jukola.com

    Virkiä-Jukola 2007, Jukolan Viesti

    Resultat

    Region i Finland / land  och
    Media  och
    Förening  och
    Bästa  
    Etelä-Pohjanmaa
      Alahärmän Kisa
      Alajärven Ankkurit
      Alavus-75
      Ammattioppilaitos Kauhajoki
      Atria
      Honkarakenne
      Ilkka-yhtymä
      Ilmajoen Maratoonarit
      Jalasjärven Jalas
      Kauhajoen Karhu
      Kauhavan Wisa
      Kortesjärven Järvi-Veikot
      Kuortaneen Kunto
      Laihian Luja
      Lehtimäen Jyske
      Losti
      Muurinkiertäjät
      Pohjankyrön Rasti
      Rasti-Jussit
      Rasti-Kurikka
      Rastiketut
      Reilut Miehet Havumetsien
      Seinäjoen HS/ Ampumahiihto
      Suunta Jurva
      SYK-OPET
      Teuvan Rivakka
      Vaasan Suunnistajat
      Vähäkyrön Viesti
      Ylistaron Kilpa-Veljet
      Ähtärin Urheilijat
    Häme
      Ausgezeichnet -Klub
      Datactica
      Epilän Esa
      FTA
      Fujitsu
      Hauhon Sisu
      Hiiltomiehet
      Hirviveikot
      Hiukkasen Hukassa
      Hämeenlinnan Suunnistajat
      Hämeenlinnan Tarmo
      Hämäläis-Osakunta
      Ikaalisten Nouseva-Voima
      Kalvolan Keihäs
      Kangasala SK
      Kiipeilykerho Vertikaali
      Koo-Vee
      Kuoreveden Kärki
      Kyrös-Rasti
      Kääk
      LMPAEHOS
      Lounais-Hämeen Rasti
      Luonnontutkijat
      Maanmittauslaitos Tre
      Metsäkeskus Häme-Uusimaa
      MTK-Hämeen maaseutunuoret
      Mäntän Seudun Eräpirkat
      Oriveden Ponnistus
      Panssariprikaati
      Pirkkalan Hiihtäjät
      Pälkäneen Lukko
      Rasti-Nokia
      Satakunnan Lennosto
      Sepontalon Vonkaus
      Tampereen Pyrintö
      Tampereen Yritys
      Tamrock
      Tarpian Suunta
      Tervakosken UA
      Turengin Sarastus
      Urjalan Urheilijat
      Valkeakosken Haka
      Ylöjärven Urheilijat
    Kaakko
      Anttolan Urheilijat
      Enonkosken Urheilijat
      Etelä-Kymen Suunnistajat
      Haukivuoren Kisailijat
      Inkeroisten Terho
      INUS
      Itätulli
      Joutsenon Kullervo
      Kaakon Rasti
      Karjalan Prikaati
      Kirves-RastiRUK
      Korven Honka
      Kouvolan Rasti-72
      Kuusankosken Urheiluseura
      Kymin Suunnistajat
      Lappeen Riento
      Lappeenrannan Walliveljet
      Lemin Eskot
      Leppälän suuntavaisto
      Luumäen Rasti
      Maasillat
      Miehikkälän Vilkas
      Mikkelin Tervaniskat
      Mustalammen Pallo
      Navi
      Nostars
      Olavin Rasti
      ProAgria Kymenlaakso
      Raja-Karjalan Suunnistajat
      Rajaveljet
      Rantasalmen Urheilijat
      RAPSU
      Sippurasti
      SK Vuoksi
      SPYMS
      Turvenuijat
      Valkealan Kajo
      Vehkalahden Veikot
      Virolahden rajavartioalue
      Ylämaan Pyrkijät
    Kainuu
      Kajaanin Kuohu
      Kajaanin Suunnistajat
      Kuhmon Peurat
      Puolangan Ryhti
      Rasti-Hyry
      Sotkamon Jymy
      Suomussalmen Rasti
    Keski-Pohjanmaa
      Alavieskan Viri
      Halsuan Toivo
      Himangan Urheilijat
      Kalajoen Junkkarit
      Kannuksen Ura
      Kaustisen Pohjan-Veikot
      Kokkolan Suunnistajat
      Kälviän Tarmo
      Lohtajan Veikot
      Nivalan Urheilijat
      OMG
      Perhon Kiri
      Pietarsaaren Hiihtäjät
      Pyhäjärven Pohti
      RasTiimi
      Schaumanin Urheilijat
      Sievin Sisu
      Vetelin Urheilijat
      Ylivieskan Kuula
    Keski-Suomi
      Enermet
      Haapamäen Urheilijat
      Hankasalmen Hanka
      Hernemäen Porina
      Itä-Päijänteen Rasti
      Jyväskylän normaalikoulu
      Jämsän Retki-Veikot
      Kangasniemen Kalske
      Karstulan Kiva
      Keuruun Kisailijat
      Konneveden Urheilijat
      Lankkuan Kyläjoukkue
      Lievestuoreen Kisa
      Lohimaan Rasti
      Metsämannut
      Muuramen Rasti
      Petsamon Aurinko-pilkkijät
      Petäjäveden Petäjäiset
      Pihtiputaan Tuisku
      Pönttövuoren Peikot
      Rasti E4
      Rastinkiertäjät
      Ruutiukot
      Saarijärven Pullistus
      Savon Rasti
      Suunta Jyväskylä
      Tikkakosken Suunnistajat
      Vaajakosken Terä
      Valtra
      Vihtavuoren Pamaus
      Viitasaaren Suunta
      VTT
      Vänkypannu
      Ädlöt
    Lahti
      4event
      Artjärven Ahjo
      Asikkalan Raikas
      Hollolan Urheilijat -46
      Iitin Pyrintö
      Itä-Hämeen Rasti
      Keski-Hollolan Suunnistajat
      Koukut
      Kärkölän Kisa-Veikot
      Lahden Kaleva
      Lahden Taimi
      Lahden Työväen Hiihtäjät
      Lammin Säkiä
      Metsäklusteri
      Nastolan Terä
      Oululaisen Reissumiehet
      Päijät-Rasti
      Rasti Reipas
      Rastivarsat
    Lappi
      Alatornion Pirkat
      Kemijoki Oy
      Kemijärven Urheilijat
      Lapin Sudet
      Lapin Veikot
      Länsi-Rajan Rasti
      Ounasvaaran Hiihtoseura
      Pellon Ponsi
      Perämeren Rasti
      Ranuan Peura
      Suunta 2000
      X-suunnistajat
    Pohjois-Pohjanmaa
      Haapaveden Urheilijat
      Iisu
      IiU-1967
      Kiimingin Urheilijat
      Koskelankylän Riento
      Kuusamon Erä-Veikot
      Kärsämäen Kataja
      Laitasaaren Veto
      Oulaisten Huima
      Oulaisten Taru
      Oulun Tarmo
      Oulunsalon Vasama
      Pudasjärven Urheilijat
      Pulkkilan Ponsi
      Saloisten Reipas
      Sinkki-Sepot
      SK Pohjantähti
      Taivalkosken Kuohu
      Universitet Tekniska Atlet
      Vaalan Karhu
      Vesaisen Pojat
      Ylikiimingin Nuijamiehet
    Satakunta
      Eura-Kauttuan Urheilijat
      Hiisi - Kokemäen Kova-Väki
      Hiisirasti
      Hinnerjoen Yritys
      Honkajoen Seudun Urheilijat
      Kankaanpään Suunnistajat
      Kodisjoen Kaiku
      Lauttakylän Luja
      Länsi-Lavian Loiske
      Nakkilan Wisa
      Palo-88
      Parkanon Urheilijat
      Punkalaitumen Kunto
      Rasti-Lukko
      Rastikarhut
      Siikaisten Sisu
      Stormin Teräs
      Suosmeren Salpa
      Suunta-Sepot
      Tykistöprikaati
      Ulvilan Ura
      Vallan Suunta
      Verttuun Namika
    Savo-Karjala
      Geologian tutkimuskeskus
      Iisalmen Visa
      Ilomantsin Urheilijat
      John Deere
      Juuan Jänne
      Kalevan Rasti
      Keski-Karjalan Rasti
      Keski-Savon Hoivakehitys
      Keski-Savon Sisu
      Kontiolahden Urheilijat
      Kuopion Suunnistajat
      Liperin Taimi
      Louhelan Woima
      Mantsinen Group
      Metsäntutkimuslaitos
      Mikkelin Varuskunta
      Nilsiän Nujakka
      Rasti-Pielinen
      Rautalammin Urheilijat
      Savon Suunta
      Siilin Rasti
      Sonkajärven Pahka
      Suonenjoen Vasama
      Säyneisen Salpa
      Terässiilit
      Tulikivi
      Tuupovaaran Sepot
      Ylä-Savon ammattiopisto
    Uusimaa
      Asianajajat
      Askolan Urheilijat
      BasWare
      BUK-Pojat
      Cargotec
      CSC
      Delta
      Eduskunnan Urheilukerho
      Eliaksen Eksyjät
      Ericsson SK
      Esasähkö
      Espoon Akilles
      Espoon Suunta
      Espoon Tapiot
      Eteläsuomalainen osakunta
      Ex-Legends
      Fiskarin Urheilijat -47
      Haukijahtaajat
      Helsingin Metsänkävijät
      Helsingin Painesäiliö
      Helsingin Suunnistajat
      Helsingin Taxi Team
      Helsingin yliopiston Urheil
      Heltech
      Herrasmies Suunnistajat
      Hiidenkiertäjät
      Humanitas-seura
      Hyvinkään Rasti
      JMFC
      Järvenpään Hiihtoseura
      Järvenpään Palo
      Kaaderi-Leijonat
      Kaksvitone
      Karjaan Ura
      Karkki-Rasti
      Keravan Urheilijat
      Kiinnostus Suunnistajat
      Kiisseli.Com
      Kirkkonummen Metsänkävijät
      Kokousyhdistys
      Koskenkorvan Suunta
      Köntit
      Leppävaaran Sisu
      Liivin Tuki
      Linnankiertäjät
      Lounapartio
      Lynx
      Löytänen Rastit
      Maanpuolustuskorkeakoulu
      Maanpuolustuskoulutus
      Medone
      Mellunkylän Kontio
      Mesikämmenet
      Metos
      Metsäliitto Etelä-Suomi
      Mäntsälän Urheilijat
      Naulaklubi
      Nykyaikaiset 5-ottelijat
      OK Flygpojkarna
      OP-tiimi
      Otaniemen Jyllääjät
      Peräkylän Ponnistus
      Petolintu
      Pihkaniskat
      Pitkäjärven Vaeltajat
      Pitäjänmäen Tarmo
      Pohjalainen Valtuuskunta
      Pohjolan Pojat
      PorTu
      Porvoon Urheilijat
      Radiosuuntaajat
      Raisu Lumous
      Rajamäen Rykmentti
      Rasti-Jyry
      Rastihaukat
      Rejlers
      Riihimäen Suunnistajat
      Ryttylän Visa
      Satakuntalainen Osakunta
      Savolainen Osakunta
      Seitsemän ja varanumero
      SK-0K
      Skoyarit
      Suunnaton Into
      Suunta-Veikot
      Suuntahukat
      Suunto
      SysOpenDigia-OpenX
      Tapanilan Tarmo
      Tecnomen
      Teekkarireserviläiset
      Tiedeyhteisö 95-97
      TietoEnator Lean System
      Tuusulan Voima-Veikot
      Tyrskyviuhtojat
      Töölön Luonnon Ystävät
      Ukkoslahden kojootit
      Veikkaus
      Viestirykmentti
      Wiipurilainen Osakunta
      Wonkamiehet
      Äänekosken Sarjakuvaseura
    Varsinais-Suomi
      Alastaron Reserviläiset
      Angelniemen Ankkuri
      Auran Vannas
      EläMys
      Hirvensalon Heitto
      Jouluksi kotiin
      Kompleksi
      Kulkkilan Kala ja Kunto
      Kustavin Ahto
      Laitilan Jyske
      Laskuvarjojääkärikilta
      Littoisten Partabooat
      Loimaan Jankko
      Luiskaotsat
      Maarian Mahti
      Merivoimat
      MS Parma
      OHVP
      Paimion Rasti
      Paroc
      Perttelin Peikot
      Pietinalhon pamaus
      Powerfinn
      Raision Kuula
      Rasti 88
      Rasti-Perniö
      RastiPiikkiö
      Salon Viesti
      Salon Vilpas
      Samppalinnan Voima
      Sauvon Urheilijat
      Seitsemän Oikein
      Sexthlon
      Someron Esa
      Suomusjärven Sisu
      Suurseudun OK Agri
      Turun Metsänkävijät
      Turun NMKY
      Turun Suunnistajat
      Turun Visat
      Vakka-Rasti
      Yläneen Kiri
    FSO
      Akilles OK
      IF Brahe
      IF Brahe - Nynäs
      IF Femman
      IF Minken
      IF Sibbo-Vargarna
      IF Åland
      IK Falken
      IK Kronan
      IK Örnen
      Malax IF
      Närpes OK
      OK Botnia
      OK Kristina
      OK Orient
      OK Raseborg
      OK Terjärv
      OK77
      Pargas IF
      Solf IK
    Denmark
      Farum-Tisvilde OK
    Estonia
      JOKA
    Finland
      2Einsteins
      Destia
      Finnmap
      Kerkesix
      Makulansuon TUPArit
      Nordkalk
      Rasti-Hukat
      TAMK
    Great Britain
      GB-EDS
    Norway
      Bäkkelagets SK
      Fredrikstad SK
      Halden SK
      Kristiansand OK
      Lillomarka OL
      NTNUI
      Nydalens SK
      OMIK
      Stjördals-Blink Orientering
      Östmarka OK
    Russia
      KINEF
      Kuzmolovo 110
      Kuzmolovo OK
      Mile-Sport
      Northern Wind
      Orienta-Rost Moscow
      Saint-Petersburg
      Vyborg-orientir
    Sweden
      Aaterbaatens OK
      Arboga OK
      Bredaryds SOK
      Bromma-Vällingby SOK
      Cinnober
      Dalaportens OL
      Falköpings AIK
      Göteborg Majorna OK
      Halmstad OK
      Hammarby IF OF
      Hellas
      Hjärnarps GH OL
      Härnösands OK
      Högåkers OK
      Järfälla OK
      Jönköpings OK
      Klyftamo
      Köping-Kolsva OK
      Leksands OK
      Linköpings OK
      Norbergs OK
      Nyköpings OK
      Pan-Kristianstad
      Skarpnäcks OL
      Skellefteå OK
      Skogslöparna
      Skogspojkarnas OK
      Snättringe SK
      Strängnäs Malmby OL
      Sundbybergs IK
      Sundsvalls OK
      Sävedalens AIK
      Söderhamns OK
      Tjällmo-Godegårds Ok
      Tullinge SK
      Tumba-Mälarhöjden OK
      Ulricehamns OK
      Vallentuna /Össeby OL
      Vänersborgs SK
      Västerås SOK
      Övertorneå IF
    USA
      DVOA
    Germany
      Schwabinger Löwen
    Latvia
      30draugi.lv
      Briksnis
      VIGA
    Bulgaria
      Bulgaria Team
    OTHER
      10-6-2006
      3 Sukupolvea
      7 ihmettä
      86. Kadettikurssi
      A. Ahlström Oy
      ABB SK
      Aivan Sama
      Akustin perikunta
      Alfta ÖSA OK
      Altia Koskenkorva
      Anjalan Liitto
      Apuokas OK
      Aron Haka
      Aseman Lapset 4
      Auroran Pärske
      Bay Area Orienteering Club
      Black Sea
      Bodö og Omegn IF Orienterin
      Breizh Team
      Byåsen IL
      Centrum OK
      Cervesa OL
      Contact force
      Costae Kompassi
      EDS Finland
      Edsbyns OK
      Eesti Söjakool
      Eka Chemicals
      Eksymä 360
      Elioni Spordiklubi
      Eläinlääkärien kuntoseura V
      Enen OK
      Erebus Vicenza
      Erräät Oppaat
      Erä- ja herrasmiesten ruoka
      Etelä-Pohjanmaan metsäkesku
      Fana IL
      Fet OL
      Finnair Suhi
      Finnish Chemicals Joutseno
      FK Finn
      FK Göingarna
      Fossum IF
      Frol IL
      Golgin Laite
      Gävle OK
      Hagaby GoIF
      Hal Bro
      Halsuan Mäkijussit
      Hanaley Boys
      Haninge SOK
      Harju KEK RSK
      Helsingin Poliisi-Voimailij
      Hestra IF
      Hiiumaa OK
      Hukka Suunta
      Hämeen Kuntoruukki
      Hämeenlinnan Seudun Poliisi
      Hönöt SK
      IBM Sport club
      IF Hagen
      IF Thor
      IFK Göteborg
      IFK Kiruna
      IFK Lidingö SOK
      IFK Moras OK
      IFK Umeå
      IK Auseklis
      IK Grane
      IK Hakarpspojkarna
      IK Trenne
      IK Tunnelpojkarna
      IL Gneist
      IL Gular
      IL Tyrving
      Imatran Passipojat
      Imatran Urheilijat
      Indre Östfold OK
      Isojoen Urheilijat
      Istrums SK
      Jukola 2003 Sulkava
      Juvan Urheilijat
      Jyrkkä Kerake
      JYY Sporticus
      Järla IF OK
      Kaakon Eranto
      Kainuun Sinitakit
      Kalixin Kaljamahat
      Kartat Taskuun
      Kaukaa haettu
      Kaukaan Lyly
      Kelpo Maisterit
      Kemira Vastus
      Keravan Kaupunki
      KFUM Örebro OK
      Kimito SF
      Kiskon Osuuspankki
      KK team Pohjalainen
      Kokkosenkylän Rasti ja Risa
      Koneen Kerho
      KOP Pankki-Veikot
      Kouvolan Palokunnan Urheili
      Kunnon Urheilijat
      Kuopion Poliisi-Urheilijat
      Kuopion Varuskunta
      Kymen Sotilasläänin Esikunt
      Lahden Suunnistajat -37
      Lappeen Siniset
      Liedon Eränkävijät
      Ligue Lorraine de CO
      LSF Pronoking Team
      LTY Sähkötekniikan ylijäämä
      LTY Sähkötekniikka
      Länsi-Uudenmaan Suunnistaja
      Löten OL
      M-real Kirkniemi
      Malungs OK Skogsmårdarna
      ME Pummit
      Metso Paper Jyväskylä
      Metsän Pojat
      Metsänhoitoyhdistys Louname
      Metsänhoitoyhdistys Norrsko
      Mhy Keskipohja
      Midälva OK
      Modum OL
      Mona OK
      Montun Uho
      MTV3 Elixir
      MTV3 MAX
      Muurlan Vihuri
      NCS Sport
      Niinisalon Varuskunnan Urhe
      Noin seitsemän veljestä
      Nokia Roamers
      Nokia Oulu
      Nokian MetsäJoukko
      Nord West
      Nordea Urheilu
      Notkeat puuhevoset
      Nurmon Eksymättömät
      Nybro OK
      OC Puisto
      OC Toffee
      OK Denseln
      OK Gisle
      OK Gulfstream
      OK Hammaren Sandviken
      OK Hällen
      OK Ilves
      OK Jorren
      OK Kampen Revisited
      OK KAPA
      OK Klemmingen
      OK Kolmården
      OK Linne
      OK Lundo
      OK M.A.R.U
      OK Nackhe
      OK Njudung
      OK Nolaskogsarna
      OK Nylund
      OK Orion
      OK Orvand
      OK Pan Århus
      OK Purva Bridejs
      OK Pölva Kobras
      OK Ravinen
      OK Reftele
      OK Renen
      OK Roslagen
      OK Saldus
      OK Skeidi
      OK Skogsfalken
      OK Skogshjortarna
      OK Södertörn
      OK Tisaren
      OK Tor
      OK Triangeln
      OK Tyr
      OK Vilse 87
      OK Vöru
      OK West
      OK Älvsjö Örby
      OK Österåker
      OKS Otwock
      Olarin Omat Pojat
      OLC Kapreolo
      OLV Zug
      OSI - orientering
      Oulun NMKYn Urheilijat
      Oulun Raksa
      Oulun Yliopiston Urheiluseu
      OYS Vapari
      Paganuksen sukuseura
      Palokan Partiolaiset
      Partiolpk Tampereen Kotkat
      Peab Seicon
      Peikot Hiihto
      Pikku Hukat
      Pitkä Yö
      PK Racing Team
      Polar Electro
      Polyteknikkojen Raittiusseu
      Porin Prikaati
      Posion Pyrintö
      Pro Sport LO
      Puhakan Laurin Perilliset
      Pummin Suunta
      Pyhät Miehet
      Päämaja
      Päässä Viiraa
      RAE ROK
      Rakvere OK
      Rapalan Kunto
      Rasti K18
      Rauman Työväen Urheilijat
      Raumar OL
      RC Eemeli
      Rehns BK
      Ronneby OK
      Rotebro Is
      RUK 2 Eksymä
      Ruskon Maunun Partio
      Rånäs OK
      Sallan Rajakarhut
      SK Mercury
      SK Nokia
      SK Uranus
      SKK-Dynamo
      SKOB Finnforest Zlin
      SOK Yöosuustoiminta
      Sponsor sökes
      Spring Cup OK
      Stora Enso Metsä
      Stora Tuna IK
      Sturla Lapplanders
      Sys Opendigia Tre
      Söders SOL-Tyresö
      Södertälje Nykvarn Orienter
      Takas OK
      Tampereen Poliisi-Urheilija
      Team Gulo gulo
      Team Icebug
      Team Mäyräkoira
      Team Nestle
      Team Opintotuki
      Team Ykänharju
      Temmi 98
      Tenala IF
      Tesla Brno
      Tierps SOK
      TJ Sokol Vizovice
      Toijalan Seudun Reserviupse
      Toimen Pojat
      Tornion Partiolaiset
      Turun poliisi
      Turun Tiemiehet
      Turun Yliopisto
      TV Fürstenfeld
      Tyhjä Joukko
      Täby OK
      Ufak Autosuunnistajat
      Umeå OK
      UPM Rafsec
      Vaaran Vaeltajat
      Vaasan Poliisiurheilijat
      Vang OL
      Vantaan Metsänkävijät
      Varsinaissuomalainen osakun
      Verdal OK
      Vihdin Viesti hiihto
      Vika Suunta
      Virtain-Ruoveden Suunnistaj
      VRR ESn suunnistajat
      VRU Hyvinkää
      Värska OK Peko
      Väsby OK
      Växjö OK
      Vörå IF
      Wing OK
      Yarkiy Mir
      YIT Rakennus TKA
      Ås-UMB orientering
      Älvsby IF
      Ärla IF
    Spain
      Catalonia Team
    Ireland
      Military team Ireland
    Canada
      FWOC
    Utvalda föreningar och
    
    
     | < Tävlingens ramsida | << Andra tävlingar | Feedback | Sökning från resultat | www.jukola.com | 
    :