Kangasala-Jukola 2019, Jukolan Viesti

Tilanne viestissä 4. osuus väliaika 5,9 km

1SWEIFK Göteborg (2)4:03:18Vetle Ruud Bråten38:29
2SWEStora Tuna OK (8)+13Joakim Svensk38:46
3NORIL Tyrving (11)+13Olle Boström38:53
4FINTampereen Pyrintö (14)+14Johan Runesson37:34
5FINTurun Metsänkävijät (33)+2:12Edgars Bertuks39:17
6FINKalevan Rasti (6)+6:21Santeri Silvennoinen42:52
7FINHiidenkiertäjät (10)+7:08Eemeli Suominen43:53
8NORNydalens SK (7)+7:09Lukas Liland45:23
9FINKoovee (1)+7:27Timo Sild38:10
10FINIkaalisten Nouseva-Voima (31)+7:30Tero Linnainmaa45:58
11FINPaimion Rasti (3)+7:34Pasi Ikonen39:59
12SWEOK Linne (13)+7:57Oskar Sjöberg40:38
13NORFrol IL (17)+12:34Lars Sandstad Skjeset45:33
14SWETullinge SK (161)+14:20Christoffer Eskilsson47:17
15SWEÄrla IF (42)+14:35Emil Andersson44:01
16NORHalden SK (4)+15:48Elias Bäcklund Ekvall50:50
17SUIOLV Baselland (28)+16:51Noah Zbinden42:09
18FINLahden Suunnistajat -37 (50)+16:53Pauli Leinonen40:50
19NORKristiansand OK (57)+16:55Eirik H Martens41:31
20FINKoovee 2 (98)+16:58Westerlund Juho42:11
21SWEPan-Kristianstad (43)+16:59Simon Svensson45:06
22FINKalevan Rasti 2 (84)+17:01Simo Martomaa42:32
23SWEOK Kåre (56)+17:12Gustaf Öhgren54:01
24SWEIK Hakarpspojkarna (36)+17:12Joakim Hederskog41:55
25NORFredrikstad SK (15)+17:14Göran Winblad46:03
26FINHelsingin Suunnistajat (18)+17:19Tuomas Heikkilä40:33
27NORNTNUI (12)+17:26Elias Thorsdal Mölnvik39:53
28FINAngelniemen Ankkuri (35)+17:27Mikko Siren39:55
29NORBäkkelagets SK (40)+17:29Matthew Speake41:42
30FINTurun Metsänkävijät 2 (34)+17:43Tapani Mäkinen42:46
31SWESödertälje Nykvarn Orienter (5)+17:44Jakob Enmark43:09
32SWEMalungs OK Skogsmårdarna (9)+19:01Thomas Landqvist39:38
33SWEIFK Göteborg 2 (44)+19:03Anders Carlsson44:29
34RUSKuzmolovo OS (53)+19:45Aleksandr Seleznev45:17
35SWEOK Tisaren (27)+20:26Johan Aronsson42:56
36FINLynx (23)+20:28Aleksi Leskinen42:47
37SWEMalungs OK Skogsmårdarna 2 (136)+20:28Johan Nordlund43:56
38SWEJärla Orientering (32)+20:36Erik Berzell43:04
39SWEIFK Göteborg 3 (133)+21:01Johan G Hördergård46:28
40NORNydalens SK 2 (39)+22:56Henrik Eijsink44:35
41SWEIFK Moras OK (41)+23:06Raffael Huber-Svensson47:23
42FINVehkalahden Veikot (26)+23:53Daniel Koivisto45:10
43FINNavi (21)+26:30Pau Llorens Caellas47:52
44SUIOl Norska (52)+27:09Florian Moser48:21
45FINRajamäen Rykmentti (62)+27:09Kimmo Vilska47:42
46SWEIFK Lidingö SOK (19)+27:11Timo Mähönen48:00
47SWEHagaby GoIF (30)+27:13Sebastian Månsson47:52
48SWEOK Kolmården (66)+27:32Tom Campbell48:47
49SWENyköpings OK (94)+27:36Albin Falk45:57
50FINTampereen Pyrintö 2 (25)+27:56Antti Saikko46:27
51FINOK Trian (51)+27:59Mikael Fabritius40:51
52SWEOK Denseln (48)+28:39Pavlo Ushkvarok44:10
53NORIL Tyrving 2 (105)+29:54Torkil Eide Solstad49:24
54LTUIGTISA (38)+30:00Giedrius Sabaliauskas48:39
55SWEOK Linne 2 (59)+30:11Josef Nordlund42:56
56NORHalden SK 2 (63)+30:22Mats Nordbröden43:45
57NORLillomarka OL (85)+30:53Joe Woodley48:20
58FINMS Parma 2 (90)+30:55Henri Kalve45:36
59SWEOK Hällen (71)+32:09Melker Lundin53:18
60FINMS Parma (22)+32:28Eero Heinonen49:21
61FINHelsingin Suunnistajat 2 (65)+32:56Lauri Syrjäläinen47:32
62SWEOK Orion (24)+33:03Olof Sandgren45:37
63SWEVäxjö OK (100)+33:04Mattias Karlsson46:29
64FINTurun Suunnistajat (78)+33:21Oskari Nummelin50:01
65SWEHestra IF (75)+33:26Johan Ingemarsson46:05
66SWEGöteborg Majorna OK (37)+33:29Daniel Martinsson44:21
67FINPaimion Rasti 2 (61)+34:33Topias Arola41:05
68SWEOK Ravinen (16)+35:41Kalle Bergman46:36
69FINHiisirasti (29)+36:57Joona Huila44:54
70SWEIK Hakarpspojkarna 2 (97)+37:17Emil Öhlund55:26
71NORNTNUI 2 (76)+37:54Peter Nordbröden55:17
72SWESödertälje Nykvarn Orienter 2 (58)+38:40Joakim Anden46:01
73SWESävedalens AIK (64)+41:51Carl Josefsson52:44
74SWEAttunda OK (95)+41:52Marcus Stenebo49:01
75SWEMarkbygdens OK (149)+41:55Olle Bergstedt55:49
76SWEÄrla IF 2 (170)+42:15Halvor Eid Nielsen47:50
77SWEKils OK (141)+43:40Lukas Olm48:09
78FINLappeen Riento (72)+43:53Aaro Nurmiainen45:26
79NORFrol IL 2 (119)+43:59Håvard Vassenden47:16
80FINVaajakosken Terä (20)+44:08Timo Joensuu43:58
81DENOK Pan Århus (67)+44:12Sören Bobach44:23
82NORFreidig SPK (143)+44:13Simen Storhov46:20
83SWESnättringe SK (112)+44:15David Hector49:26
84FINPargas IF (335)+44:17Sören Nymalm49:45
85FINOK77 (132)+44:51Fabian af Hällström45:17
86RUSNord West (68)+45:09Dmitrii Stepanov44:18
87SWELinköpings OK (79)+45:38Martin Smelik51:26
88SWEOK Orion 3 (993)+49:01Andreas Jonsson50:11
89SWEOK Linne 3 (123)+49:02Tuve Möller49:05
90SWEEksjö SOK (70)+49:02Hugo Jakobsson45:00
91FINValkeakosken Haka (116)+49:06Seeti Salonen51:14
92SWEIFK Umeå (111)+49:09Sixten Walheim49:32
93FINTurun Metsänkävijät 3 (137)+49:25Arvo Gelbis51:22
94FINLapuan Virkiä (175)+49:29Teemu Rantala50:12
95SWEStora Tuna OK 2 (55)+49:34Mattias Mårts53:13
96NORNTNUI 3 (127)+49:34Tobias Kristensen58:57
97NORVaregg IL (172)+49:40Jonatan Drake50:56
98SWERehns BK (69)+49:43Charlie Stolt49:35
99FINKuopion Suunnistajat (109)+49:43Ville Pasanen46:41
100FINKalevan Rasti 3 (199)+50:51Akseli Ahtiainen51:08
101FINSuunta-Sepot (176)+52:31Markus Vainiomäki51:08
102FINEspoon Suunta (45)+52:31Benjamin Lamberg51:17
103FINTampereen Pyrintö 3 (80)+52:58Jarkko Laine45:40
104SWEIFK Lidingö SOK 2 (49)+53:23Simon Navratil45:53
105FINHämeenlinnan Suunnistajat (73)+53:50Ville Laakso46:14
106FINJämsän Retki-Veikot (118)+53:51Aarni Ronkainen44:10
107FINLynx 2 (121)+53:56Marko Närvä45:47
108NORAsker SK (547)+54:00Axel Hoveid1:00:08
109SWEBergnäsets AIK (131)+54:09Filip Salén55:00
110SWEGävle OK (103)+54:20Patrik Svedberg49:31
111SWEOK Ravinen 2 (77)+55:58Assar Hellström44:25
112FINKouvolan Suunnistajat (87)+56:11Joona Tynys49:49
113SWESundbybergs IK (204)+56:36Jonatan Ståhl56:12
114FINHelsingin Suunnistajat 3 (150)+57:58Ville Lampinen49:17
115SWEUlricehamns OK (202)+58:15Gustav Eklöf47:36
116FINKokkolan Suunnistajat (126)+58:24Mikko Poutanen47:20
117SWEIFK Moras OK 3 (158)+58:27Jegor Kostylev47:08
118SWEOK Ravinen 3 (166)+58:32Olle Kallur51:45
119LATOK Ogre (110)+58:35Nauris Neimanis47:44
120NOR1664 AKP Jagers (318)+58:45Asgeir Bakken Rognstad58:43
121FINHiisirasti 2 (157)+59:40Ville Sabel51:57
122SWEGöteborg Majorna OK 2 (81)+59:51Mattis Hallberg53:31
123FINRasti-Kurikka (113)+1:00:00Jussi Uitto52:21
124SWEOK Hällen 2 (255)+1:00:01Karl Lundin48:46
125NOROppsal orientering (120)+1:02:22Sindre Nordhagen52:17
126FINNavi 2 (211)+1:03:37Jouni Nykänen1:01:16
127CZETesla Brno CZE (1038)+1:03:56Jan Sedlar1:04:19
128SWESkogslöparna (165)+1:04:36Jonas Byström59:19
129SWETullinge SK 2 (246)+1:04:44Tintin Karlberg51:12
130SUICA Rosé (682)+1:04:56Antoine Vullioud46:38
131SWELinköpings OK 2 (270)+1:04:58Olof Ljunggren52:41
132FINIF Brahe (194)+1:04:59Peter Johansson53:28
133NORIL Koll (890)+1:05:01Einar Tommelstad55:20
134FINSK Uusi (144)+1:05:02Matti Kallio58:48
135FINKoovee 3 (128)+1:06:28Jani Myllärinen59:04
136FINSuunta Jyväskylä (60)+1:07:35Vesa Klemettinen45:40
137SWEIFK Göteborg 4 (371)+1:07:48Henrik Eliasson59:13
138FINIF Femman (92)+1:07:50Staffan Järn56:11
139SWEIFK Moras OK 2 (83)+1:08:11Per Holm1:03:20
140FINIlmavoimat (205)+1:08:17Konsta Mehto51:14
141FINAngelniemen Ankkuri 2 (115)+1:08:18Mikko Lindberg52:11
142FINAnttolan Urheilijat (89)+1:08:22Arto Lilja53:23
143SWEOK Roxen (941)+1:08:35Emil Rankka48:50
144NORÅs-NMBU Orientering (949)+1:08:39Vegard Fiane Pedersen57:38
145FINKoovee 4 (206)+1:09:16Oliver Schüle51:59
146FINSK Pohjantähti (86)+1:09:36Jussi Parkkinen58:11
147FINEspoon Suunta 2 (122)+1:10:08Kristian Boström51:29
148BLRNemiga-Nord (99)+1:10:15Sirozha Rogalevich-Rogalik49:50
149IRLDublin Mountain Club (822)+1:10:16Cillin Jornet59:13
150FINPellon Ponsi (104)+1:10:19Janne Häkkinen48:49
151LTUAzuolas (146)+1:10:25Viktoras Staisiunas49:39
152FINOK Trian 2 (125)+1:10:28Otto Sund52:09
153SUIOLV Baselland 2 (96)+1:11:22Katja Gygax1:04:51
154NORIL Tyrving 3 (1258)+1:11:23Kristine Fjeldbo54:36
155SWEEksjö SOK 2 (189)+1:11:29Lukas Novak46:28
156NORNight Hawk 2 (1179)+1:11:30Grunde Isaksätre1:07:24
157NORNydalens SK 4 (1963)+1:11:45Anders Bjergaard50:41
158SWEKFUM Örebro OK (135)+1:12:00Linus Malm1:27:49
159FINSotkamon Jymy (114)+1:12:01Miko Härkönen52:56
160FINIkaalisten Nouseva-Voima 3 (408)+1:12:01Antti Alppi48:37
161FINAngelniemen Ankkuri 3 (244)+1:12:14Janne Nurminen51:42
162FINMS Parma 4 (218)+1:12:24Aleks Hiidenhovi47:11
163FINPaimion Rasti 3 (88)+1:13:19Eelis Axelin52:47
164SWEJärfälla OK (227)+1:13:28Niklas Svensson54:44
165FINHiidenkiertäjät 5 (169)+1:13:33Panu Piiparinen58:15
166SWEResultat AB (74)+1:13:58Martin Johnsson1:06:57
167FINMS Parma 3 (177)+1:14:03Wille Laitamäki44:29
168SWEOK Landehof (236)+1:14:07Nils Körle58:00
169FINRaja-Karjalan Suunnistajat (234)+1:14:33Sampsa Lintunen57:51
170LATOK Kapa (148)+1:14:43Aigars Leiboms1:02:08
171FINVehkalahden Veikot 2 (102)+1:14:46Matti Suutari45:35
172SWEOK Södertörn (106)+1:15:03Mattias Ivarez52:10
173RUSOrienta Moscow Compass (124)+1:15:10Alex Minakov1:13:57
174FINHauhon Sisu (223)+1:15:20Esa Kuivaniemi1:04:29
175FINRastikarhut (312)+1:16:25Elli Peltomäki51:34
176SWEKamratIdrottsföreningenKIF 2 (266)+1:16:37Linda Sjögren1:00:04
177SWEOK Linne 4 (253)+1:16:55Albin Bergkvist49:18
178SWEJärla Orientering 2 (101)+1:17:09Anna Dahlgren-Rosén50:33
179RUSKuzmolovo OS 2 (173)+1:17:14Aleksei Burago55:17
180FINHelsingin Suunnistajat 8 (230)+1:18:37Mikko Savelainen51:39
181SWEIF Hagen (362)+1:19:27Lars Holmberg1:01:36
182FINLukkari-Jukola 10 (1975)+1:19:33Matti Koivisto1:01:11
183CZEOOB Tj Turnov (788)+1:19:44Jindrich Korinek54:42
184NORPorsgrunn OL (387)+1:20:27Alexander Repstad Storemyr1:08:24
185SWETullinge SK 3 (345)+1:20:34Henrik Persson48:27
186DENOK Pan Århus 2 (208)+1:20:38Henrik Markvardsen49:05
187FINKouvolan Suunnistajat 2 (198)+1:20:42Juho Matikainen49:08
188LTUMedeina (241)+1:21:34Orinimus Murenas1:03:55
189SWELånghundra IF (107)+1:21:35Joakim Wigertz1:11:00
190LATOK Meridians (163)+1:21:36Rihards Knets54:48
191SWESnättringe SK 2 (439)+1:21:36Per Kallhauge1:01:15
192SWEOK Denseln 2 (471)+1:22:39Jonny Karlsson1:11:59
193NORFreidig SPK 2 (795)+1:22:45Jörgen Fiskum53:41
194LATIK Auseklis (183)+1:22:47Karlis Stradins1:02:12
195FINOK Raseborg (215)+1:22:56Leif Haajanen54:53
196RUSNord West 2 (129)+1:23:14Kirill Gurlev55:38
197ESTOK Pölva Kobras (209)+1:23:22Arti Albert55:34
198FINRasTiimi (220)+1:23:53Teemu Vedenpää55:49
199SWECentrum OK Stockholm (185)+1:24:21Jorrit Boekel53:44
200FINEspoon Akilles 2 (288)+1:24:24Ville Nurmilaukas49:25
201FINLahden Suunnistajat -37 4 (441)+1:24:27Juha Hirvonen53:22
202FINEspoon Akilles (140)+1:24:40Eemi Vaherlehto1:07:40
203FINHiidenkiertäjät 3 (130)+1:25:00Vilho Loukkalahti45:22
204SWEGotlands OF (192)+1:25:08Andreas Liljegren1:10:22
205RUSNord West 3 (632)+1:25:30Aleksei Ivanov51:05
206SUIOLC Kapreolo 2 (510)+1:27:14Andreas Haldi1:00:23
207FINAsikkalan Raikas (283)+1:27:21Joona Lindroth59:34
208ESTUrheilukauppa Duncan.fi (1863)+1:27:23Jürgen Einpaul52:54
209NORKonnerud IL (242)+1:27:25Jenny Baklid1:07:23
210NORBäkkelagets SK 2 (147)+1:27:26Kristian Ruud54:25
211RUSOrienta SKI-O (180)+1:27:28Egor Popov53:17
212SWEOK Rodhen (188)+1:27:33John McLelland57:23
213SUIOl Norska 2 (343)+1:27:43Bruno Haldemann1:07:07
214FINKuopion Suunnistajat 2 (232)+1:27:53Jerry Hyvönen55:58
215FINUrheilu Mehiläinen (514)+1:27:55Ville Halonen1:01:00
216FINJoutsenon Kullervo (186)+1:28:10Janne Kansonen1:00:08
217SWEKamratIdrottsföreningenKIF (182)+1:28:12Rickard Olsson1:11:58
218FINSK Vuoksi (261)+1:28:12Heikki Nenonen58:35
219ITAAgored Bergamo (367)+1:28:31Edoardo Cortellazzi1:09:39
220FINKymin Suunnistajat (171)+1:28:43Väinö Kotro48:27
221FINMaken Fitness Center (303)+1:29:04Miika Passila57:35
222NORNTNUI 4 (712)+1:29:11Espen Samuelsen Skiri53:40
223FINSonkajärven Pahka (317)+1:31:41Ossi Hyttinen1:01:50
224FINPihkaniskat (212)+1:31:44Jari Kahiala55:06
225FINKankaanpään Suunnistajat (259)+1:31:46Juho Tuominen59:38
226FINEspoon Suunta 5 (355)+1:31:53Harri Karjalainen52:24
227FINLahden Suunnistajat -37 3 (235)+1:32:22Teemu Niskanen51:33
228FINSK Pohjantähti 2 (233)+1:32:33Severi Similä1:03:16
229FINSuunta Jyväskylä 2 (200)+1:32:46Konsta Sipiläinen52:02
230NORHeming Orientering (187)+1:32:52Ferdinand Fremming1:07:56
231FINAuringonlaskun Ratsastajat (696)+1:33:01Tuukka Turkka55:59
232SUIVogulisi Team ThunHondrich (1056)+1:33:32Silvio Zahnd59:04
233DENFarum-Tisvilde OK (207)+1:33:44Tim Falck Weber56:26
234SUIBussola OK (154)+1:33:49Markus Hintermann1:02:17
235NORTrollelg (174)+1:34:09Roar Skulbörstad1:05:05
236SWESöders-Tyresö (267)+1:34:38Niklas Wrane54:50
237RUSALKO-STOP (217)+1:34:41Andrei Petuhov54:22
238SWESödertälje Nykvarn Orienter 3 (190)+1:34:53Henrik Willamo1:00:06
239SWEDomnarvets GoIF (1072)+1:35:16Stefan Jonsson53:08
240RUSPeterhof (1961)+1:35:23Daniil Pyankov53:55
241NOREnga (264)+1:35:28Stein Blomseth1:05:49
242NOREmblem IL (379)+1:35:30Christer Jensen1:01:30
243FINTio Rättens Män (419)+1:35:54Tuomas Ojanen56:55
244ESPCatalonia Team (162)+1:36:00Sergi Oliveras52:26
245FINKokkolan Suunnistajat 2 (331)+1:36:00Paavo Rantala54:03
246FINSiilin Rasti (195)+1:36:03Markus Pörsti1:03:50
247FINVaajakosken Terä 2 (91)+1:36:04Katja Sorri1:10:44
248FINVihtavuoren Pamaus (222)+1:36:08Antti Turpeinen48:35
249LATOZONS OK (178)+1:36:17Janis Zaharans1:07:01
250FINLappeen Riento 2 (224)+1:36:21Matti Huttunen57:57
251FINKarkki-Rasti (407)+1:36:26Aleksi Koskikallio1:02:37
252SWESundsvalls OK (275)+1:36:27Gustav Fraenell1:01:16
253FINLynx 3 (238)+1:36:29Karim Mbembela59:54
254SWEFK Göingarna (254)+1:36:41Håkan Axelsson1:04:54
255SWETäby OK (201)+1:36:50Marcus Ekman1:02:25
256FINEspoon Suunta 4 (262)+1:37:01Otso Pajuoja56:20
257FINRasti 88 (226)+1:37:10Timo Jaarinen1:01:31
258SWEKöping-Kolsva OK (342)+1:37:16Cristian Larsson1:00:56
259ESTOK Vöru (210)+1:37:34Sixten Sild1:06:37
260NORNight Hawk (967)+1:37:49Christian Fredrik Borg51:54
261FINTurun Suunnistajat 3 (672)+1:37:59Leevi Röntynen57:19
262NORByåsen IL (248)+1:38:02Torgeir Aune55:41
263SWEOK Tisaren 2 (164)+1:38:21Christoffer Andersén56:50
264NORGanddal IL (378)+1:38:22Öyvind Lamark1:07:06
265LTUArboro OK (181)+1:38:34Anna Freimane1:10:48
266SWEVästerås SOK (506)+1:38:52Sixten Törnqvist1:11:20
267FINLynx 4 (321)+1:38:53Jussi Putkonen1:00:37
268SWEFinspångs SOK (156)+1:38:57Thorsten Svensson1:01:42
269NORLillomarka OL 2 (159)+1:39:22Arne Dybdahl59:23
270NORNydalens SK 3 (307)+1:39:48Per Sandberg1:10:33
271FINUlvilan Ura (272)+1:40:41Oskari Palomäki1:08:23
272FINSuomusjärven Sisu (350)+1:40:53Kaj Raute57:48
273SWEIFK Umeå 2 (228)+1:40:55Jan Johansson53:02
274FINRajamäen Rykmentti 2 (117)+1:41:09Antti Paasikoski1:08:34
275FINOK77 2 (134)+1:41:11Jesper Donner54:04
276RUSBlack Sea OK 2 (269)+1:41:13Anna Derzavina1:15:35
277FINOlavin Rasti (247)+1:41:14Antti Turkki58:53
278FINKalevan Rasti 5 (482)+1:41:23Börje Vartiainen1:06:40
279FINHelsingin Suunnistajat 7 (219)+1:41:27Aapo Summanen55:42
280FINVetelin Urheilijat (306)+1:41:30Oskari Rannila1:14:29
281RUSLeader PTZ (922)+1:41:33Denis Potapov53:06
282RUSMEPhI (276)+1:42:06Aleksey Ermachenkov1:06:29
283FINKalajoen Junkkarit (297)+1:42:08Kalle Junnikkala53:34
284FINIF Femman 2 (191)+1:42:15Michael Torrkulla58:07
285FINOK Botnia (326)+1:42:21Bernt Slotte1:02:43
286FINHiiltomiehet (268)+1:42:24Emil Koskinen1:06:38
287NORStavanger Orienteringsklubb (522)+1:42:24Nils John Vestöl1:09:22
288SWEUmeå OK (319)+1:42:41Rasmus Eriksson55:20
289FINTuupovaaran Sepot (539)+1:42:44Eeva Rautanen1:13:12
290FINJuuan Apteekki (302)+1:43:57Vitalijus Petrulis52:24
291FINKuopion Suunnistajat 3 (580)+1:43:59Pekka Lång1:07:56
292SWENyköpings OK 2 (592)+1:44:17Odin Ek56:17
293FINVehkalahden Veikot 3 (277)+1:44:20Aaro Takanen53:05
294FINKouvolan Suunnistajat 4 (249)+1:44:36Vesa Tuviala55:17
295NORIF Sturla (550)+1:44:57Joachim Knudsen53:30
296FINSuonenjoen Vasama (508)+1:44:57Ville Tiitinen54:22
297FINEspoon Suunta 3 (193)+1:44:57Daniel Rautio1:07:20
298FINTosta Lähtee-Team (179)+1:45:06Mikko Viitamäki52:28
299NOROK Moss (570)+1:45:11Sondre Ladim56:52
300FINIK Falken (258)+1:45:22Hannes Kullman1:01:24
301FINYlistaron Kilpa-Veljet (184)+1:45:30Heikki Istolahti1:06:43
302FINReaktor Innovations (530)+1:45:59Pasi Huhtiniemi55:34
303FINSK Uusi 2 (414)+1:46:01Mikael Koivisto56:00
304FINNavi 3 (724)+1:46:04Vinski Malinen55:25
305FINLynx 5 (468)+1:46:09Joonatan Vuorensola1:00:05
306FINKoovee 5 (291)+1:46:13Mika Ketola55:21
307FINAngelniemen Ankkuri 4 (593)+1:46:14Mika Mannervesi1:09:32
308FINRastiseiska (466)+1:46:29Jaakko Skog1:00:15
309FINHyvinkään Rasti (284)+1:46:31Nuuti Hautakangas1:00:57
310FINOriveden Ponnistus (392)+1:46:37Tero Kopra54:52
311SWEBredaryds SOK (1009)+1:47:00Stefan Johansson1:15:59
312FINHelsingin Suunnistajat 14 (323)+1:47:29Lassi Tervo1:11:03
313FINVauhtiveijarit (316)+1:47:34Antti Sippola1:00:08
314SWEHagaby GoIF 2 (611)+1:47:50Mikael Andersson1:07:58
315RUSFryazino (239)+1:48:01Dmitry Senin1:04:36
316RUSKuzmolovo 110 (256)+1:48:10Sergey Ushakov52:05
317FINDowntown 65 (396)+1:48:19Tatu Kaleva1:07:41
318NOREmit (364)+1:48:26Svein Granerud1:10:40
319FINJämsän Retki-Veikot 2 (167)+1:48:37Olli Lahtomäki53:49
320FINTurun NMKY (376)+1:49:32Jani Vahala54:29
321FINOK Trian 3 (281)+1:49:51Alec Still53:50
322POLWKS SLASK (792)+1:49:59Jakub Toborek53:23
323GBRSheffield University Orient (296)+1:50:03Cat Taylor50:55
324FINLatujen kasvatit (1797)+1:50:04Verneri Suhonen1:16:10
325RUSOmega (196)+1:50:06Aleksandr Rybakov58:57
326NORWing OK (486)+1:50:07Petter Lona1:08:49
327SWEJönköpings OK (382)+1:50:14Adam Löfström1:07:12
328FINRasti-Kurikka 2 (151)+1:50:18Janne Keisanen55:28
329SUIBussola OK 2 (304)+1:50:19Oliver Lienhard1:01:57
330FINKaustisen Pohjan-Veikot (282)+1:50:20Vesa Peltoniemi57:50
331FINTampereen Pyrintö 6 (455)+1:50:51Aapo Liponkoski53:39
332FINEspoon Suunta 6 (260)+1:51:02Panu Haaramo52:09
333NORIndre Östfold OK (375)+1:51:12Rune Blågestad56:34
334FINHelppoRasti (413)+1:51:25Antti Vigelius1:09:20
335FINNostars (337)+1:51:31Kari Salonen45:44
336FINJoutsenon Kullervo 2 (432)+1:51:44Reijo Mattinen1:00:39
337FINKuusamon Erä-Veikot (336)+1:51:48Samuli Ervasti58:45
338NORModum OL (237)+1:51:48Helge Kopland1:11:44
339SWEOK Rodhen 2 (357)+1:51:50Jessica Söllvander56:46
340FINLahden Taimi (289)+1:52:03Veronika Ivanova1:03:49
341FINPaimion Rasti 5 (405)+1:52:04Leo Haanpää1:09:14
342FINKaakon Rasti (515)+1:52:08Heikkki Ruokonen1:15:03
343FINValkeakosken Haka 4 (775)+1:52:10Marko Haapakangas53:59
344FINAnttolan Urheilijat 2 (203)+1:52:11Kalliokoski Toni1:10:50
345USAOUSA (421)+1:52:17Essi Roininen1:33:41
346FINSuunta Jyväskylä 3 (292)+1:52:18Pekka Noponen54:55
347FINTosta Lähtee-Team 2 (656)+1:52:20Aleksi Sillanpää1:00:52
348FINHollolan Urheilijat -46 (216)+1:52:34Olli Kuokka55:16
349SWEIF Rigor (381)+1:52:45Alfred Erdelius1:03:12
350FINHämeenlinnan Suunnistajat 3 (279)+1:52:49Jari Erkkilä1:06:16
351FINRasti-Jussit (349)+1:53:35Jukka Aho57:24
352FINLaihian Luja (271)+1:54:22Sami Kuntola1:04:30
353FINLeppävaaran Sisu (956)+1:54:31Mauri Tolvanen1:13:04
354FINRasti E4 (300)+1:54:47Seppo Myyryläinen1:04:28
355RUSUltra (145)+1:55:34Senina Mariia57:06
356LTUOK Fortuna (665)+1:55:34Raimundas Kondrotas1:04:08
357FINEx-Legends (229)+1:55:54Mauri Laasonen1:00:47
358FINKymin Suunnistajat 2 (402)+1:56:10Jukka Tani1:02:43
359FINOunasvaaran Hiihtoseura (344)+1:56:12Aino Rantala1:05:36
360SWEEksjö SOK 3 (295)+1:56:13Lars Nordgren1:00:46
361SWEOK Tisaren 3 (250)+1:56:14Line Sölberg1:03:08
362FIN86. Kadettikurssi (480)+1:56:17Väisänen Tapani1:14:37
363ESTVärska OK Peko (265)+1:56:17Meelis Mälberg1:08:41
364SWETriona (1840)+1:56:43Jens Werner55:20
365FINSuunta Jyväskylä 5 (354)+1:56:47Topi Laakso55:05
366FINHelsingin Suunnistajat 4 (369)+1:56:48Heikki Pajuoja1:01:26
367ESTSK100 (273)+1:56:49Ahtijainen Riho1:03:49
368FINLammin Säkiä (311)+1:56:55Harri Veijola1:04:39
369FINRasti-Jyry (483)+1:56:56Tommi Seitajoki1:01:02
370SWEKOMPISARNA (310)+1:56:57Erik Åkesson1:05:39
371FINPussin Kiristäjät (533)+1:56:58Joona Putkonen1:00:15
372FINAlatornion Pirkat (365)+1:57:04Tero Hihnala1:05:53
373FINKokkolan Suunnistajat 3 (601)+1:57:20Mikko Kukkola57:23
374FINKarjaan Ura (481)+1:57:37Milko Lehto58:16
375FINSappion Veikot (643)+1:57:37Markku Autio1:18:08
376FINSK Uusi 3 (511)+1:57:40Jaakko Salomäki50:51
377FINOulun Tarmo (645)+1:57:41Mikael Väliheikki1:20:25
378FINTuusulan Tallaajat (521)+1:57:45Mikko Ylönen1:03:54
379FINTeam Olli Jokinen (571)+1:57:54Lauri Hyytiäinen1:08:45
380FINTeam Lactic Acid (420)+1:58:01Heikki Lepistö1:17:24
381SWENxtgeneration OL (1864)+1:58:05Johan Ekelöv1:02:09
382SWEÄrla IF 3 (587)+1:58:16Emelie Walheim1:12:42
383FINInbetweeners (1783)+1:58:17Väinö Lintula1:07:35
384FINKoovee 6 (497)+1:58:22Jyri Rantala52:03
385FINValkeakosken Haka 2 (454)+1:58:53Eerik Aaltio1:05:25
386NOROppsal orientering 2 (340)+1:59:24Ask Olaussen1:04:40
387LTUAzuolas 2 (595)+1:59:34Genadijus Jonauskas1:05:18
388FINRasti Elmo (608)+1:59:36Hallvard Koren58:40
389FINMS Parma 5 (479)+1:59:46Ville Suuronen1:03:45
390FINAnjalan Liitto (214)+1:59:54Samu Pylvänäinen1:18:25
391FINIF Minken (491)+1:59:55Jörgensen Andreas1:06:38
392SLOMariborski orientacijski kl (360)+2:00:02Gregor Anderluh1:03:20
393FINKeski-Karjalan Rasti (394)+2:00:04Timo Hynninen1:17:22
394SWETumba-Mälarhöjden OK (1068)+2:00:06Thomas Eriksson1:19:40
395RUSVyborg-orientir (450)+2:00:07Anton Kosorukov1:11:41
396FINHauhon Sisu 2 (706)+2:00:20Jussi Lempinen1:02:34
397FINLaitilan Jyske (449)+2:01:12Jussi Elo1:03:03
398FINPaimion Rasti 4 (352)+2:01:15Aapo Virtanen1:25:05
399FINIntersport (390)+2:01:56Harri Hollo1:06:49
400FINViimeiset pirkkalaiset (395)+2:02:42Ari Saarijärvi57:07
401HUNPannon Supersonics (138)+2:02:57Gabor Domonyik1:03:55
402FINTeräselementti Skogsmårdarn (263)+2:03:11Tomi Mikkonen58:03
403FINOK Trian 4 (531)+2:03:18Pekka Vuorinen57:55
404FINJalasjärven Jalas (428)+2:03:20Anttoni Hilli1:13:38
405SWEOK Älvsjö Örby (1065)+2:03:20Johan Karlsson1:06:30
406SWELeksands OK (461)+2:03:23Markus Halvarsson1:14:20
407RUSYaroslavl (286)+2:03:25Evgenii Rogovskii58:04
408LATZiemelkurzeme OK (280)+2:03:35Einars Sillers1:09:08
409NORRaumar Orientering (251)+2:03:36Simen Elvhaug57:13
410NORTönsberg og omegn OL (505)+2:03:40Sondre Evensen1:00:41
411SWESundbybergs IK 2 (585)+2:03:44Eskil Widehag1:02:13
412FINPälkäneen Luja-Lukko (615)+2:03:46Tuomas Tikka1:08:03
413NORVang OL (451)+2:03:46Ingvild Gjessing1:02:37
414FINNärpes OK (423)+2:03:48Lucas Mylläri1:08:33
415FINTampereen Pyrintö 7 (341)+2:03:52Lauri Kahila1:04:09
416FINSuunta Jurva (583)+2:03:54Mikko Maunumäki1:02:55
417FINEspoon Suunta 12 (1563)+2:03:55Luukas Karelo1:09:04
418FINSK Kanantaluttajat (646)+2:04:13Jani Kohonen1:13:34
419FINJyväskylän Metsänkävijät (527)+2:04:16Sanna Kauppinen1:19:36
420FINSuunta 2000 (490)+2:04:30Mikko Vapa1:09:02
421FINRastiPiikkiö (322)+2:04:36Jukka Honkasaari1:09:03
422NORYoung Boys Kongsberg (832)+2:04:37Öivind Myhre1:15:19
423SWEFinspångs SOK 2 (440)+2:04:40Magnus Engström1:10:59
424FINLaskuvarjojääkärikilta (406)+2:05:00Juuso Huhturi1:11:03
425FINRasti-Lukko (108)+2:05:08Timi Niemensivu1:03:47
426FINSettiäijät (886)+2:05:16Asko Hämäläinen56:51
427FINAron Haka (602)+2:05:18Matti Kattilakoski1:00:53
428FINTeam Kuraporras (418)+2:05:22Jukka Kaiponen1:20:41
429FINLapuan Virkiä 3 (1082)+2:05:24Harri Pajula57:06
430FIN7 Oikein (1702)+2:05:58Jussi Kivelä48:54
431SWEJärfälla OK 2 (568)+2:06:08Ola Bovallius58:40
432FINTeam Kymppiremontit (569)+2:06:10Antti Ojala1:01:19
433LATOK Kapa 2 (325)+2:06:14Emils Lieknins53:05
434FINSavon Suunta (299)+2:06:15Kai Törmikoski1:05:58
435FINBertelin pojat (560)+2:06:16Ari Jutila1:10:50
436RUS7RUN Spb (1689)+2:06:38Denis Zelomonov56:55
437FINHyvinkään Rasti 2 (358)+2:06:53Tapani Partanen1:00:01
438FINIlomantsin Urheilijat (315)+2:07:02Juha Koivusalo59:42
439RUSLegenda (231)+2:07:47Valeriy Pautov1:02:40
440FINKorven Honka (327)+2:07:49Olli Lehtonen1:06:56
441FINPetolintu (496)+2:07:50Turo Lindqvist1:01:13
442FINOK77 9 (1409)+2:07:50Benjamin Korento1:03:16
443SWEGävle OK 2 (330)+2:07:51Alfred Liljeström58:09
444FINSK Mortis (567)+2:07:53Ossi Peltokangas1:07:12
445FINLinnankiertäjät (764)+2:07:56VP Ronkainen1:02:47
446FINKeuruun Kisailijat (153)+2:07:57Niina Kauppinen1:21:49
447FINRaja-Karjalan Suunnistajat 2 (1259)+2:08:09Samu Kuusio1:20:38
448NORStjördals-Blink Orientering (429)+2:08:16Solveig Vassenden1:06:29
449FINLounais-Hämeen Rasti (649)+2:08:48Marko Juhala1:13:53
450SWEAttunda OK 2 (536)+2:09:04Samuel Linden56:49
451SWESödertälje Nykvarn Orienter 4 (1450)+2:09:10Sofia Wigle1:08:23
452FINOK Terjärv (298)+2:09:14Jonny Forsen52:46
453SUIOLC Kapreolo (243)+2:09:15Stefan Schlatter1:01:44
454SWEOK Klemmingen (1967)+2:09:18Stefan Carlsson1:16:41
455FINOK Trian 10 (634)+2:09:21Stefan Karlsson1:02:57
456FINNivalan Suunnistajat (526)+2:09:25Harri Jokela1:07:35
457FINUV SISSIT (693)+2:09:28Henrik Nyrhinen1:02:36
458FINUtin Jääkärirykmentti (1971)+2:09:30Jari Kielenniva1:03:38
459FINSiilin Rasti 2 (361)+2:09:43Pauli Kukkola58:46
460SWEKFUM Örebro OK 2 (716)+2:10:05Sören Forsberg58:08
461NORTeam Johnny (462)+2:10:25Bent-Joar Wang1:12:16
462SWENynäshamns OK (1034)+2:10:36Johan Högberg1:07:51
463SWEMyggans OS (353)+2:10:45Per Hult1:02:24
464LATBurkanciems OK (221)+2:10:58Aldis Leitlands1:34:57
465SWEOK Ravinen 4 (328)+2:11:04Albin Lindskog58:23
466FINSotkamon Jymy 2 (425)+2:11:05Mika Tuononen1:05:45
467FINIF Brahe 2 (368)+2:11:10Anders Björklund56:00
468SWEOK Kolmården 2 (1573)+2:11:28Kjell Josefsson1:20:18
469ESTRAE ROK (338)+2:11:33Raivo Erik1:17:08
470FINAnnila (1801)+2:11:35Silja Annila1:11:16
471FINKankaan Häkkiset (1860)+2:11:37Matti Häkkinen1:14:15
472FINIF Brahe 3 (551)+2:11:38Mattias Gripenberg1:11:00
473FINSiilin Rasti 3 (692)+2:13:03Juha Pietarinen1:00:52
474SWEOK Enen (472)+2:13:06Lilja Adam1:16:50
475FINKeparDI (699)+2:13:17Suvi Harju1:07:02
476SWEKOMPISARNA 2 (1665)+2:13:29Björn Lovang1:10:46
477FINPitäjänmäen Tarmo (642)+2:13:40Juhani Tarvainen1:23:19
478FINSaloisten Reipas (424)+2:13:42Harri Lammi1:14:20
479RUSOrienta SKI-O 3 (1332)+2:13:45Aleksandr Taymanov1:21:13
480FINRastivarsat 2 (290)+2:13:50Markku Hämäläinen1:06:08
481FINTampereen Yritys (1058)+2:13:51Jeri Koponen1:05:51
482SWEDela 2 (257)+2:13:53Anders Widegren1:07:00
483FINSaarijärven Pullistus (348)+2:13:53Mikko Ketola1:06:11
484SWETacton Systems AB (614)+2:13:55Per Wolgast1:27:08
485NORVerdal OK (356)+2:13:57Tor Ove Hallem1:17:24
486FINLahden Suunnistajat -37 8 (1588)+2:13:57Niilo Ahonen1:13:30
487FINA-luokan kiiturit (1784)+2:14:00Elsa Ankelo1:03:55
488NORNTNUI 5 (1964)+2:14:06Tonje Aashein Nymark1:04:10
489FINRamboll Finland (998)+2:14:19Harri Koskinen1:02:30
490FINPargas IF 2 (750)+2:14:36Simon Engström58:39
491FINHerraseura (411)+2:14:40Matti Timonen1:09:37
492NORÖk-94 (495)+2:14:58Stein Mella1:07:14
493FINOK77 3 (469)+2:16:12Ville Pasanen1:04:48
494FINStora Enso Metsä (579)+2:16:16Urpo Särkkä56:01
495SWERånäs OK (400)+2:16:23Roger Tynell59:47
496FINRasti-Nokia (366)+2:16:25Eemil Koskinen59:16
497FINK-SR rajatoimisto (612)+2:16:29Thomas Henmyr1:13:29
498FINS-Yöosuustoiminta (573)+2:16:30Robert Biskop1:16:18
499ESTPuujalad (416)+2:16:31Marit Zahkna1:15:58
500FINSK Pohjantähti 3 (519)+2:16:33Matti Hautala1:07:45
501SWETullinge SK 4 (372)+2:16:50Anna Ställberg50:56
502FINSappi Kirkniemi (513)+2:16:54Ari Manninen1:21:33
503FINLappeen Riento 3 (403)+2:17:54Igor Gorbatenkov1:26:47
504FINVeikkaus (683)+2:18:04Kauno Saario1:10:22
505GBRForth Valley Orienteers (903)+2:18:15Gary Longhurst1:10:10
506FINEnonkosken Urheilijat (517)+2:18:16Usko Karvinen1:04:34
507FINRastitykki (589)+2:18:16Juho Pietilänaho1:08:07
508FINNastolan Terä (436)+2:18:22Ville Laine1:11:31
509SWEFalköpings AIK OK (456)+2:18:32Anders el Sträng1:16:30
510FINSocca (437)+2:18:37Ari Itälä1:24:07
511FINTurun Metsänkävijät 6 (426)+2:18:44Hannu Arki1:12:02
512FINJoensuun SuppaKetut (698)+2:19:43Seppo Turpeinen1:12:45
513FINGasum (664)+2:19:52Viljami Kinnunen1:12:11
514FINTurun Metsänkävijät 4 (245)+2:20:07Elisa N. Mäkinen57:46
515SWEUMA Idrottsförening (470)+2:20:19Dan Hörnell1:03:05
516FINLoimaan Jankko (695)+2:20:24Keijo Hongisto1:12:40
517FINPirkkalan Hiihtäjät (671)+2:20:25Saarijärvi Rami1:08:11
518FINYlä-Karjalan Sepot ja Eerot (1865)+2:20:35Risto Salmela1:15:26
519FINFTA (733)+2:20:46Venla Kinnala52:51
520FINSäkkijärven Hyppälän Nuoris (723)+2:20:47Tuomas Rämä58:18
521FINTelemark Team Örn (313)+2:20:49Hannu Turpeinen1:16:21
522FINKauhajoen Karhu (624)+2:21:06Harri Laine1:16:01
523FINRasti-Lukko 2 (446)+2:21:11Juho Nupponen1:05:12
524FINPihkatapit Ambiotica (630)+2:21:17Keijo Hämäläinen1:02:07
525RUSOmega 3 (603)+2:21:26Sergey Balandinskiy58:36
526RUSOmega 2 (285)+2:21:27Sergey Pirogov1:00:53
527FINSuunnaton Into (604)+2:21:30Rauno Vuori1:10:39
528GEROSC Hamburg (385)+2:21:34Carsten Ripke1:10:55
529LATOK Arona (274)+2:21:41Normunds Berzins1:05:55
530FINMusta Neliö (582)+2:21:42Joakim Pyttynen1:05:01
531LATOK Meridians 3 (729)+2:21:47Andris Salduksnis1:03:53
532FINVihtavuoren Pamaus 2 (720)+2:21:48Henrik Karelo56:44
533FINMaarian Mahti (397)+2:22:13Mika Venho1:02:53
534FINRasti-Vihti (383)+2:22:24Jani Koponen1:19:26
535SWECentrum OK Stockholm 2 (863)+2:22:29Jonas Lindholm55:21
536FINKuortaneen Kunto (543)+2:22:31Jorma Yli-Kaatiala1:10:43
537NOROK Sköynar (995)+2:23:01Morten Svendgård1:09:40
538FINTyrwään Woima (545)+2:23:14Aku Pyymäki59:58
539FINSK Määrämiehet (756)+2:23:15Veli-Matti Hulkko1:00:32
540FINSuomen Suunnistusliitto (1047)+2:23:17Timo Ritakallio1:10:16
541SWEForsa OK / Ljusdals OK (1045)+2:23:18Nicklas Öst1:11:06
542FINMosapajannevan Karpaasit (1957)+2:23:18Johannes Korpijaakko1:23:53
543LATZiemelkurzeme OK 2 (748)+2:23:19Maris Ivanans1:05:11
544FINOC Toffee (473)+2:23:21Hanna Koskinen1:04:38
545SWEAlfta ÖSA OK (287)+2:23:23Magnus Unborg1:21:02
546FINJahtimiehet (1757)+2:23:29Maiju Oksanen58:52
547FINKuusankosken Urheiluseura (552)+2:23:29Sanna Karjalainen1:10:32
548FINViitasaaren Suunta (452)+2:24:12Lauri Pietiläinen1:30:01
549SWESnättringe SK 3 (1213)+2:24:16Erik Lidström Lauri56:44
550FINItä-Päijänteen Rasti (485)+2:24:26Kimmo Hytönen1:07:53
551LAT30draugi.lv (388)+2:24:27Juris Varess1:19:21
552FINOK Pojkarnas Natt (309)+2:24:31Tuomas Soininen1:04:18
553GBRBOK-Kaukaa haettu 2 (493)+2:25:16Alice Bedwell1:10:49
554FINPekan Ponit (639)+2:25:39Anna Westerlund1:14:10
555ESTOK Pölva Kobras 2 (617)+2:26:51August Jakobson55:51
556FINRokkakoski SK (576)+2:26:54Eero Rötsä1:09:52
557SWETäby OK 2 (443)+2:26:56Robin Westerlund59:20
558FINBeach Boys (572)+2:26:59Anssi Poutanen1:10:27
559FINOlavin Rasti 2 (417)+2:27:00Jarmo Munck1:06:13
560ESTOK Põrgupõhja (555)+2:27:03Argo Kauge1:10:39
561FINToimen Pojat (559)+2:27:09Mikko Laakkonen1:09:41
562NORVang OL 2 (565)+2:27:11Henning Jordheim1:08:06
563FINEura-Kauttuan Urheilijat (945)+2:27:13Rami Helppolainen1:16:18
564FINOulun Poliisiurheilijat (982)+2:27:17Ilkka Riikola1:15:36
565FINVaalan Karhu (363)+2:27:22Jarno Seppänen1:15:23
566FINHelsingin Suunnistajat 13 (1364)+2:27:23Jouni Savelainen1:06:58
567FINMS Parma 6 (622)+2:27:28Osmo Viili1:04:39
568FINSweco (1240)+2:27:46Jari Rannikko1:09:30
569FINKangasniemen Kalske (525)+2:28:12Pekka Valkonen1:00:35
570SWEOK Kullingshof (663)+2:28:16Rasmus Bäck1:14:39
571FINLuumäen Rasti (373)+2:28:17Juha Inkilä1:11:41
572FINRR Vilttiketju (474)+2:28:20Eero Kuulasmaa1:03:14
573FINVesaisen Pojat (410)+2:28:29Lasse Westerholm1:01:22
574FINRasti-Nokia 2 (503)+2:28:38Mikael Koskinen1:13:54
575FINKortesjärven Järvi-Veikot (422)+2:28:40Heikki Hakala1:16:44
576FINMaavoimien Esikunta (374)+2:29:10Mika Rautio1:04:25
577FINMäntsälän Urheilijat (339)+2:29:18Heikki Saarinen1:02:45
578ESTRakvere OK (674)+2:29:20Siim Turban1:01:39
579FINUroskarhut (1909)+2:29:21Ville Sampolahti1:38:07
580FINJoosehukku (529)+2:29:23Emilia Ståhlberg55:18
581FINYlivieskan Kuula (489)+2:29:30Kari Nivala1:02:24
582FINTarpian Suunta (817)+2:29:31Pietari Korhonen59:41
583FINJ-Town O Bros (618)+2:29:34Jyri Siivonen1:18:30
584FINLeppäsalmi SK (415)+2:29:35Päivi Leppäsalmi1:23:37
585SWETibro OK (851)+2:29:35Lukas Andren1:01:40
586FINPeab (564)+2:29:37Veijo Kujanen1:24:26
587FINHankasalmen Hanka (534)+2:29:38Joonas Hänninen1:14:35
588FINKajaanin Suunnistajat (477)+2:29:46Konsta Korhonen1:01:41
589FINEpilän Esa (578)+2:29:52Eero Heino1:15:51
590FINYläneen Kiri (812)+2:30:00Tuomas Salminen1:13:06
591FINSuunta-Sepot 2 (684)+2:30:02Tuomas Asikainen1:02:47
592ESTLSF Pronoking Team (502)+2:30:09Margus Andresson1:13:08
593FINFirstbeat (1018)+2:30:10Mikke Salminen1:05:27
594FINHakuliset (540)+2:30:14Paula Hakulinen1:15:32
595FINAivan Sama (518)+2:30:19Samppa Yliniemelä1:23:34
596FINSerkkujen yö (879)+2:30:51Panu Valjakka1:19:14
597FINLammin Säkiä 2 (596)+2:30:54Sampo Huostila1:18:24
598FINPudasjärven Urheilijat (346)+2:30:56Marko Siira1:07:23
599SWEIFK Lidingö SOK 3 (597)+2:31:18Tapani Mattus1:09:34
600FINOK Jorren (590)+2:31:31Patrik Ahlbäck1:02:12
601FINHiukkasen Hukassa (445)+2:31:34Mari Seppänen1:03:25
602SWEValbo AIF (648)+2:31:39Håkan Persson1:09:49
603FINPyhät Miehet (494)+2:31:40Harri Mehto1:17:00
604FINKerkesix (791)+2:32:12Kaimo Lisitsin1:04:21
605FINTeam Happonen (628)+2:32:36Harri Happonen1:10:01
606FINPeikot Hiihto (685)+2:32:39Kim Riski1:22:31
607FINVarma Peesi (1911)+2:32:43Juha Niemi1:16:17
608FINJuuan Jänne (670)+2:32:51Eero Simanainen1:07:52
609FINKarsu.fi (647)+2:32:52Pasi Markkanen1:14:00
610FINPanssariprikaati (431)+2:33:03Tatu Pulkkinen1:08:43
611FINEHS Espoon Hurjimmat Sivako (620)+2:33:04Aino Soininen1:32:59
612FINTeam Opintotuki (928)+2:33:06Aki Alitalo53:00
613FINIitin Pyrintö (465)+2:33:12Peetu Ahokas1:15:33
614LATAluksne (334)+2:33:18Vilnis Velkeris1:19:31
615FINKannuksen Ura (606)+2:33:20Kai Harju1:08:31
616FINEspoon Suunta 14 (1414)+2:33:20Harri Jakobsson1:25:17
617FINOC Puisto (662)+2:33:21Eerik Skyttä1:05:54
618FINViVi Master (528)+2:33:28Petri Teittinen1:02:03
619FINHellanmaan Teräs (500)+2:33:35Ilkka Pajula1:28:27
620LATOK Saldus 2 (384)+2:33:36Emils Vainovskis59:47
621FINKyrös-Rasti (873)+2:33:44Mikko Mänty1:17:17
622FINTuuripellet (537)+2:33:51Antti Ryytty1:21:33
623FINEtulan veljekset (546)+2:34:14Terho Etula1:35:27
624FINIhqumursuhuppelit4never (1734)+2:34:40Vuokko Suutari1:12:06
625FINSuuntavaisto SK (509)+2:34:42Juho Koskinen1:03:36
626FINOK Raseborg 2 (308)+2:34:44Peter Sjöholm1:10:55
627FINPullin serkut (577)+2:35:07Timo Pulli1:18:15
628FINJyväskylän amk (507)+2:35:30Kari Hytönen1:02:23
629FINSuunta Jyväskylä 6 (1479)+2:35:32Jaakko Lahti1:10:37
630FINSuunnaton YliValta (1688)+2:35:32Lassi Valtanen1:04:05
631FINTeam Electrofit (1343)+2:35:33Hilla Rudanko1:30:41
632FINPyrinnön tytöt (549)+2:35:36Saana Vahvelainen1:10:49
633FINArk United (575)+2:35:37Jenny Vainio1:19:08
634FINIkaalisten Nouseva-Voima 5 (771)+2:35:43Nico Toivanen1:18:31
635FINSAL (785)+2:36:06Antero Laukkanen1:20:42
636FINKemiön Kiilat (619)+2:36:43Olli Vesalainen1:27:02
637FINPunkalaitumen Kunto (499)+2:36:45Osmo Nummelin1:05:07
638FINJukola 2003 Sulkava (999)+2:36:51Asko Toropainen1:12:20
639FIN007Hyyppä (784)+2:36:58Milja Hyyppä1:05:05
640FINTeam Azure (779)+2:37:01Juha Karppinen1:05:09
641FINAngelniemen Ankkuri 5 (1628)+2:37:07Juha Vasarainen1:14:11
642FINSappion Veikot 2 (1501)+2:38:30Tuomas Autio1:04:41
643FINKuusiston Jylhä (538)+2:38:31Kari Heikura1:04:52
644LATSurikati (658)+2:38:32Zukulis Sandis1:16:56
645FINRasti-Jussit 3 (651)+2:38:37Saku Helin1:03:58
646FINHimangan Urheilijat (742)+2:38:38Santeri Makela1:13:29
647LATIK Auseklis 5 (377)+2:38:43Emils Lazdans1:11:29
648FINRasti 88 2 (433)+2:38:51Markku Korpela1:09:11
649FINLahden Suunnistajat -37 6 (1178)+2:38:55Kari Valonen1:09:18
650FINPyhäjärven Pohti (1006)+2:38:56Eveliina Lintula1:18:29
651FINRasti-Nokia 3 (1043)+2:38:57Timo Mustikkamaa1:10:32
652FINKultaiset Karhut (430)+2:38:59Eero Särkilahti1:15:49
653FINVaasan Suunnistajat (504)+2:39:09Markku Valtari1:17:26
654FINJussis seven (676)+2:39:10Jere Kavander1:06:46
655FINOK Trian 5 (498)+2:39:16Patrik Stark1:08:56
656RUSOrienta SKI-O 2 (1592)+2:39:18Yaroslav Shvedov1:07:58
657FINLahden Suunnistajat -37 7 (1133)+2:39:20Henri Arvela1:15:30
658FINRajamäen Rykmentti 3 (448)+2:39:20Nikanor Pitkänen1:08:06
659FINRajamäen Rykmentti 4 (669)+2:39:23Arto Niemi55:08
660FINLaiskanpulskeet Jallit (721)+2:39:24Vesa-Pekka Jalli1:14:15
661FINHönöt SK (900)+2:39:27Timo Rainio1:22:57
662FINEssity Finland (1091)+2:39:34Kari-Pekka Poutiainen1:16:23
663FINLuolamiehet (644)+2:39:37Kalle Rauvola1:27:24
664FINKeravan Urheilijat (553)+2:39:37Mikael Fogelholm1:09:50
665FINAS Skinnarila (609)+2:39:41Paavo Leinonen1:23:18
666FINIF Åland (655)+2:39:42Tor-Olof Blomster1:23:55
667FINSievin Sisu (862)+2:39:43Kaapo Paaso1:08:21
668FINKalvolan Keihäs (435)+2:39:45Oskari Aumo1:08:40
669FINSoisalon Saaren Pummiveikot (904)+2:39:45Anna Konttinen1:32:51
670FINMaasotakoulu LPR (636)+2:39:48Hanna Koikkalainen1:14:49
671FINIivolan Team (1186)+2:39:56Tero Kiiski1:17:30
672FINKonserni (749)+2:40:04Niko Siltanen1:16:55
673FINHiidenkiertäjät 6 (623)+2:40:07Jarmo Savela1:14:21
674FINSuunta Jyväskylä 4 (434)+2:40:14Simo Klemettinen1:09:34
675FINKärkölän Kisa-Veikot (1251)+2:40:21Onni-Kalle Lahdelma1:13:13
676SWEOK Orion 2 (1310)+2:40:31Lena Swartz1:17:02
677FINMiehikkälän Vilkas (398)+2:40:32Heli Urpalainen1:07:50
678FINRajamäen Rykmentti 5 (1070)+2:40:38Atte Himilä1:10:39
679SWEWaxholms OK (1073)+2:40:39Kjell Nordqvist1:23:39
680FINPET orienteering Finland (820)+2:40:44Sami Vähätalo1:10:03
681FINPerttelin Peikot (638)+2:40:46Simo Rinne1:12:57
682FINNenosen veljekset (668)+2:40:54Juho Nenonen1:10:57
683FINTeam Spiritual Saramäki (600)+2:41:07Vesa Saramäki1:14:17
684FINVanutoppahousut (854)+2:41:07Valtteri Tetri1:11:25
685FINPaimion Rasti 6 (548)+2:41:10Antti Veijalainen54:22
686FINKoskelankylän Riento 2 (888)+2:41:16Mikael Tervaskanto1:14:07
687FINLänsi-Rajan Rasti (734)+2:41:26Petri Hannila1:17:03
688FINYIT Suomi (588)+2:41:43Vesa Rönty1:10:02
689GBRSouth London Orienteers (520)+2:42:01Heikki Palosuo1:36:24
690LATOK Meridians 2 (333)+2:42:09Nauris Spalvins1:01:14
691FINMurut (399)+2:42:43Sara Liukkonen1:17:53
692FINIF Femman 3 (478)+2:42:55Magnus Torrkulla1:03:16
693FINPihkaniskat 7 (438)+2:43:28Seppo Kuokkanen1:21:12
694SWEVästerås SOK 2 (1515)+2:44:24Martin Sandqvist1:07:32
695FINRastipukit (557)+2:44:36Timo Hämeen-Anttila1:14:47
696FINRastikarhut 3 (329)+2:44:58Vesa Mäkelä56:27
697FINInkeroisten Terho (305)+2:44:59Sergey Peshikov1:02:04
698FINRasti-Jussit 2 (404)+2:45:09Ville Pitkänen59:36
699FINKainuun Prikaati (772)+2:45:41Antti Kuparinen1:13:31
700SWEMarkbygdens OK 2 (535)+2:46:04Urban Sörqvist1:17:44
701FINP-K maakuntakomppania (1020)+2:46:19Mika Käyhkö1:10:03
702FINEspoon Akilles Venlat (714)+2:46:20Maria Wallikivi1:14:18
703FINEKI (1162)+2:46:25Joonas Lehtonen1:13:48
704FINRempsun Metalli (702)+2:46:27Elina Liuha1:03:07
705FINLånggubbarnas (1794)+2:46:28Timo Mikkonen1:13:12
706SWESkattkärrs SOK (758)+2:46:29Ann Hyvönen1:17:22
707FINSK Porrassalmi (700)+2:46:38Mikko Pylkkänen1:16:54
708FINValkeakosken Haka 6 (1252)+2:46:48Reijo Olli1:21:31
709FINJVK-Pojat (1806)+2:46:48Jyrki Itkonen1:22:18
710FINKiipeilykerho Vertikaali (1746)+2:46:49Pekka Lylykorpi1:12:33
711FINNärpes OK 2 (910)+2:46:50Björn Forsén1:27:30
712FINKuusiston Jylhä 2 (1800)+2:46:52Anssi Vänskä1:13:13
713FINOK Botnia 3 (942)+2:46:59Eero Pulkkinen1:30:25
714FINPohjankyrön Rasti (380)+2:47:11Mikko Rinta1:07:37
715FINNykyaikaiset 5-ottelijat (1132)+2:47:27Bernat Ledesma1:15:50
716FINOulun Raksa (830)+2:47:32Tommi Poutiainen1:23:07
717FINKönnin Kuokkamiehet (983)+2:47:33Kimmo Paananen1:23:28
718FINMalax IF 2 (1141)+2:47:34Johan Solvin1:21:05
719FINIisalmen Visa (1161)+2:47:38Iida-Liisa Kuokka57:19
720FINRastivarsat 3 (532)+2:47:39Arto Määttä1:14:42
721FINRaula Team (1110)+2:48:06Helena Raula1:13:12
722FINRasti-Lukko 3 (980)+2:48:08Vesa-Ville Väänänen1:11:35
723FINAuran Vannas (850)+2:48:17Nikolai Niemi1:17:12
724FINTamrock (869)+2:48:53Jarmo Rantanen1:30:51
725FINTuomenmarjat (1321)+2:49:08Eerik Pakarinen1:18:13
726FINHarhaveikot (1063)+2:49:14Markus Vihavainen1:17:55
727FINNavi 7 (1059)+2:49:15Teemu Pajunen1:03:17
728FINOK77 4 (610)+2:49:18Anders af Hällström1:19:57
729FINEvitskog FBK r.f. (805)+2:49:24Peter Sandfors1:19:57
730FINSomeron Esa (703)+2:49:32Samuli Tuominen1:17:53
731SWESkogslöparna 2 (1648)+2:49:37Peter Woxlin58:58
732FINLapin Veikot (459)+2:49:37Mervi Maijala1:31:55
733FINNousiaisten Alku (1040)+2:49:40Riku Andersson1:16:27
734FINKuopion Reserviupseerikerho (314)+2:49:42Jussi Linnaranta1:44:12
735FINNabla (1044)+2:49:42Tatu Kuusisto58:29
736FINSuomusjärven Sisu 2 (884)+2:49:46Reino Sinnelä1:14:56
737FINPuolangan Ryhti (760)+2:49:49Stefano Zonato1:30:35
738FINLahden Suunnistajat -37 5 (1268)+2:49:53Aapo Granqvist53:17
739FINSK Vuoksi 2 (542)+2:49:56Simo Villanen1:01:02
740FINTurun Suunnistajat 4 (697)+2:49:58Ari Karhilahti1:13:41
741FINOutotec (1119)+2:50:00Kjell Winther58:41
742FINNurmonjoen Tukki (1144)+2:50:01Jarkko Nikkilä1:25:19
743FINIlmatorjunta (837)+2:50:01Tuomas Hirvo1:17:37
744FINOlarin Omat Pojat (844)+2:50:02Leo Koskenvuo1:10:20
745NORIF Sturla 2 (1226)+2:50:05Rune Sörensen1:08:03
746FINKouvolan Suunnistajat 5 (872)+2:50:10Jarkko Tynys1:10:10
747FINLopen Uupuneet (666)+2:50:17Pekka Tuomikoski1:27:31
748SWESkogsluffarnas OK (943)+2:50:24Johan Tirén1:17:46
749LATIK Auseklis 4 (798)+2:50:31Emils Saulite59:31
750NORLorry Classic (1809)+2:50:33Vemund Kongsnes58:59
751FINRasti-Ukko Lauma (1008)+2:50:35Heikki Malmlund1:16:03
752FINVaasan Suunnistajat 2 (561)+2:50:36Eemeli Rinta-Koski1:03:12
753FINUrjalan Urheilijat (944)+2:50:42Panu Koivula1:07:26
754FINTippausmonsterit (833)+2:50:48Henri Heinonen1:20:47
755FINLauttapartio (1096)+2:50:52Mikko Walden1:08:18
756FINHelsingin Suunnistajat 16 (523)+2:51:07Åge Liljeström1:21:17
757FINSeinäjoen Hs biathlon (1919)+2:51:10Markus Näsi1:14:19
758FINSaint-Gobain Finland (1760)+2:51:19Olli Nikula1:21:05
759FINValkealan Kajo (475)+2:51:20Teijo Suurpää1:16:00
760FINLaihian Luja 3 (802)+2:51:21Merja Kuusisto1:00:54
761FINPönttövuoren Peikot (1030)+2:51:26Teuvo Slant1:08:19
762FINOK77 6 (744)+2:51:31Keijo Talja1:21:12
763FINOunasvaaran Hiihtoseura 3 (899)+2:51:32Martti Anttila1:11:49
764FINVehkalahden Veikot 4 (629)+2:51:32Leena Lehtoranta1:13:07
765FINOscar Software (1189)+2:51:35Pekka Mäki1:00:49
766FINUlvilan Ura 2 (934)+2:51:37Ilmo Haikonen1:24:08
767FINPitkäjärven Vaeltajat (524)+2:51:41Olli Tunkelo1:18:21
768FINTeam Nässäri (1690)+2:51:43Virta Jukka1:20:37
769POLOK!Sport (558)+2:51:53Robert Dragowski1:08:31
770FINMalax IF (902)+2:51:53Emil Holmback1:27:55
771FINSolf IK (633)+2:51:59Kaj Stenvall1:26:34
772FINLiperin Taimi (824)+2:51:59Kristian Sotti1:01:23
773FINKymin Suunnistajat 4 (858)+2:52:07Ilpo Pitkäniemi1:03:39
774FINJääkäriprikaati (484)+2:52:10Jani Toivanen1:17:17
775FINKoovee 8 (1212)+2:52:10Janne Manninen1:08:25
776FINHäröt Lampaat (1013)+2:52:13Esa Kiiski1:20:39
777FINAri Pojjaat (776)+2:52:17Ilari Jalli1:06:49
778FINAkateemiset luonnon ystävät (1000)+2:52:21Sakari Suominen1:19:41
779FINHämeenlinnan Suunnistajat 2 (152)+2:52:24Olli Jalonen1:37:17
780FINMS Parma 8 (916)+2:52:28Sauli Rannikko1:12:59
781SWEGustavsbergs OK (836)+2:52:33Herrgård Clas-Göran1:44:44
782FINKeravan Urheilijat 2 (562)+2:52:35Pauli Juutilainen57:46
783FINSupan Pohjalla (650)+2:52:39Jaakko Koskinen1:18:14
784FINBebbes Busar (1854)+2:52:42Johanna von Frenckell1:08:44
785FINKeski-Vantaan Suunnistajat (1278)+2:52:49Juhana Pollari1:23:01
786FINKankaanpään Kalevankiertäjä (1821)+2:52:56Joni Kujansuu1:00:20
787FINSaarijärven Pullistus 2 (970)+2:53:00Risto Oksanen1:08:50
788FINKaukaan Lyly (566)+2:53:00Sanna Valkonen1:10:10
789FINLuonnonvarakeskus (813)+2:53:11Terhi Latvala1:16:35
790FINOulunsalon Vasama (1050)+2:53:25Tapani Mäkinen1:37:52
791FINTampereen Pyrintö 11 (1281)+2:53:30Jari Heiskanen1:02:18
792FINHelsingin Suunnistajat 5 (278)+2:53:33Iikka Leiniö1:41:27
793FINValmet Tampere (981)+2:53:33Erkki Jaatinen1:17:09
794FINRastiketut (460)+2:53:39Heikki Linna1:22:35
795FINFunctio Laesa (1452)+2:53:41Ella-Noora Rahkola1:02:18
796FINKanuuna (953)+2:53:50Jouni Vikman1:28:48
797SWESkarpnäcks OL (768)+2:54:12Niklas Doyle1:11:09
798FINKunto Kaverit (794)+2:54:16Keijo Massinen1:26:57
799FINJärvenpään Palo (659)+2:54:16Juha Eronen1:03:46
800FINAlahärmän Kisa (652)+2:54:19Paulus Huhtamäki1:15:09
801FINSupertalentit (691)+2:54:21Ismo Kiiala1:14:40
802FINTrimap (1888)+2:54:22Ville Ripatti1:15:27
803FINJudica (917)+2:54:24Elias Tuhola1:21:19
804SWECentrum OK Stockholm 3 (730)+2:54:25Oskar Karlin57:43
805FINSäyneisen Salpa (544)+2:54:27Esa Kettunen1:29:38
806FINEspoon Suunta 8 (759)+2:54:43Elli-Anna Suntioinen1:11:17
807FINOC Harharetki (921)+2:54:43Kaj Holmberg1:16:56
808FINTornator (907)+2:54:44Piia Ivakko59:39
809SWEKöping-Kolsva OK 2 (1647)+2:54:45Leif Vadman1:23:43
810FINPietarsaaren Hiihtäjät (897)+2:54:48Tuomo Kujala1:13:24
811FINMuurlan Vihuri (690)+2:54:48Matti Juva1:19:59
812FINKontaten Maaliin (1875)+2:54:54Olli Mäkelä1:38:19
813FINEHS Espoon Hurjimmat Sivako 2 (1890)+2:54:55Elias Hannula1:29:15
814FINKalajoen Junkkarit 2 (541)+2:54:59Pekka Sorvari1:25:08
815FINLappeen Riento 4 (581)+2:55:05Tero Väisänen1:00:51
816SWEGandvik IK (1084)+2:55:05Magnus Lund1:18:43
817FINUSTpro Oy (487)+2:55:08Jyrki Koivulahti1:29:16
818FINGeodeesi (761)+2:55:20Suomala Joona1:19:10
819SWERånäs OK 2 (793)+2:55:29Håkan Rostö1:25:44
820BELTrol-Belgium (1081)+2:55:30Andre De Veirman1:10:01
821FINIK Falken 2 (901)+2:55:37Torbjörn Wiklund1:00:25
822FINSaloisten Reipas 2 (1624)+2:55:40Sami Karvonen1:00:52
823FINSatakunnan Lennosto (726)+2:55:41Maria Latvala1:04:26
824FINKokkolan Suunnistajat 4 (797)+2:55:44Terho Taarna1:02:01
825FINVictorious Secret (891)+2:55:50Kristiina Vaano1:08:07
826FINLauttakylän Luja (598)+2:56:19Lasse Varjonen1:15:42
827SWESigtuna OK (856)+2:56:41Per-Olof Olofsson1:20:10
828FINLankkuan Kyläjoukkue (654)+2:56:43Petri Syrjä1:16:28
829FINKeravan Urheilijat 3 (1285)+2:56:51Elmeri Kiviranta1:11:36
830FINMuuramen Rasti (957)+2:56:53Ensio Lakanen1:11:22
831FINHernemäen Porina (717)+2:56:53Tomi Mandelin1:05:29
832FINSK Pohjantähti 6 (1494)+2:57:01Jukka Myllylä1:06:10
833FINSuvunSuunta (718)+2:57:02Jyri Kankkunen1:20:36
834FINRaisu Lumous (631)+2:57:09Kimmo Partanen1:13:28
835FINMustalammen Pallo (709)+2:57:10Pertti Laine1:08:18
836FINPorvoon Urheilijat (870)+2:57:23Eero Hyvönen1:26:31
837FINPäijät-Rasti (751)+2:57:25Heikki Pelkonen1:08:32
838FINKajaanin Suunnistajat 2 (710)+2:57:58Kyösti Karttunen1:12:41
839FINRässi-Rasti (770)+2:58:29Matti Vaaja1:02:51
840ESTSK Mercury (501)+2:58:37Heidi Sild1:34:02
841FINSolita (965)+2:58:49Kimmo Kantojärvi1:08:18
842FINKaustisen Pohjan-Veikot 2 (803)+2:58:57Tommi Rantala1:09:41
843FINYlämaan Pyrkijät (463)+2:59:43Veikko Husu1:37:58
844FINKela (1871)+3:00:23Veikko Hytönen1:35:06
845FINKauhavan Wisa (458)+3:00:23Jarmo Kirkkomäki1:08:44
846FINViimeinen Rastiretki (715)+3:00:25Santeri Paajanen1:15:12
847FINRetkeilymedia Ahola (747)+3:00:26Jussi Lehtosalo1:31:42
848FINHämeenlinnan Tarmo (464)+3:00:41Petteri Taitto1:11:07
849FINMetsähallitus (457)+3:00:43Jussi Järvinen1:55:49
850FINMetsästäjäliiton Hirviurhei 2 (977)+3:00:46Timo Minkkinen1:15:58
851FINKiinnostus Suunnistajat (688)+3:00:47Jussi Vuori1:09:17
852FINNokian Torpedo (875)+3:00:55Harri Heilimä1:17:08
853FINAnnikin Voimailijat (1060)+3:00:56Hannes Ikäheimo1:10:19
854FINRistin Kilta (1203)+3:01:02Leevi Valkeavirta1:16:18
855FINValmet Technologies 2 (992)+3:01:11Teemu Nieminen1:14:43
856FINHiiltomiehet 2 (492)+3:01:27Pihla Häkkinen55:40
857GBRUppsala Postal Service B Sq (1928)+3:01:32Jon Hickey1:34:28
858FINTeam Kymppiremontit 2 (1945)+3:01:33Pekka Uljas1:10:20
859FINUrhK II08 (892)+3:02:07Jokinen Jesse1:35:02
860FINPiispan poijjat (927)+3:02:11Tapio Koivu1:34:31
861FINJämsän Retki-Veikot 6 (1652)+3:02:20Jesse Ruotsalainen1:09:34
862SUIOLV Hindelbank (694)+3:02:30Martin Egger1:11:13
863FINTampereen Pyrintö 9 (1217)+3:02:36Jyry Tukiainen1:24:27
864RUSKuzmolovo OS 3 (1180)+3:02:40Aleksangr Shein1:17:19
865FINTeuvan Rivakka (673)+3:02:42Roni Nevala1:15:38
866FINHTJ Suunnistajat (1664)+3:02:43Osmo Setälä1:18:26
867FINEtelä-Karjalan keskussairaa (1694)+3:02:57Toni Tyrmi1:04:43
868FINUNO SK (867)+3:03:13Niclas Hägen1:01:28
869FINSK Mortis 2 (825)+3:03:15Matti Vainio1:12:20
870FINVuorenveikot (938)+3:03:24Tero Piiparinen1:11:39
871FINPudasjärven Urheilijat 2 (1280)+3:03:32Jukka Lehto1:05:26
872SWEGotlands OF 2 (607)+3:03:34Olle Gardell1:08:43
873FINeLadies (755)+3:03:36Marjut Varpula1:05:34
874LUXLuxembourg Orienteering Clu (599)+3:03:38David Roach2:01:44
875FINRoosan kuntokoulu (868)+3:03:58Roosa Laine1:03:22
876FINTurun Visat (826)+3:04:05Matti Jokinen1:11:28
877FINPulkanrannan Pullistus (808)+3:04:06Eetu Purontaus1:13:26
878SWEGotlands OF 3 (1483)+3:04:15Kjell Nilsson1:10:18
879FINFuturice (968)+3:04:16Antti Järvinen1:13:18
880FINRC Eemeli (635)+3:04:26Hetti Kirves1:19:28
881FINAndritz WP (1146)+3:04:28Jani Tuutti1:12:20
882FINPihkaniskat 3 (1147)+3:04:51Erkki Kivistö1:20:58
883FINMetsästäjäliiton Hirviurhei (783)+3:05:21Petri Vartiainen1:10:07
884FINRastihaukat (653)+3:05:26Pertti Sorri1:15:02
885FINVerttuun Namika (849)+3:05:29Jukka Kangasniemi1:20:52
886FINTeme Ski Team 2 (846)+3:05:30Tommi Pasanen1:21:16
887FINKaslink (1131)+3:05:37Laura Ölander1:28:40
888FINKodisjoen Kaiku (961)+3:05:39Kimmo Haapio1:27:19
889FINRannikkoprikaati (1695)+3:05:47Sampsa Paakkinen1:15:08
890FINOtaKraa (1390)+3:05:49Susanna Heino1:30:01
891FINPositiivinen yllätys (1223)+3:05:52Anna-Erika Korpi1:26:28
892FINLepatiittos2 (754)+3:05:55Ville Kinnunen1:12:36
893FINLöytänen Rastit (780)+3:05:55Vesa Suominen51:15
894FINJuntit OK (728)+3:05:56Jussi Sissonen1:21:00
895FINVakka-Rasti (924)+3:05:57Mikko Itäranta1:06:34
896FINMetsä Board Kyro (947)+3:05:59Hannu Kyröjoki1:14:47
897FINTunkiomadot (1012)+3:06:01Antti Hartikainen1:16:14
898FINSK Samperi (1108)+3:06:03Marjo Pietikäinen1:21:09
899FINLaihian Luja 2 (677)+3:06:10Topi Kuusisto57:25
900FINKustavin Ahto (774)+3:06:12Petri Koskela1:11:47
901FINMhy Pirkanmaa (800)+3:06:12Erkko Koivurinne1:31:13
902FINPolyteknikkojen Raittiusseu (814)+3:06:13Elias Nordman1:15:50
903FINLaskuvarjojääkärikilta 2 (810)+3:06:13Sampsa Järviö1:21:11
904FINEräs seura (906)+3:06:14Jani Peltoniemi1:14:18
905FINLahden Suunnistajat -37 9 (1113)+3:06:16Pekka Rekola1:29:18
906FINOC Toffee 2 (1621)+3:06:18Olli Hietajärvi1:18:31
907FINPK Racing Team (686)+3:06:19Antti Karjaluoto1:15:53
908ESTOK West (605)+3:06:20Indrek Viikmaa1:30:01
909FINSukK 83 (757)+3:06:21Antti Koivisto1:16:25
910FINWonkamiehet (1005)+3:06:23Teemu Himanen1:15:02
911FINIK Kronan (722)+3:06:25Ove Snåre1:21:34
912FINAlatornion Pirkat 2 (827)+3:06:28Risto Luodonpää1:16:56
913FINTäsmis-Team (896)+3:06:29Timo Pitkänen1:33:58
914FINKöntit (1176)+3:06:34Mikko Veikkolainen1:20:22
915FINOK Computer (1262)+3:06:35Tuomas Hassi1:13:52
916FINSelkien Sisu (848)+3:06:40Matti Ikonen1:16:02
917FINEpilän Esa 2 (1209)+3:06:48Jere Katvala1:12:36
918FINKankaanpään Suunnistajat 2 (847)+3:06:53Jouko Huuhka1:06:16
919FINMAASK RUK Pioneerivoimaa (753)+3:07:01Herkko Kykkänen1:23:10
920FINMaasillat (1261)+3:07:03Rita Maasilta1:18:52
921FINPihkaniskat 2 (1079)+3:07:07Vesa Lehtomäki1:18:00
922FINHollolan Urheilijat -46 2 (444)+3:07:21Jaakko Huotari1:11:23
923FINBertelin pojat 2 (732)+3:07:21Heikki Isotalus1:19:30
924FINEspoon Akilles 4 (955)+3:07:24Hannu Numminen1:23:51
925FINVihman Veljekset (1442)+3:07:25Eero Luttinen1:21:01
926FINSuosmeren Salpa (915)+3:07:26Markku Nurminen1:17:33
927FINRautalammin Urheilijat (782)+3:07:30Terho Oksanen1:16:02
928FINKokemäen Kova-Väki (741)+3:07:31Jari Turto1:17:40
929FINLets get LOST (877)+3:07:32Joonatan Haavisto1:22:40
930FINTT226 (689)+3:07:34Marko Toorikka1:17:13
931FINEDX (1049)+3:07:39Juha Paanila1:11:23
932FINEspoon Suunta 13 (1606)+3:07:42Antti Castrén1:16:45
933FINSK Herkkutatit (681)+3:07:45Jaakko Tuominen1:12:14
934FINKeuruun Kisailijat 2 (987)+3:07:59Henry Hakamäki1:20:29
935FINUrheilukoulu III81 (516)+3:07:59Juha Hölttä1:31:58
936FINDroit (1123)+3:08:02Tuomas Parttimaa1:19:52
937NORWing OK 2 (857)+3:08:04Erling Eide Hustvedt1:03:55
938FINKoneen Kerho (843)+3:08:05Esa Partanen1:16:55
939FINHammassyrjän Happo (1884)+3:08:05Antti Saari1:09:38
940FINVarnitsa 2 (1294)+3:08:08Matias Vainio1:11:50
941FINHelminiemen helmet (806)+3:08:23Joonas Vainio1:13:23
942FINAalto A!dventures (737)+3:08:46Eemeli Saarelainen1:57:33
943FINSysmän Papan LastenLapset (1319)+3:08:47Emmi Kivistö1:01:04
944FINHonkajoen Seudun Urheilijat (880)+3:08:51Arto Uusihonko1:29:07
945FINTampereen Kotkat (1683)+3:08:53Sulunsilta Jani1:29:24
946FINIkaalisten Nouseva-Voima 4 (1363)+3:09:07Ari Kartaslammi1:23:33
947FINHelsingin Poliisi-Voimailij (1064)+3:09:24Jorma Liljedahl1:10:55
948GERTeam Baden-Wuerttemberg (1062)+3:09:27Steffen Hartmann1:11:52
949FINTASO (1802)+3:09:35Viljami Sinisalo1:26:15
950NORÖstmarka OK (960)+3:09:41Linlökken Terje1:22:11
951FINNiinisalon varuskunnan urhe 2 (1756)+3:09:58Antti Annala1:35:21
952FINTiedeyhteisö 95-97 (950)+3:10:01Sanni Lepola1:10:39
953FINPolyteknikkojen Raittiusseu 3 (1852)+3:10:01Elias Takala1:21:23
954FINHumanitas-seura (1219)+3:10:02Tero Tiitola1:15:57
955FINMäntsälän Urheilijat 4 (1432)+3:10:04Markku Kylmälä1:19:07
956SWEHaninge SOK (294)+3:10:06Gunnar Skärlén2:15:15
957FINNavi 4 (912)+3:10:11Jukka Pöyry58:11
958FINTuurihaukat (705)+3:10:17Esa Pigg1:26:21
959FINRastihumppa (1947)+3:10:18Asko Toivola1:10:44
960FINTP Industrials (1163)+3:10:20Timo Piesanen1:45:32
961FINElimäen Reserviupseerikerho (845)+3:10:20Lauri Hemmilä1:07:22
962FINPälkäneen Luja-Lukko 2 (871)+3:10:22Ville Mattila1:24:45
963FINKone-Yijälä (743)+3:10:26Veli-Matti Heino1:08:27
964FINInnOK (786)+3:10:27Teemu Varonen1:19:47
965FINMaasotakoulu LPR 5 (1658)+3:10:29Miettinen Jan1:04:36
966FINPolyteknikkojen Raittiusseu 2 (1895)+3:10:32Mikko Mäntylä1:11:24
967FINLappeen Riento 5 (1289)+3:10:36Riikka Suomalainen58:31
968FINTurun Puristus (1041)+3:10:37Juha Mäntykorpi1:25:34
969FINPerhon Kiri (790)+3:10:37Jari Kivelä1:21:47
970FINNiinisalon Varuskunnan Urhe (913)+3:10:39Rami Tuominen1:02:08
971FINcloudriven.fi (1769)+3:10:41Janne Haonperä1:17:50
972FINTuusulan Voima-Veikot (1111)+3:10:48Iida Lehtonen1:03:04
973LATIK Auseklis 3 (731)+3:11:04Atis Gegeris1:27:16
974FINKarjalan Käki (1196)+3:11:04Antti Remes1:34:59
975FINIlomantsin Urheilijat 2 (831)+3:11:10Jouni Volotinen1:24:42
976FINKaaderi-Leijonat (918)+3:11:26Timo Kakkola1:00:56
977FINLohimaan Rasti (765)+3:12:05Mikko Korhonen1:21:58
978FINHyvinkään Rasti 4 (1583)+3:12:11Tapio Tukiainen1:31:52
979FINOK Trian 11 (1237)+3:12:31Veikka Lintula57:16
980NORIndre Östfold OK 2 (801)+3:12:32Trond Retteraasen1:18:37
981FINPellon Ponsi 2 (625)+3:13:10Tarmo Uusitalo1:21:06
982FINKullaan Kuninkaat (1028)+3:13:19Teemu Vuorinen1:30:59
983FINPYVMM (976)+3:13:24Olli Virkkala1:39:40
984FINRaision UrheiluAutoilijat (994)+3:13:42Matti Laine1:48:54
985FINLuonnontutkijat (840)+3:14:00Terho Maja1:25:26
986FINDowntown 65 2 (804)+3:14:01Ville Keskisarja1:03:27
987SWELinköpings OK 3 (351)+3:14:18Magnus Herberthsson1:09:30
988FINKohti rastia ja sen ohi (1324)+3:14:24Aini Vuorinen1:14:20
989FINRastihapot (1589)+3:15:11Ulla Heiskanen1:21:50
990LATOZONS OK 2 (641)+3:15:19Glen Grant1:37:08
991FINNavi 6 (687)+3:15:23Eetu Nykänen1:05:08
992FINKaukametsän paholaiset (1697)+3:15:28Anna Kivimäki1:26:18
993FINkuraiset mullit (1662)+3:15:31Tuomas Paananen1:45:49
994FINWSP (1215)+3:15:43Sanna Kujansuu1:40:23
995FINLynx 7 (1174)+3:15:47Vili Miettinen1:17:52
996FINKymin Suunnistajat 3 (591)+3:15:50Pia Outinen1:21:53
997FINSamba Trail Running Club (925)+3:15:52Jaakko Kallio1:08:06
998FINAamulehden Lukijat Lasten h (1713)+3:15:56Hannele Kinnunen1:17:51
999FINTreSeven (1571)+3:15:59Niilo Rannikko1:25:09
1000FINNastolan Terä 2 (442)+3:16:10Reijo Kuoppala1:04:32
1001FINSulzer (1042)+3:16:15Mika Ratas1:23:01
1002FINTaxi Team (963)+3:18:03Veikko Saaristo1:30:23
1003RUSIzhora (621)+3:18:06Andrei Mitenkov1:09:45
1004FINAlahärmän Kisa 2 (990)+3:18:09Jorma Hanhimäki1:25:56
1005FINVirNuMiToVi (1555)+3:18:11Feliks Pankka1:10:10
1006FINMäntän Seudun Eräpirkat (1195)+3:18:29Toivo Kyckling1:12:36
1007FINX-suunnistajat (841)+3:18:39Hannu Mitikka1:12:47
1008FINOP (1214)+3:18:43Kari Kangasmaa1:18:18
1009FINKalevan Rasti 4 (923)+3:19:02Juhani Simonen1:11:19
1010FINRasti K18 (1950)+3:19:03Kari Aapro1:11:31
1011FINEliaksen Eksyjät (997)+3:19:17Lasse Kallio1:13:19
1012FINRasti-Nokia 4 (1395)+3:19:23Jorma Nieminen1:18:59
1013SWEVallentuna /Össeby OL (1033)+3:19:24Carolina Jonsell1:07:32
1014FINPaVi (852)+3:19:28Benjamin Kolu1:19:37
1015FINLapuan Virkiä 4 (1361)+3:19:29Jouko Vuolle1:23:11
1016FINKarkki-Rasti 2 (1377)+3:19:33Juha Eronen1:11:36
1017FINRasti-Jyry 2 (1297)+3:19:42Paavo Inkinen1:12:33
1018FINNordea Urheilu (1269)+3:19:43Matti Taskinen1:35:12
1019FINValmet Technologies (839)+3:19:48Pekka Matilainen1:29:05
1020FINLumme Energia (1469)+3:19:53Martti Lappalainen1:24:22
1021FINNCS Sport (1287)+3:20:00Vesa Blom1:20:47
1022FINNaantalin Seudun UA (1401)+3:20:00Jukka Laine1:51:34
1023FINTeam Peesi (1051)+3:20:03Juho Törmä1:19:52
1024FINTeam Lost (1076)+3:20:11Maija Asmundela1:15:34
1025ESPCD TJALVE (969)+3:20:11Alba Gavela1:33:02
1026FINKoovee 7 (972)+3:20:14Markus Pajarre1:21:06
1027ESTRakvere OK 2 (675)+3:20:15Jaan Olvet1:14:17
1028FINTurun Metsänkävijät 5 (704)+3:20:19Kari Vainio1:17:02
1029FINMäntsälän Urheilijat 3 (1303)+3:20:26Jyrki Aronen1:12:27
1030SWEKils OK 2 (1172)+3:20:29Linn Lugne1:22:17
1031FINUusi Verso (766)+3:20:31Jouni Alanen1:37:15
1032FINOma Säästöpankki (1425)+3:20:34Koskivirta Aino1:37:13
1033FINIisu (637)+3:20:37Eero Alaraasakka1:47:58
1034FINTeam Gulo gulo (1155)+3:20:40Vesa Heikkola1:53:11
1035FINMetos (1055)+3:20:42Timo Lehikoinen1:21:17
1036FINMacGregor (828)+3:21:15Esa Viitanen1:04:59
1037FINEurajoen Wanhat Weikot (1701)+3:21:17Katja Seppänen1:02:48
1038FINJyrkkä Kerake (905)+3:21:34Jussi Salonen1:16:27
1039FINFennia (1823)+3:21:37Antti Kuljukka1:19:24
1040ESTOK TON (864)+3:21:56Kertu Savitsch1:25:47
1041FINTurun Suunnistajat 5 (958)+3:22:26Pertti Laitinen1:22:26
1042FINSisä-Suomen syyttäjänvirast (1897)+3:22:32Pasi Vainio1:23:06
1043FINNorra (1811)+3:22:44Jenni Rajala1:26:40
1044FINOK Trian 6 (853)+3:22:48Magnus Engblom1:36:52
1045FINPargas IF 3 (1375)+3:23:00Roald von Schoultz1:06:57
1046FINVR Suunnistajat (1003)+3:23:11Lauri Uusitalo1:23:31
1047FINLandis+Gyr (1372)+3:23:26Jari Pitkänen1:13:23
1048FINTuusulan Reserviupseerikerh (1675)+3:23:46Kimmo Vanhamäki1:33:01
1049FINSallan Karhut (627)+3:24:21Marko Eteläaho1:19:14
1050FINVakka-Rasti 2 (1477)+3:24:24Teuvo Suikkanen1:14:45
1051FINPätilänkylän suunnistajat (933)+3:24:25Pertti Venäläinen50:32
1052FINHiukkasen Hukassa 2 (1354)+3:25:15Paavo Heikkilä1:25:14
1053FINTeam Uusivirta (1889)+3:25:20Jarno Uusivirta1:48:18
1054FINPörssi ry (1097)+3:25:27Tuomas Pohjonen1:17:09
1055FINOunasvaaran Hiihtoseura 2 (594)+3:25:33Veli-Antti Koivuranta1:40:33
1056FINHyvinkään Rasti 7 (1053)+3:25:34Markku Ijas1:14:56
1057FINRiihimäen Suunnistajat (816)+3:25:40Jukka Lehtonen1:45:53
1058FINTampereen Yritys 2 (1649)+3:25:48Jussi Lehtiniemi1:29:09
1059FINGofore (1916)+3:25:54Marko Hollanti1:39:16
1060FINJohn Deere 2 (1771)+3:25:54Antti Harala1:41:35
1061FINBarkit päällä (979)+3:25:55Jari Hagman1:38:33
1062FINRauman Työväen Urheilijat (1236)+3:26:00Osmo Harju1:56:17
1063FINPäälliköt (1661)+3:26:05Mika Damskägg1:15:29
1064FINMellu ja kääpiöt (1791)+3:26:09Jori Pukkila1:26:04
1065FINRasti 88 3 (1307)+3:26:13Juha Pullinen1:14:12
1066FINTommin virheet (1722)+3:26:21Pinja Tikkanen1:25:52
1067FINPihkaniskat 4 (811)+3:26:21Harri Karling1:13:24
1068FINPajulahti Olympic Training (1444)+3:26:29Lasse Mikkelsson1:35:36
1069FINOK Terjärv 2 (1130)+3:26:34Mårten Byskata1:16:34
1070FINAskolan Urheilijat (881)+3:26:37Vesa Välimäki1:19:01
1071FINPuskasilimät OK (1145)+3:27:25Räsänen Mikko1:05:09
1072FINKortesjärven Järvi-Veikot 2 (1351)+3:27:33Voitto Erkinheimo1:21:20
1073FINPernoon Rajamiehet (818)+3:27:45Santeri Vanhala1:09:34
1074FINTurengin Sarastus (745)+3:27:46Tuomo Ajanki1:44:28
1075FINKops (1292)+3:27:50Marko Kuhmola1:31:53
1076FINKuoLO (1935)+3:27:50Perttu Saarinen1:29:54
1077FINSuuntavaisto SK 3 (1306)+3:27:56Paavo Vilminko1:28:14
1078FINPäässä Viiraa (1901)+3:27:58Jussi Ali-Löytty1:29:40
1079FINMC Jymypallo (762)+3:28:01Mikko Leino1:15:14
1080FINMaanmittauslaitos Oulu (1815)+3:28:02Arhi Tervo1:18:55
1081FINJohn Deere (1274)+3:28:05Jorma Moilanen1:47:06
1082FINFyysikkokilta 2 (1959)+3:28:12Antti Karjasilta1:40:23
1083FINKaaderi Leijonat res (1595)+3:28:14Olavi Rajala1:33:25
1084FINTeekkarisuunnistajat (1698)+3:28:16Lauri Honkanen2:52:25
1085FINGimmeFive Multisport (1733)+3:28:17Niklas Kyrkkö1:16:02
1086FINOK KPO (914)+3:28:22Kim Biskop1:16:12
1087FINItä-Hämeen Rasti (409)+3:28:24Ari Kainulainen1:14:12
1088FINYlistaron Kilpa-Veljet 2 (640)+3:28:25Ari Mäkinen1:45:11
1089FINHatarasti (1936)+3:28:25Dino Hämäläinen1:22:15
1090FINUFOn Legendat (1362)+3:28:27Juri Rouhiainen1:33:04
1091FINTiiäkstemitämävihaan (1857)+3:28:31Tuomas Prami1:37:05
1092FINKaidan Tien Kulkijat (1168)+3:28:49Antti Karhunen1:36:34
1093FINSaviksen Rasti (986)+3:28:54Jouni Markku1:07:45
1094FINTeam Klinga (1774)+3:28:59Jaakko Klinga1:18:03
1095FINTelesten Veljekset (1309)+3:29:06Tapio Poutanen1:33:21
1096FINeLadies 2 (1222)+3:29:07Rita Linko1:19:59
1097FINVehkalahden Veikot 5 (1468)+3:29:10Jarno Koivula1:16:53
1098FINThe Elvis Challenge (920)+3:29:11Hannu Hätönen1:06:35
1099FINSuunnaton Into 2 (1403)+3:29:14Riikka Lautamo1:17:06
1100FINHaukijahtaajat (736)+3:29:27Vilja Salminen1:33:31
1101FINSpede Rasti (1467)+3:29:44Pertti Rasti1:21:00
1102FINRasti-Hyry (725)+3:30:20Tuomas Turpeinen1:03:27
1103SWEFredrikas Girls 2 (796)+3:30:31Katarina Norrby2:00:29
1104FINSuunta Jurva 2 (1199)+3:30:42Hannu Tamminen1:13:20
1105FINRiikku Runners Alavus (1185)+3:30:45Iiro Kaitola1:30:07
1106FINLaskuvarjojääkärikilta Pirk (1929)+3:30:54Antti Pisilä1:15:41
1107FINSotkamon Jymy 4 (1342)+3:30:55Aino Uotila1:23:08
1108FINHI-TEAM (1191)+3:31:02Jussi Tiainen1:46:51
1109FINLohtajan Veikot (1074)+3:31:09Henna Jylhä1:13:12
1110FINEricsson SK 2 (1476)+3:31:15Jukka Möykkynen1:22:27
1111FINNivalan Suunnistajat 2 (1431)+3:31:18Jorma Oja1:36:03
1112FINKuopion Suunnistajat 4 (885)+3:31:44Jussi Rytkönen1:12:07
1113FINRajaveljet (777)+3:32:13Matias Toura1:33:45
1114FINGamlakarleby IF (988)+3:32:22Rolf-Erik Sundelin1:24:40
1115FINPeräseinäjoen suunnistuksen (1114)+3:32:25Jaakko Korkonen1:19:29
1116FINMAASK RUK Eksymä (1931)+3:32:30Ilmari Pärnä1:31:06
1117FINFTA 3 (1314)+3:33:13Esa Jämsen55:10
1118FINESE Tiimi (1247)+3:33:48Kimmo Ristolainen1:42:56
1119FINOK Trian 9 (1345)+3:34:05Reijo Liitiäinen1:18:49
1120FINSPYMS (1007)+3:34:07Risto Savelius1:13:03
1121FINOK Raseborg 3 (657)+3:34:24Jan Lång1:11:44
1122FINPihkaniskat 6 (1107)+3:34:24Jari Salo1:11:40
1123FIN404 Path Not Found (1680)+3:34:33Jan Gustafsson1:34:57
1124FINSK Uranus (951)+3:35:02Keijo Ruotsalainen1:54:37
1125FINRastiketut Team Leinonen (1210)+3:35:10Markku Leinonen1:44:36
1126FINRasti-Hukat (1296)+3:35:14Pilvi Härkönen1:10:02
1127FINKoposen 7 veljestä (1604)+3:35:18Perttu Jokinen1:16:40
1128FINAjokoirat (763)+3:35:28Santtu Huotilainen1:19:34
1129SWEGanska OK (1001)+3:35:30Henrik Johansson1:27:30
1130FINRastiPiikkiö 2 (799)+3:35:33Yrjö Lundell1:11:58
1131FINPaha Rasti (735)+3:35:34Reima Mäkiranta1:15:57
1132FINMenestyspojat (1265)+3:35:38Antti Pesola1:11:44
1133FINKananpojat (1101)+3:35:40Aki Kyckling1:13:41
1134FINKokkolan Suunnistajat 6 (1300)+3:35:42Kari Koivumäki1:12:33
1135RUSVyborg-orientir 2 (1480)+3:35:42NIKOLAY PATRIKEEV1:10:12
1136FINLapin Sudet (584)+3:35:45Sami Pesonen1:18:42
1137FINKohta löytyy (1418)+3:35:46Marko Luhtala1:24:12
1138FINRasti/C (1160)+3:35:49Mikko Rahikainen1:20:22
1139FINFennovoima (1075)+3:35:50Heikki Hinkkanen1:20:03
1140FINPälkäneen Luja-Lukko 4 (1318)+3:35:52Markku Rajala1:14:50
1141FINSiikaisten Sisu (586)+3:35:55Kaisa Kallio1:23:38
1142FINMaanmittauslaitos Lappi (835)+3:36:04Eero Marski1:45:08
1143FINJärvisen Pekat (1731)+3:36:04Jami Juujärvi1:36:09
1144FINJoen Suunta 2 (1546)+3:36:15Juho Hiltunen1:08:48
1145FINLounais-Hämeen Rasti 3 (1233)+3:36:22Kari Tikka1:19:32
1146FINTarpian Suunta 2 (1389)+3:36:28Tarmo Kokko1:15:26
1147FINSK Pohjantähti 4 (975)+3:36:29Juhani Kurula1:36:32
1148FINPakilan punakynät (1714)+3:36:31Suvi Petsalo1:34:16
1149FINMMK OK (1157)+3:36:32Tuomas Pouta1:30:16
1150FINLänsi-Rajan Rasti 2 (1170)+3:36:36Henna Hannilla1:46:14
1151FINIK Tunnelpojkarna (1584)+3:36:38Jaakko Kauranne1:24:28
1152FINLappeen Siniset (1093)+3:36:45Antti Erämo1:23:37
1153FINTurun NMKY 2 (1035)+3:36:48Riitta Lehvonen1:37:56
1154FINTieto (1218)+3:37:17Jyrki Sahinoja1:22:55
1155FINKiimingin Urheilijat (427)+3:37:20Kari Matilainen1:04:54
1156FINKumpulanmäen Sällit (1117)+3:37:24Anni Toppila1:16:49
1157FINKeski-Karjalan Rasti 2 (883)+3:37:31Sauli Tuomisto1:23:01
1158FINRasti-Vihti 2 (940)+3:37:35Timo Jokisuu1:29:48
1159FINPelikassit (556)+3:37:38Antti Koskela1:45:06
1160FINHalsuan Mäkijussit (1370)+3:38:03Mauri Jussinmäki1:30:15
1161FINGrundium (1829)+3:38:03Kimmo Alanen2:01:42
1162FINNavi 8 (1078)+3:38:06Jukka Hyyryläinen1:08:54
1163FINNilsiän Nujakka (971)+3:38:08Matti Väänänen1:15:29
1164FINTelemark Team Örn 2 (1368)+3:38:08Juhana Vuorio1:58:26
1165FINJoutsenon Kullervo 3 (1069)+3:38:11Seppo Keltamäki1:27:26
1166FINMellunkylän Kontio (1277)+3:38:12Harri Luurila1:25:11
1167FINOhtola SK (1904)+3:38:13Paula Ylivakeri1:27:34
1168FINOK Kristina (1115)+3:38:14Jari Rajamäki1:19:48
1169FINAS Skinnarila 2 (1339)+3:38:21Kimmo Juhala1:32:56
1170FINVantaan Metsänkävijät (1039)+3:38:23Mikael Liljestrand1:21:13
1171FINKauhavan Wisa 2 (1434)+3:38:23Marcus Ekström1:27:51
1172FINRastivarsat 4 (626)+3:38:24Daniel Molnar1:23:55
1173FINHal Bro (1080)+3:38:29Pasi Henriksson1:26:23
1174FINEricsson SK (936)+3:38:30Christian Engblom1:15:43
1175FINPirkkalan Hiihtäjät 2 (984)+3:39:13Tirkkonen Jukka1:28:57
1176FINPetsamon Aurinko-pilkkijät (1466)+3:39:35Pentti Raittila1:36:36
1177FINEspoon Akilles 5 (1184)+3:39:59John Hoffström1:25:16
1178FINOriveden Ponnistus 2 (894)+3:40:09Raimo Seppänen2:01:02
1179FINTukikohdan Suunnistajat (1430)+3:40:29Kari Seppänen1:52:20
1180FINUltra Sisu (1785)+3:40:29Laura Pastinen1:40:38
1181FINLost Bastards (895)+3:40:31Aki Piipponen1:49:08
1182FINUrsprungsland Biathlon Team (1719)+3:40:43Marja Rauhalammi1:22:13
1183FINAjolinja 2 (1758)+3:40:54Marko Wickholm1:46:28
1184FINMesikämmenet 2 (1371)+3:41:27Tuomo Romula1:26:09
1185FINStronger Together (1245)+3:42:00Timo Kupiainen1:49:38
1186FINSuunta-Sepot 3 (1192)+3:42:28Eetu-Oskari Kuusisto1:24:25
1187FINSK Pohjantähti 5 (1235)+3:42:40Hemmo Ahokoivu1:44:17
1188FINKehämajavat (1883)+3:43:53Sanna Sairanen1:19:17
1189FINVirtain Urheilijat (1118)+3:44:02Erkki Suutarinen1:18:24
1190FINVänkypannu (1151)+3:44:05Anssi Ukkonen1:50:51
1191FINRastiPiikkiö 3 (1381)+3:44:09Lasse Vuorinen1:11:30
1192FINUrpon Rytky (860)+3:44:11Esa Nuora1:20:57
1193FINArmatuuri (1918)+3:44:13Tiia Hallikainen1:33:40
1194FINFutisforum2 (1938)+3:44:26Marko Leimu1:22:16
1195FINCadpool (1204)+3:44:30Marko Siitari1:34:34
1196FINKilon Kipinät (932)+3:44:44Asta Lappeteläinen1:41:03
1197FINOK Pikatallustajat (1727)+3:44:47Kalle Mäkinen1:33:58
1198FINVihtavuoren Pamaus 4 (1439)+3:44:47Otto Liuha1:27:13
1199FINRaTro (954)+3:44:51Mikko Susitaival1:36:17
1200FINIlveksen Jussit (1717)+3:45:00Simo Klem1:28:05
1201FINHaukiputaan Heitto (1024)+3:45:04Antti Grekelä1:20:00
1202FINSurut (1678)+3:45:06Jussi Nyystilä1:15:55
1203FINDentina (1037)+3:45:09Saku Patronen1:24:12
1204FINOK77 5 (1380)+3:45:10Jouni Junkkaala1:08:15
1205FINRastiketut 2 (1330)+3:45:16Jorma Kaataja1:37:30
1206FINKuoLOn Kankeat (1031)+3:45:19Elina Kotajärvi1:32:58
1207FINVaralan Urheiluopisto (1740)+3:45:24Pekka Rindell1:43:40
1208FINIK Örnen (815)+3:45:30Otto Pietilä1:31:15
1209FINSalomonin pojat (1125)+3:45:42Matti Saarenpää1:32:59
1210FINAC Harharetki (948)+3:45:52Risto Iivonen1:42:32
1211FINNot OK (1700)+3:45:53Joonas Väisänen1:37:24
1212ESTSaaremaa OK (909)+3:45:56Andrus Naulainen1:44:06
1213FINABB SK (1436)+3:46:00Olli Kinnunen1:07:37
1214SWESöders-Tyresö 2 (1120)+3:46:09Filippa Grelz1:42:43
1215ESTBona Fide (667)+3:46:10Heiki Savitsch1:09:55
1216FINSaskan Talli (1609)+3:46:15Vuokko Heikinheimo1:38:52
1217FINKaukaa haettu (985)+3:46:18Kari Kaikkonen1:29:44
1218FINAS Wassuttajat (1357)+3:46:45Pekka Orpana1:36:38
1219FINPikku Hukat (1088)+3:47:27Antti Salmi58:56
1220FINTäsmämätäs (1221)+3:47:32Matti Hautsalo1:36:46
1221FINSahtiserkut (973)+3:47:50Jukka Nieminen2:02:42
1222FINIson kirkon liha (1290)+3:48:23Mirjami Haimelin1:30:15
1223FINSK-0K (935)+3:48:43Leif Roschier1:40:48
1224FINHelsingin Palokunnan Urheil (1320)+3:48:43Marika Saarela1:21:20
1225FINIF Femman 4 (919)+3:48:46Henrik Lindgrén1:22:10
1226FINNavi 5 (1273)+3:48:48Seppo Parta1:43:47
1227FINRaKiNa (1435)+3:49:27Jenni Jalava1:33:43
1228FINÄänekosken Sarjakuvaseura (1165)+3:49:30Timo Hämynen1:22:31
1229FINMaanmittauslaitos Tre (740)+3:49:32Tuomo Lusa1:17:00
1230FINSäkylän varuskunnan urheili (1750)+3:49:43Heikki Luttinen1:43:50
1231FINLapua-ketjut (1803)+3:49:51Jani Konttila1:44:50
1232FINHiidenkiertäjät 4 (1029)+3:49:55Simo Kangasaho1:49:37
1233FINSC Väärä Suunta 180 (1067)+3:49:59Kimmo Nurminen1:53:36
1234FINOK Trian 8 (1167)+3:50:01Alf Krogell1:55:09
1235NORGanddal IL 2 (1633)+3:50:31Thomas Barvik Mäland1:24:23
1236FINTamro - Tarmolla ja sydämel (1335)+3:50:35Jaakko Korpikoski1:13:53
1237FINKehityssuunta (1808)+3:50:38Ilkka Vilska1:16:11
1238FINPatria Land (1205)+3:50:38Timo Mennala1:18:08
1239DENPähkinärinteen pallo (1833)+3:50:41Brian Kunding1:24:05
1240FINKompassibois (1495)+3:50:53Antti Kakkonen1:20:09
1241FINValkealan Kajo 2 (842)+3:50:56Jari Tuviala1:24:47
1242FINTurengin RC (1017)+3:50:56TERHI MERILÄINEN1:40:58
1243FINVäli-Mikkolan Voima (787)+3:50:58Erja Nieminen1:25:22
1244FINPalo-88 (752)+3:51:00Paavo Rintala1:31:45
1245FINPelastuslaitos Päijät-Häme (937)+3:51:26Jyri Endén1:19:55
1246FINLynx-Ladyt 6 (1095)+3:51:30Tuula Mbembela2:15:24
1247FINHämeen poliisilaitos (1134)+3:51:46Tommi Knaapila1:31:09
1248FINAkaan Reserviupseerikerho (1116)+3:51:48Timo-Pekka Koivuniemi1:26:05
1249LATSiguldas Takas (347)+3:52:03Ronalds Lukins1:35:31
1250FINSuunnaton Into 3 (1334)+3:52:15Jussi Tapola2:01:31
1251FINSelviytyjät (1036)+3:52:27Janne Mäkinen1:40:31
1252FINIF Brahe 4 (1229)+3:53:08Tommy Björklund1:27:44
1253FINRastin Pojat (1253)+3:53:09Janne Turpiainen1:07:49
1254FINRasTiimi 2 (613)+3:53:16Joni Hämäläinen1:46:54
1255FINAseman Konttaajat (1206)+3:53:17Antti Tikka1:20:38
1256FINVTT (1356)+3:53:22Juha Salmela1:31:02
1257FINNeliveto (1016)+3:53:27Matti Siekkinen1:44:33
1258FINLiedon Eränkävijät (1839)+3:53:28Janni Mäkinen1:36:51
1259FINTampereen Pyrintö 8 (746)+3:53:29Jukka Niskala1:45:24
1260FINOK Botnia 2 (769)+3:53:39Per-Åke Furubacka1:45:51
1261ESTJoka naised (1786)+3:53:53Rita Ojala1:36:56
1262FINKajaanin Suunnistajat 3 (1027)+3:54:15Jorma Lappalainen1:35:48
1263FINMattersoft (1230)+3:54:28Mika Immo1:27:47
1264FINAjolinja (996)+3:54:55Atte Rautiainen1:23:37
1265FINTeam Merikoski (1623)+3:55:04Seppo Merikoski1:47:17
1266FINDigita (1019)+3:55:04Teppo Ahonen1:44:08
1267FINKarhunkaatajan kennel (1855)+3:55:09Ilpo Riihimäki1:22:57
1268FINTARAKI (1709)+3:55:13Lauri Koski1:28:30
1269FINKonneveden Urheilijat (809)+3:55:13Markku Häyrinen1:17:34
1270FINRykimäkallion Pojat (1382)+3:55:16Anssi Väisänen1:21:59
1271FINHauhon Sisu 4 (1315)+3:55:27Pentti Niemi2:24:20
1272FINHämeenlinnan Tarmo 2 (1127)+3:55:33Aarno Hovikorpi1:18:09
1273FINNOT-OK PKS SK (1169)+3:55:36Tiia Niemi1:37:53
1274FINAkustin perikunta (1121)+3:55:36Pekka Rissanen1:33:28
1275FINMetsäklusteri (1122)+3:55:45Reivo Järvenpää1:37:41
1276FINKuikan samoilijat (882)+3:55:47Kuikan samoilijat 41:46:28
1277GERKanin tahti (1025)+3:55:50Ulf Rask1:19:13
1278FINHauhon Sisu 3 (878)+3:55:50Markus Hiiri1:59:48
1279FINValkeakosken Haka 3 (1404)+3:55:50Timo Huoponen1:32:54
1280FINOK EMitVit (1181)+3:55:54Maija Koli1:36:04
1281FINKemira Vastus (1011)+3:56:00Katila Markus1:37:18
1282FINAlanurmon Vire (898)+3:56:11Tero Kankaanpää1:41:58
1283FINMittatekniikan keskus (1228)+3:56:13Markku Kataja1:25:29
1284FINPuijon Pojat (952)+3:56:22Martti Vanala1:30:01
1285FINMelassikatastrofi (1385)+3:56:29Joona Rajamäki1:11:35
1286FINVähäperän kyntäjät (1448)+3:56:42Mikko Miikkulainen1:28:39
1287FINPaikkaan orientoituneet (866)+3:57:23Tuukka Särkelä1:38:27
1288FINTieto 2 (1415)+3:57:27Juha Kanniainen1:55:45
1289FINLohtajan Veikot 2 (1554)+3:57:29Marko Niemi1:17:57
1290FINYksintein (1105)+3:57:52Jonni Salomaa1:26:29
1291FINKärkijoukkue (1872)+3:57:54Riikka Marjamaa2:10:19
1292FINJämsän Retki-Veikot 5 (1140)+3:58:02Mikko Suominen1:38:56
1293FINTurun Metsänkävijät 7 (512)+3:58:13Pekka Inki1:43:21
1294FINTeam Puomitutut (1867)+3:58:20Jussi Hossi1:28:47
1295SWEHammarby IF OF (789)+3:58:26Mats Alneus1:44:58
1296FINVehkalahden Heikot (1853)+3:58:34Jenny Vehkalahti1:44:32
1297FINMäntsälän Urheilijat 2 (1046)+3:58:35Pertti Palmroos1:33:14
1298FINAnttolan Urheilijat 3 (829)+3:58:40Kari Pajunen1:52:02
1299NORStavanger Orienteringsklubb 2 (1540)+3:58:50Pål Bårdsen1:14:52
1300FINHyvinkään Rasti 3 (661)+3:59:06Eetu Korhonen1:49:04
1301FINItä-Päijänteen Rasti 2 (1021)+3:59:51Mikko Hännikäinen1:21:30
1302FINEtelä-Kymen Suunnistajat (660)+4:00:23Pekka Hintsanen1:22:21
1303FINMusta Neliö 2 (1927)+4:00:23Juha Jormalainen1:11:11
1304FIN102. Kadettikurssi (1745)+4:00:30Mikko Simola1:05:02
1305FINReiskan seiska (1816)+4:00:31Antti Iivonen1:30:53
1306FINFujitsu (807)+4:00:36Tami Tarkiainen1:44:15
1307FINMhy Keskipohja (1394)+4:00:38Markku Kainu1:41:56
1308FINSaloisten Reipas 4 (1374)+4:00:52Leila Keränen1:35:50
1309FINÅF (1412)+4:00:59Lauri Jaamala1:25:39
1310FINRadiosuuntaajat (1112)+4:01:03Jukka Kuva1:27:32
1311FINYlistaron Kilpa-Veljet 3 (931)+4:01:10Tero Kaksonen1:16:58
1312FINPussin Kiristäjät 2 (1231)+4:01:22Mikko Hämäläinen1:39:17
1313FINLouhelan Woima (1266)+4:01:26Kim Väisänen1:24:14
1314FINAjokoirat 2 (1104)+4:01:29Hanna-Riitta Rissanen1:27:17
1315SWERedtzer OK (1668)+4:01:31Veronica Redtzer1:27:41
1316FINKuhmalahden Kisa (1845)+4:01:32Tiina Keino1:33:16
1317FINSattajärven hukkautujat (1949)+4:01:34Niila Kristo1:31:55
1318FINTuoreet jalat (1486)+4:01:35Osmo Hannuniemi1:37:02
1319FINPihkaniskat 8 (778)+4:01:36Sami Miettinen1:24:28
1320FINKuusankosken Urheiluseura 2 (1227)+4:01:37Maria Rajala1:42:40
1321FINPetolintu 2 (1071)+4:01:38Juhani Tervo1:23:12
1322FINAC Liiga (1419)+4:01:56Iiro Naamanka1:13:53
1323FINHyvä yri (1812)+4:01:59Anna Kaisko1:53:31
1324FINSaimaan Sisäilma (1241)+4:02:05Jarmo Turunen1:56:02
1325FINValiokerho Jyväskylä (1150)+4:02:15Arto Jokinen1:04:55
1326FINMaanpuolustuskorkeakoulu (1673)+4:02:18Jouni Lipponen1:35:18
1327FINTAkSiSuYs (1775)+4:02:18Maija Vasanen1:28:27
1328FINKinttuviisas (1655)+4:02:19Arttu Kottonen1:22:53
1329FINOK Raseborg 4 (708)+4:02:25Börje Sten1:28:31
1330FINThe Elvis Challenge 2 (1551)+4:02:31Jussi Rikala1:45:52
1331FINSemantum (1475)+4:02:32Francisco Gomez1:51:45
1332FINOYS Vapari (1248)+4:03:12Anni Hokkanen1:26:32
1333FINPolvisuunta OK (1137)+4:03:15Tuure Sundberg1:46:45
1334FINHaikkiheikit (1326)+4:03:18Veera Kohtamäki1:38:30
1335FINMusta Neliö 3 (1498)+4:03:23Antti Koskivuori1:37:06
1336SWEKongliga OrienteringsTeknol (701)+4:03:29Pedro Belo1:59:38
1337FINVähäkyrön Viesti (1295)+4:03:44Mikko Hakala2:40:17
1338FINTurun Eränkävijät (1438)+4:04:08Eetu Harju1:48:05
1339FINVerttuun Namika 2 (1010)+4:04:38Gabriele Viale1:24:25
1340FINW-Klubi (1862)+4:04:41Tapio Koukkari1:46:33
1341FINMaarian Mahti 2 (1509)+4:04:45Elisa Ääri1:33:57
1342FIN2Einsteins 2 (1826)+4:05:04Laura Bukonte1:39:18
1343FINLeppälän suuntavaisto (991)+4:05:07Hannu Myllärinen1:21:46
1344FINHelsingin Suunnistajat 6 (1331)+4:05:11Martti Kuivala1:17:24
1345FINkäpylä maanantai (1422)+4:05:31Tervo Lauri1:35:54
1346FINWestendin Rasti-Bossit (1581)+4:05:44Henrik Lähdesniemi2:12:00
1347FINKiilto Oy 2 (1920)+4:06:07Ilkka Salonen1:42:48
1348FINSuomen International Suunni (1417)+4:06:13Andy McDonald1:47:30
1349FINHeSeKeKo (1232)+4:06:18Jarkko Aro1:47:30
1350FINYlivieskan Kuula 2 (1128)+4:06:18Terho Ojanperä1:41:38
1351FINKankaanpään Suunnistajat 3 (1482)+4:06:21Hannu Majamaa1:48:20
1352FINPelikassit 2 (1561)+4:06:34Fredrik Hedbom2:08:40
1353FINLauttakylän Luja 2 (1538)+4:06:44Pertti Vuorinen1:26:17
1354FINRakennus Oy Antti J. Ahola (1048)+4:06:44Wiljami Seppänen1:11:06
1355FINSuunta Jurva 3 (1158)+4:07:23Sauli Hakala1:33:02
1356FINAtria (1052)+4:07:56Markus Koskela1:12:33
1357FINVarnitsa (1254)+4:08:02Markku Heinonen1:03:37
1358FINMPK Häme (1706)+4:08:04Henri Suojanen1:36:27
1359FINEspoon Suunta 7 (821)+4:08:05Marco Halén1:30:40
1360FINPimeduse Ryytel RT (1780)+4:08:13Timo Perttula1:37:50
1361FINKuusamon Erä-Veikot 2 (1142)+4:08:28Tapio Tahkola1:21:11
1362FINTuusulan Voima-Veikot 2 (1513)+4:08:56Reijo Mikkonen1:19:54
1363FINSavon Suunta 2 (1264)+4:08:56Pekka Lehtiniemi1:24:28
1364FINOtaKraa 2 (1779)+4:08:57Elena Suutarinen1:31:27
1365FINRaja-Karjalan Suunnistajat 3 (1255)+4:08:58Seppo Tanninen1:29:53
1366FINExme (1732)+4:08:59Jenni Mikkonen1:23:19
1367FINKaidan Tien Kulkijat B (1759)+4:09:01Olli Horttana1:30:43
1368FINSuppaman ja Liekehtivä Rast (1944)+4:09:04Paula Paasimaa1:59:45
1369FINKunnon Urheilijat (1224)+4:09:06Kalle Hiltunen1:32:46
1370FINRaseborg Lost and Found (1135)+4:09:11Maija Ruokonen1:32:56
1371FINInkeroisten Terho 2 (1293)+4:09:12Seppo Peltola1:46:30
1372FINSuunta 2000 2 (680)+4:09:12Oili Holopainen1:15:25
1373FINSK K3 (1499)+4:09:13Mia Riikonen1:42:29
1374FINRastivarsat 5 (926)+4:09:14Harri Kettunen1:29:05
1375FINFuturice 2 (1742)+4:09:14Wilfried Bock1:43:32
1376FINSuunta Hukassa (1861)+4:09:16Harri Nisukangas1:27:53
1377FINTeam Tommila (1149)+4:09:17Lauri Tommila1:29:14
1378FINTeam Koo (1512)+4:09:17Keijo Ollikainen1:29:21
1379FINKuhmon Peurat 2 (1183)+4:09:19Ari Pääkkönen1:32:41
1380FINItä-Jänkhän Jhullit (1061)+4:09:23Amos Larinkoski1:27:48
1381FINRasti-Vihti 3 (1399)+4:09:25Mika Korpela1:20:59
1382FINTeam Käenpesä (1849)+4:09:39Semi Salo1:25:43
1383FINTurun Partio-Sissit ry (939)+4:09:41Valtteri Manninen1:51:29
1384FINFreeport Cobalt (727)+4:09:45Jyri Lepistö1:47:55
1385FINMesikämmenet (838)+4:09:47Kari Tolonen1:15:57
1386FIN2Einsteins (911)+4:09:57Pasi Kivinen1:30:54
1387FINPedienteering Turku (1420)+4:10:05Lauri Ivaska1:40:14
1388FINSalon Seudun Kanakoiraharra (1077)+4:10:14Erno Lähteenmäki1:22:07
1389FINRejlers (1159)+4:10:20Beata Briska1:15:14
1390FINKirre ja Himmeet Valot (1824)+4:10:35Kirre Palmi1:36:27
1391FINKarieksen porraus (1817)+4:10:58Taru Kilpala1:27:39
1392FINKarhulan Korvenkävijät (1974)+4:12:01Timo Mustonen1:52:07
1393FINSaimaa Trail Runners (1066)+4:12:06Terhi Jantunen1:33:33
1394FINHyvinkään Rasti 6 (1616)+4:12:33Holger Boström2:01:45
1395FINFC Kiisseli (1743)+4:12:38Minna Lehtisalo1:47:55
1396FINP-Haagan yhteiskoulu HanDy (1792)+4:12:41Reijo Luhtala1:55:42
1397FINTeam Keisanen (1304)+4:12:54Risto Keisanen1:40:25
1398FINSitowise (1220)+4:13:11Matti Heikkilä1:29:03
1399FINOllinkulman Jullit (1903)+4:13:11Petri Ahti1:17:28
1400FINTampereen Maratonklubi (1691)+4:13:20Timo Pullinen1:16:22
1401FINAtmospiiri (1848)+4:13:27Erkko Korhonen1:18:49
1402FINEksymä 360 (1535)+4:13:37Jaakko Silpola1:27:23
1403FINRetkiryhmä 06 (966)+4:13:43Mika Laurila1:16:30
1404FINOK Kampen (1752)+4:13:52Kari Laitinen1:27:07
1405FINOff Course (1344)+4:13:55Maija Rinta-Laulaja1:18:31
1406FINVihtavuoren Pamaus 3 (1171)+4:14:08Juha Niemistö1:29:15
1407FINHRUP (1014)+4:14:10Taneli Riihonen1:25:49
1408FINEspoon Suunta 9 (989)+4:14:13Erkki Teräspalkki Peltonen1:22:18
1409FINKouvolan Suunnistajat 6 (1346)+4:14:16Matti Espo1:28:35
1410FINRastiPiikkiö 5 (1522)+4:14:20Simo Rantala1:38:52
1411FINDowntown 65 4 (1423)+4:14:22Sami Heinonen1:28:18
1412FINKolmenkympin ikäkriisi (1781)+4:14:25Risto Hurmeranta1:49:07
1413FINKouvolan Suunnistajat 3 (1516)+4:14:25Ossi Tani1:07:28
1414FINTurengin Sarastus 2 (1355)+4:14:27Asko Niittymäki1:22:41
1415FINPunkalaitumen Kunto 2 (1256)+4:14:28Kasperi Salo1:18:36
1416FINMetsäylioppilaat (1094)+4:14:29Veera Kuronen1:31:12
1417FINSalon Vilpas (834)+4:14:53Jyrki Hellsten1:55:25
1418FINMetsäpalvelut Hautala (1908)+4:15:11Niina Kojonen1:27:17
1419FINKaivannon Erä- ja nuorisose (1877)+4:15:13Pekka Mattila1:47:47
1420FINNastolan Terä 3 (964)+4:15:18Hannu Lehtonen1:53:40
1421FINLrhto (1851)+4:15:28Korkeakivi Antti1:36:58
1422FINDirty Seven (1284)+4:15:44Teemu Kiviniemi1:38:51
1423FINKoutsi ja pojat (1910)+4:15:48Minna Kettunen1:42:51
1424FINGastrocnemius Ferreus 2 (1376)+4:15:51Petrus Lilja1:39:37
1425FINThinkers (1129)+4:16:02Sanna Lankinen1:58:02
1426FINMTK-Asikkala (1531)+4:16:07Petteri Kivistö1:39:29
1427FINNälkähaukat (1856)+4:16:10Otto Solin1:46:46
1428FINVaisto Solutions (1766)+4:16:11Pekka Karhu1:40:35
1429FINRastisudit (1428)+4:16:23Jaakko Koivuniemi2:25:45
1430FINUPM 1-ERI (1572)+4:16:46Jari Hahl1:52:12
1431FINVartiovuoren Pojat (1311)+4:16:54Pyry Vilkko1:57:42
1432FINMöttösen Juurakko (1807)+4:17:31Katriina Kalliokoski1:27:20
1433FINHyytiälän Huutajat 2 (1586)+4:17:34Emil Häkkinen1:19:44
1434FINLammin Betoni (1716)+4:18:13Mauri Koliseva2:21:16
1435FINFc Kuusysi 07-Pojat (1216)+4:18:23Juha Kohonen1:54:25
1436FINTeam Proxion (1912)+4:18:25Janne-Joonas Mantsinen1:18:08
1437FINSaarijärven Pullistus 3 (874)+4:18:26Lars Lönnblad1:43:19
1438FINRasti-Pielinen 2 (1369)+4:18:40Jorma Pihlainen1:24:41
1439FINLiperin Lenkki (1083)+4:18:44Reijo Laatikainen1:25:16
1440FINParokyttyräukot (1858)+4:18:48Lauri Ågren1:23:52
1441FINSuperkompensaatio (1090)+4:18:48Mika Purmonen1:16:32
1442FINNotkeat puuhevoset (1004)+4:19:08Janne Lahdensuo1:21:59
1443FINHonkajoen Seudun Urheilijat 2 (1393)+4:19:10Jorma Uusipaasto1:37:18
1444FINHämeenlinnan Sukeltajat (1905)+4:19:12Tero Aulanko1:25:43
1445FINVarvarin Lepsaus (1850)+4:20:18Jari Tölli1:53:15
1446FINOulun Reipas (1177)+4:20:28Kauko Myllymaa1:42:36
1447FINNavi 10 (1187)+4:20:30Teppo Toivonen1:49:43
1448FINKunnon Urheilijat 3 (1337)+4:20:33Harri Huhta1:53:04
1449FINJäreä (1545)+4:20:37Kimmo Lindqvist1:47:08
1450FINESOn seniorit (1405)+4:20:38Henrik Myllynen1:34:12
1451FINKOMMEET Metsään kadonneet (1836)+4:20:42Timo Mantere2:00:01
1452FINKeffin suunnistajat (1424)+4:21:53Pekka Sipilä1:23:31
1453FINToramäen Turha Toivo (TTT) (1502)+4:22:20Pekka Kekoni1:55:26
1454FINLahden Kaleva (1305)+4:22:40Lauri Laitinen1:49:36
1455FINOK77 8 (1472)+4:24:09Jarmo Rönnqvist1:20:34
1456FINKouvolan Palokunnan Urheili (1126)+4:24:34Tero Suomalainen1:19:31
1457FINIK Tunnelpojkarna 2 (1923)+4:26:20Päivi Castrén1:42:18
1458FINOutotec Lappeenranta (1406)+4:26:36Taru Poromäki1:36:18
1459FINHiisirastiKiukU (467)+4:26:39Mika Ruuhiala1:08:48
1460FINValio TM (1532)+4:26:47Aino-Maria Mänki1:03:18
1461FINDowntown 65 3 (1360)+4:26:57Antti Karjalainen1:24:55
1462FINMettähäsä (1907)+4:27:20Ossi Antikainen1:24:41
1463FINLateksii (1594)+4:27:22Totti Sillanpää1:36:23
1464SWETacton Systems AB 2 (1488)+4:27:30Axel Flordal1:08:46
1465FINOhovaaran sulttaanit (1632)+4:27:36Anni Kaasinen2:02:41
1466FINTeam Tiuraniemi (1282)+4:28:25Liisa Naskali1:31:14
1467FINHollolan Urheilijat -46 3 (1579)+4:28:47Lauri Vilhunen1:48:35
1468FINSEW Service (1972)+4:29:09Lauri Ojansuu1:53:00
1469FINLahden Taimi 2 (929)+4:29:36Heino Sarkkinen1:21:41
1470FINTeam Laardi (1459)+4:29:45Matti Karppanen1:32:13
1471FINVeikkaus 2 (1200)+4:29:50Maria Roos1:32:57
1472FINTeam SOSE (1298)+4:29:53Saara Reinimäki1:35:01
1473FINAlastaron Reserviläiset (1243)+4:30:10Harri Kuosa1:31:44
1474FINLiperin Taimi 2 (1190)+4:30:16Juho Haaranen1:35:50
1475FINHihhulit (1197)+4:30:17Tiina Järvinen1:28:00
1476FINTeam Maha (1327)+4:30:19Inkeri Pekkala1:51:57
1477FINEkokumppanit (1671)+4:30:20Elisa Pekkola1:33:06
1478FINKeisus Extreme Saunas (1677)+4:30:20Sini Ylänne1:28:26
1479FINTampereen Pyrintö 12 (1580)+4:32:04Heikki Numminen1:47:59
1480FINNorsU (1885)+4:32:53Virpi Lindvall1:14:32
1481FINEspoon Akilles Venlat 2 (1820)+4:33:03Riikka Kaipia1:23:14
1482FINRastaalan rasti I (1098)+4:33:48Tapio Rantanen1:21:41
1483FINTalvisalon Sukuvika (1793)+4:33:49Vilma Lintunen1:17:27
1484FINRistin Miehet (1152)+4:33:50Tuomas Salo1:47:35
1485FINVeljekset Heiskanen (1100)+4:34:00Ilpo Heiskanen1:40:15
1486FINHaapaveden Urheilijat (876)+4:34:01Antti-Jussi Vahteala1:45:05
1487FINHiidenkiertäjät 7 (1397)+4:34:03Östen Wikström1:38:10
1488FINWIO Team (1541)+4:34:20Juho Heinijoki1:28:50
1489FINKorona (1207)+4:35:03Jorma Mäkinen2:02:49
1490FINPinkki Dynamo (1587)+4:35:18Tiina Tukiainen2:03:12
1491FINSomeron Esa 2 (1173)+4:35:48Janne Noki2:08:13
1492FINSata lasissa 2019 (1837)+4:37:21Ville Pasanen1:28:22
1493FINPohjaKosketus (1408)+4:37:31Tommi Söderström1:41:45
1494FINEpäselvä Joukkue (1299)+4:37:43Lasse Hakola1:31:09
1495FINNumppi Brothers (1585)+4:37:59Jonne Hankimaa1:39:33
1496IRLE-CHIP! (1246)+4:38:12Samuel Aaron1:29:51
1497FINEränaali (865)+4:38:19Jarno Saarinen2:25:05
1498FINSuunta-Veikot (1429)+4:38:23Jouko Laitinen1:29:58
1499FINAlijäämähyvitys (1383)+4:39:23Nea Åberg1:24:54
1500FINTSE for the Future (1398)+4:39:34Eija Koskivaara1:20:44
1501FINArsenal Finland (1426)+4:40:00Eero Vartiainen1:25:31
1502FINVantaan Metsänkävijät 2 (1373)+4:41:17Sami Niemi2:29:23
1503FINMS Parma 7 (616)+4:41:32Aamos Laavainen1:31:44
1504FINEtte Löydä (1530)+4:41:43Tapio Saarela1:26:11
1505FINHelsingin Palokunnan Urheil 2 (1703)+4:41:49Pentti Vaittinen1:37:20
1506FINOlvastin Tana (1166)+4:41:49Antti Kiiskinen1:33:13
1507FINRantakoiviston lapset (1666)+4:42:21Mikko Tikkala1:53:45
1508FINPeikot Hiihto 2 (1822)+4:42:46Jani Laaksonen1:48:21
1509FINTampereen Pyrintö 10 (1485)+4:43:19Samuli Saarikko1:56:54
1510FINLievestuoreen Kisa (1154)+4:43:28Jorma Jolanki2:09:46
1511FINKadettikurssi 67 (1844)+4:43:30Pekka Tiainen1:35:36
1512FINPaha Rasti 2 (1421)+4:44:20Matti Skyttä1:30:07
1513FINPartiolpk Roineen Tytöt (1725)+4:44:28Ilona Välimaa1:30:31
1514FINSEPI (1726)+4:44:42Oskari Kosonen1:25:20
1515FINRealtimers (1693)+4:45:09Lauri Laakso1:51:14
1516FINSuuntavaisto SK 2 (1565)+4:45:23Risto Korpinen1:37:26
1517FINRasti-Vihti 5 (1599)+4:45:25Jouni Moisander1:36:34
1518FINSuunnistajat Sitaateissa (1787)+4:45:29Jussi Klasila1:45:46
1519FINAthletic Club Hollola Elite (1534)+4:46:08Janne Karppinen1:39:05
1520FINEspoo Expos (1312)+4:46:08Olli Ormio1:17:29
1521FINVesikämmenet (1271)+4:47:11Susanne Frondelius1:28:27
1522FINHelsingin Suunnistajat 11 (1106)+4:47:41Hannu Lammi1:29:46
1523FINRasti-Perniö (781)+4:48:27Osmo Saari2:04:26
1524FINMhy Pirkanmaa 2 (1699)+4:48:28Pentti Siurola2:29:56
1525FINHämeenlinnan Suunnistajat 4 (240)+4:48:30Jarmo Vainio1:21:50
1526FINKIWA Inspecta (1386)+4:48:34Sami Wahlman1:57:23
1527FINRasti E4 2 (554)+4:48:41Jouko Pakarinen1:25:28
1528FINPuijon Pojat 2 (1208)+4:48:42Simo Tarpila1:26:14
1529FINOK kunto OK (1608)+4:48:48Jani Haikala1:35:26
1530FINRantasalmen Urheilijat (1407)+4:48:50Sakari Kekki1:33:08
1531FINJärjestelmäkeskus JÄRJK (1654)+4:48:56Jari Laakkonen1:56:42
1532FINKkinimäen Weljekset (1139)+4:48:57Valtteri Nikkanen1:06:16
1533FINPetäjäveden Petäjäiset (1347)+4:49:10Perttu Heinänen2:04:38
1534FINTeam Allback (1518)+4:49:38Niko Karhapää1:41:25
1535FINTeam TheSoma (1878)+4:49:38Elina Järvinen1:42:14
1536FINItä-Hämeen Rasti 2 (1460)+4:49:45Olavi Heikkilä1:25:58
1537FINSatakuntalainen Osakunta (1325)+4:49:46Timo Häivälä1:42:50
1538FINVALOR Partners (1868)+4:49:46Valtteri Itäranta1:12:55
1539FINKarvapallo (1308)+4:49:50Sergey Nurminen2:39:07
1540LATZiemelkurzeme OK 3 (1611)+4:49:54Janis Pelekis2:00:13
1541FINKeravan Urheilijat 4 (1650)+4:50:26Juhani Juutilainen1:34:06
1542FINSE Enocell (1765)+4:50:30Iiro Piri1:34:12
1543FINMETSÄn tähden (1276)+4:50:35Mika Korpi1:34:48
1544FINMaasotakoulu LPR 3 (1715)+4:50:43Jenna-Julie Korkeamäki2:17:49
1545FINRyttylän Visa (1948)+4:51:03Markku Nikki1:25:53
1546FINBasware (1630)+4:51:07Kimmo Yli-Rohdainen1:25:10
1547FINRasti-Kurikka 4 (1257)+4:51:20Heikki Kilpiä1:52:11
1548FINKesähovin Suunnistajat (1615)+4:51:45Risto Ranta-aho2:56:04
1549FINJärvenpään Palo 2 (1510)+4:51:59Olli Kumpulainen1:18:07
1550FINOC Utmanare (1054)+4:52:31Tero Rämä1:28:47
1551FINMusta Neliö 4 (1886)+4:53:07Toni Niemi1:37:21
1552FINKnut Posse (1568)+4:53:12Sari Siikasalmi1:34:29
1553FINTyhmän rohkeat veljekset (1109)+4:53:14Roope Parviainen1:54:46
1554FINHepojoen Pinnistys (1514)+4:53:16Annika Randell1:48:49
1555FINWiipurilainen Osakunta (1492)+4:53:17Patrik Nurminen1:34:16
1556FINHusulan Kunto (1238)+4:53:42Risto Norema2:15:28
1557FINLostBoys (1286)+4:53:43Markus Roni1:52:24
1558FINTuusulan Tallaajat 2 (1605)+4:53:46Risto Sirola1:34:12
1559FINLauri Rehnin perilliset (1388)+4:53:50Heli Lehmussaari-Rehn1:57:23
1560FINHelsingin Suunnistajat 15 (738)+4:54:23Jarno Virtanen1:22:51
1561FINPolyteknikkojen Raittiusseu (1272)+4:54:49Titta Kanerva1:30:02
1562FINLaihian Lihavat (1578)+4:54:56Antti Isotalo1:25:29
1563FINRastihaukat 2 (1267)+4:55:12Reijo Mouhu1:18:33
1564FINPuutteenperän Konkelot (1819)+4:56:01Hannu Tuukkala2:04:01
1565FINeLadies 3 (1939)+4:57:34Mervi Heinaro1:31:30
1566FINItä-Hämeen Rasti 3 (1443)+4:57:46Arvo Tuominen1:38:58
1567FINReservin lääkintäupseerit (1968)+4:57:47Jasper Järvelä1:35:03
1568FINLahden Työväen Hiihtäjät (1462)+4:57:47Jonna Salokangas1:21:14
1569FINHelsingin Suunnistajat 10 (1242)+4:57:52Kimmo Heinonen1:38:06
1570FINLuja DreamTeam 2019 (1767)+4:57:55Ari Tykkyläinen2:00:51
1571FINLoimaan Jankko 2 (1562)+4:57:57Pentti Saario1:59:21
1572FINHirvensalon Heitto (1446)+4:58:36Pertti Salmenoja1:20:50
1573FINRastiaasit (1378)+4:58:37Olli Ruokonen1:21:36
1574FINSalon Viesti (1153)+4:58:41Raimo Majuri1:30:42
1575FINVarsinaissuomalainen osakun (1548)+4:59:03Joona Ruissalo1:36:38
1576FINHelsingin Metsänkävijät (1340)+4:59:35Markku Luoto1:43:54
1577FINRajiksen uppopalloilijat (1814)+4:59:38Tomi Niemi2:10:32
1578FINCSC (1519)+4:59:39Jari Miettinen1:48:39
1579FINTampereen varuskunta (1553)+4:59:51Aki Riikonen1:33:55
1580FINRuokonen OrienteringsKlubb (1870)+4:59:52Alvar Sten1:35:19
1581FINFlash in the Night (1932)+4:59:55Merja Pesonen1:37:08
1582FINKotipojat (1103)+5:00:07Mari Vilppula1:39:52
1583FINsalparasti (1057)+5:00:08Harri Manninen1:10:46
1584FINLaihian Luja 4 (1537)+5:00:09Tapani Kauppi1:43:39
1585FINLaihian Luja 5 (1558)+5:00:46Pentti Erving1:43:08
1586FINmroom (1333)+5:01:47Sipiläinen Petri1:43:06
1587FINHyytiälän Huutajat (1384)+5:02:42Kalle Peltola1:17:14
1588FINTeam Armas (1391)+5:03:24Janne Santalahti1:20:40
1589FINSotkamon Jymy 3 (893)+5:03:27Matti Lukkari1:30:33
1590FINSaimaa Trail Runners 2 (1667)+5:03:32Tuomas Laukkanen1:34:47
1591FINValio Nestle (1411)+5:03:45Jenna Leipijärvi1:37:11
1592FINViitamäen Veto (1566)+5:03:56Kyösti Rintala1:26:35
1593FINKaarinan Ristiritarit (1156)+5:06:13Jaakko Lundén1:36:28
1594FINDear Family Breitholtz (1896)+5:06:15Artturi Hoffrén1:44:41
1595LATZiemelkurzeme OK 4 (1138)+5:07:20Ieva Ozolina1:16:43
1596FINRajamäen Rykmentti 6 (1613)+5:07:22Sauli Savela1:42:37
1597FINCastorIT (1507)+5:07:36Carolina Olyntho2:07:49
1598FINJyväskylän Yliopiston yliop 2 (1749)+5:07:45Jiri Honkala2:04:03
1599FINV-S maakuntakomppania (1102)+5:07:46Sessa Salmenoja1:53:39
1600FINKyröön Kopla (1705)+5:07:53Mikko Vaissalo1:30:36
1601FINNokian Tyres (1893)+5:10:00Teemu Vallinaho1:48:59
1602FINGeologian tutkimuskeskus (1437)+5:11:13Heikki Forss1:23:30
1603FINRaNcat ladyt (1953)+5:11:16Maiju Kohonen1:17:48
1604FINKuortaneen Kunto 2 (1263)+5:12:06Juha Aho-Pynttäri1:34:35
1605FINHiisirastiKöLa (861)+5:12:26Jari Hakala3:20:26
1606FINSalokylän Samoajat (1681)+5:14:39Katri Malinen2:35:46
1607FINNääsCSA (1751)+5:14:41Äli Liiv2:19:09
1608FINRasti-UHO 2 (1597)+5:14:47Simo Inkeroinen2:42:08
1609FINJalasjärven Jalas 2 (1440)+5:15:20Jani Mäki-Mantila3:09:42
1610FINSeNaatti (1866)+5:15:23Juha Muttilainen1:35:51
1611FINIisalmen Visa 2 (1639)+5:16:58Markku Huttunen1:20:35
1612FINLahti Energia (1396)+5:17:39Tapio Ojala1:59:04
1613FINSuunta-Sepot 4 (1556)+5:18:06Jarmo Lylynperä2:09:27
1614FINOK77 7 (1092)+5:18:10Heidi Mannelin2:57:11
1615FINKODIKAS TALO (1954)+5:18:11Inkeri Välkki1:40:31
1616FINSaunasaaren Säkä (1761)+5:18:13Petteri Paakkunainen2:25:13
1617FINAlajärven Ankkurit 2 (1489)+5:18:24Heimo Joensuu2:00:31
1618FINEntisten Nuorten Urheiluseu (1869)+5:22:34Harri Hynynen1:41:13
1619FINViertolan saunaporukka (1481)+5:22:44Tapani Ojala1:43:58
1620FINRasti-Jussit 5 (1651)+5:22:48Veikko Hietaharju1:39:10
1621FINPulttiBoys Karjalan Pultti (1549)+5:22:53Jorma Väänänen1:54:26
1622FINTästä ei keli parane. (1710)+5:22:56Matti Lampinen1:35:39
1623FINLittoisten Partabooat (1433)+5:23:13Anna Ruohonen1:53:33
1624FINKarhijärven Suunnistajat (1520)+5:24:05Pirkko Råberg2:00:44
1625FINOK Trian 7 (1471)+5:24:08Ingemar Borgman2:16:57
1626FINRasti-Vihti 6 (1497)+5:24:15Petri Salminen1:44:55
1627FINPälkäneen Luja-Lukko 3 (1521)+5:24:41Olli Alanissi1:55:24
1628FINMäntän Seudun Eräpirkat 2 (1645)+5:26:34Antti Niittymäki1:42:43
1629FINPieni Tauko (1924)+5:26:39Ari Haapakoski2:07:13
1630FINKoneen Kerho 2 (1352)+5:27:27Esko Sihvola1:45:21
1631FINSavon Kylähullut (1567)+5:27:42Toni Luhtapuro2:05:41
1632FINTuurihaukat 2 (1879)+5:27:49Nuutti Riihimäki1:41:24
1633FINDoranova Oy (1835)+5:28:13Jani Sjölund2:05:57
1634FINIBM Sport club (1338)+5:29:09Jouko Poutanen2:13:30
1635FINFujitsu 2 (1684)+5:29:10Sam Hedberg2:15:04
1636FINKuopion Suunnistajat 5 (1951)+5:29:18Mikko Leppävuori1:49:48
1637FINSyvä Pääty (1674)+5:29:37Antti Äijö2:47:49
1638FINRässi-Rasti 2 (1447)+5:29:45Pekka Siirilä1:42:50
1639FINRastikarhut 2 (1275)+5:30:18Jukka Virtanen2:07:21
1640FINJullikat skoogessa (1323)+5:30:27Tarmo Rouhiainen2:02:11
1641FINSatunnaiskulkijat (1656)+5:30:34Markus Anttinen2:23:24
1642FINVuoristoradan Jarrumiehet (1914)+5:30:51Marko Ahola1:43:11
1643FINCH-Polymers (1846)+5:31:04Tuula-Maija Toivonen2:01:13
1644FINSuunta Jyväskylä 7 (1653)+5:31:10Laura Saalamo2:01:24
1645FINTampereen Sähkölaitos (713)+5:31:28Aleksi Mattila2:19:57
1646FINDG SataIT (1841)+5:32:35Manu Halminen2:25:18
1647FINJyväskylän Yliopiston yliop (1441)+5:33:15Nella Heikinmäki2:30:54
1648FINKluri (1737)+5:35:17Kalle Strömberg2:31:40
1649FINSuonsalmen Suunta (1500)+5:39:05Jukka Ruhanen1:15:56
1650FINKOP Pankki-Veikot (1457)+5:39:24Max Alanko1:43:20
1651FINTelko (1898)+5:39:45Antti Nilsen1:40:27
1652FINPohjankyrön Rasti 2 (1193)+5:39:46Seppo Salomaa1:21:36
1653FINKoskilaakson Ojamiehet (1925)+5:39:58Maisa Laakso2:18:36
1654FINLammin Säkiä 3 (1234)+5:41:23Mauno Raukola2:51:35
1655FINReaktor Innovations 2 (1201)+5:41:29Mika Tuoma1:47:54
1656FINPihkaniskat 5 (1260)+5:41:53Tapio Hyttinen1:26:21
1657FINMoVo (1942)+5:41:54Mikko Tervo1:38:08
1658FINJouluksi kotiin (1225)+5:43:53Jorma Hämäläinen1:52:23
1659FINStormin Teräs (819)+5:43:55Markku Kulmala1:50:10
1660FINHönöt SK 2 (1491)+5:44:01Pekka Snåre1:51:41
1661FINTarpian Suunta 3 (1576)+5:44:03Raimo Sundström1:27:53
1662FINHaikkiheikit 2 (1941)+5:45:23Iiro Seppä1:18:25
1663FINRajakylän Kuntogubbet (1596)+5:45:59Lasse Tuomisto1:35:08
1664FINKohti ääretöntä (1730)+5:46:12Miia Rajakallio1:52:23
1665FINRistiin Rastiin (1400)+5:46:13Hannu Maijala1:42:36
1666FINATC EFHK (1505)+5:46:22Antti Asu1:42:07
1667FINSuunnilleenstajat (1748)+5:46:26Jari Viitamäki1:42:10
1668FINJärvenpään Palo 3 (1511)+5:46:26Markku Laakso1:42:50
1669FINTeekkarikuoro (1880)+5:46:28Sampo Lahtinen2:32:43
1670FINJYY Jopa (1827)+5:46:42Eeva-Maria Leppänen1:49:24
1671FINKiilto Oy (1768)+5:46:43Tommi Roiha1:54:05
1672FINSuppaMurmelit -17 (1685)+5:46:51Lasse Koskelainen1:43:04
1673FINKanavan Kiertäjät (1838)+5:48:00Hannu Pöyhönen1:50:12
1674FINTeam Autocenter (1830)+5:48:08Johannes Alanen1:41:43
1675FINKiinnostus Suunnistajat 2 (1593)+5:48:28Lehtinen Pekka2:02:58
1676FINFTA 4 (1708)+5:48:36Aapo Mutanen1:50:31
1677FINArk United 2 (1182)+5:48:39Sari Lehtikangas1:54:51
1678FINLandis+Gyr 2 (1956)+5:49:25Risto Nieminen2:34:23
1679FINKokkolan Suunnistajat 5 (1547)+5:50:47Pekka Erkkilä2:16:22
1680FINHerrasmies Suunnistajat (1550)+5:51:00Pertti Helin3:38:00
1681FINAlajärven Ankkurit 3 (1570)+5:51:34Harri Viita-aho1:41:25
1682FINEspoon Akilles 8 (1559)+5:52:11Markku Virtanen1:30:14
1683FINValkealan Kajo 3 (1350)+5:52:12Teemu Pukkila1:28:56
1684FINRasti-Jyry 3 (1631)+5:52:23Juhani Kytöjoki1:42:32
1685FINNe vikatikit A. Kiven (1834)+5:52:25Pietu Riipinen1:16:40
1686FINKanKi (1591)+5:52:30Marko Nyqvist1:55:33
1687FINBoliden ja Vuorimieskilta (1682)+5:52:44Jari Kujala2:53:54
1688FINSK Ohijuoksu (1741)+5:53:15Irri Tapio2:16:13
1689FINRasti-Sopulit (1747)+5:54:29Maiju-Juulia Wickström2:01:00
1690FINSuomenlahden merivartiostoH (1917)+5:54:45Janne Kämpe1:50:23
1691FINTeam Lost 2 (1317)+5:54:58Heli Tiainen2:00:54
1692FINSkrinnarit (1349)+5:55:10Seppo Sihvonen1:44:21
1693FININUS (1279)+5:57:39Ilja Ouretski1:34:09
1694FINAamulehden Lukijat Lasten h 3 (1847)+5:57:43Siiri Nieminen1:50:12
1695FINArtjärven Ahjo (1524)+5:58:20Jukka Rutila2:12:29
1696FINSaloisten Reipas 3 (1341)+5:58:39Jukka Laine1:37:13
1697FINNitor (1718)+5:59:32Lasse Lilja1:38:37
1698FINSports by LUT (1445)+6:01:53Eveliina Takasuo2:37:02
1699FINIK Falken 3 (1250)+6:02:47Mats Sundqvist1:44:47
1700FINSon Huanot (1955)+6:04:58Lauri Erkkilä1:55:00
1701FINHamulan Hölökkeejät (1529)+6:04:59Roosa Tuononen1:54:59
1702FINTeam Supponen (1528)+6:05:22Matti Supponen2:12:09
1703FINNoin seitsemän veljestä (1458)+6:09:07Jarkko Lohi2:00:20
1704FINHimla Arkkitehdit (1798)+6:11:46Marja Saario2:05:15
1705FINStora Enso Rastiretkiläiset (1198)+6:11:51Tuomo Veteläinen1:42:22
1706FINM68_Maanmittarit (1617)+6:12:44Erkki Rope2:20:26
1707FINVertex Search Engines (1619)+6:13:29Erkki Laitinen2:11:21
1708FINGastrocnemius Ferreus (1322)+6:14:32Maria Keski-Panula1:48:28
1709FINKuopion Suunnistajat 6 (1965)+6:14:47Aleksis Tammi1:28:23
1710FINÄHPM! - Älä hitossa peesaa (1487)+6:15:50Katja Raatikainen1:33:39
1711FINInsinöörit ASK (1625)+6:21:35Mikko Tuomivirta1:59:22
1712FINVierivät sammalet (1755)+6:21:44Satu Saksman2:05:07
1713FINVRU Hyvinkää (1366)+6:21:45Pauli Nieminen1:57:53
1714FINGastrocnemius Ferreus 3 (1560)+6:22:12Mikko Kamppinen1:18:44
1715FINKaukametsän kuukkelikokoelm (1543)+6:23:25Jouni Kormu1:54:36
1716FINRastin Kiertäjät (RaKit) (1496)+6:27:53Krista Palonen2:27:20
1717FINHintsusti OK (1887)+6:31:17Simo Kiviruusu1:27:30
1718FINMöbiuksen matka (1525)+6:31:26Arimo Gustafsson2:36:56
1719FINPVTUTKL (1302)+6:32:12Ari Virekunnas1:28:46
1720FINEspoon Tapiot (1270)+6:32:21Matti Akselin1:49:46
1721FINTeam 7P (1729)+6:33:14Jonna Ovaska2:24:22
1722FINHirviveikot (1659)+6:33:15Antti Siponen1:23:00
1723FINTieto 3 (1922)+6:33:15Arto Huuhilo1:50:25
1724FINLuxus (1736)+6:36:39Sami Hänninen1:47:57
1725FINKyssin Kollit (823)+6:36:46Ove Nilsson1:38:44
1726FINGeops feat. Pummipartio (1249)+6:38:49Marko Selin2:07:00
1727FINPVTUTKL 2 (1704)+6:40:11Jouko Haapamaa2:06:25
1728FINLääkintävarikko (1316)+6:41:32Esa Niemistö2:05:33
1729FINEspoon Akilles 6 (1629)+6:42:27Kaisa Pohjonen1:33:07
1730FINRastikarhut 4 (1569)+6:45:56Pentti Nevalainen2:52:42
1731FINABB Harhaanjuoksijat (1637)+6:46:16Matti Koskinen1:41:31
1732FINMustat Veljet (1607)+6:46:23Senni Uusitalo1:39:50
1733FINSyrjäytyneet (1539)+6:46:33Irmeli Nutikka2:04:00
1734FINUhkolan Akilles (1410)+6:46:55Pasi Käräjäoja2:11:28
1735FINSonnin Suti (1484)+6:47:23Leena Lintunen2:43:09
1736FINRasti/C 2 (1940)+6:50:06Niina Onnela2:19:48
1737FINSavion VPK (1670)+6:52:00Aarni Takala2:00:41
1738FINProviisoriverkosto (1527)+6:52:01Essi Kokkinen1:38:14
1739FINOlen tässä (1795)+6:52:26Hanna Halonen2:14:44
1740FINKlenkat (1843)+6:52:32Jalonen Riikka2:42:04
1741FINGeologian tutkimuskeskus 2 (1463)+6:52:35Tuija Vähäkuopus2:29:50
1742FINKelpo Maisterit (1687)+6:52:52Anssi Sahlman2:21:11
1743FINGardner Denver (1933)+6:52:54Kari Timperi2:27:54
1744FINSallan Karhut 2 (1544)+6:55:03Jussi Seppänen2:06:25
1745FINKäyrälammen Puristus (1805)+6:59:18Vesa Kivimaa2:12:49
1746FINRiihimäen Suunnistajat 2 (1635)+7:04:14Esa Ojapalo2:02:51
1747FINInkeroisen Pojat (1679)+7:08:54Esko Inkeroinen1:44:00
1748FINRasti-UHO (1367)+7:10:25Minttu Lindström2:38:37
1749FINVertikaalimato (1348)+7:10:30Tuomas Aho2:46:08
1750FINJoensuun SuppaKetut 2 (1626)+7:10:51Mari Petrelius2:43:17
1751FINTurun Tiemiehet (1175)+7:10:54Timo Bäcklund1:57:26
1752FINFantastic Seven (1943)+7:10:57Riitta Päkkilä2:44:27
1753FINÅbo Klyx (1828)+7:15:03Paula Lehtola2:01:32
1754FINEksyneet Lampaat (1892)+7:15:27Juri Mattila2:39:14
1755FINOtaniemen Jyllääjät 2 (1456)+7:16:00Mikko Räsänen2:12:29
1756FINKilsan keksijät (1937)+7:18:20Hanne Jokela1:31:06
1757FINEläMys (1799)+7:18:54Pentti Laaksonen3:25:52
1758FIN1-RastiSudet (1640)+7:21:50Henry Äyräväinen1:30:55
1759FINMetsään menee (1641)+7:24:58Risto Holmi2:05:15
1760FINAamulehden Julkkikset Laste (1881)+7:31:32Paulina Ahokas2:26:28
1761FINTietokilta ry 2 (1723)+7:32:41Kyösti Alkio2:20:53
1762FINMPY (1582)+7:35:50Ville Lammi2:58:53
1763FINSepontalon Vonkaus (1603)+7:35:51Veikko Päivänen3:24:25
1764FINKunnon Urheilijat 2 (1517)+7:38:45Niko Karlsson2:18:52
1765FINLauttajärvi Bisons (1620)+7:41:52Hannu Humalamäki1:56:47
1766FINRastinorsut (1738)+7:42:47Kirsi Poikela2:14:51
1767FINAmigos Riihimäki (1789)+7:43:00Tero Penttinen2:00:43
1768FINInsta Sports Club (1506)+7:43:21Jari Matikainen2:39:08
1769FINSuunta 2000 3 (1526)+7:43:59Oikarinen Anni2:17:24
1770FINAC Liiga 2 (1796)+7:44:13Tommi Eskelinen2:07:37
1771FINEnoon Eksyneet (1876)+7:44:15Anja Turunen3:05:57
1772FINKuhmisten vapaa-ajan asukka (1643)+7:48:51Erkki Soininen2:23:15
1773FINSK NappaRasti (1590)+7:54:55Seppo Jokinen2:31:41
1774FINKaakon Kovin (1744)+8:05:27Elina Pitkänen1:57:12
1775FINSK Kadonneet (1638)+8:06:25Ville Väisänen1:30:47
1776FINHämäläis-Osakunta (1536)+8:08:05Katarina Matikkala1:33:07
1777FINSupan silottajat (1660)+8:08:45Mona Ranta2:17:40
1778FIN7 Sieppoa (1602)+8:11:45Antti Mattila2:21:29
1779FINTampereen Vera Oy (1763)+8:12:41Kimmo Mörö2:21:31
1780FINBoliden ja Vuorimieskilta 2 (1873)+8:12:55Mikael Staffas1:37:50
1781FINRuutanan Rasti (1894)+8:13:09Sanni-Mari Latvio1:43:52
1782FINVierestäohi (1503)+8:14:25Reea Vainikainen3:06:32
1783FINRasti-Vihti 4 (1493)+8:15:08Antero Kaarnivuo3:07:29
1784FINBiopsi (1952)+8:16:51Noora Hyvärinen2:14:05
1785FINViitasaaren Suunta 2 (1970)+8:17:27Seppo Pietiläinen3:12:25
1786FINOK Markku! (1960)+8:20:12Markku Tuomaala2:14:12
1787FINRistiinan Rasti-Reinot (1958)+8:23:41Jouni Koppi4:19:54
1788FINHattikW (1610)+8:24:00Milla Jauhiainen3:00:39
1789FINJukolan Lyömättömät (1804)+8:24:43Jarkko Ilonen2:33:49
1790FINConcrasti (1946)+8:28:42Ritva Toivakainen2:23:17
1791FINPosarat (1762)+8:33:40Marita Ajo3:32:48
1792FINMatrix (1508)+8:33:52Hannu Nurminen1:58:53
1793FINTumuhaukat (1657)+8:35:22Johanna Lantto2:24:21
1794FINPatria Land 2 (1891)+8:36:40Tomi Porras2:00:46
1795FINEnkelit ja Demonit (1735)+8:37:09Sari Ojansuu1:55:43
1796FINSK SK (1622)+8:38:20Risto Salmela4:27:33
1797FINTeMePa (1934)+8:40:37Jukka Koivumäki1:56:56
1798FINAamulehden Lukijat Lasten h 2 (1906)+8:40:56Jaana Hietakangas2:05:53
1799FINRaisu Lumous 2 (1557)+8:42:08Johannes Ijas3:01:56
1800FINCurious Al (1601)+8:49:40Bartosz Gasiorzewski3:18:22
1801FINKyrö Isokyrö iso (1672)+8:58:19Laura Keko2:22:55
1802FINGulagin Valo -07 (1915)+9:00:38Simula Sami3:45:00
1803FINErräät Oppaat (1598)+9:00:58Ahvenainen Matti2:16:42
1804FINTeam Electrofit 2 (1669)+9:24:18Kirsi Nyrhinen1:55:32
1805FINTeam Lohkare (1810)+9:34:03Minni Kuisma4:09:14
1806FINHökkäilijät (1634)+9:41:38Kimmo Wjuga1:46:38
1807FINSK Sekameteli (1790)+10:13:33Mika Lempiäinen2:34:03
1808FINMärempi rasti (1777)+10:18:56Elina Ranin1:46:36
1809FINOP Tampere Suunnistus (1724)+10:32:48Jani Vilpponen2:24:03
1810FINInsinööritoimisto Kompassi 2 (1721)+10:52:07Ari Hiitelä3:25:05
1811FINJarnat (1644)+11:24:13Vesa Peltola6:45:56
1812FINTurun Sinikotkat (1552)+11:35:44Hannu Kallio2:33:47