Kangasala-Jukola 2019, Jukolan Viesti

Tilanne viestissä 4. osuus väliaika 6,8 km

1FINTampereen Pyrintö (14)4:08:34Johan Runesson42:35
2NORIL Tyrving (11)+3Olle Boström43:58
3SWEStora Tuna OK (8)+4Joakim Svensk43:53
4SWEIFK Göteborg (2)+29Vetle Ruud Bråten44:14
5FINTurun Metsänkävijät (33)+3:31Edgars Bertuks45:51
6FINKalevan Rasti (6)+6:57Santeri Silvennoinen48:43
7FINKoovee (1)+7:58Timo Sild43:56
8FINPaimion Rasti (3)+8:06Pasi Ikonen45:46
9SWEOK Linne (13)+8:10Oskar Sjöberg46:06
10FINHiidenkiertäjät (10)+8:12Eemeli Suominen50:12
11NORNydalens SK (7)+8:13Lukas Liland51:42
12FINIkaalisten Nouseva-Voima (31)+8:48Tero Linnainmaa52:31
13NORFrol IL (17)+13:50Lars Sandstad Skjeset52:04
14NORFredrikstad SK (15)+17:50Göran Winblad51:54
15NORKristiansand OK (57)+17:52Eirik H Martens47:43
16SUIOLV Baselland (28)+17:54Noah Zbinden48:27
17SWEPan-Kristianstad (43)+17:56Simon Svensson51:19
18FINKalevan Rasti 2 (84)+17:59Simo Martomaa48:45
19FINKoovee 2 (98)+18:00Westerlund Juho48:28
20SWETullinge SK (161)+18:02Christoffer Eskilsson56:14
21FINHelsingin Suunnistajat (18)+18:03Tuomas Heikkilä46:32
22NORNTNUI (12)+18:03Elias Thorsdal Mölnvik45:46
23SWEIK Hakarpspojkarna (36)+18:04Joakim Hederskog48:02
24FINLahden Suunnistajat -37 (50)+18:04Pauli Leinonen47:17
25NORBäkkelagets SK (40)+18:05Matthew Speake47:33
26FINAngelniemen Ankkuri (35)+18:06Mikko Siren45:49
27SWEÄrla IF (42)+18:08Emil Andersson52:49
28FINTurun Metsänkävijät 2 (34)+19:01Tapani Mäkinen49:19
29SWESödertälje Nykvarn Orienter (5)+19:04Jakob Enmark49:44
30SWEOK Kåre (56)+19:25Gustaf Öhgren1:01:30
31SWEMalungs OK Skogsmårdarna (9)+20:02Thomas Landqvist45:55
32SWEIFK Göteborg 2 (44)+20:05Anders Carlsson50:46
33NORHalden SK (4)+20:25Elias Bäcklund Ekvall1:00:42
34FINLynx (23)+21:31Aleksi Leskinen49:06
35RUSKuzmolovo OS (53)+21:48Aleksandr Seleznev52:36
36SWEOK Tisaren (27)+22:16Johan Aronsson50:02
37SWEMalungs OK Skogsmårdarna 2 (136)+22:23Johan Nordlund51:06
38SWEJärla Orientering (32)+22:25Erik Berzell50:09
39SWEIFK Göteborg 3 (133)+23:06Johan G Hördergård53:48
40NORNydalens SK 2 (39)+23:48Henrik Eijsink50:42
41SWEIFK Moras OK (41)+24:10Raffael Huber-Svensson53:42
42FINNavi (21)+27:18Pau Llorens Caellas53:55
43FINVehkalahden Veikot (26)+28:30Daniel Koivisto55:03
44SWEOK Kolmården (66)+28:35Tom Campbell55:05
45SWENyköpings OK (94)+28:39Albin Falk52:15
46SWEIFK Lidingö SOK (19)+28:40Timo Mähönen54:45
47SWEHagaby GoIF (30)+28:41Sebastian Månsson54:36
48FINOK Trian (51)+28:42Mikael Fabritius46:49
49FINTampereen Pyrintö 2 (25)+28:42Antti Saikko52:29
50SUIOl Norska (52)+28:48Florian Moser55:16
51FINRajamäen Rykmentti (62)+28:54Kimmo Vilska54:42
52SWEOK Denseln (48)+30:29Pavlo Ushkvarok51:16
53NORHalden SK 2 (63)+31:29Mats Nordbröden50:07
54SWEOK Linne 2 (59)+31:31Josef Nordlund49:31
55NORLillomarka OL (85)+31:59Joe Woodley54:41
56FINMS Parma 2 (90)+32:01Henri Kalve51:57
57NORIL Tyrving 2 (105)+33:21Torkil Eide Solstad58:06
58SWEOK Orion (24)+33:43Olof Sandgren51:32
59FINHelsingin Suunnistajat 2 (65)+33:46Lauri Syrjäläinen53:37
60SWEVäxjö OK (100)+33:48Mattias Karlsson52:28
61FINTurun Suunnistajat (78)+33:56Oskari Nummelin55:51
62SWEHestra IF (75)+34:03Johan Ingemarsson51:57
63SWEGöteborg Majorna OK (37)+35:04Daniel Martinsson51:11
64LTUIGTISA (38)+35:05Giedrius Sabaliauskas59:00
65SWEOK Hällen (71)+35:07Melker Lundin1:01:32
66FINPaimion Rasti 2 (61)+35:36Topias Arola47:24
67FINMS Parma (22)+38:15Eero Heinonen1:00:24
68FINHiisirasti (29)+38:21Joona Huila51:34
69SWEIK Hakarpspojkarna 2 (97)+39:18Emil Öhlund1:02:42
70SWEOK Ravinen (16)+39:20Kalle Bergman55:30
71SWESödertälje Nykvarn Orienter 2 (58)+40:34Joakim Anden53:11
72SWEAttunda OK (95)+42:52Marcus Stenebo55:16
73SWEÄrla IF 2 (170)+43:08Halvor Eid Nielsen53:58
74SWESävedalens AIK (64)+43:09Carl Josefsson59:17
75NORNTNUI 2 (76)+44:06Peter Nordbröden1:06:45
76SWEKils OK (141)+44:45Lukas Olm54:29
77FINLappeen Riento (72)+44:46Aaro Nurmiainen51:34
78NORFreidig SPK (143)+44:55Simen Storhov52:17
79DENOK Pan Århus (67)+44:57Sören Bobach50:23
80NORFrol IL 2 (119)+45:00Håvard Vassenden53:32
81SWESnättringe SK (112)+45:07David Hector55:33
82FINPargas IF (335)+45:11Sören Nymalm55:55
83FINVaajakosken Terä (20)+45:46Timo Joensuu50:51
84SWEMarkbygdens OK (149)+45:54Olle Bergstedt1:05:03
85FINOK77 (132)+47:32Fabian af Hällström53:13
86RUSNord West (68)+48:33Dmitrii Stepanov52:58
87SWEOK Linne 3 (123)+49:54Tuve Möller55:12
88SWEEksjö SOK (70)+50:02Hugo Jakobsson51:15
89SWEIFK Umeå (111)+50:07Sixten Walheim55:46
90NORNTNUI 3 (127)+50:16Tobias Kristensen1:04:54
91SWEOK Orion 3 (993)+50:17Andreas Jonsson56:43
92SWELinköpings OK (79)+50:19Martin Smelik1:01:22
93FINLapuan Virkiä (175)+52:18Teemu Rantala58:16
94NORVaregg IL (172)+52:21Jonatan Drake58:52
95SWEStora Tuna OK 2 (55)+52:57Mattias Mårts1:01:52
96FINTurun Metsänkävijät 3 (137)+53:13Arvo Gelbis1:00:25
97SWEIFK Lidingö SOK 2 (49)+54:29Simon Navratil52:15
98FINSuunta-Sepot (176)+54:34Markus Vainiomäki58:26
99FINJämsän Retki-Veikot (118)+55:20Aarni Ronkainen50:55
100FINLynx 2 (121)+55:59Marko Närvä53:05
101FINTampereen Pyrintö 3 (80)+56:00Jarkko Laine53:58
102FINHämeenlinnan Suunnistajat (73)+56:36Ville Laakso54:15
103FINKuopion Suunnistajat (109)+56:59Ville Pasanen59:12
104FINValkeakosken Haka (116)+57:00Seeti Salonen1:04:23
105FINEspoon Suunta (45)+57:03Benjamin Lamberg1:01:04
106FINKalevan Rasti 3 (199)+57:05Akseli Ahtiainen1:02:37
107SWEBergnäsets AIK (131)+57:06Filip Salén1:03:12
108NORAsker SK (547)+57:11Axel Hoveid1:08:34
109SWERehns BK (69)+57:30Charlie Stolt1:02:38
110FINKouvolan Suunnistajat (87)+58:03Joona Tynys56:56
111SWEGävle OK (103)+58:58Patrik Svedberg59:24
112SWESundbybergs IK (204)+59:09Jonatan Ståhl1:04:01
113SWEOK Ravinen 2 (77)+59:11Assar Hellström52:53
114FINHelsingin Suunnistajat 3 (150)+1:00:30Ville Lampinen57:04
115SWEGöteborg Majorna OK 2 (81)+1:00:47Mattis Hallberg59:42
116FINRasti-Kurikka (113)+1:00:52Jussi Uitto58:29
117LATOK Ogre (110)+1:00:54Nauris Neimanis55:18
118SWEOK Hällen 2 (255)+1:00:58Karl Lundin54:58
119SWEUlricehamns OK (202)+1:01:07Gustav Eklöf55:43
120FINHiisirasti 2 (157)+1:01:36Ville Sabel59:09
121SWEOK Ravinen 3 (166)+1:01:40Olle Kallur1:00:09
122SWEIFK Moras OK 3 (158)+1:02:02Jegor Kostylev55:58
123NOR1664 AKP Jagers (318)+1:04:10Asgeir Bakken Rognstad1:09:23
124FINKokkolan Suunnistajat (126)+1:05:28Mikko Poutanen59:40
125SWETullinge SK 2 (246)+1:05:57Tintin Karlberg57:40
126SUICA Rosé (682)+1:06:21Antoine Vullioud53:18
127FINSK Uusi (144)+1:06:22Matti Kallio1:05:23
128FINIF Brahe (194)+1:06:25Peter Johansson1:00:09
129NORIL Koll (890)+1:06:27Einar Tommelstad1:02:01
130SWESkogslöparna (165)+1:06:54Jonas Byström1:06:52
131FINNavi 2 (211)+1:06:55Jouni Nykänen1:09:50
132SWELinköpings OK 2 (270)+1:06:58Olof Ljunggren59:56
133CZETesla Brno CZE (1038)+1:07:57Jan Sedlar1:13:36
134FINSuunta Jyväskylä (60)+1:09:32Vesa Klemettinen52:52
135FINIF Femman (92)+1:09:36Staffan Järn1:03:13
136SWEIFK Moras OK 2 (83)+1:09:48Per Holm1:10:13
137FINAnttolan Urheilijat (89)+1:10:49Arto Lilja1:01:05
138FINAngelniemen Ankkuri 2 (115)+1:11:05Mikko Lindberg1:00:14
139NORÅs-NMBU Orientering (949)+1:11:11Vegard Fiane Pedersen1:05:26
140SWEOK Roxen (941)+1:11:13Emil Rankka56:44
141FINKoovee 3 (128)+1:11:17Jani Myllärinen1:09:09
142SWEIFK Göteborg 4 (371)+1:11:22Henrik Eliasson1:08:02
143NOROppsal orientering (120)+1:11:57Sindre Nordhagen1:07:07
144FINPellon Ponsi (104)+1:12:06Janne Häkkinen55:52
145FINOK Trian 2 (125)+1:12:11Otto Sund59:08
146FINSK Pohjantähti (86)+1:12:16Jussi Parkkinen1:06:06
147IRLDublin Mountain Club (822)+1:12:30Cillin Jornet1:06:42
148FINIkaalisten Nouseva-Voima 3 (408)+1:13:14Antti Alppi55:05
149BLRNemiga-Nord (99)+1:13:18Sirozha Rogalevich-Rogalik58:08
150FINAngelniemen Ankkuri 3 (244)+1:13:22Janne Nurminen58:05
151NORNydalens SK 4 (1963)+1:14:33Anders Bjergaard58:44
152FINKoovee 4 (206)+1:14:36Oliver Schüle1:02:34
153SWEKFUM Örebro OK (135)+1:14:38Linus Malm1:35:43
154SWEEksjö SOK 2 (189)+1:14:49Lukas Novak55:04
155FINPaimion Rasti 3 (88)+1:14:51Eelis Axelin59:35
156FINIlmavoimat (205)+1:14:52Konsta Mehto1:03:05
157FINMS Parma 3 (177)+1:14:54Wille Laitamäki50:36
158FINSotkamon Jymy (114)+1:14:54Miko Härkönen1:01:05
159SWEJärfälla OK (227)+1:14:58Niklas Svensson1:01:29
160SWEResultat AB (74)+1:15:07Martin Johnsson1:13:21
161FINMS Parma 4 (218)+1:15:08Aleks Hiidenhovi55:10
162LTUAzuolas (146)+1:15:19Viktoras Staisiunas59:49
163SUIOLV Baselland 2 (96)+1:15:47Katja Gygax1:14:31
164FINRaja-Karjalan Suunnistajat (234)+1:16:56Sampsa Lintunen1:05:29
165FINVehkalahden Veikot 2 (102)+1:17:02Matti Suutari53:07
166NORIL Tyrving 3 (1258)+1:17:23Kristine Fjeldbo1:05:51
167SWEOK Landehof (236)+1:17:35Nils Körle1:06:43
168FINRastikarhut (312)+1:18:02Elli Peltomäki58:26
169SWEOK Södertörn (106)+1:18:36Mattias Ivarez1:00:58
170FINHiidenkiertäjät 5 (169)+1:20:00Panu Piiparinen1:09:57
171SWEOK Linne 4 (253)+1:20:01Albin Bergkvist57:39
172SWEJärla Orientering 2 (101)+1:20:46Anna Dahlgren-Rosén59:25
173LATOK Kapa (148)+1:21:23Aigars Leiboms1:14:04
174FINRastivarsat (225)+1:21:24Hannu Laiho1:09:26
175RUSKuzmolovo OS 2 (173)+1:21:29Aleksei Burago1:04:47
176RUSOrienta Moscow Compass (124)+1:21:47Alex Minakov1:25:49
177SWETullinge SK 3 (345)+1:22:08Henrik Persson55:17
178NORNight Hawk 2 (1179)+1:22:15Grunde Isaksätre1:23:24
179FINLukkari-Jukola 10 (1975)+1:22:16Matti Koivisto1:09:09
180FINKouvolan Suunnistajat 2 (198)+1:22:20Juho Matikainen56:01
181FINHauhon Sisu (223)+1:22:36Esa Kuivaniemi1:17:00
182SWEKamratIdrottsföreningenKIF 2 (266)+1:22:56Linda Sjögren1:11:38
183SWEIF Hagen (362)+1:23:04Lars Holmberg1:10:29
184DENOK Pan Århus 2 (208)+1:23:25Henrik Markvardsen57:07
185CZEOOB Tj Turnov (788)+1:24:48Jindrich Korinek1:05:02
186NORFreidig SPK 2 (795)+1:24:59Jörgen Fiskum1:01:10
187FINOK Raseborg (215)+1:25:13Leif Haajanen1:02:25
188SWEOK Denseln 2 (471)+1:26:08Jonny Karlsson1:20:43
189LATIK Auseklis (183)+1:26:09Karlis Stradins1:10:49
190LATOK Meridians (163)+1:26:18Rihards Knets1:04:46
191ESTOK Pölva Kobras (209)+1:26:21Arti Albert1:03:49
192SWELånghundra IF (107)+1:26:22Joakim Wigertz1:21:02
193SWESnättringe SK 2 (439)+1:26:25Per Kallhauge1:11:19
194FINHiidenkiertäjät 3 (130)+1:27:23Vilho Loukkalahti53:01
195RUSNord West 2 (129)+1:27:39Kirill Gurlev1:05:19
196FINRasTiimi (220)+1:27:41Teemu Vedenpää1:04:52
197FINHelsingin Suunnistajat 8 (230)+1:28:12Mikko Savelainen1:06:29
198FINLahden Suunnistajat -37 4 (441)+1:28:22Juha Hirvonen1:02:32
199SWECentrum OK Stockholm (185)+1:28:24Jorrit Boekel1:03:02
200FINEspoon Akilles 2 (288)+1:28:38Ville Nurmilaukas58:54
201NORPorsgrunn OL (387)+1:29:17Alexander Repstad Storemyr1:22:29
202LTUMedeina (241)+1:29:29Orinimus Murenas1:17:06
203SWEGotlands OF (192)+1:29:33Andreas Liljegren1:20:03
204NORBäkkelagets SK 2 (147)+1:30:06Kristian Ruud1:02:20
205FINKuopion Suunnistajat 2 (232)+1:30:10Jerry Hyvönen1:03:31
206FINKymin Suunnistajat (171)+1:30:38Väinö Kotro55:37
207RUSNord West 3 (632)+1:30:39Aleksei Ivanov1:01:30
208ESTUrheilukauppa Duncan.fi (1863)+1:30:47Jürgen Einpaul1:01:33
209FINSK Vuoksi (261)+1:30:50Heikki Nenonen1:06:28
210FINJoutsenon Kullervo (186)+1:30:51Janne Kansonen1:08:04
211FINAsikkalan Raikas (283)+1:30:57Joona Lindroth1:08:25
212NORNTNUI 4 (712)+1:30:57Espen Samuelsen Skiri1:00:41
213SWEOK Rodhen (188)+1:31:03John McLelland1:06:08
214FINEspoon Akilles (140)+1:31:05Eemi Vaherlehto1:19:20
215FINUrheilu Mehiläinen (514)+1:31:21Ville Halonen1:09:42
216SUIOl Norska 2 (343)+1:31:36Bruno Haldemann1:16:15
217RUSOrienta SKI-O (180)+1:32:46Egor Popov1:03:51
218FINMaken Fitness Center (303)+1:32:47Miika Passila1:06:33
219FINKankaanpään Suunnistajat (259)+1:33:53Juho Tuominen1:07:00
220ITAAgored Bergamo (367)+1:33:55Edoardo Cortellazzi1:20:18
221FINLahden Suunnistajat -37 3 (235)+1:33:59Teemu Niskanen58:25
222SWEKamratIdrottsföreningenKIF (182)+1:34:14Rickard Olsson1:23:15
223FINPihkaniskat (212)+1:34:14Jari Kahiala1:02:51
224FINEspoon Suunta 5 (355)+1:34:17Harri Karjalainen1:00:04
225FINSuunta Jyväskylä 2 (200)+1:34:48Konsta Sipiläinen59:19
226NORKonnerud IL (242)+1:34:51Jenny Baklid1:20:05
227FINAuringonlaskun Ratsastajat (696)+1:35:07Tuukka Turkka1:03:20
228SUIVogulisi Team ThunHondrich (1056)+1:36:24Silvio Zahnd1:07:12
229FINSonkajärven Pahka (317)+1:36:54Ossi Hyttinen1:12:19
230SWESödertälje Nykvarn Orienter 3 (190)+1:36:59Henrik Willamo1:07:28
231NORTrollelg (174)+1:37:03Roar Skulbörstad1:13:14
232RUSPeterhof (1961)+1:37:24Daniil Pyankov1:01:12
233SWESöders-Tyresö (267)+1:37:32Niklas Wrane1:02:59
234SWEDomnarvets GoIF (1072)+1:37:33Stefan Jonsson1:00:40
235DENFarum-Tisvilde OK (207)+1:37:35Tim Falck Weber1:05:32
236FINVihtavuoren Pamaus (222)+1:38:03Antti Turpeinen55:45
237SUIOLC Kapreolo 2 (510)+1:38:05Andreas Haldi1:16:30
238RUSALKO-STOP (217)+1:38:10Andrei Petuhov1:03:06
239FINLynx 3 (238)+1:38:58Karim Mbembela1:07:38
240SUIBussola OK (154)+1:39:19Markus Hintermann1:13:03
241NOREmblem IL (379)+1:39:23Christer Jensen1:10:39
242NOREnga (264)+1:39:24Stein Blomseth1:15:01
243NORNight Hawk (967)+1:40:05Christian Fredrik Borg59:26
244SWEKöping-Kolsva OK (342)+1:40:50Cristian Larsson1:09:46
245FINLappeen Riento 2 (224)+1:40:52Matti Huttunen1:07:43
246NORHeming Orientering (187)+1:40:54Ferdinand Fremming1:21:13
247FINEspoon Suunta 4 (262)+1:40:56Otso Pajuoja1:05:30
248LATOZONS OK (178)+1:41:06Janis Zaharans1:17:06
249ESTOK Vöru (210)+1:41:23Sixten Sild1:15:41
250SWEVästerås SOK (506)+1:41:25Sixten Törnqvist1:19:09
251FINTurun Suunnistajat 3 (672)+1:41:29Leevi Röntynen1:06:04
252FINLynx 4 (321)+1:41:32Jussi Putkonen1:08:31
253FINSK Pohjantähti 2 (233)+1:41:33Severi Similä1:17:31
254FINSiilin Rasti (195)+1:41:34Markus Pörsti1:14:36
255NORByåsen IL (248)+1:41:35Torgeir Aune1:04:29
256SWEFK Göingarna (254)+1:41:37Håkan Axelsson1:15:05
257FINVaajakosken Terä 2 (91)+1:41:38Katja Sorri1:21:33
258NORGanddal IL (378)+1:41:40Öyvind Lamark1:15:39
259SWETäby OK (201)+1:41:40Marcus Ekman1:12:30
260FINKarkki-Rasti (407)+1:41:42Aleksi Koskikallio1:13:09
261SWEFinspångs SOK (156)+1:42:49Thorsten Svensson1:10:49
262FINHelsingin Suunnistajat 7 (219)+1:42:57Aapo Summanen1:02:28
263NORLillomarka OL 2 (159)+1:43:41Arne Dybdahl1:08:57
264SWESundsvalls OK (275)+1:43:45Gustav Fraenell1:13:49
265RUSBlack Sea OK 2 (269)+1:44:03Anna Derzavina1:23:41
266ESPCatalonia Team (162)+1:44:06Sergi Oliveras1:05:47
267FINKalajoen Junkkarit (297)+1:44:06Kalle Junnikkala1:00:47
268FINKokkolan Suunnistajat 2 (331)+1:44:09Paavo Rantala1:07:27
269FINRasti 88 (226)+1:44:12Timo Jaarinen1:13:49
270FINTio Rättens Män (419)+1:44:15Tuomas Ojanen1:10:31
271SWEIFK Umeå 2 (228)+1:44:20Jan Johansson1:01:42
272RUSLeader PTZ (922)+1:44:21Denis Potapov1:01:09
273FINSuomusjärven Sisu (350)+1:44:25Kaj Raute1:06:36
274FINKalevan Rasti 5 (482)+1:44:30Börje Vartiainen1:15:02
275FINOlavin Rasti (247)+1:45:42Antti Turkki1:08:36
276RUSMEPhI (276)+1:45:46Aleksey Ermachenkov1:15:24
277FINKouvolan Suunnistajat 4 (249)+1:45:51Vesa Tuviala1:01:47
278FINVehkalahden Veikot 3 (277)+1:45:51Aaro Takanen59:51
279SWENyköpings OK 2 (592)+1:45:53Odin Ek1:03:08
280FINVetelin Urheilijat (306)+1:45:56Oskari Rannila1:24:11
281FINJuuan Apteekki (302)+1:45:57Vitalijus Petrulis59:39
282NORNydalens SK 3 (307)+1:46:06Per Sandberg1:22:07
283FINRajamäen Rykmentti 2 (117)+1:46:08Antti Paasikoski1:18:48
284FINUlvilan Ura (272)+1:46:12Oskari Palomäki1:19:10
285FINOK77 2 (134)+1:46:39Jesper Donner1:04:47
286FINEspoon Suunta 3 (193)+1:46:40Daniel Rautio1:14:18
287FINHiiltomiehet (268)+1:46:53Emil Koskinen1:16:22
288SWEUmeå OK (319)+1:47:04Rasmus Eriksson1:04:59
289SWEOK Tisaren 2 (164)+1:47:55Christoffer Andersén1:11:40
290FINHyvinkään Rasti (284)+1:48:28Nuuti Hautakangas1:08:09
291FINKuopion Suunnistajat 3 (580)+1:48:34Pekka Lång1:17:46
292FINTosta Lähtee-Team (179)+1:48:38Mikko Viitamäki1:01:15
293FINOriveden Ponnistus (392)+1:48:52Tero Kopra1:02:22
294FINTuupovaaran Sepot (539)+1:49:47Eeva Rautanen1:25:31
295FINSuonenjoen Vasama (508)+1:49:53Ville Tiitinen1:04:33
296NOROK Moss (570)+1:49:58Sondre Ladim1:06:54
297FINSK Uusi 2 (414)+1:49:59Mikael Koivisto1:05:13
298FINNavi 3 (724)+1:50:00Vinski Malinen1:04:37
299FINLynx 5 (468)+1:50:06Joonatan Vuorensola1:09:18
300FINRastiseiska (466)+1:50:11Jaakko Skog1:09:12
301FINKoovee 5 (291)+1:50:12Mika Ketola1:04:35
302FINIK Falken (258)+1:50:16Hannes Kullman1:11:33
303LTUArboro OK (181)+1:50:20Anna Freimane1:27:49
304NORIF Sturla (550)+1:50:24Joachim Knudsen1:04:13
305FINOK Botnia (326)+1:50:25Bernt Slotte1:16:02
306FINIF Femman 2 (191)+1:50:25Michael Torrkulla1:11:32
307FINAngelniemen Ankkuri 4 (593)+1:50:49Mika Mannervesi1:19:23
308FINReaktor Innovations (530)+1:50:49Pasi Huhtiniemi1:05:40
309FINYlistaron Kilpa-Veljet (184)+1:51:07Heikki Istolahti1:17:35
310NORStavanger Orienteringsklubb (522)+1:51:11Nils John Vestöl1:23:24
311RUSFryazino (239)+1:51:40Dmitry Senin1:13:30
312GBRSheffield University Orient (296)+1:52:24Cat Taylor58:31
313FINHelsingin Suunnistajat 14 (323)+1:52:49Lassi Tervo1:21:38
314NOREmit (364)+1:52:53Svein Granerud1:20:22
315FINVauhtiveijarit (316)+1:52:55Antti Sippola1:10:44
316FINOK Trian 3 (281)+1:52:57Alec Still1:02:11
317FINRasti-Kurikka 2 (151)+1:52:59Janne Keisanen1:03:24
318FINTurun NMKY (376)+1:53:00Jani Vahala1:03:12
319FINNostars (337)+1:53:02Kari Salonen52:31
320RUSKuzmolovo 110 (256)+1:53:04Sergey Ushakov1:02:15
321SWEHagaby GoIF 2 (611)+1:53:11Mikael Andersson1:18:34
322POLWKS SLASK (792)+1:53:40Jakub Toborek1:02:19
323SWEJönköpings OK (382)+1:53:50Adam Löfström1:16:03
324SUIBussola OK 2 (304)+1:53:50Oliver Lienhard1:10:43
325RUSOmega (196)+1:54:06Aleksandr Rybakov1:08:12
326NORIndre Östfold OK (375)+1:54:10Rune Blågestad1:04:47
327FINEspoon Suunta 6 (260)+1:54:12Panu Haaramo1:00:34
328FINJämsän Retki-Veikot 2 (167)+1:54:19Olli Lahtomäki1:04:46
329FINTampereen Pyrintö 6 (455)+1:54:21Aapo Liponkoski1:02:24
330FINDowntown 65 (396)+1:54:44Tatu Kaleva1:19:21
331FINSuunta Jyväskylä 3 (292)+1:54:46Pekka Noponen1:02:38
332FINTosta Lähtee-Team 2 (656)+1:54:48Aleksi Sillanpää1:08:35
333SWEBredaryds SOK (1009)+1:54:56Stefan Johansson1:29:10
334SWEOK Rodhen 2 (357)+1:54:59Jessica Söllvander1:05:11
335FINHollolan Urheilijat -46 (216)+1:55:04Olli Kuokka1:03:01
336SWEIF Rigor (381)+1:55:50Alfred Erdelius1:11:32
337FINPaimion Rasti 5 (405)+1:55:56Leo Haanpää1:18:21
338FINLahden Taimi (289)+1:56:19Veronika Ivanova1:13:20
339FINAnttolan Urheilijat 2 (203)+1:56:20Kalliokoski Toni1:20:15
340FINValkeakosken Haka 4 (775)+1:56:21Marko Haapakangas1:03:26
341FINHämeenlinnan Suunnistajat 3 (279)+1:56:32Jari Erkkilä1:15:14
342NORWing OK (486)+1:56:43Petter Lona1:20:40
343FINJoutsenon Kullervo 2 (432)+1:56:48Reijo Mattinen1:10:59
344FINLatujen kasvatit (1797)+1:56:52Verneri Suhonen1:28:13
345FINKaustisen Pohjan-Veikot (282)+1:56:54Vesa Peltoniemi1:09:39
346FINKuusamon Erä-Veikot (336)+1:56:59Samuli Ervasti1:09:12
347NORModum OL (237)+1:57:01Helge Kopland1:22:12
348FINKaakon Rasti (515)+1:57:08Heikkki Ruokonen1:25:18
349FINRasti-Jussit (349)+1:58:15Jukka Aho1:07:19
350FINLaihian Luja (271)+1:58:58Sami Kuntola1:14:21
351FINKokkolan Suunnistajat 3 (601)+1:58:59Mikko Kukkola1:04:18
352USAOUSA (421)+1:59:03Essi Roininen1:45:43
353FINSuunta Jyväskylä 5 (354)+1:59:45Topi Laakso1:03:18
354FINEx-Legends (229)+2:00:01Mauri Laasonen1:10:10
355SWETriona (1840)+2:00:02Jens Werner1:03:54
356FINRasti-Jyry (483)+2:00:03Tommi Seitajoki1:09:24
357FINHelsingin Suunnistajat 4 (369)+2:00:09Heikki Pajuoja1:10:03
358SWEKOMPISARNA (310)+2:00:16Erik Åkesson1:14:13
359RUSUltra (145)+2:00:16Senina Mariia1:07:04
360ESTSK100 (273)+2:00:18Ahtijainen Riho1:12:33
361FINAlatornion Pirkat (365)+2:00:28Tero Hihnala1:14:32
362FINSK Uusi 3 (511)+2:00:33Jaakko Salomäki59:00
363FINPussin Kiristäjät (533)+2:00:35Joona Putkonen1:09:07
364FINRasti E4 (300)+2:00:42Seppo Myyryläinen1:15:39
365ESTVärska OK Peko (265)+2:00:45Meelis Mälberg1:18:24
366FINLeppävaaran Sisu (956)+2:00:46Mauri Tolvanen1:24:34
367SWEÄrla IF 3 (587)+2:00:50Emelie Walheim1:20:31
368SWEEksjö SOK 3 (295)+2:00:53Lars Nordgren1:10:41
369FINKymin Suunnistajat 2 (402)+2:00:56Jukka Tani1:12:44
370FINTuusulan Tallaajat (521)+2:00:57Mikko Ylönen1:12:22
371FINHelppoRasti (413)+2:01:11Antti Vigelius1:24:21
372FINLammin Säkiä (311)+2:01:16Harri Veijola1:14:15
373FINTeam Olli Jokinen (571)+2:01:18Lauri Hyytiäinen1:17:24
374LTUOK Fortuna (665)+2:02:12Raimundas Kondrotas1:16:01
375FINOulun Tarmo (645)+2:02:17Mikael Väliheikki1:30:16
376FINKoovee 6 (497)+2:02:22Jyri Rantala1:01:18
377FINSappion Veikot (643)+2:02:23Markku Autio1:28:09
378FINKarjaan Ura (481)+2:02:24Milko Lehto1:08:19
379SWENxtgeneration OL (1864)+2:02:27Johan Ekelöv1:11:46
380FIN86. Kadettikurssi (480)+2:02:27Väisänen Tapani1:26:03
381FINValkeakosken Haka 2 (454)+2:03:09Eerik Aaltio1:14:56
382FINInbetweeners (1783)+2:03:30Väinö Lintula1:18:03
383FINIF Minken (491)+2:03:35Jörgensen Andreas1:15:33
384FINLaitilan Jyske (449)+2:05:13Jussi Elo1:12:19
385LTUAzuolas 2 (595)+2:05:23Genadijus Jonauskas1:16:22
386FINMS Parma 5 (479)+2:05:39Ville Suuronen1:14:53
387FINHauhon Sisu 2 (706)+2:05:59Jussi Lempinen1:13:28
388SWEOK Tisaren 3 (250)+2:06:07Line Sölberg1:18:16
389FINOunasvaaran Hiihtoseura (344)+2:06:07Aino Rantala1:20:46
390NOROppsal orientering 2 (340)+2:06:09Ask Olaussen1:16:40
391FINTeam Lactic Acid (420)+2:06:28Heikki Lepistö1:31:06
392FINOK Trian 4 (531)+2:07:09Pekka Vuorinen1:07:02
393FINTeräselementti Skogsmårdarn (263)+2:07:13Tomi Mikkonen1:07:21
394FINJalasjärven Jalas (428)+2:07:16Anttoni Hilli1:22:50
395SWESundbybergs IK 2 (585)+2:07:18Eskil Widehag1:11:03
396SWEOK Älvsjö Örby (1065)+2:07:24Johan Karlsson1:15:49
397FINViimeiset pirkkalaiset (395)+2:07:32Ari Saarijärvi1:07:12
398HUNPannon Supersonics (138)+2:07:32Gabor Domonyik1:13:45
399NORVang OL (451)+2:07:35Ingvild Gjessing1:11:42
400RUSYaroslavl (286)+2:07:36Evgenii Rogovskii1:07:30
401FINTampereen Pyrintö 7 (341)+2:07:36Lauri Kahila1:13:08
402FINRasti Elmo (608)+2:07:38Hallvard Koren1:11:57
403FINPälkäneen Luja-Lukko (615)+2:07:38Tuomas Tikka1:17:11
404FINLaskuvarjojääkärikilta (406)+2:07:39Juuso Huhturi1:18:57
405FINNärpes OK (423)+2:07:40Lucas Mylläri1:17:41
406FIN7 Oikein (1702)+2:07:42Jussi Kivelä55:53
407LATOK Kapa 2 (325)+2:07:43Emils Lieknins59:50
408NORTönsberg og omegn OL (505)+2:07:44Sondre Evensen1:10:01
409NORRaumar Orientering (251)+2:07:47Simen Elvhaug1:06:39
410FINPaimion Rasti 4 (352)+2:07:47Aapo Virtanen1:36:52
411FINEspoon Suunta 12 (1563)+2:07:51Luukas Karelo1:18:15
412FINSK Kanantaluttajat (646)+2:07:53Jani Kohonen1:22:29
413SWETumba-Mälarhöjden OK (1068)+2:07:55Thomas Eriksson1:32:44
414FINSuunta Jurva (583)+2:07:55Mikko Maunumäki1:12:12
415SWELeksands OK (461)+2:08:02Markus Halvarsson1:24:14
416LATZiemelkurzeme OK (280)+2:08:16Einars Sillers1:19:04
417FINSettiäijät (886)+2:08:19Asko Hämäläinen1:05:10
418NORYoung Boys Kongsberg (832)+2:09:03Öivind Myhre1:25:00
419FINJyväskylän Metsänkävijät (527)+2:09:05Sanna Kauppinen1:29:40
420SLOMariborski orientacijski kl (360)+2:09:07Gregor Anderluh1:17:40
421FINRastiPiikkiö (322)+2:09:07Jukka Honkasaari1:18:50
422RUS7RUN Spb (1689)+2:09:10Denis Zelomonov1:04:42
423FINAron Haka (602)+2:09:11Matti Kattilakoski1:10:01
424FINLapuan Virkiä 3 (1082)+2:09:12Harri Pajula1:06:09
425RUSVyborg-orientir (450)+2:09:15Anton Kosorukov1:26:04
426FINRasti-Lukko (108)+2:09:16Timi Niemensivu1:13:10
427FINTeam Kuraporras (418)+2:09:22Jukka Kaiponen1:29:56
428SWEJärfälla OK 2 (568)+2:10:11Ola Bovallius1:07:59
429FINSavon Suunta (299)+2:10:15Kai Törmikoski1:15:13
430FINBertelin pojat (560)+2:10:18Ari Jutila1:20:07
431FINSuunta 2000 (490)+2:10:21Mikko Vapa1:20:08
432SWEGävle OK 2 (330)+2:10:21Alfred Liljeström1:05:54
433SWEFinspångs SOK 2 (440)+2:10:28Magnus Engström1:22:02
434FINHyvinkään Rasti 2 (358)+2:10:37Tapani Partanen1:09:00
435FINPetolintu (496)+2:11:36Turo Lindqvist1:10:14
436SWESödertälje Nykvarn Orienter 4 (1450)+2:11:53Sofia Wigle1:16:21
437SUIOLC Kapreolo (243)+2:12:03Stefan Schlatter1:09:48
438FINOK Trian 10 (634)+2:12:05Stefan Karlsson1:10:57
439FINSiilin Rasti 2 (361)+2:12:13Pauli Kukkola1:06:32
440FINKeski-Karjalan Rasti (394)+2:12:16Timo Hynninen1:34:49
441FINUV SISSIT (693)+2:12:17Henrik Nyrhinen1:10:41
442FINRaja-Karjalan Suunnistajat 2 (1259)+2:12:19Samu Kuusio1:30:04
443FINKorven Honka (327)+2:12:21Olli Lehtonen1:16:43
444FINSK Mortis (567)+2:12:22Ossi Peltokangas1:16:56
445SWEAttunda OK 2 (536)+2:12:22Samuel Linden1:05:23
446FINUtin Jääkärirykmentti (1971)+2:12:24Jari Kielenniva1:11:48
447FINLounais-Hämeen Rasti (649)+2:12:26Marko Juhala1:22:46
448FINLinnankiertäjät (764)+2:12:33VP Ronkainen1:12:39
449FINOK Terjärv (298)+2:12:34Jonny Forsen1:01:21
450FINAnjalan Liitto (214)+2:12:43Samu Pylvänäinen1:36:29
451FINKeuruun Kisailijat (153)+2:12:53Niina Kauppinen1:32:01
452SWEOK Klemmingen (1967)+2:13:00Stefan Carlsson1:25:38
453SWEOK Ravinen 4 (328)+2:13:26Albin Lindskog1:06:01
454FINTeam Kymppiremontit (569)+2:13:39Antti Ojala1:14:03
455FINNivalan Suunnistajat (526)+2:14:13Harri Jokela1:17:39
456RUSLegenda (231)+2:14:25Valeriy Pautov1:14:33
457FINOK77 9 (1409)+2:14:26Benjamin Korento1:15:07
458SWEMyggans OS (353)+2:15:04Per Hult1:11:58
459FINKankaan Häkkiset (1860)+2:15:06Matti Häkkinen1:22:59
460NORTeam Johnny (462)+2:15:16Bent-Joar Wang1:22:22
461FINIF Brahe 2 (368)+2:15:19Anders Björklund1:05:24
462NORStjördals-Blink Orientering (429)+2:15:34Solveig Vassenden1:19:02
463FINSotkamon Jymy 2 (425)+2:15:36Mika Tuononen1:15:31
464FINIntersport (390)+2:15:50Harri Hollo1:25:58
465RUSOrienta SKI-O 3 (1332)+2:17:02Aleksandr Taymanov1:29:45
466FINRastivarsat 2 (290)+2:17:09Markku Hämäläinen1:14:42
467NORNTNUI 5 (1964)+2:17:10Tonje Aashein Nymark1:12:29
468FINIlomantsin Urheilijat (315)+2:17:16Juha Koivusalo1:15:11
469FINSaloisten Reipas (424)+2:17:17Harri Lammi1:23:10
470SWENynäshamns OK (1034)+2:17:22Johan Högberg1:19:52
471SWEDela 2 (257)+2:17:29Anders Widegren1:15:51
472SWETacton Systems AB (614)+2:17:33Per Wolgast1:36:02
473LATBurkanciems OK (221)+2:17:40Aldis Leitlands1:46:54
474FINPargas IF 2 (750)+2:17:42Simon Engström1:07:00
475FINAnnila (1801)+2:17:42Silja Annila1:22:39
476SWEOK Kolmården 2 (1573)+2:17:53Kjell Josefsson1:31:58
477FINRamboll Finland (998)+2:18:14Harri Koskinen1:11:41
478FINHerraseura (411)+2:18:34Matti Timonen1:18:46
479FINSaarijärven Pullistus (348)+2:18:38Mikko Ketola1:16:11
480FINTampereen Yritys (1058)+2:18:41Jeri Koponen1:15:57
481FINA-luokan kiiturit (1784)+2:18:43Elsa Ankelo1:13:53
482NORÖk-94 (495)+2:18:51Stein Mella1:16:23
483SWEKFUM Örebro OK 2 (716)+2:19:28Sören Forsberg1:12:46
484SWETullinge SK 4 (372)+2:19:30Anna Ställberg58:52
485FINKeparDI (699)+2:19:52Suvi Harju1:18:52
486FINStora Enso Metsä (579)+2:20:19Urpo Särkkä1:05:20
487FINSK Pohjantähti 3 (519)+2:20:23Matti Hautala1:16:51
488FINLappeen Riento 3 (403)+2:20:30Igor Gorbatenkov1:34:39
489SWEKOMPISARNA 2 (1665)+2:20:37Björn Lovang1:23:09
490SWERånäs OK (400)+2:20:46Roger Tynell1:09:25
491NORVerdal OK (356)+2:20:58Tor Ove Hallem1:29:41
492FINPitäjänmäen Tarmo (642)+2:21:06Juhani Tarvainen1:36:00
493FINOK77 3 (469)+2:21:14Ville Pasanen1:15:06
494FINK-SR rajatoimisto (612)+2:21:39Thomas Henmyr1:23:54
495FINTurun Metsänkävijät 4 (245)+2:21:45Elisa N. Mäkinen1:04:39
496FINLahden Suunnistajat -37 8 (1588)+2:22:05Niilo Ahonen1:26:53
497FINIF Brahe 3 (551)+2:22:06Mattias Gripenberg1:26:43
498FINVeikkaus (683)+2:22:23Kauno Saario1:19:56
499FINSiilin Rasti 3 (692)+2:22:24Juha Pietarinen1:15:29
500FINRastitykki (589)+2:22:27Juho Pietilänaho1:17:33
501SWEOK Enen (472)+2:22:29Lilja Adam1:31:28
502FINRasti-Nokia (366)+2:22:30Eemil Koskinen1:10:36
503FINEnonkosken Urheilijat (517)+2:22:59Usko Karvinen1:14:33
504FINPirkkalan Hiihtäjät (671)+2:23:10Saarijärvi Rami1:16:11
505FINNastolan Terä (436)+2:23:13Ville Laine1:21:37
506GBRForth Valley Orienteers (903)+2:23:32Gary Longhurst1:20:43
507FINTurun Metsänkävijät 6 (426)+2:23:36Hannu Arki1:22:09
508FINSappi Kirkniemi (513)+2:23:43Ari Manninen1:33:38
509SWEUMA Idrottsförening (470)+2:23:50Dan Hörnell1:11:51
510SWEFalköpings AIK OK (456)+2:24:01Anders el Sträng1:27:14
511FINSocca (437)+2:24:22Ari Itälä1:35:08
512RUSOmega 3 (603)+2:24:42Sergey Balandinskiy1:07:07
513FINPihkatapit Ambiotica (630)+2:24:45Keijo Hämäläinen1:10:51
514FINMusta Neliö (582)+2:24:48Joakim Pyttynen1:13:23
515FINVihtavuoren Pamaus 2 (720)+2:24:56Henrik Karelo1:05:07
516FINRasti-Lukko 2 (446)+2:25:02Juho Nupponen1:14:19
517FINFTA (733)+2:25:12Venla Kinnala1:02:32
518FINTelemark Team Örn (313)+2:25:13Hannu Turpeinen1:26:01
519FINS-Yöosuustoiminta (573)+2:25:17Robert Biskop1:30:20
520FINSäkkijärven Hyppälän Nuoris (723)+2:25:19Tuomas Rämä1:08:05
521FINRasti-Vihti (383)+2:25:22Jani Koponen1:27:39
522FINYlä-Karjalan Sepot ja Eerot (1865)+2:25:27Risto Salmela1:25:33
523FINJoensuun SuppaKetut (698)+2:25:40Seppo Turpeinen1:23:57
524LATZiemelkurzeme OK 2 (748)+2:25:43Maris Ivanans1:12:50
525ESTRAE ROK (338)+2:25:53Raivo Erik1:36:43
526LATOK Arona (274)+2:25:56Normunds Berzins1:15:25
527LATOK Meridians 3 (729)+2:25:56Andris Salduksnis1:13:17
528FINSuunnaton Into (604)+2:26:03Rauno Vuori1:20:27
529FINTyrwään Woima (545)+2:26:06Aku Pyymäki1:08:05
530GEROSC Hamburg (385)+2:26:06Carsten Ripke1:20:43
531FINSK Määrämiehet (756)+2:26:07Veli-Matti Hulkko1:08:40
532ESTPuujalad (416)+2:26:09Marit Zahkna1:30:51
533NOROK Sköynar (995)+2:26:12Morten Svendgård1:18:06
534SWECentrum OK Stockholm 2 (863)+2:26:13Jonas Lindholm1:04:21
535FINKauhajoen Karhu (624)+2:26:26Harri Laine1:26:36
536FINGasum (664)+2:26:34Viljami Kinnunen1:24:08
537FINMaarian Mahti (397)+2:26:35Mika Venho1:12:30
538FINJahtimiehet (1757)+2:26:53Maiju Oksanen1:07:32
539FINLoimaan Jankko (695)+2:27:29Keijo Hongisto1:25:00
540FINOC Toffee (473)+2:28:28Hanna Koskinen1:15:00
541RUSOmega 2 (285)+2:28:32Sergey Pirogov1:13:13
542FINKuortaneen Kunto (543)+2:29:42Jorma Yli-Kaatiala1:23:10
543FINMosapajannevan Karpaasit (1957)+2:30:01Johannes Korpijaakko1:35:51
544ESTOK Pölva Kobras 2 (617)+2:30:52August Jakobson1:05:07
545FINOK Pojkarnas Natt (309)+2:31:11Tuomas Soininen1:16:13
546SWEAlfta ÖSA OK (287)+2:31:15Magnus Unborg1:34:09
547FINBeach Boys (572)+2:31:16Anssi Poutanen1:20:00
548FINKangasniemen Kalske (525)+2:31:17Pekka Valkonen1:08:55
549FINKortesjärven Järvi-Veikot (422)+2:31:19Heikki Hakala1:24:38
550ESTOK Põrgupõhja (555)+2:31:23Argo Kauge1:20:15
551FINVesaisen Pojat (410)+2:31:25Lasse Westerholm1:09:33
552SWETäby OK 2 (443)+2:31:26Robin Westerlund1:09:05
553FINItä-Päijänteen Rasti (485)+2:31:26Kimmo Hytönen1:20:09
554FINOlavin Rasti 2 (417)+2:31:34Jarmo Munck1:16:02
555SWEForsa OK / Ljusdals OK (1045)+2:31:35Nicklas Öst1:24:39
556FINPekan Ponit (639)+2:31:43Anna Westerlund1:25:30
557FINKuusankosken Urheiluseura (552)+2:31:45Sanna Karjalainen1:24:03
558FINViitasaaren Suunta (452)+2:31:46Lauri Pietiläinen1:42:50
559FINJoosehukku (529)+2:31:46Emilia Ståhlberg1:02:56
560FINVaalan Karhu (363)+2:31:49Jarno Seppänen1:25:05
561FINLuumäen Rasti (373)+2:31:52Juha Inkilä1:20:31
562FINOulun Poliisiurheilijat (982)+2:31:54Ilkka Riikola1:25:28
563LAT30draugi.lv (388)+2:31:57Juris Varess1:32:06
564FINRR Vilttiketju (474)+2:31:58Eero Kuulasmaa1:12:08
565FINMS Parma 6 (622)+2:32:04Osmo Viili1:14:31
566FINTarpian Suunta (817)+2:32:25Pietari Korhonen1:07:50
567FINYlivieskan Kuula (489)+2:32:28Kari Nivala1:10:38
568FINUroskarhut (1909)+2:32:29Ville Sampolahti1:46:30
569FINHelsingin Suunnistajat 13 (1364)+2:32:51Jouni Savelainen1:17:41
570FINMaavoimien Esikunta (374)+2:33:23Mika Rautio1:13:53
571FINRasti-Nokia 2 (503)+2:33:25Mikael Koskinen1:23:56
572ESTRakvere OK (674)+2:33:30Siim Turban1:11:05
573FINRokkakoski SK (576)+2:33:37Eero Rötsä1:21:50
574FINFirstbeat (1018)+2:33:39Mikke Salminen1:14:12
575SWESnättringe SK 3 (1213)+2:33:40Erik Lidström Lauri1:11:23
576FINEura-Kauttuan Urheilijat (945)+2:33:46Rami Helppolainen1:28:06
577FINKajaanin Suunnistajat (477)+2:33:50Konsta Korhonen1:11:00
578FINSuunta-Sepot 2 (684)+2:34:01Tuomas Asikainen1:12:01
579SWETibro OK (851)+2:34:03Lukas Andren1:11:23
580FINPudasjärven Urheilijat (346)+2:34:05Marko Siira1:15:47
581FINHankasalmen Hanka (534)+2:34:09Joonas Hänninen1:24:21
582FINOK Jorren (590)+2:34:09Patrik Ahlbäck1:10:05
583FINHiukkasen Hukassa (445)+2:34:13Mari Seppänen1:11:19
584GBRBOK-Kaukaa haettu 2 (493)+2:34:14Alice Bedwell1:25:02
585FINMäntsälän Urheilijat (339)+2:34:15Heikki Saarinen1:12:57
586FINLeppäsalmi SK (415)+2:34:17Päivi Leppäsalmi1:33:34
587FINJ-Town O Bros (618)+2:34:17Jyri Siivonen1:28:29
588FINToimen Pojat (559)+2:34:19Mikko Laakkonen1:22:07
589FINSweco (1240)+2:34:22Jari Rannikko1:21:21
590FINEpilän Esa (578)+2:34:25Eero Heino1:25:39
591FINPeab (564)+2:34:28Veijo Kujanen1:34:32
592FINSerkkujen yö (879)+2:34:30Panu Valjakka1:28:08
593FINYläneen Kiri (812)+2:34:30Tuomas Salminen1:22:52
594ESTLSF Pronoking Team (502)+2:34:40Margus Andresson1:22:54
595FINHakuliset (540)+2:34:50Paula Hakulinen1:25:23
596FINTeam Opintotuki (928)+2:35:00Aki Alitalo1:00:09
597FINLammin Säkiä 2 (596)+2:35:18Sampo Huostila1:28:04
598LATOK Saldus 2 (384)+2:35:19Emils Vainovskis1:06:45
599SWEValbo AIF (648)+2:35:28Håkan Persson1:18:53
600FINOC Puisto (662)+2:35:53Eerik Skyttä1:13:41
601FINPyhät Miehet (494)+2:35:55Harri Mehto1:26:31
602SWEIFK Lidingö SOK 3 (597)+2:36:10Tapani Mattus1:19:41
603FINAivan Sama (518)+2:36:23Samppa Yliniemelä1:34:54
604FINKerkesix (791)+2:36:28Kaimo Lisitsin1:13:52
605FINSuuntavaisto SK (509)+2:37:53Juho Koskinen1:12:02
606FINJuuan Jänne (670)+2:38:16Eero Simanainen1:18:32
607FINKyrös-Rasti (873)+2:38:40Mikko Mänty1:27:28
608FINOK Raseborg 2 (308)+2:38:45Peter Sjöholm1:20:12
609FINIitin Pyrintö (465)+2:39:10Peetu Ahokas1:26:46
610LATAluksne (334)+2:39:21Vilnis Velkeris1:30:49
611FINIhqumursuhuppelit4never (1734)+2:39:36Vuokko Suutari1:22:18
612FINSuunnaton YliValta (1688)+2:40:11Lassi Valtanen1:13:59
613FINTuuripellet (537)+2:40:17Antti Ryytty1:33:14
614FINHellanmaan Teräs (500)+2:40:20Ilkka Pajula1:40:27
615FINJukola 2003 Sulkava (999)+2:40:32Asko Toropainen1:21:16
616FINPunkalaitumen Kunto (499)+2:41:02Osmo Nummelin1:14:40
617FIN007Hyyppä (784)+2:41:21Milja Hyyppä1:14:43
618SWEOK Kullingshof (663)+2:41:48Rasmus Bäck1:33:26
619FINRajamäen Rykmentti 4 (669)+2:41:49Arto Niemi1:02:49
620FINTeam Azure (779)+2:41:51Juha Karppinen1:15:15
621FINSuunta Jyväskylä 6 (1479)+2:42:00Jaakko Lahti1:22:20
622FINTeam Happonen (628)+2:42:03Harri Happonen1:24:43
623NORVang OL 2 (565)+2:42:05Henning Jordheim1:28:15
624FINSAL (785)+2:42:07Antero Laukkanen1:31:58
625FINKuusiston Jylhä (538)+2:42:09Kari Heikura1:13:45
626FINPyrinnön tytöt (549)+2:42:19Saana Vahvelainen1:22:48
627FINRasti-Nokia 3 (1043)+2:42:21Timo Mustikkamaa1:19:11
628FINPanssariprikaati (431)+2:42:23Tatu Pulkkinen1:23:18
629FINArk United (575)+2:42:24Jenny Vainio1:31:10
630FINViVi Master (528)+2:42:26Petri Teittinen1:16:17
631FINHimangan Urheilijat (742)+2:42:29Santeri Makela1:22:35
632FINPullin serkut (577)+2:42:34Timo Pulli1:30:57
633FINTeam Electrofit (1343)+2:42:35Hilla Rudanko1:42:58
634FINKemiön Kiilat (619)+2:42:36Olli Vesalainen1:38:11
635FINSappion Veikot 2 (1501)+2:42:37Tuomas Autio1:14:03
636FINEspoon Suunta 14 (1414)+2:42:39Harri Jakobsson1:39:51
637FINJyväskylän amk (507)+2:42:39Kari Hytönen1:14:47
638FINSuomen Suunnistusliitto (1047)+2:42:42Timo Ritakallio1:34:57
639FINKalvolan Keihäs (435)+2:42:48Oskari Aumo1:16:59
640LATSurikati (658)+2:42:49Zukulis Sandis1:26:29
641FINSuunta Jyväskylä 4 (434)+2:42:50Simo Klemettinen1:17:25
642FINKannuksen Ura (606)+2:42:51Kai Harju1:23:17
643FINAngelniemen Ankkuri 5 (1628)+2:42:53Juha Vasarainen1:25:13
644FINPeikot Hiihto (685)+2:42:56Kim Riski1:38:03
645FINLahden Suunnistajat -37 7 (1133)+2:42:57Henri Arvela1:24:23
646FINEHS Espoon Hurjimmat Sivako (620)+2:42:57Aino Soininen1:48:08
647FINJussis seven (676)+2:42:59Jere Kavander1:15:50
648FINLahden Suunnistajat -37 6 (1178)+2:43:02Kari Valonen1:18:40
649FINVarma Peesi (1911)+2:43:04Juha Niemi1:31:54
650FINKarsu.fi (647)+2:43:05Pasi Markkanen1:29:28
651FINVaasan Suunnistajat (504)+2:43:06Markku Valtari1:26:39
652FINKultaiset Karhut (430)+2:43:07Eero Särkilahti1:25:13
653LATIK Auseklis 5 (377)+2:43:16Emils Lazdans1:21:17
654FINRajamäen Rykmentti 3 (448)+2:43:20Nikanor Pitkänen1:17:21
655FINKeravan Urheilijat (553)+2:43:24Mikael Fogelholm1:18:52
656FINPaimion Rasti 6 (548)+2:43:25Antti Veijalainen1:01:53
657FINRasti 88 2 (433)+2:43:27Markku Korpela1:19:02
658FINLaiskanpulskeet Jallit (721)+2:43:28Vesa-Pekka Jalli1:23:35
659FINIkaalisten Nouseva-Voima 5 (771)+2:43:33Nico Toivanen1:31:36
660FINEtulan veljekset (546)+2:43:33Terho Etula1:50:01
661FINMiehikkälän Vilkas (398)+2:43:36Heli Urpalainen1:16:09
662FINNenosen veljekset (668)+2:43:45Juho Nenonen1:19:03
663FINRajamäen Rykmentti 5 (1070)+2:43:47Atte Himilä1:19:03
664RUSOrienta SKI-O 2 (1592)+2:43:49Yaroslav Shvedov1:17:44
665FINPET orienteering Finland (820)+2:43:49Sami Vähätalo1:18:23
666FINOK Trian 5 (498)+2:43:55Patrik Stark1:18:50
667FINMaasotakoulu LPR (636)+2:43:57Hanna Koikkalainen1:24:13
668FINAS Skinnarila (609)+2:44:05Paavo Leinonen1:32:58
669SWEOK Orion 2 (1310)+2:44:05Lena Swartz1:25:52
670FINVanutoppahousut (854)+2:44:06Valtteri Tetri1:19:39
671FINHiidenkiertäjät 6 (623)+2:44:09Jarmo Savela1:23:39
672FINSievin Sisu (862)+2:44:12Kaapo Paaso1:18:05
673FINKonserni (749)+2:44:16Niko Siltanen1:26:23
674FINEssity Finland (1091)+2:44:19Kari-Pekka Poutiainen1:26:24
675FINIivolan Team (1186)+2:44:22Tero Kiiski1:27:12
676FINPyhäjärven Pohti (1006)+2:44:29Eveliina Lintula1:29:17
677FINIF Åland (655)+2:44:34Tor-Olof Blomster1:34:03
678FINLuolamiehet (644)+2:44:36Kalle Rauvola1:37:38
679FINSoisalon Saaren Pummiveikot (904)+2:44:37Anna Konttinen1:42:58
680FINKärkölän Kisa-Veikot (1251)+2:44:39Onni-Kalle Lahdelma1:22:47
681LATOK Meridians 2 (333)+2:44:53Nauris Spalvins1:09:13
682FINPerttelin Peikot (638)+2:45:10Simo Rinne1:22:36
683FINHönöt SK (900)+2:45:17Timo Rainio1:34:02
684FINKoskelankylän Riento 2 (888)+2:45:31Mikael Tervaskanto1:23:37
685FINTeam Spiritual Saramäki (600)+2:45:36Vesa Saramäki1:24:01
686FINRasti-Jussit 3 (651)+2:45:37Saku Helin1:16:14
687FINLänsi-Rajan Rasti (734)+2:45:43Petri Hannila1:26:35
688SWEVästerås SOK 2 (1515)+2:45:45Martin Sandqvist1:14:09
689FINYIT Suomi (588)+2:46:50Vesa Rönty1:20:25
690FINRastikarhut 3 (329)+2:47:28Vesa Mäkelä1:04:12
691FINIF Femman 3 (478)+2:47:39Magnus Torrkulla1:13:15
692SWEWaxholms OK (1073)+2:47:42Kjell Nordqvist1:35:57
693FINMurut (399)+2:47:47Sara Liukkonen1:28:13
694FINInkeroisten Terho (305)+2:47:49Sergey Peshikov1:10:10
695FINPihkaniskat 7 (438)+2:48:16Seppo Kuokkanen1:31:15
696FINIisalmen Visa (1161)+2:49:39Iida-Liisa Kuokka1:04:35
697FINKainuun Prikaati (772)+2:49:49Antti Kuparinen1:22:54
698FINRasti-Jussit 2 (404)+2:50:24Ville Pitkänen1:10:06
699FINRastipukit (557)+2:50:34Timo Hämeen-Anttila1:26:00
700SWEMarkbygdens OK 2 (535)+2:50:38Urban Sörqvist1:27:33
701FINRempsun Metalli (702)+2:50:40Elina Liuha1:12:35
702FINLånggubbarnas (1794)+2:50:42Timo Mikkonen1:22:41
703GBRSouth London Orienteers (520)+2:50:48Heikki Palosuo1:50:27
704FINPohjankyrön Rasti (380)+2:50:52Mikko Rinta1:16:33
705FINNykyaikaiset 5-ottelijat (1132)+2:51:19Bernat Ledesma1:24:58
706FINKiipeilykerho Vertikaali (1746)+2:51:20Pekka Lylykorpi1:22:19
707FINSK Porrassalmi (700)+2:51:22Mikko Pylkkänen1:26:53
708FINEspoon Akilles Venlat (714)+2:51:35Maria Wallikivi1:24:49
709FINNavi 7 (1059)+2:52:46Teemu Pajunen1:12:03
710LATIK Auseklis 4 (798)+2:53:25Emils Saulite1:07:40
711FINRaula Team (1110)+2:53:38Helena Raula1:24:00
712FINKönnin Kuokkamiehet (983)+2:53:45Kimmo Paananen1:34:56
713FINTurun Suunnistajat 4 (697)+2:53:53Ari Karhilahti1:22:52
714FINOlarin Omat Pojat (844)+2:53:54Leo Koskenvuo1:19:27
715NORLorry Classic (1809)+2:53:58Vemund Kongsnes1:07:39
716FINKuopion Reserviupseerikerho (314)+2:54:03Jussi Linnaranta1:53:49
717FINTuomenmarjat (1321)+2:54:05Eerik Pakarinen1:28:25
718FINAuran Vannas (850)+2:54:10Nikolai Niemi1:28:20
719FINP-K maakuntakomppania (1020)+2:54:13Mika Käyhkö1:23:13
720FINLauttapartio (1096)+2:54:14Mikko Walden1:16:55
721FINValkeakosken Haka 6 (1252)+2:54:17Reijo Olli1:34:15
722FINKouvolan Suunnistajat 5 (872)+2:54:20Jarkko Tynys1:19:36
723FINKuusiston Jylhä 2 (1800)+2:54:21Anssi Vänskä1:25:57
724FINJVK-Pojat (1806)+2:54:24Jyrki Itkonen1:35:09
725FINEKI (1162)+2:54:27Joonas Lehtonen1:27:05
726FINTippausmonsterit (833)+2:54:27Henri Heinonen1:29:42
727FINLaihian Luja 3 (802)+2:54:29Merja Kuusisto1:09:17
728FINOK Botnia 3 (942)+2:54:33Eero Pulkkinen1:43:14
729NORIF Sturla 2 (1226)+2:54:33Rune Sörensen1:17:46
730FINIlmatorjunta (837)+2:54:34Tuomas Hirvo1:27:25
731FINVaasan Suunnistajat 2 (561)+2:54:35Eemeli Rinta-Koski1:12:27
732FINOscar Software (1189)+2:54:37Pekka Mäki1:09:07
733FINUrjalan Urheilijat (944)+2:54:38Panu Koivula1:16:37
734FINUlvilan Ura 2 (934)+2:54:38Ilmo Haikonen1:32:25
735FINSeinäjoen Hs biathlon (1919)+2:54:39Markus Näsi1:23:04
736SWESkattkärrs SOK (758)+2:54:40Ann Hyvönen1:30:48
737FINSK Vuoksi 2 (542)+2:54:42Simo Villanen1:11:03
738FINPuolangan Ryhti (760)+2:54:46Stefano Zonato1:40:48
739FINMalax IF 2 (1141)+2:54:47Johan Solvin1:33:33
740FINSuomusjärven Sisu 2 (884)+2:54:49Reino Sinnelä1:25:14
741FINOulun Raksa (830)+2:54:53Tommi Poutiainen1:35:44
742FINNärpes OK 2 (910)+2:54:54Björn Forsén1:40:50
743FINValkealan Kajo (475)+2:54:56Teijo Suurpää1:24:51
744FINTeam Nässäri (1690)+2:55:07Virta Jukka1:29:16
745FINPönttövuoren Peikot (1030)+2:55:08Teuvo Slant1:17:16
746SWESkogsluffarnas OK (943)+2:55:08Johan Tirén1:27:46
747FINNabla (1044)+2:55:09Tatu Kuusisto1:09:11
748FINEvitskog FBK r.f. (805)+2:55:11Peter Sandfors1:31:00
749FINNurmonjoen Tukki (1144)+2:55:15Jarkko Nikkilä1:35:48
750FINBebbes Busar (1854)+2:55:23Johanna von Frenckell1:16:41
751FINLapin Veikot (459)+2:55:24Mervi Maijala1:42:57
752FINVehkalahden Veikot 4 (629)+2:55:44Leena Lehtoranta1:22:34
753FINOunasvaaran Hiihtoseura 3 (899)+2:55:46Martti Anttila1:21:18
754FINSaint-Gobain Finland (1760)+2:55:52Olli Nikula1:30:53
755FINKeravan Urheilijat 2 (562)+2:55:55Pauli Juutilainen1:06:21
756FINOutotec (1119)+2:55:55Kjell Winther1:09:51
757FINAri Pojjaat (776)+2:56:01Ilari Jalli1:15:49
758FINLiperin Taimi (824)+2:56:12Kristian Sotti1:10:51
759FINKankaanpään Kalevankiertäjä (1821)+2:56:24Joni Kujansuu1:09:03
760FINFunctio Laesa (1452)+2:56:28Ella-Noora Rahkola1:10:20
761POLOK!Sport (558)+2:56:32Robert Dragowski1:18:25
762FINRasti-Ukko Lauma (1008)+2:56:34Heikki Malmlund1:27:17
763FINTampereen Pyrintö 11 (1281)+2:56:34Jari Heiskanen1:10:38
764FINLopen Uupuneet (666)+2:56:37Pekka Tuomikoski1:39:07
765FINHarhaveikot (1063)+2:56:38Markus Vihavainen1:30:34
766FINMalax IF (902)+2:56:44Emil Holmback1:38:01
767FINHelsingin Suunnistajat 16 (523)+2:56:48Åge Liljeström1:32:13
768FINKymin Suunnistajat 4 (858)+2:56:53Ilpo Pitkäniemi1:13:40
769FINKoovee 8 (1212)+2:56:58Janne Manninen1:18:28
770SWECentrum OK Stockholm 3 (730)+2:56:59Oskar Karlin1:05:32
771FINJääkäriprikaati (484)+2:57:09Jani Toivanen1:27:32
772FINOK77 4 (610)+2:57:12Anders af Hällström1:33:06
773FINLahden Suunnistajat -37 5 (1268)+2:57:14Aapo Granqvist1:05:54
774FINAkateemiset luonnon ystävät (1000)+2:57:17Sakari Suominen1:29:52
775FINKeski-Vantaan Suunnistajat (1278)+2:57:20Juhana Pollari1:32:48
776FINMS Parma 8 (916)+2:57:22Sauli Rannikko1:23:08
777FINHäröt Lampaat (1013)+2:57:24Esa Kiiski1:31:05
778FINPitkäjärven Vaeltajat (524)+2:57:27Olli Tunkelo1:29:22
779FINRasti-Lukko 3 (980)+2:57:33Vesa-Ville Väänänen1:26:16
780FINLuonnonvarakeskus (813)+2:57:38Terhi Latvala1:26:18
781FINTamrock (869)+2:57:41Jarmo Rantanen1:44:54
782FINTornator (907)+2:58:13Piia Ivakko1:08:23
783FINSupertalentit (691)+2:58:24Ismo Kiiala1:23:58
784FINJärvenpään Palo (659)+2:58:28Juha Eronen1:13:13
785FINRastiketut (460)+2:58:35Heikki Linna1:32:46
786FINAlahärmän Kisa (652)+2:58:36Paulus Huhtamäki1:24:41
787FINJudica (917)+2:58:39Elias Tuhola1:30:49
788FINRastivarsat 3 (532)+2:58:41Arto Määttä1:30:59
789SWESkarpnäcks OL (768)+2:58:41Niklas Doyle1:20:53
790FINHelsingin Suunnistajat 5 (278)+2:58:44Iikka Leiniö1:51:54
791FINOC Harharetki (921)+2:58:46Kaj Holmberg1:26:14
792FINNousiaisten Alku (1040)+2:58:49Riku Andersson1:30:51
793FINSomeron Esa (703)+2:58:49Samuli Tuominen1:32:25
794FINKaukaan Lyly (566)+2:58:53Sanna Valkonen1:21:18
795FINValmet Tampere (981)+2:58:55Erkki Jaatinen1:27:46
796FINSaarijärven Pullistus 2 (970)+2:58:55Risto Oksanen1:20:00
797FINEHS Espoon Hurjimmat Sivako 2 (1890)+2:59:02Elias Hannula1:38:37
798FINHämeenlinnan Suunnistajat 2 (152)+2:59:09Olli Jalonen1:49:18
799FINIK Falken 2 (901)+2:59:10Torbjörn Wiklund1:09:14
800FINEspoon Suunta 8 (759)+2:59:18Elli-Anna Suntioinen1:21:07
801FINLappeen Riento 4 (581)+2:59:18Tero Väisänen1:10:20
802FINSaloisten Reipas 2 (1624)+2:59:20Sami Karvonen1:09:48
803BELTrol-Belgium (1081)+2:59:25Andre De Veirman1:19:11
804FINTrimap (1888)+2:59:28Ville Ripatti1:25:49
805FINKanuuna (953)+2:59:31Jouni Vikman1:39:44
806FINMuurlan Vihuri (690)+2:59:33Matti Juva1:29:59
807FINOulunsalon Vasama (1050)+2:59:50Tapani Mäkinen1:49:32
808FINVictorious Secret (891)+2:59:50Kristiina Vaano1:17:22
809SWEGandvik IK (1084)+2:59:52Magnus Lund1:28:45
810FINPietarsaaren Hiihtäjät (897)+2:59:54Tuomo Kujala1:23:45
811FINSatakunnan Lennosto (726)+2:59:54Maria Latvala1:13:55
812FINKokkolan Suunnistajat 4 (797)+3:00:00Terho Taarna1:11:32
813FINSupan Pohjalla (650)+3:00:36Jaakko Koskinen1:31:26
814FINOK77 6 (744)+3:00:43Keijo Talja1:35:40
815SWESkogslöparna 2 (1648)+3:00:44Peter Woxlin1:15:21
816FINSäyneisen Salpa (544)+3:00:49Esa Kettunen1:41:16
817FINHernemäen Porina (717)+3:00:52Tomi Mandelin1:14:43
818SWERånäs OK 2 (793)+3:01:02Håkan Rostö1:36:32
819SWEGustavsbergs OK (836)+3:01:21Herrgård Clas-Göran1:58:47
820SWEKöping-Kolsva OK 2 (1647)+3:01:51Leif Vadman1:36:04
821FINSK Pohjantähti 6 (1494)+3:02:43Jukka Myllylä1:17:08
822FINMustalammen Pallo (709)+3:02:43Pertti Laine1:19:07
823FINRaisu Lumous (631)+3:02:45Kimmo Partanen1:24:19
824FINPäijät-Rasti (751)+3:02:48Heikki Pelkonen1:19:10
825FINRässi-Rasti (770)+3:02:50Matti Vaaja1:12:27
826FINLauttakylän Luja (598)+3:03:03Lasse Varjonen1:27:41
827FINMuuramen Rasti (957)+3:03:13Ensio Lakanen1:22:57
828FINHiiltomiehet 2 (492)+3:04:39Pihla Häkkinen1:04:07
829FINGeodeesi (761)+3:04:39Suomala Joona1:33:44
830FINKeravan Urheilijat 3 (1285)+3:05:20Elmeri Kiviranta1:25:20
831ESTSK Mercury (501)+3:05:23Heidi Sild1:46:03
832FINSuvunSuunta (718)+3:05:26Jyri Kankkunen1:34:15
833FINLankkuan Kyläjoukkue (654)+3:05:31Petri Syrjä1:30:31
834FINAnnikin Voimailijat (1060)+3:05:42Hannes Ikäheimo1:20:21
835FINUSTpro Oy (487)+3:05:48Jyrki Koivulahti1:45:12
836FINSolf IK (633)+3:05:49Kaj Stenvall1:45:40
837FINKalajoen Junkkarit 2 (541)+3:05:51Pekka Sorvari1:41:15
838SWESigtuna OK (856)+3:05:54Per-Olof Olofsson1:34:38
839FINTeam Kymppiremontit 2 (1945)+3:05:56Pekka Uljas1:19:58
840FINKontaten Maaliin (1875)+3:06:01Olli Mäkelä1:54:41
841FINKunto Kaverit (794)+3:06:03Keijo Massinen1:43:59
842FINSolita (965)+3:06:05Kimmo Kantojärvi1:20:49
843FINYlämaan Pyrkijät (463)+3:06:22Veikko Husu1:49:52
844FINKajaanin Suunnistajat 2 (710)+3:06:49Kyösti Karttunen1:26:48
845FINValmet Technologies 2 (992)+3:07:06Teemu Nieminen1:25:53
846FINKauhavan Wisa (458)+3:07:14Jarmo Kirkkomäki1:20:50
847FINPorvoon Urheilijat (870)+3:07:14Eero Hyvönen1:41:38
848FINUNO SK (867)+3:07:14Niclas Hägen1:10:45
849FINTampereen Pyrintö 9 (1217)+3:07:21Jyry Tukiainen1:34:27
850FINLöytänen Rastit (780)+3:07:36Vesa Suominen58:11
851FINLaihian Luja 2 (677)+3:07:40Topi Kuusisto1:04:10
852FINKiinnostus Suunnistajat (688)+3:07:54Jussi Vuori1:21:40
853FINPiispan poijjat (927)+3:07:55Tapio Koivu1:45:30
854FINJämsän Retki-Veikot 6 (1652)+3:07:56Jesse Ruotsalainen1:20:25
855FINPudasjärven Urheilijat 2 (1280)+3:07:57Jukka Lehto1:15:06
856FINTeuvan Rivakka (673)+3:07:58Roni Nevala1:26:10
857FINSK Mortis 2 (825)+3:07:59Matti Vainio1:22:20
858SWEGotlands OF 2 (607)+3:08:00Olle Gardell1:18:24
859FINEtelä-Karjalan keskussairaa (1694)+3:08:01Toni Tyrmi1:15:02
860FINViimeinen Rastiretki (715)+3:08:03Santeri Paajanen1:28:05
861FINUrhK II08 (892)+3:08:04Jokinen Jesse1:46:14
862FINFuturice (968)+3:08:04Antti Järvinen1:22:21
863GBRUppsala Postal Service B Sq (1928)+3:08:07Jon Hickey1:46:19
864FINNokian Torpedo (875)+3:08:09Harri Heilimä1:29:37
865FINMetsästäjäliiton Hirviurhei 2 (977)+3:08:18Timo Minkkinen1:28:45
866FINMetsähallitus (457)+3:08:22Jussi Järvinen2:08:43
867FINHämeenlinnan Tarmo (464)+3:08:44Petteri Taitto1:24:25
868FINRoosan kuntokoulu (868)+3:08:49Roosa Laine1:13:29
869FINVakka-Rasti (924)+3:08:50Mikko Itäranta1:14:42
870FINKaustisen Pohjan-Veikot 2 (803)+3:08:57Tommi Rantala1:24:56
871FINTurun Visat (826)+3:08:58Matti Jokinen1:21:36
872FINVuorenveikot (938)+3:09:01Tero Piiparinen1:22:31
873FINeLadies (755)+3:09:09Marjut Varpula1:16:22
874SUIOLV Hindelbank (694)+3:09:12Martin Egger1:23:10
875FINRistin Kilta (1203)+3:09:23Leevi Valkeavirta1:29:54
876FINKela (1871)+3:09:43Veikko Hytönen1:49:41
877FINRetkeilymedia Ahola (747)+3:09:47Jussi Lehtosalo1:46:18
878NORWing OK 2 (857)+3:10:07Erling Eide Hustvedt1:11:14
879FINMetsästäjäliiton Hirviurhei (783)+3:10:09Petri Vartiainen1:20:11
880FINPolyteknikkojen Raittiusseu (814)+3:10:13Elias Nordman1:25:06
881FINRastihaukat (653)+3:10:21Pertti Sorri1:25:12
882FINKankaanpään Suunnistajat 2 (847)+3:10:21Jouko Huuhka1:15:00
883FINVerttuun Namika (849)+3:10:28Jukka Kangasniemi1:31:06
884RUSKuzmolovo OS 3 (1180)+3:10:28Aleksangr Shein1:30:22
885SWEGotlands OF 3 (1483)+3:10:36Kjell Nilsson1:21:54
886FINSukK 83 (757)+3:10:37Antti Koivisto1:25:56
887FINWonkamiehet (1005)+3:10:39Teemu Himanen1:24:33
888FINRannikkoprikaati (1695)+3:10:44Sampsa Paakkinen1:25:20
889FINPK Racing Team (686)+3:10:48Antti Karjaluoto1:25:38
890FINEräs seura (906)+3:10:56Jani Peltoniemi1:24:15
891FINKustavin Ahto (774)+3:10:57Petri Koskela1:21:48
892FINTunkiomadot (1012)+3:10:59Antti Hartikainen1:26:27
893FINEpilän Esa 2 (1209)+3:11:01Jere Katvala1:22:04
894FINAlatornion Pirkat 2 (827)+3:11:09Risto Luodonpää1:26:53
895FINEspoon Akilles 4 (955)+3:11:11Hannu Numminen1:32:54
896FINLahden Suunnistajat -37 9 (1113)+3:11:13Pekka Rekola1:39:30
897FINOC Toffee 2 (1621)+3:11:14Olli Hietajärvi1:28:42
898FINRautalammin Urheilijat (782)+3:11:16Terho Oksanen1:25:04
899FINOK Computer (1262)+3:11:17Tuomas Hassi1:23:50
900FINLepatiittos2 (754)+3:11:23Ville Kinnunen1:23:19
901FINIK Kronan (722)+3:11:24Ove Snåre1:31:48
902FINKöntit (1176)+3:11:25Mikko Veikkolainen1:30:29
903ESTOK West (605)+3:11:27Indrek Viikmaa1:40:23
904FINSK Samperi (1108)+3:11:28Marjo Pietikäinen1:31:49
905FINTäsmis-Team (896)+3:11:30Timo Pitkänen1:44:15
906FINTeme Ski Team 2 (846)+3:11:31Tommi Pasanen1:32:32
907FINRC Eemeli (635)+3:11:33Hetti Kirves1:31:50
908FINHTJ Suunnistajat (1664)+3:11:34Osmo Setälä1:32:32
909FINMetsä Board Kyro (947)+3:11:34Hannu Kyröjoki1:25:37
910FINSelkien Sisu (848)+3:11:37Matti Ikonen1:26:14
911FINMhy Pirkanmaa (800)+3:11:39Erkko Koivurinne1:41:55
912FINJuntit OK (728)+3:11:40Jussi Sissonen1:31:59
913FINOtaKraa (1390)+3:11:41Susanna Heino1:41:08
914FINLaskuvarjojääkärikilta 2 (810)+3:11:42Sampsa Järviö1:31:55
915FINHammassyrjän Happo (1884)+3:11:43Antti Saari1:18:31
916FINVarnitsa 2 (1294)+3:11:46Matias Vainio1:20:44
917FINSK Herkkutatit (681)+3:11:46Jaakko Tuominen1:21:31
918FINTT226 (689)+3:11:48Marko Toorikka1:26:42
919FINKodisjoen Kaiku (961)+3:11:58Kimmo Haapio1:38:54
920FINKaslink (1131)+3:12:00Laura Ölander1:40:19
921FINHollolan Urheilijat -46 2 (444)+3:12:05Jaakko Huotari1:21:22
922FINAndritz WP (1146)+3:12:14Jani Tuutti1:25:21
923LUXLuxembourg Orienteering Clu (599)+3:12:19David Roach2:15:41
924FINEDX (1049)+3:12:29Juha Paanila1:21:28
925FINMaasillat (1261)+3:12:33Rita Maasilta1:29:37
926FINLets get LOST (877)+3:12:39Joonatan Haavisto1:33:02
927FINPihkaniskat 2 (1079)+3:12:39Vesa Lehtomäki1:28:47
928FINSysmän Papan LastenLapset (1319)+3:12:46Emmi Kivistö1:10:18
929FINEspoon Suunta 13 (1606)+3:12:46Antti Castrén1:27:04
930FINPositiivinen yllätys (1223)+3:12:58Anna-Erika Korpi1:38:49
931FINSuosmeren Salpa (915)+3:13:09Markku Nurminen1:28:31
932FINMaasotakoulu LPR 5 (1658)+3:13:24Miettinen Jan1:12:46
933FINBertelin pojat 2 (732)+3:13:30Heikki Isotalus1:30:54
934FINVihman Veljekset (1442)+3:13:34Eero Luttinen1:32:25
935FINNavi 4 (912)+3:13:36Jukka Pöyry1:06:51
936FINPihkaniskat 3 (1147)+3:13:36Erkki Kivistö1:34:59
937FINHelsingin Poliisi-Voimailij (1064)+3:13:38Jorma Liljedahl1:20:24
938FINLappeen Riento 5 (1289)+3:13:57Riikka Suomalainen1:07:07
939FINTuusulan Voima-Veikot (1111)+3:14:01Iida Lehtonen1:11:32
940FINTiedeyhteisö 95-97 (950)+3:14:07Sanni Lepola1:20:01
941FINNiinisalon Varuskunnan Urhe (913)+3:14:12Rami Tuominen1:10:56
942FINKeuruun Kisailijat 2 (987)+3:14:19Henry Hakamäki1:32:04
943FINHumanitas-seura (1219)+3:14:22Tero Tiitola1:25:32
944FINKokemäen Kova-Väki (741)+3:14:58Jari Turto1:30:22
945FINKaaderi-Leijonat (918)+3:15:02Timo Kakkola1:09:48
946FINTASO (1802)+3:15:12Viljami Sinisalo1:37:07
947FINOK Trian 11 (1237)+3:15:12Veikka Lintula1:05:12
948FINIkaalisten Nouseva-Voima 4 (1363)+3:15:35Ari Kartaslammi1:35:16
949FINTampereen Kotkat (1683)+3:15:40Sulunsilta Jani1:41:26
950FINHonkajoen Seudun Urheilijat (880)+3:15:42Arto Uusihonko1:41:13
951FINKone-Yijälä (743)+3:15:56Veli-Matti Heino1:19:13
952FINPälkäneen Luja-Lukko 2 (871)+3:15:57Ville Mattila1:35:36
953FINPolyteknikkojen Raittiusseu 2 (1895)+3:16:00Mikko Mäntylä1:22:07
954FINRastihumppa (1947)+3:16:03Asko Toivola1:21:44
955FINKoneen Kerho (843)+3:16:03Esa Partanen1:30:08
956FINPerhon Kiri (790)+3:16:05Jari Kivelä1:32:30
957FINTuurihaukat (705)+3:16:05Esa Pigg1:37:25
958FINElimäen Reserviupseerikerho (845)+3:16:08Lauri Hemmilä1:18:25
959GERTeam Baden-Wuerttemberg (1062)+3:16:08Steffen Hartmann1:23:48
960FINPulkanrannan Pullistus (808)+3:17:12Eetu Purontaus1:31:47
961LATIK Auseklis 3 (731)+3:17:13Atis Gegeris1:38:40
962FINcloudriven.fi (1769)+3:17:14Janne Haonperä1:29:38
963FINMAASK RUK Pioneerivoimaa (753)+3:17:17Herkko Kykkänen1:38:42
964FINIlomantsin Urheilijat 2 (831)+3:17:24Jouni Volotinen1:36:12
965FINDowntown 65 2 (804)+3:18:08Ville Keskisarja1:12:50
966FINUrheilukoulu III81 (516)+3:18:10Juha Hölttä1:47:24
967SWELinköpings OK 3 (351)+3:19:12Magnus Herberthsson1:19:39
968FINKohti rastia ja sen ohi (1324)+3:19:13Aini Vuorinen1:24:24
969FINLynx 7 (1174)+3:19:22Vili Miettinen1:26:43
970FINKymin Suunnistajat 3 (591)+3:19:24Pia Outinen1:30:43
971FINSamba Trail Running Club (925)+3:19:26Jaakko Kallio1:16:55
972FINTurun Puristus (1041)+3:19:29Juha Mäntykorpi1:39:42
973FINInnOK (786)+3:19:35Teemu Varonen1:34:10
974FINAamulehden Lukijat Lasten h (1713)+3:19:36Hannele Kinnunen1:26:47
975NORIndre Östfold OK 2 (801)+3:19:41Trond Retteraasen1:31:01
976FINTreSeven (1571)+3:19:49Niilo Rannikko1:34:14
977FINNavi 6 (687)+3:19:51Eetu Nykänen1:14:51
978FINNastolan Terä 2 (442)+3:19:55Reijo Kuoppala1:13:32
979FINKullaan Kuninkaat (1028)+3:19:55Teemu Vuorinen1:42:50
980FINMäntsälän Urheilijat 4 (1432)+3:20:02Markku Kylmälä1:34:21
981FINLohimaan Rasti (765)+3:20:14Mikko Korhonen1:35:22
982FINLuonnontutkijat (840)+3:20:25Terho Maja1:37:07
983FINTP Industrials (1163)+3:20:42Timo Piesanen2:01:10
984FINKarjalan Käki (1196)+3:20:43Antti Remes1:49:53
985NORÖstmarka OK (960)+3:20:58Linlökken Terje1:38:43
986FINNiinisalon varuskunnan urhe 2 (1756)+3:21:02Antti Annala1:51:41
987FINDroit (1123)+3:21:03Tuomas Parttimaa1:38:08
988FINPolyteknikkojen Raittiusseu 3 (1852)+3:21:03Elias Takala1:37:40
989FINAalto A!dventures (737)+3:21:08Eemeli Saarelainen2:15:10
990FINHelminiemen helmet (806)+3:21:14Joonas Vainio1:31:30
991FINVirNuMiToVi (1555)+3:22:57Feliks Pankka1:20:11
992SWEHaninge SOK (294)+3:23:07Gunnar Skärlén2:33:31
993FINHyvinkään Rasti 4 (1583)+3:23:35Tapio Tukiainen1:48:32
994FINMäntän Seudun Eräpirkat (1195)+3:23:43Toivo Kyckling1:23:05
995FINSulzer (1042)+3:23:52Mika Ratas1:35:53
996FINKalevan Rasti 4 (923)+3:24:25Juhani Simonen1:21:58
997FINRasti-Jyry 2 (1297)+3:24:38Paavo Inkinen1:22:45
998FINPellon Ponsi 2 (625)+3:24:49Tarmo Uusitalo1:38:00
999FINRastihapot (1589)+3:25:11Ulla Heiskanen1:37:06
1000FINEliaksen Eksyjät (997)+3:25:20Lasse Kallio1:24:37
1001RUSIzhora (621)+3:25:28Andrei Mitenkov1:22:22
1002FINAlahärmän Kisa 2 (990)+3:25:33Jorma Hanhimäki1:38:35
1003FINX-suunnistajat (841)+3:25:35Hannu Mitikka1:24:58
1004FINTeam Lost (1076)+3:25:38Maija Asmundela1:26:16
1005FINNordea Urheilu (1269)+3:25:40Matti Taskinen1:46:24
1006SWEVallentuna /Össeby OL (1033)+3:25:42Carolina Jonsell1:19:06
1007FINOP (1214)+3:25:45Kari Kangasmaa1:30:36
1008FINKarkki-Rasti 2 (1377)+3:25:49Juha Eronen1:23:07
1009FINKaukametsän paholaiset (1697)+3:26:01Anna Kivimäki1:42:06
1010FINTeam Peesi (1051)+3:26:02Juho Törmä1:31:06
1011FINRasti K18 (1950)+3:26:04Kari Aapro1:23:47
1012FINLapuan Virkiä 4 (1361)+3:26:04Jouko Vuolle1:35:01
1013FINkuraiset mullit (1662)+3:26:11Tuomas Paananen2:01:44
1014FINValmet Technologies (839)+3:26:17Pekka Matilainen1:40:49
1015FINPaVi (852)+3:26:22Benjamin Kolu1:31:46
1016FINRaision UrheiluAutoilijat (994)+3:26:32Matti Laine2:06:59
1017FINEurajoen Wanhat Weikot (1701)+3:26:38Katja Seppänen1:13:24
1018FINTaxi Team (963)+3:26:43Veikko Saaristo1:44:18
1019FINPYVMM (976)+3:26:44Olli Virkkala1:58:16
1020FINWSP (1215)+3:26:51Sanna Kujansuu1:56:46
1021FINPätilänkylän suunnistajat (933)+3:26:51Pertti Venäläinen58:13
1022LATOZONS OK 2 (641)+3:26:52Glen Grant1:53:56
1023ESTRakvere OK 2 (675)+3:26:54Jaan Olvet1:26:11
1024FINMäntsälän Urheilijat 3 (1303)+3:26:55Jyrki Aronen1:24:11
1025FINPargas IF 3 (1375)+3:26:55Roald von Schoultz1:16:08
1026FINRasti-Nokia 4 (1395)+3:26:56Jorma Nieminen1:31:47
1027FINTurun Metsänkävijät 5 (704)+3:26:58Kari Vainio1:28:56
1028FINMacGregor (828)+3:27:03Esa Viitanen1:16:03
1029FINNCS Sport (1287)+3:27:03Vesa Blom1:33:06
1030FINLandis+Gyr (1372)+3:28:01Jari Pitkänen1:23:13
1031FINTurun Suunnistajat 5 (958)+3:28:02Pertti Laitinen1:33:17
1032FINKoovee 7 (972)+3:28:11Markus Pajarre1:34:18
1033ESTOK TON (864)+3:28:17Kertu Savitsch1:37:23
1034SWEKils OK 2 (1172)+3:28:31Linn Lugne1:35:34
1035FINUusi Verso (766)+3:28:38Jouni Alanen1:50:37
1036FINJyrkkä Kerake (905)+3:29:07Jussi Salonen1:29:15
1037FINLumme Energia (1469)+3:29:07Martti Lappalainen1:38:52
1038FINTuusulan Reserviupseerikerh (1675)+3:29:08Kimmo Vanhamäki1:43:38
1039FINFennia (1823)+3:29:08Antti Kuljukka1:32:10
1040FINVR Suunnistajat (1003)+3:29:25Lauri Uusitalo1:35:00
1041FINVakka-Rasti 2 (1477)+3:29:35Teuvo Suikkanen1:25:11
1042FINIisu (637)+3:29:37Eero Alaraasakka2:02:13
1043ESPCD TJALVE (969)+3:29:54Alba Gavela1:48:00
1044FINNorra (1811)+3:30:07Jenni Rajala1:39:18
1045FINSisä-Suomen syyttäjänvirast (1897)+3:30:11Pasi Vainio1:36:01
1046FINTommin virheet (1722)+3:30:39Pinja Tikkanen1:35:25
1047FINPajulahti Olympic Training (1444)+3:30:44Lasse Mikkelsson1:45:07
1048FINRasti 88 3 (1307)+3:30:56Juha Pullinen1:24:10
1049FINTeam Uusivirta (1889)+3:31:09Jarno Uusivirta1:59:23
1050FINPernoon Rajamiehet (818)+3:31:13Santeri Vanhala1:18:18
1051FINSallan Karhut (627)+3:31:35Marko Eteläaho1:31:43
1052FINOK Trian 6 (853)+3:31:40Magnus Engblom1:51:00
1053FINMaanmittauslaitos Oulu (1815)+3:31:48Arhi Tervo1:27:57
1054FINRiihimäen Suunnistajat (816)+3:31:52Jukka Lehtonen1:57:20
1055FINOma Säästöpankki (1425)+3:31:53Koskivirta Aino1:53:47
1056FINHiukkasen Hukassa 2 (1354)+3:31:55Paavo Heikkilä1:37:09
1057FINOK Terjärv 2 (1130)+3:31:57Mårten Byskata1:27:12
1058FINAskolan Urheilijat (881)+3:31:58Vesa Välimäki1:29:38
1059FINMetos (1055)+3:32:08Timo Lehikoinen1:37:58
1060FINTeam Gulo gulo (1155)+3:32:08Vesa Heikkola2:09:55
1061FINNaantalin Seudun UA (1401)+3:32:13Jukka Laine2:09:02
1062FINKortesjärven Järvi-Veikot 2 (1351)+3:32:56Voitto Erkinheimo1:31:58
1063FINTurengin Sarastus (745)+3:33:11Tuomo Ajanki1:55:08
1064FINMellu ja kääpiöt (1791)+3:33:11Jori Pukkila1:38:21
1065FINSaviksen Rasti (986)+3:33:15Jouni Markku1:17:21
1066FINGimmeFive Multisport (1733)+3:33:21Niklas Kyrkkö1:26:22
1067FINBarkit päällä (979)+3:33:32Jari Hagman1:51:25
1068FINPuskasilimät OK (1145)+3:33:32Räsänen Mikko1:16:31
1069FINThe Elvis Challenge (920)+3:33:53Hannu Hätönen1:16:32
1070FINOunasvaaran Hiihtoseura 2 (594)+3:33:57Veli-Antti Koivuranta1:54:13
1071FINTeam Klinga (1774)+3:33:59Jaakko Klinga1:28:18
1072FINFyysikkokilta 2 (1959)+3:34:01Antti Karjasilta1:51:27
1073FINPäälliköt (1661)+3:34:03Mika Damskägg1:28:42
1074FINPäässä Viiraa (1901)+3:34:08Jussi Ali-Löytty1:41:05
1075FINSuunnaton Into 2 (1403)+3:34:13Riikka Lautamo1:27:20
1076FINTiiäkstemitämävihaan (1857)+3:34:15Tuomas Prami1:48:05
1077FINUFOn Legendat (1362)+3:34:17Juri Rouhiainen1:44:09
1078FINeLadies 2 (1222)+3:34:20Rita Linko1:30:27
1079FINItä-Hämeen Rasti (409)+3:34:23Ari Kainulainen1:25:26
1080FINRauman Työväen Urheilijat (1236)+3:34:28Osmo Harju2:10:00
1081FINKuoLO (1935)+3:34:30Perttu Saarinen1:41:49
1082FINMC Jymypallo (762)+3:34:30Mikko Leino1:26:58
1083FINYlistaron Kilpa-Veljet 2 (640)+3:34:35Ari Mäkinen1:56:36
1084FINPihkaniskat 4 (811)+3:34:40Harri Karling1:26:58
1085FINJohn Deere (1274)+3:34:43Jorma Moilanen1:58:59
1086FINJohn Deere 2 (1771)+3:34:45Antti Harala1:55:41
1087FINHatarasti (1936)+3:34:45Dino Hämäläinen1:33:50
1088FINGofore (1916)+3:34:47Marko Hollanti1:53:25
1089FINOK KPO (914)+3:34:48Kim Biskop1:27:53
1090FINTampereen Yritys 2 (1649)+3:34:49Jussi Lehtiniemi1:43:25
1091FINKaaderi Leijonat res (1595)+3:34:51Olavi Rajala1:45:18
1092FINSuuntavaisto SK 3 (1306)+3:34:52Paavo Vilminko1:40:25
1093FINKops (1292)+3:35:18Marko Kuhmola1:44:37
1094FINKuopion Suunnistajat 4 (885)+3:35:22Jussi Rytkönen1:21:00
1095FINHyvinkään Rasti 7 (1053)+3:35:25Markku Ijas1:30:03
1096FINVehkalahden Veikot 5 (1468)+3:35:33Jarno Koivula1:28:32
1097FINSotkamon Jymy 4 (1342)+3:36:02Aino Uotila1:33:30
1098FINSuunta Jurva 2 (1199)+3:36:06Hannu Tamminen1:23:59
1099FINPörssi ry (1097)+3:36:13Tuomas Pohjonen1:33:10
1100FINHaukijahtaajat (736)+3:36:18Vilja Salminen1:45:37
1101FINTeekkarisuunnistajat (1698)+3:36:19Lauri Honkanen3:05:43
1102FINTelesten Veljekset (1309)+3:36:38Tapio Poutanen1:46:09
1103FINFTA 3 (1314)+3:36:44Esa Jämsen1:03:57
1104FINEricsson SK 2 (1476)+3:37:20Jukka Möykkynen1:33:47
1105FINKaidan Tien Kulkijat (1168)+3:37:20Antti Karhunen1:50:21
1106FINRiikku Runners Alavus (1185)+3:37:37Iiro Kaitola1:42:14
1107FINMAASK RUK Eksymä (1931)+3:37:43Ilmari Pärnä1:41:35
1108FINLohtajan Veikot (1074)+3:37:44Henna Jylhä1:25:02
1109FINSpede Rasti (1467)+3:37:47Pertti Rasti1:34:18
1110FINOK Raseborg 3 (657)+3:38:29Jan Lång1:21:04
1111FINLaskuvarjojääkärikilta Pirk (1929)+3:38:31Antti Pisilä1:28:34
1112FINRajaveljet (777)+3:38:44Matias Toura1:45:31
1113FINPihkaniskat 6 (1107)+3:38:46Jari Salo1:21:17
1114FINMenestyspojat (1265)+3:38:59Antti Pesola1:20:20
1115RUSVyborg-orientir 2 (1480)+3:39:04NIKOLAY PATRIKEEV1:18:49
1116SWEFredrikas Girls 2 (796)+3:39:15Katarina Norrby2:14:29
1117FINRasti-Hyry (725)+3:39:27Tuomas Turpeinen1:17:50
1118FINLapin Sudet (584)+3:39:34Sami Pesonen1:27:46
1119FINKananpojat (1101)+3:39:34Aki Kyckling1:22:51
1120FINAjokoirat (763)+3:39:38Santtu Huotilainen1:28:59
1121FINKoposen 7 veljestä (1604)+3:39:46Perttu Jokinen1:26:23
1122FINKokkolan Suunnistajat 6 (1300)+3:39:50Kari Koivumäki1:21:57
1123FINHI-TEAM (1191)+3:39:54Jussi Tiainen2:00:58
1124FINPaha Rasti (735)+3:39:54Reima Mäkiranta1:25:33
1125FINRastiPiikkiö 2 (799)+3:39:56Yrjö Lundell1:21:37
1126FINSPYMS (1007)+3:39:57Risto Savelius1:24:08
1127FINJoen Suunta 2 (1546)+3:39:59Juho Hiltunen1:17:47
1128FINKiimingin Urheilijat (427)+3:40:00Kari Matilainen1:12:50
1129SWEGanska OK (1001)+3:40:01Henrik Johansson1:37:16
1130FINKohta löytyy (1418)+3:40:12Marko Luhtala1:33:53
1131FINRasti/C (1160)+3:40:14Mikko Rahikainen1:30:03
1132FINOK Trian 9 (1345)+3:40:19Reijo Liitiäinen1:30:18
1133FIN404 Path Not Found (1680)+3:40:20Jan Gustafsson1:45:59
1134FINLounais-Hämeen Rasti 3 (1233)+3:40:22Kari Tikka1:28:48
1135FINFennovoima (1075)+3:40:25Heikki Hinkkanen1:29:53
1136FINMMK OK (1157)+3:40:25Tuomas Pouta1:39:25
1137FINRasti-Hukat (1296)+3:40:27Pilvi Härkönen1:20:31
1138FINMaanmittauslaitos Lappi (835)+3:40:31Eero Marski1:54:51
1139FINSiikaisten Sisu (586)+3:40:33Kaisa Kallio1:33:31
1140FINKumpulanmäen Sällit (1117)+3:40:38Anni Toppila1:25:18
1141FINTarpian Suunta 2 (1389)+3:40:40Tarmo Kokko1:24:54
1142FINPeräseinäjoen suunnistuksen (1114)+3:40:44Jaakko Korkonen1:33:04
1143FINJärvisen Pekat (1731)+3:40:45Jami Juujärvi1:46:05
1144FINESE Tiimi (1247)+3:41:10Kimmo Ristolainen1:55:34
1145FINPakilan punakynät (1714)+3:41:12Suvi Petsalo1:44:12
1146FINIK Tunnelpojkarna (1584)+3:43:02Jaakko Kauranne1:36:07
1147FINLappeen Siniset (1093)+3:43:10Antti Erämo1:35:17
1148FINRasti-Vihti 2 (940)+3:43:18Timo Jokisuu1:40:46
1149FINNavi 8 (1078)+3:43:20Jukka Hyyryläinen1:19:24
1150FINGamlakarleby IF (988)+3:43:29Rolf-Erik Sundelin1:41:02
1151FINTieto (1218)+3:43:31Jyrki Sahinoja1:34:24
1152FINNilsiän Nujakka (971)+3:43:37Matti Väänänen1:26:13
1153FINOK Kristina (1115)+3:43:38Jari Rajamäki1:30:28
1154FINPirkkalan Hiihtäjät 2 (984)+3:43:42Tirkkonen Jukka1:38:41
1155FINVantaan Metsänkävijät (1039)+3:43:42Mikael Liljestrand1:31:48
1156FINPelikassit (556)+3:43:45Antti Koskela1:56:29
1157FINRastiketut Team Leinonen (1210)+3:43:50Markku Leinonen1:58:32
1158FINLänsi-Rajan Rasti 2 (1170)+3:43:52Henna Hannilla1:58:46
1159FINPälkäneen Luja-Lukko 4 (1318)+3:43:56Markku Rajala1:28:09
1160FINMellunkylän Kontio (1277)+3:44:03Harri Luurila1:36:17
1161FINTurun NMKY 2 (1035)+3:44:08Riitta Lehvonen1:50:31
1162FINKeski-Karjalan Rasti 2 (883)+3:44:14Sauli Tuomisto1:34:59
1163FINOhtola SK (1904)+3:44:16Paula Ylivakeri1:38:52
1164FINHal Bro (1080)+3:44:22Pasi Henriksson1:37:32
1165FINSK Pohjantähti 4 (975)+3:44:37Juhani Kurula1:49:55
1166FINJoutsenon Kullervo 3 (1069)+3:44:41Seppo Keltamäki1:39:11
1167FINTelemark Team Örn 2 (1368)+3:44:42Juhana Vuorio2:10:15
1168FINGrundium (1829)+3:45:23Kimmo Alanen2:14:17
1169FINKauhavan Wisa 2 (1434)+3:45:27Marcus Ekström1:40:10
1170FINRastivarsat 4 (626)+3:45:31Daniel Molnar1:36:17
1171FINSK Uranus (951)+3:45:37Keijo Ruotsalainen2:10:27
1172FINHalsuan Mäkijussit (1370)+3:45:42Mauri Jussinmäki1:43:09
1173FINEricsson SK (936)+3:45:42Christian Engblom1:28:11
1174FINAS Skinnarila 2 (1339)+3:46:04Kimmo Juhala1:45:54
1175FINEspoon Akilles 5 (1184)+3:47:44John Hoffström1:38:16
1176FINKehämajavat (1883)+3:48:37Sanna Sairanen1:29:16
1177FINLost Bastards (895)+3:49:03Aki Piipponen2:02:56
1178FINRastiPiikkiö 3 (1381)+3:49:03Lasse Vuorinen1:21:40
1179FINUltra Sisu (1785)+3:49:05Laura Pastinen1:54:29
1180FINSurut (1678)+3:49:15Jussi Nyystilä1:25:20
1181FINHaukiputaan Heitto (1024)+3:49:16Antti Grekelä1:29:27
1182FINSuunta-Sepot 3 (1192)+3:49:16Eetu-Oskari Kuusisto1:36:28
1183FINMesikämmenet 2 (1371)+3:49:21Tuomo Romula1:39:18
1184FINDentina (1037)+3:49:27Saku Patronen1:33:45
1185FINTukikohdan Suunnistajat (1430)+3:49:36Kari Seppänen2:06:43
1186FINUrsprungsland Biathlon Team (1719)+3:49:43Marja Rauhalammi1:36:28
1187FINUrpon Rytky (860)+3:49:53Esa Nuora1:31:54
1188FINArmatuuri (1918)+3:49:55Tiia Hallikainen1:44:37
1189FINVänkypannu (1151)+3:49:58Anssi Ukkonen2:01:59
1190FINPetsamon Aurinko-pilkkijät (1466)+3:50:51Pentti Raittila1:53:08
1191FINOK77 5 (1380)+3:51:00Jouni Junkkaala1:19:21
1192FINStronger Together (1245)+3:51:04Timo Kupiainen2:03:58
1193FINABB SK (1436)+3:51:05Olli Kinnunen1:17:58
1194FINRastiketut 2 (1330)+3:51:17Jorma Kaataja1:48:47
1195FINPikku Hukat (1088)+3:52:27Antti Salmi1:09:12
1196FINOriveden Ponnistus 2 (894)+3:52:29Raimo Seppänen2:18:37
1197ESTBona Fide (667)+3:52:32Heiki Savitsch1:21:33
1198FINIlveksen Jussit (1717)+3:53:39Simo Klem1:41:59
1199FINNot OK (1700)+3:53:46Joonas Väisänen1:50:32
1200FINOK Pikatallustajat (1727)+3:53:48Kalle Mäkinen1:48:15
1201FINMaanmittauslaitos Tre (740)+3:54:01Tuomo Lusa1:26:45
1202FINVaralan Urheiluopisto (1740)+3:54:24Pekka Rindell1:57:55
1203FINIK Örnen (815)+3:54:38Otto Pietilä1:45:39
1204FINÄänekosken Sarjakuvaseura (1165)+3:55:22Timo Hämynen1:33:38
1205FINFutisforum2 (1938)+3:55:25Marko Leimu1:38:30
1206FINVirtain Urheilijat (1118)+3:55:27Erkki Suutarinen1:35:04
1207ESTSaaremaa OK (909)+3:55:29Andrus Naulainen1:58:54
1208FINRaTro (954)+3:55:32Mikko Susitaival1:52:14
1209FINIF Femman 4 (919)+3:55:33Henrik Lindgrén1:34:13
1210FINKilon Kipinät (932)+3:55:36Asta Lappeteläinen1:57:11
1211FINKaukaa haettu (985)+3:55:37Kari Kaikkonen1:44:18
1212FINTäsmämätäs (1221)+3:55:37Matti Hautsalo1:50:07
1213FINAS Wassuttajat (1357)+3:55:40Pekka Orpana1:50:48
1214FINRaKiNa (1435)+3:55:46Jenni Jalava1:45:17
1215NORGanddal IL 2 (1633)+3:55:51Thomas Barvik Mäland1:34:59
1216FINVihtavuoren Pamaus 4 (1439)+3:55:52Otto Liuha1:43:34
1217FINSaskan Talli (1609)+3:55:59Vuokko Heikinheimo1:53:51
1218FINAC Harharetki (948)+3:56:12Risto Iivonen1:58:07
1219FINSahtiserkut (973)+3:56:18Jukka Nieminen2:16:26
1220FINSalomonin pojat (1125)+3:56:20Matti Saarenpää1:48:52
1221FINHiidenkiertäjät 4 (1029)+3:56:32Simo Kangasaho2:01:29
1222FINIson kirkon liha (1290)+3:56:33Mirjami Haimelin1:43:40
1223FINSK Pohjantähti 5 (1235)+3:56:46Hemmo Ahokoivu2:03:38
1224FINCadpool (1204)+3:56:57Marko Siitari1:52:16
1225FINSK-0K (935)+3:57:26Leif Roschier1:54:46
1226FINPelastuslaitos Päijät-Häme (937)+3:57:52Jyri Endén1:31:36
1227FINLapua-ketjut (1803)+3:57:58Jani Konttila1:58:12
1228SWESöders-Tyresö 2 (1120)+3:58:13Filippa Grelz2:00:02
1229FINSäkylän varuskunnan urheili (1750)+3:58:25Heikki Luttinen1:57:47
1230FINNavi 5 (1273)+3:58:28Seppo Parta1:58:42
1231FINKuoLOn Kankeat (1031)+3:58:35Elina Kotajärvi1:51:29
1232FINRastin Pojat (1253)+3:58:53Janne Turpiainen1:18:48
1233FINAseman Konttaajat (1206)+3:58:57Antti Tikka1:31:33
1234FINValkealan Kajo 2 (842)+3:59:07Jari Tuviala1:38:13
1235FINPalo-88 (752)+3:59:07Paavo Rintala1:45:07
1236FINSelviytyjät (1036)+3:59:19Janne Mäkinen1:52:38
1237FINHelsingin Palokunnan Urheil (1320)+3:59:20Marika Saarela1:37:12
1238FINAkustin perikunta (1121)+3:59:26Pekka Rissanen1:42:33
1239FINSC Väärä Suunta 180 (1067)+3:59:29Kimmo Nurminen2:08:22
1240FINAjolinja (996)+3:59:40Atte Rautiainen1:33:38
1241FINKonneveden Urheilijat (809)+3:59:43Markku Häyrinen1:27:20
1242FINTARAKI (1709)+3:59:47Lauri Koski1:38:20
1243FINOK Trian 8 (1167)+3:59:49Alf Krogell2:10:12
1244DENPähkinärinteen pallo (1833)+3:59:50Brian Kunding1:38:30
1245FINKarhunkaatajan kennel (1855)+3:59:54Ilpo Riihimäki1:32:57
1246FINTeam Merikoski (1623)+4:00:15Seppo Merikoski1:57:44
1247FINAkaan Reserviupseerikerho (1116)+4:00:28Timo-Pekka Koivuniemi1:40:00
1248FINAjolinja 2 (1758)+4:00:32Marko Wickholm2:11:21
1249FINHämeen poliisilaitos (1134)+4:00:35Tommi Knaapila1:45:13
1250FINTamro - Tarmolla ja sydämel (1335)+4:00:36Jaakko Korpikoski1:29:09
1251FINPatria Land (1205)+4:00:40Timo Mennala1:33:25
1252FINKehityssuunta (1808)+4:00:40Ilkka Vilska1:31:29
1253FINVäli-Mikkolan Voima (787)+4:00:44Erja Nieminen1:40:23
1254FINKompassibois (1495)+4:00:46Antti Kakkonen1:35:17
1255FINRykimäkallion Pojat (1382)+4:00:47Anssi Väisänen1:32:45
1256FINTurengin RC (1017)+4:00:52TERHI MERILÄINEN1:56:09
1257FINIF Brahe 4 (1229)+4:00:52Tommy Björklund1:40:44
1258FINVTT (1356)+4:00:56Juha Salmela1:43:51
1259FINValkeakosken Haka 3 (1404)+4:00:58Timo Huoponen1:43:17
1260LATSiguldas Takas (347)+4:01:00Ronalds Lukins1:49:43
1261FINKemira Vastus (1011)+4:01:01Katila Markus1:47:34
1262FINKuikan samoilijat (882)+4:01:02Kuikan samoilijat 41:56:59
1263ESTJoka naised (1786)+4:01:04Rita Ojala1:49:23
1264GERKanin tahti (1025)+4:01:09Ulf Rask1:29:48
1265FINAlanurmon Vire (898)+4:01:29Tero Kankaanpää1:52:32
1266FINLiedon Eränkävijät (1839)+4:02:02Janni Mäkinen1:50:40
1267FINOK EMitVit (1181)+4:02:06Maija Koli1:47:32
1268FINMittatekniikan keskus (1228)+4:02:22Markku Kataja1:36:54
1269FINPaikkaan orientoituneet (866)+4:02:34Tuukka Särkelä1:48:54
1270FINMetsäklusteri (1122)+4:02:50Reivo Järvenpää1:50:02
1271FINMattersoft (1230)+4:02:52Mika Immo1:41:26
1272FINOK Botnia 2 (769)+4:02:54Per-Åke Furubacka2:00:21
1273FINDigita (1019)+4:03:38Teppo Ahonen1:57:57
1274FINMelassikatastrofi (1385)+4:03:41Joona Rajamäki1:24:02
1275FINHämeenlinnan Tarmo 2 (1127)+4:03:42Aarno Hovikorpi1:31:34
1276FINNOT-OK PKS SK (1169)+4:03:47Tiia Niemi1:51:20
1277FINVähäperän kyntäjät (1448)+4:03:49Mikko Miikkulainen1:41:01
1278FINNeliveto (1016)+4:03:57Matti Siekkinen2:00:18
1279FINKajaanin Suunnistajat 3 (1027)+4:03:58Jorma Lappalainen1:50:46
1280FINTampereen Pyrintö 8 (746)+4:04:04Jukka Niskala2:01:15
1281FINPuijon Pojat (952)+4:04:16Martti Vanala1:43:11
1282FIN102. Kadettikurssi (1745)+4:04:19Mikko Simola1:14:06
1283NORStavanger Orienteringsklubb 2 (1540)+4:04:53Pål Bårdsen1:26:10
1284FINSuunnaton Into 3 (1334)+4:05:10Jussi Tapola2:19:41
1285FINYksintein (1105)+4:05:33Jonni Salomaa1:39:26
1286FINItä-Päijänteen Rasti 2 (1021)+4:05:49Mikko Hännikäinen1:32:43
1287FINLohtajan Veikot 2 (1554)+4:05:56Marko Niemi1:31:39
1288FINMäntsälän Urheilijat 2 (1046)+4:06:03Pertti Palmroos1:45:58
1289FINJämsän Retki-Veikot 5 (1140)+4:06:41Mikko Suominen1:52:50
1290FINValiokerho Jyväskylä (1150)+4:06:45Arto Jokinen1:14:41
1291FINTieto 2 (1415)+4:06:47Juha Kanniainen2:10:21
1292SWERedtzer OK (1668)+4:06:58Veronica Redtzer1:38:24
1293FINReiskan seiska (1816)+4:07:12Antti Iivonen1:42:49
1294FINOYS Vapari (1248)+4:07:16Anni Hokkanen1:35:52
1295FINFujitsu (807)+4:07:47Tami Tarkiainen1:56:42
1296FINYlistaron Kilpa-Veljet 3 (931)+4:07:59Tero Kaksonen1:29:02
1297FINPihkaniskat 8 (778)+4:08:00Sami Miettinen1:36:07
1298FINHauhon Sisu 3 (878)+4:08:03Markus Hiiri2:17:16
1299FINEtelä-Kymen Suunnistajat (660)+4:08:09Pekka Hintsanen1:35:22
1300FINÅF (1412)+4:08:10Lauri Jaamala1:38:05
1301FINMusta Neliö 3 (1498)+4:08:12Antti Koskivuori1:47:10
1302FINKinttuviisas (1655)+4:08:19Arttu Kottonen1:34:08
1303FINRadiosuuntaajat (1112)+4:08:23Jukka Kuva1:40:08
1304FINRasTiimi 2 (613)+4:08:24Joni Hämäläinen2:07:17
1305FINKuhmalahden Kisa (1845)+4:08:25Tiina Keino1:45:25
1306FINLouhelan Woima (1266)+4:08:26Kim Väisänen1:36:29
1307FINAjokoirat 2 (1104)+4:08:29Hanna-Riitta Rissanen1:39:33
1308FINPetolintu 2 (1071)+4:08:30Juhani Tervo1:35:19
1309FINKuusankosken Urheiluseura 2 (1227)+4:08:32Maria Rajala1:54:51
1310FINOK Raseborg 4 (708)+4:08:53Börje Sten1:40:14
1311FINTAkSiSuYs (1775)+4:08:56Maija Vasanen1:40:20
1312FINMhy Keskipohja (1394)+4:08:58Markku Kainu1:55:31
1313FINHauhon Sisu 4 (1315)+4:09:04Pentti Niemi2:43:12
1314FINSattajärven hukkautujat (1949)+4:09:05Niila Kristo1:44:41
1315SWEKongliga OrienteringsTeknol (701)+4:09:10Pedro Belo2:10:35
1316FINAnttolan Urheilijat 3 (829)+4:09:26Kari Pajunen2:08:03
1317FINPolvisuunta OK (1137)+4:09:27Tuure Sundberg1:58:13
1318FINSaloisten Reipas 4 (1374)+4:09:29Leila Keränen1:49:43
1319FINPussin Kiristäjät 2 (1231)+4:09:37Mikko Hämäläinen1:52:47
1320FINLynx-Ladyt 6 (1095)+4:09:40Tuula Mbembela2:38:49
1321FINTuoreet jalat (1486)+4:09:41Osmo Hannuniemi1:50:23
1322FINHaikkiheikit (1326)+4:09:42Veera Kohtamäki1:50:09
1323FINAC Liiga (1419)+4:09:43Iiro Naamanka1:26:56
1324FINVehkalahden Heikot (1853)+4:09:44Jenny Vehkalahti2:00:57
1325FINHyvinkään Rasti 3 (661)+4:09:49Eetu Korhonen2:05:03
1326FINHyvä yri (1812)+4:10:14Anna Kaisko2:07:02
1327FINTeam Puomitutut (1867)+4:10:15Jussi Hossi1:45:58
1328FINSaimaan Sisäilma (1241)+4:10:23Jarmo Turunen2:09:35
1329FINMusta Neliö 2 (1927)+4:10:29Juha Jormalainen1:26:32
1330FINkäpylä maanantai (1422)+4:10:30Tervo Lauri1:46:08
1331FINMaanpuolustuskorkeakoulu (1673)+4:10:30Jouni Lipponen1:48:45
1332SWEHammarby IF OF (789)+4:10:43Mats Alneus2:02:30
1333FINSemantum (1475)+4:10:43Francisco Gomez2:05:12
1334FINThe Elvis Challenge 2 (1551)+4:10:45Jussi Rikala1:59:21
1335FINVerttuun Namika 2 (1010)+4:10:51Gabriele Viale1:35:53
1336FINVarnitsa (1254)+4:10:54Markku Heinonen1:11:44
1337FINHelsingin Suunnistajat 6 (1331)+4:11:09Martti Kuivala1:28:37
1338FINKärkijoukkue (1872)+4:11:18Riikka Marjamaa2:28:58
1339FINLeppälän suuntavaisto (991)+4:11:21Hannu Myllärinen1:33:15
1340FINRakennus Oy Antti J. Ahola (1048)+4:12:14Wiljami Seppänen1:21:52
1341FINLauttakylän Luja 2 (1538)+4:12:37Pertti Vuorinen1:37:26
1342FINYlivieskan Kuula 2 (1128)+4:12:42Terho Ojanperä1:53:18
1343FINMaarian Mahti 2 (1509)+4:13:01Elisa Ääri1:47:28
1344FINSuunta 2000 2 (680)+4:13:03Oili Holopainen1:24:31
1345FINW-Klubi (1862)+4:13:05Tapio Koukkari2:00:12
1346FINKuusamon Erä-Veikot 2 (1142)+4:13:07Tapio Tahkola1:31:05
1347FINAtria (1052)+4:13:10Markus Koskela1:23:02
1348FINTurun Metsänkävijät 7 (512)+4:13:12Pekka Inki2:03:35
1349FINMPK Häme (1706)+4:13:12Henri Suojanen1:46:50
1350FIN2Einsteins 2 (1826)+4:13:19Laura Bukonte1:52:48
1351FINPimeduse Ryytel RT (1780)+4:13:21Timo Perttula1:48:13
1352FINSuunta Jurva 3 (1158)+4:13:22Sauli Hakala1:44:16
1353FINTurun Eränkävijät (1438)+4:13:27Eetu Harju2:02:39
1354FINEspoon Suunta 7 (821)+4:13:46Marco Halén1:41:37
1355FINKunnon Urheilijat (1224)+4:14:53Kalle Hiltunen1:43:49
1356FINRejlers (1159)+4:15:03Beata Briska1:25:12
1357FINMesikämmenet (838)+4:15:37Kari Tolonen1:27:02
1358FINWestendin Rasti-Bossit (1581)+4:15:47Henrik Lähdesniemi2:27:19
1359FINKankaanpään Suunnistajat 3 (1482)+4:15:56Hannu Majamaa2:03:10
1360FINPedienteering Turku (1420)+4:15:58Lauri Ivaska1:51:23
1361FINRasti-Vihti 3 (1399)+4:16:01Mika Korpela1:32:50
1362FINSuunta Hukassa (1861)+4:16:03Harri Nisukangas1:39:55
1363FINFuturice 2 (1742)+4:16:05Wilfried Bock1:55:38
1364FINTeam Koo (1512)+4:16:06Keijo Ollikainen1:41:25
1365FINTeam Tommila (1149)+4:16:07Lauri Tommila1:41:20
1366FINInkeroisten Terho 2 (1293)+4:16:10Seppo Peltola1:58:43
1367FINSavon Suunta 2 (1264)+4:16:12Pekka Lehtiniemi1:36:59
1368FINItä-Jänkhän Jhullit (1061)+4:16:15Amos Larinkoski1:39:56
1369FINTuusulan Voima-Veikot 2 (1513)+4:16:20Reijo Mikkonen1:32:34
1370FINRastivarsat 5 (926)+4:16:32Harri Kettunen1:41:38
1371FINHeSeKeKo (1232)+4:16:41Jarkko Aro2:03:09
1372FINVähäkyrön Viesti (1295)+4:16:42Mikko Hakala2:58:30
1373FINOtaKraa 2 (1779)+4:16:42Elena Suutarinen1:44:28
1374FINKiilto Oy 2 (1920)+4:16:45Ilkka Salonen1:58:41
1375FINSuomen International Suunni (1417)+4:16:47Andy McDonald2:03:19
1376FINRaseborg Lost and Found (1135)+4:16:49Maija Ruokonen1:45:49
1377FINSuppaman ja Liekehtivä Rast (1944)+4:16:52Paula Paasimaa2:12:48
1378FINExme (1732)+4:16:54Jenni Mikkonen1:36:29
1379FINKaidan Tien Kulkijat B (1759)+4:16:54Olli Horttana1:43:51
1380FINRaja-Karjalan Suunnistajat 3 (1255)+4:16:57Seppo Tanninen1:43:07
1381FINPelikassit 2 (1561)+4:17:17Fredrik Hedbom2:24:38
1382FINKuhmon Peurat 2 (1183)+4:17:20Ari Pääkkönen1:45:57
1383FINKouvolan Suunnistajat 3 (1516)+4:17:37Ossi Tani1:15:55
1384FINSalon Seudun Kanakoiraharra (1077)+4:17:42Erno Lähteenmäki1:34:51
1385FINRetkiryhmä 06 (966)+4:17:45Mika Laurila1:25:48
1386FINKouvolan Suunnistajat 6 (1346)+4:17:57Matti Espo1:37:31
1387FINTampereen Maratonklubi (1691)+4:18:01Timo Pullinen1:26:18
1388FINAtmospiiri (1848)+4:18:26Erkko Korhonen1:29:03
1389FINOllinkulman Jullit (1903)+4:18:31Petri Ahti1:28:03
1390FINEksymä 360 (1535)+4:18:33Jaakko Silpola1:37:35
1391FINKirre ja Himmeet Valot (1824)+4:18:36Kirre Palmi1:49:44
1392FINSK K3 (1499)+4:18:38Mia Riikonen1:57:09
1393FINEspoon Suunta 9 (989)+4:18:39Erkki Teräspalkki Peltonen1:31:59
1394FINTeam Käenpesä (1849)+4:18:41Semi Salo1:40:00
1395FINTurun Partio-Sissit ry (939)+4:18:43Valtteri Manninen2:05:46
1396FINOK Kampen (1752)+4:18:48Kari Laitinen1:37:18
1397FINKarieksen porraus (1817)+4:18:48Taru Kilpala1:40:45
1398FIN2Einsteins (911)+4:18:50Pasi Kivinen1:45:02
1399FINFreeport Cobalt (727)+4:18:52Jyri Lepistö2:02:17
1400FINRastiPiikkiö 5 (1522)+4:18:52Simo Rantala1:48:40
1401FINPunkalaitumen Kunto 2 (1256)+4:18:57Kasperi Salo1:28:20
1402FINTurengin Sarastus 2 (1355)+4:18:57Asko Niittymäki1:32:26
1403FINVihtavuoren Pamaus 3 (1171)+4:20:23Juha Niemistö1:40:45
1404FINOff Course (1344)+4:20:23Maija Rinta-Laulaja1:30:14
1405FINKolmenkympin ikäkriisi (1781)+4:20:31Risto Hurmeranta2:00:28
1406FINP-Haagan yhteiskoulu HanDy (1792)+4:20:53Reijo Luhtala2:09:09
1407FINSitowise (1220)+4:22:12Matti Heikkilä1:43:20
1408FINHRUP (1014)+4:22:37Taneli Riihonen1:39:31
1409FINMetsäylioppilaat (1094)+4:22:39Veera Kuronen1:44:37
1410FINLiperin Lenkki (1083)+4:24:35Reijo Laatikainen1:36:22
1411FINParokyttyräukot (1858)+4:24:39Lauri Ågren1:34:58
1412FINMetsäpalvelut Hautala (1908)+4:24:43Niina Kojonen1:42:04
1413FINKaivannon Erä- ja nuorisose (1877)+4:24:45Pekka Mattila2:02:34
1414FINRasti-Pielinen 2 (1369)+4:24:52Jorma Pihlainen1:36:08
1415FINNastolan Terä 3 (964)+4:24:53Hannu Lehtonen2:08:30
1416FINLrhto (1851)+4:24:57Korkeakivi Antti1:51:42
1417FINNälkähaukat (1856)+4:25:30Otto Solin2:01:21
1418FINMöttösen Juurakko (1807)+4:25:31Katriina Kalliokoski1:40:35
1419FINHyytiälän Huutajat 2 (1586)+4:25:31Emil Häkkinen1:32:56
1420FINFC Kiisseli (1743)+4:25:37Minna Lehtisalo2:06:10
1421FINSuperkompensaatio (1090)+4:25:38Mika Purmonen1:28:37
1422FINFc Kuusysi 07-Pojat (1216)+4:25:39Juha Kohonen2:06:56
1423FINTeam Proxion (1912)+4:25:44Janne-Joonas Mantsinen1:30:42
1424FINKoutsi ja pojat (1910)+4:26:01Minna Kettunen1:58:19
1425FINGastrocnemius Ferreus 2 (1376)+4:26:01Petrus Lilja1:55:02
1426FINHämeenlinnan Sukeltajat (1905)+4:26:29Tero Aulanko1:38:15
1427FINDirty Seven (1284)+4:26:44Teemu Kiviniemi1:55:06
1428FINHyvinkään Rasti 6 (1616)+4:26:45Holger Boström2:21:12
1429FINTeam Keisanen (1304)+4:26:48Risto Keisanen1:59:35
1430FINDowntown 65 4 (1423)+4:27:07Sami Heinonen1:46:18
1431FINNotkeat puuhevoset (1004)+4:27:21Janne Lahdensuo1:35:28
1432FINSalon Vilpas (834)+4:27:43Jyrki Hellsten2:13:30
1433FINOK77 8 (1472)+4:28:09Jarmo Rönnqvist1:29:49
1434FINSaimaa Trail Runners (1066)+4:28:13Terhi Jantunen1:54:55
1435FINKarhulan Korvenkävijät (1974)+4:28:16Timo Mustonen2:13:37
1436FINVaisto Solutions (1766)+4:28:18Pekka Karhu1:57:58
1437FINLammin Betoni (1716)+4:28:30Mauri Koliseva2:36:48
1438FINVartiovuoren Pojat (1311)+4:29:09Pyry Vilkko2:15:12
1439FINHonkajoen Seudun Urheilijat 2 (1393)+4:29:13Jorma Uusipaasto1:52:36
1440FINRastisudit (1428)+4:29:35Jaakko Koivuniemi2:44:13
1441FINHiisirastiKiukU (467)+4:31:17Mika Ruuhiala1:18:41
1442FINValio TM (1532)+4:31:26Aino-Maria Mänki1:13:12
1443FINLahden Kaleva (1305)+4:31:47Lauri Laitinen2:03:58
1444SWETacton Systems AB 2 (1488)+4:32:23Axel Flordal1:18:54
1445FINKouvolan Palokunnan Urheili (1126)+4:33:08Tero Suomalainen1:33:20
1446FINToramäen Turha Toivo (TTT) (1502)+4:33:28Pekka Kekoni2:11:50
1447FINESOn seniorit (1405)+4:33:36Henrik Myllynen1:52:25
1448FINKeffin suunnistajat (1424)+4:33:37Pekka Sipilä1:40:30
1449FINJäreä (1545)+4:33:37Kimmo Lindqvist2:05:23
1450FINKunnon Urheilijat 3 (1337)+4:33:38Harri Huhta2:11:24
1451FINVarvarin Lepsaus (1850)+4:33:42Jari Tölli2:11:54
1452FINKOMMEET Metsään kadonneet (1836)+4:33:43Timo Mantere2:18:17
1453FINNavi 10 (1187)+4:33:47Teppo Toivonen2:08:15
1454FINMTK-Asikkala (1531)+4:33:49Petteri Kivistö2:02:26
1455FINDowntown 65 3 (1360)+4:34:23Antti Karjalainen1:37:37
1456FINSaarijärven Pullistus 3 (874)+4:36:26Lars Lönnblad2:06:34
1457FINThinkers (1129)+4:36:46Sanna Lankinen2:24:01
1458FINMettähäsä (1907)+4:37:01Ossi Antikainen1:39:37
1459FINLateksii (1594)+4:37:02Totti Sillanpää1:51:18
1460FINOulun Reipas (1177)+4:37:22Kauko Myllymaa2:04:45
1461FINHihhulit (1197)+4:37:27Tiina Järvinen1:40:25
1462FINTeam SOSE (1298)+4:37:27Saara Reinimäki1:47:50
1463FINKeisus Extreme Saunas (1677)+4:37:29Sini Ylänne1:40:50
1464FINEkokumppanit (1671)+4:37:30Elisa Pekkola1:45:31
1465FINVeikkaus 2 (1200)+4:37:34Maria Roos1:45:56
1466FINLiperin Taimi 2 (1190)+4:37:37Juho Haaranen1:48:26
1467FINAlastaron Reserviläiset (1243)+4:37:42Harri Kuosa1:44:31
1468FINTeam Tiuraniemi (1282)+4:37:44Liisa Naskali1:45:49
1469FINIK Tunnelpojkarna 2 (1923)+4:37:46Päivi Castrén1:58:59
1470FINUPM 1-ERI (1572)+4:37:52Jari Hahl2:18:33
1471FINSEW Service (1972)+4:37:55Lauri Ojansuu2:07:01
1472FINTeam Maha (1327)+4:37:59Inkeri Pekkala2:04:52
1473FINOutotec Lappeenranta (1406)+4:38:01Taru Poromäki1:52:59
1474FINLahden Taimi 2 (929)+4:38:31Heino Sarkkinen1:35:51
1475FINTeam Laardi (1459)+4:39:16Matti Karppanen1:46:59
1476FINHollolan Urheilijat -46 3 (1579)+4:39:25Lauri Vilhunen2:04:29
1477FINTalvisalon Sukuvika (1793)+4:39:32Vilma Lintunen1:28:25
1478FINRastaalan rasti I (1098)+4:39:34Tapio Rantanen1:32:43
1479FINNorsU (1885)+4:39:44Virpi Lindvall1:26:38
1480FINOhovaaran sulttaanit (1632)+4:41:22Anni Kaasinen2:21:42
1481FINTampereen Pyrintö 12 (1580)+4:41:25Heikki Numminen2:02:35
1482FINVeljekset Heiskanen (1100)+4:41:53Ilpo Heiskanen1:53:24
1483FINWIO Team (1541)+4:42:05Juho Heinijoki1:41:51
1484FINHaapaveden Urheilijat (876)+4:42:08Antti-Jussi Vahteala1:58:27
1485FINRistin Miehet (1152)+4:42:41Tuomas Salo2:01:42
1486FINHiidenkiertäjät 7 (1397)+4:44:46Östen Wikström1:54:08
1487FINPinkki Dynamo (1587)+4:45:49Tiina Tukiainen2:18:58
1488FINTSE for the Future (1398)+4:46:02Eija Koskivaara1:32:27
1489FINPohjaKosketus (1408)+4:46:07Tommi Söderström1:55:37
1490FINEpäselvä Joukkue (1299)+4:46:24Lasse Hakola1:45:05
1491FINSuunta-Veikot (1429)+4:46:27Jouko Laitinen1:43:18
1492FINKorona (1207)+4:46:28Jorma Mäkinen2:19:29
1493FINEspoon Akilles Venlat 2 (1820)+4:46:30Riikka Kaipia1:41:57
1494FINSomeron Esa 2 (1173)+4:46:39Janne Noki2:24:19
1495IRLE-CHIP! (1246)+4:46:40Samuel Aaron1:43:34
1496FINArsenal Finland (1426)+4:46:57Eero Vartiainen1:37:43
1497FINSata lasissa 2019 (1837)+4:47:32Ville Pasanen1:43:48
1498FINAthletic Club Hollola Elite (1534)+4:51:20Janne Karppinen1:49:33
1499FINPartiolpk Roineen Tytöt (1725)+4:52:21Ilona Välimaa1:43:39
1500FINEspoo Expos (1312)+4:52:42Olli Ormio1:29:18
1501FINVALOR Partners (1868)+4:53:47Valtteri Itäranta1:22:11
1502FINKkinimäen Weljekset (1139)+4:54:05Valtteri Nikkanen1:16:39
1503FINOK kunto OK (1608)+4:54:20Jani Haikala1:46:13
1504FINSEPI (1726)+4:54:29Oskari Kosonen1:40:22
1505FINPuijon Pojat 2 (1208)+4:54:33Simo Tarpila1:37:20
1506FINJärjestelmäkeskus JÄRJK (1654)+4:54:40Jari Laakkonen2:07:42
1507FINAlijäämähyvitys (1383)+4:54:41Nea Åberg1:45:27
1508FINVesikämmenet (1271)+4:54:46Susanne Frondelius1:41:17
1509FINRantasalmen Urheilijat (1407)+4:55:04Sakari Kekki1:44:37
1510FINPaha Rasti 2 (1421)+4:55:06Matti Skyttä1:46:08
1511FINRasti E4 2 (554)+4:55:08Jouko Pakarinen1:37:10
1512FINKadettikurssi 67 (1844)+4:55:09Pekka Tiainen1:52:30
1513FINEtte Löydä (1530)+4:55:10Tapio Saarela1:44:53
1514FINSuunnistajat Sitaateissa (1787)+4:55:14Jussi Klasila2:00:46
1515FINPeikot Hiihto 2 (1822)+4:55:17Jani Laaksonen2:06:08
1516FINMS Parma 7 (616)+4:55:19Aamos Laavainen1:50:46
1517FINRasti-Vihti 5 (1599)+4:55:42Jouni Moisander1:52:06
1518FINHämeenlinnan Suunnistajat 4 (240)+4:55:54Jarmo Vainio1:34:29
1519FINHelsingin Palokunnan Urheil 2 (1703)+4:55:55Pentti Vaittinen1:56:41
1520FINHelsingin Suunnistajat 11 (1106)+4:55:56Hannu Lammi1:43:17
1521FINVantaan Metsänkävijät 2 (1373)+4:56:19Sami Niemi2:49:41
1522FINTampereen Pyrintö 10 (1485)+4:56:37Samuli Saarikko2:15:27
1523FINOlvastin Tana (1166)+4:57:47Antti Kiiskinen1:54:26
1524FINBasware (1630)+4:57:53Kimmo Yli-Rohdainen1:37:11
1525FINKIWA Inspecta (1386)+4:58:09Sami Wahlman2:12:14
1526FINTeam Allback (1518)+4:58:16Niko Karhapää1:55:18
1527FINKarvapallo (1308)+4:58:20Sergey Nurminen2:52:52
1528FINKeravan Urheilijat 4 (1650)+4:58:22Juhani Juutilainen1:47:17
1529FINSatakuntalainen Osakunta (1325)+4:58:24Timo Häivälä1:56:43
1530FINTeam TheSoma (1878)+4:58:28Elina Järvinen1:56:19
1531LATZiemelkurzeme OK 3 (1611)+4:58:29Janis Pelekis2:14:04
1532FINRealtimers (1693)+4:58:31Lauri Laakso2:09:51
1533FINNumppi Brothers (1585)+4:58:39Jonne Hankimaa2:05:28
1534FINPetäjäveden Petäjäiset (1347)+4:59:21Perttu Heinänen2:20:04
1535FINRantakoiviston lapset (1666)+4:59:28Mikko Tikkala2:16:07
1536FINSuuntavaisto SK 2 (1565)+4:59:37Risto Korpinen1:56:55
1537FINEränaali (865)+4:59:50Jarno Saarinen2:51:51
1538FINMusta Neliö 4 (1886)+4:59:56Toni Niemi1:49:26
1539FINMETSÄn tähden (1276)+5:00:26Mika Korpi1:49:55
1540FINTyhmän rohkeat veljekset (1109)+5:00:27Roope Parviainen2:07:15
1541FINHelsingin Suunnistajat 15 (738)+5:00:30Jarno Virtanen1:34:13
1542FINRyttylän Visa (1948)+5:00:30Markku Nikki1:40:35
1543FINLostBoys (1286)+5:00:35Markus Roni2:04:31
1544FINKnut Posse (1568)+5:00:39Sari Siikasalmi1:47:12
1545FINHepojoen Pinnistys (1514)+5:00:41Annika Randell2:01:29
1546FINWiipurilainen Osakunta (1492)+5:00:44Patrik Nurminen1:46:58
1547FINSE Enocell (1765)+5:00:54Iiro Piri1:49:51
1548FINLievestuoreen Kisa (1154)+5:00:55Jorma Jolanki2:32:29
1549FINJärvenpään Palo 2 (1510)+5:01:03Olli Kumpulainen1:32:26
1550FINLaihian Lihavat (1578)+5:01:33Antti Isotalo1:37:22
1551FINPolyteknikkojen Raittiusseu (1272)+5:01:35Titta Kanerva1:42:03
1552FINOC Utmanare (1054)+5:01:38Tero Rämä1:43:09
1553FINLahden Työväen Hiihtäjät (1462)+5:02:53Jonna Salokangas1:31:35
1554FINReservin lääkintäupseerit (1968)+5:02:55Jasper Järvelä1:45:26
1555FINRasti-Perniö (781)+5:04:10Osmo Saari2:25:25
1556FINItä-Hämeen Rasti 2 (1460)+5:04:23Olavi Heikkilä1:45:51
1557FINeLadies 3 (1939)+5:05:30Mervi Heinaro1:44:41
1558FINHelsingin Metsänkävijät (1340)+5:05:34Markku Luoto1:55:08
1559FINRuokonen OrienteringsKlubb (1870)+5:05:48Alvar Sten1:46:31
1560FINMhy Pirkanmaa 2 (1699)+5:05:52Pentti Siurola2:52:36
1561FINFlash in the Night (1932)+5:05:55Merja Pesonen1:48:23
1562FINMaasotakoulu LPR 3 (1715)+5:05:57Jenna-Julie Korkeamäki2:38:18
1563FINCSC (1519)+5:05:58Jari Miettinen2:00:13
1564FINKesähovin Suunnistajat (1615)+5:06:00Risto Ranta-aho3:15:35
1565FINsalparasti (1057)+5:06:10Harri Manninen1:22:04
1566FINRasti-Kurikka 4 (1257)+5:06:13Heikki Kilpiä2:12:20
1567FINHusulan Kunto (1238)+5:06:17Risto Norema2:33:18
1568FINLauri Rehnin perilliset (1388)+5:06:32Heli Lehmussaari-Rehn2:15:20
1569FINHirvensalon Heitto (1446)+5:06:40Pertti Salmenoja1:34:09
1570FINHelsingin Suunnistajat 10 (1242)+5:07:03Kimmo Heinonen1:52:32
1571FINItä-Hämeen Rasti 3 (1443)+5:07:05Arvo Tuominen1:53:32
1572FINLuja DreamTeam 2019 (1767)+5:07:18Ari Tykkyläinen2:15:29
1573FINRastihaukat 2 (1267)+5:07:19Reijo Mouhu1:35:55
1574FINVarsinaissuomalainen osakun (1548)+5:07:27Joona Ruissalo1:50:17
1575FINRastiaasit (1378)+5:07:30Olli Ruokonen1:35:44
1576FINHyytiälän Huutajat (1384)+5:07:32Kalle Peltola1:27:20
1577FINLaihian Luja 5 (1558)+5:07:48Pentti Erving1:55:25
1578FINRajiksen uppopalloilijat (1814)+5:07:57Tomi Niemi2:24:07
1579FINKotipojat (1103)+5:08:37Mari Vilppula1:53:37
1580FINPuutteenperän Konkelot (1819)+5:08:47Hannu Tuukkala2:22:02
1581FINTuusulan Tallaajat 2 (1605)+5:11:04Risto Sirola1:56:45
1582FINViitamäen Veto (1566)+5:12:33Kyösti Rintala1:40:27
1583FINValio Nestle (1411)+5:12:36Jenna Leipijärvi1:51:17
1584FINSotkamon Jymy 3 (893)+5:13:32Matti Lukkari1:45:53
1585FINmroom (1333)+5:13:45Sipiläinen Petri2:00:19
1586FINDear Family Breitholtz (1896)+5:13:46Artturi Hoffrén1:57:27
1587FINKaarinan Ristiritarit (1156)+5:14:00Jaakko Lundén1:49:30
1588FINLoimaan Jankko 2 (1562)+5:14:10Pentti Saario2:20:49
1589FINTeam Armas (1391)+5:14:11Janne Santalahti1:36:42
1590FINSalon Viesti (1153)+5:14:12Raimo Majuri1:51:28
1591FINLaihian Luja 4 (1537)+5:14:15Tapani Kauppi2:03:00
1592FINTampereen varuskunta (1553)+5:14:17Aki Riikonen1:53:37
1593FINRaNcat ladyt (1953)+5:16:02Maiju Kohonen1:27:49
1594LATZiemelkurzeme OK 4 (1138)+5:16:03Ieva Ozolina1:30:41
1595FINGeologian tutkimuskeskus (1437)+5:18:34Heikki Forss1:36:07
1596FINSaimaa Trail Runners 2 (1667)+5:18:53Tuomas Laukkanen1:55:23
1597FINNokian Tyres (1893)+5:19:01Teemu Vallinaho2:03:15
1598FINCastorIT (1507)+5:19:03Carolina Olyntho2:24:32
1599FINKyröön Kopla (1705)+5:19:05Mikko Vaissalo1:47:03
1600FINV-S maakuntakomppania (1102)+5:19:13Sessa Salmenoja2:10:21
1601FINRajamäen Rykmentti 6 (1613)+5:20:07Sauli Savela2:00:38
1602FINJyväskylän Yliopiston yliop 2 (1749)+5:20:12Jiri Honkala2:21:45
1603FINIisalmen Visa 2 (1639)+5:23:19Markku Huttunen1:32:11
1604FINNääsCSA (1751)+5:23:30Äli Liiv2:33:14
1605FINKuortaneen Kunto 2 (1263)+5:23:59Juha Aho-Pynttäri1:51:43
1606FINSeNaatti (1866)+5:24:13Juha Muttilainen1:49:57
1607FINHiisirastiKöLa (861)+5:25:52Jari Hakala3:39:07
1608FINAlajärven Ankkurit 2 (1489)+5:26:27Heimo Joensuu2:13:49
1609FINKODIKAS TALO (1954)+5:27:23Inkeri Välkki1:54:59
1610FINSaunasaaren Säkä (1761)+5:27:26Petteri Paakkunainen2:39:42
1611FINSalokylän Samoajat (1681)+5:27:54Katri Malinen2:54:17
1612FINLahti Energia (1396)+5:28:31Tapio Ojala2:15:11
1613FINRasti-Jussit 5 (1651)+5:33:24Veikko Hietaharju1:55:01
1614FINPälkäneen Luja-Lukko 3 (1521)+5:33:29Olli Alanissi2:09:27
1615FINTästä ei keli parane. (1710)+5:33:53Matti Lampinen1:51:52
1616FINTuurihaukat 2 (1879)+5:35:29Nuutti Riihimäki1:54:19
1617FINKoneen Kerho 2 (1352)+5:35:43Esko Sihvola1:58:52
1618FINLittoisten Partabooat (1433)+5:37:17Anna Ruohonen2:12:53
1619FINViertolan saunaporukka (1481)+5:37:20Tapani Ojala2:03:50
1620FINRässi-Rasti 2 (1447)+5:40:29Pekka Siirilä1:58:49
1621FINOK77 7 (1092)+5:41:01Heidi Mannelin3:25:18
1622FINMäntän Seudun Eräpirkat 2 (1645)+5:41:09Antti Niittymäki2:02:33
1623FINSuunta Jyväskylä 7 (1653)+5:41:33Laura Saalamo2:17:02
1624FINPulttiBoys Karjalan Pultti (1549)+5:41:42Jorma Väänänen2:18:30
1625FINOK Trian 7 (1471)+5:41:47Ingemar Borgman2:39:51
1626FINSuunta-Sepot 4 (1556)+5:41:53Jarmo Lylynperä2:38:30
1627FINKarhijärven Suunnistajat (1520)+5:42:02Pirkko Råberg2:23:56
1628FINJalasjärven Jalas 2 (1440)+5:43:40Jani Mäki-Mantila3:43:17
1629FINRastikarhut 2 (1275)+5:43:41Jukka Virtanen2:26:00
1630FINDoranova Oy (1835)+5:44:20Jani Sjölund2:27:19
1631FINSavon Kylähullut (1567)+5:44:42Toni Luhtapuro2:27:56
1632FINTampereen Sähkölaitos (713)+5:44:52Aleksi Mattila2:38:36
1633FINPieni Tauko (1924)+5:45:17Ari Haapakoski2:31:06
1634FINJyväskylän Yliopiston yliop (1441)+5:48:59Nella Heikinmäki2:51:53
1635FINCH-Polymers (1846)+5:49:23Tuula-Maija Toivonen2:24:47
1636FINSyvä Pääty (1674)+5:49:37Antti Äijö3:13:04
1637FINDG SataIT (1841)+5:49:42Manu Halminen2:47:41
1638FINHaikkiheikit 2 (1941)+5:49:47Iiro Seppä1:28:05
1639FINPohjankyrön Rasti 2 (1193)+5:52:45Seppo Salomaa1:39:51
1640FINJouluksi kotiin (1225)+5:52:56Jorma Hämäläinen2:06:41
1641FINHönöt SK 2 (1491)+5:52:57Pekka Snåre2:05:52
1642FINStormin Teräs (819)+5:52:58Markku Kulmala2:04:28
1643FINSuonsalmen Suunta (1500)+5:53:19Jukka Ruhanen1:35:26
1644FINRajakylän Kuntogubbet (1596)+5:53:19Lasse Tuomisto1:47:44
1645FINTelko (1898)+5:54:03Antti Nilsen2:00:00
1646FINKOP Pankki-Veikot (1457)+5:54:08Max Alanko2:03:19
1647FINIBM Sport club (1338)+5:54:12Jouko Poutanen2:43:49
1648FINATC EFHK (1505)+5:54:14Antti Asu1:55:14
1649FINVuoristoradan Jarrumiehet (1914)+5:54:17Marko Ahola2:11:52
1650FINKohti ääretöntä (1730)+5:54:17Miia Rajakallio2:05:43
1651FINMoVo (1942)+5:54:18Mikko Tervo1:55:47
1652FINKluri (1737)+5:54:19Kalle Strömberg2:55:58
1653FINRistiin Rastiin (1400)+5:54:19Hannu Maijala1:55:58
1654FINSuunnilleenstajat (1748)+5:54:23Jari Viitamäki1:55:22
1655FINKuopion Suunnistajat 5 (1951)+5:54:23Mikko Leppävuori2:20:08
1656FINPihkaniskat 5 (1260)+5:54:25Tapio Hyttinen1:44:09
1657FINKiinnostus Suunnistajat 2 (1593)+5:54:29Lehtinen Pekka2:14:14
1658FINTeam Autocenter (1830)+5:54:31Johannes Alanen1:53:21
1659FINJullikat skoogessa (1323)+5:54:32Tarmo Rouhiainen2:31:31
1660FINFujitsu 2 (1684)+5:54:36Sam Hedberg2:45:45
1661FINKoskilaakson Ojamiehet (1925)+5:54:38Maisa Laakso2:38:32
1662FINSatunnaiskulkijat (1656)+5:54:46Markus Anttinen2:52:51
1663FINJYY Jopa (1827)+5:54:48Eeva-Maria Leppänen2:02:46
1664FINKiilto Oy (1768)+5:54:54Tommi Roiha2:07:31
1665FINReaktor Innovations 2 (1201)+5:54:55Mika Tuoma2:06:35
1666FINRasti-Vihti 6 (1497)+5:55:00Petri Salminen2:20:56
1667FINEntisten Nuorten Urheiluseu (1869)+5:55:02Harri Hynynen2:18:56
1668FINSuppaMurmelit -17 (1685)+5:55:50Lasse Koskelainen1:57:18
1669FINTeekkarikuoro (1880)+5:55:54Sampo Lahtinen2:47:24
1670FINJärvenpään Palo 3 (1511)+5:56:53Markku Laakso1:58:32
1671FINFTA 4 (1708)+5:57:10Aapo Mutanen2:04:21
1672FINArk United 2 (1182)+5:57:14Sari Lehtikangas2:08:41
1673FINRasti-UHO 2 (1597)+5:57:15Simo Inkeroinen3:29:51
1674FINAlajärven Ankkurit 3 (1570)+5:57:27Harri Viita-aho1:52:33
1675FINValkealan Kajo 3 (1350)+5:57:31Teemu Pukkila1:39:31
1676FINEspoon Akilles 8 (1559)+5:59:16Markku Virtanen1:42:34
1677FINKanavan Kiertäjät (1838)+6:00:41Hannu Pöyhönen2:08:08
1678FINRasti-Jyry 3 (1631)+6:00:52Juhani Kytöjoki1:56:17
1679FINLammin Säkiä 3 (1234)+6:02:06Mauno Raukola3:17:33
1680FINKokkolan Suunnistajat 5 (1547)+6:02:10Pekka Erkkilä2:33:00
1681FINBoliden ja Vuorimieskilta (1682)+6:03:34Jari Kujala3:09:59
1682FINSuomenlahden merivartiostoH (1917)+6:04:59Janne Kämpe2:05:53
1683FINKanKi (1591)+6:05:07Marko Nyqvist2:13:25
1684FINNe vikatikit A. Kiven (1834)+6:05:39Pietu Riipinen1:35:09
1685FINAamulehden Lukijat Lasten h 3 (1847)+6:05:51Siiri Nieminen2:03:36
1686FINTarpian Suunta 3 (1576)+6:07:11Raimo Sundström1:56:16
1687FININUS (1279)+6:07:42Ilja Ouretski1:49:27
1688FINLandis+Gyr 2 (1956)+6:07:56Risto Nieminen2:58:09
1689FINSaloisten Reipas 3 (1341)+6:08:28Jukka Laine1:52:17
1690FINTeam Lost 2 (1317)+6:09:25Heli Tiainen2:20:37
1691FINRasti-Sopulit (1747)+6:09:29Maiju-Juulia Wickström2:21:15
1692FINArtjärven Ahjo (1524)+6:09:58Jukka Rutila2:29:22
1693FINHerrasmies Suunnistajat (1550)+6:10:12Pertti Helin4:02:27
1694FINSon Huanot (1955)+6:11:00Lauri Erkkilä2:06:18
1695FINHamulan Hölökkeejät (1529)+6:11:03Roosa Tuononen2:06:18
1696FINNitor (1718)+6:11:27Lasse Lilja1:55:48
1697FINSK Ohijuoksu (1741)+6:11:37Irri Tapio2:39:50
1698FINIK Falken 3 (1250)+6:11:45Mats Sundqvist1:59:00
1699FINSports by LUT (1445)+6:15:26Eveliina Takasuo2:55:50
1700FINSkrinnarit (1349)+6:18:21Seppo Sihvonen2:12:48
1701FINStora Enso Rastiretkiläiset (1198)+6:20:17Tuomo Veteläinen1:56:03
1702FINKuopion Suunnistajat 6 (1965)+6:22:56Aleksis Tammi1:41:47
1703FINTeam Supponen (1528)+6:23:55Matti Supponen2:35:57
1704FINHimla Arkkitehdit (1798)+6:23:59Marja Saario2:22:44
1705FINNoin seitsemän veljestä (1458)+6:24:18Jarkko Lohi2:20:46
1706FINVertex Search Engines (1619)+6:25:09Erkki Laitinen2:28:17
1707FINM68_Maanmittarit (1617)+6:25:11Erkki Rope2:38:09
1708FINGastrocnemius Ferreus (1322)+6:25:53Maria Keski-Panula2:05:05
1709FINÄHPM! - Älä hitossa peesaa (1487)+6:26:42Katja Raatikainen1:49:46
1710FINGastrocnemius Ferreus 3 (1560)+6:31:18Mikko Kamppinen1:33:05
1711FINPVTUTKL (1302)+6:37:20Ari Virekunnas1:39:10
1712FINHintsusti OK (1887)+6:37:58Simo Kiviruusu1:39:27
1713FINInsinöörit ASK (1625)+6:38:21Mikko Tuomivirta2:21:23
1714FINVRU Hyvinkää (1366)+6:38:21Pauli Nieminen2:19:45
1715FINRastin Kiertäjät (RaKit) (1496)+6:38:23Krista Palonen2:43:05
1716FINVierivät sammalet (1755)+6:38:26Satu Saksman2:27:05
1717FINKaukametsän kuukkelikokoelm (1543)+6:38:33Jouni Kormu2:14:59
1718FINHirviveikot (1659)+6:42:36Antti Siponen1:37:36
1719FINEspoon Tapiot (1270)+6:42:42Matti Akselin2:05:22
1720FINMöbiuksen matka (1525)+6:43:43Arimo Gustafsson2:54:28
1721FINTeam 7P (1729)+6:43:47Jonna Ovaska2:40:10
1722FINTieto 3 (1922)+6:43:49Arto Huuhilo2:06:14
1723FINGeops feat. Pummipartio (1249)+6:48:25Marko Selin2:21:51
1724FINLuxus (1736)+6:48:46Sami Hänninen2:05:19
1725FINKyssin Kollit (823)+6:48:58Ove Nilsson1:56:11
1726FINPVTUTKL 2 (1704)+6:49:43Jouko Haapamaa2:21:12
1727FINLääkintävarikko (1316)+6:52:36Esa Niemistö2:21:52
1728FINUhkolan Akilles (1410)+6:54:39Pasi Käräjäoja2:24:27
1729FINSyrjäytyneet (1539)+6:54:51Irmeli Nutikka2:17:33
1730FINABB Harhaanjuoksijat (1637)+6:55:32Matti Koskinen1:56:02
1731FINMustat Veljet (1607)+6:55:34Senni Uusitalo1:54:16
1732FINEspoon Akilles 6 (1629)+6:56:09Kaisa Pohjonen1:52:05
1733FINGardner Denver (1933)+7:06:08Kari Timperi2:46:23
1734FINSonnin Suti (1484)+7:06:55Leena Lintunen3:07:56
1735FINRastikarhut 4 (1569)+7:07:23Pentti Nevalainen3:19:25
1736FINProviisoriverkosto (1527)+7:08:02Essi Kokkinen1:59:30
1737FINRasti/C 2 (1940)+7:08:06Niina Onnela2:43:03
1738FINKelpo Maisterit (1687)+7:08:51Anssi Sahlman2:42:25
1739FINKlenkat (1843)+7:09:00Jalonen Riikka3:03:48
1740FINGeologian tutkimuskeskus 2 (1463)+7:10:45Tuija Vähäkuopus2:53:16
1741FINSavion VPK (1670)+7:11:06Aarni Takala2:25:03
1742FINOlen tässä (1795)+7:11:18Hanna Halonen2:38:51
1743FINSallan Karhut 2 (1544)+7:12:17Jussi Seppänen2:28:54
1744FINKäyrälammen Puristus (1805)+7:19:35Vesa Kivimaa2:38:21
1745FINInkeroisen Pojat (1679)+7:19:36Esko Inkeroinen1:59:57
1746FINTurun Tiemiehet (1175)+7:20:51Timo Bäcklund2:12:39
1747FINRiihimäen Suunnistajat 2 (1635)+7:21:07Esa Ojapalo2:24:59
1748FINÅbo Klyx (1828)+7:23:24Paula Lehtola2:15:08
1749FINKilsan keksijät (1937)+7:28:17Hanne Jokela1:46:18
1750FIN1-RastiSudet (1640)+7:29:31Henry Äyräväinen1:43:51
1751FINMetsään menee (1641)+7:36:06Risto Holmi2:21:38
1752FINRasti-UHO (1367)+7:37:16Minttu Lindström3:10:43
1753FINVertikaalimato (1348)+7:37:17Tuomas Aho3:18:10
1754FINEksyneet Lampaat (1892)+7:37:22Juri Mattila3:06:24
1755FINJoensuun SuppaKetut 2 (1626)+7:37:27Mari Petrelius3:15:08
1756FINFantastic Seven (1943)+7:37:36Riitta Päkkilä3:16:21
1757FINOtaniemen Jyllääjät 2 (1456)+7:37:59Mikko Räsänen2:39:43
1758FINTietokilta ry 2 (1723)+7:44:41Kyösti Alkio2:38:08
1759FINAamulehden Julkkikset Laste (1881)+7:49:53Paulina Ahokas2:50:04
1760FINEläMys (1799)+7:51:02Pentti Laaksonen4:03:15
1761FINAmigos Riihimäki (1789)+7:51:08Tero Penttinen2:14:06
1762FINKunnon Urheilijat 2 (1517)+7:51:14Niko Karlsson2:36:37
1763FINRastinorsut (1738)+7:54:16Kirsi Poikela2:31:35
1764FINLauttajärvi Bisons (1620)+7:54:23Hannu Humalamäki2:14:33
1765FINSuunta 2000 3 (1526)+7:55:40Oikarinen Anni2:34:20
1766FINEnoon Eksyneet (1876)+7:57:32Anja Turunen3:24:29
1767FINAC Liiga 2 (1796)+7:57:33Tommi Eskelinen2:26:12
1768FINInsta Sports Club (1506)+7:59:30Jari Matikainen3:00:33
1769FINSepontalon Vonkaus (1603)+7:59:47Veikko Päivänen3:53:36
1770FINMPY (1582)+7:59:50Ville Lammi3:28:08
1771FINKuhmisten vapaa-ajan asukka (1643)+8:05:55Erkki Soininen2:45:34
1772FINSK NappaRasti (1590)+8:08:14Seppo Jokinen2:50:16
1773FINSK Kadonneet (1638)+8:14:15Ville Väisänen1:43:52
1774FINHämäläis-Osakunta (1536)+8:17:00Katarina Matikkala1:47:18
1775FINSupan silottajat (1660)+8:22:47Mona Ranta2:36:57
1776FINKaakon Kovin (1744)+8:22:58Elina Pitkänen2:19:58
1777FINBoliden ja Vuorimieskilta 2 (1873)+8:23:18Mikael Staffas1:53:28
1778FINRuutanan Rasti (1894)+8:26:03Sanni-Mari Latvio2:02:01
1779FINVierestäohi (1503)+8:26:56Reea Vainikainen3:24:19
1780FIN7 Sieppoa (1602)+8:27:22Antti Mattila2:42:22
1781FINTampereen Vera Oy (1763)+8:28:16Kimmo Mörö2:42:22
1782FINRasti-Vihti 4 (1493)+8:33:58Antero Kaarnivuo3:31:34
1783FINViitasaaren Suunta 2 (1970)+8:36:21Seppo Pietiläinen3:36:34
1784FINBiopsi (1952)+8:37:20Noora Hyvärinen2:39:49
1785FINOK Markku! (1960)+8:40:10Markku Tuomaala2:39:26
1786FINHattikW (1610)+8:41:32Milla Jauhiainen3:23:26
1787FINRistiinan Rasti-Reinot (1958)+8:41:35Jouni Koppi4:43:03
1788FINJukolan Lyömättömät (1804)+8:42:11Jarkko Ilonen2:56:32
1789FINConcrasti (1946)+8:42:22Ritva Toivakainen2:42:12
1790FINPatria Land 2 (1891)+8:44:50Tomi Porras2:14:11
1791FINMatrix (1508)+8:45:16Hannu Nurminen2:15:33
1792FINPosarat (1762)+8:51:39Marita Ajo3:56:02
1793FINTeMePa (1934)+8:53:04Jukka Koivumäki2:14:39
1794FINEnkelit ja Demonit (1735)+8:56:16Sari Ojansuu2:20:05
1795FINAamulehden Lukijat Lasten h 2 (1906)+8:58:54Jaana Hietakangas2:29:07
1796FINRaisu Lumous 2 (1557)+8:59:06Johannes Ijas3:24:09
1797FINTumuhaukat (1657)+8:59:12Johanna Lantto2:53:27
1798FINCurious Al (1601)+9:01:19Bartosz Gasiorzewski3:35:16
1799FINSK SK (1622)+9:05:32Risto Salmela5:00:01
1800FINKyrö Isokyrö iso (1672)+9:12:20Laura Keko2:42:11
1801FINErräät Oppaat (1598)+9:19:01Ahvenainen Matti2:40:00
1802FINGulagin Valo -07 (1915)+9:20:27Simula Sami4:10:05
1803FINTeam Electrofit 2 (1669)+9:43:31Kirsi Nyrhinen2:20:01
1804FINHökkäilijät (1634)+9:50:44Kimmo Wjuga2:01:00
1805FINTeam Lohkare (1810)+10:14:52Minni Kuisma4:55:18
1806FINMärempi rasti (1777)+10:28:03Elina Ranin2:00:58
1807FINSK Sekameteli (1790)+10:33:01Mika Lempiäinen2:58:46
1808FINOP Tampere Suunnistus (1724)+10:45:46Jani Vilpponen2:42:16
1809FINInsinööritoimisto Kompassi 2 (1721)+11:14:54Ari Hiitelä3:53:08
1810FINJarnat (1644)+11:34:18Vesa Peltola7:01:17
1811FINTurun Sinikotkat (1552)+11:49:34Hannu Kallio2:52:52