Kangasala-Jukola 2019, Jukolan Viesti

Tilanne viestissä 5. osuus väliaika 7,5 km

1FINTampereen Pyrintö (14)4:57:25Mikko Eerola47:20
2SWEStora Tuna OK (8)+1:16Viktor Svensk48:31
3NORIL Tyrving (11)+1:40Håkon Jarvis Westergård48:55
4SWEIFK Göteborg (2)+4:59Morten Jarvis Westergård51:46
5FINTurun Metsänkävijät (33)+6:17Eduardo Gil Marcos49:54
6SWEOK Linne (13)+6:19Milos Nykodym45:26
7FINKalevan Rasti (6)+6:22Graham Gristwood46:33
8FINPaimion Rasti (3)+6:28Bartosz Pawlak45:36
9NORNydalens SK (7)+8:10Eirik Kamstrup Hovind47:10
10FINKoovee (1)+10:31Topi Anjala49:37
11FINHiidenkiertäjät (10)+12:59Otto Loukkalahti52:01
12FINIkaalisten Nouseva-Voima (31)+15:29Teemu Oksanen53:52
13NORFrol IL (17)+16:41Ulf Forseth Indgaard49:50
14NORNTNUI (12)+18:00Eirik Langedal Breivik47:11
15FINHelsingin Suunnistajat (18)+20:32Ollipekka Heikkilä49:45
16NORFredrikstad SK (15)+21:33Håvard Lucasen50:57
17SWEÄrla IF (42)+21:34Henrik Jonsson50:34
18SWESödertälje Nykvarn Orienter (5)+21:43Mathias Peter49:47
19FINLahden Suunnistajat -37 (50)+21:47Lasse Kautto50:58
20FINAngelniemen Ankkuri (35)+23:12Tuomas Kari52:20
21FINKalevan Rasti 2 (84)+23:13Roope Koskinen52:24
22NORBäkkelagets SK (40)+23:57Nicolas Simonin53:02
23FINKoovee 2 (98)+24:00Lassila Ari-Pekka53:09
24SWEPan-Kristianstad (43)+24:00Nicolas Kastner53:17
25NORHalden SK (4)+24:07Riccardo Scalet50:48
26SWEMalungs OK Skogsmårdarna (9)+25:06Filip Wadsten52:13
27SWEIK Hakarpspojkarna (36)+25:14Arvid Nord54:14
28SWEIFK Göteborg 2 (44)+25:35Erik Engstrand52:36
29SWETullinge SK (161)+25:44Magnus Glännefors54:46
30SWEJärla Orientering (32)+26:42Simon Frisk51:31
31RUSKuzmolovo OS (53)+26:57Nikita Somov52:13
32FINLynx (23)+27:40Juuso Viskari53:10
33SUIOLV Baselland (28)+27:46Stefan Lombriser57:10
34NORKristiansand OK (57)+27:46Ståle Gjelsten57:02
35SWEIFK Moras OK (41)+30:01Linus Rapp52:48
36NORNydalens SK 2 (39)+30:11Sverre Turter Sandvold53:32
37FINNavi (21)+31:50Peter Bray51:35
38FINVehkalahden Veikot (26)+31:57Ilgvars Caune50:32
39FINTampereen Pyrintö 2 (25)+31:58Fabian Aebersold50:27
40SWEMalungs OK Skogsmårdarna 2 (136)+33:32Oskar Lundqvist58:17
41FINTurun Metsänkävijät 2 (34)+33:41Fricis Spektors1:01:44
42SWEOK Kolmården (66)+33:51Kacper Kuca52:19
43SWEOK Denseln (48)+34:05Krzysztof Wolowczyk50:32
44SWEIFK Lidingö SOK (19)+35:05Rasmus Palmqvist Aslaksen53:33
45SWEOK Linne 2 (59)+35:20Csaba Gösswein50:54
46SWEHagaby GoIF (30)+35:33Oskar Eklöf53:56
47FINHelsingin Suunnistajat 2 (65)+36:44Anton Salmenkylä50:06
48SWEOK Orion (24)+36:47Rasmus Elmelid50:03
49SWEIFK Göteborg 3 (133)+38:02Martin Larsson1:01:45
50SWEOK Tisaren (27)+38:27Valter Pettersson1:03:14
51SWEOK Kåre (56)+38:41Magnus Bergman1:06:12
52SWEOK Hällen (71)+39:05Per Öberg51:04
53FINOK Trian (51)+39:39Emil Sevelius58:09
54SUIOl Norska (52)+39:48Lukas Diener58:03
55FINPaimion Rasti 2 (61)+39:51Markus Lindeqvist51:25
56NORLillomarka OL (85)+40:25Jens Johan Brekke55:29
57FINTurun Suunnistajat (78)+41:52Daniil Fomin55:01
58NORIL Tyrving 2 (105)+42:40Styrk Hundseid Kamsvåg56:21
59SWEOK Ravinen (16)+42:54Erik Herne50:32
60FINMS Parma 2 (90)+42:54Aaro Ruohola57:52
61FINHiisirasti (29)+43:06Juha Tommila51:53
62LTUIGTISA (38)+43:06Henrikas Pauzas55:16
63SWEVäxjö OK (100)+43:11Hugo Ericsson56:22
64SWENyköpings OK (94)+43:58Magnus Johansson1:02:18
65FINMS Parma (22)+44:50Antti Vainio53:38
66FINRajamäen Rykmentti (62)+44:56Ondrej Semik1:03:03
67SWESödertälje Nykvarn Orienter 2 (58)+46:19David Borg52:51
68SWEGöteborg Majorna OK (37)+46:23Viktor Runnby58:30
69SWEHestra IF (75)+49:28Erik Fors1:02:18
70SWESävedalens AIK (64)+49:30Vitaly Gichko53:07
71SWEKils OK (141)+50:28Jan Olm52:49
72NORHalden SK 2 (63)+51:31Csaba Gerber1:06:59
73FINOK77 (132)+54:25Jonny Donner53:56
74SWEIK Hakarpspojkarna 2 (97)+56:43Magnus Johansson1:04:29
75SWEEksjö SOK (70)+57:40Jonas Soldini54:50
76RUSNord West (68)+57:44Ilya Gusev56:20
77DENOK Pan Århus (67)+57:56Christian Bobach59:55
78NORNTNUI 2 (76)+58:07Olav Milian Schmitt Gran1:00:52
79SWEOK Orion 3 (993)+58:11Ola Andersson54:56
80SWESnättringe SK (112)+58:14Isak Gelius1:00:01
81SWEIFK Umeå (111)+58:15David Lundsten55:04
82FINLappeen Riento (72)+58:21Atte Nokka1:00:38
83SWELinköpings OK (79)+58:25Sven Engström54:52
84SWEAttunda OK (95)+1:00:52Alvaro Casado1:05:01
85FINVaajakosken Terä (20)+1:00:53Timo Sivill1:02:06
86NORFreidig SPK (143)+1:00:56Lars Owren1:03:04
87FINTurun Metsänkävijät 3 (137)+1:01:39Matthew Fellbaum55:36
88NORFrol IL 2 (119)+1:02:37Eirin Svanöe-Hafstad1:04:23
89FINTampereen Pyrintö 3 (80)+1:03:00Nils Eyer54:04
90SWEOK Ravinen 2 (77)+1:04:55Martin Hunhammar52:31
91FINPargas IF (335)+1:05:22Mika Honkasalo1:06:57
92FINEspoon Suunta (45)+1:06:41Alvar Palmen56:39
93FINKouvolan Suunnistajat (87)+1:06:48Elmeri Toivanen55:43
94FINJämsän Retki-Veikot (118)+1:06:58Lassi Vaismaa58:44
95FINKuopion Suunnistajat (109)+1:07:00Sampo Hyppölä57:04
96NORNTNUI 3 (127)+1:07:26Lavran Thorstensen1:04:17
97SWEIFK Lidingö SOK 2 (49)+1:08:33Zac Hudd1:00:39
98SWEGöteborg Majorna OK 2 (81)+1:08:37Johan Olson54:57
99SWEStora Tuna OK 2 (55)+1:09:03Jonas Carlsson1:02:50
100SWERehns BK (69)+1:09:27Jesper Lysell58:12
101SWESävedalens AIK 2 (139)+1:09:31Maria Magnusson59:37
102SWEOK Linne 3 (123)+1:09:47Viktor Janrik1:06:52
103SWETullinge SK 2 (246)+1:10:54Chupek Jacub51:49
104FINSuunta-Sepot (176)+1:11:07Jussi Seppä1:03:25
105SWEBergnäsets AIK (131)+1:11:09Oskar Öqvist1:00:54
106SWEÄrla IF 2 (170)+1:11:19Mattias Nilsson1:15:17
107FINLapuan Virkiä (175)+1:12:06Sampo Sankelo1:06:48
108FINKalevan Rasti 3 (199)+1:12:25Oleg Vokulov1:02:07
109SUICA Rosé (682)+1:14:18Térence Risse54:59
110SWEMarkbygdens OK (149)+1:15:33Filip Andersson1:16:29
111FINLynx 2 (121)+1:16:42Matias Koponen1:07:41
112FINOK Trian 2 (125)+1:17:20Simo Hasu51:59
113FINRasti-Kurikka (113)+1:17:32Aleksi Lammi1:03:39
114SWESundbybergs IK (204)+1:18:13Mårten Lundqvist1:05:48
115FINNavi 2 (211)+1:19:11Lars Vicari59:01
116NORIL Koll (890)+1:20:02Jostein Moe1:00:35
117FINAngelniemen Ankkuri 2 (115)+1:20:38Joel Hakala56:43
118SWEUlricehamns OK (202)+1:21:03Niklas Österlund1:07:01
119SWEOK Ravinen 3 (166)+1:21:04Bruno Godefroy1:05:49
120NOROppsal orientering (120)+1:21:42Tor Andreas Andersen56:52
121SWEIFK Göteborg 4 (371)+1:21:54Fredrik Noborn56:59
122SWESkogslöparna (165)+1:21:54Anton Strandberg1:01:47
123SWEGävle OK (103)+1:21:58Lasse Jansson1:09:51
124BLRNemiga-Nord (99)+1:23:07Slava Zhuravlev-Stariy56:52
125FINSuunta Jyväskylä (60)+1:23:12Paulus Sulkula1:00:40
126FINIF Femman (92)+1:23:19Jens Jern1:00:38
127NORVaregg IL (172)+1:23:21Kriistan Fredrik Thomassen1:17:57
128FINKokkolan Suunnistajat (126)+1:23:25Arto Fränti1:04:56
129FINHiisirasti 2 (157)+1:23:29Kalevi Mäkipää1:08:46
130FINSK Pohjantähti (86)+1:23:51Niko Nissinen58:17
131FINKoovee 3 (128)+1:23:57Tero Mamia58:47
132FINValkeakosken Haka (116)+1:23:58Rauli Aho1:13:50
133NOR1664 AKP Jagers (318)+1:24:59Morten Weber Bergesen1:07:21
134SWELinköpings OK 2 (270)+1:25:01Åke Ljunggren1:04:22
135FINAnttolan Urheilijat (89)+1:25:02Tuomas Fjällström1:00:51
136FINAngelniemen Ankkuri 3 (244)+1:27:01Otto Balck1:00:40
137FINHämeenlinnan Suunnistajat (73)+1:27:24Antti Kivikko1:17:45
138NORNydalens SK 4 (1963)+1:27:33Beat Roth59:37
139FINHelsingin Suunnistajat 3 (150)+1:28:08Robert Bennett1:14:39
140FINMS Parma 4 (218)+1:29:39Eero Jalli1:01:16
141FINMS Parma 3 (177)+1:29:57Aleksi Karttila1:02:15
142FINEspoon Suunta 2 (122)+1:30:21Tuomas Ruuskanen1:00:10
143LATOK Ogre (110)+1:31:32Andris Svilans1:17:31
144SWEResultat AB (74)+1:31:37Gabriel Bengtsson1:03:27
145SWEJärfälla OK (227)+1:31:37Benjamin Langerak1:03:32
146FINIF Brahe (194)+1:31:49Valter Joensuu1:12:13
147FINIlmavoimat (205)+1:32:26Eero Pietilä1:04:20
148FINSK Uusi (144)+1:32:26Juan Sanz1:13:02
149SWEOK Södertörn (106)+1:32:29Mrk Porgnyi1:00:33
150NORAsker SK (547)+1:32:33Marit Isachsen1:22:16
151SWEEksjö SOK 2 (189)+1:33:15Adam Sandstedt1:05:30
152FINVehkalahden Veikot 2 (102)+1:34:08Tuomas Puonti1:04:22
153FINSotkamon Jymy (114)+1:34:43Jussi Piirainen1:06:42
154SWEOK Roxen (941)+1:36:42Lukas Eveborn1:12:29
155SUIOLV Baselland 2 (96)+1:37:58Gian Coolen1:08:51
156CZEOOB Tj Turnov (788)+1:37:59Krystof Hajek1:00:02
157FINRastivarsat (225)+1:38:00Aapo Maasilta1:03:07
158NORBäkkelagets SK 2 (147)+1:38:23Sindre Sandven55:00
159FINKouvolan Suunnistajat 2 (198)+1:38:45Eemil Sakki1:03:06
160SWEOK Linne 4 (253)+1:38:59Hedwig Haas1:05:46
161SWEOK Landehof (236)+1:39:09Joel Börjesson-Eriksson1:08:06
162FINHiidenkiertäjät 5 (169)+1:39:25Antti Laine1:05:53
163ESTUrheilukauppa Duncan.fi (1863)+1:39:27Olle Kärner55:20
164RUSKuzmolovo OS 2 (173)+1:39:39Nikolai Znoev1:04:36
165FINRaja-Karjalan Suunnistajat (234)+1:39:42Juha Kivelä1:09:23
166FINKoovee 4 (206)+1:39:44Lauri Naskali1:12:02
167SWEOK Hällen 2 (255)+1:39:51Tomas Öberg1:25:43
168SWEIFK Moras OK 3 (158)+1:41:27Edward Larsson1:26:15
169NORIL Tyrving 3 (1258)+1:41:40Ådne Skjärstein1:11:09
170NORFreidig SPK 2 (795)+1:41:54Kjetil Mölnvik1:03:33
171SWEKFUM Örebro OK (135)+1:41:55Anton Kruse1:14:13
172FINHauhon Sisu (223)+1:42:25Antti Rusanen1:06:10
173FINIkaalisten Nouseva-Voima 3 (408)+1:43:10Jari Niemenmaa1:17:00
174FINPellon Ponsi (104)+1:44:23Antti Ekonoja1:19:08
175SWEIF Hagen (362)+1:44:53Marcus Carlsson1:08:06
176IRLDublin Mountain Club (822)+1:46:24Shea Moose1:20:41
177RUSNord West 2 (129)+1:46:36Maxim Gavrilyuk1:05:42
178SWEKamratIdrottsföreningenKIF 2 (266)+1:46:38Martin Granqvist1:10:28
179SWEKamratIdrottsföreningenKIF (182)+1:46:39Linus Kaisajuntti58:38
180FINKymin Suunnistajat (171)+1:46:45Jussi Virtanen1:02:58
181FINEspoon Akilles 2 (288)+1:46:47Teemu Korhonen1:05:00
182LATOK Meridians (163)+1:46:52Andris Dzalbs1:07:33
183NORÅs-NMBU Orientering (949)+1:47:24Robert Banfi1:22:58
184SWESnättringe SK 2 (439)+1:48:08John Wolgast1:08:12
185FINKuopion Suunnistajat 2 (232)+1:48:20Kasperi Hämäläinen1:04:51
186FINRastikarhut (312)+1:48:22Joona Nolvi1:17:07
187SWECentrum OK Stockholm (185)+1:48:36Magnus Karlsson1:07:07
188FINLahden Suunnistajat -37 4 (441)+1:49:51Pekka Huhtanen1:08:23
189FINAuringonlaskun Ratsastajat (696)+1:49:59Pekka Väätäinen1:01:33
190NORNTNUI 4 (712)+1:50:05Öystein Fruseth Christiansen1:06:11
191FINSuunta Jyväskylä 2 (200)+1:50:10Tuukka Senttula1:02:02
192LTUMedeina (241)+1:50:51Andrius Laukinis-Laukaitis1:08:08
193SWEOK Rodhen (188)+1:50:59David Melin1:06:51
194RUSOrienta SKI-O (180)+1:51:04Ivan Kunin1:05:14
195FINOK Raseborg (215)+1:51:14Jan Wasström1:12:27
196SWETullinge SK 3 (345)+1:51:38Wilhelm Bergman1:16:08
197FINSK Vuoksi (261)+1:51:54Eeka Husu1:07:53
198CZETesla Brno CZE (1038)+1:51:56Vojtech Gryc1:30:38
199SWEJärla Orientering 2 (101)+1:52:31Dominique Bucher1:18:38
200FINLukkari-Jukola 10 (1975)+1:54:41Sami Aalto1:19:13
201ESTOK Pölva Kobras (209)+1:54:45Siim Vanahans1:15:09
202FINJoutsenon Kullervo (186)+1:54:56Veeti Pellinen1:10:54
203DENFarum-Tisvilde OK (207)+1:55:10Lasse Falck Weber1:04:22
204NORPorsgrunn OL (387)+1:55:12Kjell Westin1:12:20
205FINUrheilu Mehiläinen (514)+1:55:12Lasse Lempainen1:10:21
206SUIOl Norska 2 (343)+1:55:14Daniel Hadorn1:10:04
207FINEspoon Suunta 5 (355)+1:55:15Tapio Markki1:07:44
208FINEspoon Akilles (140)+1:55:24Paulus Hanhijärvi1:11:07
209LTUAzuolas (146)+1:56:21Mantas Volungevicius1:27:55
210DENOK Pan Århus 2 (208)+1:56:53Mads Kruse Juhl1:20:11
211SWEVästerås SOK (506)+1:57:00Robert Palm1:02:09
212FINVihtavuoren Pamaus (222)+1:57:35Matti Kärkkäinen1:06:21
213RUSALKO-STOP (217)+1:57:57Aleksei Kapitonov1:06:36
214FINRasTiimi (220)+1:58:09Petteri Arovainio1:17:24
215SWELånghundra IF (107)+1:58:13Axel Leijon-Thorell1:18:07
216SUIBussola OK (154)+1:58:42Katrin Mueller1:05:58
217LATIK Auseklis (183)+1:59:10Rihards Gailis1:19:50
218FINMaken Fitness Center (303)+1:59:17Veeti Passila1:13:20
219FINLynx 3 (238)+1:59:42Tatu Aaltonen1:07:38
220NORNight Hawk (967)+1:59:42Ole Gunnar Kleppa Madslien1:06:27
221FINHelsingin Suunnistajat 8 (230)+2:00:06Mikael Lamberg1:18:35
222NORTrollelg (174)+2:00:15Tommy Schmid1:09:45
223ITAAgored Bergamo (367)+2:00:16Tommaso Civera1:13:20
224SWEKöping-Kolsva OK (342)+2:00:22Henrik Holmberg1:06:03
225SWETäby OK (201)+2:00:43Filip Lindqvist1:05:53
226SWEGotlands OF (192)+2:00:45Filip Nilsson1:17:41
227NOREnga (264)+2:00:46Harald Huse1:08:04
228FINKankaanpään Suunnistajat (259)+2:00:56Jyrki Mikkola1:13:57
229RUSOrienta Moscow Compass (124)+2:01:33Alexander Barkar1:25:58
230FINLynx 4 (321)+2:02:50Markku Kipinoinen1:07:48
231SWEOK Denseln 2 (471)+2:03:21Fredrik Kempe1:23:39
232FINLahden Suunnistajat -37 3 (235)+2:03:35Lassi Kuva1:16:44
233FINEspoon Suunta 4 (262)+2:03:40Lenni Väisänen1:09:32
234SWEDomnarvets GoIF (1072)+2:04:02Magnus Hjorth1:12:58
235SWESödertälje Nykvarn Orienter 3 (190)+2:04:03Viktor Löfgren1:13:52
236FINPaimion Rasti 3 (88)+2:04:04Ilkka Aakula1:36:03
237FINPaimion Rasti 5 (405)+2:04:04Teemu Väre53:48
238FINNavi 3 (724)+2:04:17Janne Ahola1:01:14
239FINLappeen Riento 2 (224)+2:04:23Oskari Niemi1:10:01
240FINTurun Suunnistajat 3 (672)+2:04:28Warren Key1:10:05
241FINPihkaniskat (212)+2:05:55Ilari Ilmakunnas1:18:32
242LATOZONS OK (178)+2:06:29Elizabete Blumentale1:11:58
243SWESöders-Tyresö (267)+2:06:55Johan Hedman1:15:52
244FINHyvinkään Rasti (284)+2:07:32Janne Salomäki1:05:57
245SWEIFK Umeå 2 (228)+2:08:01Rasmus Behrenfeldt1:10:07
246FINSuomusjärven Sisu (350)+2:09:18Riku Kerkola1:11:50
247FINKokkolan Suunnistajat 2 (331)+2:09:21Lauri Koivumäki1:12:08
248SWESundsvalls OK (275)+2:09:35Erik Toomingas1:12:32
249FINTosta Lähtee-Team (179)+2:09:42Markus Sinijärvi1:07:56
250LATOK Kapa (148)+2:09:50Janis Peilans1:35:03
251RUSFryazino (239)+2:09:54Sergey Belov1:04:52
252FINOK77 2 (134)+2:10:06Matias Kankkunen1:10:02
253FINRasti-Kurikka 2 (151)+2:10:09Timo Nurmela1:03:53
254ESPCatalonia Team (162)+2:10:13Pol Canosa1:13:07
255SWEBredaryds SOK (1009)+2:10:15Håkan Svensson1:01:13
256FINUlvilan Ura (272)+2:10:42Aaro Haikonen1:11:08
257FINRasti 88 (226)+2:10:49Kalle Hirvilammi1:12:57
258FINIF Femman 2 (191)+2:10:56Viljam Grahn1:07:10
259SWEFinspångs SOK (156)+2:11:02Jakob Fransson1:15:07
260RUSPeterhof (1961)+2:11:03Alexander Kolchiev1:20:27
261RUSBlack Sea OK 2 (269)+2:11:09Dmitry Somov1:13:54
262FINKouvolan Suunnistajat 4 (249)+2:11:10Marko Uotila1:12:12
263FINKarkki-Rasti (407)+2:11:10Mikko Fäldt1:16:04
264FINRajamäen Rykmentti 2 (117)+2:11:18Aleksanteri Hiiro1:11:34
265SWEFK Göingarna (254)+2:11:21Henrik Larsson1:16:09
266FINReaktor Innovations (530)+2:11:21Tommi Pajala1:07:03
267RUSMEPhI (276)+2:11:26Andrey Lukin1:12:30
268SWEOK Tisaren 2 (164)+2:11:45Sebastian Agerhäll1:10:19
269FINSiilin Rasti (195)+2:11:47Kimmo Leivo1:17:15
270FINJuuan Apteekki (302)+2:11:53Dainoras Saunorius1:13:01
271FINSonkajärven Pahka (317)+2:11:54Timo Peltonen1:21:30
272NORKonnerud IL (242)+2:12:00Maiken Ökern Hågård1:23:44
273SUIOLC Kapreolo 2 (510)+2:12:13Peter Rutz1:20:48
274FINKoovee 5 (291)+2:12:49Vertti Laitinen1:09:17
275FINSK Pohjantähti 2 (233)+2:12:50Jarmo Hyyppä1:17:58
276NOROK Moss (570)+2:12:54Torgeir Snillsberg1:09:42
277FINAsikkalan Raikas (283)+2:12:59Teemu Paananen1:28:42
278FINKalevan Rasti 5 (482)+2:13:07Markku Piironen1:14:45
279NORHeming Orientering (187)+2:13:28Knut Erling Öen1:19:10
280FINEspoon Suunta 3 (193)+2:13:51Oskari Penttinen1:14:03
281NOREmblem IL (379)+2:13:54Andreas Fagerhaug Dalen1:21:12
282FINOlavin Rasti (247)+2:13:56Antti Seppänen1:14:58
283NORNydalens SK 3 (307)+2:14:13Terje W. Mathisen1:13:41
284SWENyköpings OK 2 (592)+2:14:25Rebecca Hylander1:15:25
285FINVehkalahden Veikot 3 (277)+2:15:15Henri Kukkonen1:16:19
286FINHiidenkiertäjät 3 (130)+2:15:18Kalle Rosenblad1:35:07
287FINKalajoen Junkkarit (297)+2:15:35Osmo Juola1:18:19
288FINIK Falken (258)+2:15:42Lauri Ruberg1:12:10
289FINRasti-Jussit (349)+2:17:22Roope Lemberg1:05:52
290FINTampereen Pyrintö 6 (455)+2:17:23Tuomas Leinamo1:10:02
291LTUArboro OK (181)+2:17:35Marius Vaivilas1:13:39
292SWEKOMPISARNA (310)+2:17:35Per Spik1:03:26
293FINKuusamon Erä-Veikot (336)+2:17:46Mikko Tahkola1:07:13
294FINRasti E4 (300)+2:18:12Juho Rossi1:03:56
295SWEEksjö SOK 3 (295)+2:18:28Martina Rizzi1:03:57
296NORStavanger Orienteringsklubb (522)+2:18:57Aleksander Jörgensen1:14:42
297ESTOK Vöru (210)+2:19:04Einar Luup1:24:10
298FINLynx 5 (468)+2:19:07Matias Maronen1:15:46
299NORGanddal IL (378)+2:19:09Markus Breivold1:24:12
300FINYlistaron Kilpa-Veljet (184)+2:19:14Janne Nivukoski1:14:01
301FINTio Rättens Män (419)+2:19:14Johannes Ylisaukko-oja1:21:33
302FINHelsingin Suunnistajat 7 (219)+2:19:32Teijo Oksanen1:23:30
303NORByåsen IL (248)+2:20:22Erlend Aune1:25:30
304FINSK Uusi 2 (414)+2:20:25Aapo Kytömäki1:17:23
305FINKokkolan Suunnistajat 3 (601)+2:20:36Jorma Nissilä1:08:35
306FINIF Minken (491)+2:20:47Strandvall Amanda1:04:01
307FINKaustisen Pohjan-Veikot (282)+2:21:15Juha Lerssi1:11:18
308RUSUltra (145)+2:21:25Vasia Tambasou1:07:51
309FINLaskuvarjojääkärikilta (406)+2:22:09Tom Hammassyrjä1:01:15
310SWEUmeå OK (319)+2:22:21Viktor Holmgren1:22:02
311SWEOK Tisaren 3 (250)+2:22:22Andrea Svensson1:02:48
312SWEHagaby GoIF 2 (611)+2:22:28Adam Karlsson1:15:43
313POLWKS SLASK (792)+2:22:29Kalikst Sobczynksi1:15:33
314NOREmit (364)+2:22:36Christiane Trosse1:16:15
315SUIVogulisi Team ThunHondrich (1056)+2:22:51Siegfried Nagel1:33:06
316FINSuonenjoen Vasama (508)+2:23:18Timo Pohjolainen1:20:03
317RUSLeader PTZ (922)+2:23:33Semen Mikhalko1:26:03
318SWEIF Rigor (381)+2:23:40Emil Erdelius1:14:49
319NORIndre Östfold OK (375)+2:23:44Kent Vidar Kopperud1:16:09
320FINTurun NMKY (376)+2:23:45Jukka Lehtonen1:17:29
321FINHelsingin Suunnistajat 14 (323)+2:24:10Väinö Ristimäki1:18:13
322FINVetelin Urheilijat (306)+2:24:30Petri Kauppinen1:25:19
323FINRasti-Jyry (483)+2:24:38Jussi-Pekka Hanhela1:11:12
324SWEOK Klemmingen (1967)+2:24:51Pål Skogstjärn58:01
325FINEspoon Suunta 6 (260)+2:25:00Markus Kaukonen1:17:30
326FINDowntown 65 (396)+2:26:07Ville Koskenkorva1:17:48
327RUSKuzmolovo 110 (256)+2:26:10Igor Gavrilov1:19:44
328SWEOK Rodhen 2 (357)+2:26:18Elin Sjölander1:17:58
329FINOriveden Ponnistus (392)+2:26:25Riku Kopra1:24:14
330FINOK Botnia (326)+2:26:26Dan Snåre1:22:38
331FINKoovee 6 (497)+2:26:37Jarmo Mauriala1:10:50
332FINInbetweeners (1783)+2:26:40Magnus Struckmann1:09:26
333RUSNord West 3 (632)+2:26:56Pavel Raev1:43:00
334FINHiiltomiehet (268)+2:27:16Pauli Heinimaa1:26:55
335FINRastiseiska (466)+2:27:49Ella Skog1:24:07
336FINOunasvaaran Hiihtoseura (344)+2:28:16Juho Määttä1:08:43
337FINSappion Veikot (643)+2:28:47Juho Huhtala1:12:45
338GBRSheffield University Orient (296)+2:29:10Chloe Potter1:23:08
339FINHollolan Urheilijat -46 (216)+2:29:13Antti Lamminpää1:20:56
340NORIF Sturla (550)+2:29:15Olav Melheim1:25:45
341SWEKFUM Örebro OK 2 (716)+2:30:45Jacob Eriksson57:53
342FINKarjaan Ura (481)+2:31:15Thomas Björklöf1:15:26
343FINOK77 3 (469)+2:31:42Jan Donner56:53
344FINOK Trian 3 (281)+2:31:47Simon Nordgren1:25:42
345FINVauhtiveijarit (316)+2:31:56Lauri Oksa1:25:19
346FINValkeakosken Haka 4 (775)+2:32:01Jari Simola1:22:09
347FINHämeenlinnan Suunnistajat 3 (279)+2:32:19Asko Lautamäki1:21:56
348FINKuopion Suunnistajat 3 (580)+2:32:34Sanna Multala1:30:10
349FINLatujen kasvatit (1797)+2:32:58Lauri Lepistö1:23:01
350FINIF Brahe 2 (368)+2:33:19Matti Lindstedt1:04:47
351FINTeam Kymppiremontit (569)+2:33:19Aatos Peura1:06:01
352RUSVyborg-orientir (450)+2:33:22TatiIana Lakhmanova1:10:11
353FINRasti-Lukko (108)+2:33:24Tomas Snellman1:10:52
354NORVang OL (451)+2:33:39Ove Haugereid1:12:25
355SWEÄrla IF 3 (587)+2:33:52Patricia Nieke1:19:47
356FINAlatornion Pirkat (365)+2:34:00Antti Kalapudas1:20:13
357ESTSK100 (273)+2:34:01Rooni Triinu1:20:12
358NORLillomarka OL 2 (159)+2:34:09Dorthe Kühl Petersen1:37:01
359FINLapuan Virkiä 3 (1082)+2:34:23Karri Stevander1:11:36
360ESTVärska OK Peko (265)+2:34:36Rein Zaitsev1:20:28
361FINHauhon Sisu 2 (706)+2:34:46Tero Salonen1:15:16
362FINTeräselementti Skogsmårdarn (263)+2:34:51Tuija Kuusela1:14:33
363SWEJärfälla OK 2 (568)+2:35:05Erik Bovallius1:11:17
364FINLammin Säkiä (311)+2:35:09Jorma Varkila1:20:00
365NOROppsal orientering 2 (340)+2:35:30Halvor Hoböl1:16:06
366RUSLegenda (231)+2:35:34Artem Sotkin1:07:50
367FINPaimion Rasti 4 (352)+2:36:14Matti Sipponen1:14:48
368FINOK Trian 4 (531)+2:36:26Otto Lintula1:15:53
369FINAnjalan Liitto (214)+2:36:29Henna Pylvänäinen1:10:18
370FINValkeakosken Haka 2 (454)+2:36:34Kalle Taura1:20:08
371RUSOmega (196)+2:36:34Sergey Adeev1:29:12
372SWESödertälje Nykvarn Orienter 4 (1450)+2:36:36Laura King1:11:19
373RUSYaroslavl (286)+2:36:38Dmitry Parkhut1:15:39
374LATZiemelkurzeme OK (280)+2:36:38Valdis Karulis1:15:15
375FINUV SISSIT (693)+2:36:39Hermanni Willman1:11:00
376SUIBussola OK 2 (304)+2:36:48Marita Hotz1:29:33
377FINTeam Kuraporras (418)+2:36:49Janne Hyyppä1:13:45
378FINNostars (337)+2:36:50Marko Suhonen1:30:24
379NORYoung Boys Kongsberg (832)+2:36:55Svein-Erik Sögård1:13:38
380SWEJönköpings OK (382)+2:36:56Maria Rosén Thelin1:29:21
381USAOUSA (421)+2:36:58Emma Waddington1:23:54
382FINRastivarsat 2 (290)+2:37:25Jarkko Ryyppö1:06:35
383RUS7RUN Spb (1689)+2:37:26Aleksey Borevich1:14:56
384FINHelsingin Suunnistajat 4 (369)+2:37:28Veli Matti Salmenkylä1:23:55
385FIN86. Kadettikurssi (480)+2:37:50Laukkanen Janne1:21:34
386FINSaloisten Reipas (424)+2:38:34Petri Tuominen1:07:48
387RUSOrienta SKI-O 3 (1332)+2:38:56Alexander Trempoltsev1:08:32
388FINSuunta Jyväskylä 5 (354)+2:38:59Aleksi Mutka1:26:14
389FINLinnankiertäjät (764)+2:39:03Kaisa Laapas1:12:45
390FINOK Terjärv (298)+2:39:04Matias Forsbacka1:13:07
391SWEMyggans OS (353)+2:39:07Johan Fries1:10:15
392SWEDela 2 (257)+2:39:13Marcus Amrén1:07:55
393FINEx-Legends (229)+2:39:15Timo Riissanen1:25:50
394FINTuusulan Tallaajat (521)+2:39:16Sami Kauppinen1:24:53
395FINJämsän Retki-Veikot 2 (167)+2:39:18Juho Virkajärvi1:31:55
396SWEAttunda OK 2 (536)+2:39:37Kalle Persson1:13:57
397FIN7 Oikein (1702)+2:39:49Henri Kontoniemi1:19:03
398FINSuunta Jyväskylä 3 (292)+2:40:07Mitri Tuomala1:31:54
399FINOK Trian 10 (634)+2:40:11Niklas Majander1:14:43
400FINRasti-Nokia (366)+2:40:17Lauri Isokallio1:04:47
401FINViimeiset pirkkalaiset (395)+2:40:27Vilma Pesu1:19:17
402SLOMariborski orientacijski kl (360)+2:40:29Patrick Dusigne1:17:55
403FINSavon Suunta (299)+2:40:36Juha Kettunen1:16:36
404FINMS Parma 5 (479)+2:40:37Jussi Leskinen1:21:13
405FINLahden Taimi (289)+2:40:49Tero Kaasinen1:30:53
406NORModum OL (237)+2:40:51Niklas Lilja Grönhovd1:30:12
407FINEspoon Suunta 12 (1563)+2:42:20Emil Laaksonen1:20:37
408NORRaumar Orientering (251)+2:42:24Kristine Eide Rapp1:21:12
409FINRastiPiikkiö (322)+2:43:11Johan Päivike1:20:07
410FINTeam Lactic Acid (420)+2:43:13Matti Happonen1:22:42
411FINSuunta Jurva (583)+2:43:17Janne Puntila1:21:59
412FINJ-Town O Bros (618)+2:43:18Santeri Vaahtera55:32
413FINAnttolan Urheilijat 2 (203)+2:43:50Rasa Aku-Pekka1:33:57
414FINBertelin pojat (560)+2:43:55Ville Koskela1:20:15
415FINOulun Tarmo (645)+2:44:05Olli Puurunen1:28:01
416NORNTNUI 5 (1964)+2:44:45Ronja Björklund1:14:21
417FINLaihian Luja (271)+2:45:18Heikki Kumara1:32:59
418FINOK77 9 (1409)+2:45:23Henrik Huttunen1:17:33
419SWESundbybergs IK 2 (585)+2:45:29Tobias Abrahamsson1:24:53
420SWEOK Älvsjö Örby (1065)+2:45:40Linus Berggren1:24:56
421SUIOLC Kapreolo (243)+2:45:46Stephan Copes1:20:21
422NORTönsberg og omegn OL (505)+2:45:52Olav Aasmundtveit Hoff1:24:33
423FINPälkäneen Luja-Lukko (615)+2:45:55Pekka Linnainmaa1:24:56
424SWEGävle OK 2 (330)+2:46:09Erik Olsson1:22:26
425FINTeam Olli Jokinen (571)+2:46:24Antti Tolvanen1:31:35
426FINHelppoRasti (413)+2:46:25Juha Valtonen1:31:23
427FINPussin Kiristäjät (533)+2:46:43Jussi Broberg1:32:32
428FINTampereen Pyrintö 7 (341)+2:46:50Akseli Kauppi1:25:49
429FINTurun Metsänkävijät 4 (245)+2:46:58Jostein Andersen1:11:59
430FINVeikkaus (683)+2:47:01Juhani Toivonen1:11:11
431FINKeuruun Kisailijat (153)+2:47:08Pauli Laurila1:20:23
432FINLappeen Riento 3 (403)+2:47:15Vertti Myllärinen1:13:16
433FINSK Kanantaluttajat (646)+2:47:15Ville Salonen1:25:28
434FINNärpes OK (423)+2:47:31Hugo Helenelund1:26:30
435FINHyvinkään Rasti 2 (358)+2:47:40Rasmus Ahoniemi1:23:13
436SWELeksands OK (461)+2:47:45Eskil Nääs1:26:06
437FINUtin Jääkärirykmentti (1971)+2:47:48Esa Norokorpi1:22:05
438FINTosta Lähtee-Team 2 (656)+2:47:50Ossi Luoma1:39:36
439FINVaajakosken Terä 2 (91)+2:48:02Chiara Sergent1:52:48
440FINRasti-Kurikka 3 (447)+2:49:18Aleksandra Voytova1:11:03
441FINSotkamon Jymy 2 (425)+2:49:18Janne Tuhkalainen1:19:27
442LTUOK Fortuna (665)+2:49:24Aras Petrevicius1:33:46
443NORStjördals-Blink Orientering (429)+2:49:27Terje Rönning1:20:30
444NORWing OK (486)+2:49:35August Hopstad Nykvist1:39:48
445SWETullinge SK 4 (372)+2:49:59Ellinor Fryxsell1:17:19
446FINLahden Suunnistajat -37 8 (1588)+2:50:10Kaapo Lehtonen1:14:35
447FINKymin Suunnistajat 2 (402)+2:50:20Lassi Kaitainen1:35:48
448SWETacton Systems AB (614)+2:50:48Henrik Flordal1:19:29
449SWENynäshamns OK (1034)+2:50:59Håkan Jansson1:20:12
450SWEOK Kolmården 2 (1573)+2:51:04Bengt Schwartz1:19:01
451LATBurkanciems OK (221)+2:51:32Vilma Alberinga1:19:50
452FINIlomantsin Urheilijat (315)+2:51:34Mika Leinonen1:20:52
453HUNPannon Supersonics (138)+2:51:37Bence Sprok1:30:07
454FINTeam Opintotuki (928)+2:51:57Suvi Heittola1:03:40
455SWETriona (1840)+2:52:04Per Eriksson1:38:35
456NORÖk-94 (495)+2:52:12Rune Teigland1:19:46
457RUSOmega 2 (285)+2:52:15Igor Yashchenko1:10:16
458FINOC Toffee (473)+2:52:22Jussi Viero1:10:02
459FINRaja-Karjalan Suunnistajat 2 (1259)+2:53:01Jyri Tiainen1:27:20
460FINNastolan Terä (436)+2:53:05Pontus Joentausta1:16:38
461FINAron Haka (602)+2:53:19Jukka Määttälä1:30:18
462FINTurun Metsänkävijät 6 (426)+2:53:30Ville Honkanen1:15:45
463FINTyrwään Woima (545)+2:53:40Juha Metsälä1:13:59
464FINSuunta 2000 (490)+2:53:41Tuomo Miettunen1:29:00
465SWERånäs OK (400)+2:53:41Jakob Henriksson1:19:07
466FINIntersport (390)+2:53:48Harri Halonen1:19:57
467FINSK Pohjantähti 3 (519)+2:53:48Urpo Niemelä1:19:54
468LATOK Arona (274)+2:53:52Aivis Lejins1:14:19
469FINRasti-Lukko 2 (446)+2:55:24Jami Kallioniemi1:16:49
470FINJoutsenon Kullervo 2 (432)+2:55:24Juho Rautio1:45:16
471FINA-luokan kiiturit (1784)+2:55:29Inka Joensivu1:23:10
472FINPargas IF 2 (750)+2:55:33Tommi Lindqvist1:24:34
473FINNivalan Suunnistajat (526)+2:55:39Teuvo Hautamäki1:27:33
474FINKankaan Häkkiset (1860)+2:55:43Elli Häkkinen1:27:01
475FINSK Uusi 3 (511)+2:55:45Tuomo Kalvas1:41:39
476FINAngelniemen Ankkuri 4 (593)+2:55:52Juho Ylimaa1:51:06
477LATOK Kapa 2 (325)+2:56:09Janis Salins1:35:16
478SWECentrum OK Stockholm 2 (863)+2:56:20Oskar Hermansson1:16:44
479FINSettiäijät (886)+2:56:24Rami Haapala1:34:45
480SWEKOMPISARNA 2 (1665)+2:57:25Martin Ahlström1:22:53
481FINSiilin Rasti 2 (361)+2:57:26Jani Tikkanen1:31:55
482SWEFinspångs SOK 2 (440)+2:57:29Patrik Persson1:32:55
483FINIF Brahe 3 (551)+2:57:31Peter Kronholm1:21:39
484FINKaakon Rasti (515)+2:57:32Petrus Tasa1:46:40
485LATIK Auseklis 5 (377)+2:57:34Matiss Saulite1:00:52
486FINSuunnaton Into (604)+2:57:46Ilkka Saarimäki1:18:02
487FINKorven Honka (327)+2:58:08Jani Hjerppe1:32:16
488FINSocca (437)+2:58:25Julia Jacobsson1:20:14
489FINMusta Neliö (582)+2:58:43Mikko Inkinen1:20:49
490ESTOK Pölva Kobras 2 (617)+2:58:49Alar Assor1:14:39
491SWEOK Ravinen 4 (328)+2:58:52Nina Herne1:31:48
492ESTPuujalad (416)+2:58:54Viljar Grauen1:19:09
493SWEAlfta ÖSA OK (287)+2:59:45Marcus Lundagårds1:14:50
494FINLeppävaaran Sisu (956)+2:59:47Markku Jokela1:45:15
495FINSaarijärven Pullistus (348)+3:00:33Adrey Morozov1:28:35
496FINRasti-Vihti (383)+3:01:05Anssi Parkkinen1:22:11
497FINLounais-Hämeen Rasti (649)+3:01:10Markku Paija1:35:11
498FINVaalan Karhu (363)+3:01:13Jani Nummi1:15:51
499GBRForth Valley Orienteers (903)+3:01:23Jamie Goddard1:24:16
500FINKortesjärven Järvi-Veikot (422)+3:01:29Heikki Vallbacka1:17:00
501FINKeski-Karjalan Rasti (394)+3:01:30Pasi Hirvonen1:35:43
502FINHerraseura (411)+3:01:31Matti Haataja1:29:37
503RUSOmega 3 (603)+3:01:40Nikolay Tikhonov1:23:05
504FINFTA (733)+3:01:46Iida Varmavuo1:23:19
505FINRamboll Finland (998)+3:01:47Kimmo Heikkilä1:29:54
506FINPirkkalan Hiihtäjät (671)+3:01:55Vesala Pekka1:25:21
507SWEOK Enen (472)+3:02:03Adlerteg Camilla1:26:05
508FINYlä-Karjalan Sepot ja Eerot (1865)+3:02:27Samuli Ketola1:23:06
509FINTuupovaaran Sepot (539)+3:02:54Kyösti Rautanen1:59:33
510FINStora Enso Metsä (579)+3:03:47Juha Rissanen1:30:07
511FINOK Pojkarnas Natt (309)+3:05:22Eero Hirvonen1:20:13
512FINKangasniemen Kalske (525)+3:05:27Severi Heiskanen1:20:45
513FINViitasaaren Suunta (452)+3:05:45Seppo Kaiponen1:20:11
514FINLaitilan Jyske (449)+3:05:46Jarmo Kerttula1:46:49
515SWEFalköpings AIK OK (456)+3:05:46Alma Wilhemsson1:27:54
516FINTelemark Team Örn (313)+3:05:49Jaakko Martikainen1:27:21
517FINPihkatapit Ambiotica (630)+3:05:53Jari Haimi1:27:40
518FINTampereen Yritys (1058)+3:05:59Joona Koponen1:34:09
519FINTarpian Suunta (817)+3:05:59Olli Savikko1:20:02
520FINKeparDI (699)+3:06:13Väinö Liukko1:32:45
521FINHelsingin Suunnistajat 13 (1364)+3:06:18Riku Sauso1:19:22
522FINRasti Elmo (608)+3:06:19Atte Tamminen1:44:58
523FINSappi Kirkniemi (513)+3:06:24Jukka Lahtinen1:28:50
524FINPaimion Rasti 6 (548)+3:08:21Jussi Jääoja1:11:35
525FINOC Puisto (662)+3:08:57Luukas Siitonen1:19:39
526ESTRakvere OK (674)+3:08:58Ossi Priks1:22:10
527FINLuumäen Rasti (373)+3:09:06Kasperi Tamminen1:23:37
528GEROSC Hamburg (385)+3:09:10Moritz Walter1:29:28
529FINOlavin Rasti 2 (417)+3:09:16Seppo Kairikko1:24:11
530LATOK Meridians 2 (333)+3:09:17Kristine Bertuka1:11:14
531FINRastitykki (589)+3:09:26Riku Österman1:33:33
532LTUAzuolas 2 (595)+3:09:29Gintaras Mikolavicius1:50:17
533LAT30draugi.lv (388)+3:09:34Karlis Praulins1:24:03
534FINVesaisen Pojat (410)+3:09:43Jarno Pukema1:24:43
535FINJalasjärven Jalas (428)+3:10:40Jarno Leppälä1:50:11
536FINRR Vilttiketju (474)+3:11:21Antti Räsänen1:26:01
537FINSuunta-Sepot 2 (684)+3:11:25Lassi Kyllönen1:23:42
538FINPanssariprikaati (431)+3:11:26Maija Hakala1:15:00
539LATZiemelkurzeme OK 2 (748)+3:11:28Guntars Sils1:32:50
540FINPetolintu (496)+3:11:38Jarkko Jyrhämä1:46:37
541FINVihtavuoren Pamaus 2 (720)+3:11:44Marko Nalli1:33:24
542ESTOK Põrgupõhja (555)+3:11:50Jaan Viirmann1:26:58
543FINRajamäen Rykmentti 3 (448)+3:12:03Aleksi Hämäläinen1:15:03
544SWEForsa OK / Ljusdals OK (1045)+3:12:32Gunnar Forsgren1:27:13
545FINIhqumursuhuppelit4never (1734)+3:12:53Tero Suutari1:19:34
546SWEUMA Idrottsförening (470)+3:13:27Mathias Tärnlund1:35:40
547LATOK Saldus 2 (384)+3:13:32Karlis Kuzis1:25:16
548FINJoensuun SuppaKetut (698)+3:13:34Veikko Kosunen1:33:59
549FINOK Raseborg 2 (308)+3:13:35Markus Smedslund1:21:15
550FINLeppäsalmi SK (415)+3:13:47Sara Leppäsalmi1:25:56
551ESTRAE ROK (338)+3:14:04Tönis Haldna1:34:27
552FINBeach Boys (572)+3:14:05Jarkko Murtoaro1:29:24
553FINPekan Ponit (639)+3:14:40Ruut Kanko1:28:55
554FINHiukkasen Hukassa (445)+3:15:09Tuomas Väätäinen1:27:23
555FINKeravan Urheilijat (553)+3:15:10Janne Syrjälä1:18:18
556FINRasti-Nokia 3 (1043)+3:15:12Tommi Valkolehto1:19:38
557FINSiilin Rasti 3 (692)+3:15:16Miika Iskanius1:39:23
558FINAivan Sama (518)+3:15:23Pasi Elolampi1:24:51
559FINPunkalaitumen Kunto (499)+3:15:24Jani Häkkinen1:20:33
560FINYlivieskan Kuula (489)+3:15:28Jarmo Nivala1:29:34
561GBRBOK-Kaukaa haettu 2 (493)+3:15:34Tommi Grover1:27:39
562SWETäby OK 2 (443)+3:15:36Peter Brämerson1:30:57
563FINLahden Suunnistajat -37 7 (1133)+3:15:41Eetu Granqvist1:19:19
564FINKajaanin Suunnistajat (477)+3:15:43Eino Gretschel1:28:41
565FINOK Jorren (590)+3:15:44Rasmus Karlsson1:28:11
566FINHankasalmen Hanka (534)+3:15:45Tuomas Hänninen1:28:18
567FINLahden Suunnistajat -37 6 (1178)+3:15:46Mika Kantola1:18:40
568FINSuuntavaisto SK (509)+3:15:51Niko Kommio1:24:21
569SWESnättringe SK 3 (1213)+3:15:56Bo Lauri1:29:11
570FINRasti-Nokia 2 (503)+3:16:02Eino Lehtiniemi1:29:04
571FINTuuripellet (537)+3:16:04Jukka Turva1:21:58
572FINPeab (564)+3:16:04Reijo Harju-Säntti1:27:45
573FINPyrinnön tytöt (549)+3:16:10Henna Sirén1:19:55
574FINKuortaneen Kunto (543)+3:16:21Jukka-Pekka Laitila1:32:23
575SWEOK Orion 2 (1310)+3:16:43Johan Swartz1:18:44
576FINEnonkosken Urheilijat (517)+3:16:46Arto Seppänen1:40:12
577FINJoosehukku (529)+3:16:46Anni Kivilaakso1:31:39
578FINEura-Kauttuan Urheilijat (945)+3:16:50Tommi Tuusa1:29:16
579FINRajamäen Rykmentti 5 (1070)+3:17:03Erkki Oinaskallio1:19:51
580FINPudasjärven Urheilijat (346)+3:17:06Oskari Jokikokko1:29:40
581FINJahtimiehet (1757)+3:17:10Joonas Mäkinen1:37:00
582FINHimangan Urheilijat (742)+3:17:19Jaakko Kivela1:21:31
583FINViVi Master (528)+3:17:22Pekka Kemppi1:21:45
584FINSäkkijärven Hyppälän Nuoris (723)+3:18:07Heikki Kettunen1:39:32
585FINVaasan Suunnistajat (504)+3:18:43Tobias Lutz1:22:03
586NORVang OL 2 (565)+3:18:53Tone Bleken Rud1:22:59
587FINRajamäen Rykmentti 4 (669)+3:19:05Jouko Malinen1:24:00
588FINLuolamiehet (644)+3:19:18Anton Rosqvist1:21:02
589FINKauhajoen Karhu (624)+3:19:21Markku Salmirinne1:38:34
590FINPeikot Hiihto (685)+3:19:21Matti Lehtola1:22:41
591NORVerdal OK (356)+3:19:24Marius Enes1:44:23
592FINFirstbeat (1018)+3:19:31Matti Salakka1:32:37
593FINEspoon Akilles Venlat (714)+3:20:00Inari Karppinen1:14:55
594FINSK Mortis (567)+3:20:27Panu Peltokangas1:54:27
595FINKerkesix (791)+3:20:29Emmi Hilasvuori1:30:16
596SWEIFK Lidingö SOK 3 (597)+3:20:39Petter Skantze1:30:44
597FINLånggubbarnas (1794)+3:20:41Kimmo Niemi1:16:33
598FINIF Åland (655)+3:20:42Henrik Söderström1:22:07
599FINIitin Pyrintö (465)+3:21:14Topias Zerni1:28:30
600FINOunasvaaran Hiihtoseura 3 (899)+3:21:31Joni Alasuvanto1:12:18
601FINItä-Päijänteen Rasti (485)+3:21:33Risto Pura1:36:40
602FINPyhät Miehet (494)+3:21:36Tom Steffansson1:32:09
603FINKannuksen Ura (606)+3:21:41Sauli Konttila1:25:06
604FINRokkakoski SK (576)+3:21:50Mikko Virtanen1:34:59
605FINMaavoimien Esikunta (374)+3:21:54Petri Mattila1:34:55
606NOROK Sköynar (995)+3:22:09Aksel Veske1:42:21
607FINUroskarhut (1909)+3:22:13Tuomas Mikkola1:36:40
608SWEWaxholms OK (1073)+3:22:57Wilhelm Nordqvist1:21:53
609FINAS Skinnarila (609)+3:23:08Jemi Katko1:25:13
610FINEtulan veljekset (546)+3:23:09Miro Etula1:25:22
611FINVehkalahden Veikot 4 (629)+3:23:15Samu Takanen1:13:44
612FINInkeroisten Terho (305)+3:23:21Antti Tonder1:22:11
613FINLammin Säkiä 2 (596)+3:23:44Juho Seppänen1:35:28
614FINIF Femman 3 (478)+3:24:04Lucas Finskas1:23:06
615FINSuunnaton YliValta (1688)+3:24:05Juhani Valtanen1:30:29
616FINMS Parma 6 (622)+3:24:21Timo Peltola1:38:45
617SWETibro OK (851)+3:24:26Pär-Magnus Bjurek1:36:58
618FINRasti-Jussit 2 (404)+3:24:43Ilkka Ruokola1:20:43
619FINValkealan Kajo (475)+3:25:06Jussi Siukkola1:16:18
620FINSaarijärven Pullistus 2 (970)+3:25:16Markku Helle1:12:21
621RUSOrienta SKI-O 2 (1592)+3:25:27Sergey Shebashov1:28:11
622FINAnnila (1801)+3:25:45Ilkka Annila1:54:21
623FINGasum (664)+3:25:48Jouni Liimatta1:45:16
624FINSAL (785)+3:25:58Nina Gunell1:30:00
625ESTLSF Pronoking Team (502)+3:26:02Rynno Sulg1:37:45
626FINMaarian Mahti (397)+3:26:26Anselm Tamminen1:46:02
627FINUNO SK (867)+3:27:13Petri Laaksonen1:06:52
628FINAngelniemen Ankkuri 5 (1628)+3:27:17Kimmo Virtanen1:30:49
629FINJuuan Jänne (670)+3:27:21Timo Tuononen1:35:40
630FINToimen Pojat (559)+3:27:27Markku Huhta-Koivisto1:39:33
631FINK-SR rajatoimisto (612)+3:27:34Ismo Kurki1:51:53
632FINViimeinen Rastiretki (715)+3:27:42Aleksi Lahti1:06:18
633FINJussis seven (676)+3:27:44Jari Kavander1:31:14
634SWENxtgeneration OL (1864)+3:27:54Martin Bengtsson2:11:40
635FINLoimaan Jankko (695)+3:28:10Heimo Hongisto1:46:36
636FINSuunta Jyväskylä 4 (434)+3:29:01Jouni Mutka1:32:28
637FINSuomen Suunnistusliitto (1047)+3:29:07Petteri Vuorinen1:32:41
638FINIivolan Team (1186)+3:29:11Petri Väänänen1:31:02
639FINTeam Spiritual Saramäki (600)+3:29:19Markku Saramäki1:29:58
640FINKyrös-Rasti (873)+3:29:33Tuomas Lensu1:36:54
641FINHiiltomiehet 2 (492)+3:29:37Johanna Niittymäki1:11:41
642FINTeam Azure (779)+3:29:43Jari Vainikka1:34:18
643SWEVästerås SOK 2 (1515)+3:29:52Tamas Szüts1:30:55
644FINVictorious Secret (891)+3:29:54Raisa Sell1:16:23
645FINKeravan Urheilijat 2 (562)+3:30:04Saara Saalo1:20:52
646FINMurut (399)+3:30:07Ilona Haarla1:28:41
647LATOK Meridians 3 (729)+3:30:08Ingus Barvikis1:50:34
648FINSoisalon Saaren Pummiveikot (904)+3:30:10Risto Pelkonen1:32:02
649FINJVK-Pojat (1806)+3:30:12Teuvo Holappa1:21:41
650FINKuopion Reserviupseerikerho (314)+3:30:13Aarne Keurulainen1:22:37
651FINOulun Poliisiurheilijat (982)+3:31:07Harri Sorvari1:45:04
652FINPitkäjärven Vaeltajat (524)+3:31:12Jaakko Iivanainen1:20:18
653FINIK Falken 2 (901)+3:31:15Stefan Stubb1:18:29
654FINLappeen Riento 4 (581)+3:31:16Johanna Tuosa1:18:13
655FINSK Porrassalmi (700)+3:31:19Veikko Myyryläinen1:26:15
656FINKunto Kaverit (794)+3:31:30Jani Varis1:11:34
657FINNykyaikaiset 5-ottelijat (1132)+3:31:32Marta Sanchez1:26:52
658FINNenosen veljekset (668)+3:31:35Timo Nenonen1:34:09
659FINRetkeilymedia Ahola (747)+3:31:38Joona Koistinen1:07:37
660FINVanutoppahousut (854)+3:32:04Sami Luukkanen1:34:12
661FINRasti-Jussit 3 (651)+3:32:07Leevi Mutikainen1:33:01
662FINVaasan Suunnistajat 2 (561)+3:32:45Anni Ruostekoski1:24:50
663FINPyhäjärven Pohti (1006)+3:32:47Elisa Parkkinen1:34:07
664FINKemiön Kiilat (619)+3:33:06Martti Hyvönen1:36:12
665FINKultaiset Karhut (430)+3:33:10Kalle Ruottinen1:36:36
666FINKalvolan Keihäs (435)+3:33:12Jorma Mäntytörmä1:36:42
667FINJyväskylän Metsänkävijät (527)+3:33:14Jukka Hyytiäinen2:10:24
668FINNärpes OK 2 (910)+3:33:23Heidi Smeds1:24:24
669FINHakuliset (540)+3:33:26Jenni Hakulinen1:44:25
670FINKuusankosken Urheiluseura (552)+3:33:27Sakari Martikainen1:47:50
671FINSievin Sisu (862)+3:33:29Markku Vesisenaho1:35:33
672FINSerkkujen yö (879)+3:33:43Kari Valjakka1:45:29
673FINLaiskanpulskeet Jallit (721)+3:33:48Mikko Jalli1:36:42
674LATIK Auseklis 4 (798)+3:33:49Gustavs Stana1:27:04
675RUSKuzmolovo OS 3 (1180)+3:33:54Tatiana Fomicheva1:09:05
676FINSuunta Jyväskylä 6 (1479)+3:34:08Matti Haveri-Heikkilä1:38:17
677SWEValbo AIF (648)+3:34:12Göran Hedman1:44:47
678FINRastipukit (557)+3:34:12Petteri Savolainen1:29:53
679SWECentrum OK Stockholm 3 (730)+3:34:42Sara Jonasson1:24:13
680FINTeam Electrofit (1343)+3:34:48Henna Rautiainen1:38:48
681FINSolf IK (633)+3:34:55Olivia Hahn1:15:13
682FINSupertalentit (691)+3:35:04Ilpo Kiiala1:23:23
683FINTippausmonsterit (833)+3:35:09Janne Hautala1:26:53
684NORIF Sturla 2 (1226)+3:35:13Sander Ottesen1:26:57
685FINAkateemiset luonnon ystävät (1000)+3:35:29Aarne Orrainen1:24:21
686FINPullin serkut (577)+3:35:32Tuomo Pulli1:38:48
687FINEHS Espoon Hurjimmat Sivako (620)+3:35:38Meri Hakala1:39:13
688FINKuusiston Jylhä (538)+3:35:47Sauli Vänskä1:40:20
689FINLankkuan Kyläjoukkue (654)+3:36:35Maiju Kovanen1:17:15
690FINMuurlan Vihuri (690)+3:36:36Mika Juva1:23:21
691FINMäntsälän Urheilijat (339)+3:37:01Eemeli Uusi-Simola1:49:13
692FINEspoon Suunta 8 (759)+3:37:17Oona Paloheimo1:24:15
693FINTurun Suunnistajat 4 (697)+3:37:17Orvo Moisio1:29:46
694FINRastivarsat 3 (532)+3:37:22Oula Pelkonen1:24:57
695FINKönnin Kuokkamiehet (983)+3:37:35Hannu Ventomäki1:30:09
696SWESkarpnäcks OL (768)+3:37:39Lars Segerman1:24:54
697FINMalax IF 2 (1141)+3:37:46Andreas Öhman1:29:19
698FINKokkolan Suunnistajat 4 (797)+3:37:47Aulis Rantala1:24:20
699FINHiidenkiertäjät 6 (623)+3:37:57Kari Koistinen1:39:47
700FINUrjalan Urheilijat (944)+3:38:04Olli Nikander1:29:56
701FINSK Vuoksi 2 (542)+3:38:06Juho Martiskainen1:29:47
702FINPET orienteering Finland (820)+3:38:06Aura Turkka1:40:42
703FINJärvenpään Palo (659)+3:38:07Pauli Rautanen1:25:57
704FINKarsu.fi (647)+3:38:11Juhani Junnilainen1:41:15
705FINKoovee 8 (1212)+3:38:20Jouni Oikarinen1:27:38
706FINLiperin Taimi (824)+3:38:27Hans Ekroos1:28:47
707FINMaasotakoulu LPR (636)+3:38:28Jarkko Koistinen1:40:26
708FINRempsun Metalli (702)+3:38:35Jenni Sabel1:34:35
709FINRC Eemeli (635)+3:38:39Timo Reiman1:13:15
710FINHönöt SK (900)+3:39:06Asser Vuola1:39:58
711FINEHS Espoon Hurjimmat Sivako 2 (1890)+3:39:30Samina Nummi1:27:03
712FINRasti-Ukko Lauma (1008)+3:39:37Mika Kaukkila1:28:45
713FINPihkaniskat 7 (438)+3:39:37Pekka Ilmakunnas1:36:59
714FINEssity Finland (1091)+3:39:50Sami Mäkelä1:41:33
715SWEOK Kullingshof (663)+3:39:58Emil Johansson1:44:20
716NORLorry Classic (1809)+3:41:29Svein Otterlei1:34:11
717FINJukola 2003 Sulkava (999)+3:41:46Jussi Myllys1:47:38
718FINHellanmaan Teräs (500)+3:42:45Martti Herttua1:48:04
719FINTeme Ski Team 2 (846)+3:43:06Heikki Rajala1:17:55
720FINHelsingin Suunnistajat 5 (278)+3:43:45Nuutti Jääskeläinen1:31:16
721FINLauttakylän Luja (598)+3:44:30Frans Seppälä1:27:55
722FINEspoon Suunta 14 (1414)+3:44:42Igor Nefedov1:48:39
723ESTSK Mercury (501)+3:44:48Margus Klementsov1:25:46
724SWEMarkbygdens OK 2 (535)+3:44:54Per-Anders Axelsson1:40:58
725FINSukK 83 (757)+3:45:01Pertti Lahdelma1:20:59
726FINSupan Pohjalla (650)+3:45:01Harry Halonen1:30:20
727FINHämeenlinnan Tarmo (464)+3:45:11Teppo Valtonen1:21:51
728FINRoosan kuntokoulu (868)+3:46:35Anni Laine1:24:22
729FINKymin Suunnistajat 4 (858)+3:47:07Markku Hienonen1:36:30
730FINValmet Tampere (981)+3:47:07Sami Ojala1:34:01
731FINJudica (917)+3:47:08Janne Hänninen1:34:54
732FINSeinäjoen Hs biathlon (1919)+3:47:13Jonni Mukkala1:38:55
733NORWing OK 2 (857)+3:47:26Gabriel Baadsvik Callanan1:24:15
734FINOlarin Omat Pojat (844)+3:47:28Mikko Ahonen1:40:01
735FINVarma Peesi (1911)+3:47:28Pasi Helander1:50:37
736FINSomeron Esa (703)+3:47:29Joonas Rauhansalo1:35:38
737FINKiipeilykerho Vertikaali (1746)+3:47:34Samuel Lehtonen1:42:37
738FINLuonnonvarakeskus (813)+3:47:38Timo Siitonen1:35:44
739SWEGustavsbergs OK (836)+3:47:39Österberg Henrik1:31:33
740FINP-K maakuntakomppania (1020)+3:47:41Antti Hartikainen1:40:07
741FINRastikarhut 3 (329)+3:47:46Veli-Matti Jutila1:46:54
742LATSurikati (658)+3:47:48Upmace-Grivina Ieva1:51:36
743FINIisalmen Visa (1161)+3:47:51Ida Sara-aho1:44:49
744FINLaihian Luja 3 (802)+3:48:16Hannu Niinimäki1:40:40
745FINKärkölän Kisa-Veikot (1251)+3:48:26Timo Järvinen1:50:28
746FINSweco (1240)+3:48:29Juha Junttila2:00:15
747FINLänsi-Rajan Rasti (734)+3:48:41Henri Saari1:48:48
748FINUlvilan Ura 2 (934)+3:48:44Pertti Lahdenmäki1:40:46
749FINUrheilukoulu III81 (516)+3:48:44Jarmo Tonder1:16:07
750FINTuurihaukat (705)+3:48:51Paulus Heikkilä1:19:07
751FINRastiketut (460)+3:48:53Elias Nurmi1:36:19
752FINNavi 7 (1059)+3:48:53Jorma Kemppi1:42:40
753FINOK Trian 5 (498)+3:48:54Max Määttä1:50:49
754FINOK77 6 (744)+3:48:59Anders Juholin1:33:43
755FINRasti 88 2 (433)+3:49:04Niklas Salonen1:51:43
756FINKainuun Prikaati (772)+3:49:07Miika Suvanto1:45:54
757FINYlämaan Pyrkijät (463)+3:49:09Marko Korhonen1:28:16
758FINTeam Happonen (628)+3:49:21Kati Happonen1:53:25
759BELTrol-Belgium (1081)+3:49:24Erik Van Dijck1:36:17
760FINeLadies (755)+3:49:44Astra Francke1:26:58
761FINPorvoon Urheilijat (870)+3:49:48Jouni Saukonoja1:28:24
762FINAri Pojjaat (776)+3:49:53Atso Jalli1:40:20
763FINPitäjänmäen Tarmo (642)+3:49:56Juha Purhonen2:14:29
764FINIkaalisten Nouseva-Voima 5 (771)+3:50:14Mika Suojanen1:52:47
765FINSK Herkkutatit (681)+3:50:17Roosa Lassila1:25:00
766FINSK Samperi (1108)+3:50:19Hanna Hovila1:24:47
767FINPerttelin Peikot (638)+3:50:24Ari Ranki1:51:09
768FINYläneen Kiri (812)+3:50:28Ismo Huhtala2:02:13
769FINGeodeesi (761)+3:50:28Suomala Klaus1:32:24
770FINPäijät-Rasti (751)+3:50:30Esko Jussila1:33:34
771FINPositiivinen yllätys (1223)+3:50:50Ella Nurmi1:23:02
772FINKeuruun Kisailijat 2 (987)+3:50:53Henna Kauppinen1:22:35
773FINNokian Torpedo (875)+3:50:55Matti-Olavi Vartiala1:28:35
774FINSatakunnan Lennosto (726)+3:50:57Tuomas Koskinen1:37:20
775FINKankaanpään Kalevankiertäjä (1821)+3:51:11Olli Kujansuu1:41:30
776FINLohimaan Rasti (765)+3:51:14Mikko Vesisenaho1:17:17
777FINKeravan Urheilijat 3 (1285)+3:51:18Kai Antell1:32:39
778FINTamrock (869)+3:51:26Lasse Raitanen1:39:39
779FINSaloisten Reipas 2 (1624)+3:51:30Antti Harjuhaahto1:38:48
780FINTrimap (1888)+3:51:31Vesa Virtanen1:37:35
781FINTuomenmarjat (1321)+3:51:31Piia Laitala1:44:12
782FINLopen Uupuneet (666)+3:51:31Jukka Kenttämies1:41:31
783FINKuusiston Jylhä 2 (1800)+3:51:32Ilkka Vänskä1:43:06
784FINKalajoen Junkkarit 2 (541)+3:51:33Jari Nikunen1:32:11
785FINEKI (1162)+3:51:39Anttu Ahlberg1:43:40
786FINTeam Kymppiremontit 2 (1945)+3:51:40Pekka Peura1:31:46
787FINBertelin pojat 2 (732)+3:51:46Seppo Kukko1:24:27
788FINKankaanpään Suunnistajat 2 (847)+3:51:49Seppo Hämäläinen1:28:00
789FINSK Pohjantähti 6 (1494)+3:51:50Risto Juutinen1:35:49
790FINPK Racing Team (686)+3:51:51Ari-Pekka Pietilä1:27:15
791FINEvitskog FBK r.f. (805)+3:51:55Mikael Wikström1:43:13
792FINSappion Veikot 2 (1501)+3:51:58Silas Johansson1:56:13
793FINIlmatorjunta (837)+3:52:08Aapo Rinne1:44:11
794FINPietarsaaren Hiihtäjät (897)+3:52:13Miro Piippolainen1:38:29
795FINSK Mortis 2 (825)+3:52:14Sanna Lakoma1:30:46
796FINNabla (1044)+3:52:15Mika Koivu1:43:56
797GBRSouth London Orienteers (520)+3:52:16Phil Marsland1:47:09
798FINVuorenveikot (938)+3:52:17Petteri Kauppinen1:29:56
799FINHämeenlinnan Suunnistajat 2 (152)+3:52:18Kalle Virtanen1:39:19
800FINMalax IF (902)+3:52:20Oskar Norrback1:42:01
801FINLöytänen Rastit (780)+3:52:22Pasi Talvitie1:31:42
802FINUrhK II08 (892)+3:52:32Valve Tuomo1:31:18
803FINKela (1871)+3:52:35Jarmo Heikka1:28:18
804FINKohti rastia ja sen ohi (1324)+3:52:36Aino Mäkelä1:19:50
805FINKonserni (749)+3:52:38Ottopekka Leskinen1:54:41
806FINIkaalisten Nouseva-Voima 4 (1363)+3:52:39Markku Riitaoja1:22:47
807FINMustalammen Pallo (709)+3:52:48Timo Riihimäki1:36:03
808FINPuolangan Ryhti (760)+3:52:48Martti Köngäs1:44:21
809FINNurmonjoen Tukki (1144)+3:52:53Pekka Alasaari1:44:03
810SWESkattkärrs SOK (758)+3:53:16Jenny Nyberg1:44:25
811FINOK Botnia 3 (942)+3:53:27Torbjörn Ahlskog1:44:39
812FINMiehikkälän Vilkas (398)+3:53:30Jarkko Urpalainen1:56:22
813FINNousiaisten Alku (1040)+3:53:32Heikki Andersson1:41:27
814FINMosapajannevan Karpaasit (1957)+3:53:39Erkki Marila2:09:33
815FINLapin Veikot (459)+3:53:43Esa Turunen1:44:16
816FINRistin Kilta (1203)+3:54:58Benjamin Schulman1:31:55
817FINOulun Raksa (830)+3:55:06Timo Kivelä1:45:37
818FINTunkiomadot (1012)+3:55:07Jarkko Heiskanen1:30:36
819FINRastihaukat (653)+3:55:07Antero Aunesluoma1:30:40
820FINTeuvan Rivakka (673)+3:55:11Jari Mahlamäki1:33:44
821FINPälkäneen Luja-Lukko 2 (871)+3:55:16Kalle Vaismaa1:25:44
822SUIOLV Hindelbank (694)+3:55:17Peter Lyrenmann1:32:14
823FINLahden Suunnistajat -37 5 (1268)+3:55:24Kirsi Arvela1:44:53
824FINRautalammin Urheilijat (782)+3:55:29Eero Kärkkäinen1:30:33
825FINLaihian Luja 2 (677)+3:55:49Anttoni Patana1:35:08
826FINLauttapartio (1096)+3:56:04Joel Kivimies1:48:12
827FINJääkäriprikaati (484)+3:56:09Niko Paavola1:45:32
828FINHonkajoen Seudun Urheilijat (880)+3:56:20Heta Haunia1:26:06
829FINOK77 4 (610)+3:57:00Anders Westerlund1:46:06
830FINSuomusjärven Sisu 2 (884)+3:57:29Mauri Sinnelä1:48:51
831FINS-Yöosuustoiminta (573)+3:57:56Raimo Mäenpää2:18:49
832FINAalto A!dventures (737)+3:58:32Anna Kuronen1:22:57
833FINVerttuun Namika (849)+3:58:48Jouni Kivimäki1:34:10
834FINMhy Pirkanmaa (800)+3:58:50Pertti Linnainmaa1:33:13
835SWESkogsluffarnas OK (943)+3:58:51Fredrik Wallstedt1:49:40
836POLOK!Sport (558)+3:59:10Tomasz Kosicki1:49:01
837FINRaisu Lumous (631)+3:59:20Simo Pöyhönen1:42:42
838FINKouvolan Suunnistajat 5 (872)+3:59:36Urho Ojala1:51:39
839FINHäröt Lampaat (1013)+3:59:48Otto Soini1:48:30
840FINFuturice (968)+3:59:59Kalle Lappalainen1:38:34
841FINEpilän Esa 2 (1209)+4:00:20Jari Toivonen1:35:20
842FINAlahärmän Kisa (652)+4:01:07Ville Ylihärsilä1:48:17
843FINLappeen Riento 5 (1289)+4:01:39Tinja Lantta1:34:17
844FINTeam Uusivirta (1889)+4:01:50Ville Uusivirta1:16:44
845SWELinköpings OK 3 (351)+4:02:21Christer Lindell1:29:39
846FINMaasotakoulu LPR 5 (1658)+4:02:39Eero Saukkonen1:35:52
847FINRasti-Jyry 2 (1297)+4:02:47Lauri Tapola1:24:23
848FINValmet Technologies 2 (992)+4:02:48Alexander Guslin1:41:39
849FINEDX (1049)+4:02:49Ari Hakaste1:36:29
850FINPudasjärven Urheilijat 2 (1280)+4:02:56Arttu Jokikokko1:41:35
851FINNavi 6 (687)+4:03:49Joel Sihvonen1:30:31
852SWEHaninge SOK (294)+4:04:03Gustav Nirvin1:26:02
853ESTOK West (605)+4:04:15Veiko Lille1:38:56
854FINTuusulan Voima-Veikot (1111)+4:04:54Mikko Lamminpää1:37:31
855FINHaukijahtaajat (736)+4:04:54Kim Nylund1:14:43
856FINPellon Ponsi 2 (625)+4:05:11Mette Palokangas1:26:26
857FINTampereen Pyrintö 9 (1217)+4:05:18Totte Välkki1:44:36
858FINBebbes Busar (1854)+4:05:27Malena Danskanen1:56:29
859FINNavi 4 (912)+4:05:28Aki Tenhunen1:38:26
860FINLahden Suunnistajat -37 9 (1113)+4:05:30Emmi Löfberg1:40:10
861LATIK Auseklis 3 (731)+4:05:35Guntars Andersons1:34:56
862SWEGotlands OF 3 (1483)+4:05:38Anton Nilsson1:40:50
863FINFunctio Laesa (1452)+4:05:40Ulla Kilpinen1:56:08
864FINVakka-Rasti (924)+4:05:48Riku Salminen1:43:08
865FINKiinnostus Suunnistajat (688)+4:05:49Matti Kaijansinkko1:44:38
866FINKauhavan Wisa (458)+4:05:52Heino Ala-Honkola1:44:46
867FINEspoon Akilles 4 (955)+4:06:00Pekka Kallio1:41:04
868FINRaula Team (1110)+4:06:05Tapani Laaksonen1:58:34
869FINAnnikin Voimailijat (1060)+4:06:14Leo Alenius1:47:03
870FINDowntown 65 2 (804)+4:06:18Kari Kujala1:34:39
871LUXLuxembourg Orienteering Clu (599)+4:06:31Jan Sliva1:39:45
872FINOulunsalon Vasama (1050)+4:06:33Päivi Mäkinen1:52:34
873FINTornator (907)+4:06:37Olavi Siirtola1:55:06
874FIN007Hyyppä (784)+4:06:38Esko Hyyppä2:11:55
875FINKontaten Maaliin (1875)+4:06:39Lauri Lehmonen1:46:52
876SWEGandvik IK (1084)+4:07:04Johan Käll1:53:07
877FINPohjankyrön Rasti (380)+4:07:11Ismo Niemi2:03:09
878FINKaslink (1131)+4:07:13Toni Saarela1:41:39
879FINAuran Vannas (850)+4:07:13Raimo Syrjälä1:58:35
880FINKeski-Vantaan Suunnistajat (1278)+4:07:18Ryszard Viertola1:56:27
881RUSIzhora (621)+4:07:18IUrii Rumiantsev1:28:08
882FINRässi-Rasti (770)+4:07:19Mikko Vihavainen1:51:14
883FINTeam Nässäri (1690)+4:07:30Pajula Kimmo1:58:40
884FINNiinisalon Varuskunnan Urhe (913)+4:07:47Ilkka Lindqvist1:39:50
885FINHumanitas-seura (1219)+4:07:54Humanitas-seura 51:39:17
886FINKymin Suunnistajat 3 (591)+4:08:10Matias Kavakko1:35:02
887FINVihman Veljekset (1442)+4:08:12Matti Kauppinen1:40:36
888FINWonkamiehet (1005)+4:08:14Petteri Tuovinen1:43:58
889FINHarhaveikot (1063)+4:08:15Antti Laine1:57:50
890FINPihkaniskat 3 (1147)+4:08:17Seppo Repo1:40:25
891FINIlomantsin Urheilijat 2 (831)+4:08:29Tuomo Nissinen1:36:07
892FINRastihapot (1589)+4:08:34Tommi Kilpinen1:29:37
893FINPihkaniskat 2 (1079)+4:08:36Eero Nevalainen1:41:27
894FINHammassyrjän Happo (1884)+4:08:55Markus Niemelä1:43:42
895FINPönttövuoren Peikot (1030)+4:08:57Jaakko Raento2:00:02
896FINSuvunSuunta (718)+4:08:58Mikko Kankkunen1:50:11
897FINVarnitsa 2 (1294)+4:08:59Juho Salonen1:43:41
898FINTurun Visat (826)+4:09:12Veli-Matti Ritakallio1:46:23
899FINLepatiittos2 (754)+4:09:53Pekka Kontturi1:44:45
900FINOC Harharetki (921)+4:10:04Teemu Kiiski1:57:45
901FINMAASK RUK Pioneerivoimaa (753)+4:10:08Vesa-Pekka Lehtomäki1:38:41
902FINLynx 7 (1174)+4:11:11Markku Hyvönen1:38:19
903FINPerhon Kiri (790)+4:11:13Ilkka Koskela1:41:23
904FINKullaan Kuninkaat (1028)+4:11:18Teija Kujanpää1:37:33
905FINSaint-Gobain Finland (1760)+4:11:28Jukka Järveläinen2:01:38
906SWESkogslöparna 2 (1648)+4:12:17Mikael Nilsson1:57:52
907FINPiispan poijjat (927)+4:12:22Tuomo Kahenvirta1:50:42
908FINeLadies 2 (1222)+4:12:36Saara Mahlamäki1:24:27
909FINValkeakosken Haka 6 (1252)+4:12:49Timo Koskinen2:04:16
910ESTRakvere OK 2 (675)+4:12:49Kaisa Rooba1:31:34
911FINHernemäen Porina (717)+4:12:56Jussi Silvennoinen1:58:14
912FINHelsingin Poliisi-Voimailij (1064)+4:13:14Veijo Rissanen1:45:54
913FINLets get LOST (877)+4:13:16Aleksi Hatakka1:46:37
914FINUSTpro Oy (487)+4:13:19Jaakko Leppäkangas1:53:40
915FINPolyteknikkojen Raittiusseu (814)+4:13:23Anni Halko1:49:13
916FINFTA 2 (1015)+4:13:34Visa Helmijoki1:48:47
917FINOC Toffee 2 (1621)+4:13:36Jonne Eskola1:48:35
918FINKaukaan Lyly (566)+4:13:37Anna Hintikka2:01:12
919FINSallan Karhut (627)+4:13:38Lauri Uutela1:27:53
920FINKöntit (1176)+4:13:40Teppo Moisio1:48:30
921FINMetsästäjäliiton Hirviurhei (783)+4:13:41Ari Ronkainen1:50:06
922FINMaasillat (1261)+4:13:48Risto Maasilta1:47:16
923FINRasti K18 (1950)+4:14:06Jarno Rutanen1:34:36
924FINTäsmis-Team (896)+4:14:09Akseli Wiik1:48:52
925FINSäyneisen Salpa (544)+4:14:31Kalevi Pajamäki1:59:13
926FINSelkien Sisu (848)+4:14:34Mikael Ikonen1:48:49
927FINMetos (1055)+4:14:40Lauri Launonen1:28:14
928FINRasti-Lukko 3 (980)+4:14:53Kalle Virtanen2:03:08
929FINArk United (575)+4:15:14Annamaria Sola2:18:37
930FINEliaksen Eksyjät (997)+4:16:08Lasse Laaksonen1:37:03
931FINTeam Lost (1076)+4:16:15Saara Asmundela1:36:53
932SWEFredrikas Girls 2 (796)+4:16:25Fredrikas Girls 51:23:06
933ESPCD TJALVE (969)+4:17:31Arturo Javier Pena1:33:17
934FINMellu ja kääpiöt (1791)+4:18:00Salla Mustonen1:31:28
935FINHelsingin Suunnistajat 16 (523)+4:18:31Jani Karttunen2:07:32
936FINPernoon Rajamiehet (818)+4:18:36Tiina Naakka1:33:56
937FINValmet Technologies (839)+4:18:48Leena Alonen1:38:47
938FINHollolan Urheilijat -46 2 (444)+4:18:48Lasse Kemppainen1:52:57
939FINHalsuan Mäkijussit (1370)+4:18:49Akseli Jussinmäki1:18:28
940FINMetsähallitus (457)+4:18:53Heikki Savolainen1:56:09
941FINEricsson SK 2 (1476)+4:18:56Juha Kankaanpää1:27:04
942FINMuuramen Rasti (957)+4:18:57Kalle Sumelles2:01:28
943FINAjokoirat (763)+4:18:58Ville Rahkonen1:25:42
944FINcloudriven.fi (1769)+4:18:59Jukka Koskenkanto1:48:00
945FINPuskasilimät OK (1145)+4:19:00Kekäle Joonas1:31:59
946FINTurun Puristus (1041)+4:19:01Karri Karanko1:45:45
947SWEKöping-Kolsva OK 2 (1647)+4:19:06Mats Birkestål2:02:44
948FINLapuan Virkiä 4 (1361)+4:19:06Verneri Sankelo1:39:44
949FINElimäen Reserviupseerikerho (845)+4:19:14Jouni Laurikainen1:49:38
950FINTurun Metsänkävijät 5 (704)+4:19:16Petteri Hirvonen1:37:57
951FINMäntän Seudun Eräpirkat (1195)+4:19:16Jari Harju1:41:31
952FINDroit (1123)+4:19:18Ville Savolainen1:44:27
953SWESigtuna OK (856)+4:19:18Stefan Nordström1:59:30
954FINKortesjärven Järvi-Veikot 2 (1351)+4:19:19Eero Hautala1:32:28
955FINGimmeFive Multisport (1733)+4:19:19Alpo Välimaa1:32:47
956FINRiihimäen Suunnistajat (816)+4:19:25Petri Tynjälä1:33:34
957FINRasti-Hyry (725)+4:19:27Jarmo Juntunen1:26:02
958FINNordea Urheilu (1269)+4:19:48Ari Honkimaa1:40:30
959FINKarkki-Rasti 2 (1377)+4:19:49Hannu Jylänki1:40:11
960FINTeekkarisuunnistajat (1698)+4:19:55Aleksi Pietikäinen1:29:50
961FINWSP (1215)+4:19:57Simo Tammela1:38:18
962FINKaaderi-Leijonat (918)+4:19:58Rami Saari1:51:16
963FINLuonnontutkijat (840)+4:19:58Timo Lauttamus1:45:33
964FINKokemäen Kova-Väki (741)+4:20:08Arto Pynnö1:50:17
965FINKoneen Kerho (843)+4:20:17Mika Väisänen1:50:33
966FINPolyteknikkojen Raittiusseu 2 (1895)+4:20:18Rasmus Niemi1:50:41
967FINKalevan Rasti 4 (923)+4:20:18Johan Pääkkönen1:42:20
968FINTommin virheet (1722)+4:20:19Aki Lahtinen1:36:09
969FINTeam Peesi (1051)+4:20:19Konsta Purtsi1:40:52
970GERTeam Baden-Wuerttemberg (1062)+4:20:21Philipp Koch1:50:45
971FINPolyteknikkojen Raittiusseu 3 (1852)+4:20:21Hannes Väre1:45:18
972FINKarjalan Käki (1196)+4:20:21Joonas Karvinen1:45:08
973FINInnOK (786)+4:20:22Olli Peltola1:46:46
974FINKaustisen Pohjan-Veikot 2 (803)+4:20:22Pekka Puumala1:57:47
975FINOtaKraa (1390)+4:20:23Liisa Lundell1:54:31
976FINSysmän Papan LastenLapset (1319)+4:20:25Eveliina Einonen1:54:24
977FINX-suunnistajat (841)+4:20:25Tanja Kalari1:40:45
978FINKone-Yijälä (743)+4:20:27Risto Mäkinen1:50:42
979FINVänkypannu (1151)+4:20:28Niilo-Kustaa Väätäinen1:16:35
980FINRastihumppa (1947)+4:20:29Sirpa Lintunen1:50:55
981FINTASO (1802)+4:20:32Juha Soukko1:51:19
982GBRUppsala Postal Service B Sq (1928)+4:20:33Graham Anderson1:58:59
983FINHTJ Suunnistajat (1664)+4:20:37Timo Heiskanen1:55:28
984SWERånäs OK 2 (793)+4:20:39Marica Tynell2:05:43
985FINKajaanin Suunnistajat 2 (710)+4:20:41Timo Pinola1:59:14
986FINOK Computer (1262)+4:20:46Matias Johansson1:55:44
987FINKustavin Ahto (774)+4:20:46Matti Huhtala1:55:38
988FINOK Trian 11 (1237)+4:20:50Martin Wickholm1:52:34
989FINTiedeyhteisö 95-97 (950)+4:21:01Ismo Ojala1:53:34
990FINKanuuna (953)+4:21:19Marko Lasanen2:07:31
991FINTaxi Team (963)+4:21:43Juha Leskinen1:40:30
992FINThe Elvis Challenge (920)+4:21:59Antti Jukarainen1:33:29
993FINRasti-Nokia 4 (1395)+4:22:14Jorma Nevala1:41:11
994FINNCS Sport (1287)+4:22:15Eero Miettinen1:41:40
995FINSuunta Jurva 2 (1199)+4:22:16Pekka Hahto1:32:25
996FINTT226 (689)+4:22:27Jutta Kukkurainen1:56:52
997FINKaidan Tien Kulkijat (1168)+4:22:29Lauri Itkonen1:30:51
998FINEräs seura (906)+4:22:33Antti Vesalainen1:57:43
999FINIK Kronan (722)+4:22:34Ulrika Myrevik-Svenlin1:57:10
1000FINRannikkoprikaati (1695)+4:22:35Teemu Seppälä1:58:16
1001FINTP Industrials (1163)+4:22:43Joonas Meuronen1:46:42
1002FINPulkanrannan Pullistus (808)+4:22:46Hannu Haimi1:52:16
1003FINLandis+Gyr (1372)+4:22:47Asko Senttula1:41:08
1004FINAlatornion Pirkat 2 (827)+4:22:50Aale Grekula1:57:34
1005FINSamba Trail Running Club (925)+4:22:50Piia Tantarimäki1:50:00
1006FINNastolan Terä 2 (442)+4:22:54Jarmo Pulkkinen1:49:12
1007FINMacGregor (828)+4:23:11Juha Ratia1:42:22
1008FINOunasvaaran Hiihtoseura 2 (594)+4:23:11Reino Kurkela1:34:54
1009FINRastiPiikkiö 2 (799)+4:23:22Jani Alinikula1:29:45
1010FINMetsä Board Kyro (947)+4:23:37Jani Suomalainen1:58:32
1011NORÖstmarka OK (960)+4:24:17Stedje Per1:48:07
1012FINPirkkalan Hiihtäjät 2 (984)+4:24:56Leppänen Antti1:27:46
1013FINPargas IF 3 (1375)+4:25:22Cevin Arén1:44:15
1014FINPaha Rasti (735)+4:25:28Liisa Siltanen1:31:48
1015FINPaVi (852)+4:25:35Lauri Jahkola1:44:46
1016FINEpilän Esa (578)+4:25:49Jukka Heinämäki2:37:43
1017FINEspoon Suunta 13 (1606)+4:25:52Baptiste Tronche-Masso1:59:01
1018FINJoen Suunta 2 (1546)+4:25:56Juha Tuononen1:32:21
1019FINPaikkaan orientoituneet (866)+4:25:56Joonas Majuri1:09:44
1020FINMaanmittauslaitos Lappi (835)+4:26:02Ari Tukala1:31:20
1021FINRajaveljet (777)+4:26:04Markus Nygård1:32:42
1022FINYlistaron Kilpa-Veljet 2 (640)+4:26:10Elisa Nivukoski1:38:09
1023SWEGotlands OF 2 (607)+4:26:10Mattias Levin2:04:40
1024FINTampereen Yritys 2 (1649)+4:26:16Jukka Leppänen1:37:41
1025FINTreSeven (1571)+4:26:18Paula Kosonen1:52:58
1026FINPajulahti Olympic Training (1444)+4:26:20Rami Virlander1:41:56
1027FINLohtajan Veikot (1074)+4:26:25Kimmo Erkkilä1:34:57
1028FINKananpojat (1101)+4:26:26Veli-Matti Kyckling1:33:09
1029ESTOK TON (864)+4:26:28Kai Saksman1:44:18
1030FINKuoLO (1935)+4:26:29Hannes Holma1:38:17
1031FINAndritz WP (1146)+4:26:32Janne Puonti2:00:56
1032FINRasti 88 3 (1307)+4:26:34Simo Savo1:41:40
1033FINSaviksen Rasti (986)+4:26:36Tomi Tauti1:39:25
1034FINPeräseinäjoen suunnistuksen (1114)+4:26:37Hanna Mäki-Mantila1:31:40
1035FINPihkaniskat 4 (811)+4:26:46Markku Leinonen1:38:27
1036FINTuusulan Reserviupseerikerh (1675)+4:26:48Matti Saastamoinen1:43:59
1037FINGofore (1916)+4:26:49Mikko Kattilakoski1:38:27
1038FINSuunnaton Into 2 (1403)+4:26:52Hannu Suikki1:38:46
1039FINOK Terjärv 2 (1130)+4:26:56Hanna Grannabba1:40:51
1040FINLapin Sudet (584)+4:27:23Jan Denks1:34:06
1041SWEVallentuna /Össeby OL (1033)+4:28:09Elin Giding1:48:57
1042FINKumpulanmäen Sällit (1117)+4:28:10Sonja Nolvi1:33:50
1043FINSpede Rasti (1467)+4:28:10Jukka Yrjölä1:36:55
1044FINLänsi-Rajan Rasti 2 (1170)+4:28:11Kari Partanen1:29:58
1045FINAskolan Urheilijat (881)+4:28:31Miika Alhonen1:42:28
1046FINOP (1214)+4:28:40Arto Kuhmonen1:48:58
1047FINEtelä-Karjalan keskussairaa (1694)+4:29:44Tarja Eskelinen2:08:21
1048FINIF Femman 4 (919)+4:30:14Hanna Lindgren1:20:35
1049FINAamulehden Lukijat Lasten h (1713)+4:30:42Ari Kilpi1:57:38
1050FINUrpon Rytky (860)+4:31:03Peetu Saukkio1:27:05
1051FINTelemark Team Örn 2 (1368)+4:31:08Janne Nissinen1:32:03
1052FINJoutsenon Kullervo 3 (1069)+4:31:08Jussi Huttunen1:31:36
1053FINKokkolan Suunnistajat 6 (1300)+4:31:12Pauli Tynjälä1:37:40
1054FINVR Suunnistajat (1003)+4:31:12Hannu Eskola1:47:53
1055FINKoposen 7 veljestä (1604)+4:31:12Pekka Leskinen1:37:56
1056FINTieto (1218)+4:31:49Jarmo Rantala1:34:13
1057FINTeam Merikoski (1623)+4:31:52Miika Pietilä1:17:20
1058FINIlveksen Jussit (1717)+4:31:53Juuso Kivikoski1:24:11
1059FINPelikassit (556)+4:32:03Henri Mäenalanen1:34:43
1060FINEspoon Akilles 5 (1184)+4:32:03Osku Kaijalainen1:30:38
1061FINTampereen Pyrintö 11 (1281)+4:32:05Otto Niemi2:22:09
1062FINTurun NMKY 2 (1035)+4:32:12Antti Hakanen1:33:30
1063FINHI-TEAM (1191)+4:32:15Mikko Ryytty1:37:45
1064FINPYVMM (976)+4:32:20Miikka Kelo1:50:11
1065FINMAASK RUK Eksymä (1931)+4:32:25Janne Putkonen1:40:21
1066FINHaukiputaan Heitto (1024)+4:32:38Mauno Hanhela1:29:54
1067SWEGanska OK (1001)+4:32:40Thomas Nilsson1:39:12
1068FINRastivarsat 4 (626)+4:32:56Jussi Pohjola1:33:08
1069FINTeam Klinga (1774)+4:33:00Jaana Klinga1:45:29
1070FINRaision UrheiluAutoilijat (994)+4:33:00Tero Rönnemaa1:51:39
1071FINFTA 3 (1314)+4:33:03Mikko Räisänen1:42:57
1072SWEKils OK 2 (1172)+4:33:05Klara Holmgård1:50:14
1073FINTeam Gulo gulo (1155)+4:33:07Erkki Rinta-Paavola1:45:38
1074FINMC Jymypallo (762)+4:33:09Ville Kalapudas1:44:57
1075FINEurajoen Wanhat Weikot (1701)+4:33:34Jouko Koskialho1:53:20
1076FINNilsiän Nujakka (971)+4:34:16Aimo Partanen1:36:49
1077FINVTT (1356)+4:34:46Henrik Sandberg1:19:07
1078FINOK Raseborg 3 (657)+4:34:48Lasse Lindholm1:42:09
1079FINUusi Verso (766)+4:34:50Jaakko Tuikka1:52:09
1080FINFennovoima (1075)+4:34:55Ilia Kniazev1:40:37
1081FINJuntit OK (728)+4:35:04Timo Voutilainen2:09:55
1082FINMäntsälän Urheilijat 4 (1432)+4:35:59Laura Kylmälä2:01:58
1083FINSPYMS (1007)+4:36:37Ville Jäkälä1:42:38
1084LATOZONS OK 2 (641)+4:36:37Maris Veismanis1:54:55
1085FINRasti-Vihti 2 (940)+4:36:41Mikko-Ville Toivonen1:39:25
1086FINOscar Software (1189)+4:36:42Markku Virtanen2:28:19
1087FINMenestyspojat (1265)+4:36:57Jori Hyrkäs1:44:58
1088FINRiikku Runners Alavus (1185)+4:36:58Jere Mäkiranta1:45:54
1089FINOhtola SK (1904)+4:36:59Juha Ojajärvi1:38:50
1090FINSK Pohjantähti 4 (975)+4:37:00Hannu Juutinen1:37:54
1091FINGamlakarleby IF (988)+4:37:01Kristoffer Olaussen1:39:22
1092FINSotkamon Jymy 4 (1342)+4:37:10Minna Toikkanen1:47:38
1093FINMaanmittauslaitos Tre (740)+4:37:15Jukka-Pekka Siltanen1:28:57
1094FINKops (1292)+4:37:18Markus Sjöstrom1:47:56
1095FINOK Kristina (1115)+4:37:37Kjell Utfolk1:40:06
1096FINOutotec (1119)+4:38:06Petri Jokinen2:28:37
1097FINRauman Työväen Urheilijat (1236)+4:38:12Harri Laiho1:49:28
1098FINOK Botnia 2 (769)+4:38:57Robert Ljungberg1:21:48
1099FINHelminiemen helmet (806)+4:40:46Paavo Hänninen2:06:06
1100FINAlahärmän Kisa 2 (990)+4:41:06Roni Ylihärsilä2:01:02
1101FINVarnitsa (1254)+4:41:26Mikko Puustinen1:17:00
1102FINNavi 5 (1273)+4:41:29Erkki Häkkilä1:28:25
1103FINKiimingin Urheilijat (427)+4:41:58Miska Pöyry1:48:23
1104FINKeski-Karjalan Rasti 2 (883)+4:42:06Aki Hukka1:43:54
1105FINNeliveto (1016)+4:42:07Pekka Simula1:23:49
1106FINTarpian Suunta 2 (1389)+4:42:08Reijo Simonen1:47:51
1107FINCadpool (1204)+4:42:48Leevi Tarjanne1:31:33
1108FINTampereen Pyrintö 8 (746)+4:42:50Maria Laine1:23:58
1109FINLaskuvarjojääkärikilta Pirk (1929)+4:43:50Pekka Leikas1:51:36
1110FINSolita (965)+4:43:52Mikko Puonti2:24:19
1111FINIisu (637)+4:44:02Antti Välikangas1:59:46
1112FINSiikaisten Sisu (586)+4:44:52Hanna Kallio1:50:14
1113FINOK Trian 6 (853)+4:45:06Rainer Ståhl1:59:32
1114FINItä-Hämeen Rasti (409)+4:45:33Toimi Koskinen1:57:35
1115NORStavanger Orienteringsklubb 2 (1540)+4:45:33Arne Jacob Nyström Olsen1:26:49
1116FINRastiketut 2 (1330)+4:46:08Esko Taipalus1:40:33
1117FIN404 Path Not Found (1680)+4:46:17Saijariina Kuokkanen1:52:02
1118FINSK Uranus (951)+4:47:01Alpo Mikkonen1:45:32
1119FINSelviytyjät (1036)+4:47:15Nina Tusa1:33:53
1120FINPäässä Viiraa (1901)+4:47:18Ari Valtaoja1:58:46
1121FINHelsingin Palokunnan Urheil (1320)+4:47:24Antti Luotio1:34:13
1122FINBarkit päällä (979)+4:47:31Janne Sällinen2:00:19
1123SWESöders-Tyresö 2 (1120)+4:47:34Kalle Zetterström1:35:03
1124FINPetolintu 2 (1071)+4:47:40Peter Enoksson1:25:19
1125FINPihkaniskat 8 (778)+4:47:46Reima Parkkonen1:25:34
1126FINPälkäneen Luja-Lukko 4 (1318)+4:48:41Jaakko Vaismaa1:50:24
1127FINNorra (1811)+4:49:03Sebastian Häggblom2:04:34
1128FINABB SK (1436)+4:50:19Marko Raatikainen1:45:29
1129FINRasti-Vihti 3 (1399)+4:52:54Jesse Reijo1:22:59
1130FINRasti/C (1160)+4:52:57Salla Toivonen1:58:46
1131FINValkealan Kajo 2 (842)+4:52:59Olli Siukkola1:39:29
1132FINkuraiset mullit (1662)+4:53:09Mika Helin2:12:38
1133FINKehämajavat (1883)+4:53:11Jukka-Pekka Kuljukka1:51:01
1134FINAjolinja (996)+4:53:20Ari Jääskeläinen1:39:48
1135FINESE Tiimi (1247)+4:53:28Erkki Karppanen1:58:34
1136FINKankaanpään Suunnistajat 3 (1482)+4:53:28Jarkko Leppihalme1:23:07
1137FINSuunta-Sepot 3 (1192)+4:53:29Ilkka Uotila1:50:16
1138FINKuopion Suunnistajat 4 (885)+4:53:35Jukka Tiitto2:04:48
1139FINUltra Sisu (1785)+4:53:35Sointu Hyttinen1:50:55
1140FINHal Bro (1080)+4:53:46Tuula Putkuri1:55:18
1141FINLost Bastards (895)+4:53:50Johanna Nousiainen1:51:29
1142FINLaskuvarjojääkärikilta 2 (810)+4:53:56Markus Rantanen2:28:41
1143FINSuuntavaisto SK 3 (1306)+4:54:07Ari Pullinen2:04:43
1144FINTurengin Sarastus (745)+4:54:30Jami Kopra2:07:09
1145FINOK EMitVit (1181)+4:54:34Tommi Hynninen1:38:26
1146FINKonneveden Urheilijat (809)+4:54:39Kari Huttunen1:41:20
1147FINAS Wassuttajat (1357)+4:54:40Jukka Sopanen1:44:36
1148FINKarhunkaatajan kennel (1855)+4:54:40Matti Myllynen1:41:14
1149FINUFOn Legendat (1362)+4:54:43Janne Kuusinen2:06:57
1150LATSiguldas Takas (347)+4:54:45Aleksejs Mjaliks1:40:04
1151FINFutisforum2 (1938)+4:54:54Lauri Vuori1:45:32
1152FINSisä-Suomen syyttäjänvirast (1897)+4:55:01Lauri Tammiaho2:10:54
1153FINMäntsälän Urheilijat 3 (1303)+4:55:10Esa Huiskonen2:14:09
1154FINJyrkkä Kerake (905)+4:55:23Jaakko Isosomppi2:12:01
1155FINJohn Deere (1274)+4:55:31Harri Korhonen2:06:31
1156FINNOT-OK PKS SK (1169)+4:55:32Pertti Heinikangas1:37:35
1157FINLumme Energia (1469)+4:55:34Jorma Pöntinen2:12:22
1158SWEHammarby IF OF (789)+4:55:53Åke Svensson1:29:49
1159FINMetsäklusteri (1122)+4:55:53Kaisa Jarva1:38:29
1160FINJohn Deere 2 (1771)+4:56:05Janne Kokkonen2:07:29
1161FINOK KPO (914)+4:56:06Jyrki Kentala2:07:39
1162FINOma Säästöpankki (1425)+4:56:08Niemi Taru2:10:10
1163FINTiiäkstemitämävihaan (1857)+4:56:10Otto Hyssälä2:08:16
1164FINRaTro (954)+4:56:18Teemu Vainio1:46:27
1165FINRetkiryhmä 06 (966)+4:56:24Eetu Marjakangas1:25:09
1166FINTamro - Tarmolla ja sydämel (1335)+4:56:27Lotta Väisänen1:42:13
1167FINKaukametsän paholaiset (1697)+4:56:30Elina Kirvelä2:16:12
1168FINLappeen Siniset (1093)+4:56:30Isra Alatalo1:59:26
1169FINSahtiserkut (973)+4:56:31Jaakko Sireni1:46:13
1170FINNiinisalon varuskunnan urhe 2 (1756)+4:56:33Tuomas Annala2:21:01
1171FINPalo-88 (752)+4:56:50Ismo Rantanen1:43:36
1172FINHatarasti (1936)+4:56:58Teemu Niemi2:08:44
1173FINIson kirkon liha (1290)+4:57:03Ilmari Urho1:46:26
1174ESTBona Fide (667)+4:57:15Mihkel Järve1:51:04
1175FINKoovee 7 (972)+4:57:22Eero Pajarre2:15:37
1176FINKuusamon Erä-Veikot 2 (1142)+4:57:24Esa Heikkinen1:30:20
1177FINOK Pikatallustajat (1727)+4:57:24Ilkka Brander1:49:30
1178FINPörssi ry (1097)+4:57:45Laura Vartiainen2:04:03
1179FINAS Skinnarila 2 (1339)+4:57:54Risto Tapanen1:57:21
1180FINHyvinkään Rasti 3 (661)+4:59:13Marko Pietari1:32:03
1181FINKinttuviisas (1655)+4:59:31Hennariikka Lonka1:37:37
1182FINParokyttyräukot (1858)+4:59:36Juho Näivä1:21:02
1183FINKodisjoen Kaiku (961)+4:59:50Timo Kauraoja2:34:17
1184FINLynx-Ladyt 6 (1095)+5:00:04Kirsi Isoherranen1:34:13
1185FINAlanurmon Vire (898)+5:00:15Mikko Yliselä1:44:52
1186FINSuosmeren Salpa (915)+5:00:26Juhani Pörsti2:33:29
1187ESTSaaremaa OK (909)+5:00:56Jüri Linde1:51:19
1188FINTurun Metsänkävijät 7 (512)+5:01:06Carlotta Scalet1:33:18
1189FINTeam Puomitutut (1867)+5:01:09Elina Hossi1:36:57
1190FINPussin Kiristäjät 2 (1231)+5:01:11Henri Kuusla1:36:23
1191FINTurun Eränkävijät (1438)+5:01:23Matti Ahola1:33:13
1192FINYlistaron Kilpa-Veljet 3 (931)+5:01:24Lauri Helander1:38:52
1193FINDigita (1019)+5:01:31Kai Pöllänen1:44:15
1194FINAjolinja 2 (1758)+5:01:51Jyrki Taipale1:46:21
1195FINLapua-ketjut (1803)+5:01:53Jasper Mäki1:49:31
1196FINTeam Tommila (1149)+5:01:57Arvi Tommila1:31:56
1197FINRastiketut Team Leinonen (1210)+5:02:01Anne Leinonen2:03:21
1198FINPakilan punakynät (1714)+5:02:03Pasi Karjalainen2:07:19
1199FINMesikämmenet (838)+5:02:14Linnea Soikkeli1:32:42
1200FINSK-0K (935)+5:02:20Jani Raussi1:50:16
1201FINUrsprungsland Biathlon Team (1719)+5:02:51Tero Kankkunen1:59:05
1202FINMellunkylän Kontio (1277)+5:02:55Minna Halinen2:04:21
1203FINPelastuslaitos Päijät-Häme (937)+5:03:00Juhamatti Listala1:51:35
1204FINÄänekosken Sarjakuvaseura (1165)+5:03:41Aki Niemi1:54:25
1205FINOK77 5 (1380)+5:03:52Santeri Kenttä1:59:12
1206FINVäli-Mikkolan Voima (787)+5:03:53Heidi Gröndahl1:49:18
1207FINPuijon Pojat (952)+5:03:53Antti Afflekt1:45:14
1208FINAkustin perikunta (1121)+5:03:55Heta-Maija Kalilainen1:50:43
1209ESTJoka naised (1786)+5:03:55Kersti Ehala1:48:45
1210FINVehkalahden Veikot 5 (1468)+5:03:57Kiia Jokela2:14:23
1211FINRasti-Hukat (1296)+5:04:01Kim Lindén2:09:48
1212FINRasTiimi 2 (613)+5:04:12Aleksi Koirikivi1:41:08
1213FINSK Pohjantähti 5 (1235)+5:04:21Henna Hyvärinen1:52:35
1214FINLohtajan Veikot 2 (1554)+5:04:21Jukka Erkkilä1:44:46
1215FINRastiPiikkiö 3 (1381)+5:04:22Sami Sergelius2:01:28
1216FINOriveden Ponnistus 2 (894)+5:04:37Raimo Pusa1:56:23
1217FINJämsän Retki-Veikot 5 (1140)+5:04:44Kari Äikäs1:43:38
1218FINFujitsu (807)+5:05:20Arto Kahila1:43:49
1219FINOK Trian 9 (1345)+5:05:47Paul Vepsänrepo2:11:08
1220FINMattersoft (1230)+5:05:48Jarmo Lahtinen1:47:43
1221FINVaralan Urheiluopisto (1740)+5:06:05Juha Antikainen1:57:09
1222FINKuoLOn Kankeat (1031)+5:06:08Katri Kolmonen1:53:05
1223FINYlivieskan Kuula 2 (1128)+5:06:19Juhani Jaakola1:39:27
1224FINArmatuuri (1918)+5:06:29Miro Paakkunainen2:02:33
1225FINRasti-Pielinen 2 (1369)+5:06:34Jenni Ruokolainen1:27:33
1226FINAC Harharetki (948)+5:06:40Asko Johanson1:55:00
1227FINTeam Laardi (1459)+5:06:42Sergey Papazov1:13:41
1228FINSulzer (1042)+5:06:46Raimo Luukkainen2:28:55
1229FINFennia (1823)+5:06:55Kaj-Olof Lindgren2:23:56
1230FINItä-Jänkhän Jhullit (1061)+5:07:06Toni Perätalo1:36:54
1231FINHämeenlinnan Tarmo 2 (1127)+5:07:13Hannu Lähteenmäki1:49:08
1232FINYksintein (1105)+5:07:54Pyry Salomaa1:48:27
1233FINKuusankosken Urheiluseura 2 (1227)+5:08:00Lasse Kääpä1:46:04
1234FINÅF (1412)+5:08:13Eino Tiittanen1:46:08
1235FINTukikohdan Suunnistajat (1430)+5:08:16Tuomo Lyhty2:04:07
1236FINLeppälän suuntavaisto (991)+5:08:17Veikko Ahtiainen1:42:33
1237FINNavi 8 (1078)+5:09:33Risto Heikkinen2:12:38
1238FINTäsmämätäs (1221)+5:09:35Mikko Jauho1:59:58
1239FINSuunta Jurva 3 (1158)+5:09:51Perttu Kurvinen1:42:06
1240FINHauhon Sisu 3 (878)+5:10:05Jaakko Kleemola1:47:20
1241FINVakka-Rasti 2 (1477)+5:10:14Timo Tuominen2:26:18
1242FINMaarian Mahti 2 (1509)+5:11:25Iida Potinkara1:43:55
1243FINOYS Vapari (1248)+5:11:27Leino Pasma1:50:37
1244FINVerttuun Namika 2 (1010)+5:11:31Erkki Salo1:46:08
1245FINRakennus Oy Antti J. Ahola (1048)+5:11:37Tommi Nick1:45:51
1246FINMMK OK (1157)+5:11:42Jyri Kuusrainen2:17:30
1247FINHeSeKeKo (1232)+5:11:48Juha-Pekka Helminen1:40:06
1248FINVantaan Metsänkävijät (1039)+5:11:49Topi Länsilahti2:14:19
1249FINTeam Tiuraniemi (1282)+5:11:53Joonas Jussila1:20:01
1250SWEKongliga OrienteringsTeknol (701)+5:11:57Konstantin Volkov1:48:54
1251FINMaanpuolustuskorkeakoulu (1673)+5:11:59Aki Huhtinen1:46:11
1252FINItä-Päijänteen Rasti 2 (1021)+5:12:10Lauri Laine1:52:31
1253SWERedtzer OK (1668)+5:12:24Stefan Knorn Redtzer1:51:35
1254RUSVyborg-orientir 2 (1480)+5:12:28VADIM YUDIN2:20:02
1255FINRastaalan rasti I (1098)+5:12:46Jaakko Rämö1:19:30
1256FINLounais-Hämeen Rasti 3 (1233)+5:12:55Timo Rokka2:18:49
1257FIN2Einsteins (911)+5:13:04Jenni Uusimaa1:39:29
1258FINKaidan Tien Kulkijat B (1759)+5:13:05Pekka Ruuska1:42:36
1259FIN2Einsteins 2 (1826)+5:13:10Risto Uusimaa1:45:35
1260FINExme (1732)+5:13:15Jenni Setälä1:42:46
1261FINMäntsälän Urheilijat 2 (1046)+5:13:22Timo Soini1:53:14
1262FINVehkalahden Heikot (1853)+5:13:24Emma Vehkalahti1:48:57
1263FINRastivarsat 5 (926)+5:13:33Antti Vesamäki1:42:43
1264FINAkaan Reserviupseerikerho (1116)+5:13:38Reijo Rasmus1:59:09
1265DENPähkinärinteen pallo (1833)+5:13:38Niklas Jahnsson1:59:48
1266FINSurut (1678)+5:13:47Mikko Kimpimäki2:11:09
1267FINPedienteering Turku (1420)+5:13:49Harri Niinikoski1:44:25
1268FINKilon Kipinät (932)+5:13:53Liisa Harve2:04:12
1269FINLiedon Eränkävijät (1839)+5:13:54Sauli Lehtinen1:57:39
1270FINAtria (1052)+5:13:57Ilpo Peltokangas1:46:48
1271FINPatria Land (1205)+5:13:57Tiina Peltonen1:59:41
1272FINEspoon Suunta 7 (821)+5:14:00Carl Fey1:46:25
1273FINSuomen International Suunni (1417)+5:14:02Jamie McDonald1:42:44
1274FINValkeakosken Haka 3 (1404)+5:14:05Kalervo Pammo1:59:15
1275FINAnttolan Urheilijat 3 (829)+5:14:06Jarmo Viita1:48:38
1276FINRaKiNa (1435)+5:14:10Maikki Laukkanen2:04:07
1277FINKuikan samoilijat (882)+5:14:11Ilkka Ruuska1:59:00
1278FINKouvolan Suunnistajat 3 (1516)+5:14:13Jyrki Hyyrynen1:42:41
1279FINPimeduse Ryytel RT (1780)+5:14:16Jani Lehtinen1:46:39
1280FINRastin Pojat (1253)+5:14:17Kari Hassinen2:01:10
1281FINKuhmon Peurat 2 (1183)+5:14:23Pentti Manninen1:42:38
1282FINThe Elvis Challenge 2 (1551)+5:14:27Tuomas Vanhanen1:48:47
1283FINSavon Suunta 2 (1264)+5:14:32Samuli Natunen1:44:19
1284FINTSE for the Future (1398)+5:18:17Timo J. Lainema1:18:14
1285FINReiskan seiska (1816)+5:18:22Rauno Salo1:57:29
1286FINHaikkiheikit (1326)+5:19:14Kaislakerttu Kolehmainen1:55:33
1287FINTAkSiSuYs (1775)+5:19:20Marjaana Isokallio1:56:00
1288FINAlijäämähyvitys (1383)+5:19:52Janne Åberg1:11:34
1289FINSC Väärä Suunta 180 (1067)+5:20:25Pia Kettunen2:05:59
1290FINSuunnaton Into 3 (1334)+5:20:33Olli Sundberg1:58:34
1291FINSuunta 2000 2 (680)+5:20:34Nina Frant1:53:57
1292FINSäkylän varuskunnan urheili (1750)+5:20:43Markus Hakala2:07:12
1293FINPikku Hukat (1088)+5:20:55Norbert Naulin2:14:28
1294NORGanddal IL 2 (1633)+5:21:09Elias Eidsvåg2:11:44
1295FINSuunta-Veikot (1429)+5:21:22Petri Koskela1:20:42
1296FINVirtain Urheilijat (1118)+5:22:02Jussi Mäkitalo2:12:48
1297FINMesikämmenet 2 (1371)+5:22:12Eino Pohjola2:17:43
1298FINHiidenkiertäjät 4 (1029)+5:22:15Raimo Laitinen2:11:02
1299FINHämeen poliisilaitos (1134)+5:22:25Jutta Pulkkinen2:07:38
1300FINTurengin RC (1017)+5:22:31SAMI AALTONEN2:07:01
1301FINOK77 8 (1472)+5:22:39Harry Eklundh1:40:26
1302FINFyysikkokilta 2 (1959)+5:22:41Selim Virtanen2:35:10
1303FINValio TM (1532)+5:22:51Minttu-Maija Repo1:37:56
1304FINNivalan Suunnistajat 2 (1431)+5:23:04Severi Halkosaari2:28:09
1305GERKanin tahti (1025)+5:23:42Mikko Numminen2:08:24
1306FINVihtavuoren Pamaus 4 (1439)+5:23:47Kari Puurunen2:14:10
1307NORIndre Östfold OK 2 (801)+5:23:53Sindre Valsgård2:50:38
1308FINKohta löytyy (1418)+5:24:53Juhana Jaatinen2:30:28
1309FINRaseborg Lost and Found (1135)+5:25:48Tom Kettunen1:54:56
1310FINMPK Häme (1706)+5:25:51Pauli Järvinen1:58:57
1311FINEspoon Suunta 9 (989)+5:26:57Ilkka Tykki Niemi1:54:24
1312FINOff Course (1344)+5:27:19Lauri Alitalo1:53:14
1313FINWestendin Rasti-Bossit (1581)+5:27:27Elias Kiviranta1:57:27
1314FINInkeroisten Terho 2 (1293)+5:27:43Risto Nenonen1:56:41
1315FINIK Örnen (815)+5:27:49Sampo Toiva2:18:51
1316FINKarieksen porraus (1817)+5:27:52Marja-Liisa Laitala1:54:32
1317FINPunkalaitumen Kunto 2 (1256)+5:27:53Pentti Kuusela1:55:27
1318FINVähäperän kyntäjät (1448)+5:28:04Antti Vainio2:09:53
1319FINKompassibois (1495)+5:28:05Jorma Rissanen2:13:32
1320FINKauhavan Wisa 2 (1434)+5:28:47Korkiamäki Keijo2:29:16
1321FINMelassikatastrofi (1385)+5:30:18Suvi Sallinen2:12:54
1322FINHelsingin Suunnistajat 11 (1106)+5:31:01Aimo Kangas1:20:48
1323FINMS Parma 7 (616)+5:31:06Sami Karru1:22:38
1324FINAlastaron Reserviläiset (1243)+5:31:34Teemu Mäkinen1:39:23
1325FINKyröön Kopla (1705)+5:31:34Samppa Heiskanen58:19
1326FINAtmospiiri (1848)+5:31:36Mika Nisula1:59:33
1327FINKoutsi ja pojat (1910)+5:31:39Samuli Kostamo1:51:19
1328FINSaloisten Reipas 4 (1374)+5:32:14Arvo Helanti2:07:53
1329FINOllinkulman Jullit (1903)+5:32:17Ari Elorinne1:59:18
1330FINKolmenkympin ikäkriisi (1781)+5:32:17Heidi Känkänen1:57:31
1331FINKaivannon Erä- ja nuorisose (1877)+5:32:22Ari-Pekka Virtanen1:53:35
1332IRLE-CHIP! (1246)+5:32:22Elliot Moses1:31:52
1333FINSattajärven hukkautujat (1949)+5:32:56Lauri Kristo2:10:20
1334FINKouvolan Suunnistajat 6 (1346)+5:33:18Aarne Hurskainen2:01:08
1335FINFuturice 2 (1742)+5:33:18Ville Keski-Nikkola2:03:32
1336FINSuperkompensaatio (1090)+5:34:02Marja Vuorinen1:54:54
1337FINKirre ja Himmeet Valot (1824)+5:34:17Katja Jaaskelainen2:17:33
1338FINHyvinkään Rasti 7 (1053)+5:34:26Jouko Lahti2:45:18
1339FINEksymä 360 (1535)+5:34:26Harri Salopelto2:01:42
1340FINAjokoirat 2 (1104)+5:34:50Juha Tikander2:12:32
1341FINKärkijoukkue (1872)+5:35:30Ronja Marjamaa2:08:50
1342FINkäpylä maanantai (1422)+5:35:31Joki-korpela Joonas2:11:05
1343FINKiilto Oy 2 (1920)+5:35:34Matti Raatikainen2:03:37
1344FINSemantum (1475)+5:35:36Tuukka Lehtonen2:09:55
1345FINNastolan Terä 3 (964)+5:35:37Pasi Huhtinen1:55:45
1346FINOK Trian 8 (1167)+5:35:56Tom Sundbäck2:21:14
1347FINFc Kuusysi 07-Pojat (1216)+5:36:09Niki Helenius1:56:40
1348FIN102. Kadettikurssi (1745)+5:36:09Tapio Hokkanen2:18:31
1349FINSaimaan Sisäilma (1241)+5:36:11Katri Löyttyniemi2:11:21
1350FINKemira Vastus (1011)+5:36:12Tuomo Harju2:21:36
1351FINMusta Neliö 2 (1927)+5:36:12Hanne Blomberg2:12:02
1352FINTARAKI (1709)+5:36:15Jere Pohjonen2:22:41
1353FINMusta Neliö 3 (1498)+5:36:19Erkki Laimio2:14:22
1354FINKajaanin Suunnistajat 3 (1027)+5:36:25Tapani Hahto2:18:12
1355FINKaukaa haettu (985)+5:36:25Ville Heikkinen2:26:51
1356FINLahden Kaleva (1305)+5:36:28Wille Viittanen1:49:46
1357FINSalon Seudun Kanakoiraharra (1077)+5:37:22Petri Polo2:05:29
1358FINTeam Käenpesä (1849)+5:37:22Mikko Lehtonen2:05:05
1359FINVihtavuoren Pamaus 3 (1171)+5:37:34Risto Häkkinen2:02:49
1360FINPelikassit 2 (1561)+5:37:36Jussi Vaiste2:06:08
1361FINHauhon Sisu 4 (1315)+5:37:49Veli-Matti Rantio2:12:01
1362FINSalomonin pojat (1125)+5:37:56Heikki Lintala2:27:00
1363FINVeikkaus 2 (1200)+5:40:13Christian Sundström1:48:42
1364FINNorsU (1885)+5:40:21Pekka Parkkinen1:47:01
1365FINHollolan Urheilijat -46 3 (1579)+5:40:23Timo Sikiö1:45:13
1366FINTuoreet jalat (1486)+5:41:20Mikko Rytkönen2:16:45
1367FINSaskan Talli (1609)+5:41:21Esa Katajamäki2:31:23
1368FINKuhmalahden Kisa (1845)+5:41:32Lasse Peltola2:19:25
1369FINHiukkasen Hukassa 2 (1354)+5:42:27Lauri Salmela2:56:39
1370FINGrundium (1829)+5:42:28Jörg Linke2:42:38
1371FINEränaali (865)+5:43:38Harri Salo1:28:56
1372FINOlvastin Tana (1166)+5:44:26Juha Jokela1:33:07
1373FINDowntown 65 3 (1360)+5:44:27Aleksi Etholen1:56:19
1374FINMetsäpalvelut Hautala (1908)+5:44:29Pasi Silfverberg2:05:41
1375FINVaisto Solutions (1766)+5:44:29Harri Nieminen2:01:57
1376FINLiperin Taimi 2 (1190)+5:44:39Pauli Vinni1:51:29
1377FINRastisudit (1428)+5:44:44Rauli Hautaniemi1:58:04
1378FINKeisus Extreme Saunas (1677)+5:44:45Sanni Keisu1:53:17
1379FINMTK-Asikkala (1531)+5:44:52Mikko Metsäkangas1:56:35
1380FINHyvinkään Rasti 6 (1616)+5:45:00Keijo Koivula2:02:51
1381FINRadiosuuntaajat (1112)+5:45:30Elmo Wiikinkoski2:22:43
1382FINTieto 2 (1415)+5:45:31Jarkko Pohjola2:24:30
1383FINTampereen Maratonklubi (1691)+5:45:32Matti Borg2:13:55
1384FINEspoon Akilles Venlat 2 (1820)+5:46:15Riikka Karppinen1:45:54
1385FINNälkähaukat (1856)+5:46:46Jesse Huurre2:06:12
1386FINIK Tunnelpojkarna (1584)+5:47:06Paavo Jääskeläinen2:50:38
1387FINPihkaniskat 6 (1107)+5:47:22Timo Simell2:54:54
1388FINTeam Maha (1327)+5:47:26Anna Elovaara-Salmi1:54:15
1389FINDowntown 65 4 (1423)+5:47:32Robert Kettunen2:05:52
1390FINLammin Betoni (1716)+5:47:45Vesa Rantala2:03:59
1391FINTuusulan Voima-Veikot 2 (1513)+5:47:47Juha Lehtonen2:17:33
1392FINRejlers (1159)+5:48:02Kari Mihailov2:19:14
1393FINStronger Together (1245)+5:48:03Timo Mäki-Lohiluoma2:42:20
1394FINMhy Keskipohja (1394)+5:48:21Erkki Turunen2:24:53
1395FINMöttösen Juurakko (1807)+5:48:45Kari Viitala2:08:56
1396FINPetsamon Aurinko-pilkkijät (1466)+5:48:52Erkki Raittila2:43:46
1397FINPeikot Hiihto 2 (1822)+5:51:27Petra Alanne1:42:14
1398FINOulun Reipas (1177)+5:51:29Erkki Holma1:59:26
1399FINHiisirastiKöLa (861)+5:53:43Inna Somova1:13:40
1400FINKorona (1207)+5:53:57Antti Pasanen1:51:52
1401FINThinkers (1129)+5:54:50Jussi Partanen2:02:52
1402FINSaimaa Trail Runners (1066)+5:54:52Sanna-Katriina Asikainen2:12:39
1403FINSalon Vilpas (834)+5:55:23Timo Tammi2:13:03
1404FINRasti-Perniö (781)+5:55:25Risto Gustafsson1:36:53
1405FINSitowise (1220)+5:55:31Timo Ravantti2:18:57
1406FINHiidenkiertäjät 7 (1397)+5:55:35Juhani Ahola1:56:01
1407FINMETSÄn tähden (1276)+5:55:43Rauno Karhukorpi1:41:07
1408FINVeljekset Heiskanen (1100)+5:55:46Hannu Heiskanen1:59:33
1409FINTurun Partio-Sissit ry (939)+5:55:50Jaakko Siipola2:23:15
1410FINRastiPiikkiö 5 (1522)+5:55:52Hanna-Kaisa Sadwinski2:23:04
1411FINKOMMEET Metsään kadonneet (1836)+5:55:57Mikko Tiitola2:07:26
1412FINPohjaKosketus (1408)+5:56:24Sami Nylund1:55:43
1413FINPartiolpk Roineen Tytöt (1725)+5:56:24Titta Rajamäki1:50:01
1414FINEspoo Expos (1312)+5:56:28Timo Liiri1:50:18
1415FINPuijon Pojat 2 (1208)+5:56:54Hanna Väätäinen1:48:24
1416FINSEPI (1726)+5:56:56Lauri Veitonmäki1:48:50
1417FINPetäjäveden Petäjäiset (1347)+5:57:58Pekka Kotamäki1:44:55
1418FINHelsingin Palokunnan Urheil 2 (1703)+5:58:01Angelica Lindqvist1:47:20
1419FINRistin Miehet (1152)+5:58:05Samuli Koskinen2:01:03
1420FINSaarijärven Pullistus 3 (874)+5:58:05Antti Vilkkilä2:07:44
1421FINVarvarin Lepsaus (1850)+5:58:06Jorma Peltokorpi2:09:42
1422FINOK Raseborg 4 (708)+5:58:11Mats Smedslund2:34:46
1423FINLrhto (1851)+5:58:11Auvinen Juha2:18:42
1424FINTampereen Pyrintö 12 (1580)+5:58:12Heidi Lammi-Mihaljov2:02:24
1425FINHämeenlinnan Suunnistajat 4 (240)+5:58:12Erkki Lehtonen1:48:31
1426FINRastihaukat 2 (1267)+5:58:12Jouni Kivikoski1:36:56
1427FINLiperin Lenkki (1083)+5:58:12Jyri Lahtinen2:19:22
1428FINJäreä (1545)+5:58:13Lauri Tunkelo2:09:30
1429FINHRUP (1014)+5:58:17Asko Niemelä-Koura2:22:07
1430FINNotkeat puuhevoset (1004)+5:58:17Harri Vaara2:16:33
1431FINOhovaaran sulttaanit (1632)+5:58:18Jani Kinnunen2:02:03
1432FINEkokumppanit (1671)+5:58:40Juho Rinta-Rahko2:07:10
1433FINLouhelan Woima (1266)+5:59:42Juha Martikainen2:37:17
1434FINTeam SOSE (1298)+6:00:22Anna Parkkinen2:09:05
1435FINKeravan Urheilijat 4 (1650)+6:00:33Nina Asikainen1:47:56
1436FINFC Kiisseli (1743)+6:00:36Erika Leinonen2:19:44
1437FINW-Klubi (1862)+6:00:39Pekka Pirkola2:33:24
1438FINHämeenlinnan Sukeltajat (1905)+6:00:40Antti Salonen2:19:53
1439FINTeam Keisanen (1304)+6:01:09Pekka Keisanen2:20:05
1440FINLostBoys (1286)+6:01:47Urpo Jaakkola1:47:08
1441LATZiemelkurzeme OK 3 (1611)+6:01:54Gatis Ratkevics1:48:53
1442FINHiisirastiKiukU (467)+6:02:07Sipi Erkkilä2:17:00
1443FINRaja-Karjalan Suunnistajat 3 (1255)+6:02:18Mikko Lääperi2:31:20
1444FINSomeron Esa 2 (1173)+6:03:25Kirsi Karvonen-Hyvämäki2:00:12
1445FINKarvapallo (1308)+6:04:28Reea Simola1:52:25
1446FINKouvolan Palokunnan Urheili (1126)+6:05:22Jesse Nikki2:18:50
1447FINESOn seniorit (1405)+6:06:12Meri Seistola2:18:22
1448FINAthletic Club Hollola Elite (1534)+6:06:31Vesa Kytö2:01:34
1449FINMhy Pirkanmaa 2 (1699)+6:06:34Teuvo Taura1:43:58
1450FINHusulan Kunto (1238)+6:06:34Emilia Laitinen1:44:29
1451FINMusta Neliö 4 (1886)+6:06:41Juho Juusela1:52:56
1452FINHelsingin Suunnistajat 15 (738)+6:06:48Iiro Hapuli1:52:14
1453FINSata lasissa 2019 (1837)+6:07:01Ella Kokkinen2:04:23
1454SWETacton Systems AB 2 (1488)+6:07:02John Lindberg2:21:15
1455FINJärvenpään Palo 2 (1510)+6:07:03Seppo Ahvenainen1:51:48
1456FINKkinimäen Weljekset (1139)+6:07:11Sami Leinonen1:59:18
1457FINUPM 1-ERI (1572)+6:07:13Milla Pirskanen2:14:23
1458FINP-Haagan yhteiskoulu HanDy (1792)+6:07:16Tuomas Raja2:32:23
1459FINTyhmän rohkeat veljekset (1109)+6:07:35Juha Kananen1:53:18
1460FINSuuntavaisto SK 2 (1565)+6:07:48Markku Holstila1:53:34
1461FINeLadies 3 (1939)+6:08:11Mirja Linjama1:48:31
1462FINHonkajoen Seudun Urheilijat 2 (1393)+6:08:32Veikko Ahokas2:24:03
1463FINToramäen Turha Toivo (TTT) (1502)+6:08:38Lasse Lahdelma2:19:18
1464FINRasti E4 2 (554)+6:08:45Pekka Raatikainen1:59:08
1465FINOK Kampen (1752)+6:09:51Pasi Pekkinen2:37:00
1466FINMetsäylioppilaat (1094)+6:10:51Meri Tuomainen2:34:11
1467FINIK Tunnelpojkarna 2 (1923)+6:11:51Toni Laine2:19:50
1468FINTurengin Sarastus 2 (1355)+6:12:03Veeti Vesterinen2:39:00
1469FINViitamäen Veto (1566)+6:15:05Petri Leino1:48:44
1470FINVesikämmenet (1271)+6:15:09Elina Mäkinen2:06:40
1471FINLaihian Lihavat (1578)+6:15:13Jarno Kivistö1:59:55
1472FINVartiovuoren Pojat (1311)+6:15:55Riku Viitanen2:31:51
1473FINRykimäkallion Pojat (1382)+6:16:12Rauli Lepistö3:01:33
1474FINPaha Rasti 2 (1421)+6:16:27Juha Kotanen2:07:47
1475FINTeam Koo (1512)+6:16:46Satu Ryynänen2:46:32
1476FINEpäselvä Joukkue (1299)+6:18:11Sanna Taimisto2:16:59
1477FINSotkamon Jymy 3 (893)+6:19:14Otso Heikkinen1:52:03
1478FINRealtimers (1693)+6:21:37Joonas Elo2:09:07
1479FINOC Utmanare (1054)+6:21:42Jukka Manninen2:05:24
1480FINKehityssuunta (1808)+6:21:46Ilkka Tahkokallio3:07:32
1481FINValiokerho Jyväskylä (1150)+6:21:50Petri Karhapää3:01:16
1482FINKarhulan Korvenkävijät (1974)+6:21:53Juha Lehto2:39:36
1483FINLateksii (1594)+6:21:53Lauri Heininen2:30:51
1484FINHirvensalon Heitto (1446)+6:21:53Pekka Vanne2:00:55
1485FINAC Liiga (1419)+6:21:54Teemu Huttunen2:58:28
1486FINSatakuntalainen Osakunta (1325)+6:22:29Kristian Kokkola2:10:04
1487FINKIWA Inspecta (1386)+6:22:45Jukka Lehtinen2:10:10
1488FINOtaKraa 2 (1779)+6:22:48Salla Rantamäki2:52:13
1489FINTeam Proxion (1912)+6:22:49Jarno Auvinen2:43:27
1490FINMettähäsä (1907)+6:22:55Olli Antikainen2:31:41
1491FINKeffin suunnistajat (1424)+6:23:07Jarmo Rantanen2:35:03
1492FINKunnon Urheilijat 3 (1337)+6:24:26Kalle Keränen2:36:03
1493FINKotipojat (1103)+6:25:16Oona Hilkamo2:02:24
1494FINOutotec Lappeenranta (1406)+6:25:19Harri Mikkola2:32:36
1495FINSalon Viesti (1153)+6:25:28Hannu Villberg1:57:25
1496FINmroom (1333)+6:25:41Hyppölä Outi1:56:51
1497FINGastrocnemius Ferreus 2 (1376)+6:25:58Pinja Rantama2:45:42
1498FINV-S maakuntakomppania (1102)+6:26:07Anu Laine1:52:06
1499FINMittatekniikan keskus (1228)+6:26:46Jari Hällström3:09:54
1500FINPuutteenperän Konkelot (1819)+6:29:59Antti Kauppila2:06:34
1501FINSEW Service (1972)+6:30:08Jukka Hatakka2:37:42
1502FINRasti-Vihti 5 (1599)+6:30:55Esa Litja2:20:28
1503FINCSC (1519)+6:32:05Johan Guldmyr2:12:00
1504FINTuusulan Tallaajat 2 (1605)+6:32:54Osmo Perkamo2:07:35
1505FINKesähovin Suunnistajat (1615)+6:32:58Yrjö Haapala2:10:20
1506FINHihhulit (1197)+6:33:05Emilia Carlsson2:41:40
1507FINKaarinan Ristiritarit (1156)+6:33:13Mikko Lehtinen2:05:23
1508FINOK kunto OK (1608)+6:33:19Niko Haikala2:24:44
1509FINHyytiälän Huutajat (1384)+6:33:37Jani Nurmela2:12:25
1510FINHyvä yri (1812)+6:33:40Karoliina Kiviniemi3:07:49
1511FINSK K3 (1499)+6:33:43Elisa Suutari3:00:27
1512FINPolyteknikkojen Raittiusseu (1272)+6:33:59Olli Kanerva2:18:42
1513FINEtte Löydä (1530)+6:34:02Anton Mäkinen2:25:06
1514FINSuppaman ja Liekehtivä Rast (1944)+6:34:10Ari Toikka3:02:54
1515FINLaihian Luja 4 (1537)+6:34:45Topi Perttu2:06:22
1516FINRajamäen Rykmentti 6 (1613)+6:35:04Mika Seppälä2:00:10
1517FINOK77 7 (1092)+6:35:57Pekka Koskinen1:37:14
1518FINArk United 2 (1182)+6:35:58Antero Hekkala1:25:13
1519FINMäntän Seudun Eräpirkat 2 (1645)+6:36:45Mika Virkki1:40:59
1520FINSaimaa Trail Runners 2 (1667)+6:36:59Jaana Myrsky2:04:45
1521FINItä-Hämeen Rasti 3 (1443)+6:37:30Esa Vuorio2:14:52
1522FINLievestuoreen Kisa (1154)+6:37:33Veikko Heinonen2:21:57
1523FINWiipurilainen Osakunta (1492)+6:37:38Niklas Nurminen2:22:49
1524FINRajiksen uppopalloilijat (1814)+6:37:44Emma Ylistalo2:15:51
1525FINKnut Posse (1568)+6:37:45Eevi Kirjasniemi2:23:06
1526FINBasware (1630)+6:37:45Marko Lähde2:25:50
1527FINTalvisalon Sukuvika (1793)+6:37:45Aleksi Väänänen2:44:46
1528FINVantaan Metsänkävijät 2 (1373)+6:37:46Sami Köykkä2:27:33
1529FINSuunnistajat Sitaateissa (1787)+6:37:51Aki Niemi2:28:23
1530FINHelsingin Metsänkävijät (1340)+6:37:56Maarit Melvasalo2:17:55
1531FINKoneen Kerho 2 (1352)+6:38:08Erkka Kiviaho1:48:46
1532FINTampereen Pyrintö 10 (1485)+6:41:02Jari Vahvelainen2:29:23
1533FINRuokonen OrienteringsKlubb (1870)+6:41:23Lasse Kotisalmi2:21:31
1534FINKadettikurssi 67 (1844)+6:41:43Pekka Tennilä2:32:06
1535FINItä-Hämeen Rasti 2 (1460)+6:42:43Jussi Napola2:24:19
1536FINRasti-Kurikka 4 (1257)+6:42:52Matti Latva2:20:46
1537FINHelsingin Suunnistajat 10 (1242)+6:43:49Hannu Erälinna2:21:38
1538FINKoskilaakson Ojamiehet (1925)+6:44:58Kimmo Forsman1:35:52
1539FINTeam Autocenter (1830)+6:46:15Ville Kaseva1:37:57
1540FINKiilto Oy (1768)+6:47:05Anssi Asikainen1:37:39
1541FINPieni Tauko (1924)+6:47:30Tuukka Lindfors1:46:57
1542LATZiemelkurzeme OK 4 (1138)+6:47:32Daiga Jermaka2:17:29
1543FINPälkäneen Luja-Lukko 3 (1521)+6:48:53Pentti Järvinen2:00:43
1544FINWIO Team (1541)+6:49:27Roy Mickos2:52:23
1545FINJärjestelmäkeskus JÄRJK (1654)+6:49:47Simo Laine2:41:07
1546FINSuunta Hukassa (1861)+6:49:50Jani Jormanainen3:19:33
1547FINKuortaneen Kunto 2 (1263)+6:51:04Tapio Soini2:12:29
1548FINLauri Rehnin perilliset (1388)+6:51:41Tomas Östman2:30:12
1549FINNokian Tyres (1893)+6:51:49Tomas Zich2:19:11
1550FINKiinnostus Suunnistajat 2 (1593)+6:51:55Nissinen Taneli1:43:45
1551FINTeam TheSoma (1878)+6:53:23Jarmo Pajunen2:40:56
1552FINLammin Säkiä 3 (1234)+6:54:33Jukka Nikkilä1:36:02
1553FINTelko (1898)+6:56:44Svante Pahlman1:48:36
1554FINKuopion Suunnistajat 5 (1951)+6:56:58Jukka Lavi1:48:17
1555FINOK Trian 7 (1471)+6:57:15Linda Borgman2:00:48
1556FINValkealan Kajo 3 (1350)+6:57:17Timo Pukkila1:46:34
1557FINSuunta-Sepot 4 (1556)+6:58:44Petteri Jokela2:01:31
1558FINTampereen Sähkölaitos (713)+6:59:38Jari Alakastari2:00:00
1559FINsalparasti (1057)+7:00:22Tommi Rikkilä2:40:39
1560FINNe vikatikit A. Kiven (1834)+7:00:56Johanna Riipinen1:41:13
1561FINIisalmen Visa 2 (1639)+7:00:57Hannu Viitala2:24:07
1562FINViertolan saunaporukka (1481)+7:01:09Helena Ojala2:07:37
1563FINTeam Lost 2 (1317)+7:01:42Timo Uusitalo1:37:06
1564FINKuopion Suunnistajat 6 (1965)+7:02:47Matti Saarni1:26:20
1565FINDoranova Oy (1835)+7:02:52Anne Paadar2:03:04
1566FINSyvä Pääty (1674)+7:03:51Tuukka Ahtola1:57:22
1567FINRastikarhut 2 (1275)+7:04:01Seppo Sipilä2:04:21
1568FINDG SataIT (1841)+7:04:24Esa Toivola1:57:31
1569FINLahti Energia (1396)+7:04:48Harri Mäki-Saari2:21:25
1570FINTuurihaukat 2 (1879)+7:06:12Panu-Ville Riihimäki2:16:41
1571FINStormin Teräs (819)+7:06:30Rauno Ristimäki1:58:44
1572FINSatunnaiskulkijat (1656)+7:06:56Arto Mäkinen1:58:06
1573FINRasti-Vihti 6 (1497)+7:06:57Seppo Lehtimäki1:57:30
1574FINLittoisten Partabooat (1433)+7:06:58Emilia Pietiläinen2:15:54
1575FINValio Nestle (1411)+7:07:33Sasu Hamina2:40:59
1576FINKOP Pankki-Veikot (1457)+7:07:57Kari Sinivuori1:59:50
1577FINHönöt SK 2 (1491)+7:08:13Toivo Snåre2:00:40
1578FINHaikkiheikit 2 (1941)+7:08:50Emma Arvio2:05:36
1579FINTarpian Suunta 3 (1576)+7:09:18Katariina Mahkonen1:47:28
1580FINJalasjärven Jalas 2 (1440)+7:09:24Timo Laurila2:07:04
1581FINFlash in the Night (1932)+7:10:02Kaija Kankaanpää2:49:33
1582FINSaunasaaren Säkä (1761)+7:10:03Tapio Hutri2:28:42
1583FINRässi-Rasti 2 (1447)+7:10:04Timo Friman2:15:27
1584FINCastorIT (1507)+7:10:04Anssi Lavonen2:36:54
1585FINLuja DreamTeam 2019 (1767)+7:10:05Jari Luukkonen2:48:15
1586FINSaloisten Reipas 3 (1341)+7:10:06Kalervo Grekula1:46:07
1587FINHepojoen Pinnistys (1514)+7:10:20Teemu Salo2:55:40
1588FINSeNaatti (1866)+7:10:28Mikko Herajärvi2:31:52
1589FINRantasalmen Urheilijat (1407)+7:11:20Arto Pesonen3:01:44
1590FINVierivät sammalet (1755)+7:11:33Tanja Viskari1:18:53
1591FINLahden Työväen Hiihtäjät (1462)+7:11:53Ari Aro2:55:24
1592FINArsenal Finland (1426)+7:11:59Reijo Toivonen3:10:50
1593FINRantakoiviston lapset (1666)+7:12:01Aino Hursti2:56:20
1594FINVALOR Partners (1868)+7:12:10Tiina Siren3:04:49
1595FINPolvisuunta OK (1137)+7:13:45Erkki Pekkala3:50:10
1596FINNääsCSA (1751)+7:13:56Mika Kainulainen2:36:38
1597FINRistiin Rastiin (1400)+7:13:59Juha Mäkinen2:05:20
1598FINTeam Allback (1518)+7:14:11Sakari Pesonen3:02:24
1599FINVuoristoradan Jarrumiehet (1914)+7:14:18Janne Kaakinen2:06:19
1600FINVarsinaissuomalainen osakun (1548)+7:14:23Miika Ruissalo2:52:57
1601FINPohjankyrön Rasti 2 (1193)+7:14:31Juhani Luoma2:07:29
1602FINFujitsu 2 (1684)+7:14:36Heikki Silvennoinen2:06:00
1603FINJullikat skoogessa (1323)+7:14:37Ari-Pekka Puttonen2:06:22
1604FINSuunnilleenstajat (1748)+7:14:47Pirjo Moisio2:06:10
1605FINLaihian Luja 5 (1558)+7:14:48Markus Ritola2:52:39
1606FINTeam Armas (1391)+7:14:56Niko Nurmi2:46:34
1607FINMaasotakoulu LPR 3 (1715)+7:15:22Katja Sirviö2:54:28
1608FINRaNcat ladyt (1953)+7:15:25Tuula Toivanen2:45:53
1609FINHintsusti OK (1887)+7:19:10Outi Marttila1:27:36
1610FINRyttylän Visa (1948)+7:19:37Pekka Salonen3:05:00
1611FINSalokylän Samoajat (1681)+7:19:54Mika Hurskainen2:37:36
1612FINRasti-Sopulit (1747)+7:22:05Laura Karhola1:58:08
1613FINArtjärven Ahjo (1524)+7:22:20Teemu Wirman1:57:17
1614FINKokkolan Suunnistajat 5 (1547)+7:23:18Marko Siironen2:05:40
1615FINSuonsalmen Suunta (1500)+7:23:25Kirsi Hotokka2:16:18
1616FINAlajärven Ankkurit 2 (1489)+7:23:28Martti Matintupa2:42:01
1617FINSuunta Jyväskylä 7 (1653)+7:24:16Eero Nieminen2:27:56
1618FINKanKi (1591)+7:24:21Jere Nykänen2:06:09
1619FINReaktor Innovations 2 (1201)+7:24:50Pertti Koski2:16:38
1620FINPulttiBoys Karjalan Pultti (1549)+7:27:07Jyrki Kuivalainen2:29:38
1621FINFTA 4 (1708)+7:27:17Heini Puustinen2:16:36
1622FINAlajärven Ankkurit 3 (1570)+7:28:56Hannu Pirkkala2:17:05
1623FINSon Huanot (1955)+7:29:55Ilkka Puikkonen2:05:30
1624FINDear Family Breitholtz (1896)+7:30:05Per-Erik Breitholtz3:01:50
1625FINGastrocnemius Ferreus 3 (1560)+7:30:46Iina Elfving1:46:06
1626FINIK Falken 3 (1250)+7:30:55Martin Melin2:05:11
1627FINStora Enso Rastiretkiläiset (1198)+7:31:53Timo Tidenberg1:57:28
1628FINRastin Kiertäjät (RaKit) (1496)+7:34:16Sanna Nokkala1:41:13
1629FINRasti-Jyry 3 (1631)+7:35:26Jorma Helin2:20:29
1630FINHyytiälän Huutajat 2 (1586)+7:36:24Simo Niskanen3:57:35
1631FINSavon Kylähullut (1567)+7:37:50Eetu Repo2:37:48
1632FINHirviveikot (1659)+7:37:56Jouni Lähdesmäki1:41:07
1633FINJyväskylän Yliopiston yliop 2 (1749)+7:38:02Leo Toiminen3:02:26
1634FINGastrocnemius Ferreus (1322)+7:38:20Oskari Hekali1:57:03
1635FINRasti-Jussit 5 (1651)+7:39:23Jouko Hyttinen2:52:10
1636FINPihkaniskat 5 (1260)+7:40:26Pekka Rytkönen2:31:40
1637FINHerrasmies Suunnistajat (1550)+7:41:15Raino Määttä2:13:50
1638FINMoVo (1942)+7:41:47Joni Vuoristo2:33:42
1639FINATC EFHK (1505)+7:42:20Yrjö Suolahti2:33:57
1640FINGeologian tutkimuskeskus (1437)+7:45:11Kristiina Nuottimäki3:12:47
1641FINLoimaan Jankko 2 (1562)+7:45:27Pekka Leppäkangas3:15:38
1642FINOlen tässä (1795)+7:45:56Ari Kattainen1:20:04
1643FINSports by LUT (1445)+7:45:58Ari Kulmala2:15:48
1644FINBoliden ja Vuorimieskilta (1682)+7:47:23Timo Rautalahti2:29:05
1645FINAamulehden Lukijat Lasten h 3 (1847)+7:47:33Helena Saarnisto2:28:18
1646FINCH-Polymers (1846)+7:48:25Risto Sorsa2:44:42
1647FINRastiaasit (1378)+7:49:35Sivi Ihalainen3:28:04
1648FINSuomenlahden merivartiostoH (1917)+7:49:35Sami Turunen2:31:27
1649FINSE Enocell (1765)+7:49:56Harri Snellman3:34:45
1650FINJouluksi kotiin (1225)+7:51:24Antti Nykänen2:44:19
1651FINEspoon Akilles 8 (1559)+7:53:04Raimo Nordqvist2:39:26
1652FINKluri (1737)+7:53:16Harri Joki2:45:11
1653FINVRU Hyvinkää (1366)+7:53:18Matti Kölhi2:00:39
1654FINJYY Jopa (1827)+7:54:39Riku Malminiemi2:45:13
1655FINSuppaMurmelit -17 (1685)+7:54:41Joni Pakarinen2:44:10
1656FINNumppi Brothers (1585)+7:54:44Petri Pajumäki3:41:26
1657FINSavion VPK (1670)+7:54:57Matti Kallio1:30:15
1658FINNoin seitsemän veljestä (1458)+7:55:44Mika Raitola2:16:03
1659FINTeekkarikuoro (1880)+7:55:50Jenni Pakula2:45:24
1660FINÄHPM! - Älä hitossa peesaa (1487)+7:57:01Anniina Vattulainen Erkkilä2:15:55
1661FINRasti-UHO 2 (1597)+7:57:29Marika Valo2:44:19
1662FINEspoon Tapiot (1270)+8:00:35Reetta Harmaja2:03:39
1663FINKyssin Kollit (823)+8:01:06Hannu Pönni1:57:21
1664FININUS (1279)+8:02:32Nikolai Markovich2:40:38
1665FINUhkolan Akilles (1410)+8:03:20Joonas Rantanen1:54:14
1666FINMöbiuksen matka (1525)+8:03:35Sanni Salonen2:06:15
1667FINDirty Seven (1284)+8:03:51Mikko Rontu4:22:26
1668FINTieto 3 (1922)+8:04:16Jari Torniainen2:05:52
1669FINPVTUTKL (1302)+8:06:51Marko Laaksonen2:16:06
1670FINHamulan Hölökkeejät (1529)+8:09:13Anne Partanen2:44:33
1671FINLandis+Gyr 2 (1956)+8:09:29Marko Koivikko2:44:41
1672FINM68_Maanmittarit (1617)+8:10:02Olavi Hernelahti2:29:36
1673FINSK Ohijuoksu (1741)+8:12:41Kainulainen Henri2:45:52
1674FINHimla Arkkitehdit (1798)+8:13:18Pipsa Puuska2:33:46
1675FINTurun Tiemiehet (1175)+8:13:45Pekka Liimatainen1:38:43
1676FINLuxus (1736)+8:18:09Sirpa Malmström2:15:33
1677FINKelpo Maisterit (1687)+8:20:55Markku Rusanen1:57:46
1678FINTeam Supponen (1528)+8:23:00Juha Supponen2:42:31
1679FINABB Harhaanjuoksijat (1637)+8:25:49Joni Tuomi2:16:06
1680FINGardner Denver (1933)+8:27:52Pälvi Kaarne2:06:09
1681FINProviisoriverkosto (1527)+8:28:25Petra Vuorinen2:06:53
1682FINKaukametsän kuukkelikokoelm (1543)+8:36:37Sanna Nordström2:44:09
1683FINSyrjäytyneet (1539)+8:38:03Jenni Rämälä2:29:06
1684FINÅbo Klyx (1828)+8:38:06Terhi Virrasoja2:00:46
1685FINJoensuun SuppaKetut 2 (1626)+8:40:14Vesa Ala-aho1:47:29
1686FINRiihimäen Suunnistajat 2 (1635)+8:41:29Antti Aalto2:06:06
1687FINTeam 7P (1729)+8:43:25Emmi Kekäle2:45:22
1688FINFantastic Seven (1943)+8:43:45Suvi Päkkilä1:49:11
1689FINSallan Karhut 2 (1544)+8:44:22Hannu Harkola2:15:47
1690FINNavi 10 (1187)+8:46:06Harri Valkonen4:56:44
1691FINRajakylän Kuntogubbet (1596)+8:46:21Erkki Uusitalo3:38:56
1692FINTietokilta ry 2 (1723)+8:46:34Petrus Asikainen1:47:47
1693FINEntisten Nuorten Urheiluseu (1869)+8:47:08Harri Saikkonen3:37:38
1694FINKlenkat (1843)+8:47:10Koivisto Olli2:23:09
1695FINGeops feat. Pummipartio (1249)+8:48:28Harri Sallmén2:45:35
1696FINPVTUTKL 2 (1704)+8:50:55Bernt Åkesson2:46:35
1697FINKäyrälammen Puristus (1805)+8:51:16Pekka Nokelainen2:16:26
1698FINKarhijärven Suunnistajat (1520)+8:53:03Suvi Råberg3:55:40
1699FINMetsään menee (1641)+8:56:48Juha Hintsala2:05:34
1700FINRastikarhut 4 (1569)+8:57:08Osmo Aronen2:33:39
1701FINRasti-UHO (1367)+8:58:42Juho Kärkkäinen2:06:10
1702FINVertikaalimato (1348)+8:59:13Jukka Mannila2:06:23
1703FINAmigos Riihimäki (1789)+9:02:35Kyösti Kitinoja1:57:43
1704FINAamulehden Julkkikset Laste (1881)+9:03:28Jussi Tuulensuu1:59:20
1705FINInkeroisen Pojat (1679)+9:06:58Tomi Inkeroinen2:33:27
1706FINRasti/C 2 (1940)+9:07:38Janne Korhonen2:45:14
1707FINAC Liiga 2 (1796)+9:08:55Joel Sahlman1:57:25
1708FINSonnin Suti (1484)+9:09:27Andreas Nymark2:47:07
1709FINVertex Search Engines (1619)+9:10:09Juho Peltomaa3:29:46
1710FINOtaniemen Jyllääjät 2 (1456)+9:11:11Juha-Matti Vääränen2:17:54
1711FINGeologian tutkimuskeskus 2 (1463)+9:11:20Tapio Halkoaho2:46:16
1712FINKunnon Urheilijat 2 (1517)+9:12:16Mikko Anttila2:06:16
1713FIN1-RastiSudet (1640)+9:13:56Ritva Väisänen2:30:37
1714FINLauttajärvi Bisons (1620)+9:19:15Mikko Peltoniemi2:07:57
1715FINVierestäohi (1503)+9:19:43Olli Puhakka1:38:49
1716FINSepontalon Vonkaus (1603)+9:19:54Jyrki Valkama2:02:30
1717FINInsta Sports Club (1506)+9:20:11Matti Tuominen2:05:37
1718FINJyväskylän Yliopiston yliop (1441)+9:20:17Sonja Karppinen4:16:30
1719FINInsinöörit ASK (1625)+9:21:22Mari Koponen3:29:32
1720FINBoliden ja Vuorimieskilta 2 (1873)+9:24:13Antti Pihko1:46:35
1721FINRastinorsut (1738)+9:25:36Asko Poikela2:16:47
1722FINEksyneet Lampaat (1892)+9:26:11Henri Pekkola2:33:55
1723FINJärvenpään Palo 3 (1511)+9:27:57Jari Pirttilahti4:16:40
1724FINSK Kadonneet (1638)+9:28:16Anna Heikkilä2:00:38
1725FIN7 Sieppoa (1602)+9:31:25Ari-Pekka Luoma1:49:14
1726FINRasti-Vihti 4 (1493)+9:46:48Ilkka Forsman1:57:29
1727FINEspoon Akilles 6 (1629)+9:48:58Juhani Vuorela3:38:55
1728FINHämäläis-Osakunta (1536)+9:54:07Elli Luhtanen2:23:05
1729FINEnoon Eksyneet (1876)+9:57:31Essi Puumalainen2:45:27
1730FINHattikW (1610)+9:59:10Janne Lindroos2:03:43
1731FINSK NappaRasti (1590)+10:01:18Timo Taskinen2:36:40
1732FINPatria Land 2 (1891)+10:01:37Tero Valtanen2:03:02
1733FINKaakon Kovin (1744)+10:04:43Teemu Kiema2:27:54
1734FINTampereen Vera Oy (1763)+10:05:30Sami Venäläinen2:23:11
1735FINKuhmisten vapaa-ajan asukka (1643)+10:06:08Eero Lehtonen2:45:25
1736FINConcrasti (1946)+10:08:44Helena Mattila2:12:09
1737FINMatrix (1508)+10:09:13Sami Sarsa2:08:52
1738FINRistiinan Rasti-Reinot (1958)+10:16:03Jyrki Lumiainen2:19:39
1739FINIBM Sport club (1338)+10:17:36Sturt Ison5:09:17
1740FINRuutanan Rasti (1894)+10:19:53Anna Halmemies2:39:30
1741FINKilsan keksijät (1937)+10:21:48Vesa Saari3:38:09
1742FINSupan silottajat (1660)+10:22:12Lotta Ranta2:45:30
1743FINViitasaaren Suunta 2 (1970)+10:25:04Seppo Tammela2:33:00
1744FINEnkelit ja Demonit (1735)+10:27:14Katja Heinonen2:16:31
1745FINRaisu Lumous 2 (1557)+10:30:46Juhani Lehto2:15:28
1746FINJukolan Lyömättömät (1804)+10:42:13Ilari Heino2:45:51
1747FINCurious Al (1601)+10:43:05Mantere Oskari2:27:41
1748FINSK SK (1622)+10:45:32Eero Karppinen2:22:08
1749FINTumuhaukat (1657)+10:47:48Anita Marjasalo2:33:46
1750FINMPY (1582)+10:55:32Aki Ruuhijärvi3:38:09
1751FINAamulehden Lukijat Lasten h 2 (1906)+10:58:38Sari Kurimo2:45:14
1752FINGulagin Valo -07 (1915)+11:03:46Ritola Jukka2:29:08
1753FINKyrö Isokyrö iso (1672)+11:12:51Elina Komsi2:45:49
1754FINTeam Lohkare (1810)+11:18:23Annika Koho1:47:02
1755FINOK Markku! (1960)+11:32:04Markku Kuula3:37:31
1756FINTeam Electrofit 2 (1669)+11:42:29Piia-Noora Kauppi2:44:39
1757FINBiopsi (1952)+11:46:35Iida Virolainen3:55:20
1758FINMärempi rasti (1777)+11:48:19Elina Jäppinen2:06:12
1759FINErräät Oppaat (1598)+12:06:19Räsänen Jari3:30:30
1760FINSK Sekameteli (1790)+12:16:30Aleksi Heinilä2:28:07
1761FINEläMys (1799)+12:20:54Pekka Heikelä5:11:45
1762FINHökkäilijät (1634)+12:42:14Herman Wjuga3:37:29
1763FINOP Tampere Suunnistus (1724)+12:45:49Pia Segerman2:45:48
1764FINTurun Sinikotkat (1552)+13:03:56Lauri Luoto1:57:59
1765FINJarnat (1644)+13:36:30Harri Lundell2:44:17