:31Hannu Lavonen2:10:44
750FINTarpian Suunta (817)+2:04:49Lasse Turppa1:52:17
751FINOK77 6 (744)+2:04:50Rasmus Mårtensson1:49:25
752FINSuunta Jyväskylä 4 (434)+2:04:55Matti Hakamäki1:52:01
753FINRauman Työväen Urheilijat (1236)+2:04:56Timo Lehtinen1:55:42
754FINTippausmonsterit (833)+2:05:03Antti-Pekka Valli1:53:11
755FINSaint-Gobain Finland (1760)+2:05:06Reima Nieminen1:55:55
756SWERånäs OK 2 (793)+2:05:09Rebecca Lindberg1:47:19
757FINHäröt Lampaat (1013)+2:05:09Mikko Helminen1:58:42
758FINEspoon Akilles Venlat (714)+2:05:11Salla Laitinen1:50:14
759FINRastivarsat 3 (532)+2:05:22Timo Lohikainen2:00:00
760FINRasti 88 2 (433)+2:05:22Mika Piha1:43:31
761FINOriveden Ponnistus 2 (894)+2:05:23Jimi Viita-aho1:53:41
762FINTurun Suunnistajat 4 (697)+2:05:25Miikka Tarkia2:05:40
763FINNousiaisten Alku (1040)+2:05:29Tuomo Stenberg2:08:32
764FINHarhaveikot (1063)+2:05:34Olli Haltia2:08:26
765FINTeam Nässäri (1690)+2:05:37Teittinen Samuli1:55:51
766FINAkateemiset luonnon ystävät (1000)+2:05:38Niko Sillanpää2:11:20
767FINPunkalaitumen Kunto (499)+2:05:39Mika Nurmo1:45:15
768ESTOK Pölva Kobras 2 (617)+2:05:46Erko Jakobson1:53:58
769FINSuunnaton YliValta (1688)+2:06:10Taneli Valtanen2:02:14
770FINPitkäjärven Vaeltajat (524)+2:06:20Ville Vuorenmaa1:52:11
771FINNiinisalon varuskunnan urhe 2 (1756)+2:06:55Jani Kauhajärvi1:49:08
772FINIisu (637)+2:06:56Esa Mäkelä2:09:29
773FINJääkäriprikaati (484)+2:06:57Jukka Kaikkonen1:53:04
774FINSomeron Esa (703)+2:07:02Ville Karvonen1:54:53
775FINUrheilukoulu III81 (516)+2:07:03Markku Virtanen1:58:52
776FINPYVMM (976)+2:07:03Juha Vesala1:56:39
777FINSappion Veikot 2 (1501)+2:07:06Markus Kiviluoma1:59:02
778FINWSP (1215)+2:07:06Matias Jurvanen2:12:52
779FINOtaKraa (1390)+2:07:08Ilkka Hemminki2:08:33
780FINHyvinkään Rasti 4 (1583)+2:07:13Dymytro Terpai1:47:20
781FINValmet Tampere (981)+2:07:16Tuomas Etula1:58:34
782FINMuurlan Vihuri (690)+2:07:19Sami Kinnunen2:07:36
783FINSuomusjärven Sisu 2 (884)+2:07:20Tuomo Ratia2:13:57
784FINSievin Sisu (862)+2:07:26Juho Ruuttula1:49:08
785FINJoosehukku (529)+2:07:27Oskari Hellman1:33:42
786FINRajamäen Rykmentti 3 (448)+2:07:28Lauri Laajaniemi1:40:38
787FINJussis seven (676)+2:07:31Mika Laitamäki1:35:30
788FINNykyaikaiset 5-ottelijat (1132)+2:07:32Sami Kämäräinen1:36:39
789FINKainuun Prikaati (772)+2:07:33Teemu Vatanen1:48:53
790FINRasti-Ukko Lauma (1008)+2:07:38Jarmo Launonen1:52:35
791FINSuvunSuunta (718)+2:07:44Aki Kankkunen2:07:04
792FINTeam Azure (779)+2:08:00Kasper Vainikka1:38:35
793FINKuusiston Jylhä (538)+2:08:00Petri Vanninen1:56:05
794FINLuonnonvarakeskus (813)+2:08:02Tapani Repo2:01:47
795FIN007Hyyppä (784)+2:08:02Tuomas Hyyppä1:43:41
796FINEKI (1162)+2:08:06Lauri Korhonen1:55:44
797FINTäsmis-Team (896)+2:08:08Joonas Hämäläinen1:54:35
798FINTampereen Pyrintö 9 (1217)+2:08:09Aaro Koskinen1:55:20
799FINRaula Team (1110)+2:08:15Mikko Raula1:42:24
800FINJudica (917)+2:08:16Samuli Tiirikainen1:40:14
801FINKuusiston Jylhä 2 (1800)+2:08:18Jukka Toivanen1:37:43
802FINSupan Pohjalla (650)+2:08:19Hannes Pasanen1:53:12
803SWEGandvik IK (1084)+2:08:33Magnus Södervall1:51:35
804FINP-K maakuntakomppania (1020)+2:08:33Esa Piitulainen2:02:48
805FINKaslink (1131)+2:08:34Teemu Lojamo1:35:39
806FINKarjalan Käki (1196)+2:08:36Aleksi Inkinen1:34:19
807FINValkealan Kajo (475)+2:08:58Atte Salojärvi1:54:03
808FINRasti-Jussit 3 (651)+2:09:00Mikael Suvanto1:53:35
809FINLynx-Ladyt 6 (1095)+2:09:30Sanni Norrbacka1:59:42
810FINHonkajoen Seudun Urheilijat (880)+2:09:36Heikki Haunia2:07:53
811FINRempsun Metalli (702)+2:10:00Anne Kiijärvi1:59:22
812FINSeinäjoen Hs biathlon (1919)+2:10:06Pertti Luuri2:03:47
813FINTeam Uusivirta (1889)+2:10:07Jyrki Uusivirta1:59:03
814FINRasti-Lukko 3 (980)+2:10:07Mika Pihala2:01:08
815FINTeam Opintotuki (928)+2:10:11Osku Kiviniemi2:11:52
816FINRiihimäen Suunnistajat (816)+2:10:29Jussi Kosenius2:13:39
817FINMhy Pirkanmaa (800)+2:10:35Jukka Pohjonen1:36:07
818FINKaukaan Lyly (566)+2:10:38Sami Turunen1:37:32
819FINPohjankyrön Rasti (380)+2:10:39Janek Jantunen1:46:23
820FINAlahärmän Kisa (652)+2:10:46Juha Ylihärsilä1:38:13
821FINKiipeilykerho Vertikaali (1746)+2:10:47Lassi Halinen1:38:16
822FINIF Femman 3 (478)+2:10:55Pontus Fred2:08:58
823SWESigtuna OK (856)+2:10:57Fredrik Sörqvist1:59:02
824LATOZONS OK 2 (641)+2:11:05Andis Nelke1:58:24
825FINOunasvaaran Hiihtoseura 3 (899)+2:11:11Veikko Maijala2:09:49
826ESTOK West (605)+2:11:14Olavi Loo1:48:22
827FINTelemark Team Örn 2 (1368)+2:11:21Antti Rauhala1:52:12
828FINKodisjoen Kaiku (961)+2:11:23Aarne Hakanen1:47:24
829NORIF Sturla 2 (1226)+2:11:29Nils Inge Brurberg2:09:07
830FINOC Harharetki (921)+2:11:40Ville Helenius2:02:07
831FINKullaan Kuninkaat (1028)+2:11:46Jonne Mäkinen2:14:11
832FINOma Säästöpankki (1425)+2:11:48Turtio Tapani2:15:00
833FINLankkuan Kyläjoukkue (654)+2:11:49Mika Sipponen2:06:43
834SWEVästerås SOK 2 (1515)+2:11:51Magnus Öhling1:37:34
835FINJohn Deere (1274)+2:11:52Sami Vartiainen2:00:45
836FINGrundium (1829)+2:11:54Timo Nissinen1:42:25
837FINPietarsaaren Hiihtäjät (897)+2:11:54Tommi Isomäki1:56:20
838POLOK!Sport (558)+2:11:55Krystian Sedlak1:44:52
839FINKouvolan Suunnistajat 5 (872)+2:11:59Harri Peltola1:57:20
840FINGeodeesi (761)+2:12:08Luiro Hannes1:37:33
841FINVehkalahden Veikot 4 (629)+2:12:13Ilkka Koivu1:47:49
842FINTrimap (1888)+2:12:20Eero Toivonen2:12:50
843FINSK Uranus (951)+2:13:03Seppo Konttajärvi1:59:00
844FINTampereen Kotkat (1683)+2:13:16Honkanen Eetu1:54:30
845FINHelsingin Suunnistajat 9 (1124)+2:13:24Oskari Mikkola1:42:15
846FINGofore (1916)+2:13:36Richard Van Camp2:00:44
847FINVihman Veljekset (1442)+2:14:01Jukka Kettunen2:08:00
848FINSupertalentit (691)+2:14:03Eetu Niemeläinen2:00:35
849FINLauttakylän Luja (598)+2:14:07Petri Teerikoski1:57:17
850FINLauttapartio (1096)+2:14:14Lauri Laatu1:45:18
851FINIK Kronan (722)+2:14:19Anton Storvall2:02:40
852FINPönttövuoren Peikot (1030)+2:14:20Pyry Rahkila1:49:19
853FINUrjalan Urheilijat (944)+2:14:55Juha Syrjälä2:00:13
854FINNokian Torpedo (875)+2:14:57Teemu Rytkönen1:56:53
855FINRajamäen Rykmentti 4 (669)+2:15:01Antti Liljaniemi2:06:00
856FINBebbes Busar (1854)+2:15:01Viktor Bäck1:58:35
857FINNordea Urheilu (1269)+2:15:01Arttu Leppäkoski2:14:43
858FINMAASK RUK Pioneerivoimaa (753)+2:15:03Juho Malinen2:22:05
859FINJohn Deere 2 (1771)+2:15:06Janne Lintala2:07:38
860FINHTJ Suunnistajat (1664)+2:15:08Vesa Ekokoski2:15:32
861FINRaisu Lumous (631)+2:15:21Antti Korttinen2:33:36
862LATOK Meridians 2 (333)+2:15:24Martins Platacis1:51:47
863FINTuurihaukat (705)+2:15:26Arttu Heikkilä1:41:33
864FINMS Parma 8 (916)+2:15:28Eero-Matti Vainio1:36:52
865FINPositiivinen yllätys (1223)+2:15:29Jussi Uusihonko1:50:50
866FINOlarin Omat Pojat (844)+2:15:33Harri Kailasalo1:57:10
867FINKoovee 8 (1212)+2:15:36Jari Kanko2:13:48
868FINYlistaron Kilpa-Veljet 2 (640)+2:15:39Jussi Ylistaro1:57:35
869FINUusi Verso (766)+2:15:50Eero Haverinen1:57:46
870FINSaarijärven Pullistus 2 (970)+2:15:56Ari-Matti Niemi2:03:13
871FINOunasvaaran Hiihtoseura 2 (594)+2:16:23Seppo Tompuri2:00:15
872FINJuntit OK (728)+2:16:29Timo Vlasov2:14:50
873LATIK Auseklis 3 (731)+2:16:35Raimonds Berzins2:03:48
874FINVuorenveikot (938)+2:16:46Paulus Väyrynen2:18:21
875FINTeam Kymppiremontit 2 (1945)+2:17:05Jari Peura2:12:11
876FINTurengin Sarastus (745)+2:17:14Jarkko Ustinov1:52:26
877FINLets get LOST (877)+2:17:23Andreas Hatakka1:53:52
878FINLaskuvarjojääkärikilta 2 (810)+2:17:27Eero Assmuth1:55:47
879FINMaasillat (1261)+2:17:39Timo Maasilta1:54:49
880FINKöntit (1176)+2:17:41Janne Kauhanen1:48:08
881FINSelkien Sisu (848)+2:17:50Simo Kiiskinen2:04:51
882FINSahtiserkut (973)+2:18:04Mikko Nieminen2:08:15
883FINPihkaniskat 3 (1147)+2:18:11Tommi Nietosjärvi1:53:51
884SWESkarpnäcks OL (768)+2:18:16Niclas Behrenfeldt1:37:48
885FINEspoon Akilles 4 (955)+2:18:19Olli Pitkänen1:48:01
886FINVerttuun Namika (849)+2:18:20Juha-Pekka Harju1:40:47
887FINEspoon Suunta 8 (759)+2:18:24Sofia Pellonperä1:58:43
888FINTASO (1802)+2:18:26Patrik Vanhanen1:54:08
889FINTaxi Team (963)+2:18:39Antti Metsä1:46:14
890FINIkaalisten Nouseva-Voima 4 (1363)+2:18:42Heikki Viljanen2:06:14
891FINPälkäneen Luja-Lukko 2 (871)+2:18:46Hannu Kortetjärvi1:53:24
892FINBarkit päällä (979)+2:18:48Toni Parkkinen1:48:35
893BELTrol-Belgium (1081)+2:18:49Wim Vervoort1:54:00
894SUIOLV Hindelbank (694)+2:18:51Ueli Stalder1:53:11
895FINRC Eemeli (635)+2:18:52Tommi Lahtonen2:03:58
896FINPolyteknikkojen Raittiusseu 3 (1852)+2:18:56Ilari Jokinen2:17:08
897FINHämeenlinnan Tarmo (464)+2:18:57Harri Kuortti2:06:49
898FINTurun Puristus (1041)+2:19:00Pekka Grönlund1:43:32
899RUSKuzmolovo OS 3 (1180)+2:19:09Aleksei Goncharov2:06:10
900FINAri Pojjaat (776)+2:19:12Henri Eloranta1:52:45
901FINVaasan Suunnistajat 2 (561)+2:19:13Tuomas Lehtineva2:00:59
902FINInkeroisten Terho (305)+2:19:15Artem Timakov1:33:31
903FINLuonnontutkijat (840)+2:19:23Jukka Sydänoja1:52:42
904FINRistin Kilta (1203)+2:19:25Jyri Maanpää2:01:39
905FINOK Trian 6 (853)+2:19:29Jan Alden1:48:28
906FINMuuramen Rasti (957)+2:19:29Petri Juutinen1:45:07
907FINMetsästäjäliiton Hirviurhei 2 (977)+2:19:31Masi Tammela1:49:21
908FINSK Samperi (1108)+2:19:33Jarno Karjalainen1:48:11
909SWEGotlands OF 3 (1483)+2:19:35Amadeus Hansson1:46:33
910FINViimeinen Rastiretki (715)+2:19:35Tommi Virtanen1:54:57
911FINKeravan Urheilijat 3 (1285)+2:19:38Antti Pylkkänen1:51:02
912FINRastikarhut 3 (329)+2:19:40Jani Peltonen2:13:23
913FINPerhon Kiri (790)+2:19:43Juho Lakanen2:08:03
914FINNavi 7 (1059)+2:19:44Kari Kilkki1:52:35
915FINTeme Ski Team 2 (846)+2:19:45Matias Heinonen1:47:22
916FINKajaanin Suunnistajat 2 (710)+2:19:45Urpo Heikkinen1:49:10
917FINHI-TEAM (1191)+2:19:46Aki Hietanen1:46:10
918FINTietokilta ry (1612)+2:19:47Niklas Valuri1:49:51
919FINSolita (965)+2:19:48Timo Pitkänen1:56:23
920FINKymin Suunnistajat 4 (858)+2:19:51Mika Nokka1:59:39
921FINMustalammen Pallo (709)+2:19:55Timo Neuvonen2:08:34
922FINRasti-Jussit 2 (404)+2:19:58Heikki Koskela1:47:42
923FINMaasotakoulu LPR 4 (1026)+2:19:59Victor Thomander1:47:54
924FINTukikohdan Suunnistajat (1430)+2:20:04Karri Koistinen1:56:38
925FINKärkijoukkue (1872)+2:20:13Markus Kärki1:50:03
926FINPäijät-Rasti (751)+2:20:20Sampo Keskinen1:46:00
927FINValmet Technologies 2 (992)+2:20:26Tomi Tissari1:47:59
928FINTeuvan Rivakka (673)+2:20:27Pasi Nevala2:15:14
929FINPajulahti Olympic Training (1444)+2:20:28Susanna Huttunen1:56:31
930FINPihkaniskat 2 (1079)+2:20:29Janne Siipola1:53:19
931FINTT226 (689)+2:20:32Pasi Koskinen1:57:27
932FINKankaanpään Kalevankiertäjä (1821)+2:20:38Jaakko Husari2:03:43
933FINTunkiomadot (1012)+2:20:43Lauri Vähämurto1:55:31
934FINKokemäen Kova-Väki (741)+2:20:44Jaakko Turto1:56:06
935FINPaimion Rasti 6 (548)+2:20:48Kari Haanpää1:55:33
936NORLorry Classic (1809)+2:20:48Hans Petter Eng2:06:27
937FINKaustisen Pohjan-Veikot 2 (803)+2:20:50Tauno Pajukangas1:55:52
938FINPolyteknikkojen Raittiusseu (814)+2:20:52Valtteri Ristola2:08:49
939FINSuosmeren Salpa (915)+2:20:55Rasmus Willman2:15:42
940FINKaukametsän paholaiset (1697)+2:21:08Sami Ruotsalainen2:08:38
941FINFyysikkokilta 2 (1959)+2:21:14Atso Ikäheimo2:11:36
942FINPelikassit (556)+2:21:18Aleksi Uosukainen1:57:04
943FINSK Vuoksi 2 (542)+2:21:18Arttu Kaakinen1:50:26
944FINKeuruun Kisailijat 2 (987)+2:21:29Matti Mörsky1:50:10
945FINInnOK (786)+2:21:33Antti Tyrväinen2:13:33
946FINMaanmittauslaitos Lappi (835)+2:21:39Markku Höynälä2:28:51
947FINJoen Suunta (563)+2:21:47Arto Päivinen2:09:27
948FINVictorious Secret (891)+2:22:01Miina Ruokolainen1:53:08
949FINOC Toffee 2 (1621)+2:22:02Hannu Hänninen1:50:32
950NORÖstmarka OK (960)+2:22:05Jörgensen Audun1:56:45
951FINJämsän Retki-Veikot 6 (1652)+2:22:07Jyri Huhtala1:49:40
952ESPCD TJALVE (969)+2:22:07Jorge Garcia1:52:24
953FINBertelin pojat 2 (732)+2:22:07Matias Haukkala1:57:32
954FINMäntsälän Urheilijat 4 (1432)+2:22:12Markku Laine1:58:41
955FINTreSeven (1571)+2:22:22Matias Jokinen2:14:51
956FINIlomantsin Urheilijat 2 (831)+2:22:33Juho Kareinen1:48:33
957FINDroit (1123)+2:22:40Mikko Paakkolanvaara1:51:47
958FINKaaderi Leijonat res (1595)+2:22:52Kari Jylhä2:13:35
959FINSatakunnan Lennosto (726)+2:22:53Onni Pykäläinen1:58:51
960LATIK Auseklis 4 (798)+2:22:54Alvis Lepiksons1:58:45
961FINTampereen Pyrintö 11 (1281)+2:22:56Jouko Urvikko1:50:19
962FINRastihaukat (653)+2:22:58Teemu Matilainen2:01:30
963FINOK Computer (1262)+2:22:59Panu Melajärvi1:54:02
964FINLappeen Riento 4 (581)+2:22:59Lauri Niemi2:09:53
965FINRannikkoprikaati (1695)+2:23:02Ville Tuppura1:51:02
966FINLaihian Luja 3 (802)+2:23:03Juha Laasanen1:51:04
967FINEspoon Suunta 13 (1606)+2:23:05Tiago Figueiredo1:51:49
968FINOutotec (1119)+2:23:13Kari Elomäki2:21:04
969FINAjolinja 2 (1758)+2:23:13Tuomo Nieminen2:12:26
970FINESE Tiimi (1247)+2:23:14Ilkka Vaarasuo1:59:05
971SWESkogslöparna 2 (1648)+2:23:18Emanuel Näslund1:59:07
972FINLohimaan Rasti (765)+2:23:21Pertti Lappalainen1:47:46
973FINLänsi-Rajan Rasti 2 (1170)+2:23:23Antti Viita2:11:07
974FINHernemäen Porina (717)+2:23:27Juho Höysniemi2:05:17
975FINAnnikin Voimailijat (1060)+2:23:27Matias Laine1:50:48
976FINFunctio Laesa (1452)+2:23:29Heikki Kytö2:08:40
977FINLiperin Taimi (824)+2:23:30Erno Aalto1:59:39
978FINKauhavan Wisa (458)+2:23:34Teemu Hautala1:59:35
979FINValmet Technologies (839)+2:23:35Juha Järvelä1:54:39
980FINMetsä Board Kyro (947)+2:23:42Petri Savisto2:11:28
981FINKiinnostus Suunnistajat (688)+2:23:43Lauri Kaijansinkko1:58:21
982FINJärvenpään Palo (659)+2:23:50Oiva Kumpulainen1:56:48
983FINIisalmen Visa (1161)+2:23:50Kirsti Laurila1:54:44
984FINKustavin Ahto (774)+2:23:51Jarkko Rihko1:56:45
985FINSuunnaton Into 3 (1334)+2:23:52Kaisu Pajunen1:56:50
986FINTuusulan Reserviupseerikerh (1675)+2:23:55Isto Hyyryläinen1:55:05
987FINLost Bastards (895)+2:23:57Christian Lindgren2:04:22
988FINPK Racing Team (686)+2:24:14Pasi Heinonen1:53:53
989FINEräs seura (906)+2:24:15Joni Isorinne2:02:22
990FINSukK 83 (757)+2:24:18Verneri Lehtovirta1:46:31
991FINAlatornion Pirkat 2 (827)+2:24:19Janne Kotaniemi1:52:16
992FINOK Trian 8 (1167)+2:24:21Vesa Isoniemi2:15:48
993FINPulkanrannan Pullistus (808)+2:24:22Sampo Järnefelt2:11:59
994FINTiiäkstemitämävihaan (1857)+2:24:23Jorma Tytykoski1:59:07
995FINRastiketut Team Leinonen (1210)+2:24:25Ilkka Korpi1:55:30
996FINSK Pohjantähti 6 (1494)+2:24:29Juha Vornanen2:15:25
997FINWonkamiehet (1005)+2:24:30Petri Väliharju1:59:10
998FINKaidan Tien Kulkijat (1168)+2:24:30Janne Karhunen2:05:45
999FINSK Mortis 2 (825)+2:24:30Jussi Mäkelä2:01:46
1000NORIndre Östfold OK 2 (801)+2:24:37Dag Brenås2:02:29
1001FINAndritz WP (1146)+2:24:38Mikko Nurmi2:01:43
1002FINRautalammin Urheilijat (782)+2:24:39Aapo Varis1:52:18
1003FINTornator (907)+2:24:45Jouko Kytölä2:11:23
1004FINLapuan Virkiä 4 (1361)+2:24:47Harri Saarimaa1:57:36
1005FINHiisirastiKöLa (861)+2:24:50Jukka Leppimäki2:25:13
1006FINOscar Software (1189)+2:24:53Mika Kiviluoto1:55:27
1007FINSC Väärä Suunta 180 (1067)+2:24:54Janne Bruun2:14:32
1008FINKoneen Kerho (843)+2:24:54Ville Lipsonen1:57:34
1009FINNavi 9 (1449)+2:24:58Jere Nyström2:01:57
1010FINTurun Visat (826)+2:25:00Jaakko Lehto2:02:39
1011FINHollolan Urheilijat -46 2 (444)+2:25:01Lasse Parikka2:13:02
1012FINTelesten Veljekset (1309)+2:25:03Pentti Silta-aho2:16:53
1013FINFuturice (968)+2:25:04Tuomo Hakaoja1:53:38
1014FINLumme Energia (1469)+2:25:06Tapani Hasanen2:07:18
1015FINTampereen Yritys 2 (1649)+2:25:08Turo Valkama2:10:21
1016FINRajaveljet (777)+2:25:11Olli Aatsinki1:56:13
1017FINVänkypannu (1151)+2:25:12Tuomas Pesonen2:12:44
1018FINKokkolan Suunnistajat 4 (797)+2:25:14Pertti Salo2:16:50
1019FINWestendin Rasti-Bossit (1581)+2:25:39Olli Kinnunen1:45:07
1020FINRastisudit (1428)+2:25:40Jussi Kivioja1:34:47
1021FINNivalan Suunnistajat 2 (1431)+2:25:41Ari Manninen1:55:27
1022FINAlahärmän Kisa 2 (990)+2:25:52Ari Ylihärsilä1:50:09
1023FINHumanitas-seura (1219)+2:26:02Humanitas-seura 31:54:22
1024FINPelikassit 2 (1561)+2:26:09Juha Mähönen2:07:40
1025FINNabla (1044)+2:26:22Marko Leppäniemi1:50:10
1026FINEDX (1049)+2:26:22Harri Hakaste2:14:06
1027FINcloudriven.fi (1769)+2:26:35Matti Pitkänen2:11:36
1028FINLammin Betoni (1716)+2:26:42Simo Tommola2:17:30
1029FINTurun Suunnistajat 5 (958)+2:26:50Kalle Salste2:04:43
1030ESTOK TON (864)+2:26:53Erko Ounapuu2:01:10
1031FINUFOn Legendat (1362)+2:26:54Jari Heikkinen1:54:24
1032FINSK Herkkutatit (681)+2:27:03Matti Hautero1:56:52
1033FINMetsästäjäliiton Hirviurhei (783)+2:27:13Timo Seppä2:28:55
1034FINHaukijahtaajat (736)+2:27:17Aarto Hirvi2:02:11
1035SWEGotlands OF 2 (607)+2:27:18Anders Eklund2:09:02
1036FINPäässä Viiraa (1901)+2:27:41Mika Paakkunainen2:29:59
1037FINRasti-Nokia 4 (1395)+2:27:43Juha Tähtinen2:27:30
1038FINKymin Suunnistajat 3 (591)+2:27:44Tomi Valkonen1:57:53
1039FINStronger Together (1245)+2:27:54Juha Holster1:46:07
1040FINNavi 6 (687)+2:27:57Niko Ihalainen2:29:56
1041FINRastihapot (1589)+2:27:57Antti Kaasalainen1:53:21
1042FINPellon Ponsi 2 (625)+2:27:58Esa Saarijärvi1:48:05
1043FINKeravan Urheilijat 2 (562)+2:27:59Marko Pirinen2:07:54
1044FINNorra (1811)+2:28:05Akseli Sannamo1:51:46
1045FINEpilän Esa 2 (1209)+2:28:14Petri Saksala1:54:12
1046FINMellu ja kääpiöt (1791)+2:28:24Juuso Kaihtela1:59:30
1047FINSulzer (1042)+2:28:30Sami Krouvi1:53:39
1048FINLepatiittos2 (754)+2:28:32Taneli Töyli1:47:22
1049FINHelminiemen helmet (806)+2:28:34Jarkko Pesonen2:16:13
1050FINIK Falken 2 (901)+2:28:35Matias Grankull1:36:19
1051FINLynx 7 (1174)+2:28:35Aleksi Mattila2:15:32
1052FINRässi-Rasti (770)+2:28:37Jouni Aho2:11:20
1053FINKops (1292)+2:28:40Jaakko Hirvisaari1:57:06
1054FINVarnitsa 2 (1294)+2:28:43Mikko Kesonen2:02:58
1055FINKesähovin Suunnistajat (1615)+2:28:55Toni Haapala2:02:26
1056FINHiukkasen Hukassa 2 (1354)+2:28:58Mike Koivisto1:58:33
1057FINTeam Peesi (1051)+2:29:18Aleksi Paavilainen2:09:02
1058FINLahden Suunnistajat -37 5 (1268)+2:29:25Juha Kiljunen1:47:22
1059FINTurun NMKY 2 (1035)+2:29:36Pekka Viikari1:59:40
1060FINKone-Yijälä (743)+2:29:46Jani Leppä2:05:48
1061FINSaskan Talli (1609)+2:29:49Miika Paavola2:25:11
1062FINSaloisten Reipas 2 (1624)+2:30:02Lauri Peltoniemi1:33:50
1063FINeLadies (755)+2:30:32Sanna Tervakangas2:03:01
1064FINTommin virheet (1722)+2:30:33Eero Turto2:07:26
1065FINHiidenkiertäjät 4 (1029)+2:30:34Kari Mamia2:06:58
1066FINHelsingin Poliisi-Voimailij (1064)+2:30:36Pauli Torri1:58:28
1067FINSkipoli-KJK (1002)+2:30:38Henri Pohjalainen1:59:23
1068FINHauhon Sisu 3 (878)+2:30:41Jouni Kleemola1:53:34
1069FINJärvisen Pekat (1731)+2:30:52Ville Sorvisto2:01:06
1070ESTRakvere OK 2 (675)+2:31:17Aleksander Pritsik2:06:41
1071FINSisä-Suomen syyttäjänvirast (1897)+2:31:30Esa Luomala2:07:50
1072FINRiikku Runners Alavus (1185)+2:31:31Joni Mäkiranta2:07:56
1073FINSK Pohjantähti 5 (1235)+2:31:34Tommi Sillanpää1:59:37
1074FINHatarasti (1936)+2:31:42Juuso Aro2:22:27
1075FINNCS Sport (1287)+2:31:46Jani Pikkarainen1:50:06
1076FINAamulehden Lukijat Lasten h (1713)+2:31:46Olli-Pekka Silverhuth2:16:56
1077FINSK Pohjantähti 4 (975)+2:31:56Antti Ahokoivu2:02:14
1078FINHammassyrjän Happo (1884)+2:31:57Akseli Toikka1:51:43
1079FINKuoLO (1935)+2:32:03Miiro Angerpuro1:55:10
1080SWEVallentuna /Össeby OL (1033)+2:32:05Svante Jonsell2:45:00
1081FINKohti rastia ja sen ohi (1324)+2:32:08Tiina Kihlström2:13:21
1082FINPaVi (852)+2:32:10Antti Santaharju2:00:37
1083FINMetos (1055)+2:32:12Jari Väisänen2:07:42
1084FINVR Suunnistajat (1003)+2:32:12Jyrki Tuomi2:04:47
1085FINKoovee 7 (972)+2:32:15Tero Taubert2:13:32
1086FINPolyteknikkojen Raittiusseu 2 (1895)+2:32:20Joonatan Heinonen2:00:03
1087GERTeam Baden-Wuerttemberg (1062)+2:32:27Jakob Schach1:33:25
1088SWESöders-Tyresö 2 (1120)+2:32:28Pär Svensson2:10:09
1089FINEtelä-Karjalan keskussairaa (1694)+2:32:29Kari Manninen1:59:13
1090FINKankaanpään Suunnistajat 2 (847)+2:32:31Antti Norkio2:10:25
1091FINRoosan kuntokoulu (868)+2:32:32Sampo Laine2:00:58
1092FINTiedeyhteisö 95-97 (950)+2:32:34Risto Kolstela1:54:44
1093SWELinköpings OK 3 (351)+2:32:34Pedro Lundquist2:08:46
1094SWEKils OK 2 (1172)+2:32:38Joakim Persson1:40:20
1095FINOP (1214)+2:32:38Jarmo Viitanen2:20:30
1096SWECentrum OK Stockholm 3 (730)+2:32:39Moa Kjellstrand1:31:05
1097FINTieto 2 (1415)+2:32:41Timo Haikonen2:16:02
1098FINPudasjärven Urheilijat 2 (1280)+2:32:55Hannu Hiltula1:46:52
1099FINVakka-Rasti (924)+2:32:58Pasi Nurmi1:57:01
1100FINFTA 2 (1015)+2:33:15Sakari Mustalahti1:56:00
1101FINSuuntavaisto SK 3 (1306)+2:33:20Jari Aspelund2:03:57
1102FINUltra Sisu (1785)+2:33:24Mira Makkonen2:02:19
1103FIN404 Path Not Found (1680)+2:33:25Juha Korpio1:42:11
1104FINRastihumppa (1947)+2:33:29Joose Toivola1:55:53
1105FINMAASK RUK Eksymä (1931)+2:34:03Jussi Ollikka2:02:45
1106FINSK-0K (935)+2:34:06Henrik Lehtonen2:14:52
1107FINHiiltomiehet 2 (492)+2:34:08Risto Kataja2:17:26
1108FINTurengin RC (1017)+2:34:10JANNE NIEMI2:11:09
1109FINAskolan Urheilijat (881)+2:34:25Niko Lindberg2:02:13
1110FINPakilan punakynät (1714)+2:34:28Teemu Einola2:07:28
1111FINFennia (1823)+2:34:28Mika Manninen1:56:12
1112FINAC Harharetki (948)+2:35:25Olli Apilo1:44:31
1113FINRaTro (954)+2:35:28Mikko Savolainen2:37:34
1114FINRasTiimi 2 (613)+2:36:06Tapani Keskitalo1:55:01
1115NORWing OK 2 (857)+2:36:08Agnar Renolen1:56:34
1116FINUNO SK (867)+2:36:12Marcus Prest2:03:16
1117FINEliaksen Eksyjät (997)+2:36:13Teemu Saarenpää1:54:52
1118FINVaralan Urheiluopisto (1740)+2:36:18Marko Haverinen2:06:15
1119ESTSaaremaa OK (909)+2:36:21Mart Aru2:13:22
1120FINSamba Trail Running Club (925)+2:36:26Anne-Mari Nurminen2:22:23
1121FINNavi 5 (1273)+2:36:36Tapani Penttinen1:56:27
1122FINX-suunnistajat (841)+2:36:37Juha Kuuluvainen2:04:28
1123FINSallan Karhut (627)+2:36:38Antti Lumijärvi2:17:28
1124FINKilon Kipinät (932)+2:36:41Mia Muhonen2:03:16
1125FINElimäen Reserviupseerikerho (845)+2:36:44Tero Lehtinen2:04:42
1126FINPetsamon Aurinko-pilkkijät (1466)+2:36:45Paavo Rasilo1:55:57
1127FINJyrkkä Kerake (905)+2:36:50Pekka Rinta-Kokko2:02:38
1128FINKortesjärven Järvi-Veikot 2 (1351)+2:36:50Aki Norrbacka1:55:53
1129FINSäkylän varuskunnan urheili (1750)+2:36:51Augusti Kankare2:04:48
1130FINTuusulan Voima-Veikot (1111)+2:36:54Kari Laukkarinen2:12:41
1131FINMaasotakoulu LPR 5 (1658)+2:36:54Juuso Pelttari2:23:04
1132FINAnttolan Urheilijat 3 (829)+2:37:11Mikhail Baranov2:02:04
1133SWEKongliga OrienteringsTeknol (701)+2:37:12Karin Hagwall2:05:10
1134FINKauhavan Wisa 2 (1434)+2:37:15Vesa Närkki2:02:57
1135FINPihkaniskat 4 (811)+2:37:20Paavo Ritvanen2:05:02
1136FINMäntän Seudun Eräpirkat (1195)+2:37:22Kim Kyckling2:02:59
1137FINEläinlääkärien kuntoseura V (1455)+2:37:22Tuomas Lahtinen2:06:16
1138FINJalasjärven Jalas 2 (1440)+2:37:25Martti Kangasniemi2:03:04
1139FINTurun Metsänkävijät 5 (704)+2:37:33Lauri Vainio1:57:16
1140FINPörssi ry (1097)+2:37:50Samuel Latvanen2:08:45
1141FINLöytänen Rastit (780)+2:37:59Petri Talvitie2:05:46
1142FINRasti-Jyry 2 (1297)+2:38:08Janne Rekonen2:24:26
1143FINRastiketut 2 (1330)+2:38:10Timo Ala-Kanto2:07:58
1144FINSaimaan Sisäilma (1241)+2:38:19Miro Pussinen1:57:15
1145FINItä-Hämeen Rasti (409)+2:38:22Markku Nikki1:50:33
1146FINHalsuan Mäkijussit (1370)+2:38:25Ari Jussinmäki1:51:42
1147FINPargas IF 3 (1375)+2:38:35Niklas Ekman2:06:47
1148FINAS Skinnarila 2 (1339)+2:38:38Antti Aakko2:05:44
1149SWEGanska OK (1001)+2:38:40Ronny Liljenberg2:06:08
1150FINMMK OK (1157)+2:38:47Nestori Mäntysaari2:06:40
1151FINLapua-ketjut (1803)+2:38:55Ilkka Mikkola1:53:04
1152FINMäntsälän Urheilijat 3 (1303)+2:39:30Juha Väisänen1:45:37
1153FINTeam Lost (1076)+2:39:32Jan Hopearuoho1:53:58
1154FINKarhulan Korvenkävijät (1974)+2:40:06Aaro Kankanen2:02:37
1155FINVakka-Rasti 2 (1477)+2:40:14Timo Penttilä2:17:30
1156FINMaanmittauslaitos Oulu (1815)+2:40:16Mikko Kallatsa2:09:06
1157FINSemantum (1475)+2:40:20Jani Simomaa2:15:38
1158FINLaihian Luja 2 (677)+2:40:22Ville Korpi2:08:40
1159FINVirNuMiToVi (1555)+2:40:22Lauri Sumanen1:52:32
1160FINPirkkalan Hiihtäjät 2 (984)+2:40:25Mäkelä Timo2:03:10
1161FINNastolan Terä 2 (442)+2:40:26Jarmo Kytö2:11:16
1162FINHyvinkään Rasti 6 (1616)+2:40:27Waltteri Vinkanharju2:08:19
1163FINOhtola SK (1904)+2:40:28Markus Oksanen2:07:54
1164FINNeliveto (1016)+2:40:30Lauri Tuominen2:04:42
1165RUSIzhora (621)+2:40:31Valerii Deshko2:02:11
1166FINSpede Rasti (1467)+2:40:31Janne Haverinen1:52:03
1167FINTimo Siikli ja Lemin Punais (1451)+2:40:36Sami Tahvanainen2:11:59
1168FINKaaderi-Leijonat (918)+2:40:38Timo Kivinen1:52:37
1169FINGamlakarleby IF (988)+2:40:45Sven Eriksson1:54:36
1170FINSuppaman ja Liekehtivä Rast (1944)+2:40:47Janne Jääskeläinen2:06:39
1171FINHyvinkään Rasti 7 (1053)+2:40:55Roope Korpela1:41:38
1172FINCadpool (1204)+2:41:00Juuso Väisänen2:01:30
1173FINRasti 88 3 (1307)+2:41:04Juha Sinkkonen1:54:19
1174FINOK Botnia 2 (769)+2:41:12Daniel Wiik1:59:11
1175FINHyvä yri (1812)+2:41:12Laura Huhtiniemi2:11:33
1176FINRasti K18 (1950)+2:41:13Mikko Saarnio1:52:38
1177FINDowntown 65 2 (804)+2:41:17Jarkko Louhi2:12:47
1178FINTäsmämätäs (1221)+2:41:20Tuomas Naakka1:41:23
1179FINVantaan Metsänkävijät 2 (1373)+2:41:28Jaakko Oja2:09:18
1180FINEricsson SK 2 (1476)+2:41:34Asbjörn Grövlen2:00:20
1181FINSysmän Papan LastenLapset (1319)+2:41:42Eetu Einonen2:00:07
1182FINPeräseinäjoen suunnistuksen (1114)+2:41:46Anssi Sepponen2:08:47
1183FINNiinisalon Varuskunnan Urhe (913)+2:41:46Ari Lampinen1:51:25
1184FINKuikan samoilijat (882)+2:41:50Janne Filpus2:11:42
1185FINNot OK (1700)+2:41:51Niilo Salo2:07:54
1186FINKohta löytyy (1418)+2:41:52Markus Jaatinen1:54:51
1187FINEränaali (865)+2:42:10Juhani Kirma2:15:23
1188FINeLadies 2 (1222)+2:42:14Virpi Palmen2:02:37
1189FINSuunnaton Into 2 (1403)+2:42:15Ari Pekka Pasanen2:09:26
1190FINSotkamon Jymy 4 (1342)+2:42:19Nina Kohonen2:01:38
1191FINPäälliköt (1661)+2:42:20Sameli Niemi2:11:15
1192FINTeam Klinga (1774)+2:42:22Saku Klinga2:00:36
1193FINKalevan Rasti 4 (923)+2:42:27Netta Rajamäki1:37:37
1194FINKarkki-Rasti 2 (1377)+2:42:29Kari Lehtonen1:43:31
1195FINRasti-Vihti 2 (940)+2:42:31Mika Salo1:47:01
1196FINMC Jymypallo (762)+2:42:34Jaakko Kivelä2:18:13
1197FINArmatuuri (1918)+2:42:35Lassi Onne2:24:15
1198FINTampereen Pyrintö 8 (746)+2:42:38Jarkko Puranen1:53:25
1199FINIK Tunnelpojkarna (1584)+2:42:39Topias Siren2:01:29
1200FINTeam Merikoski (1623)+2:42:40Pekka Mäkelä2:06:59
1201FINLappeen Riento 5 (1289)+2:42:41Matti Lahdenperä2:20:06
1202FINOK KPO (914)+2:42:44Greta Biskop2:34:21
1203FINGimmeFive Multisport (1733)+2:42:45Mikko Eronen2:26:23
1204FINAS Wassuttajat (1357)+2:42:46Tomi Honkanen2:02:01
1205FINKarvapallo (1308)+2:42:47Markku Iivonen2:11:33
1206FINOK Pikatallustajat (1727)+2:42:48Paulo Toivonen2:19:53
1207FINOK Terjärv 2 (1130)+2:42:51Mattias Skog1:55:35
1208FINSelviytyjät (1036)+2:42:52Mikko Ahtinen2:11:01
1209FINMellunkylän Kontio (1277)+2:43:18Konsta Kallio2:21:28
1210FINLandis+Gyr (1372)+2:43:22Ali Korhonen1:54:39
1211FINJoutsenon Kullervo 3 (1069)+2:43:23Juha Tiainen1:55:52
1212FINHyvinkään Rasti 3 (661)+2:43:23Antti Korhonen2:03:51
1213FINSiikaisten Sisu (586)+2:43:27Marjaana Salo2:29:41
1214FINNOT-OK PKS SK (1169)+2:43:27Antti Lehtonen2:28:22
1215FINDigita (1019)+2:43:28Markus Ala-Hautala2:16:05
1216FINSPYMS (1007)+2:43:31Veeti Miikki2:23:35
1217FINMacGregor (828)+2:43:36Timo Trogen2:28:27
1218FINIK Örnen (815)+2:43:37Lauri Lamminpää2:09:26
1219FINOK EMitVit (1181)+2:43:39Jari Laine2:10:52
1220FINTurun Metsänkävijät 7 (512)+2:43:46Rauli Helkkula2:13:20
1221FINThe Elvis Challenge 2 (1551)+2:43:51Marko Juslin2:35:11
1222FINLiedon Eränkävijät (1839)+2:44:03Tero Nenonen2:39:42
1223SWEHammarby IF OF (789)+2:44:11Tom Svensson2:05:42
1224FINSpektrum (1859)+2:44:13Sebastian Holm2:34:15
1225FINKuoLOn Kankeat (1031)+2:44:15Antti Juvonen2:13:09
1226FINVetelin Urheilijat 2 (1387)+2:44:18Tero Rannila1:39:12
1227FINNavi 4 (912)+2:44:18Jani Myyryläinen1:56:23
1228FINSaviksen Rasti (986)+2:44:22Jussi Tiainen2:15:15
1229FINLaskuvarjojääkärikilta Pirk (1929)+2:44:27Esko Kralik2:15:04
1230FINPolvisuunta OK (1137)+2:44:28Lauri Heiliö2:03:14
1231FINKemira Vastus (1011)+2:44:40Antti Kivikangas2:12:56
1232FINVehkalahden Veikot 5 (1468)+2:45:05Tomi Tilli1:52:54
1233FINTurun Partio-Sissit ry (939)+2:45:06Kaarlo Järvi2:03:55
1234FINSuunta-Sepot 3 (1192)+2:45:11Juha Rantala1:58:15
1235FINRastivarsat 4 (626)+2:45:16Jyrki Tuokko2:16:35
1236FINSalomonin pojat (1125)+2:45:25Vesa Mörsky1:51:33
1237ESTJoka naised (1786)+2:45:34Sigrid Ruul1:54:30
1238FINJämsän Retki-Veikot 5 (1140)+2:46:09Jukka Heinäjärvi2:44:59
1239FINFujitsu (807)+2:46:09Pauli Salminen2:43:49
1240FINAjokoirat (763)+2:46:44Juha Haapola2:05:07
1241FINTieto (1218)+2:46:50Kim Vuori2:09:08
1242FINSuunta Jurva 2 (1199)+2:46:53Jukka Kinnari1:56:04
1243FINUrsprungsland Biathlon Team (1719)+2:46:55Jussi Heikkilä2:01:06
1244FINHal Bro (1080)+2:46:56Tommi Putkuri1:41:28
1245FINAlanurmon Vire (898)+2:46:57Jussi Alakoskela2:06:47
1246FINEurajoen Wanhat Weikot (1701)+2:46:58Riku Juhala1:55:45
1247FINEspoon Akilles 5 (1184)+2:46:59Jouni Pyykönen2:17:54
1248FINTurun Eränkävijät (1438)+2:47:04Jussi Kiviniemi2:21:30
1249FINOK Kristina (1115)+2:47:05Rasmus Lillandt2:23:32
1250FINVehkalahden Heikot (1853)+2:47:06Juha Vehkalahti2:12:50
1251FINKajaanin Suunnistajat 3 (1027)+2:47:11Hannu Mikkonen2:10:57
1252FINKeski-Karjalan Rasti 2 (883)+2:47:13Mikko Kaartinen1:58:57
1253FINOK Trian 9 (1345)+2:47:32Mika Vilen1:55:40
1254FINKaukaa haettu (985)+2:47:36Juha-Pekka Niinimaa2:16:53
1255FINIisalmen Visa 3 (1328)+2:47:36Tero Venäläinen2:06:04
1256FINW-Klubi (1862)+2:47:38Kim Kavander2:15:46
1257FINThinkers (1129)+2:47:41Henkka Tervaniemi2:05:48
1258FINLapin Sudet (584)+2:47:50Matti Pekkala2:18:05
1259FINPaikkaan orientoituneet (866)+2:47:50Juha Kauppi1:59:18
1260FINMhy Keskipohja (1394)+2:47:52Lauri Torppa2:15:49
1261FINThe Elvis Challenge (920)+2:47:53Antti Kalliomäki2:03:08
1262FINRaKiNa (1435)+2:47:55Sari Lähdeniemi2:14:20
1263FINP-Haagan yhteiskoulu HanDy (1792)+2:47:55Olli Lehtonen2:14:39
1264FINHerrasmies Suunnistajat (1550)+2:47:55Matti Pärssinen1:47:56
1265FINLappeen Siniset (1093)+2:47:58Teemu Tukiainen1:48:54
1266FINMhy Pirkanmaa 2 (1699)+2:47:58Tatjana Eskolin1:57:57
1267FINIlveksen Jussit (1717)+2:48:07Harri Jortikka2:11:46
1268FINKoposen 7 veljestä (1604)+2:48:29Teemu Heinola2:18:28
1269FINLohtajan Veikot (1074)+2:48:30Simo Paavola2:05:50
1270FINKankaanpään Suunnistajat 3 (1482)+2:48:31Jorma Mähönen1:57:14
1271FINMetsäklusteri (1122)+2:48:31Mauno Karppinen2:10:55
1272FINOK Trian 11 (1237)+2:48:39Teemu Silvennoinen1:53:15
1273ESTJüriöö Ülestõus (1874)+2:48:41Tarmo Tarlap2:00:43
1274FINRasti/C (1160)+2:48:45Jani Sillanpää2:11:49
1275FINLounais-Hämeen Rasti 3 (1233)+2:48:45Tero Julkunen2:12:38
1276FINMesikämmenet 2 (1371)+2:48:46Markku Nieminen1:59:22
1277FINVantaan Metsänkävijät (1039)+2:49:34Tuukka Lampinen1:53:41
1278FINNastolan Terä 3 (964)+2:49:46Jarmo Mäenpää2:22:01
1279FINKananpojat (1101)+2:49:49Kai Kyckling2:02:14
1280FINPernoon Rajamiehet (818)+2:49:51Timo Vanhala2:35:10
1281FINVihtavuoren Pamaus 4 (1439)+2:50:05Esa Manninen2:15:43
1282FINKokkolan Suunnistajat 6 (1300)+2:50:25Ruska Saarela2:02:30
1283FINHeSeKeKo (1232)+2:50:29Samu Salmelin2:19:05
1284FINPalo-88 (752)+2:50:34Mika Rintala2:01:16
1285FINSuomen International Suunni (1417)+2:50:42Kalle Kuusisto2:02:24
1286FINFennovoima (1075)+2:50:49Emmi Hanhimäki2:18:24
1287FINPaha Rasti (735)+2:50:56Sami Liponkoski2:06:01
1288FINIson kirkon liha (1290)+2:51:08Juho Lehtonen2:05:36
1289FINFc Kuusysi 07-Pojat (1216)+2:51:10Pasi Syrjä2:39:29
1290FINPälkäneen Luja-Lukko 4 (1318)+2:51:14Jarmo Kallio2:26:39
1291FINKymin Suunnistajat 5 (978)+2:51:16Tuomas Tulimaa2:01:13
1292FINInkeroisten Terho 2 (1293)+2:51:21Esko Kirssi2:17:02
1293FINKuusankosken Urheiluseura 2 (1227)+2:51:28Joni Yrjölä2:16:49
1294FINVartiovuoren Pojat (1311)+2:51:33Topias Kähkönen2:23:37
1295FINNilsiän Nujakka (971)+2:51:33Juhani Matilainen2:11:20
1296FINRastiPiikkiö 2 (799)+2:51:57Tapani Holmijoki2:33:50
1297FINFutisforum2 (1938)+2:52:07Aaro Kuivalainen2:04:47
1298FINKOMMEET Metsään kadonneet (1836)+2:52:18Oskari Hanninen2:01:20
1299FINKiilto Oy 2 (1920)+2:52:36Jyrki Tiihonen2:03:06
1300FINKuopion Suunnistajat 4 (885)+2:53:02Ossi Lehtikangas2:07:44
1301FINSalon Vilpas (834)+2:53:05Timo Rantala2:18:41
1302FINAkustin perikunta (1121)+2:53:10Juuso Reponen1:46:24
1303RUSVyborg-orientir 2 (1480)+2:53:14SERGEY KATANTSEV2:12:19
1304FINPussin Kiristäjät 2 (1231)+2:53:15Santeri Salo2:07:11
1305FINEricsson SK (936)+2:53:20Pauli Mäki-Pollari2:23:30
1306FINPuskasilimät OK (1145)+2:53:21Havola Jaakko2:20:02
1307FINSomeron Esa 2 (1173)+2:53:23Asko Virolainen2:22:13
1308FINPihkaniskat 6 (1107)+2:53:26Sami Nurmi2:11:41
1309FINTarpian Suunta 2 (1389)+2:53:27Vesa Ijäs2:04:48
1310FINVarvarin Lepsaus (1850)+2:53:29Tuomo Mertaniemi2:21:04
1311FINHelsingin Palokunnan Urheil (1320)+2:53:39Sami Anttila2:40:25
1312FINOK Raseborg 3 (657)+2:53:39Andre Nylund1:57:45
1313FINVTT (1356)+2:53:41Hermanni Oksanen2:16:29
1314FINHämeen poliisilaitos (1134)+2:53:41Jussi Marttila2:02:07
1315FINRasti-Hukat (1296)+2:54:00Kimmo Holappa1:58:09
1316FINValkeakosken Haka 3 (1404)+2:54:11Seppo Jokinen2:06:15
1317FINDentina (1037)+2:54:13Tuomas Jeskanen1:38:29
1318LATSiguldas Takas (347)+2:54:15Jekabs Niklavs Janovs1:36:09
1319FINVähäperän kyntäjät (1448)+2:54:29Tuukka Virrasoja2:22:40
1320FINKumpulanmäen Sällit (1117)+2:54:32Anton Nolvi2:00:04
1321FINIF Femman 4 (919)+2:55:00Fredrik Backman2:27:05
1322FINÄänekosken Sarjakuvaseura (1165)+2:55:06Petri Hämynen2:08:59
1323FINMattersoft (1230)+2:55:10Mika Varjola2:10:17
1324FINOK77 7 (1092)+2:55:11Jari Lindholm1:45:03
1325FINUrpon Rytky (860)+2:55:21Arto Jokela1:59:32
1326NORGanddal IL 2 (1633)+2:55:29Jörgen Breivold1:50:43
1327FINHaukiputaan Heitto (1024)+2:55:33Juha Jeskanen2:17:37
1328FINSK K3 (1499)+2:55:36Tero Anttila2:20:47
1329FINReiskan seiska (1816)+2:55:41Janne Kontola2:23:06
1330FINLievestuoreen Kisa (1154)+2:55:43Hilma Heinonen2:24:25
1331SWEOK Lalle (1913)+2:55:46Johan Balck2:31:10
1332FINMäntsälän Urheilijat 2 (1046)+2:55:47Teemu Laurila2:02:47
1333FINValkealan Kajo 2 (842)+2:55:48Tuomo Torkkeli2:06:08
1334FINToramäen Turha Toivo (TTT) (1502)+2:55:49Jari Ruohonen2:25:14
1335FINNavi 10 (1187)+2:55:51Simeon Platonov2:30:00
1336FINMusta Neliö 3 (1498)+2:55:53Tarik Hossain2:04:23
1337FINIF Brahe 4 (1229)+2:56:02Eki Lehtimäki2:22:18
1338FINTARAKI (1709)+2:56:08Sauli Heinänen2:22:19
1339FINYlivieskan Kuula 2 (1128)+2:56:09Jukka Saari2:14:52
1340FINFC Kiisseli (1743)+2:56:27Mikko Minkkinen2:07:34
1341FINKehämajavat (1883)+2:56:29Antti Lehtimäki2:03:01
1342FINMenestyspojat (1265)+2:56:33Pyry Vihtilä2:08:34
1343FINFreeport Cobalt (727)+2:56:39Jussi Hietala1:48:53
1344FINUPM 1-ERI (1572)+2:56:44Arto Rautapää2:05:04
1345FINOhovaaran sulttaanit (1632)+2:56:44Sami Orpana2:01:30
1346FINVäli-Mikkolan Voima (787)+2:56:46Tomi Nevalainen2:06:31
1347FINSaloisten Reipas 4 (1374)+2:56:48Pekka Lampela2:04:40
1348FIN2Einsteins 2 (1826)+2:56:51Risto Mourujärvi1:52:48
1349FINKolmenkympin ikäkriisi (1781)+2:56:51Joel Heino1:56:54
1350FINFuturice 2 (1742)+2:56:56Akseli Käppi2:03:40
1351FINHaikkiheikit (1326)+2:57:06Matias Pitkänen2:10:30
1352DENPähkinärinteen pallo (1833)+2:57:06Pekka Lampila2:06:11
1353FINPätilänkylän suunnistajat (933)+2:57:10Simo Värtö2:10:02
1354FINAkaan Reserviupseerikerho (1116)+2:57:12Marko Mahkonen2:08:52
1355FINAseman Konttaajat (1206)+2:57:16Teppo Källi2:02:13
1356FINRasti-UHO 2 (1597)+2:57:18Lauri Scheinin2:17:30
1357FINKaivannon Erä- ja nuorisose (1877)+2:57:22Jari Virtanen2:24:57
1358FINTuoreet jalat (1486)+2:57:23Antti Hannuniemi2:09:08
1359FINKuhmon Peurat 2 (1183)+2:57:25Mika Marjeta2:17:44
1360FINPinkki Dynamo (1587)+2:57:26Mika Pesonen2:16:24
1361FINPatria Land (1205)+2:57:55Pyry Paloposki2:29:37
1362FINMaanmittauslaitos Tre (740)+2:58:02Olli Hämäläinen2:15:46
1363FINKuhmalahden Kisa (1845)+2:58:06Sakari Hinkkala2:12:51
1364FINMaanpuolustuskorkeakoulu (1673)+2:58:14Jussi Pajunen2:16:04
1365FINVirtain Urheilijat (1118)+2:58:38Petri Sihvonen2:09:17
1366FINOtaKraa 2 (1779)+2:58:48Riikka Joona2:26:25
1367FINSaarijärven Pullistus 3 (874)+2:58:53Seppo Järvinen2:25:55
1368FINPelastuslaitos Päijät-Häme (937)+2:58:55Juha-Matti Karvinen2:30:31
1369FINLahden Kaleva (1305)+2:59:15Teppo Laine2:47:14
1370FINTeam Puomitutut (1867)+3:00:01Anssi Klapuri2:25:48
1371FINPuijon Pojat (952)+3:00:06Antti Lindgren1:57:31
1372FINJoen Suunta 2 (1546)+3:00:08Petri Hallikainen2:06:26
1373FINPedienteering Turku (1420)+3:00:11Olli Turta2:10:56
1374FINKiimingin Urheilijat (427)+3:00:51Jarmo Pääkkönen2:38:54
1375FINMPK Häme (1706)+3:00:58Mikko Turunen2:20:39
1376FINAjokoirat 2 (1104)+3:01:01Mikko Hietikko2:42:39
1377FINSattajärven hukkautujat (1949)+3:01:03Jarkko Kristo2:22:40
1378FINMaarian Mahti 2 (1509)+3:01:06Tanja Etu-Huitti2:08:00
1379FINYksintein (1105)+3:01:17Pirita Salomaa2:22:24
1380FINRasti-Hyry (725)+3:01:20Veli-Matti Lähdesmäki1:51:19
1381FINTeam Keisanen (1304)+3:01:49Olli Keisanen2:09:20
1382FINKunnon Urheilijat 3 (1337)+3:01:51Eero Mäki-Lohiluoma2:32:27
1383FINMittatekniikan keskus (1228)+3:01:56Jenni Hirvelä2:41:31
1384FINSurut (1678)+3:02:01Markku Piittari1:56:46
1385FINNavi 8 (1078)+3:02:01Santtu Virjula1:53:52
1386FINkäpylä maanantai (1422)+3:02:06Hulkkonen Ville1:59:31
1387FINKehityssuunta (1808)+3:02:52Tapio Jyväsjärvi2:23:48
1388FINRadiosuuntaajat (1112)+3:02:55Jaakko Vaho2:21:13
1389FINKarhunkaatajan kennel (1855)+3:03:08Aleksanteri Järvinen2:10:42
1390FINRykimäkallion Pojat (1382)+3:03:39Nikke Partio2:06:24
1391FINPimeduse Ryytel RT (1780)+3:03:42Pekka Kettunen2:05:48
1392FINJäreä (1545)+3:03:47Antti Kokkola2:13:28
1393FINAjolinja (996)+3:03:49Pasi Luukko2:14:42
1394FINVaisto Solutions (1766)+3:03:58Marko Lyden3:07:15
1395FINLauttakylän Luja 2 (1538)+3:03:59Kai Yli-Sipilä2:19:10
1396FINHämeenlinnan Tarmo 2 (1127)+3:03:59Matti Gustafsson2:27:51
1397FINOK Raseborg 4 (708)+3:04:02Kimmo Mäki2:07:29
1398FINNälkähaukat (1856)+3:04:13Petri Meurman1:58:40
1399FINÅF (1412)+3:04:14Petri Huotari2:30:11
1400FINSuunta Jurva 3 (1158)+3:04:15Keijo Kiviluoma2:16:32
1401FINRastiPiikkiö 5 (1522)+3:04:17Marko Hietanen2:26:36
1402FINKirre ja Himmeet Valot (1824)+3:04:21Terjo Kallioniemi2:13:21
1403FINKinttuviisas (1655)+3:04:21Jeremias Penttilä2:50:52
1404FINRamboll Finland 2 (1778)+3:04:29Jussi Vartiainen2:23:30
1405SWERedtzer OK (1668)+3:06:01Lars Gerhardsson Redtzer2:13:45
1406FINKompassibois (1495)+3:06:03Toni Joutjärvi1:57:40
1407FINKorona (1207)+3:06:06Antti Vähätalo1:47:06
1408FINKonneveden Urheilijat (809)+3:06:18Ville Varis2:19:19
1409FINEspoon Suunta 7 (821)+3:06:23Akseli Galkin2:25:08
1410FINLouhelan Woima (1266)+3:06:23Pasi Fränti2:15:27
1411FINSEW Service (1972)+3:06:36Ville Tuomala1:43:39
1412FINMaasotakoulu LPR 3 (1715)+3:06:44Teemu-Taneli Korpela1:48:18
1413FINTAkSiSuYs (1775)+3:06:44Konsta Virtanen2:00:48
1414FINTamro - Tarmolla ja sydämel (1335)+3:06:46Juho Mustonen2:04:58
1415FINKoutsi ja pojat (1910)+3:06:47Sami Ojala2:04:56
1416FINOK77 5 (1380)+3:06:47Jonas Westerlund2:17:42
1417FINOYS Vapari (1248)+3:06:48Antti Härmä2:04:45
1418FINVihtavuoren Pamaus 3 (1171)+3:07:16Kauko Salonen2:21:19
1419FINRastiPiikkiö 3 (1381)+3:07:23Kari Sillanpää1:51:22
1420FINRastin Pojat (1253)+3:08:33Jari Hurme2:40:41
1421FINTeam Tommila (1149)+3:08:40Akseli Tommila2:34:51
1422FINABB SK (1436)+3:08:50Atte Martikainen2:10:00
1423FINPihkaniskat 8 (778)+3:08:57Antti Terävä2:22:00
1424GERKanin tahti (1025)+3:08:59Janne Lumia2:02:05
1425FINKarieksen porraus (1817)+3:09:01Sime Mutans2:38:24
1426LATIK Auseklis 2 (974)+3:09:08Valdis Lepiksons2:15:10
1427FINKaidan Tien Kulkijat B (1759)+3:09:08Tuomas Kiiskinen2:17:50
1428FINPetolintu 2 (1071)+3:09:10Lari Jyrhämä2:21:42
1429ESTBona Fide (667)+3:09:24Mati Preitof2:36:31
1430FINFTA 3 (1314)+3:09:35Lassi Jaatinen2:04:32
1431FINEtelä-Kymen Suunnistajat (660)+3:09:36Jukka Toivari2:02:50
1432FINTeam Maha (1327)+3:09:44Mikko Seppälä1:58:43
1433FINMTK-Asikkala (1531)+3:09:57Juuso Heikkilä2:10:07
1434FINOulun Reipas (1177)+3:10:00Marko Kela2:06:29
1435FINDirty Seven (1284)+3:10:08Jussi Lautala2:03:08
1436FINTeam Koo (1512)+3:10:26Joonas Niinimäki2:05:15
1437FINRistin Miehet (1152)+3:10:27Timo Rötkö2:22:37
1438FINFyysikkokilta (1676)+3:10:34Henry Pietilä2:01:48
1439FINRasti-Perniö (781)+3:10:34Ville Eskelinen2:29:10
1440FINLeppälän suuntavaisto (991)+3:10:37Tero Tiitu2:20:43
1441FINLrhto (1851)+3:10:39Huttunen Matti1:57:16
1442FINHusulan Kunto (1238)+3:10:42Janne Härkönen2:07:30
1443FINRaseborg Lost and Found (1135)+3:10:43Heikki Kiili2:13:48
1444FINRaja-Karjalan Suunnistajat 3 (1255)+3:10:52Jussi Eskelinen2:02:05
1445FINVerttuun Namika 2 (1010)+3:11:18Jarkko Raukola2:20:59
1446FINSalokylän Samoajat (1681)+3:11:23Tommi Torni2:11:46
1447FINGastrocnemius Ferreus 2 (1376)+3:11:26Heikki Karjalainen2:02:46
1448FINItä-Päijänteen Rasti 2 (1021)+3:11:29Atte Olkkonen2:00:24
1449FINKunnon Urheilijat (1224)+3:11:35Esko Huhta1:48:30
1450FINSitowise (1220)+3:11:36Eero Lehikoinen2:29:34
1451FINMelassikatastrofi (1385)+3:11:54Ville Pekkinen2:51:48
1452FINTeam Käenpesä (1849)+3:11:58Soile Krzywacki2:31:37
1453FIN2Einsteins (911)+3:12:28Mikko Pynnönen2:03:44
1454FINLohtajan Veikot 2 (1554)+3:12:30Seppo Jylhä1:56:39
1455FINYlistaron Kilpa-Veljet 3 (931)+3:12:45Ilkka Sillanpää2:11:06
1456FINHollolan Urheilijat -46 3 (1579)+3:12:49Esko Parikka2:06:42
1457FINRastivarsat 5 (926)+3:12:50Harri Henttonen2:16:04
1458FINSaimaa Trail Runners (1066)+3:12:51Teemu Karhu2:13:01
1459FINTampereen Pyrintö 12 (1580)+3:13:06Timo Vesterinen2:32:26
1460FINSuunta Hukassa (1861)+3:13:11Markku Nieminen2:08:01
1461FINHaapaveden Urheilijat (876)+3:13:29Reima Piispanen2:10:06
1462FINHonkajoen Seudun Urheilijat 2 (1393)+3:13:53Jukka Koskiniemi2:03:50
1463FINAC Liiga (1419)+3:13:59Marko Sajaniemi2:09:03
1464FINItä-Jänkhän Jhullit (1061)+3:14:04Ville Suhonen2:23:48
1465FINIK Tunnelpojkarna 2 (1923)+3:14:06Matti Lankinen2:09:18
1466FINSyvä Pääty (1674)+3:14:07Olli-Pekka Törmä2:07:48
1467FINTuusulan Voima-Veikot 2 (1513)+3:14:12Janne Kiiskinen2:22:35
1468FINSavon Suunta 2 (1264)+3:14:13Pekka Järvenpää2:15:32
1469FINPetäjäveden Petäjäiset (1347)+3:14:14Kimmo Pahkala2:14:10
1470FINRantakoiviston lapset (1666)+3:14:41Oula Maijala2:27:08
1471NORStavanger Orienteringsklubb 2 (1540)+3:16:04Jone Säbbö2:06:00
1472FINDowntown 65 4 (1423)+3:16:07Risto Sinkko2:29:47
1473FINEksymä 360 (1535)+3:16:08Olli Raudus2:45:36
1474FINMetsäylioppilaat (1094)+3:16:15Elli-Noora Kamppuri2:16:25
1475FINHRUP (1014)+3:16:56Riikka Aakula2:18:42
1476FINMusta Neliö 2 (1927)+3:17:01Marko Toivo2:28:35
1477FINExme (1732)+3:17:05Matias Korpela2:25:32
1478FINLammin Säkiä 3 (1234)+3:17:16Aki Kiiliäinen2:08:34
1479FINRajiksen uppopalloilijat (1814)+3:17:18Pyry Lahdenperä2:27:16
1480FINPikku Hukat (1088)+3:17:40Antti Nykänen2:09:36
1481FINMetsäpalvelut Hautala (1908)+3:17:44Kaisa Hautala2:17:00
1482FINSalon Seudun Kanakoiraharra (1077)+3:17:44Lasse Aalto2:44:30
1483FINKuusamon Erä-Veikot 2 (1142)+3:19:08Aino Vuopio1:52:42
1484FINKouvolan Suunnistajat 6 (1346)+3:19:11Jukka Sakki2:00:59
1485FINRasti-Vihti 3 (1399)+3:19:12Tuukka Toivonen2:32:34
1486FINMöttösen Juurakko (1807)+3:19:13Arto Kalliokoski2:01:06
1487FINOutotec Lappeenranta (1406)+3:19:15Petri Tarkiainen2:19:11
1488FINSaunasaaren Säkä (1761)+3:19:39Eero Syrjä2:14:35
1489FINOK Kampen (1752)+3:20:22Jussi Heikkinen2:00:04
1490FINTampereen Pyrintö 10 (1485)+3:20:23Juha Mustonen2:10:27
1491FINESOn seniorit (1405)+3:20:26Sampo Varjonen2:11:06
1492FINOllinkulman Jullit (1903)+3:20:54Aura Rapatti2:35:03
1493FINHelsingin Suunnistajat 6 (1331)+3:21:00Tero Immonen2:18:49
1494FINSuunta 2000 2 (680)+3:21:08Hannu Lamminaho2:01:31
1495FINPuutteenperän Konkelot (1819)+3:21:32Timo Hongisto2:22:39
1496LATZiemelkurzeme OK 3 (1611)+3:21:51Janis Engelitis2:10:58
1497FINME Pummit (1359)+3:22:06Päkkilä Jukka2:44:31
1498FINTurengin Sarastus 2 (1355)+3:22:50Paavo Arvola2:16:50
1499FINNumppi Brothers (1585)+3:23:02Pauli Eskelinen2:41:14
1500FINKeffin suunnistajat (1424)+3:23:05Mikael Laxåback2:46:11
1501FINLiperin Lenkki (1083)+3:23:07Teemu Kelavirta2:14:36
1502FINEkokumppanit (1671)+3:23:14Mari Tolppa2:43:05
1503FINVeikkaus 2 (1200)+3:23:18Riitta Nissi2:46:46
1504FINUNO SK 2 (1470)+3:23:19Kari Mahlberg2:51:41
1505FINEspoon Suunta 9 (989)+3:23:26Seppo Kemikaali Väätäinen2:24:48
1506FINNotkeat puuhevoset (1004)+3:23:28Antti Honkanen2:35:31
1507FINJärjestelmäkeskus JÄRJK (1654)+3:23:32Risto Kuuskeri2:15:27
1508FINHiidenkiertäjät 7 (1397)+3:23:37Mikko Iivonen2:31:25
1509FINTeam Tiuraniemi (1282)+3:23:41Sanna Hamari2:35:17
1510FINAtria (1052)+3:23:44Aapo Linjala2:43:15
1511FINTeam SOSE (1298)+3:24:11Tommi Wallenius2:05:34
1512FINRejlers (1159)+3:24:14Pekka Martikainen2:13:23
1513FINRasti-Pielinen 2 (1369)+3:24:15Mervi Meriläinen2:17:47
1514FINAlastaron Reserviläiset (1243)+3:24:18Esko Pirttimäki2:25:09
1515FINRealtimers (1693)+3:24:18Joonas Hiltunen2:46:26
1516FINAtmospiiri (1848)+3:24:19Niklas Mattsson2:24:27
1517FINParokyttyräukot (1858)+3:24:22Jesse Honkanen2:37:24
1518FINLateksii (1594)+3:25:23Leevi Hovatov2:08:38
1519FINKIWA Inspecta (1386)+3:25:25Jukka Tonteri2:20:46
1520FINPunkalaitumen Kunto 2 (1256)+3:25:36Pentti Mykrälaakso2:19:35
1521FINPohjaKosketus (1408)+3:25:42Ville Porkka2:07:34
1522SWEVäsby OK (1023)+3:25:42Jonas Öhman1:51:50
1523FINRakennus Oy Antti J. Ahola (1048)+3:25:44Tommi Oksa2:05:19
1524FINHämeenlinnan Sukeltajat (1905)+3:25:47Janne Pykälistö2:08:37
1525FINLiperin Taimi 2 (1190)+3:26:17Seppo Laaksamo2:17:07
1526FINLoimaan Jankko 2 (1562)+3:26:46Kimmo Aavila2:19:28
1527FINPeikot Hiihto 2 (1822)+3:26:49Jyrki Alanne2:22:24
1528FINValiokerho Jyväskylä (1150)+3:26:52Juha Tuikkanen2:34:25
1529FIN102. Kadettikurssi (1745)+3:26:54Matias Alatörmänen2:19:43
1530FINOff Course (1344)+3:26:58Aki Rouhiainen2:34:52
1531FINNääsCSA (1751)+3:27:04Gerbrand Bijmolt2:19:50
1532FINVeljekset Heiskanen (1100)+3:27:10Esa Lehti2:10:06
1533FINTeam Proxion (1912)+3:27:37Anssi Krooks2:53:54
1534FINMesikämmenet (838)+3:28:01Marko Rintanen1:53:04
1535FINTampereen Maratonklubi (1691)+3:28:45Rami Huovinen2:30:30
1536FINLauri Rehnin perilliset (1388)+3:28:52Markus Matilainen2:34:56
1537FINTeam Laardi (1459)+3:28:57Heini Nikander2:38:04
1538FINRetkiryhmä 06 (966)+3:29:17Markku Jyrkäs2:11:47
1539FINLuja DreamTeam 2019 (1767)+3:29:18Ari Alander2:23:54
1540FINHyytiälän Huutajat 2 (1586)+3:29:41Harri Paakkulainen2:24:39
1541FINBoliden ja Vuorimieskilta (1682)+3:29:42Sebastian Nikolov2:38:52
1542FINDowntown 65 3 (1360)+3:29:43Jukka Markkanen2:11:29
1543FINTyhmän rohkeat veljekset (1109)+3:29:53Pekka Pölönen2:44:19
1544FINSuunnistajat Sitaateissa (1787)+3:30:00Jalmari Mäkijärvi2:44:33
1545FINSuperkompensaatio (1090)+3:30:02Jan Paldan2:42:18
1546FINWIO Team (1541)+3:31:07Pasi Rajala2:58:08
1547FINKeisus Extreme Saunas (1677)+3:31:16Kalle Rantala2:08:20
1548FINRasti-Kurikka 4 (1257)+3:31:27Martti Alanen2:31:32
1549FINKouvolan Palokunnan Urheili (1126)+3:31:31Antti Salovaara2:31:37
1550FINLostBoys (1286)+3:31:36Timo Talja2:22:28
1551FINSuunta-Veikot (1429)+3:31:46Matti Mannonen2:50:41
1552FINMettähäsä (1907)+3:31:49Tommi Vanhoja2:09:42
1553FINOK Trian 7 (1471)+3:32:07Mikaela Borgman3:00:44
1554FINVarnitsa (1254)+3:32:09Sami Leppänen2:16:45
1555FINSatakuntalainen Osakunta (1325)+3:32:14Pia Isolähteenmäki2:22:44
1556FINCastorIT (1507)+3:32:14Mikko Wähäsilta2:12:35
1557FINPttk (1336)+3:33:20Abel Ledesma2:12:33
1558FINSata lasissa 2019 (1837)+3:33:25Jussi Pasanen3:09:46
1559FINJyväskylän Yliopiston yliop (1441)+3:33:29Topias Peltonen1:56:13
1560FINSuuntavaisto SK 2 (1565)+3:33:37Janne Hämäläinen2:47:28
1561FINDG SataIT (1841)+3:33:40Arttu Koivisto2:46:42
1562FINKadettikurssi 67 (1844)+3:34:10Kari Maijala2:25:09
1563FINHihhulit (1197)+3:34:14Kimmo Kiiski2:16:56
1564FINAlijäämähyvitys (1383)+3:34:16Jussi Haara2:25:49
1565FINEpäselvä Joukkue (1299)+3:34:20Jussi Hakola2:57:06
1566FINEspoon Akilles Venlat 2 (1820)+3:34:45Elina Rauhala2:31:26
1567FINRasti-Vihti 5 (1599)+3:34:56Martti Nio3:02:36
1568IRLE-CHIP! (1246)+3:34:57Paul OSullivan-Hourihan3:49:19
1569FINMS Parma 7 (616)+3:34:57Joona Parjanen3:41:59
1570FINOlvastin Tana (1166)+3:35:00Tero Backman3:06:01
1571FINTeam Allback (1518)+3:35:03Wille Keltikangas2:43:25
1572FINAthletic Club Hollola Elite (1534)+3:35:04Timo Kytö2:46:47
1573FINLahden Taimi 2 (929)+3:35:04Ilkka Stranden2:41:32
1574FINSatunnaiskulkijat (1656)+3:36:55Oskari Färdig2:37:14
1575FINHepojoen Pinnistys (1514)+3:36:58Kimi Kilkkilä1:53:55
1576FINSuunta-Sepot 4 (1556)+3:37:06Harri Mäkelä2:10:30
1577FINJyväskylän Yliopiston yliop 2 (1749)+3:37:08Arttu Karila2:28:35
1578FINTeam TheSoma (1878)+3:37:12Hannu Sainio2:41:11
1579FINMS Parma 9 (1618)+3:37:54Kimmo Valtonen1:55:05
1580FINKouvolan Suunnistajat 3 (1516)+3:38:02Ville Komulainen2:16:01
1581FINHelsingin Palokunnan Urheil 2 (1703)+3:38:02Juho Kuntu2:00:40
1582FINLandis+Gyr 2 (1956)+3:38:10Lauri Nykänen2:48:03
1583FINCSC (1519)+3:38:23Joni Virtanen2:33:54
1584FINPartiolpk Roineen Tytöt (1725)+3:38:25Anni Ylä-Outinen2:29:26
1585FINPaha Rasti 2 (1421)+3:38:25Mika Laiti2:44:23
1586FINV-S maakuntakomppania (1102)+3:38:29Matti Lindgren2:42:07
1587FINArsenal Finland (1426)+3:38:32Lassi Larjo2:30:23
1588FINHelsingin Metsänkävijät (1340)+3:38:47Pekka Suomalainen2:36:01
1589FINOK77 8 (1472)+3:39:18Jarmo Koskela1:36:33
1590FINKluri (1737)+3:39:21Miikka Mörö2:14:02
1591FINLahti Energia (1396)+3:39:42Asta Grönlund2:57:06
1592FINTalvisalon Sukuvika (1793)+3:39:53Jaakko Lintunen2:33:41
1593FINAlajärven Ankkurit 2 (1489)+3:40:30Paavo Sillanpää2:35:14
1594FINIBM Sport club (1338)+3:41:59Jouni Huttunen3:11:43
1595FINFujitsu 2 (1684)+3:42:03Janne Markkanen2:56:18
1596FINReservin lääkintäupseerit (1968)+3:42:05Miika Rantanen2:19:58
1597FINKnut Posse (1568)+3:42:09Janne Kirjasniemi2:59:55
1598FINEtte Löydä (1530)+3:42:44Marko Huotari2:20:58
1599FINOK kunto OK (1608)+3:43:44Hannu Aska1:57:41
1600FINRastaalan rasti I (1098)+3:44:56Mikko Kaartinen2:12:24
1601FINHelsingin Suunnistajat 11 (1106)+3:44:56Raino Lampinen2:54:07
1602FINTeekkarikuoro (1880)+3:44:58Waltteri Wiro2:07:34
1603FINTampereen Sähkölaitos (713)+3:45:47Antti Järvinen2:36:47
1604FINPolyteknikkojen Raittiusseu (1272)+3:46:32Jyrki Kuula3:04:00
1605FINHiisirastiKiukU (467)+3:46:35Heikki Mäkipere2:49:37
1606FINRyttylän Visa (1948)+3:46:35Timo Korhonen2:53:37
1607FINRantasalmen Urheilijat (1407)+3:46:37Hannu Tiusanen2:28:31
1608SWETacton Systems AB 2 (1488)+3:46:52Anders Karlström2:01:32
1609FINVesikämmenet (1271)+3:46:55Petteri Torssonen1:57:01
1610FINMusta Neliö 4 (1886)+3:46:57Timo Manninen2:26:08
1611FINSEPI (1726)+3:46:58Matti Isohanni2:07:38
1612FINWiipurilainen Osakunta (1492)+3:46:59Samuli Huuhilo2:01:43
1613FINTuusulan Tallaajat 2 (1605)+3:47:01Kari Hyrkäs2:31:05
1614FINLaihian Luja 4 (1537)+3:47:04Petri Koivula2:15:17
1615FINPieni Tauko (1924)+3:47:05Antti Kangas2:28:15
1616FINNokian Tyres (1893)+3:47:06Rami Helenius2:45:22
1617FINKeravan Urheilijat 4 (1650)+3:47:21Hannu Partio2:42:44
1618FINmroom (1333)+3:47:36Rantala Eija2:34:37
1619FINHelsingin Suunnistajat 10 (1242)+3:47:55Jussi Pajala2:39:04
1620FINLaihian Luja 5 (1558)+3:48:20Arto Tammi2:22:00
1621FINMETSÄn tähden (1276)+3:48:21Timo Syrjälä2:09:37
1622FINPiiroiset (1663)+3:48:22Heikki Tegelberg2:14:03
1623FINSE Enocell (1765)+3:48:23Pekka Ignatius2:24:59
1624FINFlash in the Night (1932)+3:48:29Pekka Virkkunen2:28:57
1625FINSavon Kylähullut (1567)+3:48:32Paavo Toivanen2:50:05
1626FINKotipojat (1103)+3:48:39Eero Palomäki2:27:45
1627FINRastikarhut 2 (1275)+3:49:01Juha Silvanto2:54:14
1628FINRuokonen OrienteringsKlubb (1870)+3:49:09Ville Ruokonen2:44:30
1629FINTSE for the Future (1398)+3:49:09Petri Tapio2:27:19
1630FINItä-Hämeen Rasti 3 (1443)+3:49:12Matti Palvaila2:39:18
1631FINOC Utmanare (1054)+3:49:17Antti Pinomaa2:41:30
1632FINRajamäen Rykmentti 6 (1613)+3:49:17Mikko Väkiparta2:35:29
1633FINSports by LUT (1445)+3:49:18Lauri Pyy2:53:16
1634FINNorsU (1885)+3:49:21Samuli Lindvall2:31:33
1635FINKarhijärven Suunnistajat (1520)+3:51:28Janne Ranz2:49:30
1636FINRasti E4 2 (554)+3:52:23Timo Minkkinen2:30:03
1637FINHelsingin Suunnistajat 15 (738)+3:52:27Antti Saarinen3:17:28
1638FINSotkamon Jymy 3 (893)+3:52:28Janne Heikkinen3:10:40
1639FINValio TM (1532)+3:52:36Antti Vauhkonen2:30:11
1640FINSuunta Jyväskylä 7 (1653)+3:53:46Otto Hannunen2:52:05
1641FINPuijon Pojat 2 (1208)+3:54:30Kimmo Kantonen2:20:30
1642FINHämeenlinnan Suunnistajat 4 (240)+3:54:33Martti Lehtonen2:15:08
1643FINItä-Hämeen Rasti 2 (1460)+3:54:40Juha Teirivaara2:19:45
1644FINValio Nestle (1411)+3:54:42Jarkko Lattu2:48:07
1645FINJullikat skoogessa (1323)+3:54:43Jaakko Tanhuanpää2:38:38
1646FINKoskilaakson Ojamiehet (1925)+3:54:52Aada Forsman2:01:51
1647FINSaimaa Trail Runners 2 (1667)+3:54:55Vesa Tiainen2:54:05
1648FINVarsinaissuomalainen osakun (1548)+3:54:57Frida Brogren1:44:25
1649FINDear Family Breitholtz (1896)+3:54:59Jaakko Vesala2:12:07
1650FINLittoisten Partabooat (1433)+3:55:00Eeva Pekanheimo2:50:54
1651FINLaihian Lihavat (1578)+3:55:03Timo Nieminen3:00:50
1652FINViertolan saunaporukka (1481)+3:55:30Mikko Mäkitalo3:03:40
1653FINDoranova Oy (1835)+3:55:37Sakari Uusitalo2:31:58
1654FINEspoo Expos (1312)+3:55:54Joonas Varso2:20:19
1655FINJärvenpään Palo 2 (1510)+3:55:58Markus Kilkki2:36:20
1656FINeLadies 3 (1939)+3:56:02Heidi Torp-Donner2:30:47
1657FINKokkolan Suunnistajat 5 (1547)+3:56:06Samu Martinmäki2:58:48
1658FINPälkäneen Luja-Lukko 3 (1521)+3:56:55Janne Kallio2:39:55
1659FINKaarinan Ristiritarit (1156)+3:56:56Timo Rehmonen2:59:37
1660FINCH-Polymers (1846)+3:57:12Joel Köykkä3:09:08
1661FINKkinimäen Weljekset (1139)+3:58:37Markku Okkonen2:38:06
1662FINBasware (1630)+3:59:24Timo Anttila2:03:41
1663FINTampereen varuskunta (1553)+3:59:24Pekka Aalto2:07:03
1664FINRastiaasit (1378)+3:59:39Katariina Komi2:50:37
1665FINSalon Viesti (1153)+4:00:07Ari Peltola1:52:44
1666FINPulttiBoys Karjalan Pultti (1549)+4:00:15Mika Väänänen2:30:19
1667FINKiinnostus Suunnistajat 2 (1593)+4:04:59Arto Inkala3:12:07
1668FINKODIKAS TALO (1954)+4:06:31Kristina Välkki2:31:46
1669FINRasti-Jussit 5 (1651)+4:06:35Juhani Luhtasaari3:02:34
1670FINKyröön Kopla (1705)+4:06:37Antti Greggilä2:21:14
1671FINKuortaneen Kunto 2 (1263)+4:06:39Tuomas Mikkola3:03:18
1672FINRastihaukat 2 (1267)+4:06:48Kimmo Tikka2:40:24
1673FINLahden Työväen Hiihtäjät (1462)+4:06:49Antti Tapiola2:45:16
1674FINSK Ohijuoksu (1741)+4:06:59Venäläinen Henri2:46:31
1675FINRasti-Vihti 6 (1497)+4:07:01Petri Nyman2:49:00
1676FINKoneen Kerho 2 (1352)+4:07:23Juha Tervola2:47:56
1677FINKuopion Suunnistajat 5 (1951)+4:08:03Arto Vesterbacka2:28:48
1678FINSeNaatti (1866)+4:08:24Tuomas Pusa2:32:42
1679FINEntisten Nuorten Urheiluseu (1869)+4:09:04Timo Jutila2:52:05
1680FINSK Vuoksi 3 (889)+4:09:06Viivi Varjus2:48:08
1681FINVALOR Partners (1868)+4:09:09Tomi Fyrqvist2:47:15
1682FINViitamäen Veto (1566)+4:09:35Simo Viitanen2:26:45
1683FINTeam Armas (1391)+4:11:18Otso Tilus2:40:12
1684FINVuoristoradan Jarrumiehet (1914)+4:11:30Mikko Makkonen2:20:34
1685FINsalparasti (1057)+4:12:20Tomi Anttila2:57:26
1686FINArtjärven Ahjo (1524)+4:12:41Ilkka Halso3:01:35
1687FINJouluksi kotiin (1225)+4:13:32Sami Muranen3:03:55
1688FINIisalmen Visa 2 (1639)+4:13:37Pekka Koljonen3:03:57
1689FINMäntän Seudun Eräpirkat 2 (1645)+4:13:50Janne Virkki1:46:27
1690FINKanavan Kiertäjät (1838)+4:13:54Ari Tertsunen3:32:59
1691FINGeologian tutkimuskeskus (1437)+4:14:16Kaisa Turunen3:09:19
1692FINTästä ei keli parane. (1710)+4:15:18Teemu Lampinen2:26:36
1693LATZiemelkurzeme OK 4 (1138)+4:15:28Alvita Mirecka3:23:07
1694FINHyytiälän Huutajat (1384)+4:16:34Matti Ojala2:42:40
1695FINRässi-Rasti 2 (1447)+4:16:44Juha Karjalainen2:46:53
1696FINReaktor Innovations 2 (1201)+4:16:57Oskari Pirttikoski3:00:58
1697FINTuurihaukat 2 (1879)+4:17:04Pasi Riihimäki2:13:25
1698FINKOP Pankki-Veikot (1457)+4:17:13Paavo Haavisto3:17:03
1699FINRaNcat ladyt (1953)+4:20:20Pinja Toivanen2:09:02
1700FINKohti ääretöntä (1730)+4:20:31Jonne Rittola2:58:45
1701FINArk United 2 (1182)+4:20:32Janne Tani2:54:18
1702FINKiilto Oy (1768)+4:21:02Juha Vaani2:20:18
1703FINStormin Teräs (819)+4:21:04Lauri Jouppi3:14:56
1704FINFTA 4 (1708)+4:21:29Tarmo Kauppi2:31:13
1705FINHönöt SK 2 (1491)+4:21:59Juha Sipilä2:44:16
1706FINM68_Maanmittarit (1617)+4:22:03Pekka Vilska2:26:13
1707FINSuunnilleenstajat (1748)+4:22:34Tomi Åberg3:04:50
1708FINTelko (1898)+4:22:37Alexandra Ershova4:03:53
1709FINEläMys (1799)+4:23:40Pasi Hämäläinen1:58:14
1710FINMöbiuksen matka (1525)+4:24:10Olli Koskela2:44:09
1711FINTeam Supponen (1528)+4:24:13Sanna Supponen2:48:37
1712FINRastikarhut 4 (1569)+4:24:13Timo Virtanen2:24:57
1713FINReilut Miehet Havumetsien (1614)+4:24:18Antti Korkeakangas2:12:23
1714FINSuomenlahden merivartiostoH (1917)+4:24:38Karri Hietamäki2:21:44
1715FINSon Huanot (1955)+4:24:39Eero Erkkilä2:50:11
1716FINJYY Jopa (1827)+4:24:43Teppo Salminen2:23:39
1717FINTeam Lost 2 (1317)+4:24:44Tomi Liljemark2:45:23
1718FINKanKi (1591)+4:24:46Ville Linnola3:16:58
1719FINJidoka (1962)+4:25:10Heikki Väänänen2:07:57
1720FINRasti-Sopulit (1747)+4:25:21Lauri Toivio2:26:01
1721FINKlenkat (1843)+4:28:18Rissanen Jukka3:33:57
1722FINMoVo (1942)+4:30:26Pekka Jokela2:34:56
1723FINSuppaMurmelit -17 (1685)+4:30:30Risto Pyykkö2:31:16
1724FINJärvenpään Palo 3 (1511)+4:30:37Jere Kingelin3:22:21
1725FINRastin Kiertäjät (RaKit) (1496)+4:30:49Viljami Tervakoski2:20:20
1726FINRistiinan Rasti-Reinot (1958)+4:30:53Marko Luntinen3:12:14
1727FINHimla Arkkitehdit (1798)+4:30:55Lassi Tulonen2:25:47
1728FINVertex Search Engines (1619)+4:31:18Jari Painokallio3:06:51
1729FINRistiin Rastiin (1400)+4:31:31Jyrki Rahkola2:35:49
1730FINHamulan Hölökkeejät (1529)+4:31:37Tero Järvinen2:10:02
1731FINSonnin Suti (1484)+4:31:52Mats Söderlund2:27:10
1732FINAlajärven Ankkurit 3 (1570)+4:32:23Vesa Luoma2:58:29
1733FINSaloisten Reipas 3 (1341)+4:32:41Niilo Sevon2:42:39
1734FINATC EFHK (1505)+4:33:33Teemu Luoto2:30:37
1735FINTeam 7P (1729)+4:33:50Pauli Markkanen2:54:10
1736FINHyvinkään Rasti 5 (1301)+4:34:54Jyrki Laaksonheimo3:14:16
1737FINSkrinnarit (1349)+4:34:57Timo Rantanen3:14:33
1738FINTeam Heinonen (1825)+4:35:00Venni Heinonen3:27:27
1739FINSepontalon Vonkaus (1603)+4:35:10Peter Granqvist3:12:43
1740FINNoin seitsemän veljestä (1458)+4:35:59Mikko Järvi2:03:28
1741FINTeam Autocenter (1830)+4:36:01Marko Kuusisto2:23:45
1742FINNitor (1718)+4:36:06Santtu Vuori2:13:19
1743FINPihkaniskat 5 (1260)+4:36:14Heli Rasimus3:30:01
1744FINSK SK (1622)+4:37:13Kari Salo3:09:28
1745FINLääkintävarikko (1316)+4:37:29Matti Fält3:45:17
1746FINRasti-Jyry 3 (1631)+4:37:44Suvi Tiainen2:35:40
1747FINRajakylän Kuntogubbet (1596)+4:38:10Arseni Jepifanov2:29:01
1748FINAamulehden Lukijat Lasten h 3 (1847)+4:38:12Matti Kinnunen2:19:21
1749FINGardner Denver (1933)+4:41:33Juhis Pietilä3:23:20
1750FINVRU Hyvinkää (1366)+4:43:06Jukka Rahkonen2:51:08
1751FINEspoon Akilles 8 (1559)+4:44:29Antti Hanhijärvi3:25:34
1752FINReittihukat (1696)+4:45:40Kivistö Samuli2:46:19
1753FINTarpian Suunta 3 (1576)+4:45:54Teuvo Formisto2:35:15
1754FINGastrocnemius Ferreus (1322)+4:46:24Henriikka Mälkönen2:36:19
1755FINIK Falken 3 (1250)+4:47:24Kari Lindfors2:11:36
1756FINInsinöörit ASK (1625)+4:49:14Heikki Heimonen3:01:29
1757FINGeologian tutkimuskeskus 2 (1463)+4:49:17Suvi Heinonen2:44:00
1758FINPohjankyrön Rasti 2 (1193)+4:49:34Pasi Mutikainen2:29:21
1759FINKaukametsän kuukkelikokoelm (1543)+4:49:40Essi Kostiainen2:57:31
1760FINVierivät sammalet (1755)+4:49:52Auli Packalen1:56:59
1761FININUS (1279)+4:50:06Mihail Kuokkanen3:02:55
1762FINValkealan Kajo 3 (1350)+4:52:53Eemeli Lantta3:13:08
1763FINJoensuun SuppaKetut 2 (1626)+4:52:58Ilpo Tuononen3:02:44
1764FINSuonsalmen Suunta (1500)+4:53:01Veijo Hotokka3:14:05
1765FINHaikkiheikit 2 (1941)+4:53:08Julius Karjalainen3:45:17
1766FINStora Enso Rastiretkiläiset (1198)+4:54:03Juho Kulonen3:18:23
1767FINRasti/C 2 (1940)+4:55:45Ville Sällinen2:43:49
1768FINVertikaalimato (1348)+4:55:47Tanja Ilomäki2:06:40
1769FINFantastic Seven (1943)+4:55:49Jani Haka2:46:12
1770FINKelpo Maisterit (1687)+4:57:53Pertti Sillanpää2:46:36
1771FINEnoon Eksyneet (1876)+5:00:14Erno Nykänen3:26:35
1772FINJarnat (1644)+5:00:18Arto Pohjola3:59:04
1773FINMPY (1582)+5:00:19Marjukka Ylitolonen4:01:35
1774FINRasti-UHO (1367)+5:01:53Miina Orell2:48:56
1775FINEksyneet Lampaat (1892)+5:01:55Esa Kukkamäki3:07:17
1776FINNe vikatikit A. Kiven (1834)+5:01:57Saku Vaittinen2:52:07
1777FINUhkolan Akilles (1410)+5:02:03Joonas Laaksonlaita3:11:46
1778FINGeops feat. Pummipartio (1249)+5:02:34Minna Selin3:29:20
1779FINPVTUTKL 2 (1704)+5:04:00Mikko Ahola2:09:51
1780FINSallan Karhut 2 (1544)+5:04:22Maija Kaisanlahti2:52:10
1781FINTieto 3 (1922)+5:04:22Jari Korppas2:47:05
1782FINOlen tässä (1795)+5:04:23Esko Piirainen2:14:41
1783FINLuxus (1736)+5:04:34Ville Pirhonen3:25:42
1784FINEspoon Tapiot (1270)+5:04:36Juha Silander3:20:52
1785FINSyrjäytyneet (1539)+5:07:47Mikko Paukkila2:20:54
1786FINKäyrälammen Puristus (1805)+5:11:00Mikko Inkeröinen2:44:14
1787FINÄHPM! - Älä hitossa peesaa (1487)+5:11:38Heli Huhtala3:04:03
1788FINKuopion Suunnistajat 6 (1965)+5:12:57Annika Sopo3:03:07
1789FINOtaniemen Jyllääjät 2 (1456)+5:17:37Markku Huotari3:27:02
1790FINSavion VPK (1670)+5:19:37Mika Taavitsainen2:06:25
1791FINKyssin Kollit (823)+5:26:22Petri Rantala3:01:44
1792FINEspoon Akilles 6 (1629)+5:26:23Matti Kankaanpää3:43:17
1793FINVierestäohi (1503)+5:26:31Elisa Haaraniemi3:36:46
1794FINAamulehden Julkkikset Laste (1881)+5:26:42Tommi Evilä3:36:23
1795FINPosarat (1762)+5:26:43Harri Pyykkönen3:43:13
1796FINViitasaaren Suunta 2 (1970)+5:26:49Petri Perälä3:32:03
1797FINRiihimäen Suunnistajat 2 (1635)+5:26:57Voitto Manninen3:17:45
1798FINKuhmisten vapaa-ajan asukka (1643)+5:28:32Jouko Kontturi3:50:49
1799FINLUMi (1882)+5:29:29Mikko Jaakola2:00:55
1800FINRasti-Vihti 4 (1493)+5:30:37Niko Oksanen3:44:38
1801FINGraniitti Services (1707)+5:30:45Silvonen Ari3:11:31
1802FINPVTUTKL (1302)+5:31:22Perttu Silvola3:00:37
1803FINGastrocnemius Ferreus 3 (1560)+5:31:24Joonatan Mattila2:44:40
1804FINInsta Sports Club (1506)+5:32:54Said Benamar3:14:04
1805FINMustat Veljet (1607)+5:34:10Olli-Pekka Nyman2:42:37
1806FINHintsusti OK (1887)+5:35:26Tommi Sinivuo3:15:36
1807FINHirviveikot (1659)+5:35:27Mikko Vattulainen3:03:53
1808FINABB Harhaanjuoksijat (1637)+5:35:29Ilkka Tuomola2:42:46
1809FINTietokilta ry 2 (1723)+5:35:32Ilmari Tarpila3:47:33
1810FINGulagin Valo -07 (1915)+5:35:36Luoto Akimatti3:15:51
1811FINSK NappaRasti (1590)+5:36:39Ilkka Sallinen3:24:33
1812FINTurun Tiemiehet (1175)+5:41:33Pekka Stenholm2:35:02
1813FINMetsään menee (1641)+5:41:35Timo Hakkarainen2:58:37
1814FINÅbo Klyx (1828)+5:41:38Miiro Jantunen3:23:41
1815FINProviisoriverkosto (1527)+5:41:53Johanna Yli-Öyrä3:32:48
1816FINKunnon Urheilijat 2 (1517)+5:41:53Juha Anttila3:09:38
1817FINHattikW (1610)+5:42:10Roni Juutinen3:13:49
1818FINRastinorsut (1738)+5:45:55Simo Mälkki3:43:30
1819FINCurious Al (1601)+5:47:57Harri Valpola3:04:19
1820FINSuunta 2000 3 (1526)+5:49:17Mikko Hyvärinen3:29:12
1821FINInkeroisen Pojat (1679)+5:55:35Ilpo Inkeroinen3:20:52
1822FINTeam Lohkare (1810)+5:55:37Sarianna Liiri3:45:44
1823FINAmigos Riihimäki (1789)+6:03:56Mika Salo3:45:10
1824FINConcrasti (1946)+6:06:37Matti Parikka3:13:21
1825FINOK Markku! (1960)+6:07:20Mika Heino3:14:41
1826FINRaisu Lumous 2 (1557)+6:07:46Kasperi Launis2:36:38
1827FINJukolan Lyömättömät (1804)+6:08:19Kimmo Kaveri3:13:46
1828FINAC Liiga 2 (1796)+6:09:25Grigorii Etenko1:41:35
1829FINKilsan keksijät (1937)+6:10:38Jari Mikkonen2:47:12
1830FINTampereen Vera Oy (1763)+6:14:05Ville Aalto3:44:46
1831FIN1-RastiSudet (1640)+6:14:13Jussi Perälä3:21:05
1832FIN7 Sieppoa (1602)+6:14:19Jani-Petri Kulmala3:28:50
1833FINLauttajärvi Bisons (1620)+6:17:46Jukka Karhunen2:04:39
1834FINPuskasilimät OK 2 (1764)+6:20:53Pitkänen Mikko4:46:20
1835FINSupan silottajat (1660)+6:21:47Antti-Jussi Lehtinen3:27:24
1836FINHermannin kööri (1478)+6:29:46Olli Knuuttila3:35:21
1837FINTumuhaukat (1657)+6:29:47Janne Hietalahti4:23:37
1838FINKaakon Kovin (1744)+6:29:54Mikko Mankki3:27:36
1839FINBiopsi (1952)+6:36:44Antti Kiviaho2:26:10
1840FINKyrö Isokyrö iso (1672)+6:41:03Annemari Matkala4:41:09
1841FINErräät Oppaat (1598)+6:48:52Honkanen Harri5:40:11
1842FINTeMePa (1934)+6:55:26Martti Ikonen4:02:06
1843FINEnkelit ja Demonit (1735)+6:56:12Petja Aaltoluoto2:43:19
1844FINRuutanan Rasti (1894)+6:56:16Juho Latvio3:07:22
1845FINPatria Land 2 (1891)+6:59:59Ville Saksa4:04:14
1846FINAamulehden Lukijat Lasten h 2 (1906)+7:00:16Kirsi Numminen3:31:47
1847FINMatrix (1508)+7:00:19Viia Väätäinen4:01:50
1848FINSK Kadonneet (1638)+7:00:22Vesa Jäntti3:33:34
1849FINBoliden ja Vuorimieskilta 2 (1873)+7:00:27Elias MRabet3:18:38
1850FINHämäläis-Osakunta (1536)+7:00:36Ossi Siipola3:28:09
1851FINInsinööritoimisto Kompassi 2 (1721)+7:43:31Marko Räikkönen4:14:53
1852FINTeam Electrofit 2 (1669)+7:47:16Petri Raveala3:35:51
1853FINMaaseutunuoret Kaakko (1574)+7:48:20Antti Villikka3:59:13
1854FINRasti-Hukat 2 (1813)+8:04:11Lari Lohikoski3:52:43
1855FINSK Sekameteli (1790)+8:08:01Kimmo Halme3:24:49
1856FINHC (1642)+8:08:16Teemu Pirskanen3:55:17
1857FINSAKEn hivuttajat (1692)+8:14:37Kari Nyyssönen5:11:55
1858FINHökkäilijät (1634)+8:15:03Jani Taiminen4:28:50
1859FINOP Tampere Suunnistus (1724)+8:29:59Kari Lepistö4:13:33
1860FINMärempi rasti (1777)+8:51:53Eeva Erkko4:24:28
1861FINTurun Sinikotkat (1552)+9:30:11Mika Kutila2:51:47
1862FINInsinööritoimisto Kompassi (1720)+9:34:46Otto Koskinen6:30:21