Kangasala-Jukola 2019, Jukolan Viesti

Tilanne viestissä 5. osuus väliaika 7,2 km

1FINTampereen Pyrintö (14)4:56:24Mikko Eerola46:19
2SWEStora Tuna OK (8)+1:19Viktor Svensk47:33
3NORIL Tyrving (11)+1:47Håkon Jarvis Westergård48:01
4SWEIFK Göteborg (2)+4:58Morten Jarvis Westergård50:44
5FINTurun Metsänkävijät (33)+6:24Eduardo Gil Marcos49:00
6SWEOK Linne (13)+6:26Milos Nykodym44:32
7FINKalevan Rasti (6)+6:27Graham Gristwood45:37
8FINPaimion Rasti (3)+6:31Bartosz Pawlak44:38
9NORNydalens SK (7)+8:10Eirik Kamstrup Hovind46:09
10FINKoovee (1)+10:34Topi Anjala48:39
11FINHiidenkiertäjät (10)+12:56Otto Loukkalahti50:57
12FINIkaalisten Nouseva-Voima (31)+15:34Teemu Oksanen52:56
13NORFrol IL (17)+16:40Ulf Forseth Indgaard48:48
14NORNTNUI (12)+18:01Eirik Langedal Breivik46:11
15FINHelsingin Suunnistajat (18)+20:33Ollipekka Heikkilä48:45
16NORFredrikstad SK (15)+21:36Håvard Lucasen49:59
17SWEÄrla IF (42)+21:36Henrik Jonsson49:35
18SWESödertälje Nykvarn Orienter (5)+21:42Mathias Peter48:45
19FINLahden Suunnistajat -37 (50)+21:44Lasse Kautto49:54
20FINAngelniemen Ankkuri (35)+23:12Tuomas Kari51:19
21FINKalevan Rasti 2 (84)+23:15Roope Koskinen51:25
22NORBäkkelagets SK (40)+23:57Nicolas Simonin52:01
23SWEPan-Kristianstad (43)+23:59Nicolas Kastner52:15
24FINKoovee 2 (98)+24:00Lassila Ari-Pekka52:08
25NORHalden SK (4)+24:12Riccardo Scalet49:52
26SWEMalungs OK Skogsmårdarna (9)+25:05Filip Wadsten51:11
27SWEIK Hakarpspojkarna (36)+25:14Arvid Nord53:13
28SWEIFK Göteborg 2 (44)+25:33Erik Engstrand51:33
29SWETullinge SK (161)+25:37Magnus Glännefors53:38
30SWEJärla Orientering (32)+26:41Simon Frisk50:29
31RUSKuzmolovo OS (53)+26:52Nikita Somov51:07
32FINLynx (23)+27:36Juuso Viskari52:05
33NORKristiansand OK (57)+27:44Ståle Gjelsten55:59
34SUIOLV Baselland (28)+27:46Stefan Lombriser56:09
35SWEIFK Moras OK (41)+29:55Linus Rapp51:41
36NORNydalens SK 2 (39)+30:03Sverre Turter Sandvold52:23
37FINNavi (21)+31:53Peter Bray50:37
38FINTampereen Pyrintö 2 (25)+31:59Fabian Aebersold49:27
39FINVehkalahden Veikot (26)+32:00Ilgvars Caune49:34
40SWEMalungs OK Skogsmårdarna 2 (136)+33:17Oskar Lundqvist57:01
41FINTurun Metsänkävijät 2 (34)+33:33Fricis Spektors1:00:35
42SWEOK Kolmården (66)+33:50Kacper Kuca51:17
43SWEOK Denseln (48)+34:05Krzysztof Wolowczyk49:31
44SWEIFK Lidingö SOK (19)+34:59Rasmus Palmqvist Aslaksen52:26
45SWEOK Linne 2 (59)+35:19Csaba Gösswein49:52
46SWEHagaby GoIF (30)+35:27Oskar Eklöf52:49
47FINHelsingin Suunnistajat 2 (65)+36:48Anton Salmenkylä49:09
48SWEOK Orion (24)+36:51Rasmus Elmelid49:06
49SWEIFK Göteborg 3 (133)+37:52Martin Larsson1:00:34
50SWEOK Tisaren (27)+38:16Valter Pettersson1:02:02
51SWEOK Kåre (56)+38:22Magnus Bergman1:04:52
52SWEOK Hällen (71)+38:57Per Öberg49:55
53FINOK Trian (51)+39:34Emil Sevelius57:03
54FINPaimion Rasti 2 (61)+39:50Markus Lindeqvist50:23
55SUIOl Norska (52)+39:50Lukas Diener57:04
56NORLillomarka OL (85)+40:17Jens Johan Brekke54:20
57FINTurun Suunnistajat (78)+41:48Daniil Fomin53:56
58NORIL Tyrving 2 (105)+42:39Styrk Hundseid Kamsvåg55:19
59FINMS Parma 2 (90)+42:44Aaro Ruohola56:41
60SWEOK Ravinen (16)+42:54Erik Herne49:31
61FINHiisirasti (29)+42:57Juha Tommila50:43
62LTUIGTISA (38)+43:03Henrikas Pauzas54:12
63SWEVäxjö OK (100)+43:08Hugo Ericsson55:18
64SWENyköpings OK (94)+43:49Magnus Johansson1:01:08
65FINMS Parma (22)+44:49Antti Vainio52:36
66FINRajamäen Rykmentti (62)+44:51Ondrej Semik1:01:57
67SWESödertälje Nykvarn Orienter 2 (58)+46:12David Borg51:43
68SWEGöteborg Majorna OK (37)+46:21Viktor Runnby57:27
69SWEHestra IF (75)+49:14Erik Fors1:01:03
70SWESävedalens AIK (64)+49:28Vitaly Gichko52:04
71SWEKils OK (141)+50:13Jan Olm51:33
72NORHalden SK 2 (63)+51:20Csaba Gerber1:05:47
73FINOK77 (132)+54:22Jonny Donner52:52
74SWEIK Hakarpspojkarna 2 (97)+56:28Magnus Johansson1:03:13
75DENOK Pan Århus (67)+57:39Christian Bobach58:37
76SWEEksjö SOK (70)+57:40Jonas Soldini53:49
77RUSNord West (68)+57:41Ilya Gusev55:16
78NORNTNUI 2 (76)+58:02Olav Milian Schmitt Gran59:46
79SWEOK Orion 3 (993)+58:03Ola Andersson53:47
80SWEIFK Umeå (111)+58:08David Lundsten53:56
81SWESnättringe SK (112)+58:09Isak Gelius58:55
82FINLappeen Riento (72)+58:11Atte Nokka59:27
83SWELinköpings OK (79)+58:21Sven Engström53:47
84FINVaajakosken Terä (20)+1:00:39Timo Sivill1:00:51
85SWEAttunda OK (95)+1:00:46Alvaro Casado1:03:54
86NORFreidig SPK (143)+1:00:46Lars Owren1:01:53
87FINTurun Metsänkävijät 3 (137)+1:01:32Matthew Fellbaum54:28
88NORFrol IL 2 (119)+1:02:20Eirin Svanöe-Hafstad1:03:05
89FINTampereen Pyrintö 3 (80)+1:03:03Nils Eyer53:06
90SWEOK Ravinen 2 (77)+1:04:49Martin Hunhammar51:24
91FINPargas IF (335)+1:05:03Mika Honkasalo1:05:37
92FINEspoon Suunta (45)+1:06:40Alvar Palmen55:37
93FINKouvolan Suunnistajat (87)+1:06:44Elmeri Toivanen54:38
94FINJämsän Retki-Veikot (118)+1:06:48Lassi Vaismaa57:33
95FINKuopion Suunnistajat (109)+1:06:57Sampo Hyppölä56:00
96NORNTNUI 3 (127)+1:07:10Lavran Thorstensen1:03:00
97SWEIFK Lidingö SOK 2 (49)+1:08:28Zac Hudd59:33
98SWEGöteborg Majorna OK 2 (81)+1:08:33Johan Olson53:52
99SWEStora Tuna OK 2 (55)+1:08:54Jonas Carlsson1:01:40
100SWERehns BK (69)+1:09:15Jesper Lysell56:59
101SWESävedalens AIK 2 (139)+1:09:17Maria Magnusson58:22
102SWEOK Linne 3 (123)+1:09:34Viktor Janrik1:05:38
103SWEÄrla IF 2 (170)+1:10:51Mattias Nilsson1:13:48
104FINSuunta-Sepot (176)+1:10:51Jussi Seppä1:02:08
105SWETullinge SK 2 (246)+1:10:52Chupek Jacub50:46
106SWEBergnäsets AIK (131)+1:10:57Oskar Öqvist59:41
107FINLapuan Virkiä (175)+1:11:57Sampo Sankelo1:05:38
108FINKalevan Rasti 3 (199)+1:12:09Oleg Vokulov1:00:50
109SUICA Rosé (682)+1:14:12Térence Risse53:52
110SWEMarkbygdens OK (149)+1:15:22Filip Andersson1:15:17
111FINLynx 2 (121)+1:16:40Matias Koponen1:06:38
112FINOK Trian 2 (125)+1:17:17Simo Hasu50:55
113FINRasti-Kurikka (113)+1:17:23Aleksi Lammi1:02:29
114SWESundbybergs IK (204)+1:18:00Mårten Lundqvist1:04:34
115FINNavi 2 (211)+1:18:58Lars Vicari57:47
116NORIL Koll (890)+1:19:50Jostein Moe59:22
117FINAngelniemen Ankkuri 2 (115)+1:20:27Joel Hakala55:31
118SWEOK Ravinen 3 (166)+1:20:52Bruno Godefroy1:04:36
119SWEUlricehamns OK (202)+1:20:53Niklas Österlund1:05:50
120NOROppsal orientering (120)+1:21:34Tor Andreas Andersen55:43
121SWEGävle OK (103)+1:21:37Lasse Jansson1:08:29
122SWEIFK Göteborg 4 (371)+1:21:38Fredrik Noborn55:42
123SWESkogslöparna (165)+1:21:44Anton Strandberg1:00:36
124BLRNemiga-Nord (99)+1:23:01Slava Zhuravlev-Stariy55:45
125FINIF Femman (92)+1:23:05Jens Jern59:23
126FINSuunta Jyväskylä (60)+1:23:06Paulus Sulkula59:33
127FINKokkolan Suunnistajat (126)+1:23:10Arto Fränti1:03:40
128NORVaregg IL (172)+1:23:10Kriistan Fredrik Thomassen1:16:45
129FINHiisirasti 2 (157)+1:23:12Kalevi Mäkipää1:07:28
130FINKoovee 3 (128)+1:23:43Tero Mamia57:32
131FINSK Pohjantähti (86)+1:23:46Niko Nissinen57:11
132FINValkeakosken Haka (116)+1:23:50Rauli Aho1:12:41
133SWELinköpings OK 2 (270)+1:24:47Åke Ljunggren1:03:07
134NOR1664 AKP Jagers (318)+1:24:48Morten Weber Bergesen1:06:09
135FINAnttolan Urheilijat (89)+1:24:59Tuomas Fjällström59:47
136FINAngelniemen Ankkuri 3 (244)+1:26:58Otto Balck59:36
137FINHämeenlinnan Suunnistajat (73)+1:27:07Antti Kivikko1:16:27
138NORNydalens SK 4 (1963)+1:27:26Beat Roth58:29
139FINHelsingin Suunnistajat 3 (150)+1:27:42Robert Bennett1:13:12
140FINMS Parma 4 (218)+1:29:30Eero Jalli1:00:06
141FINMS Parma 3 (177)+1:29:49Aleksi Karttila1:01:06
142FINEspoon Suunta 2 (122)+1:30:10Tuomas Ruuskanen58:58
143SWEJärfälla OK (227)+1:31:20Benjamin Langerak1:02:14
144LATOK Ogre (110)+1:31:23Andris Svilans1:16:21
145SWEResultat AB (74)+1:31:26Gabriel Bengtsson1:02:15
146FINIF Brahe (194)+1:31:43Valter Joensuu1:11:06
147NORAsker SK (547)+1:32:01Marit Isachsen1:20:43
148FINIlmavoimat (205)+1:32:07Eero Pietilä1:03:00
149SWEOK Södertörn (106)+1:32:20Mrk Porgnyi59:23
150FINSK Uusi (144)+1:32:20Juan Sanz1:11:55
151SWEEksjö SOK 2 (189)+1:33:00Adam Sandstedt1:04:14
152FINVehkalahden Veikot 2 (102)+1:33:56Tuomas Puonti1:03:09
153FINSotkamon Jymy (114)+1:34:34Jussi Piirainen1:05:32
154SWEOK Roxen (941)+1:36:18Lukas Eveborn1:11:04
155SUIOLV Baselland 2 (96)+1:37:50Gian Coolen1:07:42
156FINRastivarsat (225)+1:37:52Aapo Maasilta1:01:58
157CZEOOB Tj Turnov (788)+1:37:59Krystof Hajek59:01
158NORBäkkelagets SK 2 (147)+1:38:01Sindre Sandven53:37
159FINKouvolan Suunnistajat 2 (198)+1:38:28Eemil Sakki1:01:48
160SWEOK Linne 4 (253)+1:38:41Hedwig Haas1:04:27
161SWEOK Landehof (236)+1:38:59Joel Börjesson-Eriksson1:06:55
162SWEOK Hällen 2 (255)+1:38:59Tomas Öberg1:23:50
163FINHiidenkiertäjät 5 (169)+1:39:07Antti Laine1:04:34
164ESTUrheilukauppa Duncan.fi (1863)+1:39:16Olle Kärner54:08
165FINKoovee 4 (206)+1:39:25Lauri Naskali1:10:42
166FINRaja-Karjalan Suunnistajat (234)+1:39:26Juha Kivelä1:08:06
167RUSKuzmolovo OS 2 (173)+1:39:32Nikolai Znoev1:03:28
168NORIL Tyrving 3 (1258)+1:41:06Ådne Skjärstein1:09:34
169SWEIFK Moras OK 3 (158)+1:41:10Edward Larsson1:24:57
170SWEKFUM Örebro OK (135)+1:41:45Anton Kruse1:13:02
171NORFreidig SPK 2 (795)+1:41:50Kjetil Mölnvik1:02:28
172FINHauhon Sisu (223)+1:42:04Antti Rusanen1:04:48
173FINIkaalisten Nouseva-Voima 3 (408)+1:42:55Jari Niemenmaa1:15:44
174FINPellon Ponsi (104)+1:43:50Antti Ekonoja1:17:34
175SWEIF Hagen (362)+1:44:40Marcus Carlsson1:06:52
176IRLDublin Mountain Club (822)+1:46:11Shea Moose1:19:27
177SWEKamratIdrottsföreningenKIF (182)+1:46:25Linus Kaisajuntti57:23
178SWEKamratIdrottsföreningenKIF 2 (266)+1:46:26Martin Granqvist1:09:15
179RUSNord West 2 (129)+1:46:29Maxim Gavrilyuk1:04:34
180FINKymin Suunnistajat (171)+1:46:32Jussi Virtanen1:01:44
181FINEspoon Akilles 2 (288)+1:46:34Teemu Korhonen1:03:46
182LATOK Meridians (163)+1:46:36Andris Dzalbs1:06:16
183NORÅs-NMBU Orientering (949)+1:47:02Robert Banfi1:21:35
184FINRastikarhut (312)+1:47:56Joona Nolvi1:15:40
185SWESnättringe SK 2 (439)+1:47:59John Wolgast1:07:02
186FINKuopion Suunnistajat 2 (232)+1:48:09Kasperi Hämäläinen1:03:39
187SWECentrum OK Stockholm (185)+1:48:16Magnus Karlsson1:05:46
188FINLahden Suunnistajat -37 4 (441)+1:49:37Pekka Huhtanen1:07:08
189FINSuunta Jyväskylä 2 (200)+1:49:45Tuukka Senttula1:00:36
190NORNTNUI 4 (712)+1:49:50Öystein Fruseth Christiansen1:04:55
191FINAuringonlaskun Ratsastajat (696)+1:49:53Pekka Väätäinen1:00:26
192LTUMedeina (241)+1:50:38Andrius Laukinis-Laukaitis1:06:54
193FINOK Raseborg (215)+1:50:53Jan Wasström1:11:05
194SWEOK Rodhen (188)+1:50:53David Melin1:05:44
195RUSOrienta SKI-O (180)+1:50:57Ivan Kunin1:04:06
196FINSK Vuoksi (261)+1:51:23Eeka Husu1:06:21
197SWETullinge SK 3 (345)+1:51:24Wilhelm Bergman1:14:53
198CZETesla Brno CZE (1038)+1:51:45Vojtech Gryc1:29:26
199SWEJärla Orientering 2 (101)+1:52:18Dominique Bucher1:17:24
200FINLukkari-Jukola 10 (1975)+1:54:20Sami Aalto1:17:51
201ESTOK Pölva Kobras (209)+1:54:36Siim Vanahans1:13:59
202FINJoutsenon Kullervo (186)+1:54:40Veeti Pellinen1:09:37
203FINUrheilu Mehiläinen (514)+1:54:49Lasse Lempainen1:08:57
204NORPorsgrunn OL (387)+1:54:52Kjell Westin1:10:59
205FINEspoon Suunta 5 (355)+1:54:53Tapio Markki1:06:21
206SUIOl Norska 2 (343)+1:54:55Daniel Hadorn1:08:44
207DENFarum-Tisvilde OK (207)+1:54:58Lasse Falck Weber1:03:09
208FINEspoon Akilles (140)+1:55:07Paulus Hanhijärvi1:09:49
209LTUAzuolas (146)+1:55:59Mantas Volungevicius1:26:32
210DENOK Pan Århus 2 (208)+1:56:49Mads Kruse Juhl1:19:06
211SWEVästerås SOK (506)+1:56:51Robert Palm1:00:59
212FINVihtavuoren Pamaus (222)+1:57:24Matti Kärkkäinen1:05:09
213RUSALKO-STOP (217)+1:57:42Aleksei Kapitonov1:05:20
214SWELånghundra IF (107)+1:57:53Axel Leijon-Thorell1:16:46
215FINRasTiimi (220)+1:57:56Petteri Arovainio1:16:10
216SUIBussola OK (154)+1:58:34Katrin Mueller1:04:49
217FINMaken Fitness Center (303)+1:58:38Veeti Passila1:11:40
218LATIK Auseklis (183)+1:58:54Rihards Gailis1:18:33
219FINLynx 3 (238)+1:59:30Tatu Aaltonen1:06:25
220NORNight Hawk (967)+1:59:34Ole Gunnar Kleppa Madslien1:05:18
221FINHelsingin Suunnistajat 8 (230)+1:59:42Mikael Lamberg1:17:10
222NORTrollelg (174)+2:00:00Tommy Schmid1:08:29
223ITAAgored Bergamo (367)+2:00:01Tommaso Civera1:12:04
224SWEKöping-Kolsva OK (342)+2:00:02Henrik Holmberg1:04:42
225SWETäby OK (201)+2:00:17Filip Lindqvist1:04:26
226NOREnga (264)+2:00:22Harald Huse1:06:39
227SWEGotlands OF (192)+2:00:24Filip Nilsson1:16:19
228FINKankaanpään Suunnistajat (259)+2:00:44Jyrki Mikkola1:12:44
229RUSOrienta Moscow Compass (124)+2:01:07Alexander Barkar1:24:31
230FINLynx 4 (321)+2:02:27Markku Kipinoinen1:06:24
231SWEOK Denseln 2 (471)+2:02:33Fredrik Kempe1:21:50
232FINLahden Suunnistajat -37 3 (235)+2:03:23Lassi Kuva1:15:31
233FINEspoon Suunta 4 (262)+2:03:25Lenni Väisänen1:08:16
234FINPaimion Rasti 3 (88)+2:03:27Ilkka Aakula1:34:25
235SWEDomnarvets GoIF (1072)+2:03:38Magnus Hjorth1:11:33
236SWESödertälje Nykvarn Orienter 3 (190)+2:03:40Viktor Löfgren1:12:28
237FINTurun Suunnistajat 3 (672)+2:03:49Warren Key1:08:25
238FINPaimion Rasti 5 (405)+2:03:58Teemu Väre52:41
239FINNavi 3 (724)+2:04:04Janne Ahola1:00:00
240FINLappeen Riento 2 (224)+2:04:09Oskari Niemi1:08:46
241FINPihkaniskat (212)+2:05:38Ilari Ilmakunnas1:17:14
242LATOZONS OK (178)+2:06:11Elizabete Blumentale1:10:39
243SWESöders-Tyresö (267)+2:06:22Johan Hedman1:14:18
244FINHyvinkään Rasti (284)+2:07:08Janne Salomäki1:04:32
245SWEIFK Umeå 2 (228)+2:07:44Rasmus Behrenfeldt1:08:49
246FINKokkolan Suunnistajat 2 (331)+2:08:55Lauri Koivumäki1:10:41
247FINSuomusjärven Sisu (350)+2:08:56Riku Kerkola1:10:27
248SWESundsvalls OK (275)+2:09:11Erik Toomingas1:11:07
249FINTosta Lähtee-Team (179)+2:09:14Markus Sinijärvi1:06:27
250LATOK Kapa (148)+2:09:30Janis Peilans1:33:42
251FINRasti-Kurikka 2 (151)+2:09:46Timo Nurmela1:02:29
252RUSFryazino (239)+2:09:46Sergey Belov1:03:43
253FINOK77 2 (134)+2:09:47Matias Kankkunen1:08:42
254SWEBredaryds SOK (1009)+2:10:02Håkan Svensson59:59
255ESPCatalonia Team (162)+2:10:05Pol Canosa1:11:58
256FINRasti 88 (226)+2:10:25Kalle Hirvilammi1:11:32
257FINIF Femman 2 (191)+2:10:27Viljam Grahn1:05:40
258FINUlvilan Ura (272)+2:10:32Aaro Haikonen1:09:57
259SWEFinspångs SOK (156)+2:10:34Jakob Fransson1:13:38
260FINKouvolan Suunnistajat 4 (249)+2:10:42Marko Uotila1:10:43
261RUSBlack Sea OK 2 (269)+2:10:47Dmitry Somov1:12:31
262FINKarkki-Rasti (407)+2:10:47Mikko Fäldt1:14:40
263SWEFK Göingarna (254)+2:10:56Henrik Larsson1:14:43
264FINRajamäen Rykmentti 2 (117)+2:10:58Aleksanteri Hiiro1:10:13
265RUSPeterhof (1961)+2:10:59Alexander Kolchiev1:19:22
266RUSMEPhI (276)+2:11:01Andrey Lukin1:11:04
267FINReaktor Innovations (530)+2:11:05Tommi Pajala1:05:46
268FINSonkajärven Pahka (317)+2:11:15Timo Peltonen1:19:50
269FINJuuan Apteekki (302)+2:11:29Dainoras Saunorius1:11:36
270SWEOK Tisaren 2 (164)+2:11:33Sebastian Agerhäll1:09:06
271FINSiilin Rasti (195)+2:11:35Kimmo Leivo1:16:02
272NORKonnerud IL (242)+2:11:40Maiken Ökern Hågård1:22:23
273SUIOLC Kapreolo 2 (510)+2:11:44Peter Rutz1:19:18
274NOROK Moss (570)+2:12:30Torgeir Snillsberg1:08:17
275FINKoovee 5 (291)+2:12:34Vertti Laitinen1:08:01
276FINSK Pohjantähti 2 (233)+2:12:36Jarmo Hyyppä1:16:43
277FINKalevan Rasti 5 (482)+2:12:41Markku Piironen1:13:18
278FINAsikkalan Raikas (283)+2:12:42Teemu Paananen1:27:24
279NORHeming Orientering (187)+2:13:03Knut Erling Öen1:17:44
280FINEspoon Suunta 3 (193)+2:13:42Oskari Penttinen1:12:53
281NOREmblem IL (379)+2:13:44Andreas Fagerhaug Dalen1:20:01
282FINOlavin Rasti (247)+2:13:45Antti Seppänen1:13:46
283NORNydalens SK 3 (307)+2:13:46Terje W. Mathisen1:12:13
284SWENyköpings OK 2 (592)+2:14:04Rebecca Hylander1:14:03
285FINHiidenkiertäjät 3 (130)+2:14:21Kalle Rosenblad1:33:09
286FINVehkalahden Veikot 3 (277)+2:15:01Henri Kukkonen1:15:04
287FINKalajoen Junkkarit (297)+2:15:20Osmo Juola1:17:03
288FINIK Falken (258)+2:15:24Lauri Ruberg1:10:51
289FINTampereen Pyrintö 6 (455)+2:16:43Tuomas Leinamo1:08:21
290FINRasti-Jussit (349)+2:17:16Roope Lemberg1:04:45
291SWEKOMPISARNA (310)+2:17:17Per Spik1:02:07
292LTUArboro OK (181)+2:17:21Marius Vaivilas1:12:24
293FINKuusamon Erä-Veikot (336)+2:17:37Mikko Tahkola1:06:03
294FINRasti E4 (300)+2:17:48Juho Rossi1:02:31
295SWEEksjö SOK 3 (295)+2:18:13Martina Rizzi1:02:41
296ESTOK Vöru (210)+2:18:45Einar Luup1:22:50
297FINYlistaron Kilpa-Veljet (184)+2:18:47Janne Nivukoski1:12:33
298FINTio Rättens Män (419)+2:18:49Johannes Ylisaukko-oja1:20:07
299NORStavanger Orienteringsklubb (522)+2:18:51Aleksander Jörgensen1:13:35
300FINHelsingin Suunnistajat 7 (219)+2:18:55Teijo Oksanen1:21:52
301NORGanddal IL (378)+2:18:56Markus Breivold1:22:58
302FINLynx 5 (468)+2:18:57Matias Maronen1:14:35
303FINKokkolan Suunnistajat 3 (601)+2:19:57Jorma Nissilä1:06:55
304FINSK Uusi 2 (414)+2:20:00Aapo Kytömäki1:15:57
305NORByåsen IL (248)+2:20:05Erlend Aune1:24:12
306FINIF Minken (491)+2:20:33Strandvall Amanda1:02:46
307FINKaustisen Pohjan-Veikot (282)+2:20:57Juha Lerssi1:09:59
308RUSUltra (145)+2:21:04Vasia Tambasou1:06:29
309FINLaskuvarjojääkärikilta (406)+2:21:46Tom Hammassyrjä59:51
310SWEOK Tisaren 3 (250)+2:22:09Andrea Svensson1:01:34
311SWEUmeå OK (319)+2:22:11Viktor Holmgren1:20:51
312POLWKS SLASK (792)+2:22:14Kalikst Sobczynksi1:14:17
313NOREmit (364)+2:22:16Christiane Trosse1:14:54
314SWEHagaby GoIF 2 (611)+2:22:19Adam Karlsson1:14:33
315SUIVogulisi Team ThunHondrich (1056)+2:22:23Siegfried Nagel1:31:37
316RUSLeader PTZ (922)+2:22:42Semen Mikhalko1:24:11
317FINSuonenjoen Vasama (508)+2:22:51Timo Pohjolainen1:18:35
318NORIndre Östfold OK (375)+2:23:08Kent Vidar Kopperud1:14:32
319SWEIF Rigor (381)+2:23:09Emil Erdelius1:13:17
320FINTurun NMKY (376)+2:23:16Jukka Lehtonen1:15:59
321FINHelsingin Suunnistajat 14 (323)+2:23:41Väinö Ristimäki1:16:43
322FINVetelin Urheilijat (306)+2:24:05Petri Kauppinen1:23:53
323FINRasti-Jyry (483)+2:24:17Jussi-Pekka Hanhela1:09:50
324FINEspoon Suunta 6 (260)+2:24:27Markus Kaukonen1:15:56
325SWEOK Klemmingen (1967)+2:24:43Pål Skogstjärn56:52
326FINDowntown 65 (396)+2:25:36Ville Koskenkorva1:16:16
327RUSKuzmolovo 110 (256)+2:25:54Igor Gavrilov1:18:27
328SWEOK Rodhen 2 (357)+2:25:55Elin Sjölander1:16:34
329FINOriveden Ponnistus (392)+2:25:55Riku Kopra1:22:43
330FINOK Botnia (326)+2:26:00Dan Snåre1:21:11
331FINKoovee 6 (497)+2:26:13Jarmo Mauriala1:09:25
332FINInbetweeners (1783)+2:26:23Magnus Struckmann1:08:08
333RUSNord West 3 (632)+2:26:27Pavel Raev1:41:30
334FINHiiltomiehet (268)+2:26:47Pauli Heinimaa1:25:25
335FINRastiseiska (466)+2:27:15Ella Skog1:22:32
336FINOunasvaaran Hiihtoseura (344)+2:27:59Juho Määttä1:07:25
337NORIF Sturla (550)+2:28:18Olav Melheim1:23:47
338FINSappion Veikot (643)+2:28:26Juho Huhtala1:11:23
339GBRSheffield University Orient (296)+2:28:42Chloe Potter1:21:39
340FINHollolan Urheilijat -46 (216)+2:28:46Antti Lamminpää1:19:28
341SWEKFUM Örebro OK 2 (716)+2:30:38Jacob Eriksson56:45
342FINKarjaan Ura (481)+2:31:08Thomas Björklöf1:14:18
343FINOK77 3 (469)+2:31:15Jan Donner55:25
344FINOK Trian 3 (281)+2:31:24Simon Nordgren1:24:18
345FINVauhtiveijarit (316)+2:31:35Lauri Oksa1:23:57
346FINValkeakosken Haka 4 (775)+2:31:40Jari Simola1:20:47
347FINHämeenlinnan Suunnistajat 3 (279)+2:31:52Asko Lautamäki1:20:28
348FINKuopion Suunnistajat 3 (580)+2:31:57Sanna Multala1:28:32
349FINIF Brahe 2 (368)+2:32:59Matti Lindstedt1:03:26
350FINLatujen kasvatit (1797)+2:33:00Lauri Lepistö1:22:02
351FINTeam Kymppiremontit (569)+2:33:00Aatos Peura1:04:41
352FINRasti-Lukko (108)+2:33:07Tomas Snellman1:09:34
353RUSVyborg-orientir (450)+2:33:11TatiIana Lakhmanova1:08:59
354NORVang OL (451)+2:33:26Ove Haugereid1:11:11
355FINAlatornion Pirkat (365)+2:33:27Antti Kalapudas1:18:39
356SWEÄrla IF 3 (587)+2:33:28Patricia Nieke1:18:22
357NORLillomarka OL 2 (159)+2:33:30Dorthe Kühl Petersen1:35:21
358ESTSK100 (273)+2:33:36Rooni Triinu1:18:46
359FINLapuan Virkiä 3 (1082)+2:34:00Karri Stevander1:10:12
360ESTVärska OK Peko (265)+2:34:14Rein Zaitsev1:19:05
361FINHauhon Sisu 2 (706)+2:34:19Tero Salonen1:13:48
362FINTeräselementti Skogsmårdarn (263)+2:34:26Tuija Kuusela1:13:07
363FINLammin Säkiä (311)+2:34:40Jorma Varkila1:18:30
364SWEJärfälla OK 2 (568)+2:34:46Erik Bovallius1:09:57
365NOROppsal orientering 2 (340)+2:35:05Halvor Hoböl1:14:40
366RUSLegenda (231)+2:35:26Artem Sotkin1:06:41
367FINPaimion Rasti 4 (352)+2:35:40Matti Sipponen1:13:13
368FINAnjalan Liitto (214)+2:36:14Henna Pylvänäinen1:09:02
369FINOK Trian 4 (531)+2:36:18Otto Lintula1:14:44
370NORYoung Boys Kongsberg (832)+2:36:23Svein-Erik Sögård1:12:05
371RUSOmega (196)+2:36:23Sergey Adeev1:28:00
372FINValkeakosken Haka 2 (454)+2:36:24Kalle Taura1:18:57
373FINUV SISSIT (693)+2:36:24Hermanni Willman1:09:44
374SWESödertälje Nykvarn Orienter 4 (1450)+2:36:25Laura King1:10:07
375LATZiemelkurzeme OK (280)+2:36:30Valdis Karulis1:14:06
376SWEJönköpings OK (382)+2:36:31Maria Rosén Thelin1:27:55
377RUSYaroslavl (286)+2:36:31Dmitry Parkhut1:14:31
378FINTeam Kuraporras (418)+2:36:32Janne Hyyppä1:12:27
379FINNostars (337)+2:36:36Marko Suhonen1:29:09
380SUIBussola OK 2 (304)+2:36:38Marita Hotz1:28:22
381USAOUSA (421)+2:36:40Emma Waddington1:22:35
382FINHelsingin Suunnistajat 4 (369)+2:36:49Veli Matti Salmenkylä1:22:15
383FINRastivarsat 2 (290)+2:37:02Jarkko Ryyppö1:05:11
384RUS7RUN Spb (1689)+2:37:14Aleksey Borevich1:13:43
385FIN86. Kadettikurssi (480)+2:37:24Laukkanen Janne1:20:07
386FINSaloisten Reipas (424)+2:38:13Petri Tuominen1:06:26
387RUSOrienta SKI-O 3 (1332)+2:38:32Alexander Trempoltsev1:07:07
388FINSuunta Jyväskylä 5 (354)+2:38:33Aleksi Mutka1:24:47
389SWEMyggans OS (353)+2:38:37Johan Fries1:08:44
390FINLinnankiertäjät (764)+2:38:43Kaisa Laapas1:11:24
391FINEx-Legends (229)+2:38:45Timo Riissanen1:24:19
392FINTuusulan Tallaajat (521)+2:38:45Sami Kauppinen1:23:21
393FINOK Terjärv (298)+2:38:47Matias Forsbacka1:11:49
394SWEDela 2 (257)+2:38:49Marcus Amrén1:06:30
395FINJämsän Retki-Veikot 2 (167)+2:38:58Juho Virkajärvi1:30:34
396SWEAttunda OK 2 (536)+2:39:10Kalle Persson1:12:29
397FIN7 Oikein (1702)+2:39:12Henri Kontoniemi1:17:25
398FINOK Trian 10 (634)+2:39:47Niklas Majander1:13:18
399FINSuunta Jyväskylä 3 (292)+2:40:00Mitri Tuomala1:30:46
400FINRasti-Nokia (366)+2:40:07Lauri Isokallio1:03:36
401FINSavon Suunta (299)+2:40:09Juha Kettunen1:15:08
402FINMS Parma 5 (479)+2:40:11Jussi Leskinen1:19:46
403FINLahden Taimi (289)+2:40:15Tero Kaasinen1:29:18
404FINViimeiset pirkkalaiset (395)+2:40:15Vilma Pesu1:18:04
405SLOMariborski orientacijski kl (360)+2:40:15Patrick Dusigne1:16:40
406NORModum OL (237)+2:40:30Niklas Lilja Grönhovd1:28:50
407FINEspoon Suunta 12 (1563)+2:41:32Emil Laaksonen1:18:48
408NORRaumar Orientering (251)+2:41:49Kristine Eide Rapp1:19:36
409FINRastiPiikkiö (322)+2:42:46Johan Päivike1:18:41
410FINTeam Lactic Acid (420)+2:42:53Matti Happonen1:21:21
411FINSuunta Jurva (583)+2:42:59Janne Puntila1:20:40
412FINJ-Town O Bros (618)+2:43:02Santeri Vaahtera54:15
413FINBertelin pojat (560)+2:43:19Ville Koskela1:18:38
414FINAnttolan Urheilijat 2 (203)+2:43:22Rasa Aku-Pekka1:32:28
415FINOulun Tarmo (645)+2:43:32Olli Puurunen1:26:27
416NORNTNUI 5 (1964)+2:44:11Ronja Björklund1:12:46
417FINOK77 9 (1409)+2:44:45Henrik Huttunen1:15:54
418FINLaihian Luja (271)+2:44:49Heikki Kumara1:31:29
419SWESundbybergs IK 2 (585)+2:45:05Tobias Abrahamsson1:23:28
420SWEOK Älvsjö Örby (1065)+2:45:10Linus Berggren1:23:25
421FINPälkäneen Luja-Lukko (615)+2:45:12Pekka Linnainmaa1:23:12
422NORTönsberg og omegn OL (505)+2:45:25Olav Aasmundtveit Hoff1:23:05
423SUIOLC Kapreolo (243)+2:45:28Stephan Copes1:19:02
424SWEGävle OK 2 (330)+2:45:32Erik Olsson1:20:48
425FINHelppoRasti (413)+2:46:06Juha Valtonen1:30:03
426FINTeam Olli Jokinen (571)+2:46:08Antti Tolvanen1:30:18
427FINPussin Kiristäjät (533)+2:46:13Jussi Broberg1:31:01
428FINTampereen Pyrintö 7 (341)+2:46:15Akseli Kauppi1:24:13
429FINTurun Metsänkävijät 4 (245)+2:46:34Jostein Andersen1:10:34
430FINKeuruun Kisailijat (153)+2:46:42Pauli Laurila1:18:56
431FINSK Kanantaluttajat (646)+2:46:45Ville Salonen1:23:57
432FINVeikkaus (683)+2:46:46Juhani Toivonen1:09:55
433FINLappeen Riento 3 (403)+2:46:50Vertti Myllärinen1:11:50
434FINNärpes OK (423)+2:47:02Hugo Helenelund1:25:00
435SWELeksands OK (461)+2:47:12Eskil Nääs1:24:32
436FINHyvinkään Rasti 2 (358)+2:47:16Rasmus Ahoniemi1:21:48
437FINUtin Jääkärirykmentti (1971)+2:47:26Esa Norokorpi1:20:42
438FINVaajakosken Terä 2 (91)+2:47:28Chiara Sergent1:51:13
439FINTosta Lähtee-Team 2 (656)+2:47:30Ossi Luoma1:38:15
440LTUOK Fortuna (665)+2:48:56Aras Petrevicius1:32:17
441FINRasti-Kurikka 3 (447)+2:49:01Aleksandra Voytova1:09:45
442FINSotkamon Jymy 2 (425)+2:49:02Janne Tuhkalainen1:18:10
443NORWing OK (486)+2:49:04August Hopstad Nykvist1:38:16
444NORStjördals-Blink Orientering (429)+2:49:06Terje Rönning1:19:08
445FINLahden Suunnistajat -37 8 (1588)+2:49:41Kaapo Lehtonen1:13:05
446SWETullinge SK 4 (372)+2:49:41Ellinor Fryxsell1:16:00
447FINKymin Suunnistajat 2 (402)+2:49:47Lassi Kaitainen1:34:14
448SWETacton Systems AB (614)+2:50:20Henrik Flordal1:18:00
449SWEOK Kolmården 2 (1573)+2:50:32Bengt Schwartz1:17:28
450SWENynäshamns OK (1034)+2:50:33Håkan Jansson1:18:45
451SWETriona (1840)+2:51:07Per Eriksson1:36:37
452HUNPannon Supersonics (138)+2:51:17Bence Sprok1:28:46
453LATBurkanciems OK (221)+2:51:20Vilma Alberinga1:18:37
454FINIlomantsin Urheilijat (315)+2:51:25Mika Leinonen1:19:42
455FINTeam Opintotuki (928)+2:51:38Suvi Heittola1:02:20
456NORÖk-94 (495)+2:51:38Rune Teigland1:18:11
457RUSOmega 2 (285)+2:51:59Igor Yashchenko1:08:59
458FINOC Toffee (473)+2:52:00Jussi Viero1:08:39
459FINAron Haka (602)+2:52:22Jukka Määttälä1:28:20
460FINNastolan Terä (436)+2:52:43Pontus Joentausta1:15:15
461FINRaja-Karjalan Suunnistajat 2 (1259)+2:52:51Jyri Tiainen1:26:09
462FINTurun Metsänkävijät 6 (426)+2:53:00Ville Honkanen1:14:14
463FINSK Pohjantähti 3 (519)+2:53:13Urpo Niemelä1:18:18
464FINTyrwään Woima (545)+2:53:16Juha Metsälä1:12:34
465FINSuunta 2000 (490)+2:53:19Tuomo Miettunen1:27:37
466FINIntersport (390)+2:53:19Harri Halonen1:18:27
467SWERånäs OK (400)+2:53:22Jakob Henriksson1:17:47
468LATOK Arona (274)+2:53:33Aivis Lejins1:12:59
469FINRasti-Lukko 2 (446)+2:54:57Jami Kallioniemi1:15:21
470FINKankaan Häkkiset (1860)+2:54:59Elli Häkkinen1:25:16
471FINA-luokan kiiturit (1784)+2:55:01Inka Joensivu1:21:41
472FINJoutsenon Kullervo 2 (432)+2:55:02Juho Rautio1:43:53
473FINAngelniemen Ankkuri 4 (593)+2:55:07Juho Ylimaa1:49:20
474FINNivalan Suunnistajat (526)+2:55:09Teuvo Hautamäki1:26:02
475FINPargas IF 2 (750)+2:55:11Tommi Lindqvist1:23:11
476FINSK Uusi 3 (511)+2:55:13Tuomo Kalvas1:40:06
477FINSettiäijät (886)+2:55:43Rami Haapala1:33:03
478LATOK Kapa 2 (325)+2:55:43Janis Salins1:33:49
479SWECentrum OK Stockholm 2 (863)+2:56:02Oskar Hermansson1:15:25
480FINIF Brahe 3 (551)+2:56:52Peter Kronholm1:19:59
481FINSuunnaton Into (604)+2:57:06Ilkka Saarimäki1:16:21
482FINSiilin Rasti 2 (361)+2:57:08Jani Tikkanen1:30:36
483SWEFinspångs SOK 2 (440)+2:57:10Patrik Persson1:31:35
484SWEKOMPISARNA 2 (1665)+2:57:12Martin Ahlström1:21:39
485FINKaakon Rasti (515)+2:57:14Petrus Tasa1:45:21
486FINKorven Honka (327)+2:57:19Jani Hjerppe1:30:26
487LATIK Auseklis 5 (377)+2:57:30Matiss Saulite59:47
488FINSocca (437)+2:57:52Julia Jacobsson1:18:40
489SWEOK Ravinen 4 (328)+2:58:20Nina Herne1:30:15
490FINLeppävaaran Sisu (956)+2:58:24Markku Jokela1:42:51
491FINMusta Neliö (582)+2:58:28Mikko Inkinen1:19:33
492ESTOK Pölva Kobras 2 (617)+2:58:39Alar Assor1:13:28
493ESTPuujalad (416)+2:58:41Viljar Grauen1:17:55
494SWEAlfta ÖSA OK (287)+2:59:19Marcus Lundagårds1:13:23
495FINSaarijärven Pullistus (348)+2:59:50Adrey Morozov1:26:51
496FINRasti-Vihti (383)+3:00:44Anssi Parkkinen1:20:49
497FINVaalan Karhu (363)+3:00:48Jani Nummi1:14:25
498FINLounais-Hämeen Rasti (649)+3:00:51Markku Paija1:33:51
499GBRForth Valley Orienteers (903)+3:01:01Jamie Goddard1:22:53
500RUSOmega 3 (603)+3:01:04Nikolay Tikhonov1:21:28
501FINKortesjärven Järvi-Veikot (422)+3:01:06Heikki Vallbacka1:15:36
502FINHerraseura (411)+3:01:06Matti Haataja1:28:11
503FINKeski-Karjalan Rasti (394)+3:01:09Pasi Hirvonen1:34:21
504FINRamboll Finland (998)+3:01:16Kimmo Heikkilä1:28:22
505FINFTA (733)+3:01:17Iida Varmavuo1:21:49
506FINPirkkalan Hiihtäjät (671)+3:01:22Vesala Pekka1:23:47
507SWEOK Enen (472)+3:01:32Adlerteg Camilla1:24:33
508FINTuupovaaran Sepot (539)+3:01:54Kyösti Rautanen1:57:32
509FINYlä-Karjalan Sepot ja Eerot (1865)+3:01:57Samuli Ketola1:21:35
510FINStora Enso Metsä (579)+3:02:49Juha Rissanen1:28:08
511FINKangasniemen Kalske (525)+3:05:00Severi Heiskanen1:19:17
512FINOK Pojkarnas Natt (309)+3:05:03Eero Hirvonen1:18:53
513FINLaitilan Jyske (449)+3:05:17Jarmo Kerttula1:45:19
514SWEFalköpings AIK OK (456)+3:05:20Alma Wilhemsson1:26:27
515FINTelemark Team Örn (313)+3:05:22Jaakko Martikainen1:25:53
516FINViitasaaren Suunta (452)+3:05:26Seppo Kaiponen1:18:51
517FINPihkatapit Ambiotica (630)+3:05:33Jari Haimi1:26:19
518FINTampereen Yritys (1058)+3:05:43Joona Koponen1:32:52
519FINTarpian Suunta (817)+3:05:43Olli Savikko1:18:45
520FINRasti Elmo (608)+3:05:46Atte Tamminen1:43:24
521FINKeparDI (699)+3:05:48Väinö Liukko1:31:19
522FINHelsingin Suunnistajat 13 (1364)+3:05:52Riku Sauso1:17:55
523FINSappi Kirkniemi (513)+3:05:54Jukka Lahtinen1:27:19
524FINPaimion Rasti 6 (548)+3:08:05Jussi Jääoja1:10:18
525ESTRakvere OK (674)+3:08:36Ossi Priks1:20:47
526FINOC Puisto (662)+3:08:46Luukas Siitonen1:18:27
527FINOlavin Rasti 2 (417)+3:08:50Seppo Kairikko1:22:44
528FINLuumäen Rasti (373)+3:08:51Kasperi Tamminen1:22:21
529GEROSC Hamburg (385)+3:08:54Moritz Walter1:28:11
530LATOK Meridians 2 (333)+3:08:57Kristine Bertuka1:09:53
531FINRastitykki (589)+3:08:59Riku Österman1:32:05
532LTUAzuolas 2 (595)+3:09:02Gintaras Mikolavicius1:48:49
533LAT30draugi.lv (388)+3:09:10Karlis Praulins1:22:38
534FINVesaisen Pojat (410)+3:09:11Jarno Pukema1:23:10
535FINJalasjärven Jalas (428)+3:09:27Jarno Leppälä1:47:57
536FINRR Vilttiketju (474)+3:10:20Antti Räsänen1:23:59
537LATZiemelkurzeme OK 2 (748)+3:10:41Guntars Sils1:31:02
538FINPetolintu (496)+3:10:52Jarkko Jyrhämä1:44:50
539FINVihtavuoren Pamaus 2 (720)+3:11:07Marko Nalli1:31:46
540FINPanssariprikaati (431)+3:11:18Maija Hakala1:13:51
541FINSuunta-Sepot 2 (684)+3:11:19Lassi Kyllönen1:22:35
542ESTOK Põrgupõhja (555)+3:11:24Jaan Viirmann1:25:31
543FINRajamäen Rykmentti 3 (448)+3:11:32Aleksi Hämäläinen1:13:31
544SWEForsa OK / Ljusdals OK (1045)+3:11:48Gunnar Forsgren1:25:28
545FINIhqumursuhuppelit4never (1734)+3:12:23Tero Suutari1:18:03
546SWEUMA Idrottsförening (470)+3:12:35Mathias Tärnlund1:33:47
547FINJoensuun SuppaKetut (698)+3:13:07Veikko Kosunen1:32:31
548FINOK Raseborg 2 (308)+3:13:15Markus Smedslund1:19:54
549LATOK Saldus 2 (384)+3:13:21Karlis Kuzis1:24:04
550FINLeppäsalmi SK (415)+3:13:23Sara Leppäsalmi1:24:31
551ESTRAE ROK (338)+3:13:24Tönis Haldna1:32:46
552FINBeach Boys (572)+3:13:28Jarkko Murtoaro1:27:46
553FINPekan Ponit (639)+3:14:09Ruut Kanko1:27:23
554FINSiilin Rasti 3 (692)+3:14:36Miika Iskanius1:37:42
555FINKeravan Urheilijat (553)+3:14:39Janne Syrjälä1:16:46
556FINRasti-Nokia 3 (1043)+3:14:41Tommi Valkolehto1:18:06
557FINHiukkasen Hukassa (445)+3:14:46Tuomas Väätäinen1:25:59
558SWETäby OK 2 (443)+3:14:47Peter Brämerson1:29:07
559FINAivan Sama (518)+3:14:50Pasi Elolampi1:23:17
560FINPunkalaitumen Kunto (499)+3:15:01Jani Häkkinen1:19:09
561FINKajaanin Suunnistajat (477)+3:15:03Eino Gretschel1:27:00
562FINYlivieskan Kuula (489)+3:15:05Jarmo Nivala1:28:10
563GBRBOK-Kaukaa haettu 2 (493)+3:15:10Tommi Grover1:26:14
564FINLahden Suunnistajat -37 6 (1178)+3:15:11Mika Kantola1:17:04
565SWESnättringe SK 3 (1213)+3:15:14Bo Lauri1:27:28
566FINSuuntavaisto SK (509)+3:15:14Niko Kommio1:22:43
567FINHankasalmen Hanka (534)+3:15:17Tuomas Hänninen1:26:49
568FINOK Jorren (590)+3:15:20Rasmus Karlsson1:26:46
569FINPeab (564)+3:15:28Reijo Harju-Säntti1:26:08
570FINRasti-Nokia 2 (503)+3:15:30Eino Lehtiniemi1:27:31
571FINLahden Suunnistajat -37 7 (1133)+3:15:34Eetu Granqvist1:18:11
572FINTuuripellet (537)+3:15:37Jukka Turva1:20:30
573FINPyrinnön tytöt (549)+3:15:40Henna Sirén1:18:24
574FINKuortaneen Kunto (543)+3:15:51Jukka-Pekka Laitila1:30:52
575FINEnonkosken Urheilijat (517)+3:15:53Arto Seppänen1:38:18
576FINJoosehukku (529)+3:16:07Anni Kivilaakso1:29:59
577FINPudasjärven Urheilijat (346)+3:16:11Oskari Jokikokko1:27:44
578SWEOK Orion 2 (1310)+3:16:17Johan Swartz1:17:17
579FINEura-Kauttuan Urheilijat (945)+3:16:28Tommi Tuusa1:27:53
580FINViVi Master (528)+3:16:30Pekka Kemppi1:19:52
581FINRajamäen Rykmentti 5 (1070)+3:16:35Erkki Oinaskallio1:18:22
582FINJahtimiehet (1757)+3:16:39Joonas Mäkinen1:35:28
583FINHimangan Urheilijat (742)+3:16:44Jaakko Kivela1:19:55
584FINSäkkijärven Hyppälän Nuoris (723)+3:17:07Heikki Kettunen1:37:31
585FINVaasan Suunnistajat (504)+3:18:14Tobias Lutz1:20:33
586NORVang OL 2 (565)+3:18:24Tone Bleken Rud1:21:29
587FINKauhajoen Karhu (624)+3:18:35Markku Salmirinne1:36:47
588FINRajamäen Rykmentti 4 (669)+3:18:37Jouko Malinen1:22:31
589FINFirstbeat (1018)+3:18:39Matti Salakka1:30:44
590NORVerdal OK (356)+3:18:44Marius Enes1:42:42
591FINPeikot Hiihto (685)+3:18:48Matti Lehtola1:21:07
592FINLuolamiehet (644)+3:18:53Anton Rosqvist1:19:36
593FINEspoon Akilles Venlat (714)+3:19:49Inari Karppinen1:13:43
594FINKerkesix (791)+3:20:00Emmi Hilasvuori1:28:46
595FINSK Mortis (567)+3:20:01Panu Peltokangas1:53:00
596FINLånggubbarnas (1794)+3:20:05Kimmo Niemi1:14:56
597SWEIFK Lidingö SOK 3 (597)+3:20:09Petter Skantze1:29:13
598FINIF Åland (655)+3:20:22Henrik Söderström1:20:46
599FINPyhät Miehet (494)+3:20:43Tom Steffansson1:30:15
600FINIitin Pyrintö (465)+3:20:50Topias Zerni1:27:05
601FINItä-Päijänteen Rasti (485)+3:20:59Risto Pura1:35:05
602FINMaavoimien Esikunta (374)+3:21:03Petri Mattila1:33:03
603FINOunasvaaran Hiihtoseura 3 (899)+3:21:07Joni Alasuvanto1:10:53
604FINKannuksen Ura (606)+3:21:09Sauli Konttila1:23:33
605FINRokkakoski SK (576)+3:21:12Mikko Virtanen1:33:20
606SWETumba-Mälarhöjden OK (1068)+3:21:14Fredrik Huldt1:58:28
607FINUroskarhut (1909)+3:21:26Tuomas Mikkola1:34:52
608NOROK Sköynar (995)+3:21:40Aksel Veske1:40:51
609SWEWaxholms OK (1073)+3:22:44Wilhelm Nordqvist1:20:39
610FINAS Skinnarila (609)+3:22:47Jemi Katko1:23:51
611FINEtulan veljekset (546)+3:22:50Miro Etula1:24:02
612FINVehkalahden Veikot 4 (629)+3:22:53Samu Takanen1:12:21
613FINInkeroisten Terho (305)+3:23:02Antti Tonder1:20:51
614FINMS Parma 6 (622)+3:23:36Timo Peltola1:36:59
615FINLammin Säkiä 2 (596)+3:23:38Juho Seppänen1:34:21
616FINSuunnaton YliValta (1688)+3:23:38Juhani Valtanen1:29:01
617SWETibro OK (851)+3:23:41Pär-Magnus Bjurek1:35:12
618FINIF Femman 3 (478)+3:23:47Lucas Finskas1:21:48
619FINRasti-Jussit 2 (404)+3:24:12Ilkka Ruokola1:19:11
620FINValkealan Kajo (475)+3:24:50Jussi Siukkola1:15:01
621FINSaarijärven Pullistus 2 (970)+3:24:51Markku Helle1:10:55
622FINAnnila (1801)+3:24:53Ilkka Annila1:52:28
623ESTLSF Pronoking Team (502)+3:25:01Rynno Sulg1:35:43
624RUSOrienta SKI-O 2 (1592)+3:25:09Sergey Shebashov1:26:52
625FINGasum (664)+3:25:18Jouni Liimatta1:43:45
626FINSAL (785)+3:25:32Nina Gunell1:28:33
627FINMaarian Mahti (397)+3:25:48Anselm Tamminen1:44:23
628FINAngelniemen Ankkuri 5 (1628)+3:26:38Kimmo Virtanen1:29:09
629FINJuuan Jänne (670)+3:26:42Timo Tuononen1:34:00
630FINK-SR rajatoimisto (612)+3:26:42Ismo Kurki1:50:00
631FINUNO SK (867)+3:26:47Petri Laaksonen1:05:25
632FINToimen Pojat (559)+3:26:50Markku Huhta-Koivisto1:37:55
633FINJussis seven (676)+3:26:57Jari Kavander1:29:26
634SWENxtgeneration OL (1864)+3:27:04Martin Bengtsson2:09:49
635FINLoimaan Jankko (695)+3:27:14Heimo Hongisto1:44:39
636FINViimeinen Rastiretki (715)+3:27:31Aleksi Lahti1:05:06
637FINTeam Spiritual Saramäki (600)+3:27:50Markku Saramäki1:27:28
638FINTeam Azure (779)+3:28:22Jari Vainikka1:31:56
639FINSuomen Suunnistusliitto (1047)+3:28:26Petteri Vuorinen1:30:59
640FINSuunta Jyväskylä 4 (434)+3:28:28Jouni Mutka1:30:54
641FINIivolan Team (1186)+3:28:30Petri Väänänen1:29:20
642FINKyrös-Rasti (873)+3:28:53Tuomas Lensu1:35:13
643FINSoisalon Saaren Pummiveikot (904)+3:28:55Risto Pelkonen1:29:46
644FINHiiltomiehet 2 (492)+3:29:13Johanna Niittymäki1:10:16
645LATOK Meridians 3 (729)+3:29:14Ingus Barvikis1:48:39
646FINVictorious Secret (891)+3:29:19Raisa Sell1:14:47
647FINMurut (399)+3:29:31Ilona Haarla1:27:04
648SWEVästerås SOK 2 (1515)+3:29:33Tamas Szüts1:29:35
649FINKeravan Urheilijat 2 (562)+3:29:33Saara Saalo1:19:20
650FINKuopion Reserviupseerikerho (314)+3:29:37Aarne Keurulainen1:21:00
651FINJVK-Pojat (1806)+3:29:38Teuvo Holappa1:20:06
652FINOulun Poliisiurheilijat (982)+3:29:56Harri Sorvari1:42:52
653FINPitkäjärven Vaeltajat (524)+3:30:40Jaakko Iivanainen1:18:45
654FINIK Falken 2 (901)+3:30:42Stefan Stubb1:16:55
655FINSK Porrassalmi (700)+3:30:44Veikko Myyryläinen1:24:39
656FINLappeen Riento 4 (581)+3:30:45Johanna Tuosa1:16:41
657FINNykyaikaiset 5-ottelijat (1132)+3:30:58Marta Sanchez1:25:17
658FINNenosen veljekset (668)+3:31:00Timo Nenonen1:32:33
659FINKunto Kaverit (794)+3:31:12Jani Varis1:10:15
660FINRetkeilymedia Ahola (747)+3:31:12Joona Koistinen1:06:10
661FINVanutoppahousut (854)+3:31:23Sami Luukkanen1:32:30
662FINRasti-Jussit 3 (651)+3:31:36Leevi Mutikainen1:31:29
663FINKuusankosken Urheiluseura (552)+3:31:56Sakari Martikainen1:45:18
664FINJyväskylän Metsänkävijät (527)+3:32:01Jukka Hyytiäinen2:08:10
665FINVaasan Suunnistajat 2 (561)+3:32:28Anni Ruostekoski1:23:32
666FINPyhäjärven Pohti (1006)+3:32:30Elisa Parkkinen1:32:49
667FINKemiön Kiilat (619)+3:32:34Martti Hyvönen1:34:39
668FINKalvolan Keihäs (435)+3:32:37Jorma Mäntytörmä1:35:06
669FINKultaiset Karhut (430)+3:32:38Kalle Ruottinen1:35:03
670FINHakuliset (540)+3:32:42Jenni Hakulinen1:42:40
671FINSievin Sisu (862)+3:32:44Markku Vesisenaho1:33:47
672FINNärpes OK 2 (910)+3:32:44Heidi Smeds1:22:44
673FINSerkkujen yö (879)+3:32:50Kari Valjakka1:43:35
674FINSuunta Jyväskylä 6 (1479)+3:32:58Matti Haveri-Heikkilä1:36:06
675FINLaiskanpulskeet Jallit (721)+3:33:05Mikko Jalli1:34:58
676SWEValbo AIF (648)+3:33:17Göran Hedman1:42:51
677LATIK Auseklis 4 (798)+3:33:17Gustavs Stana1:25:31
678RUSKuzmolovo OS 3 (1180)+3:33:28Tatiana Fomicheva1:07:38
679FINRastipukit (557)+3:33:51Petteri Savolainen1:28:31
680FINTeam Electrofit (1343)+3:33:56Henna Rautiainen1:36:55
681SWECentrum OK Stockholm 3 (730)+3:34:04Sara Jonasson1:22:34
682FINSolf IK (633)+3:34:36Olivia Hahn1:13:53
683FINPullin serkut (577)+3:34:44Tuomo Pulli1:36:59
684NORIF Sturla 2 (1226)+3:34:49Sander Ottesen1:25:32
685FINSupertalentit (691)+3:34:52Ilpo Kiiala1:22:10
686FINTippausmonsterit (833)+3:34:54Janne Hautala1:25:37
687FINAkateemiset luonnon ystävät (1000)+3:34:57Aarne Orrainen1:22:48
688FINKuusiston Jylhä (538)+3:35:05Sauli Vänskä1:38:37
689FINEHS Espoon Hurjimmat Sivako (620)+3:35:08Meri Hakala1:37:42
690FINLankkuan Kyläjoukkue (654)+3:36:15Maiju Kovanen1:15:54
691FINMuurlan Vihuri (690)+3:36:19Mika Juva1:22:03
692FINTurun Suunnistajat 4 (697)+3:36:28Orvo Moisio1:27:56
693FINMäntsälän Urheilijat (339)+3:36:30Eemeli Uusi-Simola1:47:41
694FINEspoon Suunta 8 (759)+3:36:42Oona Paloheimo1:22:39
695SWESkarpnäcks OL (768)+3:36:52Lars Segerman1:23:06
696FINRastivarsat 3 (532)+3:36:56Oula Pelkonen1:23:30
697FINMalax IF 2 (1141)+3:36:58Andreas Öhman1:27:30
698FINKönnin Kuokkamiehet (983)+3:37:02Hannu Ventomäki1:28:35
699FINHiidenkiertäjät 6 (623)+3:37:03Kari Koistinen1:37:52
700FINKokkolan Suunnistajat 4 (797)+3:37:04Aulis Rantala1:22:36
701FINPET orienteering Finland (820)+3:37:35Aura Turkka1:39:10
702FINSK Vuoksi 2 (542)+3:37:44Juho Martiskainen1:28:24
703FINUrjalan Urheilijat (944)+3:37:44Olli Nikander1:28:35
704FINJärvenpään Palo (659)+3:37:46Pauli Rautanen1:24:35
705FINKoovee 8 (1212)+3:37:54Jouni Oikarinen1:26:11
706FINKarsu.fi (647)+3:37:57Juhani Junnilainen1:40:00
707FINRempsun Metalli (702)+3:37:57Jenni Sabel1:32:56
708FINMaasotakoulu LPR (636)+3:37:59Jarkko Koistinen1:38:56
709FINRC Eemeli (635)+3:38:02Timo Reiman1:11:37
710FINLiperin Taimi (824)+3:38:03Hans Ekroos1:27:22
711FINEHS Espoon Hurjimmat Sivako 2 (1890)+3:38:23Samina Nummi1:24:55
712FINHönöt SK (900)+3:38:29Asser Vuola1:38:20
713SWEOK Kullingshof (663)+3:39:00Emil Johansson1:42:21
714FINRasti-Ukko Lauma (1008)+3:39:03Mika Kaukkila1:27:10
715FINEssity Finland (1091)+3:39:06Sami Mäkelä1:39:48
716FINPihkaniskat 7 (438)+3:39:07Pekka Ilmakunnas1:35:28
717FINJukola 2003 Sulkava (999)+3:40:39Jussi Myllys1:45:30
718NORLorry Classic (1809)+3:40:44Svein Otterlei1:32:25
719FINHellanmaan Teräs (500)+3:42:10Martti Herttua1:46:28
720FINTeme Ski Team 2 (846)+3:42:43Heikki Rajala1:16:31
721FINEspoon Suunta 14 (1414)+3:43:25Igor Nefedov1:46:21
722FINHelsingin Suunnistajat 5 (278)+3:43:32Nuutti Jääskeläinen1:30:02
723FINLauttakylän Luja (598)+3:44:19Frans Seppälä1:26:43
724ESTSK Mercury (501)+3:44:22Margus Klementsov1:24:19
725SWEMarkbygdens OK 2 (535)+3:44:29Per-Anders Axelsson1:39:32
726FINSupan Pohjalla (650)+3:44:33Harry Halonen1:28:51
727FINSukK 83 (757)+3:44:34Pertti Lahdelma1:19:31
728FINHämeenlinnan Tarmo (464)+3:44:46Teppo Valtonen1:20:25
729FINRoosan kuntokoulu (868)+3:46:16Anni Laine1:23:02
730FINKymin Suunnistajat 4 (858)+3:46:27Markku Hienonen1:34:49
731FINJudica (917)+3:46:34Janne Hänninen1:33:19
732FINValmet Tampere (981)+3:46:38Sami Ojala1:32:31
733FINSeinäjoen Hs biathlon (1919)+3:46:50Jonni Mukkala1:37:31
734FINOlarin Omat Pojat (844)+3:46:58Mikko Ahonen1:38:30
735FINVarma Peesi (1911)+3:47:00Pasi Helander1:49:08
736FINKiipeilykerho Vertikaali (1746)+3:47:03Samuel Lehtonen1:41:05
737FINLuonnonvarakeskus (813)+3:47:03Timo Siitonen1:34:08
738FINSomeron Esa (703)+3:47:04Joonas Rauhansalo1:34:12
739NORWing OK 2 (857)+3:47:05Gabriel Baadsvik Callanan1:22:53
740FINRastikarhut 3 (329)+3:47:07Veli-Matti Jutila1:45:14
741FINLaihian Luja 3 (802)+3:47:12Hannu Niinimäki1:38:35
742LATSurikati (658)+3:47:13Upmace-Grivina Ieva1:50:00
743SWEGustavsbergs OK (836)+3:47:14Österberg Henrik1:30:07
744FINIisalmen Visa (1161)+3:47:17Ida Sara-aho1:43:14
745FINP-K maakuntakomppania (1020)+3:47:17Antti Hartikainen1:38:42
746FINSweco (1240)+3:47:19Juha Junttila1:58:04
747FINLänsi-Rajan Rasti (734)+3:47:33Henri Saari1:46:39
748FINKärkölän Kisa-Veikot (1251)+3:47:37Timo Järvinen1:48:38
749FINNavi 7 (1059)+3:47:49Jorma Kemppi1:40:35
750FINRasti 88 2 (433)+3:48:11Niklas Salonen1:49:49
751FINUrheilukoulu III81 (516)+3:48:15Jarmo Tonder1:14:37
752FINRastiketut (460)+3:48:23Elias Nurmi1:34:48
753FINUlvilan Ura 2 (934)+3:48:25Pertti Lahdenmäki1:39:26
754FINOK Trian 5 (498)+3:48:28Max Määttä1:49:22
755FINOK77 6 (744)+3:48:31Anders Juholin1:32:14
756FINKainuun Prikaati (772)+3:48:35Miika Suvanto1:44:21
757FINTuurihaukat (705)+3:48:46Paulus Heikkilä1:18:01
758FINYlämaan Pyrkijät (463)+3:48:50Marko Korhonen1:26:56
759FINTeam Happonen (628)+3:48:50Kati Happonen1:51:53
760BELTrol-Belgium (1081)+3:48:52Erik Van Dijck1:34:44
761FINPitäjänmäen Tarmo (642)+3:48:53Juha Purhonen2:12:25
762FINPorvoon Urheilijat (870)+3:48:53Jouni Saukonoja1:26:28
763FINeLadies (755)+3:49:04Astra Francke1:25:17
764FINAri Pojjaat (776)+3:49:08Atso Jalli1:38:34
765FINYläneen Kiri (812)+3:49:16Ismo Huhtala2:00:00
766FINIkaalisten Nouseva-Voima 5 (771)+3:49:20Mika Suojanen1:50:52
767FINPerttelin Peikot (638)+3:49:42Ari Ranki1:49:26
768FINSK Samperi (1108)+3:49:42Hanna Hovila1:23:09
769FINSK Herkkutatit (681)+3:49:47Roosa Lassila1:23:29
770FINPäijät-Rasti (751)+3:49:54Esko Jussila1:31:57
771FINGeodeesi (761)+3:49:56Suomala Klaus1:30:51
772FINPositiivinen yllätys (1223)+3:50:23Ella Nurmi1:21:34
773FINNokian Torpedo (875)+3:50:26Matti-Olavi Vartiala1:27:05
774FINKankaanpään Kalevankiertäjä (1821)+3:50:29Olli Kujansuu1:39:47
775FINKeuruun Kisailijat 2 (987)+3:50:30Henna Kauppinen1:21:11
776FINSatakunnan Lennosto (726)+3:50:30Tuomas Koskinen1:35:52
777FINKeravan Urheilijat 3 (1285)+3:50:33Kai Antell1:30:53
778FINTrimap (1888)+3:50:43Vesa Virtanen1:35:46
779FINLohimaan Rasti (765)+3:51:01Mikko Vesisenaho1:16:03
780FINKuusiston Jylhä 2 (1800)+3:51:05Ilkka Vänskä1:41:38
781FINKalajoen Junkkarit 2 (541)+3:51:08Jari Nikunen1:30:45
782FINTamrock (869)+3:51:10Lasse Raitanen1:38:22
783FINLopen Uupuneet (666)+3:51:10Jukka Kenttämies1:40:09
784FINPK Racing Team (686)+3:51:12Ari-Pekka Pietilä1:25:35
785FINTuomenmarjat (1321)+3:51:13Piia Laitala1:42:53
786FINTeam Kymppiremontit 2 (1945)+3:51:14Pekka Peura1:30:19
787FINKankaanpään Suunnistajat 2 (847)+3:51:16Seppo Hämäläinen1:26:26
788FINEKI (1162)+3:51:16Anttu Ahlberg1:42:16
789FINSaloisten Reipas 2 (1624)+3:51:16Antti Harjuhaahto1:37:33
790FINMiehikkälän Vilkas (398)+3:51:19Jarkko Urpalainen1:53:10
791FINBertelin pojat 2 (732)+3:51:20Seppo Kukko1:23:00
792FINEvitskog FBK r.f. (805)+3:51:20Mikael Wikström1:41:37
793FINIlmatorjunta (837)+3:51:22Aapo Rinne1:42:24
794FINSappion Veikot 2 (1501)+3:51:24Silas Johansson1:54:38
795FINHämeenlinnan Suunnistajat 2 (152)+3:51:28Kalle Virtanen1:37:28
796FINMalax IF (902)+3:51:36Oskar Norrback1:40:16
797FINSK Pohjantähti 6 (1494)+3:51:36Risto Juutinen1:34:34
798FINNabla (1044)+3:51:39Mika Koivu1:42:19
799GBRSouth London Orienteers (520)+3:51:43Phil Marsland1:45:35
800FINPietarsaaren Hiihtäjät (897)+3:51:47Miro Piippolainen1:37:02
801FINLöytänen Rastit (780)+3:51:49Pasi Talvitie1:30:08
802FINPuolangan Ryhti (760)+3:51:54Martti Köngäs1:42:26
803FINVuorenveikot (938)+3:51:56Petteri Kauppinen1:28:34
804FINKela (1871)+3:51:57Jarmo Heikka1:26:39
805FINSK Mortis 2 (825)+3:52:00Sanna Lakoma1:29:31
806FINNurmonjoen Tukki (1144)+3:52:02Pekka Alasaari1:42:11
807FINIkaalisten Nouseva-Voima 4 (1363)+3:52:08Markku Riitaoja1:21:15
808FINKonserni (749)+3:52:10Ottopekka Leskinen1:53:12
809FINUrhK II08 (892)+3:52:10Valve Tuomo1:29:55
810FINMustalammen Pallo (709)+3:52:13Timo Riihimäki1:34:27
811FINKohti rastia ja sen ohi (1324)+3:52:13Aino Mäkelä1:18:26
812FINMosapajannevan Karpaasit (1957)+3:52:26Erkki Marila2:07:19
813FINNousiaisten Alku (1040)+3:52:28Heikki Andersson1:39:22
814SWESkattkärrs SOK (758)+3:52:29Jenny Nyberg1:42:37
815FINLapin Veikot (459)+3:52:36Esa Turunen1:42:08
816FINOK Botnia 3 (942)+3:52:37Torbjörn Ahlskog1:42:48
817FINOulun Raksa (830)+3:54:17Timo Kivelä1:43:47
818FINRautalammin Urheilijat (782)+3:54:29Eero Kärkkäinen1:28:32
819FINTeuvan Rivakka (673)+3:54:30Jari Mahlamäki1:32:02
820FINTunkiomadot (1012)+3:54:33Jarkko Heiskanen1:29:01
821FINRastihaukat (653)+3:54:33Antero Aunesluoma1:29:05
822FINRistin Kilta (1203)+3:54:34Benjamin Schulman1:30:30
823FINPälkäneen Luja-Lukko 2 (871)+3:54:35Kalle Vaismaa1:24:02
824FINLahden Suunnistajat -37 5 (1268)+3:54:43Kirsi Arvela1:43:11
825SUIOLV Hindelbank (694)+3:54:47Peter Lyrenmann1:30:43
826FINLaihian Luja 2 (677)+3:54:50Anttoni Patana1:33:08
827FINJääkäriprikaati (484)+3:55:15Niko Paavola1:43:37
828FINLauttapartio (1096)+3:55:22Joel Kivimies1:46:29
829FINS-Yöosuustoiminta (573)+3:55:29Raimo Mäenpää2:15:21
830FINOK77 4 (610)+3:55:33Anders Westerlund1:43:38
831FINHonkajoen Seudun Urheilijat (880)+3:55:50Heta Haunia1:24:35
832FINSuomusjärven Sisu 2 (884)+3:56:25Mauri Sinnelä1:46:46
833FINAalto A!dventures (737)+3:57:53Anna Kuronen1:21:17
834FINVerttuun Namika (849)+3:58:02Jouni Kivimäki1:32:23
835FINMhy Pirkanmaa (800)+3:58:03Pertti Linnainmaa1:31:25
836SWESkogsluffarnas OK (943)+3:58:10Fredrik Wallstedt1:47:58
837POLOK!Sport (558)+3:58:16Tomasz Kosicki1:47:06
838FINRaisu Lumous (631)+3:58:31Simo Pöyhönen1:40:52
839FINKouvolan Suunnistajat 5 (872)+3:59:15Urho Ojala1:50:17
840FINFuturice (968)+3:59:27Kalle Lappalainen1:37:01
841FINHäröt Lampaat (1013)+3:59:28Otto Soini1:47:09
842FINEpilän Esa 2 (1209)+3:59:44Jari Toivonen1:33:43
843FINAlahärmän Kisa (652)+3:59:49Ville Ylihärsilä1:45:58
844FINLappeen Riento 5 (1289)+4:01:24Tinja Lantta1:33:01
845FINTeam Uusivirta (1889)+4:01:44Ville Uusivirta1:15:37
846SWELinköpings OK 3 (351)+4:01:48Christer Lindell1:28:05
847FINRasti-Jyry 2 (1297)+4:01:57Lauri Tapola1:22:32
848FINValmet Technologies 2 (992)+4:01:58Alexander Guslin1:39:48
849FINEDX (1049)+4:02:03Ari Hakaste1:34:42
850FINPudasjärven Urheilijat 2 (1280)+4:02:04Arttu Jokikokko1:39:42
851FINMaasotakoulu LPR 5 (1658)+4:02:07Eero Saukkonen1:34:19
852FINNavi 6 (687)+4:03:28Joel Sihvonen1:29:09
853SWEHaninge SOK (294)+4:03:32Gustav Nirvin1:24:30
854ESTOK West (605)+4:03:58Veiko Lille1:37:38
855FINHaukijahtaajat (736)+4:04:21Kim Nylund1:13:09
856FINTuusulan Voima-Veikot (1111)+4:04:23Mikko Lamminpää1:35:59
857FINPellon Ponsi 2 (625)+4:04:33Mette Palokangas1:24:47
858FINNavi 4 (912)+4:04:34Aki Tenhunen1:36:31
859LATIK Auseklis 3 (731)+4:04:38Guntars Andersons1:32:58
860FINLahden Suunnistajat -37 9 (1113)+4:04:39Emmi Löfberg1:38:18
861SWEGotlands OF 3 (1483)+4:04:42Anton Nilsson1:38:53
862FINTampereen Pyrintö 9 (1217)+4:04:45Totte Välkki1:43:02
863FINBebbes Busar (1854)+4:04:47Malena Danskanen1:54:48
864FINFunctio Laesa (1452)+4:04:48Ulla Kilpinen1:54:15
865FINVakka-Rasti (924)+4:04:59Riku Salminen1:41:18
866FINKiinnostus Suunnistajat (688)+4:05:01Matti Kaijansinkko1:42:49
867FINPohjankyrön Rasti (380)+4:05:07Ismo Niemi2:00:04
868FINKauhavan Wisa (458)+4:05:09Heino Ala-Honkola1:43:02
869FINRaula Team (1110)+4:05:16Tapani Laaksonen1:56:44
870FINEspoon Akilles 4 (955)+4:05:17Pekka Kallio1:39:20
871FIN007Hyyppä (784)+4:05:24Esko Hyyppä2:09:40
872FINDowntown 65 2 (804)+4:05:37Kari Kujala1:32:57
873FINAnnikin Voimailijat (1060)+4:05:38Leo Alenius1:45:26
874FINOulunsalon Vasama (1050)+4:05:42Päivi Mäkinen1:50:42
875FINTornator (907)+4:05:45Olavi Siirtola1:53:13
876LUXLuxembourg Orienteering Clu (599)+4:05:46Jan Sliva1:37:59
877FINKontaten Maaliin (1875)+4:06:14Lauri Lehmonen1:45:26
878FINKeski-Vantaan Suunnistajat (1278)+4:06:21Ryszard Viertola1:54:29
879SWEGandvik IK (1084)+4:06:25Johan Käll1:51:27
880FINKaslink (1131)+4:06:27Toni Saarela1:39:52
881FINTeam Nässäri (1690)+4:06:32Pajula Kimmo1:56:41
882FINAuran Vannas (850)+4:06:35Raimo Syrjälä1:56:56
883RUSIzhora (621)+4:06:40IUrii Rumiantsev1:26:29
884FINRässi-Rasti (770)+4:06:45Mikko Vihavainen1:49:39
885FINHumanitas-seura (1219)+4:07:00Humanitas-seura 51:37:22
886FINNiinisalon Varuskunnan Urhe (913)+4:07:01Ilkka Lindqvist1:38:03
887FINPönttövuoren Peikot (1030)+4:07:25Jaakko Raento1:57:29
888FINPihkaniskat 3 (1147)+4:07:27Seppo Repo1:38:34
889FINPihkaniskat 2 (1079)+4:07:27Eero Nevalainen1:39:17
890FINHarhaveikot (1063)+4:07:29Antti Laine1:56:03
891FINVihman Veljekset (1442)+4:07:29Matti Kauppinen1:38:52
892FINIlomantsin Urheilijat 2 (831)+4:07:38Tuomo Nissinen1:34:15
893FINWonkamiehet (1005)+4:07:40Petteri Tuovinen1:42:23
894FINHammassyrjän Happo (1884)+4:07:41Markus Niemelä1:41:27
895FINVarnitsa 2 (1294)+4:07:43Juho Salonen1:41:24
896FINKymin Suunnistajat 3 (591)+4:07:43Matias Kavakko1:33:34
897FINSuvunSuunta (718)+4:07:45Mikko Kankkunen1:47:57
898FINRastihapot (1589)+4:07:48Tommi Kilpinen1:27:50
899FINTurun Visat (826)+4:08:07Veli-Matti Ritakallio1:44:17
900FINLepatiittos2 (754)+4:09:31Pekka Kontturi1:43:22
901FINOC Harharetki (921)+4:09:35Teemu Kiiski1:56:15
902FINMAASK RUK Pioneerivoimaa (753)+4:09:36Vesa-Pekka Lehtomäki1:37:08
903FINSaint-Gobain Finland (1760)+4:10:07Jukka Järveläinen1:59:16
904FINLynx 7 (1174)+4:10:31Markku Hyvönen1:36:38
905FINPerhon Kiri (790)+4:10:34Ilkka Koskela1:39:43
906FINKullaan Kuninkaat (1028)+4:10:35Teija Kujanpää1:35:49
907SWESkogslöparna 2 (1648)+4:10:44Mikael Nilsson1:55:18
908FINPiispan poijjat (927)+4:11:32Tuomo Kahenvirta1:48:51
909FINValkeakosken Haka 6 (1252)+4:11:37Timo Koskinen2:02:03
910FINHelsingin Poliisi-Voimailij (1064)+4:11:46Veijo Rissanen1:43:25
911FINHernemäen Porina (717)+4:11:56Jussi Silvennoinen1:56:13
912FINeLadies 2 (1222)+4:11:56Saara Mahlamäki1:22:46
913ESTRakvere OK 2 (675)+4:12:10Kaisa Rooba1:29:54
914FINOC Toffee 2 (1621)+4:12:42Jonne Eskola1:46:40
915FINKöntit (1176)+4:12:43Teppo Moisio1:46:32
916FINLets get LOST (877)+4:12:44Aleksi Hatakka1:45:04
917FINPolyteknikkojen Raittiusseu (814)+4:12:47Anni Halko1:47:36
918FINUSTpro Oy (487)+4:12:47Jaakko Leppäkangas1:52:07
919FINKaukaan Lyly (566)+4:12:50Anna Hintikka1:59:24
920FINFTA 2 (1015)+4:12:51Visa Helmijoki1:47:03
921FINMaasillat (1261)+4:13:00Risto Maasilta1:45:27
922FINMetsästäjäliiton Hirviurhei (783)+4:13:00Ari Ronkainen1:48:24
923FINSallan Karhut (627)+4:13:10Lauri Uutela1:26:24
924FINSäyneisen Salpa (544)+4:13:10Kalevi Pajamäki1:56:51
925FINTäsmis-Team (896)+4:13:17Akseli Wiik1:46:59
926FINRasti K18 (1950)+4:13:30Jarno Rutanen1:32:59
927FINSelkien Sisu (848)+4:13:43Mikael Ikonen1:46:57
928FINRasti-Lukko 3 (980)+4:14:05Kalle Virtanen2:01:19
929FINMetos (1055)+4:14:15Lauri Launonen1:26:48
930FINArk United (575)+4:14:23Annamaria Sola2:16:45
931FINTeam Lost (1076)+4:15:27Saara Asmundela1:35:04
932FINEliaksen Eksyjät (997)+4:15:32Lasse Laaksonen1:35:26
933SWEFredrikas Girls 2 (796)+4:15:57Fredrikas Girls 51:21:37
934FINMellu ja kääpiöt (1791)+4:17:10Salla Mustonen1:29:37
935ESPCD TJALVE (969)+4:17:13Arturo Javier Pena1:31:58
936FINMäntän Seudun Eräpirkat (1195)+4:17:30Jari Harju1:38:44
937FINMetsähallitus (457)+4:17:46Heikki Savolainen1:54:01
938SWEKöping-Kolsva OK 2 (1647)+4:17:54Mats Birkestål2:00:31
939FINHollolan Urheilijat -46 2 (444)+4:17:54Lasse Kemppainen1:51:02
940FINHelsingin Suunnistajat 16 (523)+4:17:57Jani Karttunen2:05:57
941FINPernoon Rajamiehet (818)+4:18:00Tiina Naakka1:32:19
942FINMuuramen Rasti (957)+4:18:11Kalle Sumelles1:59:41
943SWESigtuna OK (856)+4:18:15Stefan Nordström1:57:26
944FINEricsson SK 2 (1476)+4:18:23Juha Kankaanpää1:25:30
945FINValmet Technologies (839)+4:18:23Leena Alonen1:37:21
946FINTurun Puristus (1041)+4:18:26Karri Karanko1:44:09
947FINHalsuan Mäkijussit (1370)+4:18:28Akseli Jussinmäki1:17:06
948FINLapuan Virkiä 4 (1361)+4:18:29Verneri Sankelo1:38:06
949FINAjokoirat (763)+4:18:31Ville Rahkonen1:24:14
950FINPuskasilimät OK (1145)+4:18:33Kekäle Joonas1:30:31
951FINcloudriven.fi (1769)+4:18:34Jukka Koskenkanto1:46:34
952FINTurun Metsänkävijät 5 (704)+4:18:37Petteri Hirvonen1:36:17
953FINElimäen Reserviupseerikerho (845)+4:18:38Jouni Laurikainen1:48:01
954FINKortesjärven Järvi-Veikot 2 (1351)+4:18:43Eero Hautala1:30:51
955FINGimmeFive Multisport (1733)+4:18:45Alpo Välimaa1:31:12
956FINDroit (1123)+4:18:48Ville Savolainen1:42:56
957FINNordea Urheilu (1269)+4:18:54Ari Honkimaa1:38:35
958FINRasti-Hyry (725)+4:18:56Jarmo Juntunen1:24:30
959FINKarkki-Rasti 2 (1377)+4:18:56Hannu Jylänki1:38:17
960FINKokemäen Kova-Väki (741)+4:19:00Arto Pynnö1:48:08
961FINRiihimäen Suunnistajat (816)+4:19:02Petri Tynjälä1:32:10
962FINLuonnontutkijat (840)+4:19:16Timo Lauttamus1:43:50
963FINSysmän Papan LastenLapset (1319)+4:19:17Eveliina Einonen1:52:15
964FINKalevan Rasti 4 (923)+4:19:19Johan Pääkkönen1:40:20
965FINWSP (1215)+4:19:19Simo Tammela1:36:39
966FINKaaderi-Leijonat (918)+4:19:21Rami Saari1:49:38
967FINKone-Yijälä (743)+4:19:22Risto Mäkinen1:48:36
968FINInnOK (786)+4:19:27Olli Peltola1:44:50
969FINTeekkarisuunnistajat (1698)+4:19:30Aleksi Pietikäinen1:28:24
970FINOtaKraa (1390)+4:19:30Liisa Lundell1:52:37
971FINTommin virheet (1722)+4:19:32Aki Lahtinen1:34:21
972FINPolyteknikkojen Raittiusseu 2 (1895)+4:19:32Rasmus Niemi1:48:54
973FINKoneen Kerho (843)+4:19:33Mika Väisänen1:48:48
974FINPolyteknikkojen Raittiusseu 3 (1852)+4:19:34Hannes Väre1:43:30
975FINKaustisen Pohjan-Veikot 2 (803)+4:19:37Pekka Puumala1:56:01
976FINX-suunnistajat (841)+4:19:39Tanja Kalari1:38:58
977FINTeam Peesi (1051)+4:19:39Konsta Purtsi1:39:11
978GERTeam Baden-Wuerttemberg (1062)+4:19:42Philipp Koch1:49:05
979FINRastihumppa (1947)+4:19:42Sirpa Lintunen1:49:07
980FINKarjalan Käki (1196)+4:19:43Joonas Karvinen1:43:29
981FINOK Computer (1262)+4:19:44Matias Johansson1:53:41
982FINKajaanin Suunnistajat 2 (710)+4:19:46Timo Pinola1:57:18
983FINHTJ Suunnistajat (1664)+4:19:47Timo Heiskanen1:53:37
984FINTASO (1802)+4:19:48Juha Soukko1:49:34
985SWERånäs OK 2 (793)+4:19:49Marica Tynell2:03:52
986FINKanuuna (953)+4:19:51Marko Lasanen2:05:02
987GBRUppsala Postal Service B Sq (1928)+4:19:54Graham Anderson1:57:19
988FINOK Trian 11 (1237)+4:19:54Martin Wickholm1:50:37
989FINKustavin Ahto (774)+4:19:55Matti Huhtala1:53:46
990FINVänkypannu (1151)+4:19:56Niilo-Kustaa Väätäinen1:15:02
991FINTiedeyhteisö 95-97 (950)+4:20:10Ismo Ojala1:51:42
992FINTaxi Team (963)+4:20:50Juha Leskinen1:38:36
993FINRasti-Nokia 4 (1395)+4:21:06Jorma Nevala1:39:02
994FINThe Elvis Challenge (920)+4:21:33Antti Jukarainen1:32:02
995FINOunasvaaran Hiihtoseura 2 (594)+4:21:38Reino Kurkela1:32:20
996FINSuunta Jurva 2 (1199)+4:21:43Pekka Hahto1:30:51
997FINKaidan Tien Kulkijat (1168)+4:21:49Lauri Itkonen1:29:10
998FINNCS Sport (1287)+4:21:58Eero Miettinen1:40:22
999FINAlatornion Pirkat 2 (827)+4:22:05Aale Grekula1:55:48
1000FINPulkanrannan Pullistus (808)+4:22:08Hannu Haimi1:50:37
1001FINTT226 (689)+4:22:11Jutta Kukkurainen1:55:35
1002FINIK Kronan (722)+4:22:14Ulrika Myrevik-Svenlin1:55:49
1003FINEräs seura (906)+4:22:15Antti Vesalainen1:56:24
1004FINLandis+Gyr (1372)+4:22:20Asko Senttula1:39:40
1005FINRannikkoprikaati (1695)+4:22:20Teemu Seppälä1:57:00
1006FINTP Industrials (1163)+4:22:23Joonas Meuronen1:45:21
1007FINSamba Trail Running Club (925)+4:22:25Piia Tantarimäki1:48:34
1008FINNastolan Terä 2 (442)+4:22:26Jarmo Pulkkinen1:47:43
1009FINMacGregor (828)+4:22:27Juha Ratia1:40:37
1010FINRastiPiikkiö 2 (799)+4:22:34Jani Alinikula1:27:56
1011FINMetsä Board Kyro (947)+4:22:41Jani Suomalainen1:56:35
1012NORÖstmarka OK (960)+4:23:14Stedje Per1:46:03
1013FINPirkkalan Hiihtäjät 2 (984)+4:24:32Leppänen Antti1:26:21
1014FINEpilän Esa (578)+4:24:39Jukka Heinämäki2:35:32
1015FINPaha Rasti (735)+4:24:48Liisa Siltanen1:30:07
1016FINPargas IF 3 (1375)+4:24:51Cevin Arén1:42:43
1017FINPaVi (852)+4:25:02Lauri Jahkola1:43:12
1018FINMaanmittauslaitos Lappi (835)+4:25:22Ari Tukala1:29:39
1019SWEGotlands OF 2 (607)+4:25:26Mattias Levin2:02:55
1020FINJoen Suunta 2 (1546)+4:25:26Juha Tuononen1:30:50
1021FINEspoon Suunta 13 (1606)+4:25:30Baptiste Tronche-Masso1:57:38
1022FINYlistaron Kilpa-Veljet 2 (640)+4:25:32Elisa Nivukoski1:36:30
1023FINLohtajan Veikot (1074)+4:25:33Kimmo Erkkilä1:33:04
1024FINRajaveljet (777)+4:25:34Markus Nygård1:31:11
1025FINTampereen Yritys 2 (1649)+4:25:37Jukka Leppänen1:36:01
1026FINTreSeven (1571)+4:25:38Paula Kosonen1:51:17
1027FINAndritz WP (1146)+4:25:40Janne Puonti1:59:03
1028FINKananpojat (1101)+4:25:42Veli-Matti Kyckling1:31:24
1029FINPaikkaan orientoituneet (866)+4:25:43Joonas Majuri1:08:30
1030FINPajulahti Olympic Training (1444)+4:25:47Rami Virlander1:40:22
1031ESTOK TON (864)+4:25:48Kai Saksman1:42:37
1032FINRasti 88 3 (1307)+4:25:53Simo Savo1:39:58
1033FINSuunnaton Into 2 (1403)+4:25:53Hannu Suikki1:36:46
1034FINKuoLO (1935)+4:25:54Hannes Holma1:36:41
1035FINLapin Sudet (584)+4:25:57Jan Denks1:31:39
1036FINSaviksen Rasti (986)+4:26:00Tomi Tauti1:37:48
1037FINPihkaniskat 4 (811)+4:26:01Markku Leinonen1:36:41
1038FINTuusulan Reserviupseerikerh (1675)+4:26:03Matti Saastamoinen1:42:13
1039FINPeräseinäjoen suunnistuksen (1114)+4:26:06Hanna Mäki-Mantila1:30:08
1040FINOK Terjärv 2 (1130)+4:26:07Hanna Grannabba1:39:01
1041FINMaanmittauslaitos Oulu (1815)+4:26:11Tero Väyrynen1:39:34
1042FINGofore (1916)+4:26:13Mikko Kattilakoski1:36:50
1043SWEVallentuna /Össeby OL (1033)+4:27:24Elin Giding1:47:11
1044FINOP (1214)+4:27:32Arto Kuhmonen1:46:49
1045FINSpede Rasti (1467)+4:27:34Jukka Yrjölä1:35:18
1046FINLänsi-Rajan Rasti 2 (1170)+4:27:44Kari Partanen1:28:30
1047FINKumpulanmäen Sällit (1117)+4:27:48Sonja Nolvi1:32:27
1048FINEtelä-Karjalan keskussairaa (1694)+4:28:11Tarja Eskelinen2:05:47
1049FINAskolan Urheilijat (881)+4:28:15Miika Alhonen1:41:11
1050FINIF Femman 4 (919)+4:29:40Hanna Lindgren1:19:00
1051FINAamulehden Lukijat Lasten h (1713)+4:30:01Ari Kilpi1:55:56
1052FINTampereen Pyrintö 11 (1281)+4:30:21Otto Niemi2:19:24
1053FINTelemark Team Örn 2 (1368)+4:30:31Janne Nissinen1:30:25
1054FINJoutsenon Kullervo 3 (1069)+4:30:31Jussi Huttunen1:29:58
1055FINUrpon Rytky (860)+4:30:33Peetu Saukkio1:25:34
1056FINKokkolan Suunnistajat 6 (1300)+4:30:38Pauli Tynjälä1:36:05
1057FINKoposen 7 veljestä (1604)+4:30:38Pekka Leskinen1:36:21
1058FINVR Suunnistajat (1003)+4:30:41Hannu Eskola1:46:21
1059FINTieto (1218)+4:31:08Jarmo Rantala1:32:31
1060FINTurun NMKY 2 (1035)+4:31:08Antti Hakanen1:31:25
1061FINTeam Merikoski (1623)+4:31:32Miika Pietilä1:15:59
1062FINPelikassit (556)+4:31:38Henri Mäenalanen1:33:17
1063FINIlveksen Jussit (1717)+4:31:39Juuso Kivikoski1:22:56
1064FINEspoon Akilles 5 (1184)+4:31:39Osku Kaijalainen1:29:13
1065FINMAASK RUK Eksymä (1931)+4:31:45Janne Putkonen1:38:40
1066FINHI-TEAM (1191)+4:31:46Mikko Ryytty1:36:15
1067FINPYVMM (976)+4:31:51Miikka Kelo1:48:41
1068SWEGanska OK (1001)+4:31:58Thomas Nilsson1:37:29
1069FINRastivarsat 4 (626)+4:32:00Jussi Pohjola1:31:11
1070FINHaukiputaan Heitto (1024)+4:32:03Mauno Hanhela1:28:18
1071FINRaision UrheiluAutoilijat (994)+4:32:11Tero Rönnemaa1:49:49
1072FINTeam Klinga (1774)+4:32:16Jaana Klinga1:43:44
1073FINTeam Gulo gulo (1155)+4:32:17Erkki Rinta-Paavola1:43:47
1074FINFTA 3 (1314)+4:32:20Mikko Räisänen1:41:13
1075SWEKils OK 2 (1172)+4:32:22Klara Holmgård1:48:30
1076FINMC Jymypallo (762)+4:32:23Ville Kalapudas1:43:10
1077FINEurajoen Wanhat Weikot (1701)+4:32:32Jouko Koskialho1:51:17
1078FINNilsiän Nujakka (971)+4:33:36Aimo Partanen1:35:08
1079FINOK Raseborg 3 (657)+4:33:41Lasse Lindholm1:40:01
1080FINJuntit OK (728)+4:33:53Timo Voutilainen2:07:43
1081FINVTT (1356)+4:34:33Henrik Sandberg1:17:53
1082FINUusi Verso (766)+4:34:42Jaakko Tuikka1:51:00
1083FINFennovoima (1075)+4:34:46Ilia Kniazev1:39:27
1084FINMäntsälän Urheilijat 4 (1432)+4:35:01Laura Kylmälä1:59:59
1085FINOscar Software (1189)+4:35:52Markku Virtanen2:26:28
1086FINSPYMS (1007)+4:36:03Ville Jäkälä1:41:03
1087FINRiikku Runners Alavus (1185)+4:36:05Jere Mäkiranta1:44:00
1088FINRasti-Vihti 2 (940)+4:36:10Mikko-Ville Toivonen1:37:53
1089LATOZONS OK 2 (641)+4:36:11Maris Veismanis1:53:28
1090FINSK Pohjantähti 4 (975)+4:36:16Hannu Juutinen1:36:09
1091FINGamlakarleby IF (988)+4:36:19Kristoffer Olaussen1:37:39
1092FINOhtola SK (1904)+4:36:24Juha Ojajärvi1:37:14
1093FINOK Kristina (1115)+4:36:26Kjell Utfolk1:37:54
1094FINMenestyspojat (1265)+4:36:26Jori Hyrkäs1:43:26
1095FINSotkamon Jymy 4 (1342)+4:36:28Minna Toikkanen1:45:55
1096FINKops (1292)+4:36:30Markus Sjöstrom1:46:07
1097FINMaanmittauslaitos Tre (740)+4:36:46Jukka-Pekka Siltanen1:27:27
1098FINOutotec (1119)+4:37:02Petri Jokinen2:26:32
1099FINRauman Työväen Urheilijat (1236)+4:37:14Harri Laiho1:47:29
1100FINOK Botnia 2 (769)+4:38:27Robert Ljungberg1:20:17
1101FINHelminiemen helmet (806)+4:39:42Paavo Hänninen2:04:01
1102FINAlahärmän Kisa 2 (990)+4:40:18Roni Ylihärsilä1:59:13
1103FINNavi 5 (1273)+4:41:07Erkki Häkkilä1:27:02
1104FINKiimingin Urheilijat (427)+4:41:08Miska Pöyry1:46:32
1105FINVarnitsa (1254)+4:41:10Mikko Puustinen1:15:43
1106FINTarpian Suunta 2 (1389)+4:41:16Reijo Simonen1:45:58
1107FINKeski-Karjalan Rasti 2 (883)+4:41:19Aki Hukka1:42:06
1108FINNeliveto (1016)+4:41:44Pekka Simula1:22:25
1109FINTampereen Pyrintö 8 (746)+4:42:21Maria Laine1:22:28
1110FINCadpool (1204)+4:42:22Leevi Tarjanne1:30:06
1111FINEtelä-Kymen Suunnistajat (660)+4:43:16Timo Hyppänen1:19:38
1112FINSolita (965)+4:43:23Mikko Puonti2:22:49
1113FINLaskuvarjojääkärikilta Pirk (1929)+4:43:24Pekka Leikas1:50:09
1114FINIisu (637)+4:43:36Antti Välikangas1:58:19
1115FINSiikaisten Sisu (586)+4:43:56Hanna Kallio1:48:17
1116FINOK Trian 6 (853)+4:44:14Rainer Ståhl1:57:39
1117FINItä-Hämeen Rasti (409)+4:44:24Toimi Koskinen1:55:25
1118NORStavanger Orienteringsklubb 2 (1540)+4:45:10Arne Jacob Nyström Olsen1:25:25
1119FINRastiketut 2 (1330)+4:45:24Esko Taipalus1:38:48
1120FIN404 Path Not Found (1680)+4:45:40Saijariina Kuokkanen1:50:24
1121FINSK Uranus (951)+4:46:18Alpo Mikkonen1:43:48
1122FINBarkit päällä (979)+4:46:24Janne Sällinen1:58:11
1123FINPäässä Viiraa (1901)+4:46:33Ari Valtaoja1:57:00
1124SWESöders-Tyresö 2 (1120)+4:46:48Kalle Zetterström1:33:16
1125FINPetolintu 2 (1071)+4:47:00Peter Enoksson1:23:38
1126FINPihkaniskat 8 (778)+4:47:01Reima Parkkonen1:23:48
1127FINSelviytyjät (1036)+4:47:01Nina Tusa1:32:38
1128FINHelsingin Palokunnan Urheil (1320)+4:47:05Antti Luotio1:32:53
1129FINPälkäneen Luja-Lukko 4 (1318)+4:47:56Jaakko Vaismaa1:48:38
1130FINNorra (1811)+4:48:01Sebastian Häggblom2:02:31
1131FINABB SK (1436)+4:49:48Marko Raatikainen1:43:57
1132FINRasti/C (1160)+4:52:23Salla Toivonen1:57:11
1133FINValkealan Kajo 2 (842)+4:52:28Olli Siukkola1:37:57
1134FINKehämajavat (1883)+4:52:32Jukka-Pekka Kuljukka1:49:21
1135FINRasti-Vihti 3 (1399)+4:52:32Jesse Reijo1:21:36
1136FINAjolinja (996)+4:52:40Ari Jääskeläinen1:38:07
1137FINkuraiset mullit (1662)+4:52:42Mika Helin2:11:10
1138FINLost Bastards (895)+4:52:48Johanna Nousiainen1:49:26
1139FINESE Tiimi (1247)+4:52:49Erkki Karppanen1:56:54
1140FINSuunta-Sepot 3 (1192)+4:52:50Ilkka Uotila1:48:36
1141FINKuopion Suunnistajat 4 (885)+4:52:52Jukka Tiitto2:03:04
1142FINUltra Sisu (1785)+4:52:56Sointu Hyttinen1:49:15
1143FINKankaanpään Suunnistajat 3 (1482)+4:52:57Jarkko Leppihalme1:21:35
1144FINSuuntavaisto SK 3 (1306)+4:53:01Ari Pullinen2:02:36
1145FINHal Bro (1080)+4:53:04Tuula Putkuri1:53:35
1146FINLaskuvarjojääkärikilta 2 (810)+4:53:23Markus Rantanen2:27:07
1147FINKonneveden Urheilijat (809)+4:53:38Kari Huttunen1:39:18
1148FINOK EMitVit (1181)+4:53:55Tommi Hynninen1:36:46
1149FINTurengin Sarastus (745)+4:53:58Jami Kopra2:05:36
1150FINKarhunkaatajan kennel (1855)+4:54:00Matti Myllynen1:39:33
1151FINAS Wassuttajat (1357)+4:54:02Jukka Sopanen1:42:57
1152FINSisä-Suomen syyttäjänvirast (1897)+4:54:08Lauri Tammiaho2:09:00
1153FINLumme Energia (1469)+4:54:13Jorma Pöntinen2:10:00
1154FINUFOn Legendat (1362)+4:54:13Janne Kuusinen2:05:26
1155FINFutisforum2 (1938)+4:54:17Lauri Vuori1:43:54
1156FINMäntsälän Urheilijat 3 (1303)+4:54:17Esa Huiskonen2:12:15
1157LATSiguldas Takas (347)+4:54:20Aleksejs Mjaliks1:38:38
1158FINJyrkkä Kerake (905)+4:54:22Jaakko Isosomppi2:09:59
1159FINNOT-OK PKS SK (1169)+4:54:36Pertti Heinikangas1:35:38
1160FINNiinisalon varuskunnan urhe 2 (1756)+4:55:16Tuomas Annala2:18:43
1161FINJohn Deere 2 (1771)+4:55:18Janne Kokkonen2:05:41
1162FINJohn Deere (1274)+4:55:19Harri Korhonen2:05:18
1163FINOK KPO (914)+4:55:21Jyrki Kentala2:05:53
1164FINMetsäklusteri (1122)+4:55:22Kaisa Jarva1:36:57
1165FINKaukametsän paholaiset (1697)+4:55:25Elina Kirvelä2:14:06
1166SWEHammarby IF OF (789)+4:55:25Åke Svensson1:28:20
1167FINLappeen Siniset (1093)+4:55:32Isra Alatalo1:57:27
1168FINRaTro (954)+4:55:34Teemu Vainio1:44:42
1169FINOma Säästöpankki (1425)+4:55:36Niemi Taru2:08:37
1170FINTiiäkstemitämävihaan (1857)+4:55:39Otto Hyssälä2:06:44
1171FINTamro - Tarmolla ja sydämel (1335)+4:55:51Lotta Väisänen1:40:36
1172FINKoovee 7 (972)+4:55:52Eero Pajarre2:13:06
1173FINPalo-88 (752)+4:55:54Ismo Rantanen1:41:39
1174FINSahtiserkut (973)+4:55:54Jaakko Sireni1:44:35
1175FINAS Skinnarila 2 (1339)+4:55:57Risto Tapanen1:54:23
1176FINRetkiryhmä 06 (966)+4:56:00Eetu Marjakangas1:23:44
1177FINIson kirkon liha (1290)+4:56:15Ilmari Urho1:44:37
1178FINOK Pikatallustajat (1727)+4:56:23Ilkka Brander1:47:28
1179FINHatarasti (1936)+4:56:25Teemu Niemi2:07:10
1180FINPörssi ry (1097)+4:56:32Laura Vartiainen2:01:49
1181FINKuusamon Erä-Veikot 2 (1142)+4:56:37Esa Heikkinen1:28:32
1182ESTBona Fide (667)+4:56:57Mihkel Järve1:49:45
1183FINKodisjoen Kaiku (961)+4:57:32Timo Kauraoja2:30:58
1184FINKinttuviisas (1655)+4:58:42Hennariikka Lonka1:35:47
1185FINHyvinkään Rasti 3 (661)+4:58:49Marko Pietari1:30:38
1186FINLynx-Ladyt 6 (1095)+4:59:05Kirsi Isoherranen1:32:13
1187FINSuosmeren Salpa (915)+4:59:25Juhani Pörsti2:31:27
1188FINAlanurmon Vire (898)+4:59:26Mikko Yliselä1:43:02
1189FINParokyttyräukot (1858)+4:59:28Juho Näivä1:19:53
1190FINPussin Kiristäjät 2 (1231)+5:00:18Henri Kuusla1:34:29
1191ESTSaaremaa OK (909)+5:00:20Jüri Linde1:49:42
1192FINDigita (1019)+5:00:41Kai Pöllänen1:42:24
1193FINTurun Eränkävijät (1438)+5:00:41Matti Ahola1:31:30
1194FINTeam Puomitutut (1867)+5:00:43Elina Hossi1:35:30
1195FINTurun Metsänkävijät 7 (512)+5:00:45Carlotta Scalet1:31:56
1196FINRastiketut Team Leinonen (1210)+5:00:58Anne Leinonen2:01:17
1197FINPakilan punakynät (1714)+5:01:01Pasi Karjalainen2:05:16
1198FINLapua-ketjut (1803)+5:01:02Jasper Mäki1:47:39
1199FINYlistaron Kilpa-Veljet 3 (931)+5:01:03Lauri Helander1:37:30
1200FINAjolinja 2 (1758)+5:01:08Jyrki Taipale1:44:37
1201FINTeam Tommila (1149)+5:01:13Arvi Tommila1:30:11
1202FINSK-0K (935)+5:01:22Jani Raussi1:48:17
1203FINMesikämmenet (838)+5:01:42Linnea Soikkeli1:31:09
1204FINUrsprungsland Biathlon Team (1719)+5:01:54Tero Kankkunen1:57:07
1205FINMellunkylän Kontio (1277)+5:01:55Minna Halinen2:02:20
1206FINPelastuslaitos Päijät-Häme (937)+5:02:20Juhamatti Listala1:49:54
1207FINOK77 5 (1380)+5:02:35Santeri Kenttä1:56:54
1208FINÄänekosken Sarjakuvaseura (1165)+5:02:40Aki Niemi1:52:23
1209FINPuijon Pojat (952)+5:03:01Antti Afflekt1:43:21
1210FINVäli-Mikkolan Voima (787)+5:03:06Heidi Gröndahl1:47:30
1211FINRasti-Hukat (1296)+5:03:06Kim Lindén2:07:52
1212FINAkustin perikunta (1121)+5:03:07Heta-Maija Kalilainen1:48:54
1213ESTJoka naised (1786)+5:03:09Kersti Ehala1:46:58
1214FINVehkalahden Veikot 5 (1468)+5:03:10Kiia Jokela2:12:35
1215FINSK Pohjantähti 5 (1235)+5:03:53Henna Hyvärinen1:51:06
1216FINRastiPiikkiö 3 (1381)+5:03:53Sami Sergelius1:59:58
1217FINLohtajan Veikot 2 (1554)+5:03:54Jukka Erkkilä1:43:18
1218FINRasTiimi 2 (613)+5:03:57Aleksi Koirikivi1:39:52
1219FINOriveden Ponnistus 2 (894)+5:03:59Raimo Pusa1:54:44
1220FINJämsän Retki-Veikot 5 (1140)+5:04:13Kari Äikäs1:42:06
1221FINFujitsu (807)+5:04:37Arto Kahila1:42:05
1222FINOK Trian 9 (1345)+5:04:51Paul Vepsänrepo2:09:11
1223FINMattersoft (1230)+5:04:55Jarmo Lahtinen1:45:49
1224FINSulzer (1042)+5:05:18Raimo Luukkainen2:26:26
1225FINFennia (1823)+5:05:23Kaj-Olof Lindgren2:21:23
1226FINVaralan Urheiluopisto (1740)+5:05:24Juha Antikainen1:55:27
1227FINYlivieskan Kuula 2 (1128)+5:05:26Juhani Jaakola1:37:33
1228FINKuoLOn Kankeat (1031)+5:05:28Katri Kolmonen1:51:24
1229FINAC Harharetki (948)+5:05:34Asko Johanson1:52:53
1230FINArmatuuri (1918)+5:05:36Miro Paakkunainen2:00:39
1231FINRasti-Pielinen 2 (1369)+5:06:15Jenni Ruokolainen1:26:13
1232FINTeam Laardi (1459)+5:06:19Sergey Papazov1:12:17
1233FINItä-Jänkhän Jhullit (1061)+5:06:33Toni Perätalo1:35:20
1234FINHämeenlinnan Tarmo 2 (1127)+5:06:36Hannu Lähteenmäki1:47:30
1235FINKuusankosken Urheiluseura 2 (1227)+5:06:50Lasse Kääpä1:43:53
1236FINLeppälän suuntavaisto (991)+5:06:51Veikko Ahtiainen1:40:06
1237FINYksintein (1105)+5:06:53Pyry Salomaa1:46:25
1238FINÅF (1412)+5:07:00Eino Tiittanen1:43:54
1239FINTukikohdan Suunnistajat (1430)+5:07:00Tuomo Lyhty2:01:50
1240FINNavi 8 (1078)+5:08:38Risto Heikkinen2:10:42
1241FINVakka-Rasti 2 (1477)+5:08:42Timo Tuominen2:23:45
1242FINTäsmämätäs (1221)+5:08:58Mikko Jauho1:58:20
1243FINHauhon Sisu 3 (878)+5:09:18Jaakko Kleemola1:45:32
1244FINSuunta Jurva 3 (1158)+5:09:25Perttu Kurvinen1:40:39
1245FINVerttuun Namika 2 (1010)+5:10:48Erkki Salo1:44:24
1246FINMaanpuolustuskorkeakoulu (1673)+5:10:51Aki Huhtinen1:44:02
1247FINOYS Vapari (1248)+5:10:52Leino Pasma1:49:01
1248FINMMK OK (1157)+5:10:53Jyri Kuusrainen2:15:40
1249FINMaarian Mahti 2 (1509)+5:10:54Iida Potinkara1:42:23
1250FINHeSeKeKo (1232)+5:11:00Juha-Pekka Helminen1:38:17
1251FINRakennus Oy Antti J. Ahola (1048)+5:11:00Tommi Nick1:44:13
1252FINItä-Päijänteen Rasti 2 (1021)+5:11:03Lauri Laine1:50:23
1253FINVantaan Metsänkävijät (1039)+5:11:07Topi Länsilahti2:12:36
1254FINLounais-Hämeen Rasti 3 (1233)+5:11:15Timo Rokka2:16:08
1255SWERedtzer OK (1668)+5:11:24Stefan Knorn Redtzer1:49:34
1256FINTeam Tiuraniemi (1282)+5:11:24Joonas Jussila1:18:31
1257SWEKongliga OrienteringsTeknol (701)+5:11:26Konstantin Volkov1:47:22
1258RUSVyborg-orientir 2 (1480)+5:11:42VADIM YUDIN2:18:15
1259FINRastaalan rasti I (1098)+5:12:26Jaakko Rämö1:18:09
1260FIN2Einsteins (911)+5:12:27Jenni Uusimaa1:37:51
1261FIN2Einsteins 2 (1826)+5:12:32Risto Uusimaa1:43:56
1262FINAkaan Reserviupseerikerho (1116)+5:12:36Reijo Rasmus1:57:06
1263FINSurut (1678)+5:12:48Mikko Kimpimäki2:09:09
1264FINMäntsälän Urheilijat 2 (1046)+5:12:49Timo Soini1:51:40
1265FINExme (1732)+5:12:51Jenni Setälä1:41:21
1266FINValkeakosken Haka 3 (1404)+5:12:55Kalervo Pammo1:57:04
1267FINKaidan Tien Kulkijat B (1759)+5:12:55Pekka Ruuska1:41:25
1268FINVehkalahden Heikot (1853)+5:12:56Emma Vehkalahti1:47:28
1269FINRastivarsat 5 (926)+5:12:57Antti Vesamäki1:41:06
1270FINKilon Kipinät (932)+5:12:58Liisa Harve2:02:16
1271FINRaKiNa (1435)+5:13:03Maikki Laukkanen2:01:59
1272DENPähkinärinteen pallo (1833)+5:13:05Niklas Jahnsson1:58:14
1273FINPedienteering Turku (1420)+5:13:06Harri Niinikoski1:42:41
1274FINPatria Land (1205)+5:13:08Tiina Peltonen1:57:51
1275FINKouvolan Suunnistajat 3 (1516)+5:13:18Jyrki Hyyrynen1:40:45
1276FINRastin Pojat (1253)+5:13:20Kari Hassinen1:59:12
1277FINEspoon Suunta 7 (821)+5:13:23Carl Fey1:44:47
1278FINAnttolan Urheilijat 3 (829)+5:13:24Jarmo Viita1:46:55
1279FINAtria (1052)+5:13:25Ilpo Peltokangas1:45:15
1280FINLiedon Eränkävijät (1839)+5:13:26Sauli Lehtinen1:56:10
1281FINSavon Suunta 2 (1264)+5:13:31Samuli Natunen1:42:17
1282FINKuhmon Peurat 2 (1183)+5:13:34Pentti Manninen1:40:48
1283FINPimeduse Ryytel RT (1780)+5:13:36Jani Lehtinen1:44:58
1284FINSuomen International Suunni (1417)+5:13:37Jamie McDonald1:41:18
1285FINThe Elvis Challenge 2 (1551)+5:13:40Tuomas Vanhanen1:46:59
1286FINKuikan samoilijat (882)+5:13:44Ilkka Ruuska1:57:32
1287FINTSE for the Future (1398)+5:17:44Timo J. Lainema1:16:40
1288FINReiskan seiska (1816)+5:17:49Rauno Salo1:55:55
1289FINTAkSiSuYs (1775)+5:18:23Marjaana Isokallio1:54:02
1290FINHaikkiheikit (1326)+5:18:30Kaislakerttu Kolehmainen1:53:48
1291FINNivalan Suunnistajat 2 (1431)+5:18:46Severi Halkosaari2:22:50
1292FINAlijäämähyvitys (1383)+5:19:19Janne Åberg1:10:00
1293FINSC Väärä Suunta 180 (1067)+5:19:40Pia Kettunen2:04:13
1294FINSuunnaton Into 3 (1334)+5:19:53Olli Sundberg1:56:53
1295FINSuunta 2000 2 (680)+5:19:55Nina Frant1:52:17
1296FINSäkylän varuskunnan urheili (1750)+5:19:55Markus Hakala2:05:23
1297FINPikku Hukat (1088)+5:20:14Norbert Naulin2:12:46
1298FINHiidenkiertäjät 4 (1029)+5:20:27Raimo Laitinen2:08:13
1299FINVirtain Urheilijat (1118)+5:20:31Jussi Mäkitalo2:10:16
1300FINMesikämmenet 2 (1371)+5:20:36Eino Pohjola2:15:06
1301NORGanddal IL 2 (1633)+5:20:37Elias Eidsvåg2:10:11
1302FINSuunta-Veikot (1429)+5:20:40Petri Koskela1:18:59
1303FINHämeen poliisilaitos (1134)+5:21:14Jutta Pulkkinen2:05:26
1304FINTurengin RC (1017)+5:21:17SAMI AALTONEN2:04:46
1305FINOK77 8 (1472)+5:21:20Harry Eklundh1:38:06
1306FINFyysikkokilta 2 (1959)+5:21:31Selim Virtanen2:32:59
1307NORIndre Östfold OK 2 (801)+5:21:47Sindre Valsgård2:47:31
1308GERKanin tahti (1025)+5:21:53Mikko Numminen2:05:34
1309FINValio TM (1532)+5:22:18Minttu-Maija Repo1:36:22
1310FINVihtavuoren Pamaus 4 (1439)+5:22:23Kari Puurunen2:11:45
1311FINKohta löytyy (1418)+5:22:58Juhana Jaatinen2:27:32
1312FINRaseborg Lost and Found (1135)+5:25:08Tom Kettunen1:53:15
1313FINMPK Häme (1706)+5:25:22Pauli Järvinen1:57:27
1314FINEspoon Suunta 9 (989)+5:25:47Ilkka Tykki Niemi1:52:13
1315FINInkeroisten Terho 2 (1293)+5:26:36Risto Nenonen1:54:33
1316FINWestendin Rasti-Bossit (1581)+5:26:38Elias Kiviranta1:55:37
1317FINKauhavan Wisa 2 (1434)+5:26:42Korkiamäki Keijo2:26:10
1318FINOff Course (1344)+5:26:46Lauri Alitalo1:51:40
1319FINPunkalaitumen Kunto 2 (1256)+5:26:53Pentti Kuusela1:53:26
1320FINKarieksen porraus (1817)+5:26:55Marja-Liisa Laitala1:52:34
1321FINIK Örnen (815)+5:27:11Sampo Toiva2:17:12
1322FINVähäperän kyntäjät (1448)+5:27:21Antti Vainio2:08:09
1323FINKompassibois (1495)+5:27:23Jorma Rissanen2:11:49
1324FINMelassikatastrofi (1385)+5:29:26Suvi Sallinen2:11:01
1325FINSaloisten Reipas 4 (1374)+5:30:22Arvo Helanti2:05:00
1326FINKoutsi ja pojat (1910)+5:30:28Samuli Kostamo1:49:07
1327FINHelsingin Suunnistajat 11 (1106)+5:30:30Aimo Kangas1:19:16
1328FINAtmospiiri (1848)+5:30:32Mika Nisula1:57:28
1329FINAlastaron Reserviläiset (1243)+5:30:39Teemu Mäkinen1:37:27
1330FINMS Parma 7 (616)+5:30:44Sami Karru1:21:15
1331FINKyröön Kopla (1705)+5:31:23Samppa Heiskanen57:07
1332FINKolmenkympin ikäkriisi (1781)+5:31:36Heidi Känkänen1:55:49
1333FINOllinkulman Jullit (1903)+5:31:38Ari Elorinne1:57:38
1334FINSattajärven hukkautujat (1949)+5:31:40Lauri Kristo2:08:03
1335FINKaivannon Erä- ja nuorisose (1877)+5:31:41Ari-Pekka Virtanen1:51:53
1336IRLE-CHIP! (1246)+5:32:02Elliot Moses1:30:31
1337FINKouvolan Suunnistajat 6 (1346)+5:32:19Aarne Hurskainen1:59:08
1338FINFuturice 2 (1742)+5:32:39Ville Keski-Nikkola2:01:52
1339FINHyvinkään Rasti 7 (1053)+5:32:49Jouko Lahti2:42:40
1340FINEksymä 360 (1535)+5:32:56Harri Salopelto1:59:11
1341FINSuperkompensaatio (1090)+5:33:03Marja Vuorinen1:52:54
1342FINKirre ja Himmeet Valot (1824)+5:33:17Katja Jaaskelainen2:15:32
1343FINAjokoirat 2 (1104)+5:33:34Juha Tikander2:10:15
1344FINOK Trian 8 (1167)+5:34:06Tom Sundbäck2:18:23
1345FINNastolan Terä 3 (964)+5:34:23Pasi Huhtinen1:53:30
1346FINKiilto Oy 2 (1920)+5:34:54Matti Raatikainen2:01:56
1347FINKärkijoukkue (1872)+5:35:08Ronja Marjamaa2:07:27
1348FINSemantum (1475)+5:35:09Tuukka Lehtonen2:08:27
1349FIN102. Kadettikurssi (1745)+5:35:09Tapio Hokkanen2:16:30
1350FINkäpylä maanantai (1422)+5:35:10Joki-korpela Joonas2:09:43
1351FINFc Kuusysi 07-Pojat (1216)+5:35:39Niki Helenius1:55:09
1352FINSaimaan Sisäilma (1241)+5:35:42Katri Löyttyniemi2:09:51
1353FINTARAKI (1709)+5:35:44Jere Pohjonen2:21:09
1354FINKemira Vastus (1011)+5:35:45Tuomo Harju2:20:08
1355FINLahden Kaleva (1305)+5:35:47Wille Viittanen1:48:04
1356FINMusta Neliö 2 (1927)+5:35:49Hanne Blomberg2:10:38
1357FINKaukaa haettu (985)+5:35:51Ville Heikkinen2:25:16
1358FINMusta Neliö 3 (1498)+5:35:52Erkki Laimio2:12:54
1359FINKajaanin Suunnistajat 3 (1027)+5:35:55Tapani Hahto2:16:41
1360FINHauhon Sisu 4 (1315)+5:35:55Veli-Matti Rantio2:09:06
1361FINVihtavuoren Pamaus 3 (1171)+5:36:07Risto Häkkinen2:00:21
1362FINPelikassit 2 (1561)+5:36:15Jussi Vaiste2:03:46
1363FINTeam Käenpesä (1849)+5:36:18Mikko Lehtonen2:03:00
1364FINSalon Seudun Kanakoiraharra (1077)+5:36:19Petri Polo2:03:25
1365FINSalomonin pojat (1125)+5:36:33Heikki Lintala2:24:36
1366FINHollolan Urheilijat -46 3 (1579)+5:39:35Timo Sikiö1:43:24
1367FINVeikkaus 2 (1200)+5:39:47Christian Sundström1:47:15
1368FINNorsU (1885)+5:39:49Pekka Parkkinen1:45:28
1369FINTuoreet jalat (1486)+5:40:45Mikko Rytkönen2:15:09
1370FINSaskan Talli (1609)+5:40:45Esa Katajamäki2:29:46
1371FINKuhmalahden Kisa (1845)+5:40:45Lasse Peltola2:17:37
1372FINGrundium (1829)+5:40:53Jörg Linke2:40:02
1373FINHiukkasen Hukassa 2 (1354)+5:41:32Lauri Salmela2:54:43
1374FINEränaali (865)+5:43:12Harri Salo1:27:29
1375FINLiperin Taimi 2 (1190)+5:43:48Pauli Vinni1:49:37
1376FINVaisto Solutions (1766)+5:43:53Harri Nieminen2:00:20
1377FINHyvinkään Rasti 6 (1616)+5:43:54Keijo Koivula2:00:44
1378FINKeisus Extreme Saunas (1677)+5:43:56Sanni Keisu1:51:27
1379FINMetsäpalvelut Hautala (1908)+5:44:00Pasi Silfverberg2:04:11
1380FINDowntown 65 3 (1360)+5:44:00Aleksi Etholen1:54:51
1381FINRastisudit (1428)+5:44:04Rauli Hautaniemi1:56:23
1382FINMTK-Asikkala (1531)+5:44:05Mikko Metsäkangas1:54:47
1383FINOlvastin Tana (1166)+5:44:07Juha Jokela1:31:47
1384FINTampereen Maratonklubi (1691)+5:44:14Matti Borg2:11:36
1385FINTieto 2 (1415)+5:44:14Jarkko Pohjola2:22:12
1386FINRadiosuuntaajat (1112)+5:44:49Elmo Wiikinkoski2:21:01
1387FINPihkaniskat 6 (1107)+5:45:02Timo Simell2:51:33
1388FINEspoon Akilles Venlat 2 (1820)+5:45:43Riikka Karppinen1:44:21
1389FINNälkähaukat (1856)+5:46:00Jesse Huurre2:04:25
1390FINIK Tunnelpojkarna (1584)+5:46:19Paavo Jääskeläinen2:48:50
1391FINRejlers (1159)+5:46:31Kari Mihailov2:16:42
1392FINTuusulan Voima-Veikot 2 (1513)+5:46:35Juha Lehtonen2:15:20
1393FINStronger Together (1245)+5:46:45Timo Mäki-Lohiluoma2:40:01
1394FINTeam Maha (1327)+5:46:46Anna Elovaara-Salmi1:52:34
1395FINLahden Taimi 2 (929)+5:46:47Susanna Hägg1:53:11
1396FINDowntown 65 4 (1423)+5:46:54Robert Kettunen2:04:13
1397FINPetsamon Aurinko-pilkkijät (1466)+5:46:59Erkki Raittila2:40:52
1398FINLammin Betoni (1716)+5:47:01Vesa Rantala2:02:14
1399FINMhy Keskipohja (1394)+5:47:04Erkki Turunen2:22:35
1400FINMöttösen Juurakko (1807)+5:47:06Kari Viitala2:06:16
1401FINPeikot Hiihto 2 (1822)+5:50:56Petra Alanne1:40:42
1402FINOulun Reipas (1177)+5:51:02Erkki Holma1:57:58
1403FINHiisirastiKöLa (861)+5:53:25Inna Somova1:12:21
1404FINKorona (1207)+5:53:34Antti Pasanen1:50:28
1405FINThinkers (1129)+5:54:08Jussi Partanen2:01:09
1406FINRastiPiikkiö 5 (1522)+5:54:11Hanna-Kaisa Sadwinski2:20:22
1407FINSaimaa Trail Runners (1066)+5:54:21Sanna-Katriina Asikainen2:11:07
1408FINSalon Vilpas (834)+5:54:33Timo Tammi2:11:12
1409FINSitowise (1220)+5:54:42Timo Ravantti2:17:07
1410FINHiidenkiertäjät 7 (1397)+5:54:48Juhani Ahola1:54:13
1411FINRasti-Perniö (781)+5:54:49Risto Gustafsson1:35:16
1412FINTurun Partio-Sissit ry (939)+5:55:01Jaakko Siipola2:21:25
1413FINMETSÄn tähden (1276)+5:55:03Rauno Karhukorpi1:39:26
1414FINPohjaKosketus (1408)+5:55:13Sami Nylund1:53:31
1415FINKOMMEET Metsään kadonneet (1836)+5:55:15Mikko Tiitola2:05:43
1416FINVeljekset Heiskanen (1100)+5:55:16Hannu Heiskanen1:58:02
1417FINEspoo Expos (1312)+5:55:54Timo Liiri1:48:43
1418FINPartiolpk Roineen Tytöt (1725)+5:55:57Titta Rajamäki1:48:33
1419FINPuijon Pojat 2 (1208)+5:56:31Hanna Väätäinen1:47:00
1420FINSEPI (1726)+5:56:38Lauri Veitonmäki1:47:31
1421FINHämeenlinnan Suunnistajat 4 (240)+5:56:50Erkki Lehtonen1:46:08
1422FINHRUP (1014)+5:56:56Asko Niemelä-Koura2:19:45
1423FINHelsingin Palokunnan Urheil 2 (1703)+5:56:59Angelica Lindqvist1:45:17
1424FINPetäjäveden Petäjäiset (1347)+5:57:03Pekka Kotamäki1:42:59
1425FINOK Raseborg 4 (708)+5:57:08Mats Smedslund2:32:42
1426FINTampereen Pyrintö 12 (1580)+5:57:10Heidi Lammi-Mihaljov2:00:21
1427FINSaarijärven Pullistus 3 (874)+5:57:10Antti Vilkkilä2:05:48
1428FINRastihaukat 2 (1267)+5:57:12Jouni Kivikoski1:34:55
1429FINNotkeat puuhevoset (1004)+5:57:24Harri Vaara2:14:39
1430FINLiperin Lenkki (1083)+5:57:29Jyri Lahtinen2:17:38
1431FINJäreä (1545)+5:57:30Lauri Tunkelo2:07:46
1432FINVarvarin Lepsaus (1850)+5:57:32Jorma Peltokorpi2:08:07
1433FINLrhto (1851)+5:57:33Auvinen Juha2:17:03
1434FINRistin Miehet (1152)+5:57:34Samuli Koskinen1:59:31
1435FINOhovaaran sulttaanit (1632)+5:57:36Jani Kinnunen2:00:20
1436FINEkokumppanit (1671)+5:58:00Juho Rinta-Rahko2:05:29
1437FINLouhelan Woima (1266)+5:58:04Juha Martikainen2:34:38
1438FINKeravan Urheilijat 4 (1650)+5:59:21Nina Asikainen1:45:43
1439FINTeam SOSE (1298)+5:59:25Anna Parkkinen2:07:07
1440FINRaja-Karjalan Suunnistajat 3 (1255)+5:59:25Mikko Lääperi2:27:26
1441FINW-Klubi (1862)+5:59:42Pekka Pirkola2:31:26
1442FINFC Kiisseli (1743)+5:59:43Erika Leinonen2:17:50
1443FINTeam Keisanen (1304)+5:59:51Pekka Keisanen2:17:46
1444FINHämeenlinnan Sukeltajat (1905)+5:59:57Antti Salonen2:18:09
1445FINLostBoys (1286)+6:00:30Urpo Jaakkola1:44:50
1446FINHiisirastiKiukU (467)+6:00:35Sipi Erkkilä2:14:27
1447LATZiemelkurzeme OK 3 (1611)+6:01:25Gatis Ratkevics1:47:23
1448FINSomeron Esa 2 (1173)+6:02:29Kirsi Karvonen-Hyvämäki1:58:15
1449FINKarvapallo (1308)+6:03:30Reea Simola1:50:26
1450FINKouvolan Palokunnan Urheili (1126)+6:04:48Jesse Nikki2:17:15
1451FINESOn seniorit (1405)+6:05:53Meri Seistola2:17:02
1452FINMhy Pirkanmaa 2 (1699)+6:05:54Teuvo Taura1:42:17
1453FINAthletic Club Hollola Elite (1534)+6:05:57Vesa Kytö1:59:59
1454FINMusta Neliö 4 (1886)+6:06:03Juho Juusela1:51:17
1455FINHusulan Kunto (1238)+6:06:03Emilia Laitinen1:42:57
1456FINKkinimäen Weljekset (1139)+6:06:05Sami Leinonen1:57:11
1457FINHelsingin Suunnistajat 15 (738)+6:06:08Iiro Hapuli1:50:33
1458FINP-Haagan yhteiskoulu HanDy (1792)+6:06:15Tuomas Raja2:30:21
1459FINJärvenpään Palo 2 (1510)+6:06:17Seppo Ahvenainen1:50:01
1460FINUPM 1-ERI (1572)+6:06:29Milla Pirskanen2:12:38
1461FINSata lasissa 2019 (1837)+6:06:33Ella Kokkinen2:02:54
1462SWETacton Systems AB 2 (1488)+6:06:33John Lindberg2:19:45
1463FINToramäen Turha Toivo (TTT) (1502)+6:06:54Lasse Lahdelma2:16:33
1464FINSuuntavaisto SK 2 (1565)+6:06:56Markku Holstila1:51:41
1465FINTyhmän rohkeat veljekset (1109)+6:06:56Juha Kananen1:51:38
1466FINHonkajoen Seudun Urheilijat 2 (1393)+6:06:58Veikko Ahokas2:21:28
1467FINeLadies 3 (1939)+6:07:14Mirja Linjama1:46:33
1468FINRasti E4 2 (554)+6:07:51Pekka Raatikainen1:57:13
1469FINOK Kampen (1752)+6:07:52Pasi Pekkinen2:34:00
1470FINMetsäylioppilaat (1094)+6:09:38Meri Tuomainen2:31:57
1471FINTurengin Sarastus 2 (1355)+6:11:02Veeti Vesterinen2:36:58
1472FINIK Tunnelpojkarna 2 (1923)+6:11:15Toni Laine2:18:13
1473FINVesikämmenet (1271)+6:14:17Elina Mäkinen2:04:47
1474FINViitamäen Veto (1566)+6:14:22Petri Leino1:47:00
1475FINLaihian Lihavat (1578)+6:14:23Jarno Kivistö1:58:04
1476FINVartiovuoren Pojat (1311)+6:15:03Riku Viitanen2:29:58
1477FINPaha Rasti 2 (1421)+6:15:09Juha Kotanen2:05:28
1478FINTeam Koo (1512)+6:15:14Satu Ryynänen2:43:59
1479FINRykimäkallion Pojat (1382)+6:15:22Rauli Lepistö2:59:42
1480FINEpäselvä Joukkue (1299)+6:17:31Sanna Taimisto2:15:18
1481FINSotkamon Jymy 3 (893)+6:18:51Otso Heikkinen1:50:39
1482FINOC Utmanare (1054)+6:20:41Jukka Manninen2:03:22
1483FINValiokerho Jyväskylä (1150)+6:20:47Petri Karhapää2:59:12
1484FINKehityssuunta (1808)+6:20:54Ilkka Tahkokallio3:05:39
1485FINRealtimers (1693)+6:20:55Joonas Elo2:07:24
1486FINKarhulan Korvenkävijät (1974)+6:21:02Juha Lehto2:37:44
1487FINAC Liiga (1419)+6:21:10Teemu Huttunen2:56:43
1488FINLateksii (1594)+6:21:10Lauri Heininen2:29:07
1489FINHirvensalon Heitto (1446)+6:21:14Pekka Vanne1:59:15
1490FINSatakuntalainen Osakunta (1325)+6:21:15Kristian Kokkola2:07:49
1491FINKeffin suunnistajat (1424)+6:21:31Jarmo Rantanen2:32:26
1492FINKIWA Inspecta (1386)+6:21:32Jukka Lehtinen2:07:56
1493FINOtaKraa 2 (1779)+6:21:34Salla Rantamäki2:49:58
1494FINTeam Proxion (1912)+6:21:35Jarno Auvinen2:41:12
1495FINMettähäsä (1907)+6:21:36Olli Antikainen2:29:21
1496FINKunnon Urheilijat 3 (1337)+6:22:59Kalle Keränen2:33:35
1497FINOutotec Lappeenranta (1406)+6:23:35Harri Mikkola2:29:51
1498FINMittatekniikan keskus (1228)+6:24:37Jari Hällström3:06:44
1499FINKotipojat (1103)+6:24:52Oona Hilkamo2:00:59
1500FINSalon Viesti (1153)+6:24:53Hannu Villberg1:55:49
1501FINmroom (1333)+6:24:58Hyppölä Outi1:55:07
1502FINV-S maakuntakomppania (1102)+6:25:00Anu Laine1:49:58
1503FINGastrocnemius Ferreus 2 (1376)+6:25:05Pinja Rantama2:43:48
1504FINRasti-Vihti 5 (1599)+6:29:24Esa Litja2:17:56
1505FINPuutteenperän Konkelot (1819)+6:29:26Antti Kauppila2:05:00
1506FINSEW Service (1972)+6:29:32Jukka Hatakka2:36:05
1507FINCSC (1519)+6:31:07Johan Guldmyr2:10:01
1508FINKesähovin Suunnistajat (1615)+6:31:42Yrjö Haapala2:08:03
1509FINTuusulan Tallaajat 2 (1605)+6:31:47Osmo Perkamo2:05:27
1510FINKaarinan Ristiritarit (1156)+6:31:51Mikko Lehtinen2:03:00
1511FINHihhulit (1197)+6:31:55Emilia Carlsson2:39:29
1512FINPolyteknikkojen Raittiusseu (1272)+6:32:13Olli Kanerva2:15:55
1513FINHyvä yri (1812)+6:32:30Karoliina Kiviniemi3:05:38
1514FINSK K3 (1499)+6:32:34Elisa Suutari2:58:17
1515FINHyytiälän Huutajat (1384)+6:32:41Jani Nurmela2:10:28
1516FINOK kunto OK (1608)+6:32:41Niko Haikala2:23:05
1517FINEtte Löydä (1530)+6:32:54Anton Mäkinen2:22:57
1518FINSuppaman ja Liekehtivä Rast (1944)+6:32:57Ari Toikka3:00:40
1519FINLaihian Luja 4 (1537)+6:34:16Topi Perttu2:04:52
1520FINRajamäen Rykmentti 6 (1613)+6:34:17Mika Seppälä1:58:22
1521FINOK77 7 (1092)+6:35:28Pekka Koskinen1:35:44
1522FINArk United 2 (1182)+6:35:44Antero Hekkala1:23:58
1523FINMäntän Seudun Eräpirkat 2 (1645)+6:36:16Mika Virkki1:39:29
1524FINSaimaa Trail Runners 2 (1667)+6:36:28Jaana Myrsky2:03:13
1525FINKnut Posse (1568)+6:36:32Eevi Kirjasniemi2:20:52
1526FINWiipurilainen Osakunta (1492)+6:36:32Niklas Nurminen2:20:42
1527FINTalvisalon Sukuvika (1793)+6:36:35Aleksi Väänänen2:42:35
1528FINItä-Hämeen Rasti 3 (1443)+6:36:37Esa Vuorio2:12:58
1529FINRajiksen uppopalloilijat (1814)+6:36:39Emma Ylistalo2:13:45
1530FINVantaan Metsänkävijät 2 (1373)+6:36:40Sami Köykkä2:25:26
1531FINHelsingin Metsänkävijät (1340)+6:36:41Maarit Melvasalo2:15:39
1532FINLievestuoreen Kisa (1154)+6:36:43Veikko Heinonen2:20:06
1533FINBasware (1630)+6:36:44Marko Lähde2:23:48
1534FINSuunnistajat Sitaateissa (1787)+6:36:49Aki Niemi2:26:20
1535FINKoneen Kerho 2 (1352)+6:37:40Erkka Kiviaho1:47:17
1536FINTampereen Pyrintö 10 (1485)+6:38:32Jari Vahvelainen2:25:52
1537FINRuokonen OrienteringsKlubb (1870)+6:40:14Lasse Kotisalmi2:19:21
1538FINKadettikurssi 67 (1844)+6:40:17Pekka Tennilä2:29:39
1539FINRasti-Kurikka 4 (1257)+6:41:54Matti Latva2:18:47
1540FINItä-Hämeen Rasti 2 (1460)+6:41:56Jussi Napola2:22:31
1541FINHelsingin Suunnistajat 10 (1242)+6:42:10Hannu Erälinna2:18:58
1542FINKoskilaakson Ojamiehet (1925)+6:44:26Kimmo Forsman1:34:19
1543FINTeam Autocenter (1830)+6:45:32Ville Kaseva1:36:13
1544FINKiilto Oy (1768)+6:46:38Anssi Asikainen1:36:11
1545FINPieni Tauko (1924)+6:46:43Tuukka Lindfors1:45:09
1546LATZiemelkurzeme OK 4 (1138)+6:47:06Daiga Jermaka2:16:02
1547FINPälkäneen Luja-Lukko 3 (1521)+6:47:29Pentti Järvinen1:58:18
1548FINJärjestelmäkeskus JÄRJK (1654)+6:48:03Simo Laine2:38:22
1549FINSuunta Hukassa (1861)+6:48:04Jani Jormanainen3:16:46
1550FINWIO Team (1541)+6:48:11Roy Mickos2:50:06
1551FINLauri Rehnin perilliset (1388)+6:50:36Tomas Östman2:28:06
1552FINKuortaneen Kunto 2 (1263)+6:50:37Tapio Soini2:11:01
1553FINKiinnostus Suunnistajat 2 (1593)+6:51:13Nissinen Taneli1:42:02
1554FINNokian Tyres (1893)+6:51:13Tomas Zich2:17:34
1555FINLammin Säkiä 3 (1234)+6:53:53Jukka Nikkilä1:34:21
1556FINTelko (1898)+6:55:52Svante Pahlman1:46:43
1557FINOK Trian 7 (1471)+6:56:03Linda Borgman1:58:35
1558FINKuopion Suunnistajat 5 (1951)+6:56:27Jukka Lavi1:46:45
1559FINValkealan Kajo 3 (1350)+6:56:37Timo Pukkila1:44:53
1560FINSuunta-Sepot 4 (1556)+6:57:12Petteri Jokela1:58:58
1561FINTampereen Sähkölaitos (713)+6:58:37Jari Alakastari1:57:58
1562FINsalparasti (1057)+6:59:34Tommi Rikkilä2:38:50
1563FINViertolan saunaporukka (1481)+6:59:41Helena Ojala2:05:08
1564FINIisalmen Visa 2 (1639)+6:59:49Hannu Viitala2:21:58
1565FINNe vikatikit A. Kiven (1834)+7:00:19Johanna Riipinen1:39:35
1566FINTeam Lost 2 (1317)+7:01:15Timo Uusitalo1:35:38
1567FINDoranova Oy (1835)+7:02:04Anne Paadar2:01:15
1568FINRastikarhut 2 (1275)+7:02:14Seppo Sipilä2:01:33
1569FINKuopion Suunnistajat 6 (1965)+7:02:27Matti Saarni1:24:59
1570FINSyvä Pääty (1674)+7:03:13Tuukka Ahtola1:55:43
1571FINDG SataIT (1841)+7:03:45Esa Toivola1:55:51
1572FINLahti Energia (1396)+7:04:16Harri Mäki-Saari2:19:52
1573FINStormin Teräs (819)+7:05:07Rauno Ristimäki1:56:20
1574FINTuurihaukat 2 (1879)+7:05:14Panu-Ville Riihimäki2:14:42
1575FINRasti-Vihti 6 (1497)+7:05:54Seppo Lehtimäki1:55:26
1576FINLittoisten Partabooat (1433)+7:06:08Emilia Pietiläinen2:14:03
1577FINSatunnaiskulkijat (1656)+7:06:30Arto Mäkinen1:56:39
1578FINValio Nestle (1411)+7:06:35Sasu Hamina2:39:00
1579FINKOP Pankki-Veikot (1457)+7:06:54Kari Sinivuori1:57:46
1580FINHönöt SK 2 (1491)+7:07:22Toivo Snåre1:58:48
1581FINHaikkiheikit 2 (1941)+7:08:07Emma Arvio2:03:52
1582FINJalasjärven Jalas 2 (1440)+7:08:32Timo Laurila2:05:11
1583FINTarpian Suunta 3 (1576)+7:08:32Katariina Mahkonen1:45:41
1584FINHepojoen Pinnistys (1514)+7:08:51Teemu Salo2:53:10
1585FINSeNaatti (1866)+7:09:15Mikko Herajärvi2:29:38
1586FINLuja DreamTeam 2019 (1767)+7:09:18Jari Luukkonen2:46:27
1587FINFlash in the Night (1932)+7:09:21Kaija Kankaanpää2:47:51
1588FINCastorIT (1507)+7:09:23Anssi Lavonen2:35:12
1589FINSaunasaaren Säkä (1761)+7:09:27Tapio Hutri2:27:05
1590FINSaloisten Reipas 3 (1341)+7:09:32Kalervo Grekula1:44:32
1591FINRässi-Rasti 2 (1447)+7:09:32Timo Friman2:13:54
1592FINPolvisuunta OK (1137)+7:09:38Erkki Pekkala3:45:02
1593FINArsenal Finland (1426)+7:09:43Reijo Toivonen3:07:33
1594FINRantasalmen Urheilijat (1407)+7:10:03Arto Pesonen2:59:26
1595FINLahden Työväen Hiihtäjät (1462)+7:10:43Ari Aro2:53:13
1596FINVALOR Partners (1868)+7:10:54Tiina Siren3:02:32
1597FINRantakoiviston lapset (1666)+7:10:55Aino Hursti2:54:13
1598FINVierivät sammalet (1755)+7:11:08Tanja Viskari1:17:27
1599FINNääsCSA (1751)+7:13:15Mika Kainulainen2:34:56
1600FINTeam Allback (1518)+7:13:19Sakari Pesonen3:00:31
1601FINRistiin Rastiin (1400)+7:13:20Juha Mäkinen2:03:40
1602FINPohjankyrön Rasti 2 (1193)+7:13:27Juhani Luoma2:05:24
1603FINLaihian Luja 5 (1558)+7:13:32Markus Ritola2:50:22
1604FINVarsinaissuomalainen osakun (1548)+7:13:34Miika Ruissalo2:51:07
1605FINVuoristoradan Jarrumiehet (1914)+7:13:34Janne Kaakinen2:04:34
1606FINTeam Armas (1391)+7:13:54Niko Nurmi2:44:31
1607FINJullikat skoogessa (1323)+7:13:57Ari-Pekka Puttonen2:04:41
1608FINMaasotakoulu LPR 3 (1715)+7:13:58Katja Sirviö2:52:03
1609FINFujitsu 2 (1684)+7:14:12Heikki Silvennoinen2:04:35
1610FINRaNcat ladyt (1953)+7:14:16Tuula Toivanen2:43:43
1611FINSuunnilleenstajat (1748)+7:14:18Pirjo Moisio2:04:40
1612FINRyttylän Visa (1948)+7:16:37Pekka Salonen3:00:59
1613FINHintsusti OK (1887)+7:18:37Outi Marttila1:26:02
1614FINSalokylän Samoajat (1681)+7:18:52Mika Hurskainen2:35:33
1615FINRasti-Sopulit (1747)+7:20:59Laura Karhola1:56:01
1616FINAlajärven Ankkurit 2 (1489)+7:21:07Martti Matintupa2:38:39
1617FINArtjärven Ahjo (1524)+7:21:44Teemu Wirman1:55:40
1618FINSuonsalmen Suunta (1500)+7:22:27Kirsi Hotokka2:14:19
1619FINKokkolan Suunnistajat 5 (1547)+7:22:30Marko Siironen2:03:51
1620FINSuunta Jyväskylä 7 (1653)+7:23:38Eero Nieminen2:26:17
1621FINKanKi (1591)+7:23:54Jere Nykänen2:04:41
1622FINReaktor Innovations 2 (1201)+7:23:55Pertti Koski2:14:42
1623FINPulttiBoys Karjalan Pultti (1549)+7:24:50Jyrki Kuivalainen2:26:20
1624FINFTA 4 (1708)+7:26:45Heini Puustinen2:15:03
1625FINAlajärven Ankkurit 3 (1570)+7:27:32Hannu Pirkkala2:14:40
1626FINSon Huanot (1955)+7:29:18Ilkka Puikkonen2:03:52
1627FINDear Family Breitholtz (1896)+7:29:21Per-Erik Breitholtz3:00:05
1628FINIK Falken 3 (1250)+7:30:14Martin Melin2:03:29
1629FINGastrocnemius Ferreus 3 (1560)+7:30:23Iina Elfving1:44:42
1630FINStora Enso Rastiretkiläiset (1198)+7:31:20Timo Tidenberg1:55:54
1631FINRasti-Jyry 3 (1631)+7:33:04Jorma Helin2:17:06
1632FINHyytiälän Huutajat 2 (1586)+7:33:36Simo Niskanen3:53:46
1633FINRastin Kiertäjät (RaKit) (1496)+7:33:40Sanna Nokkala1:39:36
1634FINSavon Kylähullut (1567)+7:34:50Eetu Repo2:33:47
1635FINGastrocnemius Ferreus (1322)+7:36:54Oskari Hekali1:54:36
1636FINPihkaniskat 5 (1260)+7:37:05Pekka Rytkönen2:27:18
1637FINJyväskylän Yliopiston yliop 2 (1749)+7:37:25Leo Toiminen3:00:48
1638FINHirviveikot (1659)+7:37:27Jouni Lähdesmäki1:39:37
1639FINRasti-Jussit 5 (1651)+7:38:22Jouko Hyttinen2:50:08
1640FINMoVo (1942)+7:40:20Joni Vuoristo2:31:14
1641FINHerrasmies Suunnistajat (1550)+7:40:20Raino Määttä2:11:54
1642FINATC EFHK (1505)+7:40:40Yrjö Suolahti2:31:16
1643FINLoimaan Jankko 2 (1562)+7:44:20Pekka Leppäkangas3:13:30
1644FINGeologian tutkimuskeskus (1437)+7:44:26Kristiina Nuottimäki3:11:01
1645FINOlen tässä (1795)+7:45:07Ari Kattainen1:18:14
1646FINSports by LUT (1445)+7:45:27Ari Kulmala2:14:16
1647FINBoliden ja Vuorimieskilta (1682)+7:46:22Timo Rautalahti2:27:03
1648FINAamulehden Lukijat Lasten h 3 (1847)+7:46:29Helena Saarnisto2:26:13
1649FINCH-Polymers (1846)+7:47:42Risto Sorsa2:42:58
1650FINRastiaasit (1378)+7:48:11Sivi Ihalainen3:25:39
1651FINSE Enocell (1765)+7:48:19Harri Snellman3:32:07
1652FINSuomenlahden merivartiostoH (1917)+7:48:37Sami Turunen2:29:28
1653FINJouluksi kotiin (1225)+7:50:32Antti Nykänen2:42:26
1654FINEspoon Akilles 8 (1559)+7:51:24Raimo Nordqvist2:36:45
1655FINVRU Hyvinkää (1366)+7:52:18Matti Kölhi1:58:38
1656FINKluri (1737)+7:52:36Harri Joki2:43:30
1657FINSuppaMurmelit -17 (1685)+7:52:39Joni Pakarinen2:41:07
1658FINJYY Jopa (1827)+7:53:41Riku Malminiemi2:43:14
1659FINNumppi Brothers (1585)+7:53:56Petri Pajumäki3:39:37
1660FINNoin seitsemän veljestä (1458)+7:54:24Mika Raitola2:13:42
1661FINSavion VPK (1670)+7:54:34Matti Kallio1:28:51
1662FINTeekkarikuoro (1880)+7:55:03Jenni Pakula2:43:36
1663FINÄHPM! - Älä hitossa peesaa (1487)+7:56:18Anniina Vattulainen Erkkilä2:14:11
1664FINRasti-UHO 2 (1597)+7:56:32Marika Valo2:42:21
1665FINEspoon Tapiot (1270)+7:59:35Reetta Harmaja2:01:38
1666FININUS (1279)+8:00:14Nikolai Markovich2:37:19
1667FINKyssin Kollit (823)+8:00:15Hannu Pönni1:55:29
1668FINDirty Seven (1284)+8:01:31Mikko Rontu4:19:05
1669FINUhkolan Akilles (1410)+8:02:34Joonas Rantanen1:52:27
1670FINMöbiuksen matka (1525)+8:03:06Sanni Salonen2:04:45
1671FINTieto 3 (1922)+8:03:17Jari Torniainen2:03:52
1672FINPVTUTKL (1302)+8:06:03Marko Laaksonen2:14:17
1673FINHamulan Hölökkeejät (1529)+8:08:11Anne Partanen2:42:30
1674FINLandis+Gyr 2 (1956)+8:08:15Marko Koivikko2:42:26
1675FINM68_Maanmittarit (1617)+8:08:52Olavi Hernelahti2:27:25
1676FINNitor (1718)+8:09:27Juhani Rönnberg2:43:06
1677FINSK Ohijuoksu (1741)+8:11:20Kainulainen Henri2:43:30
1678FINHimla Arkkitehdit (1798)+8:12:20Pipsa Puuska2:31:47
1679FINTurun Tiemiehet (1175)+8:13:06Pekka Liimatainen1:37:03
1680FINLuxus (1736)+8:17:52Sirpa Malmström2:14:15
1681FINKelpo Maisterit (1687)+8:19:43Markku Rusanen1:55:33
1682FINTeam Supponen (1528)+8:21:51Juha Supponen2:40:21
1683FINABB Harhaanjuoksijat (1637)+8:25:07Joni Tuomi2:14:23
1684FINGardner Denver (1933)+8:27:15Pälvi Kaarne2:04:31
1685FINProviisoriverkosto (1527)+8:27:35Petra Vuorinen2:05:02
1686FINTampereen varuskunta (1553)+8:33:20Harri Pykäläinen4:03:31
1687FINKaukametsän kuukkelikokoelm (1543)+8:34:35Sanna Nordström2:41:06
1688FINSyrjäytyneet (1539)+8:36:59Jenni Rämälä2:27:01
1689FINÅbo Klyx (1828)+8:37:05Terhi Virrasoja1:58:44
1690FINJoensuun SuppaKetut 2 (1626)+8:39:31Vesa Ala-aho1:45:45
1691FINRiihimäen Suunnistajat 2 (1635)+8:40:12Antti Aalto2:03:48
1692FINNavi 10 (1187)+8:42:23Harri Valkonen4:52:00
1693FINTeam 7P (1729)+8:42:24Emmi Kekäle2:43:20
1694FINFantastic Seven (1943)+8:43:01Suvi Päkkilä1:47:26
1695FINSallan Karhut 2 (1544)+8:43:38Hannu Harkola2:14:02
1696FINRajakylän Kuntogubbet (1596)+8:44:09Erkki Uusitalo3:35:43
1697FINEntisten Nuorten Urheiluseu (1869)+8:45:44Harri Saikkonen3:35:13
1698FINTietokilta ry 2 (1723)+8:45:49Petrus Asikainen1:46:01
1699FINKlenkat (1843)+8:46:09Koivisto Olli2:21:07
1700FINGeops feat. Pummipartio (1249)+8:47:26Harri Sallmén2:43:32
1701FINPVTUTKL 2 (1704)+8:48:39Bernt Åkesson2:43:18
1702FINKäyrälammen Puristus (1805)+8:50:26Pekka Nokelainen2:14:35
1703FINKarhijärven Suunnistajat (1520)+8:51:28Suvi Råberg3:53:04
1704FINRastikarhut 4 (1569)+8:55:43Osmo Aronen2:31:13
1705FINMetsään menee (1641)+8:56:10Juha Hintsala2:03:55
1706FINRasti-UHO (1367)+8:58:08Juho Kärkkäinen2:04:35
1707FINVertikaalimato (1348)+8:58:27Jukka Mannila2:04:36
1708FINAmigos Riihimäki (1789)+9:01:57Kyösti Kitinoja1:56:04
1709FINAamulehden Julkkikset Laste (1881)+9:02:48Jussi Tuulensuu1:57:39
1710FINInkeroisen Pojat (1679)+9:05:54Tomi Inkeroinen2:31:22
1711FINRasti/C 2 (1940)+9:06:48Janne Korhonen2:43:23
1712FINSonnin Suti (1484)+9:07:15Andreas Nymark2:43:54
1713FINAC Liiga 2 (1796)+9:08:17Joel Sahlman1:55:46
1714FINVertex Search Engines (1619)+9:09:18Juho Peltomaa3:27:54
1715FINOtaniemen Jyllääjät 2 (1456)+9:09:40Juha-Matti Vääränen2:15:22
1716FINGeologian tutkimuskeskus 2 (1463)+9:09:58Tapio Halkoaho2:43:53
1717FIN1-RastiSudet (1640)+9:11:42Ritva Väisänen2:27:22
1718FINKunnon Urheilijat 2 (1517)+9:11:48Mikko Anttila2:04:47
1719FINLauttajärvi Bisons (1620)+9:17:39Mikko Peltoniemi2:05:20
1720FINJyväskylän Yliopiston yliop (1441)+9:17:42Sonja Karppinen4:12:54
1721FINSepontalon Vonkaus (1603)+9:18:17Jyrki Valkama1:59:52
1722FINVierestäohi (1503)+9:18:55Olli Puhakka1:37:00
1723FINInsta Sports Club (1506)+9:19:32Matti Tuominen2:03:57
1724FINInsinöörit ASK (1625)+9:20:41Mari Koponen3:27:50
1725FINBoliden ja Vuorimieskilta 2 (1873)+9:23:30Antti Pihko1:44:51
1726FINRastinorsut (1738)+9:24:32Asko Poikela2:14:42
1727FINEksyneet Lampaat (1892)+9:24:46Henri Pekkola2:31:29
1728FINJärvenpään Palo 3 (1511)+9:25:15Jari Pirttilahti4:12:57
1729FINSK Kadonneet (1638)+9:27:20Anna Heikkilä1:58:41
1730FIN7 Sieppoa (1602)+9:30:27Ari-Pekka Luoma1:47:15
1731FINRasti-Vihti 4 (1493)+9:45:51Ilkka Forsman1:55:31
1732FINEspoon Akilles 6 (1629)+9:46:55Juhani Vuorela3:35:51
1733FINHämäläis-Osakunta (1536)+9:53:15Elli Luhtanen2:21:12
1734FINEnoon Eksyneet (1876)+9:56:38Essi Puumalainen2:43:33
1735FINHattikW (1610)+9:58:02Janne Lindroos2:01:34
1736FINSK NappaRasti (1590)+9:59:20Timo Taskinen2:33:41
1737FINPatria Land 2 (1891)+10:01:07Tero Valtanen2:01:31
1738FINKaakon Kovin (1744)+10:04:03Teemu Kiema2:26:13
1739FINTampereen Vera Oy (1763)+10:04:48Sami Venäläinen2:21:28
1740FINKuhmisten vapaa-ajan asukka (1643)+10:05:10Eero Lehtonen2:43:26
1741FINMatrix (1508)+10:06:58Sami Sarsa2:05:36
1742FINConcrasti (1946)+10:08:04Helena Mattila2:10:28
1743FINRistiinan Rasti-Reinot (1958)+10:14:36Jyrki Lumiainen2:17:11
1744FINIBM Sport club (1338)+10:14:54Sturt Ison5:05:34
1745FINRuutanan Rasti (1894)+10:17:39Anna Halmemies2:36:15
1746FINKilsan keksijät (1937)+10:20:00Vesa Saari3:35:20
1747FINSupan silottajat (1660)+10:21:41Lotta Ranta2:43:58
1748FINViitasaaren Suunta 2 (1970)+10:23:38Seppo Tammela2:30:33
1749FINEnkelit ja Demonit (1735)+10:26:24Katja Heinonen2:14:40
1750FINRaisu Lumous 2 (1557)+10:28:11Juhani Lehto2:11:52
1751FINJukolan Lyömättömät (1804)+10:41:19Ilari Heino2:43:56
1752FINCurious Al (1601)+10:42:33Mantere Oskari2:26:08
1753FINSK SK (1622)+10:44:44Eero Karppinen2:20:19
1754FINTumuhaukat (1657)+10:46:50Anita Marjasalo2:31:47
1755FINMPY (1582)+10:53:38Aki Ruuhijärvi3:35:14
1756FINAamulehden Lukijat Lasten h 2 (1906)+10:57:51Sari Kurimo2:43:26
1757FINGulagin Valo -07 (1915)+11:02:46Ritola Jukka2:27:07
1758FINKyrö Isokyrö iso (1672)+11:11:54Elina Komsi2:43:51
1759FINTeam Lohkare (1810)+11:17:24Annika Koho1:45:02
1760FINOK Markku! (1960)+11:30:40Markku Kuula3:35:06
1761FINTeam Electrofit 2 (1669)+11:41:46Piia-Noora Kauppi2:42:55
1762FINBiopsi (1952)+11:45:22Iida Virolainen3:53:06
1763FINMärempi rasti (1777)+11:47:48Elina Jäppinen2:04:40
1764FINErräät Oppaat (1598)+12:05:10Räsänen Jari3:28:20
1765FINSK Sekameteli (1790)+12:15:38Aleksi Heinilä2:26:14
1766FINEläMys (1799)+12:15:43Pekka Heikelä5:05:33
1767FINHökkäilijät (1634)+12:40:51Herman Wjuga3:35:05
1768FINOP Tampere Suunnistus (1724)+12:44:48Pia Segerman2:43:46
1769FINTurun Sinikotkat (1552)+13:03:03Lauri Luoto1:56:05
1770FINJarnat (1644)+13:35:34Harri Lundell2:42:20